Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

kuzelka
6. únor 2009

jo jěště jsme chtěla - oni na mě vlastně visí (každý za jednu nohu) skoro celý den s přestávkama a když zvednu jednoho tak druhý se zas vzteká co jako on, firt jim vysvětluju že mám jen jedny ruce 😒 😝

daiquiri
6. únor 2009

Kačko, na ty neuro prohlídky se chodí do roka?
No teda a to se říká, že dvojčátka tyhle závislosti na mamince nemají....
Náš Pavlík je sice ještě prcek, ale tak nějak už taky na něm pozoruji rysu maminčina závisláčka 😕 Jak se ke mně tulí a natáčí hlavičku abych ho pusinkovala...Baruš tohle nedělá...Aspoň vím, co mě čeká 😝

Markét, vitpná historka, fakt jsem se zasmála s tím jestli čekáš další dítě 😀 😀 😀
Včera se mi taky nějak plesnivej dědek začal sápat do kočárku. Tak jsem hned ujížděla pryč, hlavně teď v období chřipek tohle nesnáším...Když se někdo zeptá, jestli se může podívat, tak ještě dobrý, ale jinak jsou fakt lidi neomalený 😠
Já když řvou oba, tak dělám jakože nic, ale zrovna dobře mi není, ještě jak každej čumí....

Karin, když vás čtu, tak si fakt říkám, ještě, že zatím jenom leží 😀

Pamatujete si, kdy se začali plazit? Dr říkala něco kolem 8.měsíce. Teď prý mají takový období stagnace, kdy nic moc nepředvedou.

marrha
6. únor 2009

Verun 😀 Krista chodila v 8 měsících kolem nábytku 😀 😀

Karin..no vidím, že jsme na tom podobně..a závisláčky máme skoro všechny....u sebe se ani nedivím..jsou pořád se mnou...hlídání nemáme..tatínek celý den v práci, takže je jasné, že jsou upnutí na mně 😝 🙂 ale to přejde..musí z toho vyrůst...ale zvláštní je, že venku upnutí nejsou...sotva zjistí, že mají pod nohama zem...už si to každý peláší jinam...a ani když děláme, že jdeme pryč tka je to nerozhází..právě naopak...vidí šanci zdrhnout co nejdál....a jiným směrem 😀 😀 😀 😀

simonac
6. únor 2009

veru - u nás Martínek - v 8. měsíci se postavil a chodí v ohrádce, v postýlce i kolem nábytku 😀 , jak se říká, že holky jsou šikovnější u nás vyjímka potvrzuje pravidlo 😉 , Kristýnka se teprv ted začíná plazit a o nějakém lezení u ní nemůže být ještě ani řeč, Martínek ten po 4 " přeběhne " celý byt 😉

daiquiri
6. únor 2009

Markét, nestraš 😅 Ale u nás to zatím nevypadá. Ani se ještě nepřetočili na bříško a na plazení to taky zatím nevypadá. I když Pájá se trochu posune když je na bříšku 🙂

kuzelka
6. únor 2009

no Bára začla taky obcházet nábytek po 8měs. Kuba o 3 týdny později 😀
markét u mě je to podobně, sama doma , manža furt v práci.......

kuzelka
6. únor 2009

Veru mě se Bára poprvé přetočila na bříško už ve 4měsíci 😕 😕 oni jsou oba tak trochu rychlokvašky 😀 😀

simonac
6. únor 2009

holky, já jsem pořád taky sama doma, můj má dílnu dole v baráku a to je fakt horší, než kdyby někde jezdil do práce, každý mi říká , co si stěžuješ, však je doma , jenže on v 8 ráno odejde z bytu a vrací se v 8 večer ☹

tak , loučím se s váma, jdeme se obléct a vyrážíme k zápisu, pak k mekovi do Zlína - slavit to - teda doufám, že bude co, že nás vemou 😉

marrha
6. únor 2009

Verun..u nás v 6 měs. si sedla sama Krista v 6,5 David..v 7 měsících začaly s eplazit, Krista rovnou po
4 začala lozit..(David to nějak vynechal)v 8 měsících Krista chodí kolem nábytku, David v 9 měsících..a v 10 měsícíéch začala chodit sama Krista v 11 David 😀
ale každé dítko je jiné..u nás v diskuzi, jedna holčička začala chodit až ted..a je stejně stará jako moje dvojky..., ale není kam spěchat...bud ráda, ž ejen leží..i když vím, že dokud ležely, tak jsem si taky říkala, at už aspon lozí 😀 😀 😀 ted bych měnila hned aspon na dva dny..kdyby jen ležely 😀 😀 😀

Karin...já myslím, že je to hodně i tím...navíc mi přijde, že ty dvojčata bojujou o tu přízen..mám porovnaní s jedním dítětem..a tohle NIkolka nedělala....protože se člověk věnoval je jí...

marrha
6. únor 2009

Simi držíme palečky..my taky byli u Meka po zápisu 😀 😀 😀

kuzelka
6. únor 2009

tak to já jsem ráda že už jen neleží, pro mě to bylo doslova strašné období, oni totiž řvali oba dva 24hodin denně ☹ ☹ jak začli být mobilní tak přestávali tolik řvát, takže já jsem ráda

daiquiri
6. únor 2009

Hm, tak to my jsme fakt nějaký zpožděný, ale tak nějak se utěšuju tím, že jsou narozený o měsíc a půl dřív, tak na to mají nárok 🙂

Ale jak píše Karin, docela bych ráda, kdybysme se někam posunuli. Zdá se mi, že už je to ležení nebaví, že pak řvou. A to u nich můžu sedět, povídat si s nima, říkat říkanky, rozesmívat je, ale baví je to jen chvíli, tak snad se to zlepší....

