Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

septim
1. bře 2009

Ahojda vubec nevim co delat. V patek jsem zjistila ze jsem tehotna. S manzelem jsme uplne v soku protoze nam bylo receno ze deti spolu mit v zivote nemuzem. Vubec nevim co delat ☹

marrha
1. bře 2009

Septim jéje...ta to musí být šok 😲 😲

rozhodnutí je na vás...ale asi to nebude jednoduché 😔 ani nevím co bych dělala v téhle situaci 😢

gapka.h
1. bře 2009

Ahojky,
..tak my se vrátili z pěkné sluneční prochajdy,ale začíná na mě padat únava 😉
Dnes jsem opět vyhnala manžu s Ondrou do plavča a byla s Kubou...tak jsem si to užívala 😉
Zítra zavolám mudr.skrz to očkování,tak pak písnu 😉

...holky,my teď3 noci ..katastrofa.Od 12-2h skáčí a vykládají ☹ ☹ Dokonce manža musel jít v pátek až na 7.30h ☹ ☹ Byla jsem vyřízená!!!

Kaci-tak to je super,že to máš za sebou,pak písni...co a jak!!!!

Zuzi-jen piš,já tě stejně obdivovala,já už bych zcvokla.Stačili mi 4 dny na horách ☹ ☹ ☹

Marki-když jsi kupovala první papučky,změřili jste jim nožku až v obchodě nebo jsi ti obkreslila doma na paípír???I tak už jsem to od kámošek slyšela....Budu muset brzo vyrazit na první papučky 😉

Septim-jééé,tak to nezávidím.Sama nevím,co bych dělala..Držím palečky 😉

simonac
1. bře 2009

septim, taky nezávidím, nevím jak bych se v taková situaci zachovala, ted jednoznačně říkám, že už bych si to nenechala, ale znáš to, jinak se o tom mluví, když se tě to netýká a jinak , když jde přímo o tebe,taky mám už ted 3 děti a 4??? nezávidím, držím palečky at se rozhodnete dobře 😉 a jakto, že vám bylo řečeno, že s monžou děti mít nebudte, to ani jedno?? však už máte tři nee,?

daniellka
1. bře 2009

septim - tyy jo,co říct.. Jen,že vám držím palce a přeji dobré rozhodnutí. Není to jednoduché. 3 děti,navíc dojčátka mají jen půl roku, to se síla.. To se snad ani nedá zvládnout. Moc držím palce! 🙂

kuzelka
1. bře 2009

ahojky
tak u nás byl dneska den za zabití, děti řvaly co se vzbudili až do té doby než šli spát.... jsem zralá na Opavu 🙄 🙄

gabi nožičky nám změřili v obchodě a ani jsem nepřemýšlela nad tím že bych jim doma ty nožky nějak měřila 😅
myslím že by je měli v každém obchodě v poho změřit 😉

simi o těch helmách jsme hodně uvažovali, ale nakonec jsme je nekoupili a děti to zatím bez úhony bez helem přežili...

septim taky nevím co napsat, jen asi já bych do dalšího mimi nešla 😔 držím palečky at se rozhodnete dobře!!

daiquiri
2. bře 2009

Kačí, ty už to máš za sebou? No paráda! Vím jaký to je, když jsem se druhý den po operaci probudila a dokázala jsem přečíst titul knížky v knihovně 😀 Fakt úžasný pocit!

Jéje, Septim, tohle bych teda nechtěla řešit, kór při takovém počtu dětí co už máte 😖

U nás taky noc na prd....Pája půlku noci proplakal, vůbec nevím proč ☹ Možná mu lezou zoubky, ale dásně nateklý nemá, tak nevím....

