Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
27. říj 2008

marrha gratuluju k pvnímu zubu,to bude na šatičky! 😀

halkac
autor
28. říj 2008

Ahojky. krásné sváteční ráno🙂

Holky, tak to u nás změna času zasáhla naši rodinu přímo šíleně. Naše děti i normálně vstávají kolem šesté, takže po posunutí hodin jsme tu byli vzhůru v pět 😠 😠 😠 Ale včera už proběhl normální režim, uffff.

Markét, gratuluji k prvnímu zoubku!!!A to stoličce, z toho jsem celá paf 😲 😲 😲

Dani, o kolik větší botky jsi koupila? U těch kotníkových to snad zas tolik nevadí, ne? A jsou opravdu nádherné!!!

Náš tatínek jde dnes do práe, chjooo. No byl s námi doma včera - ale já šla s dětmi do mateřského centra a pak sama na spinning. Takže jsme si společných chvil rozhodně neužili 😖

Holky, tak jsem zkoumala ceny umělých mlék - teda jen v Tescu, a tam je všechno srovnatelné: Hami, Sunar i Beba. Jen Nutrilon dražší...Je to tak? Nebo to má Tesco předražené???

gapka.h
28. říj 2008

Dobrééé ránko,

tak u nás opět budíček v 5h!!!!! 😠 😠 Je to šílené,už teď jsem koky... ☹ Asi budu muset vyrazit ven,ale v osm-to je síla!!!Doufám,že se to nějak prckům upraví 😉

Marki-jééé 😀 gratuluji

už jsou pěkně protivní...budu muset jíi

pa a hezký volný den 🙂 🙂

tindra
28. říj 2008

Ahojky,no u nás čas celkem OK,protivní jsou pořád stejně 😀 😀 Změnila jsem jim režim,takže to bude asi nějakou dobu trvat....chodíme ven už po o,všechno tu nechám jak jim odpadne od pusinky protože po o hned usínají,tak aby to bylo už v kočárku,binec nemá nožičky,ještě mi nikam neutekl ☹ No a odpol už je nedávám spát,aby spali líp v noci,zatím to nefunguje.....
A největší bomba na závěr- v so jsem si takhle jezdila po venku a chci najet na chodník a milý Hergules rup- tak jsem ho polodonesla domů,zlitá jak po celoenní šichtě havíř a už ho nechci ani vidět,zlomila se celá konstrukce,takže podle mě je to na vrácení peněz,ale nevím co řeknou v servise.......kupovala jsem ho v červnu a už je to 2.reklamace,první jim trvala 30Dní,tak uvidíme.ach jo,já mám prostě smůlu......

marrha
28. říj 2008

dobré ráno holky,

u nás je tatínek taky v práci...svátek, nesvátek 😢 , snad dodjde aspon dřív...

Zuzi..no já hleděla taky....tlačí se jí totiž jedničky nahoře..tak říkám manželovi, že to vypadá, že Krista bude mít brzo zoubek...a večer jí koukám do pusiny a vrch má celý nateklý...tak jsme otevřela pusinku víc...a kuk...půlka čtverky venku 😀 😀 😀 jsem volala hned manžela 😀 😀 😀 😀 ..no prostě my musíme být vždycky raritka 😀 😀

Tindro??? 😲 😲 to si děláš srandu???, já to kdysi četla o Spideru a nebo těch Polských..., ale jak vidím tka je jedno za kolik ořídíš kočárek, protože s eto může stát i u dražších kočárků 😠 to je síla....ještě, že se klukům nic nestalo....bych jim tam udělala rachot, že mi kluci málem vypadli... 😠

jinak jak jste psaly o lehátkách..mojí tam byly hodně často...ze začátku jsme to střídala z gaučem..postýlky nehrozily, tak jsem je dala za sebe na gauč jako vánočky v zavinkách a měli přehled až je to unavilo...a později, jsem je v lehátkách uspala a pak přenesla do postýlek..když to nešlo, nechala jsem je vnich..a popravdě jsem ráda, že aspoň v nich spali....protože ty začátky byly opravdu krušné s tím spaním 😝

egrzuz
28. říj 2008

Dobré ráno 😀

Markét, gratulujeme k zoubku, stolička jo 😲 , to slyším taky poprvé. 😀

Gapko, v 5 bych se zbláznila. U nás se jen kolem 4 jednlo, ale potom ještě spalo. Už asi týden spaly bez nočního jídla, ale teď s tou změnou času si ho zase daly. 😀

