Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

gapka.h
18. zář 2008

dai-my jsme chudokrevní pořád-dáváme železo,kys.listovou-už se těším až se toho zbavíme,ale hladina jim jde nahoru 🙂 Ohrádku budeme teprve potřebovat ☹

simonac
19. zář 2008

dobré ránko holky, tady se včera večer nekecalo? jak to, co se děje?

valím, musím zavést petríka do školky, a hurá zítra už je víkend - konec týdenního stereotipu 😉

halkac
autor
19. zář 2008

Dobré ránko 🙂

Siminina hláška o víkendu mi připomněla, jak se včera (tzn. ve čtvrtek) na prochajdě projevily dvě matky na mateřské dovolené (=já a kamarádka). Domlouváme se, kdy půjdeme cvičit, já říkám, že ve středu...a ještě doplním: To je dnes, ne? A Martina: Ne, dneska je úterý, si myslím. Ještěže jel kolem pán na kole a zahulákal na nás: Dámy, dnes je čtvrtek 😀

Jinak pořád nejsem smířená s tím počasím - první takový týden jsem sice přežila, ale jen tak tak. Byla jsem například u našich, kde plápolal krb, tak to se dalo. Ale jinak 😠 Procházky v mrholení mě opravdu neba, neba a neba!!! A být nalezlá furt někde na návštěvách je sice príma, ale děcka to v klidu vydrží max. hodinku 😒

No nic, jdu se ospršit, dokud tu mám dvě malé plazící se samostatné jednotky nepotřebující maminu!

Krásný den 🙂

simonac
19. zář 2008

tady jdes zase nějak mrtvo ☹

daiquiri
19. zář 2008

gapka: a v jaké formě? Mají tabletky?

halkac: tak to znám, skoro nemám přehled jaký je den. Maximálně vím víkend, ten poznám, protože je manžel doma 😀

simonac: jsem jen na skok. Pavlík zas celé dopoledne prořval, po krmení naštěstí usnul, tak jsem i stihla uklidit + dokonce se i najíst 🙂 Koukala jsi už na to Rajče?

Holky, fakt nemáte žádná zkušenost s tím Nutritonem proti blinkání?

marrha
19. zář 2008

Ahojky..

Daiq..já ho taky dávala....ale do UM..to se taky může..., ale jinak je do MM 😉
co by jsi potřebovala vědět?

Gapko...bazének je super, ale já ho vyměnila protože s dvojkama tam chtěla být i NIky a do toho malého už nevlezly 😀 😀 😀
už ho mám, ale vyfouknutý 😔 a fotky jedině ty co jsem měla v albu z oslavy....(už je tam nemám...musela jsem pročistit alba...kvůli některým nezvaným pozorovatelům) 😉

jo a dny a datumy...to taky vůbec nevím....ale už skoro 6 let 😀 😀 😀

tindra
19. zář 2008

Dai my teprve s Nutrilonem začínáme.....s normálním,ale Luky ho neche,mám 5 dní na to ho přesvědčit,že je to mňamka nad kterou není,jinak nevím jak to zvládne.Martínkovi celkem chutná.
Kači sama doma a do sprchy?Když jsou vzhůru?to si teda nedovolím 😀 teď byl Luky v ohrádce,aby se mu nic nestalo a má rozseklé čelo,neplakal,tak nevím o co 🤐 nic nebezpečného tam nemá

simonac
19. zář 2008

verčo..vidíš,ještě jsem tam nekukla, jdu na to, díky

daiquiri
19. zář 2008

Marrha:jen proste jestli opravdu pomaha.Koukala jsem na nej v lekarne,neni uplne nejlevnejsi.A jak dlouho si ho davala?Nekde jsem cetla,ze tak do 3 mesice to blinkani skonci.
Tindra: myslim Nutriton,ne Nutrilon.Pridava se to do jidla a je to proti ublinkavani.

