Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
10. únor 2009

jé tak to vidím poprvý,vůbec neznám,nevypadá to špatně 😀

tindra - já bych se tabulkama moc neřídila. Dej jim tolik co sní, stejně to do nich násilím nenarveš. A jestli máš pocit ,že by měli víc,tak se zkus zaměřit na výživnější jídla 😉

kuzelka
10. únor 2009

tindro, jak jsem dostala nějaké ty jídelníčky u dokyho tak tam někdě byly ty tabulky, nebo v balíčku vzorečků z porodnice... no podle toho co je na krabici od kaše, tak dětí jí jen jako šestiměsíční 😀 😀 no ale oni už ani ty kaše nechcou..

halkac
autor
11. únor 2009

Hojdá a dobré ránko!

Tož zubařské story hezký hnus, Markét! Mně to taky hned bylo podezřelé, že tě s bolestí zubu poslala domů a dala jen léky od bolesti - to jaksi příčinu nevyléčí 😒 Blbka mladá slečna zubařka 😠 😠 Jak se dneska cítíš?

Vůbec se teď nějak všude marodí - kamarádka lehla s chřipkou, a to se musí starat o ročního synka☹ Ách jo, kde jsou ty časy, kdy si nemocná ženská mohla lehnout a prospat celý den ! Já se nechala naočkovat, protože sjem se bála, co by bylo, kdybych padla s chřipkou - můj může sice zůstat doma, ale přišli bychom o dost peněz, tak to taky není ideální řešení☹

Holky, našla jsem na diskusi únorovek tenhle předpis jídelníčku dětí po jednom roce: hrozně se mi líbí, i když pro nás to jsou přehnané dávky (množství)...ale jinak bych se tím řídila. Vy, co máte starší děcka, poraďte! Je jakžtakž dobrý???

snídaně: pečivo s rostlinným máslem, sýr, šunka + 250ml batolecího mléka

přesnídávka: jogurt s cereáliemi nebo s ovocem +125ml ovocné šťávy nebo čaje + sušenky

oběd: maso s bramborami či rýží, kompot nebo salát +125ml čaje

svačina: ovocná přesnídávka +125ml batolecího mléka

večeře: obilná kaše NEBO bramborová nebo zeleninová polévka NEBO těstoviny s masem, vajíčkem, sýre +125ml batolecího mléka

Dvakrát týdně vejce, alespoň jednou týdně ryby, nezapomínat na luštěniny

Jo a ještě jeden dotaz: jaké "kokina" dáváte dětem? Já bych chtěla něco nakoupit, protože babičky mají naprosto nutkavou představu jim sem tam dát něco na mlsku - tak jim aspoň dám něco, co není úplně nejnevhodnější (minule babi dávala Majdě ožužlat čokoládu☹ No a zase pořád a pořád napomínat babičky mě taky nebaví. Zvlášť když jsme teď zpravidelnili hlídací dny: jedna v pondělí, druhá ve čtvrtek...a já chodím cvičit🙂 🙂 🙂

tindra
11. únor 2009

Kači tolik jídla sní naši tak za 2-3dny....no a že by to zapíjeli mlíkem....jedině v noci z polospánku.Pečivo suché,jak na tom něco je,prskají jak koťata,šunku samotnou....cereálie se moc dávat nemají(jen sem tam,říkala naše dr-ale k té už chodím jen tak,ne na lékařské rady 😉 ),na oběd k tomu dávám vždy zeleninu,na sváču spíš ovoce místo přesnídávky,tu jen občas(hlavně když nakoupíme v akcích 🙂 ),vajíčko jednou týdně,jednou červenou čočku,ryby jsem ještě nezkoušela.
Kokina Luky naštěstí odmítá,jen žížalky-kukuřičné křupky,ty je schopný i obědvat a Máťa sem tam dětské sušenky a chutnali mu i rýžoví medvídci s čokoládou Racio.Ale jinak kamarádky dětem dávají Kinder čokoládky a tak,no u nás jsem to ještě nezkoušela,ale třeba by mi po tom přibrali 😅 .Jo a nejlepší kokino je banán,ten taky můžem ve dne v noci 😀
Nechala ses očkovat i když kojilas?Já o tom uvažovala,ale snad se mi to vyhne.....