Tindro, no to jsi si musela teda dát. To je děsný 😠 😠 😠 Jak daleko si s tím šla? Chudinko
No já bych jim tam zvedla mandle, parchantům. Myslím, že ti budou tvrdit, že musíš čekat na třetí reklamaci 😒
Trvej na vrácení peněz a řekni , že v takovém voze, odmítáš vozit svoje děti 😠

Kači, já vůbec nevím ceny mlík ostatních. Řídím se jen podle Nutrilonu a to mám vyzkoušené, že mají v lékárně nejlevnější. Podívej se i do lékáren

halkac
autor
28. říj 2008

Gapi, chuděrko! My sice taky vstáváme v půl šesté, ale to ráno jsou děti spokojené - hrajou si samy; víceméně je to jediná část dne, kdy něco můžu udělat. Takže já například chodím zapínat pračku v jedenáct večer, abych ji ráno v klidu mohla pověsit. Děcka vydrží tak tři hodinky si různě hrát a pak zaplujeme spát do veliké postele. A po tom prvním spaní už mám doma hrůzu - musím jít ven nebo do MC nebo na nákupy nebo na návštěvu...prostě aby se děti nenudily. Po obědě jdou spát do kočárku. A odpoledne se modlím, aby co nejdříve došel manža z práce 😀 Navečer si dají ještě tak dvacet minut spánku a teď je dávám spát už v sedm - na radu Danielky, která tu psala, že když kluky dávala spát pozdějc, stejně se budili ráno brzy. A u nás to taky funguje - usnou kolem čtvrt na osm a spí do půl šesté. Předtím usínali tak v půl deváté a vstávali v šest...Takže první varianta je o trochu výhodnější 😀

Danielko a Markét, můžete nám napsat jídelníček prcků - jako v kolik co vaše děti jedí. Já už myslím, že bychom pomalu měli přes den odbourávat mléko, ne?

marrha
28. říj 2008

Jé pardon to se ptala první Kačka 😀

marrha
28. říj 2008

kačko...

naši mají mezi 7-8 ráno mlíko 240ml, mezi 9-10 mají snídani, většinou chleba s něčím, pak jdou spát, mezi 12 -13 hod.mají oběd (nedávám ještě obě jídla, bud jen polévku nebo druhé), mezi 14-15 hodinou jdou spát, kolem 16 hod. mají sváču a pak v 19.30 mlíko řézlé s kaší 330ml...

mezi jídlem dostanou třeba křupky, sušenky ovoce apod....a hlavně v kočárku, aby vydržely, tka podplácím 😀 😀

daniellka
28. říj 2008

nazdár babuleny!!

tindra - to teda zírám s tím kočárem,uf uf!! to ti musí rozhodněvrátit prachy,já bych tam udělala takový virvál,že by nestačili koukat. 😠 hlavně,že se dětem nic nestalo..

u nás se papká takto:

brzoráno,hnedjak se vzbudí,dostanou 200 ml mlíčka ještě do postýlky (prtože mi po něm dost často ještě usnou a já můžu chrnět o půl hod. dýl 😀 )

cca v 8 snídaně - cokoliv-rohlík,chlebík se sýrem,šunkou,rajčátko,mích.vajíčka s chlebíkem
9,30-10 -minisvačinka - pomeranč,mandarinka,jablíčko,nebo na půl jim dámjeden jogurt,prostě něco malýho
11,30-12 - oběd - taky dávám jen jeden chod,bud hustou polívku nebo 2.jídlo,jí už vlastně všechno, nedělám nic kořeněného apod.,jídlavhodné pro děti
16 -svačina - jogurty,pribináky,puding apod.,ovoce,nebo venku nějaká dobrůtka brumíkatd.
18,30 - večeře - rohlík s něčím,nebo kaše
hned po jídle do postýlky 200ml mlíčka,hezky po něm usnou.. 😉

samozřejmě,že přes den ještě dostanou nebo sivyprosí nějaký laskominky,keksy pro děti apod.

daiquiri
28. říj 2008

Zuzi, a myslíš, že tatínka uvidíte? Tady je pěkně hnusně a lije, tak jim tu přehlídku moc nezávidím 🙄 Manžel se chtěl podívat naživo, ale v tomhle počasí.....TAk asi koukneme jen v televizi...

