Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
8. led 2009

Ahoj holky, tam my už máme doma sestavenou novou ohrádku 1,5 x 1,5, takže půlka bytu zastavěná 😀
Jen mě naštvali psi, máme v tý ohrádce dečku s hrazdičkou a když jsem byla včera s dětma venku, tak se do ní pustili a trochu jí nahryzali 😖 Musím všechno uklízet do ložnice, jak je to trochu poblitý, tak jim to voní a je po tom....

Jinak v lékárně mají ještě Scholl botky.

egrzuz
8. led 2009

Jo jo Martkét díky , jsou to Fare 😀 😀 😀 😀 Ty je máš?

Jo a dala jsem děti na nočník a šílený řev a tak nevím, jak je to naučím 😲

Mám strach z toho neura ani nevím proč, tak na nás myslete. 🙂

tindra
8. led 2009

čauky,téda Dai,to by mě taky vytočilo,jak člověk na něco zapomene,hned se mu to vrátí 😠 jinak s tím bytem a ohrádkou jsme na tom stejně 😉
Dado mě naměřili obě děti přes 2kg a Luky měl 1600g,takže je to opravdu zkreslené.ale 35 týden už je v poho
u nás taky není co stříhat,ale už jim to začíná konečně podrůstat 🙂
vodu Fromin jsem taky ze začátku převařovala,ale od 7měs už ne,ale my se před tím kojili,používala jsem ji jen v létě na zahnání žízně a od 9 měs převařenou vodu z kohoutku
jaanja my máme starodávnou klokanku na nošení kluků dolů ke kočárku.já je šoupla do sedačky a nohama houpala,nad nima hrazdičky,celkem to kluky byvilo a neplakali 😉
Kači jsem s tebou,já si tím taky prošla cca před 2měsíci,ale u mě to bylo jasný,s manžou to asi nepůjde dál,takže třetí miminko by fakt nešlo,ale když jsem si dělala test tak jsem řvala jak tele,nevím jeslti bych to dokázala,být bez miminka,těhu se mi tak líbilo a mimouši jsou přece táááááák nádherní

simonac
8. led 2009

ahojky holky

zuzu -- držíme pěstičky, určitě bude vše ok, máš šikovné děti 😉

holky, ještě máte stromeček?? já ho jdu právě odzdobovat, už tu fakt není k hnutí 😉

gapka.h
8. led 2009

Ahojky.

Zuzi-to jsi uděla dobře,že jsi ho vrátila 😉 také bych tak zareagovala 😉 Já o tom spaní přemýšlela,spí mi ještě 3-kát tak po 1h,ale nemámšanci vynechat dopol. spaní a odpol. také ne...nevím,jak z toho ☹ ☹ začnou si žmolit oči a být protivní ☹ ☹

...jinak holky nemáte některá odkaz na zarážky na šuplíky...u nás nejsou a do IKEI se nám nechce,,,díky 😉

daiquiri
8. led 2009

Marti, ale zas je ta ohrádka paráda, vlezu si k nim, čtu jim pohádky a oni jsou spokojený 😀

Simi, my ho odstrojili v neděli, právě kvůli té ohrádce, z té staré už jim čouhaly nohy 😀

halkac
autor
8. led 2009

Čauky čauky - no to teda koukám, kolik z vás chvíli pochybovalo, že by mohly být těhulí 😀 Aspoň se tak nestydím, jak jsem nezodpovědná. Největší prča byla, že jsem v listopadu dobrala Cerazette a pro další platíčko si nešla - s tím, že na Vánoce přestanu kojit a od nového roku začnu brát něco jiného. A než jsem se tam vydala, tak jsem si mysleela, že jsem těhu...No jo, my s kondomem moc zacházet neumíme 😀 😀 😀
No ale je fakt, že se mi to dobře v hlavě honilo☹ Prošla jsem i různé diskuse a musím říct, že mi tohle téma ("mít, nebo nemít dítě") začínalo hrozně vadit. Málokdo totiž nahlas připustí, že by šel na přerušení, i když já osobně si myslím, že hodně ženských by to udělalo...Jen je "společensky přijatelnější" o tom moc nemluvit...

Gapi, třikrát bych už tak velké děti nenechávala spát. Kolem roku většina dětí spí jednou, maximálně dvakrát. Můžu ti říct, že jak jsem dětem ukradla jedno spaní, bylo hned lépe: jednak mi vydrželi po obědě spát déle, jednak večer padnou a chrupkají. Ano, oni asi budou ze začátku unavení a ošterní, když jim to jedno spaní ukradneš, ale neboj - oni si zvyknou !

