Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
10. kvě 2009

ahoj holky,

zuzu, veru, dani - vypije 700ml, ptala jsem se doktorky, abych ji ještě neublížila - nepřetížila ledviny a prý zatím neva, ona si to přehodila v noci má 3 flaše - 3 jídla, přes den mi nesnídá, oběd porýpá a večeři už jak štak 😉 zatím má jen 7.100 tak až si ji trochu sunarem vykrmím, tak to strouhnu 🙂 🙂 🙂

Fial - já dávám mléčné od sunarky - krupicová, nebo banánová jak píše dai a docela jim jedou 🙂

jo a narozky připomenu nebojet, at máme víc gratulantů!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

včera jsem byla poprvé večer venku, měla jsem ten třídní sraz, šla jsem už na 6 a vrátila se sice už v 10, ale i tak to zvládli i beze mě, Kristý ta už mě na noc nepotřebuje, pije si sunar , ale martínek je kojený, tak ho tatka ošálil čajíkem a spinkali 😉 manža se divil, proč jsem tak brzo doma, ale já je znám v noci byla kristý zase xkrát vzhůru, mertínek jen jednou, ale budíček byl opět už v 5.22 😠 😠 😠

takže ted už můžu na pivečko i večer parááááááááááádička 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daiquiri
10. kvě 2009

Simi, tak to je teda fakt nálož 😅 Ale má to fakt asi obrácený, když ti přes den moc nejí. Na druhou stranu má míň než naše Barča 😀
Aspoň sis to ozkoušela a můžeš se jít v klidu odreagovat mezi lidi 😀 My co nekojíme, máme to jednodušší 😀
Na druhou stranu já jdu někam málokdy, už dávám přednost tomu se vyspat 😀

Jinak my včera byli v těch Drážďanech, moje maminka to tu s dětičkama krásně zvládla - je to šikulka.
Jen já se přiznám, že jsem na ně pořád myslela a pořád jsem si prohlížela jejich fotky na mobilu - no závislost 😀

Koukali jsme tam na ty autosedačky, ale nakonec je asi pořídíme z toho webu co posílala myslím Marti...Chceme ty Römer King Plus. Aspoň jsme kulíškům nakoupili hadříky v H&M 😉

tindra
10. kvě 2009

Fial já taky začínala mléčnýma kašema,Luky do flašky a Máťa lžičkou 😉
Simi to se máš,já než se kouknu ven ☹
ale včera jsem vzala kluky na výlet na vesnici,to bylo žůžo-kačenky,králíci,slepice,kluci jak čuňata,pak jsem je ztrhávala ze skluzavky,vůbec nechtěli jet domů 😀 takový by mohl být každý den

tetes1
10. kvě 2009

Ahoj holky,
občas sem k vám nakukuju a čtu co mi čeká. 😅 😀 Mám špatně uloženou placentu,takže jsem už měsíc v nemocnici a pokud do doklepu až do plánovaného císaře,tak ještě dva měsíce budu. Chtěla jsem vás poprosit,jestli by jste mi nenapsaly vaše zkušenosti s porodem, kolik dětičky vážily, v jakém se narodily týdnu, jestli byly v inkubátoru a jak dlouho apod. Všimla jsem si třeba, že daiquiri Barunku byla o dost menší než Pavlík, tak by mi zajímalo,jak dlouho po narození ještě musela být v inkubátoru atak.... Doufám, že vás to nebude moc obtěžovat,je mi jasné,že nemáte s ratolestma času nazbyt. 😝 😀
Jo, a jestli mohu ještě jednu takovou trochu intimní otázku, litovala jste někdy některá,že nemáte "jenom" jedno mimčo, neměly jste někdy dojem,že si to při té honičce s dvěma nestihnete mateřství ani užít?
Díky moc za odpovědi a doufám, že ty otázky nebyly tak úplně stupidní a nedotkla jsem se vás tím. 🙂

simonac
10. kvě 2009

tetes - já rodila normálně ne císařek 37+5, v nemocnici jsem ležela 35 dní před porodem, ale v po se děti narodily a vpá jsme šli domů 😉 , oba vážili stejně 2.650g, v inkubátoru jsme nebali 😉
děti mám celkem tři a nelituju a myslím, že tady žádná, že ted mám dvojky, je to fakt záhul, ale stojí to za to, neměnila bych
držím pěstičky at vše dobře dopadne a at vydržíš co nejdýl 3 v 1!!!!!
můžu se zeptat odkud jsi???