marrha
19. zář 2008

Daiq.,..my jsme byli na Nurilonu A.R..., ale lezlo to hodně do peněz ty malé plechovky a já pak chtěla pomalu přejít na tekuté mlíčko...tak jsem dávala do normállního Nutroše ten Nutriton...je tam taková pidi odměrečka a zahuštuje to hodně...a u nás to fungovalo...a postupně jsem jim dělala řidší...ažž jsme se dostali jen na Nutroš...a neblinkali vůbec...., aleDavídek to neuměl polykat(to řídké), pořád mu zaskakovalo...tak to trochu trvalo než jsme s edostali jen na Nutroš...
ale jestli to budeš dávat rovnou si kup savičky s větší dírkou...přes tu nejmenší to nevytáhnou 😉

daiquiri
19. zář 2008

Marrha: asi tomu nerozumím. Jako umělý jste měli Nutrilon a do toho jste dávali Nutriton? A jak na tekuté mlíčko, jako už na klasický?
Tak jestli je to pidi odměrka, tak to snad jde. Koukala jsem v lékárně, že je to jen malá krabička snad za 200,-. Už takhle platit tu BEBU, však to znáš. Zatím máme spotřebu jednu krabici BEBY na týden za 377,- a to mám aspoň i nějaký to svoje mlíko. Kdybysme byli plně na UM, tak se asi nedoplatíme 😖

egrzuz
19. zář 2008

Dai, já s tím nemám zkušenosti, ale Kristýnka mi strašně blinkala opravdu moc. Skoro všechno. Potom to přestalo, trvalo to tak do 2,5měsíce. To se srovná uvidíš.

Jinak jak jste se holky ptaly, jestli naše děti spí celou noc, tak ani náhodou. Chodím k nim tak 10krát, podat dudlíka, otočit, vyndat nohy z postýlky a tak. 😀

Dneska je to s nima teda šílený, fakt oba zlobí celý den. A to byl tatínek doma a pomáhal. 🙂

Byla jsem v Tescu a bodýčka stále nic, u nás se staví nové Tesco a budou se v únoru stěhovat, tak pán co nás vozí výtahem mi prozradil, že budou velké slevy koncem října, tak tam naběhnu, snad ty bodýčk auž budou 😀

Kači, docela mne to tady pobavilo, taky máme podobné rozhovory s duomamkou 😀 😀 😀

Tindro, já jdu taky do sprchy, když prckové nespí. Mám s sebou teda chůvu 😉 🙂
Na kdy máte ten termín?, budeme moc držet pěstičky, zvládnete to. Jste šikulky. Neboj

marrha
19. zář 2008

Daiq..ne, ne asi jsem to špatně napsala...

tí normálním mlíkem myslím Nutrilon...byli na A.R a já pak chtěla přejít na normální Nutrilon, ale ten neuměli vypít..byl moc tekutý oproti tomu AR..ten byl úplně hustý...tak proto jsme jim to zahuš´tovala Nutritonem...a snižovala jsme ty dávky(jako hustotu)..až jsme s edostali jen na Nutrilon a uměli ho vypít aniž by mi ho vyblili nebo se sním zalykali 😉

egrzuz
19. zář 2008

Tindro, promiň už to čtu, na čtvrtek viď. 😔 Je to brzo, ale budete to mít za sebou.
Všichni vám držíme pěstičky, myslím, že můžu psát za holky 😉 🙂

tindra
19. zář 2008

Tak dneska vypil Luky asi 3hlty Nutrilonu.zase brečím,co si sním počnu?mám takové výčitky!!!!Měla jsem ho začít odstavovat hned jak nám řekli,že půjde Máťa na operaci.Bambulky moje ☹
Odsávačku jsem poslala na reklamaci,snad to rychle vyřídí-Kači za jak dlouho to vrátili tobě?,doufám,že nedostanu nějaký zánět,jak je mačkám ručně

halkac
autor
19. zář 2008

Čauky holčiny,

Marti - i my držíme pěsti, moc moc moc moc moc moc!!! A Lukyho teda přestáváš kojit? Nebo se budeš snažit, až se vrátí z nemocnice, zase ho k prsu vrátit?..Jo a do sprchy jdu, i když jsem sama doma 😀 Strčím děti do ohrádky, nechám jim tam jen samé hračky, které milují, beru chůvičku a za pět minut jsem osprchovaná i s vyfoukanou hlavou🙂