Holky, my stromek ještě máme, chodíme na něj s dětmi furt koukat - ještě je neomrzel🙂

Marti, to je blbý s tím tvým manželem - když už si neumíš představit, že bys s ním měla další miminko☹ Ale hlavu vzhůru, třeba se polepší, až se vyblbne a až kluci trochu povyrosotou a budou mu za parťáka !

Zuzi, co neuro ??? A ty už začínáš s nočníkem? No to já ani náhodou, cvičení začne až tak za půlroku🙂

pemb
8. led 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak to děláte, když vám řvou obě mimča najednou a utiší se jen když je chováte??? Obě najednou už neunesu a hlavně,když jsou u sebe, tak se pořád šermují ručičkama, takže pak brečí ještě víc.Jsem totál bezradná. Díky

daiquiri
8. led 2009

Pemb, já to dělala tak, že jsem si je dala do lehátek a střídavě chovala a houpala 🙂

pemb
8. led 2009

daiquiri, to jsem taky zkoušela, ale u nás to nepomáhá ☹ Nevíš náhodou jestli dělají nosítko pro dvojčátka???
Někde jsem ho viděla na netu, ale nemůžu si vzpomenout kde.

daniellka
8. led 2009

nazdárek děvčátka!

dneska jsem byla dopo totálně utahat kluky,byli jsme sáňkovat v jenom obrovským parku tady v Brně,v Lužánkách. Je tam takovej pidibrdek,kluci to pak už sjížděli sami,já je jen tahala nahoru. Řvali smíchy,jak je to bavilo,akorát ve finále jsem utahala já sebe,borci jsou fit. Spali mi po ob.jen 45 min.,já dala 20 a už mám v sobě 2 kávy,jsem hotovka, odpo jsme už ani nikam nešli,nesebrala jsem na to síly. No ale bylo to fajn,zítra tam jdeme s kamarádkou znova 😀

pemb - jestli můžu poradit,tak u dvojčátek si je moc nenaučit na utišování v náruči,chováním,to se z toho jinak zblázníš. Zkus ty lehátka jak říká dai,já je taky měla,výborná věc.. Nebo jsem si oba položila o kojící polštář a trošku pohladkat,zazpívat atááák,na každý mimčo platí něco jinýho.. 😉

někdo se ptal,že děti i v tomto věku v noci řvou.. To není každou noc,normálka celou noc prospí,ale stane se,no..
On jim totiž tatínek dal před pár dny nad ránem mlíko a děti jsou vyčůraný,pamatujou si a chcou zas,zkouší to. ale dneska jsem vydržela,nic nedostali tak doufám,že zítra už bude klid. On se mi ted totiž budí Alýsek a vyburcuje pak i Erika, má nějaký vzdorovitý obdobíčko 😠 .

daiquiri
8. led 2009

Pemb,to nevim.Jedine krosnicku na zada a klokanku dopredu😀 U nas se ze zacatku hodne rvalo,nekdy jsem byla dost na nervy,ted je to o dost lepsi.Tak jedine snad vydrzet:-/

z359
8. led 2009

Ještě mám na vás jeden dotaz, od kdy můžu děti dávat do těch lehátek? Zdá se mi to ještě brzo, ale právě kvůli tomu brečení, bych je tam už ráda dala a oni taky strašně rádi koukají okolo a to z postýlky moc nemůžou

marrha
8. led 2009

ahoj holky...

Zuzi..Fare botky nemám...ale chtěla jsme je...nakonec neměli ty co jsme měla vybrané v naších velikostecha a potkala jsme u Bati , co s emi líbili, tak jsme vzala je 🙂

Z 359 já dávala do lehátek od 6 týdnů...vždycky na chviličku a pak už se vnich i uspávaly, supr vynález 🙂 😀 ...

stromek jsme schovali už v sobotu...kvůli místa 🙂

daniellka
8. led 2009

já si už nepamatuju přesně od kdy,ale bylo to hodně brzo,úplně jako malinký,odhaduju tak od měsíce 😉

egrzuz
8. led 2009

Ahoj holky , tak máme za sebou neuro 🙂 Kristýnka je dobrá, odpovídá věku a už tam nemusí. Jaroušek je prý klidný chlapec, no podle mého lenoch a musíme ještě v dubnu. Sedl si a neukázal , jak leze. Kristýnka udělala 2 kroky a spadla 😀 Doma už lítá, vždycky se podívám, ona se pustí a někam běží. Už nám to tady začíná. Na jednu stranu jsem ráda, že je Jarýn pozadu.