tetes1
10. kvě 2009

sim: jsem z Plzně. Díky bohu tu máme úplně novou nemocnici,takže je to tu moc pěkné, skoro veškerý komfort, barevné malby,takže je to lépe zvládnutelné ten pobyt. Já budu 100% rodit císařem,páč mám placentu přes děložní hrdlo,takže by to normálně ani nešlo. Předčasný porod zatím nehrozí, respektive mu nic nenasvědčuje a plánované ukončení těhu je 37+6. Jenom nesmím začít krvácet, to by pak museli ukončit těhu ihned,teda záleželo by samozřejmě na intenzitě krvácení.

simonac
10. kvě 2009

tetes - tak to ti fakt nezávidím, ale vidím, že jiné děti zatím nemáš, tak to se to tam dá vydržet, nee?? mně bylo hrozně moc smutno po nejstarším ☹, drž se a když tak někdy zase písni, holky rády odpoví, ted asi někde víkendují 😀 😀 😀 😀 😀

juliet
10. kvě 2009

Tetes, já jsem rodila 36+3 přirozeně, od 28. týdne jsem ležela v nemocnici kvůli zkracujícímu se čípku. Děti vážily - Nela 1880 a Tadýsek 2380 kg. Nela byla v inkubátoru asi 2 dny, ale jen pro jistotu, neměla žádné dýchací ani jiné problémy. Malý tam byl asi 2 h. Ale pak byli 14 dní na intermediánu kvůli tomu, že nechtěi pít - takže je tam hlídali, chodila jsem co 3 h kojit a pak je dokrmovala přes sondu a později z lahve. Když Nela nabrala na 2,3 kg a oba pili, tak nás pustili.

A určitě nelituju že mám dvě najednou, je to jiné než být mono, to je jasné, ale neměnila bych.

tetes1
10. kvě 2009

simon:já zase nedokážu posoudit,jestli je to jiné,když už má někdo dítko doma. Ještě jsem nezažila takovou tu mateřskou lásku,takže si to nedokážu představit a přijde mi to stejné,tím, že jsem bez manžela.Ale asi určitě to stejné není,jenom v tom nemám zkušenost. 😉 Takže mě je hrozně moc smutno po manželovi. Ale jak je tady nemocnice nová,tak tu může být takřka pořád a navíc jsem na jednolůžkovém pokoji a za příplatek tu může manžel spát, vyjde to sice na 800 Kč za noc (nadstandart+přistýlka),takže tu spí každý pátek,páč jinak bychom se fakt nedoplatili.
juliet:díky za odpověď 🙂 Tak to jsi si taky nějakou dobu poležela. 😖 Já jsem tu od 25.tt a budu do toho ukončeného 37.tt + porod. Já jsem si myslela, že jakmile má mimčo pod 2,5 kila,takže musí být v inkubátoru automaticky,dokud nedosáhne té 2,5 kilové váhy? Co to je intermedián? No,já bydlím cca. 5 minut od nemocnice, takže kdyby něco,tak asi budu do nemocnice dojíždět,teda alespoň teď si to myslím,ale až by se narodily,tak možná v tu chvíli o 100% otočím, to teď nejsem schopná říct.....a vidina domova je hodně moc 😅
Ale říkám si i že s dvojčatama musí být větší sranda,když už pak "vyvádějí" a mluví??? Jo, a reagují na sebe, že by si spolu hrály?

egrzuz
10. kvě 2009

tetes ahoj,

naše dvojky se narodily 35+2tt císařem (praskla mi plodová voda) , v nemocnici od některých holek jsem být nemusela naštěstí. Kristýnka měla 1890 a 44cm a Jarýn měl 1970 a 42cm. V inkubátoru byly 3dny a potom na vyhřívané dečce, já šla domů po 5 dnech od porodu, děti o týden déle. Polsední 4dny byly už v normální postýlce.

