Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
4. led 2009

Zuzu -- prckům vše nej, nej k prvním narozeninám 😀 😀 😀

právě jsem se vrátila z prochajdy , jsem nejen zmzlá, ale i zasněžená jako sněhulák 😉

dai - přes den nespím -- chodíme ven a odpoledne mě nenechá peta jak dojde ze školky, ale čekám, že se to jednpuj zlomí a bude líp, jen nevím kdy 😠

marrha
4. led 2009

Jarouškovi a Kristýnce přejeme všechno nejlepší k 1 ročku, hodně štěstíčka a zdravíčka 😵 😵 😵

Zdenalli já taky ne 😉 😉

daniellka
4. led 2009

jirule - vydrž - bude líp.. Av jak píšeš,že ti všechno teče a ublinkávají,nám pomohl hrozně moc Nutriton. Zahuštuje trošičku mlíčko,výborná věc 😉

Gapka - s těma dětma je to všechno takový veselejší,sáňky,nebo Vánoce,pecka.. Ale naopak je to taky samozřejmě složitější,borci venku co chvíli stávkovali. Jendou sáňky v pohodě,jednou strašnej řev a vystupovali za jízdy. Nebo prochajda pěšky,zarazí se na jednom místě a hodinu píchají klackem do sněhu a nedostaneš je dál bez řevu 😀 . Ale bylo dobře..

Dávám do alba 3 fotečky kluků z hor.

gapka.h
4. led 2009

Zuzi-také vše nej k 1.narozkám!!!Pak dej foto,ať mám inspiraci na dorty 😉 My to máme co by dup 😉

Danielka-fotečky super a kóoolik sněhu,i jste si zaližovali s manžou???

gapka.h
4. led 2009

...jé.já tam mám hrubku,fůůůj...ZALYŽOVALY!!!!!Deformace na mateřské 😉

gabina26
4. led 2009

ahojte maminky... mám na vás prosbu.. čekám v létě (červenec) dvojčátka a přemýšlím o kočárku.. všude slyším a vidím, že maminky mají kočárky s vložnými taškami, jinde jsem četla, že tašky na léto nejsou moc dobré, mimčům je moc teplo a na zimu se tam s fusákem nevlezou... proto uvažuji raději nad korbičkami. Máte někdo nějaké zkušenosti? Díky za každou odpověď. Jinak hodně mě zaujal kočárek od implast bolder - spider, přijde mi to i za celkem rozumnou cenu.

marrha
4. led 2009

Gabi já jsme ho měla, a naprostá spokojenost, ale kupovala jsem ho už použitý na jaro jsem chtěla už sporták jiný 😉 , ale jako hluboký dooporučuju...prcci s emi narodili 29.8 😉

koukám, že jsi taky z Ostravy...odkudpak jsi?? jestli nechceš veřejně, písni do IP 😉

daiquiri
4. led 2009

Markét, já si taky kolikrát přijdu zase jako těhotná nebo jako v šestinedělí, dojímám se nad dětma jak jsou krásný a tak 😀 😀 😀

Zuzi, tak to moc dobře chápu, člověk má ze začátku zásady co nikdy jako dělat nebude, ale když jsem taky sama s dětma, tak najednou povolím něco jenom aby mi tu neřvaly ☹ A u tebe je to o to víc logický, když si ani nemáš kdy vydechnout.

Jirule, nám zase Nutriton teda nepomohl ani trochu, jen blinkal hustější, tak jsme ho pak přestali používat...

Gabi, my máme Hartan s vložnýma taškama a jsme spokojený, ale na jaro počítáme s koupí golfek.

gabina26
4. led 2009

marrha: díky, já jsem z Mariánských Hor
ještě se mi teda líbí kočárek or emmaljunga, ale sporťák stojí kolem 21 tis a jedna korba 5 tis a tak dát skoro 30 tis za kočár.. no nevím, nevím, ale je jinak suprový a hlavně kvalitní, aspoň co jsem četla... takže mi ten implast bolder přijde rozumější...
daiguiri, diky za info a nemají tam děti málo místa? teď když už je jim 5 měsíců? a co fusák, dáváš tam taky nebo ne?

marrha
4. led 2009

Jirule nám blinkali oba...tak jsme používali Nutrilon. A.R a ten nám teda sedl... 😉 až byli větší, tka jsme přešli na normální Nutrilon

