Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
12. kvě 2009

😀 Ahojky holky, teeeda, paráda! Já dočítala snad 30 minut, to se pěkně dlouho nestalo 😀

Simi, GRATULUJEME PRĎOLKŮM K NAROZENINÁM!!! Ať mamince dělají pořád takovou radost 🙂 A ty do sebe kopni dva panáčky jako vzpomínku na porod 😝

Zuzanko, prosím tě, mně to na ty fotky nechce pustit ☹ Dostanu se jen na hlavní stranu té galerie, ale vy nikde 😒 😒 😒 Napiš mi pak na ICQ nebo do IP, jaký tam máte nick....A já už jsem strašně moooc napjatá !!!

Tetes, hele, když k sobě budu upříímná, musím říct tohle. Někdy mě napadá, jak pohodlné asi musí být jedno dítě. A někdy mě i štve, že si to nikdy neprožiju - takový to, že můžu kamkoliv kdykoliv; že když dítě v noci nespí, nemusím být nervozní, protože ono jednou usne a já případně s ním (jasně: dvojče usne jednou taky, ale zákon schválnosti platí - v ten okamžik se probudí druhé); že by mi všechno trvalo půlku času....atd atd. . Ale jak já, tak manžel jsme vždycky nesmírně zaražení, když osiříme a máme u sebe jen jednoho prcka. Prostě je najednou strašný smutno - nepříjemnej klid. A to jejich parťáctví: nemyslím, že by existovalo víc dojemnějších věcí než dvě mimina, která se milují 😀 A přesně - jak psaly holky - až budeš mít plnou náruč dětí, nenapadne tě, že bys to chtěla jinak. Jo a já, když někdy nemůžu, si říkám: vydrž do třech let, pak začne být pohoda. Děcka si budou hrát v pokojíčku a mamku nechají na pokoji. Zatímco jedno dítě "otravuje" furt, aby s ním šla máma skládat lego apod. 😀

Ale ten čas s manželem na sebe mít asi nebudete 😀 I když : nedávno jsme s kamarádkami probíraly, že nám připadá, že dvojčata rodinu hrozně stmelí. Většina chlapů chápe, že musí s dětmi pomoct (a kolikrát to jinak prostě nejde) a prostě spoustu volného času tráví s rodinou 🙂

Holky, my jsme konečně zdraví !!!! Třebas nám to vydrží i 14 dnů 😀 😀

Zuzanko, u nás to taky vždycky sedne na průdušky ☹ Tentokrát jsem vše podchytila včas, tak přestože děti kuckaly a dusily se, na antibiotikách jsme neskončili - hurááá.

Holky, my máme pořád problém s kousky: teda takhle - chleba na kousky jí, ale k obědu sní jen 10 soust a pak nic. A protože chci, aby snědli aspoń trochu masa a zeleneniny, zbytek obědu jim namixuju.
Přijde to samo, nebo mám být neústupná a nemixovat? Jenže já mám za to, že oni se bez oběda obejdou a počkají si raději na odpolední jogurt nebo chlebík.

tindra
12. kvě 2009

Kači u nás je to stejně,Máťa dostane trochu oběda na talířek a já neustále říkám,že jí jako velkej chlap atd.....a on to do sebe nasouká,Luky sem tam uzobne mrkvičku z misky,ale zbytek mám trochu mixlý,nebo podle toho co to je i nasekaný v misce a krmím je.Po o chodíme ven a někdy se zpozdíme se sváčou,tak si říkám,že oběd je to nej jídlo dne,že to prostě sníst musí.
A nesouhlasím,že chlapi pomáhají,víte jak to u nás je,ale věřím tomu,že jen u nás,že u ostatních pohoda s tatínkama 😉
Kristýnce a Martínkovi přejeme jen to nej,hlavně zdravíčko a trpělivou maminku a spoustu štěstí a lásky !!!!!!!

simonac
12. kvě 2009

kačko s těmi kousky, jsme na tom podobně, chleba jí, ale pokud jsou kousky v obědě, dají jedno sousto a hotovo ☹ a to mi nejí vůbec doma vařené jídlo, chtějí jen skleničky a bez kousků a to jsou skleničky pro děti 6ti měsíční 😠

jo a co jim mažete na chleba, my jíme zatím jen suchý chleba a suché rohlíky 😉

daiquiri
12. kvě 2009

Simi, obrovská gratulace k prvním narozeninám! 🙂 Strašně to letí! Chystáte nějakou oslavu a tak? A jaký dostanou dětičky dárky? A budeš dělat dort?
Hoď nějaký tipy, prosím! Nám už se to pomalu taky blíží a už to začínám řešit 😀

Jinak jsi dobrá kolik jsi zhubla, ale to břicho to chápu! Já mám sice váhu jako před těhu, ale břicho děs. Sice jsem rodila brzo, ale i tak už plochý bříško nikdy mít nebudu. Prostě mám takovej špek jako když jsem měla cca ve druhém měsíci těhotenství. Možná kdybych cvičila, ale na to nemám čas, nebo možná spíš energii.