Gapko, třikrát je šíleně moc, já jsem spaní už udělala na jednou denně kolem 11 a to dříve spinkaly tak hodinu a teď vydrží 2 a potom je klid. Večer usnou u kaše v 7 a spí. Když jsem je dávala dvakrát denně,. tak jsem měla večer společnost do 22h a déle. Vydrž to , jde o první dny. Já s nima vypadla nakupovat a tak, aby jim to uteklo

Pemb, já jsme taky děti moc nenosila, potom si to hodíš, jak píše Danča. My měli večerní "diskotéky" řvaly obě děti od 18 do 21h a já je měla v lehátkách a stejně nic nepomáhalo. Potom to samo přešlo.

Z359 já děti dávala do lehátek taky nějak brzo, myslím kolem měsíce. Na rehabilitaci mi říkali, že tam děti můžou být, né celý den, ale střídat postýlku, lehátko, hrací deku, kočárek a tak 😀

Danielko, to jsem se ptala já 😉 😀

daniellka
8. led 2009

zuzi 😀 já to vždycky nějak přes den dočtu a pak odpovídám až po pár hodinách,už se mi to nechce zpětně dohledávat 😉

gratuluju k neuru,jsou to šikulky 🙂

egrzuz
8. led 2009

Danielko 😀 😀 😀
a děkujeme 😉

marrha
8. led 2009

Zuzi...to je super, že kontrola dopadla dobře 😵

a bud ráda, že Jarýnek ještě necupká..u nás měl David 3 týdny skluz od Kristy...ale i tka toi bylo šílené..jistit oba..
Dani..kluci začali chodit jak...najednou nebo měli nějaký rozdíl mezi sebou? 🙂

a koukala jsme na fotky...a děti bylo v lehátkách už ve 3 týdnech 😀 , ale byli jsme donošení...tka jsme to až tak neřešili...v autosedačce taky jezdily a v pohodě...samo jsme to střídala... 🙂

daniellka
8. led 2009

já mám pocit,že jsem to taky přehnala s tím měsícem a kluci byli v lehátkách už dřív..ale neměla jsem je tam celý den,hezky jsem to střídala..

kluci začli zaráz,napřed Erik,o den později už chodil ALex. Oni po sobě všechno musí hnedka napodobovat,co dělá jeden,hnedka musí i druhej,jinak by byl průšvih 😀

egrzuz
8. led 2009

Dančo, Markét, to muselo být šílený. 😲 😀

Dani, To, že jsou jednovaječný né? Kámoška má jenovaj.holčičky a dělají vše stejně

jaanja
8. led 2009

z359: to jsem ani nevěděla, že se nemůžou dávat do lehátka hned, já je tam dávám hned od návratu v porodnici (3. týden). Máme teda zatím jen jedno lehátko, tak se to prostřídá. Ale s tím brečením je taky problém.. sice bych si mohla pořídit ještě jedno lehátko a houpat je obě naráz, ale to celý den nebudu dělat skoro nic jiného..

egrzuz: dneska jsme taky byly na neurologii u dr. šípa! 🙂 a ačkoliv všude jinde mi vždy řeknou, proč jdeme tak pozdě (oční, očkování na tbc...), tak tady se naopak divili, proč nás tam obvoďák posílá, když jsme krásně zdraví.. ale naštěstí jsme to sfoukli i s kyčlema a s tím očkováním na tbc, tak to nebyl marnej výjezd.. a oddychli jsme si..
ale musím se smát.. obvoďák nám nařídil pořídit si knížku o rehabilitaci od Kocha, když jsem to zmínila na neurologii, tak mi řekli, ať mě to ani nenapadne, že už je to zastaralé a byly po tom cvičení děti "divné", takže se od toho úplně upustilo.. on se teda dr.šíp ušklíbal i na vojtovku, a ta mi teda špatná nepřijde..

Další maminka mi dneska potvrdila, že po Nutrilonu se dětem špatně kaká, tak se děsím, až na něj časem úplně přejdeme. Zatím dobírám Nutrilon nenatal a odstřikuju, ale už mám nachystanej Nutrilon1, obvoďák na něm trvá. Jak to vypadá u vás, co máte třeba Bebu nebo Sunar? Není to lepší?