Gabi já jsme z Poruby 🙂
já kočárek kupovala podle toho jak budu děti převážet na ven....vložné tašky by mi nevlezly do výtahu, tak jsem chtěla korbičky , líbilo s emi, že jsou od sebe děti oddělené a nebudí se..., ale každému fakt vyhovuje něco jiného.... 🙂

simonac
4. led 2009

gabina 26 - my máme easywalker a jsme 100% spokojení, mrni do alba , mám ho tam vyfocený, je fakt, že byl trochu dražší 😉

daiquiri
4. led 2009

Gabi, máme super teplý huňatý fusaky a děti se vejdou v pohodě 😀
Jen se nám kočár nevejde do výtahu, takže jsme na převoz pořídili starý kočár za 250,- a převážím je v něm do kočárkárny.

gabina26
4. led 2009

simonac: tvůj kočárek je taky supr...
no, plánujeme před porodem se odstěhovat na venkov, takže přenášení nebudu až tak řešit... myslela jsem si, že právě pro přenášení jsou dobré tašky a proto chci raději korby, když je stejně budu přenášet po jednom a jen do patra... taky je chci mít oddělené..
marrha: jak by ti vložné tašky nevlezly do výtahu? a korbičky ti jako vlezly? vždyť jsou rozměrově větší než tašky ne?
no, je to složité..vybrat něco..

marrha
4. led 2009

Gabi, já musela přesedlávat do autosedaček....a ani tka jsme s enevlezli, tak že jednoho jsme měla na zemi v autosedačce a druhého v autosedačce nad ním v ruce...a když jela i starší dcerka s náma, tak jsme měli problém zavřít výtah..máme takový ten starý klecový, kde jsou ještě ve vnitř ty dvířka, které se otevírají dovnitř 😝 a s manžou jsme museli jezdit na 2x 😀 😀

jirule33
4. led 2009

Marrho, dík
.My už jsme najeli na bebu tak jsem koukala, že je taky AR proti ublinkávání, zítra pro ni pošlu manžela.Nutriton co jsem se dočetla se používá jen do MM což pro nás už není.A neměli pak problém s kakáním? Když to mlíčko bude zahuštěné, no snad nám opravdu pomůže a holky budou spokojený.

z359
4. led 2009

Ahojky,
děkuji za rady, v pátek jsme museli k doktorce, protože Daneček začal trochu kašlat a má rýmu, chytil to ode mě, já jsem pěkně nastydlá, ale už je to lepší. Tak musíme odsávat hleníky a kapat dosu, ale už je to o dost lepší. Lili zase krásně přibrala, už má 3220g a Daneček 3000g, ten moc nepřibral, docela ublinkával,a le asi to bylo tím, že mu nebylo moc dobře, protože už skoro vůbec neublinkává, tak snad ségru zase brzo dožene

daniellka
4. led 2009

gapka - sníh byl,bylo tam fakt nádherně,jak v pohádce.. Lyže jsme s sebou vezli ,ale nezalyžovali jsme si,protože ti naši známí si lyže nevzali. No a my by jsme museli jít jezdit každý sám,bud manža jezdit a já hlídat nebo naopak a to se nám nějak nechtělo. Stejně jsme se tam vyprocházkovali a unavili. Kdžy začli borci stávkovat na saních,tak jsme je celou cestu zpět nesli na hrbu na koníkovi a to byla teda fuška,pěkně jsem se zapotila 😀

z359
4. led 2009

murecko: mě u toho Lili taky dělá herečku, někdy mi to prso úplně odstrkuje e nechce pít a brečí, jak kdyby tam nic nebylo,a le pak nakonec vždycky začne pít, taky se s ní nijak neperu, když nechce pít, tak to potom odstříkám, ale snažím se jí k tomu přemluvit a daří se mi to líp a líp

A od kdy můžu nechat děti spát celou noc? Já se bojím, je nechat tak dlouho hladoví, často už se mi budí na kojení, ale v noci je většinou budím a to se jim moc pít nechce

daiquiri
4. led 2009

Jirul,my davali Nutriton i do umelyho.
Z359,nam zacli prcci spat celou noc asi od 2,5 mesice.Doktorka rekla,ze muzu byt rada a pry kdyz pribiraj,tak to nevadi.

egrzuz
4. led 2009

Holky děkujem za přáníčka 😀 😀 😀 Děti dneska nějak zlobily, ale už naštěstí spí. Odpoledne jsem je nedávala spát