Tetes, já si užívala dobu, kdy jsem byla na rizikovým, hodně jsem spala, chodila na kafíčka s kamarádkama a tak...Pak najednou šok a hospitalizace...Tak mě mrzelo, že už si neužiju ten "klid". V nemocnici jsem se už nevyspala, hlavně jsem furt bulela, byl to stres...
Pak když jsem porodila, děti tam zůstaly, tak bylo ještě hůř. Určitě jsem si neužívala těch chvilek bez dětí. Naopak, byla jsem slzavý údolí, pořád jsem koukala na ty prázdný postýlky, do toho jsem nemohla chodit, musela jsem kvůli těm nohám jen ležet a každý tři hodiny odsávat. Hrozně jsem se těšila až nám děti pustí domů. Každé odpoledne jsem se nemohla dočkat až za nima pojedeme a byla jsem natěšená kolik přibrali a pak třeba hrozně zklamaná když to bylo málo.
Ale nemyslím si, že pak už nebudete mít s manželem na sebe čas. Je to jiný, ale pak si naopak vychutnáte tu chvilku, kdy děti usnou a je klid...Aspoň my to tak máme. Sice já chodím brzo spát, ale aspoň tu hodinku si spolu sedneme, třeba si dáme skleničku a tak...
Samozřejmě to jde až teď, začátky byly krušný, já nevyspalá, utahaná a nevrlá 🙂 A pokud máš někoho, kdo by ti pak do budoucna děti pohlídal, tak si můžete i někam vyjít. Já mám takhle mojí mamku, když je potřeba umí děti nakrmit a uložit...

Holky, mám dotaz. Na kojeni.net jsem si přečetla, že děti můžou zakysaný výrobky. Dávaly jste třeba podmáslí nebo kyšku?

Marti, já souhlasím s Kačkou, nás opravdu dvojčata stmelili, manžel ví, že musí pomáhat, že je velký rozdíl mít jedno nebo dvě děti. U tebe bohužel je to trochu jinak. Ale já myslím, že u vás by to asi tak bylo i kdyby bylo jen jedno děcko nebo ne? Prostě máte asi nějakou krizi nebo se manžel necítí na roli tatínka?

egrzuz
12. kvě 2009

Simi, to taky nechápu, že máš bříško, když jsi zhubla 10kg, to myslíš určitě jen trošku kůže vi'ď? 😉 🙂

Tak se přiznám, že jsem trochu potěšená, že s tím břichem nejsem sama 😀 😀 😀 ale štve to teda dost 😔

Poslední dobou děti u oběda zlobí, Jarýn by chtěl jíst jen sám a to je šílené, háže jídlo kolem sebe a do sebe dostane jen něco málo. 😒
Kousky docela začaly jíst, ale nechtějí moc vařené jídlo, skleničky ty snědí vždycky celé. Tak já nevím, jeslti jim mám dávat jen sklenice, ale to nechci

Simi, veliká gratulace k narozeninkám, opravdu to moc letí. Těšíme se na fotečky z oslavy 🙂

simonac
12. kvě 2009

zuzu - jo, mám tam šíleně mooooc kůže, vypadá to jako velikáááááááááááánský špek, ale co bych chtěla děti mají dnes teprve rok a já mám mín jak před porodem 😉 , ono to chce asi civičit, ale na to opravdu nezbívá sil, snad až budou větší a hlavně líp v noci spát 😒

veru - oslava bude v so i ne , v so přijde manžova část rodiny, v ne má, dorty mám objednané, nevím, kdy bych stíhala péct, koupila jsem jim toho pejska od fishera a takový tobogánek s kuličkama , ten je myslím taky od fisher price 😉 a ještě dostanou kuličky dobazénu.......