ajiik
11. únor 2009

Dobré ráno, holky když tady řešíte jídlo. Mohly byste mi prosím poradit jak a co jste dávaly dětem v 7měsicích? A jestli byste mi mohly napsat jak jste to měli rozdělené myslím snídaně svačina apod. Snažím se to nějak uspořádat, ale zatím se mi to nedaří páč jsou třeba dopl. venku a pak mají polívku a mlíčko a někdy prospí i svačinu, tak pak mají až kaši večer. A do kolika měsicích se dávaly večer kaši s mlíčkem do lahve? Kluci ještě nesedí, tak jim dáváme z lahve.
Dneska jsem se už konečně vyspala už kluci vypadají líp, ale včera to byl masakr ještě že chodí babi.
A kdy vám vaše zlatička začali lozit a sedět?

marrha
11. únor 2009

Ahoj holky..

Kači...dneska je mi mnohem líp 😵 ...ještě bolí...ale to co bylo ted ten týden a včera..tak to s enedá srovnávat...taky nemůžu čekat zázraky, když už jsem to měla tak rozjeté, že jo....akorát pořád cítím v puse hřebíček 😝 asi se mi za chvíli zhnusí.....a budu na něj alergická 😀 😀

k jídlu...u nás to je tak...ráno mléko každý 240ml, vstávají pozdě, takže snídaně je až mezi 9-10 hodinou...takže to je i místo svačinky...a to mají chlebík se sýrama, milujou gerveis s různýma příchutěma, lučiny , kiri apod...nebo šunku...zkoušla jsem med, marmeládu, ale se sladkým se nějak nechytám...to jim nejede...
kolem poledne mají oběd..bud polévku nebo druhé a jsou spinkat...jak vstanou tak kolem 3-4 mají sváču...jogurty, pribináky nebo přesnidávky...střídám to...večer někdy mají véču někdy ne...záleží koli toho pozobou v podvečer...,pořád žužlají rohlíky apod...a pak o půl 8 mlíko každý 330ml a jdou do hajan...
čaj nemám teda rozkouskovaný přesně takhle po každém jídle..mají čaj na volno a popíjejí podle své potřeby...po jídle toho vypijou mín, než když třeba běhají a pak pijou jak duhy..

dobrotky..sem tma dostanou i čokošku...ale é moc...spíše je to na návštěvách apod...ale jinak dávám kukuřičné křupky, nebo takové ty plátky, bebe sušenky a tkaové...já třeba už dávám i tyčinky...takové ty grahamové nebo takové ty světlé široké dlouhé grisomky nebo jak se to jmenuje..., piškoty dávám obyč i cukrřské...
ovoce mají kdykoliv si řeknou, že chtějí...a se zeleniny ujíždějí na rajčatech...(celá maminka) 😀

marrha
11. únor 2009

jo a ještě jim dávám sem tam takové ty mléčné řezy, brumíky apod....ale se sladkým to nepřeháním 🙂

daniellka
11. únor 2009

zdar babuleny!

kači - jídelníček takovej normálka,no..plus mínus autobus jak u nás. nedávám k jídlu kompot nebo salát. Zeleninou a ovocem se cpou furt,dávám jim to vlastně místo toho kokina,tím odpovídám na druhou otázku. KLukům šíleně chutnají třeba hrozny,mandarinky,pomeranče,jabka,banány,rajčata,salát.okurky,tak to mají ke svačince,nebo i jako kokino,když třeba vrčí,chci je zabavit,tak to je tutovka. nebo mrkev do ruky a jsou štastní.
dávám nejen jogurty (bez cereálií,normálka jogurty),ale i probiňáky,občas termix,uvařím puding,když byli enší,sladila jsem ho glukopurem,na dno uvařený jablíčka a piškoty,zalít pudinkem,to milujou, apod.
k těm kokinům - různé dětské sušenky,brumík,ovoce,zeleninka,nebo nějaký "cornflakes" lupínky,pár do mističky,na půl hodky mají zábavu. 😀

