Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
7. srp 2008

marrha - jaj , to je hrozný,hlavně, že je prcek v pořádku..Ty děti jsou nevyzpytatelný (snad jsem to napsala dobře 😀 😀 )..Já si jednu dobu říkala, dřív, jak mi různě kamarádky hlásily,že jim spadlo dítko z něčeho,sedačky,křesla,postele atd.,jak se jim to proboha může stát?! a stalo se to i mně..Neotáčející dítě se najednou otočí,zrovna ve zlomku vteřiny,kdy mamina třeba koukne jinam a je to.. ☹
Ale to není tvůj případ, z postýlky, je to prostě postelolezec 😀 Naši ale taky šplhají,už několikrát jsem je viděla,jak se vytáhnou jen na rukách, jak kdyby dělali zhyby 😀

issa - jakou máte s dvojmama profesi? já to tu přehlídla.. 😉

holky nás je tu z Moravy hoodně, to by možná nějakej srazík chtělo.. 🙂

egrzuz
8. srp 2008

Markét, to jsem ráda, že je v pořádku a neboj já bych taky hned upalovala. 😀

Gapko, my máte taky stále hluboký kočár a na přejížedění do města a k doktorům máme golfky. Už jsou strašně těžký a sotva je táhnu ve vajíčkách, tak jsem popřídila golfáče. 😉 a je to super úleva 😀

Danielko, já bych taky chtěla srazíka 🙂 😉

daniellka
8. srp 2008

krásné ránko!

tindra tu taky psala,že včera měla jet koupit do Brna ty nové golfky,že? Tindra jak jsi dopadla? a kde jsi byla,v jakých obchodech? 🙂

simonac
8. srp 2008

ahojky holky,
se srazíkem počkejte, až budeme trochu větší a nebudeme tak moooooooooooooooooc plakat 🙂

dnes vyražíme se všema 3 dětma ke kamošce na celodenní výlet na Velehrad, pak napíšu jestli jsme to prořvali nebo nee 😉

tindra
8. srp 2008

ahojky,marky,no to je hrůza,hlavně že je oki,abysme je přivazovaly i v postýlkách....už tak na mě lidi hledí,že mám Lukyho přivázaného v hlubokém kočárku.Hlavně ať ti neukazuje jak to udělal.Ale pokud ho dáte ještě níž,snad už se mu to NIKDY nepovede.
Dani já na žádný sraz nejedu!!!!!!!(Leda vlakem a s golfkama 😵 )Brno se pro mě stává prokleté,včera sme byli v rizikovce a dopadla teda dobře,jen jsem pak chtěla koupit golky,tak jsem byla v růž.panterovi-tam žádné a v Chiccu u Olympie,tam taky nic,kde teda prodávají dvojgolfky?No objednám je na netu,snad nedopadnu jak hubkař jako s tím Herqulesem 😒 .Ale to není všechno.Domů jsme už neodjeli,vesele jsme se vrátili s odtahovou službou 🙄 .Takže ještě že kojím.Jinak nevím,co bych tam s prďochama dělala!To byla hrůza.Prostě mi přestalo jet auto(máme automat a neřadilo to),takže jsem z centra jela rychlostí č.9 až k Makru.To že na mě všichni troubili jsem přestala asi po 500m řešit 🙂 To je ještě lepší zážitek,než když mi kluci ujeli v hospodě 😝

tindra
8. srp 2008

Dani,myslíš že by mohli mít ty golfky co má Zuzka(Hauck s medvídkem Pů) na Tomkově nám?Jeslti se nepletu,je to kousek od vás,teda aspoň co mi popisovala cestu sestra(ale ona nemá moc orientační smysl 😀 )Poslala bych tam další sestru,tu co bydlí v Brně.Mívají tam dvojkočárky,nevíš? Hledám to na netu,ale nevím jak se to jmenuje,ještě zkusím podle mapy.Zavolám tam,jestli se mi to podaří najít.Máš s tím obchodem nějakou zkušenost?Já tam kupovala matrace do postýlky,ale to bylo tak všechno a ty se myslím nereklamují 😉

gapka.h
8. srp 2008

dobré ránko,
holky klidně bych nějaký srazík uvítala 🙂 🙂

Zuzi:to máš pravdu,že jsou ve vajíčkách těžký,mámje v tom občas doma nebo v lehačkách.Ty je krmíš už v židličkách?Dnes budou mít poprvé cuketu,tak jsem zvědavá,mrkvička jim jede 😉