Zrovna dneska jsem si říkala, jaká pohoda by byla s jedním, už chodí oba a měla jsem venku co dělat, abych je uhlídala, ale hned, jak jsem to dořekla, tak jsem si uvědomila, jak moc jsem ráda, že je mám. Sice je to práce , ale stojí za to. 😉 🙂 Pustily se totiž do vážné debaty a dělaly šílené blbůstky.
Hodně štestíčka, držíme palečky a ať vydržíte co nejdéle.

simonac
10. kvě 2009

ahoj holky, tak naše děti měly dnes premiéru, poprvé jsme je vypustili do písku a byla to paráda, kristý ta ho měla všude, martínek je pan opatrný, ale pak se otrkal a byl taky v poho 😉 , jdu spát jsem dnes už hotová, dobrou noc vem 😀 😀 😀 😀 😀

septim
10. kvě 2009

tetes ahojda ja rodila 33+3 Adelka mela 2 410 a 46cm a Anetka 1 960 a 43cm. v inkubatoru byly holky 4 dny a pak mam dojem 2 dny na vyhrevnem luzku. Pak jsem je mela v postylkach a cekaly jsme na ukonceny 36. tyden abychom mohly jit domu. Holky nemely zadne problemi, akorat si na zacatku nedrzely teplotu 😉 drzim palecky at vydrzite co nejdele. 😉

septim
10. kvě 2009

dobrou simonac 😉

daniellka
10. kvě 2009

zdar babule!!

tenhle víkend naprosto super,samá grilovačka žranice,dětičky hodný,až sama nechápu, takhle by to mohlo být pořád 😀

simi - super! tak máte novou aktivitku,kam s dětmi.
a s tím ponocováním,doufám,že se to princezně brzo upraví. když už je odstavení,tak je škoda,že tě i tak často budí kvůli mlíčku. tak držím palce,at se už KONEČNE!! vyspíš 😀

tetes - já ležela 6 týdnů,pak jsem šla domů a za necelý týden jsem rodila,v 38.tt,císařem. Děti v ink. nebyly.To,že mám dva,je naprosto super. Samo víc práce,ale taky víc legrace! 😀 😎
Drž se, je to dlouhý, ale nakonec to uteče ani nebudeš vědět jak.
😉

tindra
11. kvě 2009

tetes já taky ležela dlouho v Kyjově,stěny pokoje zelený-NESNÁŠÍM zelenou barvu,ale tam je to takové to staré nemocenské vybavení+sestry náladové,no to už pak poznáš jak se kdo vyspal,poznáš rodinné historie i uklízeček a tak,ale co všechno nevydržíme pro naše drobečky?A že je jich víc?Je to nádhera když tě chytnou okolo krku a ty jich máš plnou náruč a dostáváš 2x tolik ožgrindaných pusinek než monomamky😉 😅(rodila jsem císařem 36+0.Máťa 2230,Luky 1600G,byl pak měsíc sám v nemocnici než měl 2kg,pak jsem ho měla doma a dr.k nám jezdila ho vážit a kontrolovat do 2,5kg)
my taky byli ny písku,Luky potřeboval pořád oprašovat ruky a Máťa jen stál,se bál si do toho sednout 🙂ale možná to bylo tím,že tam bylo moc dětí,přece jen jsme spíš samotáři,ale doufám,že se to změní 😉
ještě jsem chtěla mít dotaz,když myjete dětem hlavy,taky je to s rykotem?u nás hrůza,vůbec nevím jak na to.Už když chytnu do ruky šampun tak spustí oba dva,chudáci sousedi,jinak se koupem rádi,ale neděle je hrůza

daiquiri
11. kvě 2009

Ahoj Tetes, já nakonec rodila 33+1tt. Byl to plánovaný císař, tak mi píchly kortikoidy, ale pak mě přesouvali do jiné porodnice a tam ten císař ještě o 10 dní oddálili. Plánovaný proto, že Barča se nevyživovala, měla nízků průtok pupečníkový krve, jednou dokonce nulový. V inkubátoru byla do soboty, narodila se v pondělí, pak už jen na vyhřívaném lůžku. Pak byli ještě necelý měsíc na nedonošencích, jezdili jsme za nima jednou denně večer, protože já měla zlomený raménka u stydké kosti, tak jsem skoro nemohla chodit. Domů jsme si prcky vezli, když měla Baru přesně 2kg.