daniellka
11. únor 2009

jéžiš ted to po sobě čtu,to zní nějak moc zdravotně. 😎 čokinu už samozřejmě taky měli v puse,sladký mají rádi,ale dostávají ho miniálně.. spíš když jim někdo čokošku dá apod. 😀

daiquiri
11. únor 2009

Ahoj holky!
Taky je u vás tak hnusně? Zase napůl sněží, napůl prší 😠

Markét, teda ty si s těma zubama "užíváš" 🙄 Nevím teda jak bolí zuby, ale můj bejvalej měl se zubama pořád něco a dost trpěl. A když píšeš, že bys raději rodila....Fakt je mi tě líto a držím všechny palce ať to brzo přejde! To je asi taková bolest, že by sis nejradší tu tvář utrhl co???

Takže jste prostě uvařily třeba brokolici nebo mrkev, rozmixovaly a šouply do mrazáku? Slyšela jsem, že se to dává do těch skleniček, ale sklo se přeci nedává do mrazáku?
To množství odhadnu, vážit to asi nebudu, vím , že mi snědí tři malý skleničky dohromady.

Jo a včera to vítání občánků bylo fajn. Sranda byla, že ta paní z radnice říká, tatínkové pojďte se mnou, maminky tu zůstanou, tak jsem vykulila oči jak asi já pak ponesu dvě děti a ona říká, samozřejmě kromě rodičů dvojčátek 🙂 Tak manžel byl taky maminka, dokonce mu dali i kytku 😀 Mně taky a nakonec nám dali ještě jednu, ať prý nemáme lichý počet... 🙂 Ještě jsme dostali pamětní minci, capáčky a 2x 200,- Kč poukázku do DM, tu už jsem včera proměnila za jídlo pro děti 🙂

halkac
autor
11. únor 2009

Jéé, holky, tak moc díky za reakce! Já už musím začít trochu experimentovat - zatím v tom jídle to bylo pořád stejný, jen s obědy si vyhraju. Jinak každej den to samé:

mléko
jogurt
oběd - zelenina + maso + příloha
přesnídávka
kaše
+ jako kokina jen křupky🙂

No, ale máme konzervativní batolata - nechtějí pudink, nechtějí ovoce, kašičky...všechno jim trvá, než zjistí, že je to dobrotka🙂

Dai, já to namixovaný dávám do mrazáku do těch skleniček od příkrmů a nikdy zatím nepraskly - asi jsou ze silnějšího skla. Ale taky jsem se bála. Nakonec jsme si řekla, že pokud prdnou, nevadí to, že tu sklenku pak vyhodím - střepy by tam nebyly, ono by to jen prsklo, nic víc.
Jééé a vítání občánků! Kdeže ty časy jsou🙂 My byli hrozně brzy, snad už na konci druhého měsíce, naše děti byly ještě taaak malinkatý🙂 http://halastovi.rajce.idnes.cz/05--2.mesic_24....

Jé a když jsem u toho vzpomínání: včera jsem s manželem koukala na plody jeho dvouměsíčního úsilí. Dával do kupy video z celého roku - hlavně se ho snažil prostříhat, aby to nebylo na hodiny a hodiny koukání. Z toho roku udělal dvohodinový záznam..Holky, to bylo neuvěřitelný, jak se mi všechno vracelo, když jsem na to video koukala. Všechny pocity, radosti, strachy....
A víte, co bylo nejkrásnější??? Jak hrozně jemně a opatrně jsme s dětmi jednali - žádný zvednutý hlas, žádná nervozita, i když ječely na celé kolo. No jak říkám - bylo to tím, jak jsem byli šťatsní a jak to naše rodičovství bylo nové. Pak jsem se až zastyděla, jak na děti teď někdy zaječím, jak jsem někdy netrpělivá...

daniellka
11. únor 2009

kaci - kliiid,já na ně taky zaječím. pak je mi to hrozně líto,a přitulíme se,ale bez toho to prostě někdy nejde.