no nic, děti vozí tchán, já jdu trochu poklidit a budu se snažit nafotit nějaké věci naMMb, koupila jsem si i aukce, tak musím něco prodat, bo ten náš domek není fakt nafukovací ☹

simonac
12. kvě 2009

jo a všem moc díky za gratulace 😀 😀 😀 😀 prckům to určitě vyřídím 😀 😀 😀 😀 😀

daniellka
12. kvě 2009

simi my se taky přidáváme k blahopřání!! Prckošům vše nej nej nej!! Hodně zdravíčka a štěstíčka!!
Hele a nemáš mít náhodou narozky i ty?? 😕 😅

tindra - nebuď smutná,u nás je taky tatínek co se týče nějakýho pomáhání celekm mimo mísu.. 😖 Že by se nějak klukům věnoval,hrál si s nimi,to teda moc ne,nějak nato není..Dostkrát jsme se kvůli tomu porafali.
ALe jako když jdu třeba někam na kafe,tak je umí nakrmit,dát spát atd.,to zase jo,ale moc mi s nimi nepomáhá. ☹

simonac
12. kvě 2009

dani, jojo, já mám 17.5 v neděli 😉

tetes1
12. kvě 2009

simonac: Blahopřeji k narozeninám ať dělá prckům každý jenom radost 😵
halkac: díky 🙂
tindro:tobě manžel doma nepomáhá? 😖
Z tohodle strach nemám manžel je zvyklej doma dělat vcelku běžně,není pro něj problém žehlit,vařit či dát prát,takže jsem ráda,že když budeme mít dvojčátka,takže mám doma takhle použitelného chlapa. 😵
Jé, koukám že doma máte pěkné mlsouny,to se mám na co těšit,očividně budu mixovat jako divá 😝 😀
Daiq: taky děkuju moc za otevřený popis situace a věřím tomu,že pak by mi bez dvojek doma bylo hrozně smutno. I teď se vždycky těším na každý utz kolik přibraly a mám z toho nárůstku hroznou radost,jsem pak celý den jako v euforii. 😵
A s hlídáním nebude nejmenší problém tchýni mám v důchodu a je to moc fajn ženská a moje máma je učitelka ve školce,takže má hodně volno a veškeré prázdniny, tak je to do budoucna moc fajn. Ne,že bych jim chtěla dávat děti pořád,ale jednou za čas to neuškodí.
Holky to břicho fakt zůstane pořád takhle vytahané? Opravdu se za ten den nenajde třeba 5 minut na 10 sedů-lehů? To je to taková hoňka anebo i pohodlnost a jiná volba priorit?

egrzuz
12. kvě 2009

Simi, to je super, že máš míň než před porodem 🙂 Já jsem o kg víc než před těhu, ale ten břuch je děsný 😝
Můj táta má 18.5 narozky 😉 🙂

Tetes, to záleží na každém. Mám kamarádku a ta je hubeňoučká a bříško má krásně ploché, ale je opravdu hodně hubená.
Ono se najde 5min na sedy a lehy , ale spíš není síla a když máš nějakou volnou chvliku, jsi ráda, že si sedneš a odpočineš. No uvidíš sama 😉 😀 😀
Můžu se tě zeptat, co je to za kočárek? Já scháněla kočárek pro dvojky, aby byl vedle sebe a šly nacvaknou sedačky a nešel sehnat.

daiquiri
12. kvě 2009

Tetes, tohle znám, vždycky jsem se na každou kontrolu strašně těšila, že prcky zase uvidím. A jak jsi psala, že tě bolí žebra, tak já měla Barču asi měsíc zapíchlou do žebra, to byla bolest 😖
A s tím cvičením jsou to určitě priority. Tu chvilku bych samozřejmě našla, ale to si raději užiju jinak 😀

Simi, ty jo, tak to bude velká oslava 😀 Pejska už máme, tak musím nějaký dárky vymyslet. I když je otázka jestli z toho prcci budou už něco mít 😀

kuzelka
12. kvě 2009

Ahoj
všem oslavencům gratuluju 😉

a já nějak nemám síly ☹ děti se od včerejška jenom vztekají, visí na mě, bijou se, berou si hračky a řvou..... 😖
je to s nima prostě k nevydržení 😖 jsem vyřízená 😔
musela jsem Vám to tu napsat, postěžovat si.......