holky,tak byla zkouška v postýlkách-Kuba-chytl řvací amok a já to nevydržela,tak spal se mnou
-Ondra-byl šikulka,usnul v devět a spaj tam až do šesti,jen ve dvanáct a v -l pul čtvrté na kojení ke mně,aspoň něco 😝

užívejte si s dětmi hezký den!! 😉

tindra
8. srp 2008

Zuzi nebo prozradíš mi,kde jsi je objednávala a za jak dlouho došly?A v pořádku? 😉
Simi krásný výlet,jedete autem?Odtahovka je fajn,jen jim to dlouho trvá než přijedou(a to byl náš kamarád 😉 )Ne vážně,pěkně si to užij,a ať dětičky nezlobí 🙂

egrzuz
8. srp 2008

Ahoj Tindro, já je mám od Oli, která se tady taky už objevila. Má na MMB obchůdek a prodává je za 4100kč. Já nemusela platit poštu., protože mi je dovezla, bydlí kosek. Jsou fakt super a za tu cenu, paráda.
Jestli chceš pošlu ti na ní odkaz 😉 Ptala jsem se v obchodě a tam ba bal za 5000kč.
Jinka ten tvůj den D je drsný. Jak ti kluci ujeli v hospodě povídej???

Gapko, už krmíme v židličkách a je to paráda. Začínala jsem v lehátkách, ale stále jsem kontrolovala, aby to nebylo špinavé. A ještě se houpaly , tak to byl děs 😒 😀 Cuketa nám moc chutná, tak snad i u vás to tak bude 😀

Jinak holky měla jsem mrkev na plínce a vyprala jí a dala na přímé slunce(jak se o tom už mluvilo) a važralo to úplně, je jako nová 😀

daniellka
8. srp 2008

tindra - jeejda,to jsou teda zážitky!! TO si taky někdy říkám,když jezdím s klukama, co kdybych uvízla na něak dlouho třeba v zácpě 😒 ,no snad se tomu vyhnem.
V Brně je jeden super obchod kousek tady od nás, na Tomkově náměstí. Jmenuje se Baby line,dvoupatrový dům,obě patra potřeby pro děti a golfek tam mají tak minim. 5 druhů. Jestli ti můžu poradit,tak si to tam zajdi určitě vyzkoušet,jsou golfky a golfky. Každé jinak těžké,jinak široké, některé jdou,nkteré nejdou dát do lehu, polohovací nohy atd. Určo to chce aby sis s tím zkusila popojet jak ti vyhovují.Doufám,že ten název říkám dobře.. 😉 Na webu mi najelo něco jinýho,dětský nábytek,ale to není ono..Stránky nemůžu najít..

tindra
8. srp 2008

Zuzi buď tak hodná a pošli mi IP s jejím kontaktem,děkuju děkuju,děkuju,juknu na ni na MMB a objednám 😉 A s tou hospodou jsem to tu už popisovala,hleděla jsem jinam a už odbrzila kočárek,páč jsme byli na odchodu a chtěla jsem chytnout rukojeť a šmátrala a šmátrala,takový ten pohyb,jako třeba když chceš nahmátnout kliku a ona je na jiné straně dveří a kočárek se zabrzil o 3m dál o bar,ta zahrádka je totiž z kopce,no už tam nechodím,bylo to odpol a bylo tam plno,takže ostuda jak hrom.
Můžete mi vysvětlit,jak to že dítě,které neumí říct,že se mu chce na záchod ví,kudy se strkají kazety do videa a kde se zhlasuje DVD?Ho myslím picnu po ručkách.
Jo a lehátky máme jako čuňata,ale už to neřeším,vždycky ob 3 dny vydrhnu vodou z pračky,pak osprchuju a na balkoně to na sluníčku do večera uschne,do podzimu snad budem sedět v židličkách taky 😉

egrzuz
8. srp 2008

Tindro, tak její ID je : 29808 Určitě se domluvíte, já jí o tobě řeknu 😀 😀 😀 A ještě má svůj e-shop:www.promimca.cz
Pláštěnky nejsou součástí ani nánožník, ale sehnala je jinde. Pláštěnka výjde asi na 150kč a má ještě na skladě. 😀

egrzuz
8. srp 2008

S tou hospodou je to docela zážetek, jééé já to úplně vidím, byla bych červená až na patách 😀 😀 😀

Jo jo dětičky jsou vynalézavé 😉 Už se taky těším až budu všechno schovávat z dosahu 😀

daniellka
8. srp 2008

tak vidíte, to je tak když to mám půlhod otevřený, opak odepíšu a vy už jste to tu probraly ten obchůdek..
Tindra tam je taky mívají.. 😉

egrzuz
8. srp 2008

No to je pravda třeba od Chicca najdou dát úplně do lehu 😒

marrha
8. srp 2008

Ahoj holky..