halkac
autor
11. únor 2009

Dani, to já vím...navíc já jsem hrozně vznětlivá...
Jen mě samotnou překvapilo, jak tohle "nové a neokoukané" zevšední. Já jsem byla sama sebou překvapená, jak bravurně jsem ty první měsíce zvládala. Bez nervozity, pláče, stresů...Fakt jsem si to užívala. A vůbec jsem se nemusela přemáhat, prostě to ve mně nevřelo 😀 😀 😀 Teď si to taky užívám , to jo...ale prostě už někdy děti pocítí "pravou tvář" své maminky🙂 Ale přesně tak, jak píšeš ty...myslím, že moc dobře děti ví, že je miluju, tulíme se víc než dost...a já prostě jiná nebudu. Vždycky jsem byla, jsem a budu vznětlivá a výbušná. Ale na druhou sranu - vzduch se vyčistí a za chvíli je doma klid, ryyychle zapomínám🙂

daiquiri
11. únor 2009

Kačko, to jste byli teda fakt brzo, u nás byly všechny děti kolem půl roku.
Tak já to mám tak nějak naopak, byla jsem dost na nervy když byly děti menší, často mi řvaly v kuse dvě hodiny a já nevěděla co s nima. Sice jsem na ně nezvyšovala hlas, ale já byla na mašli 😠
Teď sice začalo vztekání, ale na druhou stranu jsou krásný ty pokroky a když se ráno vzbudí a ten první úsměv, to je nádhera 🙂

Včera jsem dětem koupila od Hami granulovaný čaj malinový, ale zas jim ho nechci moc cpát, když je tam cukr 🙄 Zatím dávám šťávičky naředěný vodou, jinak mi moc nepijou ☹ Zkusím jim přidávat tu vodu do jídla, ať mají tekutiny...

Přidala jsem jednu fotku z vítání občánků - fotil manžel, takže fotka nic moc 😀

juliet
11. únor 2009

Ahojky 🙂 u nás od včera sněží, to jaro si dává na čas ☹
My jsem byli na vítání občánků asi ve 4 měsících a manželovi také pomalu říkali maminko a taky dostal kytku 🙂

Holky, co dáváte dětem pít? Mě malý vypije vše, ale Nelinka nic kromě mrkvové šťávy nechce ... vodu ani granulované čajíky.

daiquiri
11. únor 2009

Ahoj Juliet, pamatuju si tě ještě z Čekáme dvojčátka 😀
Jinak na Dvojcata.cz je hodně rad i ohledně jídla a pití, někdo psal i trochu přisladit, což nevím...Nebo nějaký čaj od Lerosu je prý dobrý. Nám zatím vyhovujou ty ředěný šťávičky, ale vypijou denně tak 20 - 30ml.

Mám dotaz, pamatujete si, kdy jste zvyšovali mlíko? My teď máme 3x denně 210ml + 7 odměrek, ale třeba večer to vyžahnou do dna. Zas je nechci překrmovat 😕

tindra
11. únor 2009

teda já asi zkusím taky ten granulovaný čaj,zatím pijem jen vodu a čaje od Lerosu ovocné a bylinkové,ale "pytlíkové".ředěný šťávy od Hippu vůbec nechceme ☹

daniellka
11. únor 2009

já jsem ty granulovaný používala,mají spoustu druhů.. Jeden čas jsem jim občas dávala i ten Spáčik,když mi blbě usínali. Je myslím od půl roku.Jsou v něm meruňky a asi heřmánek,je dobrej na spinkání 😉

kuzelka
11. únor 2009

ahojky
kaci to jídlo: mlíko 230 ml
bílý jogurt s ovocem - nejradši nají strouhané jablko
mas. zel. příloha
chleba, rohlík, sýr, šunka, rajče kaše už nechceme
Kuba mlíko, Bára bílý jogurt(mlíko nechce)
a kokina - sušenky, ovoce, lupínky...

a čaj pijou klasické ovocné a kapku jim to osladím glukopurem, čistý ho nechtěli, ty granulované dělám když třeba nemám čaj uvařený a ten jim jede taky.