5min. na cvičení? to jsem chtěla pravidelně a udělala jsem si čas zatím jen 2x......

simonac
12. kvě 2009

veru - největší radost z toho má peta, dvojky to zatím nijak nebere

co se cvičení týče, taky se nedokopu, ve volné chvilce jsem ráda, že si sednu a dám kafíčko

zuzu - ted jdou sedačky napíchnout na easy walker, co máme my, mám ho v albu, ale vyrábí se až od tohoto roku 😒

tak nic, my valíme do poradny, pak písnu....

jirule33
12. kvě 2009

Oslavencům přejem taky všechno nej...hlavně zdravíčko, pak už jde všechno samo 😉 ale letí to, že???

Simi, pokud písneš ID ráda nakouknu, my pořád něco sháníme 🙂 sice mám 2holky ale to neva, dík 😉

halkac
autor
12. kvě 2009

Kuzelko naša, nezoufej! U nás dnes řev a jekot a brek už od sedmi od rána 🙂 Vyřešila jsem to tak, že jsem si postěžovala Zuzance na ICQ, zjistila jsem, že ani u nich to není růžové a tak trochu mi to pomohlo 🙂
No ale myslela jsem si, že uličníci nebudou toliko potřebovat maminku, když jsou dva...ale kdeže! Známá, co má 11leté dvojky, tvrdí, že ve třech letech je vše zlé za námi a pak nám monomaminky budou jen závidět veget🙂 🙂 🙂

tetes1
12. kvě 2009

egrz:je to Patron Bohemia i se sedačkama vyšel na 25.tisíc a je na něm docela dost vychytávek,tak doufám, že bude v pohodě sloužit....Takže přiznáváš není to jen o čase 😀 😀 ,ale nedělám si iluze,je mi jasné,že na tom budu úplně stejně. 😅
daiu:no já mám v těch jedněch žebrech všechny čtyři nožičky a popřípadě prdelky,takže je to neskutečná lahůdka 😖 ,ale víc mi vadí bolest zad mezi lopatkama, to už občas nedávám a sprostě nadávám jak to bolí....
kuzelka:jéééé, tohle vůbec nechci číst, tohle moje děti dělat nebudou,budou jenom hodný,nebudou řvát.... 😀 😀 Ne, vážně přeji ať se co nejdřív uklidní a dají do pohody ať jsou to zase tvoje hodná dítka. 🙂

marrha
12. kvě 2009

Ahojky...vy teda jedete 😀

nejprve bych chtěla popřát KRISTÝNCE a MARTÍNKOVI všechno nejlepší k ročku 😵 😵 😵

to není ani možné, že to tak uletělo....zrovna Tebe si Simi pamatuju, jak jsi byla ještě těhu.... 😵

u nás trošičku zmatek a nervíky...výstavba chatky se prodlužuje...a nejvíc ena nervy jsem z toho já 😝 , tak jako vždy...
už je to měsíc rozkopané...a nemůžem tam jezdit...a to ěm fakt štve....protože, když jdu s něma ven sama musí být jen na kočáru a to je neba....Kristý je totiž pořád zdrhací...a nic oploceného tady nemáme...a to je asi ten hlavní důvod proč mě to tak štve 😝

Karin...nezoufej...u nás je to na denním pořádky...bijou se pořád a o všechno...i když si té věci předtím třeba David ani nevšim..jen si to vezme Kristýnka je zle...a to samé naopak...prostě konkurence jak blázen...

vidím, že probíráte břicha....no já ho mám pořád jak v 8 měsíci 😝

Tetes...já rodila spontálně ve 40+6tt...porod byl vyvolávaný a Kristý měla 3400g a Davídos 2900g
už jsi 29tt, to je supr...už to uteče 😉

jinak pro změnu dvojky jsou v pohodě, ale je nemocná Nikolka, zase něco přinesla ze školky...a já s emodlím, aby to zase nechytli prcci..... 😝

gapka.h
12. kvě 2009

Ahojky,

to jste se teda rozjely!!!!

Simi-vše nej gratulantům 😀 😀 😀 ..toto letí 😉

Já se přidávám také ke vztekacím dětí-navíc Kuba si děla z Ondry koníčka a on si myslí,že mu chce ublížit....
Jinak přes den už kojím jen 3-4krát,tak se snažím odbourávat-ale fykt jsou to nervy ☹ ☹ Navíc si myslím,že se mi děti sami neodstaví 😖
Dnes nám došla pozvánka na den dětí z Kliniky reprodukční medicíny ze Zlína-je tam 6.června akce-pojedete tam některá,která je máte uměle a jste z okolí Zlína-že by jsme se tam potkali?????