Teď Barča pořád fňuká, asi jak jí lezou ty zoubky 😒

halkac
autor
6. únor 2009

Holky, tak znova: vy jste to totiž asi nepochopily dobře - chtěla jsem slyšet: Kačko, neboj, je to jen teď takové období kolem 13.měsíce. Za 14 dní to přejde, nejpozději do 3 týdnů. Všechny jsme si tím tady prošly 😀 😀 😀

No nic, budu mít těžítka na nohách dál...ale musím uznat, že je to opravdu náročné 😖 Oba dva totiž na mě visí doslova neustále, někdy se zoto skoro stydím...No u Magdalénky to není tak hrozné, potřebuje se potulit tak nějak zdravě párkrát za den, ale ten Jomášek...kdybych ho nevzala, tak se snad udusí pláčem. Skoro přestává dýchat, jak bulí.

A co se týče vývoje - tož my jsme opoždění byli vždycky. otočení na bříško bylo v půlroce, na začátku 9.měsíce se Jonda začal plazit (a lézt po 4 až v 9.měsících), Majda se v 9.měsíci dostala na 4 a lezla rovnou. Tak v 11. měsíci se postavili a posadili a teprve te´d - ve 13.měsíci začínají pomaličku obcházet nábytek. Ale je pravda, že pokud odečetem ten měsíc a půl, o který se děti narodily dřívě, dělají všechno tak nějak průměrně...

halkac
autor
6. únor 2009

Oprava - Jonda lézt po 4 začal až v 11 měsících.

Jo a na neuro se chodí tak dlouho, dokud vás neurolog chce a potřebuje vidět 😉

marrha
6. únor 2009

Kačko jo táák...tak to promiň...takže oprava..
Kačko, neboj, je to jen teď takové období..kolem..........xx měsíce to přejde, nejpozději do xy let 😀 😀 😀 😀

halkac
autor
6. únor 2009

markét, tak to mi spadl kámen ze srdce...jak vím, že je to jen přechodné, vydržím všechno 😀 😀 😀

tindra
6. únor 2009

ahojky,kluci mi něco pomačkali na notebooku a já nevím jak to nastavit zpátky 😠 .U nás se dělá "muslim"od té doby co lozí.Když jim něco nedám,nevezmu je,prostě není po jejich,tak mlátí hlavou o zem,na koberci nebo puzzle mi to už neva,ale na dlažbě mám strach,že si sami přivodí otřes mozku.....taky nevím co s tím
Danielku jsem přepadla u nich doma,jak jste se ptali někdo,kde jsme se viděly,ona bydlí kousek od obchodu s kočárkama,zrovna v tom nej...kluci měli jíst a dohadovali se o smetáček...no to má asi každá z nás ráda,takové přepadovky....už to nikdy neudělám 😅 slibuju 😉
Simi pochlub se nám co říkal Peťa za básničku u zápisu

gapka.h
6. únor 2009

Ahojka,
tak hoši spí...to mám nejradši 😉 Už mi z nich leze hlava klolie,odpol. vyrazím na prochajdu a na stojáka na latéé 😉
U nás se také skoro pořád hučí,ale jak dojde tatínek,tak je klid 🙂 🙂

Kaci,Markét,Karin- mně také visí za obě nohy,ale nejhorší je,když druhého oddělám,tak velký řev.
No a my navíc s tím kojením,takže jaby neřvali,tak klečím na zemi a oni si poskakují a cumkují...ale to,že já už nevydržím klečet,je nezajímá 😉 😉

Dai-my to máme také o 1.-,5měsíce zpožděné.Kuba začal sedět až ve 12 měsících a Ondra je ještě gumový,ale snaží se.Teprve teď se postaví o nábytek.U nás se to zlomilo vše před 1.rokem.Ale nějak to neřeším.Zatím nám stačí,co dělají a ne neurol.jsou také spokojení 😉

daiquiri
6. únor 2009

Marti, to jsem se ptala já 🙂

Kačko, hned jsem klidnější, asi se opravdu nedá srovnávat, když odečtu taky tu dobu o co jsou dřív, tak je to vlastně v pohodě 🙂