Gabi, tak hlavně jestli to pomohlo. A nemůže se to vrátit?

Dani, s čím jste střídali polohy? Já mám jen lehátka, nemám je kam jinam dát.

Markét, to jste si dali načas 😀 Moc gratulujeme. A jak to proběhlo? Plakala nebo měla horčku?
Hm, na gauč je dát nemůžu, tam se bojím, že by spadli a taky tam skáčou psi. Oni občas v lehátkách usnou, ale jakmile je přenesu do posttýlky, tak je hned řec.

Tindra, to teda na.... Já bych se vztekla. Stalo se ti to aspoň kousek od baráku? My chodíme dost daleko, tak kdyby se mi to stalo, nevím co bych dělala. Ještě jsem neslyšela, že by se to někomu s Herqulem stalo. Asi fakt pech ☹

daniellka
28. říj 2008

dai - někdy jsem si je dala vedle sebe na sedačku,někdy na zem na hrací deku atd.
já už si to moc nepamatuju,kdy děti začínají pást koníčky?? To jsem je pak dávala i na bříško,na tu deku..

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

halkac
autor
28. říj 2008

Aha, díky moc! Tak já si to ještě sesumíruju...Takže kolem roku a výš se dává mléko ráno a pak na noc...U starších (Danielky) se dává po večeři a u mladších (Markétky) s kaší jako večeře...

No já už bych se v tom jídle zase chtěla někam posunout...děti jí pořád masozeleninový příkrm a ovocný příkrm (někdy s jogurtem)...Na noc dávám "kaši"...do 180 ml dám tři odměrky kaše, ale není to skoro cítit...Samotnou hustší kaši naše děti zatím vůbec nechtějí, nechutná jim to.

Zuzi, tak my budeme koukat v jednu na TV a ty nám pak řekneš, kde velký Jarda byl, jo 😀 ?

marrha
28. říj 2008

Kačko...někdo už i kolem roku dává večeři a pak mlíko, ale když dám těm mojim večeři, tak pak už mi nevypijí mlíko, ale jen po večeři mi nevydrží celou noc...a kaši mi taky nechcou samotnou....
já dávám 240ml mlíka a do toho naliju zvláš´t udělanou řidší kaši 😀 , moji s eprostě musí ududlat....a vydrží celou noc...zatím to neměním, když jim to vyhovuje 🙂 😀

gapka.h
28. říj 2008

tak holky,byla jsem s prckama ve městě na stojáka na kafčo,abych se vzpamatovala!!! ☹ ☹ Bylo všude prázdno...jen já drnkala...naštěstí jsem potkala známou,tak to šlo 😉

Kaci-tobě dopol.už nespí???Oni mi ještě nevydrží!!!Tak to máš fajn,že si tak pohrají.U nás je nejlepší doba před obědem a pak po odpoledním spánku 😉

Zuzi-taky mrnu na TV,pak řekneš-kde byl,ju???

Dai-může se to ještě objevit...uvidíme 😉

také mi připadne to jídlo pořád dokola,ale ještě chci kojit...tak to zatím neřeším 😉

..tak je jdu uložit a já s nima 😉 😉

gapka.h
28. říj 2008

holkýýýýýýýý kde jste???Co děláte???

tak já jdu koupat a už se tu neukážu 😉 až ráno,to tu budem určitě první!!!! 😠 😠

pa

issaga
29. říj 2008

chichi Gabco nebudes tu prvni 😀

jak probirate to jidlo, tak u nas je to taky tak nejak podobne - mlicko rano a vecer... s tim ze holky vecer pred koupanim dostanou kasi (nekdy jednu davku napul, nekdy kazda celou davku) a pak se koupou a pred spanim pak dostanou mlicko...