Dai - my Nutriton používali. Míchal se do mateřského mléka. Hodně zahustil mlíčko, skoro to udělalo jemnou kaši. Děcka potom sice nezvracela, ale zas měla problém to vypít, když to bylo hustší. No ale popravdě: děti mi ublinkávají diteď. Nezvrací obloukem, tak to neřeším. A je pravda, že když byli malinkatí, ublinkávali mnohem mnohem více, často něco vyhodili i z větší části. Ale postupně to ustávalo...Tak jsem pak načatý Nutriton darovala kamarádce. Podle mě záleží na tom, jak moc blinkají tvoje zlatíčka, jestli to není moc a furt, tak bych to prostě neřešila.

Zuzi - u nás se taky staví Tesco, huráááá! Hele, pošlu ti na ICQ fotečku (dvoje dvojčata, která mě okupují🙂🙂🙂

issaga
19. zář 2008

cau holky,
nemam vas vubec doctene, nejak nestiham
ale chtela jsem se zeptat, nevidely jste nekde na netu nejake trikolky pro dvojcata (nebo sourozence)? my jsme dnes byli holkam kupovat darky na narozeniny a jedna takova nas tam zaujala, jenze mela takove docela chatrne provedeni... ale netusila jsem, ze vubec neco takoveho existuje. kdyby byla pevnejsi, tak by se mi to pro holky asi docela libilo 🙂

marti myslime na vas a drzime pesti, neboj... to zvladnete. kluci jsou sikulove a bude to dobry. my vas pak az to pujde a budete moct, prijedeme navstivit 🙂

halkac
autor
20. zář 2008

Iss, to myslíš jako odrážedlo s vodicí tyčí pro dvojčata? Pochopila jsem to správně?

marrha
20. zář 2008

Iss já našla jednou akorát tady tohle...taky jsem se na to koukala..., ale stejně bych to nechtěla...chudák to přední dítko..nemůže to ani náhodou ušlapat a uvézt oba....jedoně, že by jsi to měla jen an tlačení 😀

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14448398&tab=8

daiquiri
20. zář 2008

Ergzuz: taky si myslím, že to blinkání přejde.

Marrha: aha, myslela jsem, že všechny UM se míchají stejně na 30ml vody jedna odměrka. Ta Beba je prostě jak mlíko, tak se jim to pije dobře. Ale jestli ten Nutriton zahušťuje, tak budu muset vyměnit dudlíky. My máme teď od Aventu dudlíky č.2.

Tindra: zánět určitě nedostnaneš, naše mamky taky odstříkávaly ručně. Ale nezávidím ti to. Jenom jednou v nemocnici jsem odstříkávala ručně a je to makačka. Škoda, že nejsi z Prahy, mohla bych ti půjčit tu mojí manuální odsávačku.

Halkac: právě, že Pavlík jak kdy. Někdy se mi zdá, že toho vyhodí hodně, tak mám pak zase strach, aby neměl hlad. Dneska proplakal půlku noci, tak jsem mu zkoušela přihrát trochu mlíka, vypil to, ale vypadal, že by si dal ještě, jenže se zase bojím abych ho nepřekrmila, jak už se nám jednou stalo 😢

marrha
20. zář 2008

Daiq..asi s epořád enchápem 😀

jasně, že je to stejně na 30ml jedna odměrka...., ale já mám na mysli rozdíl mezi noormálním Nutrilonem a Nutrilonem A.R...ten je hodně hustý, právě aby děti neublinkávali.......