Jo a Pája si mi přetočil na bříško 😀

Zuzi, pruď tady, vždyť my to všechny prožíváme s tebou 😀

tindra
2. bře 2009

Zuzi posledních pár dnů!!!! 🙂 🙂
U nás taky noc naprd,ale zato ráno se váleli až do 7,30.
Septim,nevím jak bych se rozhodla,v každém případě to musí být hrozně těžký.A taky uvidíš co ti řekne dr.,protože tvoje tělo dostalo při dvojčátkách zabrat a další těhu takhle brzo je opravdu podle mě riziko,ale zase by sis mohla pořídit kočárek pro trojčátka,mě se moc líbí,jen nevím jak se stím dá vůbec jezdit,když dvojčátkový kočár sotva utáhnu......
Gabi já vzala do obchodu jen Lukyho,ten má větší nožku,protože jsem jezdila papučky kupovat týden,oni mi vždycky jak na potvoru usli před obchodem a Máťovi jsem vzala o číslo menší a s prodavačkou se domluvila,že můžu dojít vyměnit,popř i za punčošky,ponožky,naštěstí jsem nemusela,ale potěšila mě,je to jediný obchod v Hod kde prodávají i ty Fare(ty co vyhráli test,nevím jeslti mám ten název dobře)tak tam budu chodit,jen s kočárkem se tam nevlezu......

simonac
2. bře 2009

ahojky holky, přidala jsem nějaké fotečky, tak pokud budete mít čas a náladu tak mrkněte, prcci jsou venku, tak já jdu zase uklízet, ach jo ☹

fiallinka
2. bře 2009

AHoj holky, ještě dodatečně děkuju za rady, Juráš asi tušil, že ho pomlouvám, a začal se otáčet na bok a dnes jsem ho dala na břicho a za minutu jsem se otočila a byl na zádech...hmmm, to byla sice fakt náhoda, ale za chvíli je ze mne zase klidná matka...

Septim: zrovna jsem tu zachytla tvoji zprávu...no asi hodně záleží, jak jsi na tom psychicky i fyzicky, já jsem zatím na tom pořád dost bledě - vyoperovaný žlučník, blbé jaterní testy, padají mi vlasy, hubnu...no ale já bych do toho asi i přesto šla, jenže já nemám doma dvě děti a to je fakt rozdíl. A taky mám fakt dobré zázemí a to zdaleka každý nemá. Předpokládám, že ty dvojčátka byla po ivf a létech snažení....to je fakt dilema, ale držím palce, ať to nějak rozlousknete.

daniellka
2. bře 2009

simi super fotky!! máš krásnou rodinku 🙂 Kočárek bude za chvíli končit,co?
já se taky pořád odhodlávám pořádně vyčistit ten můj jogger a prodat ho,už rok stojí v kočárkárně 😀

egrzuz
2. bře 2009

Septim, to je teda nadělení 😲 , no já bych to asi nezvládla 4 děti 😕
A ty jsi rodila císařem? Já myslím, že po císaře do roka nedoporučují otěhotnět nebo se pletu?

Simi, super fotečky, moc ti to tam sluší. Dětičky jsou kouzelný 🙂

Fiall, no vidíš, chtěl ti ukázat, že je šikulka a když se mu chce, že to jde 😀

Tindro, tak to budu držet pěstičky, ať už nemusíte na operaci 😔
Botičky budeme taky kupovat Fare

septim
2. bře 2009

Tak jsem byla dnes u doktorky jsem paty tyden 😒 mame tyden na rozmyslenou. egrzuz ja jsem po cisari Dr. rikala ze se doporucuje rok a pul nevadi, jizva na deloze se pry musi hlidat ultrazvukem ale nic by se stat nemelo. tak to bude krusny tyden, ja proste nevim ☹

daiquiri
3. bře 2009

Simi, fotky super! a staví se zatím jen Martínek? To začne ještě větší frmol co? Já včera byla se známou co má taky dvojky, malej se jí dva dny plazil a hned se začal stavět, tak urychleně sháněla ohrádku 😀

Fial, to je jak u nás, taky jsem si stěžovala, že se mi dětičky neobrací na bříško a frk a je to tady 😀

Zuzi, tak co stříháš metr? 😉

Septim, tak nevím jestli gratulovat nebo ne ☹ Na druhou stranu mít tři nebo čtyři děti už není takovej rozdíl. Ale zase mít po dvojčatech takhle brzo další mimčo....Záleží taky na vaší finanční a bytové situaci a taky jestli ti má kdo pomoct a tak.....