dai tu dávku mlíka pijou doteď 😉

kuzelka
11. únor 2009

jo a jídlo jim taky zamrazuju do skleniček od príkrmů

daiquiri
11. únor 2009

Hm, tak já mám fakt otesánky, to budou mít v roce 15 kg 😀 🙄
A co všechno za zeleninu jste dělaly kolem toho půl roku? Mrkve, brokolici, špěnát...Můžou i petržel, celer?

halkac
autor
11. únor 2009

Dai - my pijeme 210 ml doposud, jen na noc jim dávám navíc do toho kaši a ono jim to nabobtná - klidně i na 260 ml🙂 A k té zelenině - vařila jsem určitě všechno možné skoro od začátku: mrkev, brokolici, rýži, brambory, cuketu, petržel, špenát, kukuřici, hrášek..potom jsem přidala kedluby, pórek, cibulku a z luštěnin červenou čočku....Jen celeru se vyhýbám - tvrdí se, že je to alergen (navíc já sama ho nemusím🙂

Čajíky taky děláme granulované, ale zase je teď šidím - udělám sáčkovaný nesladký a do velké avent láhve jim k tomu přidám tak jednu až dvě odměrky granulovaného. A už si pomaličku zvykají na nesladkou chuť, díkybohu🙂

marrha
11. únor 2009

ahojky...

někdo se tu ptal na mraž. zeleninu..já dělala z mražené a dělám do dneška, když není v obchodě solidní čerstvá...

Verun já dávala jako Kačka...a někdy i ten celer....záleží jak byl v obchodě...málokde je nakrájený a celý by jsme nespořebovali...takže když byl nakrájená čtvrtečka vzala jsem....ale měly ho fakt málokrát 🙂

ajiik
11. únor 2009

ahojky, kluci taky pijou granulovaný a už nechtěji bylinkový čaj. Snažila jsem se jim dát na průdušky a řvaly dokud nedostali ten svuj 😠 . Já kupuji od sunarky a moc jim chutná zelený s citronem

daiquiri
11. únor 2009

Kačko, my kaši zatím nedáváme, zdá se mi to zbytečný, když celou noc prospí. Na druhou stranu jsem někde četla, že děti potřebují obiloviny, tak nevím....
Hm, když teď v zimě je to se zeleninou na prd, je drahá a není výběr ☹

Ještě mi poraďte, k obědu jsem vařila brambory, míchala jsem je s mrkvičkou ze skleničky. Pavlík dlabal, ale Barča se u toho skoro jako dávila a dostala jsem do ní snad tři lžičky, nakonec jsem ji musela dokrmit mlíkem ☹
Máte podobnou zkušenost? Kamarádka co má taky dvojčátka říkala, že do holek nedostane domácí stravu, že jim jedou jenom skleničky. A je jim 9 měsíců....

daniellka
11. únor 2009

dai - a měla to pořádně rozmixovaný? někdy ty děti ze začátku nadavujou,tak jí to zkus ještě víc zvhlčit,ale rozhodně jí to dávej dál,nebo si vyrobíš,že ti nebude spoustu věcí chtít jíst. anebo kdyby pořád nechtěla,tak dej pauzu a znova. ale podle mě řeči,že do holek domácí stravu nedostaneš a do kluků jo, jsou pěkná blbost..

egrzuz
11. únor 2009

Veru, fotečka náhodou pěkná 🙂

Já dávala 240ml asi od 8měsíce, zvýšila jsem dávku nejdříve jen na večer a potom i na ráno. Zvýšila jsem to, když děti dojedly a začaly řvát jako tuři, tak jsem jim přidala. 😀 😀 😀 😀
Teď je třeba období, kdy jíme ráno zase jen 210ml.

Jinak Veru u nás se domácí strava taky moc nekoná, Jarýn ten ohrnuje strašně nos, až teď od roku do něj dostanu domácí. Známá to má taky tak.