Jo a Kuba už opravdu začíná chodit -u prababičky přešel celou garáž-tak se musím pochválit 😉

No a s těma bříškama vás podráždím-jí nemám nic...ba naopak mám také míň než pře porodem...47kg 😝 😝 ale to je tím kojením,tak se pak snad popravím 😉

simonac
12. kvě 2009

holky, tak tady jsou míry a váhy z dnešní roční poradny, nejvíc asi potěším tindu, bo mám takové drobečky jako má ona 😉 , ale já jsem zvyklá peta měl v roce 7.350g 🙂 🙂
tak, martínek - 7870g, 75cm a jeden zoubek, Kristýnka 7.340g, 74 cm, 2 zoubky - byli jsme pochváleni jak to pěkně se třema dětma zvládám, tak hlavně at nám to jde tak i nadále a hlavmě at jsou všichni zdraví 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jinak gabča má pravdu - já mít její bříško tak jsem na 200% spokojená 😒

jdu si dát vínko a sama slavit, tatínek je zase ještě v práci ☹

jirule, jak nafotím, tak tady id písnu a můžete kouknout 😉

daniellka
12. kvě 2009

zdar babule!

když tak čtu tak mě napadly jen dvě věci:

žebra - fuj! kluci mi je v těhu 2x vykopli. musel mi je fyzioterapeut znovu nahazovat. jako to žebro se vysune jen o 2-3mm z toho pouzdýrka,ale bolest jak blázen. takže o žebrech mi ani nemluvte,je to fakt hnus,tetes, vydržaj 😀
a kočáry - já jsem taaaaak lííííínááááá!! Nekecám já mám ještě oba kočáry, ještě jsem se nezvládla dokopat je umýt,nafotit a prodat 😵 🤐

Jo a věřím,že od zěch třech let to už bude pohoda. Už ted si s manžou uvědomujem fneskutečnej rozdíl u kluků jak byli před půl rokem a tedka. Jsou den ode dne lepší a lepší 😉

simonac
12. kvě 2009

jo a hoky, příští týden jdeme na očkování x žloutence je ted prý nějaká akce a jedno očkování stojí jen720,- Kč ☹

tindra
12. kvě 2009

Dobrý večer,Simi máte sice víc jak my v roce,ale i tak aspoň někdo 😀 já taky dopíjím vínko,tchánovci byli přát tátovi a on jestě musel do práce,tak si ťukám s tebou 😉
já měla tak 7měs po porodu bříško jak placku,kila dole,bylo to kojením a pak nervama s operací,zato teď jsem se začala zase zakulacovat.a cvičení?to jako hýbat se ještě navíc když si můžu sednout?ani nápad!bude mě to mrzet až na koupališti 🙂 jo Gabi a když jsem měla těch 47kg,tak jsem měla problém s kočárkem do kopečka,ale ty jsi asi zvyklá...
Marky a nemáte nějaké centrum pro děti?u nás je tam zahrada s pískem a klouzačkama,jen jsme se tam ještě nedostali.

tetes1
12. kvě 2009

Simon:jak tu píšete o tom očkování, tak se mi vybavilo... Nevím jaké máte pojišťovny,ale já se teď přehlašovala k české národní, páč mi na věci na mimča a těhotenství přispívají 6 tisíc a na nějaké očkování pro děti 3 tisíce, je to fakt dobrá nabídka oproti tomu, že u ministerstva vnitra mi přispívali 1 tisíc a něco jde totiž vyplatit už i na narozené děti,tak třeba vás to bude zajímat a bude to užitečné.
http://www.cnzp.cz/static.php?fcSoub=manazerka&...

http://www.cnzp.cz/static.php?fcSoub=prevprogra...

halkac
autor
13. kvě 2009

MILUJU SVOJE DĚTI!
Dnes mě nechaly spát do 6,45 a jen jednou jsem v noci krmila, velmi krátce a téměř se zavřenýma očima 😵 😵 😵
Hej, ten den je nějaký světlejší, veselejší, radostnější 😀 😀 😀

No a za odměnu je dnes beru poprvé k zubařovi 😀

Dani, jak dopadly ty protréty kluků? Už to je finito???

egrzuz
13. kvě 2009

Kačí, to je super. To je pozitivní energie 😀 😀 😀 paráda
Já byla u zubaře ve čt a ani jsem se nepochlubila, že děti byly vzorný, žádný řev a ukázaly zoubky, tak dej vědět, jak jste dopadli 😉 😀

Simi, tak jsi mě včera nakopla a já nafotila nějkaé věci na MMB a taky jsme se omezila v jídle, do dovolený musí kousek břicha prostě pryč.