kuzelka
20. zář 2008

Ahojky 🙂
tak já jsem taky přidávala Nutriton do svého mlíka, děti taky furt ublinkávali. Podle návodu jsem se ale neřídila, protože když jsem to udělala podle něj, bylo to mlíko neskutečně hustý, tak jsem tam přidávala ten Nutriton podle sebe ani moc hustý ani řídký a bylo, já ho dávala až do šesti měsíců (jak jsme přestali dřív zas blinkali) 😀
A když jsme přešii na příkrmy tak ublinkávali ty příkrmy taky 😒 ale do měsíce se to spravilo 😉

kuzelka
20. zář 2008

Tindro to odstříkávání ti vůbec ale vůbec nezávidím ☹ taky jsem byla nucena párkrát odstříkávat ručně a je to teda dřina. Já měla na ty případy ještě koupenou kromě Medely řuční odsávačku Aventku, tak že to šlo tak. A ty chceš ještě pak v kojení pokračovat nebo už chceš děti odstavit?

tindra
20. zář 2008

no já bych nejraději kojila pořád,mě to začíná chybět,to přitulení,jak mě Luky štípe na zádech do špeků 😀 a martínek mě vždycky tak pěkně pohladí.....no jo chlapi 😀
POdívám se teď na vycházce v lékárně co tam mají za nabídku ručních odsávaček.Udělala jsem do dudlíků od Aventu víc dírek špendlíkem a zdá se,že by to mohlo fungovat,Luky si ráno dal kromě prsa i 50ml Nutrilonu,ale v noci ani ťuk,jen maminka....
Dai a prdíky to nejsou?To kluci taky plakali a furt by jedli a pak je z toho asi ještě víc bolelo bříško-zabral nám sabsimplex,ale jiným dětem ani nechutná,ani nepomáhá....my do toho dávali i léky,byli na tom pak závisláčci 🙂

tindra
20. zář 2008

jo a taky si přiznejme,že to pohodlí v noci nevstávat a chystat mlíčko-jen vyhrnout košili,a taky ty ceny!!!!!Já bych kojila tak do dvou let,kdy přejdou na normální mlíko 😅

kuzelka
20. zář 2008

to máš pravdu leze to do peněz, ale pro mě to pohodlí nebylo, vnoci za prvé ohřát moje mlíko a pak ještě půl hodky odsávat.... od 2,5 měs. se děti nějak neuměly přisát 😒 asi kvůli dudlíkům 😠 , babičky jim je cpaly furt 😠 a pak jsem je musela ze zdrav. důvodů odstavit(6,5 měs.)... Ale taky mi to chybělo, ale ted už v noci vstávat nemusím 😵

simonac
21. zář 2008

ahojky holky, to se mi ještě nestalo, naše tema bylo až na druhé straně - tak dlouho nikdo nic nenapsal ☹

daiquiri
21. zář 2008

Chystám se dneska zajet do lékárny a ten Nutriton koupit. Malej mi ráno vyblinkal polovinu mlíka, pak má zase brzo hlad. Ale asi teda rovnou koupím i Avent dudlíky č.3, aby to vůbec mohli pít. Snad se to srovná.

Tindra: když já nepoznám, kdy jsou to prdíky a kdy ne. Všude píšou, jak maminka pozná proč její mimčo pláče, ale já teda ne ☹ Ale několiktrát jsme preventivně masírovali bříško Pupíkem.
Jooo, to kojení závidím, už kvůli financím, ale holt ne každé z nás je přáno 😢

simonac
21. zář 2008

dai...já se zase snažím naučit na flašku a ne a ne, neumějí to chytit ☹

egrzuz
21. zář 2008

Dobré ráno,
no Simi, já taky koukal, že jsme až na druhé starně ☹ , chtěla jsme hned něco napísta , ale děti mi nedovolily 😒
😀

Dai, já to taky někdy nepoznala s toho si nic nedělej. Kdyby jen ty děti umělymluvit 😉

Já bych taky raději kojila nejen kvůli těm cenám, ale na druhou stranu obdivuju holky Kačku a spol, které fakt celou dobu poctivě odsávají. Já si to zažila 2měsíce a vím co to je 😉 🙂

Holky, nevíte jkestli mají v HM už zimní kombinézy?