Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
8. lis 2008

čauec,já tu jsem a budu asi celej večer,manžafrčí pryč,já zůstávám doma s dětmi.
MOžná se hecnu a upeču jablečný koláč,našla jsem fajn recept na MMB 😉

egrzuz
8. lis 2008

Ahoj holky, tak mám za sebou další 3dny školení a hzned se jdu na vás podívat. 😀

Musím se vám pochlubit, mám nezapomenutelný zážitek, byla jsem na pitvě 🙂 Bylo to opravdu zajímavé 😀

Jinak jsou u nás všichni nemocný, začal tatínek s akšlem, já už 2dny nemluvím a děti mají teploty a kašlou, takže je veselo ☹

Budí se každou hodinu, Kačko je ot u nás stejné, hrůza!

Dani, ty máš čas na pečení koláče? 😲 🙂

gapka.h
8. lis 2008

dani-tak pošli recept-nebo nejlépe okoštovat.To se ti chce takhle večer péct??? 😉 😉

zuzi-...no pitva...co tam bylo zajímavého??? 😉 😉 Ať jste brzo zdraví,ju!!!

daiquiri
8. lis 2008

Septim, nám Barunka taky někdy nechtěla pít, ale buď měla prdíky nebo rýmu a trochu ucpaný nos. Jinak jsou to jedlíci a pijou krásně.

Simi, to mlíko ti závidím. Mně takhle teklo naposled před porodem, to jsem měla úplně mokrý koláče na košili. Teď se mi spouští jen když dlouho neodsaju, hlavně po tom jejich nočním spánku.

Gabi, my jsme tvrdli doma, tady lilo celý den. Manžel byl ve škole, tak mi pomáhala mamka.

Zuzi, fuj pitva, nebylo ti zle? 😖

Holky, nestávalo se vám někdy takhle tři měsíce po porodu, že vám bylo zle od žaludku? Mně je kolikrát na zvracení, mám co dělat abych to udržela. Mamka tvrdí, že to můžou být hormony jak se tělo dává do pořádku...? 😨

halkac
autor
8. lis 2008

Zuzi - pitva!!! To se musíš svěřit s podrobnostmi!!! Mě by odvezli, určitě. Já bych to nezvládla!

Ti manželé teda jsou - můj je taky dneska v trapu - tento týden už počtvrté! Takže dostal přednášku a po manželském pohovoru mi navrhl, že bude chodit na ten svůj kulečníček a akcičky jen jednou týdně. Hurááá! Kdyby ty naše děti aspoň v noci nezlobily, tak ať si je, kde chce. Jenže ony zlobí, takže potřebuju ještě jedny ruky na chlácholení, když je nejhůře.

Dai - stávalo se mi to a připisovala jsem to únvaě. Sem tam se zadaří i teď, že mi není dvakrát nejlíp...

Holky, je tu některá, která má páreček a v zimě budou nosit velikost 74? Jedna kamarádka mi přinesla pytel nádherného oblečení, ale nám bude už asi malé - zítra ale vyzkouším (kdyby nám sedělo, určit nechávám pro nás🙂. Většinou si za ty oblečky neříká moc peněz (ale ještě jsem s ní osobně nemluvila, tak nevím, kolik přesně)...

daniellka
8. lis 2008

zuzi - jo,mám čas,už dlouho jsem tenreceptík měla uloženej,děti spí od 7,jsem sama doma tak jsem se na to vrhla. Už je to hotový,uvidíme zítra jak tobude chutnat a jestli to bude držet pohromadě 😀
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=27690

Pitvu jsem vždycky chtěla vidět..Fakt,zajímalo by mě to 🙂

Dai - a papkáš dost? taky to může být celkový vyčerpání,únava,nervy,to taky bývá špatně od žaludku 🙂

daiquiri
9. lis 2008

Kaci,ja mam parecek😉 Myslim,ze Pavlik bude mit v zime mozna 68-74.A co tam vsechno ma?
Dani,tomu jidlu pravda moc nedam.Ale to asi zname vsechny😉

simonac
9. lis 2008

ahojky holky, tak včera jsem byli na zvěřinových hodech - trochu jsem se přejedla, ale bylo to fajn, akorát hlídali tcháníci a trochu to nezvládli , můj se nasral a že stačilo, ža radši nikam nebudeme chodit než takové hlídíní - a to je měli 2 hodinky ☹

dai -zle mi bývalo taky a jak píšou holky i ted to ještě někdy dojde ☹

kaci mi máme taky páreček, tak nějak doruč fotky a mi mrknem a možná něco vyberem, jestli něco zbyde 😉

danielko - buchta vypadá super, uložila jsem ji k oblíbeným a snad někdy upeču, jak chutnala??? 😉

jinak ted se se dvojkama zase sama doma, ale jen do 10, manža jel s petou do hokejové přípravky, hokejista z něj nikdy nebude, ale at se hýbe a nečučí jen na tv nebo do PC, že?? 😉
odpoledne zajdeme asi navštívit nemocného dědu, tak snad budou prcci hodní, ted jdu dát kafíčko a za chvíli vařit obídek - máme čočkovou polévku a pangáciuse na zelenině 😉

krásný den všem 😀 😀 😀 😀 😀

egrzuz
9. lis 2008

Ahoj holky,

no já jsem nestála přímo u stolu , ale asi 4m od nich. U stolu stáli jen dva, který už pitvu viděli 🙂
Byl to 20letý kluk , který spáchal sebevraždu ☹
Fakt to bylo zajímavé, vidět to. Tím, že jsem byla u dveří, tak nebyl cítit ten smrad, který tam je, takže se to dalo zvládnout 😉 🙂 Jen se mi o tom zdálo.☹