Jo, a kdo máte Avent lahvičky - jakou tak mají asi životnost savičky a kdy se začíná používat savička 2 - v jakém věku?

daiquiri
9. led 2009

Zuzi, tak gratuluju, nás neuro čeká 3.2., mám trochu strach, Pavlík dobrý, ale Barča nevím... 😢

Pemb a jak píše Zuzi to večerní plakání u nás taky bylo pravidlem, kolikrát až do 23:00 😠 Pak se to upravilo a uklidnilo.

Já je taky do lehátek dávala brzo, od té doby co jsme je měli doma, to je cca od 1.měsíce, měla jsem je tam pořád, pak mi kamarádka řekla, že rehabilitační to nedoporučují, tak jsem to taky střídala jako holky. Někdy lehátko, gauč, deka. A u nás se občas osvědčilo nechat je vyřvat, ne k nim hned lítat. Je to hrozně těžký, já bych při prvním zaplakání hned letěla, ale jinak to nejde.

Jaanja, my máme Bebu HA a se stoličkou jsme teda nikdy problém neměli.
http://www.aventbaby.cz/ - koukni na záložku lahvičky a najdi si ty savičky, tam to je rozepsaný.

simonac
9. led 2009

ahoj holky, tak tady je - 15, nevím co s něma budu dělat, my dosud byli venku opravdu každý den ☹ dnes zatím nepudem tak snad se aspon trochu oteplí 😲

marrha
9. led 2009

ahoj holky..

Dani...takže jednovaječńáci su u Tebe nezapřou 😀 všechno stejně 😀 😀

Jaanja..možná budeš muset pak změnit mlíčko...ale nedá se to tak říct, po kterém je stolička lepší..každému sedí opravdu něco jinéh...třeba ségra u prvního, ten nemohl mít Nutrilon, jak píšeš bobky a až krvavé, tak dávala Sunar...a u druhého začala Sunarem právě kvůli toho, a bobky měla malá zase z toho Sunaru, tak musela přejít na Nutrilon 😅

u nás je -10 a brrr....no nejdu tam...taky se nic nestane, když ven nepůjdou...

a večer jsme taky ze začátku chodili spát pozdě a řvaly a řvaly...., a jak usli...rychle šla spát celá rodina 😀 😀 pak jsme se tomu i smáli..., ale když jsme s echtěli vyspat..museli jsme t tak dělat...už jsme byli všichni okoupaní a čekalo se až dítka zavřou oči a start... 😀 😀

halkac
autor
9. led 2009

Hojdá a dobré ránko !
Dnes tu pěkně budeme koníkovat, nikdo ven asi ani nos nevystrčí - je tam opravdu klemra☹ Já vydržím do odpoledne a pak na sáňkách dojedeme alespoň k sousedům na kafe, jinak tady s nimi nebude k vydržení🙂

Markét a Dani, to musí být fakticky náročné, když začnou ťapkat obě dvě děti ve stejnou chvíli, jen pár dní od sebe. Já si tak potichu přeju a doufám, a't je u nás tak měsíční rozestup. A myslím, že nám to vyjde - malá je vždycky o kousek popředu.

Jééé, u nás se taky brečívalo, jen já už zapomínám. Měla bych si psát deníček🙂 🙂 🙂 Uvažovala jsem, že si začnu vést projekt 365 (každý den jedna fotografie a kraťounký deníkový záznam), možná do toho ještě půjdu🙂
Ale vím, že plakající děti jsem chlácholila na houpajícím míči - a obě jsem měla v náručí. Je pravda, že dodnes si je někdy musím vzít na klín oba, jen už tam není moc místa🙂

simonac
9. led 2009

u nás to na venek taky zatím nevypadá, jen nevím, nevím, jak vydrží. už ted yse jim chce spát a v postýlkách řvou jak blázni a hlavně, když mi doma usnou atk spí max. 20 minut, jejda to bude dlouhý den

mar---musela jsem se smát tvému popisu jak jste byli všichni okoupaní a čealo se až prcci usnou u nás je to tak do ted, a pak hlavně já každé 2 hodky kojení tak paráda, včera jsem si už i pobrečela jak jsdem byla ko a dnes jako naschvál je venku takový mráz 😝

gapka.h
9. led 2009

Ahojky,

..tak také válčíme doma..fakt je tam kosa ☹ ☹ Usnuli mi,uvidím na jak dlouho 😉

Zuzi-..no budu s tím muset začít něco dělat 😉 Třikrát je fakt moc-budou mít rok,že jo???
To jste šikulky,vidíš,vše dohnali!!! 😉

simonac
9. led 2009

gabčo -. vy už i spíte? v kolik jste vstávali ?