Gapko, mají děti pokaždé hlad, když se ti budí každou hodinu? To je divný, už jsou veliký. Není třeba jen , že chtějí dudat. Dáváš dudáky? Já vím, že holky , které kojí hodně říkají, že děti mají prsomísto dudlíka a ani hlad nemají

fotečky určitě dám, nejspíš zítra, uvidím, jak děti dovolí časově 😉 🙂

Gabina 26 já mám teutonii a vložné tašky, v létě v pohodě, nezapínala jsem je, aby dětem nebylo vedro a teď v zimě jsem z nich udělala fusaky, aby se děti netlačily. Tak dobře vyber.

simonac
4. led 2009

holky, spící děti jen závidím, ted jsem jim dala kaši od hami na dobrou noc, tak uvidíme co se změní, 😉

tindra
4. led 2009

Zuzi VŠECHNO NEJLEPŠÍ, HLAVNĚ ZDRAVÍČKO!!!!!!!
Simi já zkoušela od Hami Hajaju,ale nic,Luky stejně vstává ve 2
Gabina 26 já měla hluboký klasický kočár a pak jako sporťák Herqula,ale moc s ním spokojená nejsem

simonac
5. led 2009

Ahoj holky, tak kaše na dobrou noc nezabrala, ach jo ☹

v deset jdu na nehty a v jednu pojedeme s prckama na nožičky, tak držte pěsti at už konečně máme ta jadýrka, zatím ahoj
jo, u nás celou noc sněží, tak je tu fakt krásně 😉

daniellka
5. led 2009

KRásné ránečko v novém roce,ted se budem muset naučit psát tu devítku 😉

zuzi - vše nej nej!
zítra to je už měsíc, co manža odjel,že? šestinu máš za sebou,to to utíká.. 😉

simonac
5. led 2009

dančo -- krásné fotky z hor, už se těším až budu jezdit s těma našima chlapama a nebudou nás furt nechávat doma 😉

egrzuz
5. led 2009

Dobré ráno,
Simi nám kaše taky nějak na spánek nezabírala, až později se naučily spát celou noc. Uvidíš příjde to brzo. 😉 🙂
Držím pěsti, ať máte nožičky v pořádku. my byli taky v 7 měsících naposledy. To už bude dobré

Dani, ty máš pamatováka 🙂 už máme první měsíc za sebou. Oni vlastně ani nevědí, kdy se vrátí, to je nejhorší. Vláda se stále dohaduje a nikod nic neví ☹

Fotečky jsou super, jste tam všichni moc pěkně 😉 🙂 Kluci jsou jako sněhuláci 😀

daniellka
5. led 2009

¨děkujeme za pochvaly 🙂 jj,když to porovnám s loňskou zimou,kdy ještě nechodili,tak ted je to paráda,dá se s nimi dělat tolik věcí,je to zábava.. 😀

daiquiri
5. led 2009

Ahoj holky, tam my dneska byli na kontrole, Pája má už 6500g a Barča 6000g. A prý tak za 14 dní máme už přejít na příkrmy, tak se chci zeptat, trochu v tom mám zmatek.
Plánuju, že začnu mrkvičkou Hami první lžička. Krmení nám většinou vychází tak ve 13:00, tak jim to mám dát a pak je normálně dokrmit mlíkem nebo jak? Prý se můžou i nějaký polívčičky v těch skleničkách, ale to nevím co myslela.
A taky, že už je můžu dát do jídelních židliček. To se může když ještě nesedí?
Děkuju!

kuzelka
5. led 2009

Ahojky, mám chvilku 😀
děti spí v ložnici a manža tady v obýváku 😀 😀 jinak mě sem moc nepustí 😅 😀
simi držíme pěstičky Barča měla jadýrka až v 8měsících
my ted budeme kupovat botičky
dani dávala jsi dětem do kočárku nějaké návleky na botky? mám světle béžové fusaky a nechci ať jsou jako čuně! nebo už si je pak do fusaků ani nedávala?

kuzelka
5. led 2009

dai já taky začínaal mrkvičkou, ze záčátku po lžičkách a pak dopít mlíkem a postupně jsem mrkvičky přidávala a mlíka ubírala, potom jsem začínala dávat i jinou zeleninu brambor, brokolici.......
a do jídelních židliček jěště ne, nejsou na to ještě fyz. připravení, já dávala myslím od 8 měs.