Já nikdy nelitovala, že mám dvě děti! Spíš mě štvou ty praktické věci, jako cestování, nedostanu se do dveři k doktorce, prostě cestování je složitější a samozřejmě i ta finanční stránka. Jo a taky mi štve, když oba pláčou a já musím vyhodnotit, kdo potřebuje pochovat víc nebo taky, že se v noci navzájem budí. Ale nikdy jsem si neřekla, že by bylo lepší mít jen jedno. Naopak je krásný rozdávat lásku dvakrát. A taky se mi hrozně líbí pozorovat jak je každý jiný a jinak se vyvíjí. Prostě dvojnásobná radost! 😀

Jediný k čemu se přiznám, tak mi chvíli trvalo než přišla ta pravá mateřská láska 😖 Samozřejmě, že jsem je měla ráda, ale prostě ta záplava lásky přišla až tak v jejich pátém měsíci.

daiquiri
11. kvě 2009

Jo a jak píše Marti, pak už znáš všechny sestřičky a uklízečky. My měli sanitářku - ty co starají o lůžkoviny atd...a to byla maminka kluka co si vzal Gottovu dceru, takže jsme si vyslechly 😀 😀 😀

A já byla vcelku asi měsíc po nemocnicích, z toho tři dny na hekárně, to byl děs 🙄

juliet
11. kvě 2009

Tetes, intermedián je oddělení pro nedošené děti, nejsou už v inkubátoru, ale jen na těch vyhřívaných lužkách, nebo i bez nich (moje je neměly, držely si hezky teplotu). Sestřičky se ale o ně pořád starají, já jsem k nim chodila co 3 h kojit, jinak měly péči sester. Ti moji rarášci tam museli být hlavně kvůli tomu pití, nechtěli, takže tam jsem je nakojila, zvážila a pak dokrmovala mlékem. Nejdřív přes stříkačku, pak lahví.

Dai, já myslím, že ta pravá láska "nenaběhne" hned, já jsem to také tak měla a co psaly holky u nás ze srpna, tak to tak bylo u většiny.

daiquiri
11. kvě 2009

Juliet, měla jsem z toho skoro komplexy, když mi většina kamarádek vyprávěla, jak když jim přiložili prcka, jak je zaplavila ta vlna lásky. Uklidňovala jsem se tím, že jsem porodila v pondělí ráno, děti mi ukázali až ve středu odpoledne + ani jsem pak nemohla být s nima, když byli na nedonošeňátkách. Takže proto to možná trvalo tak dlouho ☹

egrzuz
11. kvě 2009

Veru já děti viděla až druhý den a přiložily mi je až za 4 dny, takže takové to pouto se taky nějak nedostavilo 😕 zato teď 😀 😀 😀

Jarýn má zase nález na průduškách, on chytí rýmu a okamžitě se mu to usadí na průdušky ☹
Kristýnka měla klíště brrrrrrrrr 😒 tak jsem se hned ptala na to očkování a bylo mi doporučeno až příští rok. Jsou to zase tři injekce a prý lepší začít v zimě

Tindro, já miluju zelenou 😉 😀 😀 😀 fakt 🙂
naše děti piští jen někdy, když jim smývám šampón, ale jinka v pohodě

Simi, co dietka už nedržíš? já bych potřebovala to břicho je to děs 😠

daniellka
11. kvě 2009

břicho bych taky potřebovala shodit. ale to by šlo asi o odřezání té kůže,já tam nějakej extra špek nemám,jenom vytahanej pupek 😀
zuzi - s těma klíšťatama,když byli kluci malincí jak tvoji,tak mi doktorka řekla,že u tak malých dětí se to ani neočkuje,že na to reagují velmi lehce,proběhne to jako běžná virozka. 😉 Tak jsem je dala naočkovat až tedka,když mají přes dva roky. za týden jdeme na druhou dávku a už by jim to mělo působit 😉

egrzuz
11. kvě 2009

Dani, já mám i špek ☹ a když se najím, jsem jako těhotná 😕
No já dám to očkování právě taky až za rok nejdříve.