Vím, že to sem moc nepatří, tak kdyby chtěl někdo podrobnosti-písněte do IP 😉 😀 😀 😀

Jo nám odjíždí tatínek v pondělí na týden, takže se přidávám do party opuštěných maminek

😒 😀

daniellka
9. lis 2008

simi -buchtaskvělá. Nechala jsem do rána uležet,ted to dlabem,kluci snědli každej jedenobrovskej kus.Akorát jsem tam dala puding jen jeden,na zkoušku,protože jsem topekla ve dvou kulatých formách na koláče a na výšku se mi to nevlezlo,no a vůbec nevadí,je to výborný is jedním pudingem. a dala jsem tam skořici,mňamka. 😀
pangase taky máme rádi - mňam.
Já ještě nevím co uklohním na oběd,možná špenát..

Co dneska vaříte? 😉

Tak my bychom asi fakt mohly založitklub opuštěných matek,jak tak koukám.. 😉

simonac
9. lis 2008

zuzu --fuj, to já bych asi nezvládla, omdlela bych tam na 100% 😉
a kam Vám odjíždí tatínek?? jo a co te afgánistán?? jede? ☹

simonac
9. lis 2008

holky mám dotaz, kdy jste dávali děti z hlubokých kočárků do sportáku?? Martínek mi ted docela spinká doma a když ho pak dám do kočárku - hlubokého nic nevidí a jen, řve a řve ☹

daniellka
9. lis 2008

simi já měla kombi,měla jsem je v taškách,takže hned od teplýho jara,tzn.tak od 4-5 měsíců jsem je měla položený ve sporťáčku bez tašek a bud mi rovně leželi a spinkjali a když mrčeli,tak jsem jim trochu zvedla zádíčka,ne do sedu,jen tak napůl,aby viděli.to bvyli ohromně spokojení. 🙂

simonac
9. lis 2008

dani --já bych to taky tak uděla, ale ted na zimu nevím, nevím, přece jsou to ještě prcci ☹

daniellka
9. lis 2008

simi a co máš za kočárek? jako kvůli zimě? zádíčka už můžou mít trochu zvednutý..a leží ve fusaku,tak jim zima nebude..

simonac
9. lis 2008

dani - easy walker, je super, mám ho i v albíčku, ted tam máme hluboké korbičky , dá se to oddělat a dát tam sporták - sam. s polohovacími zády 😉

daniellka
9. lis 2008

simi-jánevím,je to moc pracný topředělat aspon na zkoušku? Já bych to už klíďo zkusila. Záda můžeš polohovat,když budou spinkat a budou mít rozhled,myslím si,že je to bude bavit. Změna k horšímu pro tebe bude,že si na ně neuvidíš,pokud to není oboustranná rukojeť-nevím..O zimu určonejde,tak jak je máš zabalenýv hlubokým,tak budou tam. Já pak ještě přes ně (oni byli ve fusakunebo v té termozavinovačce a ještě přes ně nánožník,ten taky držýí hodně teplo. Ale záleží fakt,jak moc ti řvou..Já bych to zkusila určitě,ty děti chtějí koukat.. 🙂

gapka.h
9. lis 2008

Ahojky,

Danielka-ten koláč opravdu vypadá skvěle 🙂 🙂 už ho mám také v oblíbených 😉

Dai- s tím žaludkem...to mě taky trápí.Je to asi opravdu přetažení,vyčerpanost..Musíš na silu něco pořád papkat 😉

Jinak my máme 9 měsíců a máme ještě hluboké korbičky...Zatím nijak nehulákají.Ba naopak mi říkají,že mi tak pěkně v kočárku vydrží 😉 Ale už se chystám udělat z toho sporťák.také tam můžeme polohovat zádečka-to se jim bude líbit 😉