Iss, to je divný s těma botkama, to bych jim vynadala. Já u Bati v Jb i v Lb vždycky chtěla botky objednat a stáhli jí z jiné prodejny 😵

čajíky taky granulovaný, jsou pohodlnější na přípravu - přiznávám. Sice nám byl doporučen sáčkový čaj, ale já dávám granulový

Holky, zase se to nějak v tom Afgoši mele, volal Jarda a říkal, kdyby něco říkali ve zprávách, že je v pořádku. Ach jo ☹ ☹ ☹

daiquiri
11. únor 2009

Dani, bylo to úplně dohladka, ještě jsem k tomu přidávala vodu, aby se to líp umixovalo 😢 Přitom posledně jsem dělala rýži, ta tak dohladka nebyla a tu spucla v pohodě...

Zuzi, tak nám ještě neřvou, když to vypijou, ale myslím, že za chvíli budou 😀 Já právě koukala, když psaly maminky, že děti pak vypijou ráno jen třeba 150ml mlíka, tak se to asi snižuje tím jak jedí normální jídlo...
Právě, že já jako abych ušetřila, tak se snažím to vařený, ale moc to do nich nejde, skleničky vítězí, ty mají v sobě hned, teda kromě květáku a kukuřice s bramborem...

Jéje, tak hlavně, aby se mu nic nestalo! Ty hlavně vydrž, je mi jasný, že musíš mít hrozný nervy, jediný dobrý, že aspoň existujou mobily a internet co? Už aby byl zase doma co? Už aspoň ví kdy to bude?

gapka.h
11. únor 2009

Ahojky,
..tak nakonec byl Kuba u doktorky-já měla strach,že bude mít něco na průduškách,začal pokašlávat-naštěstí nic,dostali jsme kapky proti kašli..a ta teplota,ta už není 😉
Ale já se cítím maród i manža,snad to přejde ☹ ☹

Marki-už ať tě zoubek nebolí,také nechápu,že ti to neudělala ten den!!!

Kaci-ten jídelníček vypadal slušně,ale já jim ještě šunku nedávám.Ryby by měli správně nejdřív až od1,5roku-dle Fořta.Já to celkem dodržuji,protože máme náznaky dědičnosti atop.ekzému po manžovi.A musím říct,že Kuba nemá zatím nic.V rybách hrozí alergie...
Naši hoši také nechtějí puding,doteď večeří rýžovou kaši s vodou a do toho trochu přesnídávky.Jinak kokina nechtějí žádné-máme kukuřičné,rýžové,pohankové křupky.A co jim chutná,tak jsou AMARANTOVÉ piškotky,tyčinky,suchary.Jinak ještě SUNARKY.

dai-pěkná fotečka,my byli až v půl roce 😉 Hoši mi do Vánoc jedli skoro jen vařené,pak jsem začala dávat skleničky a poznali,že je to lepší.Ale jak píše Danielka-dávám jim to půl na půl a to sní.Vytáhnu z mražáku uvařené a dodám skleničku 😉

Tindra-já dávám také jen vodu,ale i tu mi plují.Hold pořád moje mléko 😠 😠 Zkoušela jsem čaj od Lerosu-s heřmánkem-a ten jim celkem šel,ale i granulovaný

Zuzi-držse,stejně jsi borka 😉 😉 Věřím,že se ti hlavou honí různé věci,že jo???

daiquiri
12. únor 2009

Gabi, to je hrozný jak ty nemoci všechny klátí 🙄 U nás pořád zatím dobrý, jak děti, tak i já s manželem. Snad zimu přežijeme bez úhony...
Já jim to dávám napůl, zeleninu zatím ze skleničky + vařená rýže nebo vařený brambor....Ale právě ten brambor Barča nechtěla, možná byla jen špatná konstelace. Zkusím to zítra znovu.
Dneska jdeme na kyčle a na sono ledvin, tak bude sklenička komplet, na vaření nebude čas, tak sázím na jistotu.
Štve mi, že si čas nemůžu vybrat sama podle režimu dětí. Takhle je budu muset vzbudit a dát jim oběd dřív než jsou zvyklý, cože se bojím, že budou protivný ☹