Tindro...téééda tomu se říká fakt smůla...

já od rána balím..spíš se snažím balit....zatím nic moc v kupě nemám..jen na papíře...a už s emi přetáčí panenky... 😀

Jinak ráno byl manža s Davčou na kontrole...takže ten je naprosto v pořádku....díky bohu 😵 😵 je to můj supermánek 😀
ale noc byla hrozná...chodila jsem ho pořád kontrolovat a pak jsme nemohla usnout...a to jsme mu dala zpátky i monitor..pro jistotu 😝 😀

přijdu s eodpoledne ještě s vámi holky rozloučit 😵

simonac
8. srp 2008

ahojky holky, hlásíme návrat z výletu, děti byly super - všechny tři, zato ted, řev, řev, řev před večerním spaním to asi jinak nejde ☹

a aby toho nebylo málo tak toho nejstaršího azčalo bolet bříško - plače taky, to zase bude noc, pomooooooooc ☹

gapka.h
8. srp 2008

Simšo-hlásímSÓS,přidám ti tam ty naše dva do toho cirkusu 😀
jsou hrozní a zrovna ten šťakan venku
zuzi- ta cuketa jim taky jela,doufám,že si tu chuť nepokazí!!Jo a taky mi začínají usínat a probouzet se každý jinak na jídlo,takže každého krmím zeleninkou zvlášť.No začne to být zajímavé,jak začnou lozita atd.... 😉

tindra
8. srp 2008

teda to byl zase den-měli jsme druhé očkování hexavakcínou,Máťa se zase poblil,tentokrát z panadolu,já nevím co ten človíček s tím bříškem má.V út jdem na krev,udělají nám testy na alergii na kravské mléko a krevní obraz a ještě jdem na kardio se srdíčkem,ach jo.Máme teprve 5.170g 😢 ach jo ale zeleninka mu chutná a dneska měl králíka,taky mu šmakoval,jenže teď večer vyblinkal i oběd ☹ Luky má o kilo víc,už víte proč vám závidím 7kilová mimča? 😉 Nemáme žádný faldíčky ☹
Manža odjel na víkend pryč,takže si budem s klukama užívat,nebudem vařit,dáme si jídlo ze skleniček a maminka půjde na oběd se známýma,hurá,hurá,snad budou kluci zlatíčka.
Simi to je dobře že výlet se vám podařil 😉
Gapka,já mixuju cuketu s bramborou a jednou mrkvičkou dohromady,ať nemaj jen jeden druh.My jíme tak,že Máťa je v lehačce a LUkyho se snažím držet na klíně a jíst ale jeho to neba,tak po mě lozí,nejraději mě tahá ze zadu za podprdu(máme doma vedro),tak máme jídlo všude 😀 Nevím jak je pak naučím jíst u stolu.....
Zuzi určitě napíšu tvojí kamarádce.Ten nánožník máte univerzální?Jakou barvu?a pasuje tam?

tindra
8. srp 2008

Zuzi,můžu mít ještě dotaz kolik měříš?Já totiž mám jen 160cm a našla jsem si,že ten kočárek má k rukojeti 105cm,tak nevím,jak se s tím bude jezdit takovým prckům jako já....ale je mi jasné že golfky se s polohovatelnou rukojetí nedělají 😠

tindra
8. srp 2008

a máte některá kočárek CHIPOLINO twiny?

marrha
8. srp 2008

Ahoj holky...

jdu se rozloučit 😵

jéé co to tu čtu...dneska se zase křičí..musím zaklepat u nás byl dneska celkem klid 😀 ale kdoví...třeba před bouří 😀

Tindro..bobišek malý...,ale aspoň když mu udělají to vyšetření,tak budeš vědět..proč nepřibývá..
a ty faldíky chápu.... 😉 🙂