U nás se spí už 3hodiny 😲 🙂

tetes1
11. kvě 2009

Holky, jste strašně moc hodné, děkuju že jste si našly čas a hlavně,že jste mi to napsaly hezky narovinu včetně té mateřské lásky, nevýhod cestování apod., vážím si toho. Hrozně se mi líbí prolézat vám albumy a kochat se těma dvouma miminkama, je to srandovní a moc hezké. 😵
daiuiri: tak to musela být vražedná kombinace sanitářka a k tomu blízko ke slavné osobnosti, ta musela být nejdůležitější osoba minimálně jednoho oddělení 😀
A když jste měly mimčo (a) v nemocnici zatím co už jste byly doma přčevládal tam ten strach o mimčo nebo i byl pěknej ten pocit, že si ještě trochu "užijete" klidu jenom s manželem,nebo možnost ještě i někam vyrazít? Proč se ptám takhle blbě, trochu mi štve,že jsem takovouhle dobu v nemocnici a pak se najedou vrátím s mimčama a bude hukot a že je mi třeba líto, že až za strašně dlouho dobu si kdy dojdeme s manželem v klidu na večeři, že nebudeme mít ten čas pro sebe a ještě teď jsme vlastně o něj okradený. Ale ono je to asi tím,jak tu člověk sám leží, na mimča se sice těší,ale není to ještě vono, když nejsou na světě,tak se prostě asi zabývám kravinama. 😠 😅
Dneska jsem měla zážitek, zkopíruju sem,co jsem psala holkám na svojí domáckou diskuzi,aby to nevypadalo,že zrovna vám vysvětluji, co je plod A a co plod B 😅
Tak mi právě paní doktorka společně s dvojkama připravila hodně krušnou chvilku . Měla jsem mít utz zítra,ale přišla sestřička,že mám jít na uzt k dr., měla jsem tu v tu chvíli na návštěvě mámu s babičkou. Dr. říkala,že má službu,má čas,takže mi ten utz udělá. Už mi nanesla gel na břicho a pak říká a když tu máte návštěvu nechcete ať se mami s babi taky podívají? Mi to teda přišlo v první chvíli docela divný,ale pak jsem si řekla,proč ne, že jim to určitě udělá radost. Tak pro ně dokonce paní doktorka došla na pokoj,byla hodná.No, a teď pěkně měřila Kateřinu,všechno nám ukazovala, K. je hlavičkou dolů a váží 1000 g a jede pěkně nahoru a říká, tak tohle je pěkněj kluk, a já to není možný, a ona,tak se podívejte a fakt úplně zřetelně vidět pytlík i pinďour,to opravdu nešlo zaměnit. A já pořád to ale není možný,vždyť už na čtyřech utz nám řekli,že to je holka.....no a začala měřit Michala (jinak Kateřina je plod A podle uložení a Michal plod B a plod A je skoro vždycky větší jenom u nás ne), Míchal váží 1200g . No,ale pořád to paní doktorce vycházelo přesně opačně a já jí říkám, no ale tady na té straně má být holka a minule vážila 830g........... a ona co mi to povídáte,vždyť je to přesně naopak a já říkám, tak se koukněte do papírů,přeci není možný,že by se úplně přehodili? Dr. kouká do papírů a říká, no fakt,že jo,ale to vůbec nevím jak je možné, úplně zrudla, znova všechno přejela, no a pak na to přišla. M. byl na minulém utz KP a teď se přetočil,ale přetočil se šikmo, není hlavičkou přímo dolů,ale do strany a nohy obou dvojek končí v jedněch mých žebrech (proto mi taky bolí jako prase), no a M. je narvanej prdelkou a K. prdelce a v tu chvíli,kdy se dr. zaměřila na pohlaví,tak prostě místo K. pipiny, skákal M. pinďour. Utz trval asi třičtvrtě hodiny , dr. se mi strašně omlouvala, že je to prostě těžké, že se děti strašně melou, že jsou opravdu až abnormálně živý, že jsou strašně u sebe a ona v tu chvíli přehlídla přepážku mezi nima. Jako chvilku už jsem fakt byla nahlodaná a říkala jsem si, že to teda pěkně vořvu.....Nakonec všechno dobře dopadlo, dětičky přibírají, vypadá to, že čípek mám stále dlouhej,takže určitě ještě nějakou dobu v břichu vydrží,nemám ani kontrakce, ani mi netvrdne břicho,takže všechno v pořádku.
Jo, a ještě teda musím vychválit zdejší nemocnici a přístup veškerého personálu v rámci možností je to tu super a prostory parádní:http://www.fnplzen.cz/dokumenty/gpk/new/foto.asp
Tak ještě jednou díky, budu vás tady šmírovat jestli mohu,abych se něco dozvěděla, navíc mi tu přijdete takový normální 😉 a když u mě bude něco nového, tak napíšu. Mějte hezký den. 😵

gapka.h
11. kvě 2009

Ahojky,
..tak vy jste se teda rozjely 😀 😀 Přiznávám se ,že od té doby co jsme měli ten úraz,tak vás vůůůůbec nestíhám.Počítač máme až nahoře a nechce se mi prcky pořád tahat nahora a dole je už vůbec samotné nenechám 😝 😝

Kaci-kde jsi??????