Gabi, trochu jsi zaprovokovala 😀 ale o to víc se mi nebude chtít večeřet 🙂

Dani, to je uklidňující číst, že dvojky jsou lepší a lepší. Už se těším , až to budu moct taky říct 🙂
No jo portréty, na ty se nějak zapomnělo

Já byla dopoledne v babyboom café s dětma a s kamarádkou a krásně to uteklo. Konečně jsem si mohla vypít kafe v klidu a děti si hrály a nevisely mi u nohy

Odpoledne se chystám do solné jeskyně, tak písnu večer, jak bylo

simonac
13. kvě 2009

ahoj holky,

zuzi - jé ty si užíváš 😉 😉
já nějaké věci nafotila, ale zatím je mám jen ve fotáku, ach jo, nemám jaksi času ☹

holky, nějak tu zanikl můj dotaz, co mažete dětem na chleba, díky 🙂

halkac
autor
13. kvě 2009

Ahojky, jsme zpět a žijeme.

Takže: náš nový zubař pro děti je prostě neuvěřitelný. Tak takového chlapa-doktora jsem pěkně dlouho neviděla: strašně hodný, vstřícný, klidný, pozorný...nad dětmi se rozplýval, prostě úžasné ! Děti byly už v čekárně nevrlé, pak se na chvíli uklidnily v ordinaci, když nám doktor vysvětloval, jak čistit zuby, ale když jim chtěl kouknout do pusiny, ječely. Aspoň to tam dobře viděl.
Tento zubař doporučuje fluoridové tabletky, takže je zase asi vytáhnu. No a samozřejmě v noci by děti neměly pít mléko ani nic slazeného ☹ Asi to opravdu budeme muset zkusit.

Simi, my mažeme gervais, lučinu jogurtinu a lučinu klasickou. Anebo čisté rostlinný margarín (třebas Floru). Ale klidně bych zkusila i marmeládu (občas) nebo pomazánku (třeba tvaroh s máslem a zeleninkou).
Vím, že by se neměly dávat celkem dlouho tavené sýry (ani dospěláci by je neměli jíst nijak často).
No a často doplňuju tvrdým 45procentím plátkovám sýrem nebo dětskou prsní krůtí/kuřecí/králičí šunkou.

My dnes byli na nákup v tescu a 2500,- v čudu. A to je opravdu jen jídlo 😝 Ale zase hodně do zásoby...třebas přesnídávky🙂

Tak jdu odpočívat, když se tu spí.
Páááá

tindra
13. kvě 2009

simi my jíme taky suchý 😉 oni prostě namazaný plivou.jinak jsem zkoušela Lučinu,žervé,a teď už i pomazánkové máslo a sýry,ale nic u nás neuspělo.někdy sní máslo na vánočce
my byli ráno v Hypernově,mají nový dětský katalog a všechny maminy z hodonína co znám z ulice,hřišť a tak tam byly,to bylo jak ve školce 😀 ale máme boty na písek a nové zubní kartáčky 😀 o boty tam byl fakt boj 😀 dovedete si to představit,jak všechny zaparkují kočárky vedle sebe a hrabou se v botech?já tam byla se ségrou a ještě jsme potkaly naše,takže jsem se jen smála jak děti hledí z kočárků,ty moje naštěstí bavila tetička s babi ve vozíku,ale je to síla jak všichni hledí na peníze a jak se něco zlevní,hned jsou tam všichni co mají jen mateřskou.vlastně to není síla,je to smutný.

kuzelka
13. kvě 2009

Ahoj 🙂

holky děkuju, sice se neustále vztekáme atd. ale už to beru tak nějak s přehledem, nějak to na mě dolehlo no, že jse tu s dětma furt sama 😔 no prostě zase mají to svoje obdobíčko 🙄 , ale zítra manža - směr domov 😉

na chlebík mažeme taky lučinu a občas i nějaký ten tavenák, ale oni stejně nejdřív prstíkama "zeškrábnou" to namazané a pak když jsou při chuti a hladu tak sní i ten chleba, jinak dávám cotage, pl. sýr, šunku..

Kaci u nás se dnes taky vstávalo pozdě, a to v 6:30 😉

Marti, smutný to určitě není a když přece můžu ušetřit, tak proč ne!!
o víkendu se tam taky chystáme 😉