Já dnes nevařím.Vaří mamka a máme svíčkovou... 🙂 🙂

tak hezký den 😉

daniellka
9. lis 2008

taky nevařím..pro kluky mám ze včera těstovinky,tak to dostanou se skleničkou a já se něčím zaplácnu,vůbec se mi nic nechce..
Vyhecovala jsem se k umytí nádobí a klukům jsem vyčistila a naimpregnovala každýmu dvojeboty,tím končímtvá máňa 😀

gapka.h
9. lis 2008

Danielka-máš recht...jen odpočívej 😉 😉

jo zítra mi držte palečky,jdeme na 13h na neurolog. ☹ ☹

daniellka
9. lis 2008

držíme 🙂

simonac
9. lis 2008

gabčo --držíme, jo a svíčkovou jsem si dala včera na hodech 😉 , dnes už mám navařeno 😉

holky, já fakt neumím odpočívat, dnes vařím, peru už 2 pračku a přemýšlím co ještě udělat než dojdou prcci z prochajdy, asi jim přetřídím šatník ☹

jinak s manžou jsme se o tom kočárku bavili a asi jim to fakt přehodíme na sporták, už tam spí mín a mín a tak budou aspon něco vidět 😉

daiquiri
9. lis 2008

Holky, tak já se hlásím k osamělým mamkám 😀 Manžel jede zase na dva dny školit do Hrotovic 🙄

Simi, a co tcháníci nezvládli? Jo a kamarádka s dvojčatam má taky Easy Walker, má 7 měsíční holčičky a teď ho předělávala na sporťák.

U nás dneska já k obědu polívku z mrazáku od maminky. Manžel studený řízek, chleba a okurka 😵 Prostě typický nedělní oběd 😀

Gabi, držíme palce, my byli v úterý a pak máme jít až v lednu.

simonac
9. lis 2008

dai --- my jsme odjeli a oni volali, že petřík chce jet s náme, dokud jsme byli doma, tak nic, až jsme dosedli v restauraci, tak nám volali a slíbili jsme .že budeme doma o půl 7 bylo za pět půl a už volala, kde jsme, to by moje mamka nikdy neuděla, jenže ta mi je už nikdy bohužel nepohlídá - nevím jestli jsi tu už byla - ale ona mi před 3 lety umřela ☹ , já jsem vděčná, že mi tcháni pohlídání, ale znáš to mamka je mamka.....

gapka.h
9. lis 2008

simi-tak s těma tchánama,to je fakt síla ☹ ☹ Já ti je příště pohlídám...budeme jezdit s manžou..to je jedno jesti dvě nebo čtyři děti??? 😀 😀 😀

Díky,že na nás budete myslet,já jsem z toho vždy nervózní ☹ ☹

Odpol. mě čeká kočárkování...asi zabrousím do města na kafčo 😉

simonac
9. lis 2008

gabčo --nenabízej to dvakrát, nebo toho hned využijeme 😀 😀 😀 😀 , ale díky, jo a jakto, že jedeš sama je neděle, kde máš manžu???, my pojedeme k tomu dědovi, ale bez kočárku, tak jsem zvědavá jak to zvládneme bez odpoledního kočárkování, chceme totiž vyčistit kočárek 😉

a nám držte pěstičky dopoledne, jdeme poprvé na rehabku 😉

daniellka
9. lis 2008

simi to je blbý,s tchánama..a s mamkou mě to mrzí,škoda 😔

tak já sbalím borcoše,sobě vyrobím obličej na ksicht,jak se říká, a vyražíme do baby café.Venku je jaksi vlezlo,tak at si zablbnou a nesedíme doma..

Tak mi manža před půl hod. psal,že právě vstává 😠 😠 a vyráží domů. Krása. No,však já si to vyberu. Už plánuju s kamarádkou úprk na noc a den do lázní v Lednici 😵

daiquiri
9. lis 2008

Simi,s maminkou je mi to moc lito☹ Moje je k nezaplaceni,ale tchyni bych deti teda nesverila.
My se vratili z prochazky,ja frajerka sla v tricku a ve svetriku a pekne jsem promrzla.Za chvili mi manzel odjizdi☹

simonac
9. lis 2008

dai --mije mamka byla taky k nezaplacení ☹ , ale tchýně se snaží, chodí denně vozit - teda od po do pátku, v so a ne nee 😉

daniellka
9. lis 2008

ty "vozící" tchýňky vám taky závidím. Má tchýňka je hyperaktivní,ale dovšech jiných směrů než ke svým vnukům. 2xtýdně plavání,1xangličtina,1xfrancouzština,1x volejball,dotoho občas kosmetiky,kadeřnice,a ostatníběžnépovinnosti, přes den je v zaměstnání a o víkendu se chce věnovat manželovia jezdí hodně na výlety na kola a ke známým na chalupu. Takže když ji urvu,tak je to jednou za měsíc,že mi pohlídá doma na 2 hoďky kluky,ale to už je mi v podstatě k ničemu..

Ale musím se pochlubit,měla jsem velké štěstí, uvolnily se dvě místečka tady v Brně ve státních jesličkách a mohla bych tam kluky dávat až na 5 dní v měsíci (abych nepřišla o mateřskou),vcož by bylo super,konečně bych měla čas si zařídit co potřebuju nebo se třeba jen vyspat nebo vygruntovat byt. Ve středu začínáme,do Vánoc budeme zkoušet dávat jen po troškách,třeba na hodinku dvě,aby si zvykali a pak uvidíme,jak na tom hoši jsou a jestli se na celý den chytnou. To by bylo faaaaajn 😀