Chipolino twiny..má od nás jedna kočena s diskuze....a chválí si ho...,ale má taky mouchy..boudička je uprostřed sešitá.takže nejde ovládat každá zvlášť...jen dohromady(nechápu výrobce,proč tm teda dělal dvě)..a že tam je blbě vymyšlená brzda,takže o í pořád zakopává...já ho viděla tady v OV na živo..a moc mě nepřesvědčil...,ale www.dvojcata si ho chválí..chce to fakt zkouknout na živo...

já jdu pomalu do hajan..cesta zítra daleká...

holky opatrujte se....hodně kecejte a´t mám pak co číst..jak budu z té dovolené odpočatá 😀 😀 a dětičky a´t moc nekřičí..a nezlobí mami nky...

mějte se a za týden pa pá 😵

daniellka
8. srp 2008

marrha - užij si krásnou dovču a zapoj všechny okolo,at si co nejvíc oddáchneš! Makovej odvar doufámbereš s sebou 😀 😀

tindra
8. srp 2008

Marky krásně si odpočiň 🙂 🙂
Dani, to je tvá oblíbená finta na dětičky nebo na manžu?

marrha
8. srp 2008

Daniellko..dobře..až půjdem po Karláku.tak je někomu strčím 😀 😀 😀

nikdo jiný tam nebudejen manža....takže i když si je rozdělíme..prázdné ruce nebudou 😀 😀

ahoj holky....já budu mít normálně absťák....tak dlouho bez koně jsme nebyla ani v porodnici 😀 😀 😀 😀

pa páá

simonac
9. srp 2008

dobré ránko holky, tak v noci se to celkem dalo, ovšem děti se mi místo 2 buzení začínají budit tak 4x

tindro....neboj, oni to kluci určitě doženou, ten můj nejstarší, jen řval a zvracel , zvracel a řval a v roce měl 7.300g a to se narodil jako macek - 3.700g, žádné testy na mléko nám nedělali a ted už se to pomalu lepší - má 5 let. Váží 16kg.taky žádná sláva, ale je chytrý za 3.
On je narozený v září já kojila 2 roky a 2 měsíce a když jsme byli na 1. dovči na Slovensku - měl necelé 2 roky, tak za celý týden snědl 1lakrumák a 1 párek - ten ještě vyzvracel, šla jsem s nímpak k doktorce, ta mi sice v životě nenadala jak píšeš ty, jen miřekla , že mu to stačí, proto jsem alespon v noci koljila do těch 2 roků a 2 měsíců, dám si do alba nějaké jeho fotky, at nůžeš mrknou, že je fakt OK, neboj bude líp, nevím kdy, ale bude 😉
jo a s těma faldíkama Tě chápu, já jsem ted taky unešenhá z dvojčatek - jé ty mají faldíky, maly totiž taky v životě neměl - a nemá do ted!!!

egrzuz
9. srp 2008

Ahoj holky, Markétce krásnou dovču 😀 😀 😀

Tindro, je to nějaký univerzální, černý barvy a měl by pasovat, teprve mi ho doveze příští týden. Já měřím 172cm a připadá mi, že by mohla být rukoť i klidně výš. Na teutonii si jí dávám určitě výš. Jediný co mi vadí, že se nedá ovládat jednou rukou, minule jsem psala sms a vůbec to nešlo řídit ☹ 😀 😀 😀

Faldíky my máme pořádné, až moc, do poradny jdeme až za 3týdny, tak se asi leknu ,kolik budeme vážit. Ale , neboj , top doženete a pak jim budeš říkat, ať se tolik necpou🙂

Gapko, já taky už teď přidávám třeba do té cukety i jinou skleničku, aby to nebylo stále stejné. 😉

Jiank holky u nás noc šílená, lítala jsem zase každou hodinu, snad to nebude pokračovat i dál., Už to jednou trvalo 2měsíce ☹ ☹ ☹

simonac
9. srp 2008

Zuzu.u nás noc atky děs, už zase řvou, ani to kafčo mě nenechají dopít, nakojím a pudem ven...... 😒

daniellka
9. srp 2008

tak já se přidám,u nás taky děs. Jak v šestinedělí.Oni se asi zbláznili.. 😎

simonac
9. srp 2008

dančo...ty nás nestraš, kdy to teda bude lepší? ☹