Gabi, u nás se taky spí, v klidu se naobědvám a dám si kafčo. Mamka dneska končí v práci dřív, tak mi přijde pomoct, na to se hrozně těším 🙂

kuzelka
6. únor 2009

hurá už se spí i u nás 🙂 už jsem měla nervy na pochodu 😠 to je furt přetahování o hračky 🙄
taky se jdu nacpat 😉

tindra
6. únor 2009

tak u nás se už nespí 😠 a dělá binec....Dai neboj,ono to uběhne a pak nebudeš vědět,jeslti dřív sbírat rozházené věci,číst si o krtečkovi nebo vařit oběd 😀 hlavně nesrovnávat děti,potkala jsem známou a ta mi křičela(´kluci zrovna usli)nad kočárkem,že o měsíc mladší dvojčata naší společ.kamarádky už dávno chodí,co je u nás nového.Jela jsem dál a na jazyku měla co je ti po tom,ale s úsměvem jsem na ni zašeptala,že my chodíme napůl.Nechápu,sama má kluka o rok staršího,tak ví,jaký to je balzám,když chvilku spí....někomu prostě není dáno....a když se teď nekdo chce koukat zblízka do kočárku,tak popojedu,že spěchám domů na svačinu....jsem zlá,ale chřipka mě taky děsí....

egrzuz
6. únor 2009

Kačí, jak říká než neurolog 😉 🙂 ono ho to přejde 😀 😀 😀 😀 , ale už neřekl kdy 😒

Jo a o opožděnosti víme své 😀 Jaroušek ještě nestojí ani u nábytku, jen leze, takže hlavu vzhůlru děvčata 😀 😀 😀

Jo a u nás už se nespí. Kristýn spala 45min, takže to jsem toho stihla ☹

Veru, ty jsi se ptala na ty těstoviny viď? No v některým jídle jsou už od 4 měsíce, myslím od HAMI. my je dávali myslím kolem 7m

egrzuz
6. únor 2009

oprava už nespí ani Jarýn ☹ to bude dlouhý den

kuzelka
6. únor 2009

tak teda doufám že u nás se pospí líp....
zuzi podařilo se ti chytit to čůrání? 😀

egrzuz
6. únor 2009

Karin, dneska děti spaly do 7h, tak jsem byla ráda, že se po týdnu buzení v 5 nebo 5.30 vyspím. Další pokus chytání bude v pondělí, snad už poslední 😀

daiquiri
6. únor 2009

Marti, já vím, už teď jim čtu Nezbedné pohádky, ale okázale mě ignorují 😀
Pořád dokola se to říká, nesrovnávat, nesrovnávat, ale některý maminky jsou až nepříjemný právě těmahle otázkama, jaktože ti vaši neumí tohle a tohle..... 🙄

Zuzi, jo já se ptala. Tak raději ještě měsíc počkám. Ale ty se stejně pak musí mixovat co?

Nechci provokovat, ale u nás se dneska spalo do 8:00 😀 Na druhou stranu Pavlík se vzbudil už ve 4:20 a chtěl si povídat, vzala jsem ho k sobě do postele, ale musela jsem mu držet dudlík, jinak řval, nakonec jsem to vzdala, dala mu mlíčko a pak ještě vytuhl 🙂

simonac
6. únor 2009

tak holky, byli jsme přijati - máme doma prvnáčka 😀 😀 😀 😀 , pak jsme to jeli oslavit k mekovi - super, byla to příjemná změna 😉

gapka.h
6. únor 2009

Simi-tak to jste šikulky,vidíš,že to Peťa zvládl 😉

...tak už konečně spí.Dnes byl teda den.Každý visel pořád na noze,do toho nějaké pády...ááá ten řev ☹ ☹
bylo to na mě silné kafé....nejsem na to u nich zvyklá!!!Ale holky,co máte stejně staré děti-že jo,to už bude pořád takové???

...jsem sama...manža šel zapíjet narození mimča 😠 😠 Také bych někam vyrazila-ale myslím půjdu tak do hajan 😔 😔

papa

tindra
6. únor 2009

Gabko držím s tebou basu,manža jak zjistil,že tu mám kamošku a bude tu i na koupání tak se zdejchl jako pára nad hrncem.Tak yto asi půjdu zalomit.Jsem zvědavá,kdy vyrazím já. Jo a bude to jen a jen lepší,neboj,jak se tu dnes psalo, v XY měsíci je to pustí 😀
Simi tak a máš to,úkoly,učení a povinnosti.Ještě že my až za 5 let 😉 🙂 😀 A těší se do školy?

simonac
7. únor 2009

ahoj holky,

jojo, peta se do školly zatím těší, jenn aby mu to vydrželo 😉 , zápis byl pěkný - provázela ho víla a dávala mu různé úkoly, byla u toho i paní učitelka a ta si dělla poznámky jak mu to jde, všude měla + jen u úkolu, kde mu řekla písmenk a P E S a on měl to slovo poskládat, tak nechápal co po něm chce, tak tam měl- ☹ , jinak je prý šikula 😉

dnes vyrážíme do napajedel k bráchovi na oslavu - já mám v rámi diety vitamínový den - jen samé ovoce a zelenina tak to se teda rozšoupnu 😉