Market gratulace k zubum! 🙂 my uz mame po dvanacti kusech... ale zas pro zmenu nemame moc vlasu 😀 😀 😀

Marti s tim kocarem, to je sila... nam jednou upadlo kolecko, nastesti to bylo blizko baraku. Chtela jsem to reklamovat, ale jak me slysel deda, jak laterim, ze jim to bude dlouho trvat a co budu delat bez kocaru, tak to poradne prozkoumal a zjistil, ze to jde spravit a spravil. Coz asi u vas jen tak nepujde ☹ 😠

halkac
autor
29. říj 2008

Dobré ránko,

dnes se tu moc nezdržím, jedu s dětmi za chvíli do olomouce (počíhám si na Iss🙂 ... no popravdě, brácha má dovču, i jeho přítelkyně, tak si jedeme udělat příjemný den: nákupy, obídek, kafíčko, procházka...

Tak musím vychystat sebe i děti, to je tak na hodinu práce, chjooo☹

Krásný den všem!!!

gapka.h
29. říj 2008

Dobré ránko,tak první nejsem... ☹ ☹

ale budíček v pět,vstávali jsme v šest... 😉 Jinak mě opět čeká procházka,ale odpole.jdu na pedikura,tak nějaká změna 😉

kacio-pěkně si to užij,hned bych jela také... 😉 😉

u nás je vcelku teplo..tak aspoň něco

hezký den 🙂 🙂

daniellka
29. říj 2008

nazdárek babulenky!!

kaci - tak krásnej den,taky bychjela někam na výlet ještě s dvěma pomocníkama.. 😉

Tady prší a dost fouká,ch jooo,vůbec nevím co budem dělat.

daiquiri
29. říj 2008

Ahoj holky.

Gabi, to u nás je hnus. Prší a je zima. Dneska to na procházku nevypadá 😝

gapka.h
29. říj 2008

tak jsem to zakřikla pršelo... ☹ Ale teď už ne,je teplo,ale fouká vítr 😉

..usnuli mi,tak jdu odpočinout taky 😉

Kde jste Zuzi,Marki???????

egrzuz
29. říj 2008

Ahoj holky, nešel nám net, to byla hrůza ☹

tatínek byl v e4skupině a viděli jsm eho. Byl v první řadě 😀 Přivezl si kašel a rýmu ☹

Kači, já dávám mlíko jen ráno a večer s kaší. Někdy ještě v noci, jinak během dne už né 😉 🙂

daiquiri
29. říj 2008

Zuzi,to jste na nej hrdy co?🙂To se nedivim,bylo mi jich lito za toho pocasi.

egrzuz
29. říj 2008

Dai, no docela se mi vždycky sevře srdíčko, je to takový zvláštní pocit 😉 😕

gapka.h
29. říj 2008

zuzi-no hlavně,že už ho máte doma...,že jo???
Holky,také je u vás takový vítr!!!Spíme v podkroví a tam to jde teda pěkně slyšet!!! ☹ ☹

Nožky mám jako nové 🙂 🙂 Pěkně jsem se tam odreagovala,teď to potřebuji čím dál víc...

Holky,také máte tak vytahané ruce od prcků???Já šíleně,to je tahám ještě v korbičkách do gararáže-tam je kočárek a oba naráz!!! ☹ ☹

hezký zbytak večera...u nás už se spí 😉

egrzuz
29. říj 2008

Gapko, no jo. Uvidíme, na jak dlouho ho máme doma 😕 🙂

Vítr tady je šílený a prší celý den , fuj fuj podzim 😠

Holky, teď jsem posílala jedné mamině fotky na MMB na kalendář. Budu ho mít jako dárek., Už se těším 🙂

Gapko , kolik vážíte? My jdeme do poradny příští úterý, tak jsem zvědavá kolik budeme mít, jestli 10kg už tam bude 😕

daniellka
29. říj 2008

zdar babulenky!

gapka - vytahaný ruce? no jasan! ale má to svý plus - kamarádky mě obdivujou,jak mám vyrýsovaný svaly,a faktmám,to je z těch dětí a vypadá to dobře 😀 Ted teda jen doufám,že mi to nezmizí ,když už hošani chodí 😀 😀

Vítr tady zatím není,to asidojde.

dneska jsme byli poprvýv jedný baby kavárně,bylo to tam fakt velký a fajn,tak konečněvím,co budu tady v tom počasí dělat 😉

elis.1
29. říj 2008

🙂 ahojky všem dvojmaminám, jak se vám všem vede? nebyla tady lalupa? objevila se v březnovkách, psala mi a já jí nemůžu najít 😅 písnu jí do IP, co nového?