Markét, ty jsi myslím psala, že Davídek půjde na tu hydrokélu? Takže už se nebude čekat jestli to splaskne? Já se taky bojím, že nás to čeká....

Jinak Pája má rýmu, tak to taky vypadá, v noci se pořád budí, k ránu jsem si ho vzala k sobě do postele, tak naštěstí ještě chvíli zabral.

marrha
3. bře 2009

ahoj holky...

vcčera jsme měla zabitý cleý den dopol. gynda odpol zubař samé lepší 😀 😀

Verun..dostal žádanku na dětskou chirurg. a tma si rozhodnou..jestli ještě počkají nebo jestli už půjde na operaci...já bych tu operaci chtěla oddálit... když to není prý těžká oprérace, ale i tak...prostě se bojím narkozy u něho..navíc je to závisláček...atd.atd 😔
ale jinka se mu to nezmenšilo vůbec...od narození to má stjené..a prý to má dost, podle naší mudr 😝

Septim držím palečky 🙂

egrzuz
3. bře 2009

Ahoj holky,

tak už jen 3nebo 4krát se vyspím a nebudu spát sama 😀 😀 😀 😀

Veru, už stříhám a probíhají přípravy 😉 😀

Markét a Veru držím palečky, ať nemusíte na tu operaci 😒 Já zase oddaluju u Jarýna chce pediatr stáhnou násilím pindíka, aby šel přetahovat, má to tam hodně přirostlé.
Nebyla jste na tom některá?? 😕 Já se hrozně bojím. Dost to prý bolí ☹

marrha
3. bře 2009

Zuzi..Davídos to má taky přirostlé.....a názory doktorů se teda hodně liší...někteří radí přetahovat, někteří že do 3 let na něho nešahat...já teda přetahuju, ale jen to co jde..víc ne...a mudr. to zatm neřeší..
přetáhnutí bolí...a hlavně to potom štípe, když čůrají...
Zuzi..ale jestli si nepřeješ aby s tím něco dělal, tak tě nesmí nutit 😉 ..tohle není nic co by ho nějak ohrožovalo aspon zatím...

Zuzi to už je za pár 😵 😵 😵

tindra
3. bře 2009

zuzi já myslela,že se to dělá násilím až později,že se čeká jeslti se to neuvolní 😲 Luky to má taky blbý,ale kamoška co tu byla mi říkala,že její chlapaček si v létě jak chodil nahulatý za něj pořád tahal a tak si to uvolnil trošku sám a pak mu to šlo líp.Ale prý to na té urologii není tak hrozné,jen si to musíš nechat(teda Jaroušek)udělat u odborníků,ne u u svého dr.Jsem slyšela.takže já si to určitě u té naší dr.dělat nenechám.
Táta se už určo taky nemůže dočkat,že jo 😀
Marky to je blbbý že se mu to nezmenšuje,Lukymu to naštěstí zmizlo,možná trošku prý pomohla Vojtovka
Teda dneska jsem jakási chytrá,jedna paní povídala......... 😀

marrha
3. bře 2009

Marti 🙂

o vojtovce mi nikdo nic neříkal....ani na netu, když jsem si psala so poradny co s tím, když mi to mudr. řekla hned na první poradně, že to má...ani moje mudr..
jen mi řekli, že se s tím nědá dělat vůbec nic, jen s ečeká, jeslti se to vstřebá nebo ne...a pokud ne, tak operace 😝

marrha
3. bře 2009

jo a to mi ještě na první poradně, řekla musdr, že má vodní nádor na varlátk..jsme byla vyplesknutá, že jsem ani nebyla schopná se zeptat co to je...doma mi to smao nedalo..tka jsme začala pátrat....a prý se tomu taky tak říká...ale docela to byl šok..když jsme ani netušila, že něco tkaového existuje aještě v takovém podání 😝

tindra
3. bře 2009

To ta naše slavná cvičitelka-nemám ji ráda,protože tak dlouho trápila Martínka a on byl chudáček rád že dýchá,jenže to nikdo nevěděl ☹ - t atvrdí,že se tím dá zpravit všechno.Já nevěřím ničemu a nikomu a přitom všem 😒 😉 ,jen předávám co jsem slyšela.Asi to není názor doktorů,ale jen této naší šamanky 😅

tindra
3. bře 2009

jé Marky já taky netušila spoustu věcí,tohle a pak ještě ten hemangiom co má Luky,to jsem taky byla mimo,po porodu nic,když jsme si ho po měsíci vezli domů flíček a pak něco obrovského rudého na hlavičce pod okem na ruce......taky jsem zjišťovala na netu
Co člověk všechno teď neví a ani by vědět nechtěl,že jo.