Jinak u nás se drmolí čím dál víc a také se pěkně vztekají a předvádějí 😉 Kuba už udělá tak 8-10kroků sám,tak snad už začneme chodit.Ondra je pan opatrný 😉 Travičku a písek mají takérádi,zvlášť průlezky a skluzavky-oni tam lezou,ale neví,co může následovat.....

Tak je včera dostal poprvé po dvou letech menzes 😠 😠 Fůůůj,jak mi bez toho bylo-je to zřejmě tím,že postupně odbourávám kojení.Byla jsem sama sobě protivná ☹ ☹

Tindra-tak u nás mytí bez problému,akorát kukají jeden na druhéhé,co mají na hlavě.My trochu bojovali síš se sprchou,ale doma jsme je začali sprchovat ve sprcháči i v palvání-a už se nebojí.....

tetes-ahojky,tak já rodila 34+2-praskla mi plodová voda.Měla jsem rodit normálně,ale nakonc císař

Kuba měl 2030g,42cm, Ondra-2000g,42 cm.Byli jsme v nemocnici 10dní.Kuba byl v ikubátoru déle-měl problémy s dýcháním,ale brzo to vše dohnal.Ondra tam 4dny a pak 2 na vyhřívané dečce.Oboum jsem odstříkávala a pak jsem se rozkojila.
No a ten dnešní zážitek,tak to je teda síla 🙂

kuzelka
11. kvě 2009

Ahoj,
teda ty děti moje zkouší co vydržím 😒 😠

tetes já byla v nem. od 25tt a vydržela jsem do 36tt, váhy a míry mám v albíčku 😉

Marti přidávám se k Zuzce, zelenou barvu miluju, máme tak zařízenou ložnici 😵 😵
a mytí hlavy? Kuba od narození v poho 😉 ale Bára s jekotem, ale ted už moc nee, když jí ten šampon chci splachovat, tak volám "Pozor Pozor Pozor" a ona už ví že to budu splachovat, tak je na to připravená a kolikrát ani nehlesne 😉
jo a jak ti budou děti už papat sami tak se připrav na to, že jim ty vlásky budeš mít každý den a někdy i víckrát než jen jednou denně 😅

tindra
11. kvě 2009

Kuželka no tos mě teda potěšila 😀 já klukům taky dřív myla hlavy víc,ale teď jen vymyju kousek s jídlem... 😒 taky křičím pozor,ale někdy mě není ani slyšet 🙂
a tamtu zelenou byste fakt rádi neměly 😅 😉 mě tahle barva nesluší ale kluci samo mají i zelené věci 😉

simonac
11. kvě 2009

ahoj holky,

zuzu - dietu ještě držím a nedržím, mám dole něco přes 10 kg, ještě bych tak 3 brala, ale už to nejde a nejde ☹ , bricho mám taky jak těhotná 😠

daniellka
11. kvě 2009

simi - tys byla hubeňourka ještě před dietkou,tak už brzdi,ať se nám nerozplyneš před očima 😀 😀

tetes - ukaž se zase 😀 Já se tak začetla do tvýho příspěvku a vzpomněla si na sebe v porodnici. to uteklo jak prase.(pardon 😀 ). žila jsem od utz k utz,vždycky jsem se šíleně těšila. a ze startu mě nechali dva týdny v tom,že čekáme kluka a holku, moje máti dokonce už i nakoupila něco růžového 😀 , nakonec mám dva kluky. 😀 Tak se drž a nepřemýšlej nad blbostma,nejdete ze světa,čas na sebe s manžou zase budete mít,neboj. 😉

simonac
12. kvě 2009

ahoj holky

danielko, tak já se připomínám, prcci mají dnes rok, narodí se před jednou hodinou po obědě 😀 😀 😀 😀

jdeme na roční kontrolu, tak pak písnu, jak jsme dopadli 😉

halkac
autor
12. kvě 2009

Ahojky holky, teeeda, paráda! Já dočítala snad 30 minut, to se pěkně dlouho nestalo 😀

Simi, GRATULUJEME PRĎOLKŮM!!!!