marrha
3. bře 2009

Marti 😀 😀 ..já nevěřím ani všem doktorům....zvlášt, dkyž se vnázorech na jednu věc liší...každý dává argumenty...kolikrát mi přijde, že každý studoval jinou školu 😀 😀
mě stačilo jak byl tenkrát tak nemocný Davídek...a tři doktoři a tři různé diagnozy 😝 😝

marrha
3. bře 2009

Marti...to jsme taky netušila co je to ten hemangion...jak s enarodily dvojky..tka tu téma o dvojčatech nebylo, jen to slovenské..občas jsme tam chodila, a tam jsem se to dozvěděla od pár maminek..měli to taky dětičky..a dokonce tma něco psaly, že je zvláštní, ž eje to hodně u dvojčátek....le nevím co je na tom pravdy

daiquiri
3. bře 2009

Bohužel co píše Markét je pravda, co doktor to jiný názor. Ale ono jim to teda ani snad nejde mít za zlé, chodí na různé přednášky a vzdělávají se, ale stejně ty informace nejsou jednotné. Pokud teda se ten jejich názor nerozchází ve věcech, které by ohrožovaly dítě, tak bych se asi řídila svým rozumem 🙂

My teď byli na sedmi měsíční prohlídce, máme poslední hexa. Pavlík má trochu rýmu, ale prý když nemá horečku tak to neva. Baru má už 7kg a Pája moc nepřibral 7,2kg. Barča ho nakonec dožene 😀

kuzelka
3. bře 2009

Ahoj, my jsme dneska u babi s dědou, no u nás je to s pindikem naštěstí v pořádku (zatím), přetáhnout mu jde krásně. Včera jsme přišli domů z venku v půl šesté a bylo krásně světlo - to je paráda!!! A za chvilku bude doufám už jaro!!

marrha
3. bře 2009

Verun..no já bych řekal, že už ho dohnala 😀 200g není tak moc 😀 😀 je to šikulka 😵

a přesně jak píšeš...doktory si vyslechnu, ale hlavně se řídím podle svého rozumu 🙂

Karin.,..jj to ej super, že už je dlouho světlo...doufaám, ž euž ani nenasněží...a bude už pomalinku jaro 😵

daiquiri
3. bře 2009

Markét, to jo, je to baculka 😀 Přitom Pája je větší jedlík 😀

Holky, nechaly jste očkovat proti encefalitidě? My to plánujeme. Kolik to stojí a kdy se to tak nechává očkovat? Já se dneska samozřejmě zapomněla zeptat 😖

No, kamarádka mě strašila, že prý ještě příští týden má být chladno, doufám, že se sekli 😉

gapka.h
3. bře 2009

Ahojky,
..tak my se vrátili z prochajdy.Vydrželi jsme s tetou Simčou a dětma skoro do 16.15h 😉 Už je to lepší,hoši se cpali křupkama 😉 Už aby bylo jaro tu!!!!

Zuzi-už se ti to krátí...to budou líbánky,co??? 🙂 🙂 Aby děti tátu poznaly???

Marki-no já s těma pindíkama mám trochu problém.Kubovi to trochu jde,ale Ondra to má zúžené ☹ Ale každý říká něco jiného,tak prostě stáhnu co jde,žádné násílí ☹ ☹

Dai-ty máš opravdu macíčky,čím je krmíš???

simonac
3. bře 2009

holky, u ás je to děsné, jak jste to dělaly, když se vám začaly obě děti stavit, u nás je to pořád pád a pád a zase pád a na Kristý je docela zatížená na padání na hlavu, ach jo ☹