Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
21. čer 2009

Ježiš Zuzanko, teda mě úplně mrazí 😖 Tohle zažít, to je teda šok, hlavně ten strach o Jarouška musí být děsný! Tohle nechci nikdy zažít, mně stačí taková ta sekunda když spinkaj a mně se zdá, že nedýchají!
A jsou to fibrilní křeče nebo jak se to nazývá? A ty si psala, že Kristýnka už to měla taky? Už víš nějaké další informace, kdy vás pustí a tak? Hlavně když můžeš být s ním viď? A Týnku hlídá Jarda?

Jirule, my máme Macleran. Kupovali jsme je dost narychlo, protože se nám rozbil náš Hartan.
Jako celkově jsem spokojená, na každých golfkách se asi najde něco. My vybírali hlavně nějaké lehké a dobře skladné, docela dost jezdím po Praze. Co mi vadí - vaky se připínají takovýma cvočkama, to se bojím, že se brzo roztrhne, pak trochu brzda. Je to taková jen malá páčka dole, když mám žabky, tak to nohou nezabrzdím, musím ručně u koleček. Jinak celkově se mi s nima jezdí dobře, je to teda makačka na ruce, ale to je asi tím, že není spojená rukojeť.

daiquiri
21. čer 2009

Dani, dovču závidím, moře a sluníčko miluju! Snad teda příští rok! Jinak super postavička! 😉

kuzelka
21. čer 2009

Ahoj 😉

Zuzi, držíme palečky, ať je Jarouškovi brzy dobře a můžete jít co nejdřív domů, teda muselo to být hrozný 😔 vůbec nevím co bych dělala já...

Dani já takhle vždycky chtěla jet aspoň na ten víkend k moři (když jsme nikam za léto nejeli),i ale nikdy jsem to neabsolvovala, prosím tě jak jste loni zvládali s dětma tu dovču u moře, dalo se to? nebo jste byli z toho hlídání kluků vyřízení, si říkám jak se furt perou, vztekají, ječí jestli to mám vůbec nazývat "dovolenou" poseděli aspoň chvilku na pláži? nebo jste je furt naháněli????

Jirul já mám cosatto, jsem vcelku spoko
+ lehké, skladné, skoro všude projedem
- malé nákupní košíky,

egrzuz
21. čer 2009

Ahoj holky fakt díky za velikou podporu od všech. Moc mi to pomohlo.

Jaroušek měl včera i dnes vysoké teploty, takže zítra jde na další kontrolní odběr a domů nejdříve v úterý ☹
Prý to může být klidně šestá nemoc.
V noci jsem vůbec nespala furt ho hlídám.

Veru, Kristýnka to neměla, ale byla vloni v červnu taky v nemocnici a vzali mi jí z ruky na pohotovosti a jela jsem domů bez dítěte a nevěděla co jí je. Měla tenkrát zánět ledvin.
Jarýn měl tu fibrilní křeč podle doktorů.

DaNI, JEN JSEM KOUKLA V RYCHLOSTI NA FOTEČKY A FAKT SUPER KOČKA, MOC TI TO SLUŠÍ

jirule33
21. čer 2009

holky děkuju za odpovědi ohledně golfek!!!

Jarouškovi držím palce ať je brzo doma a v pořádku 😉

daniellka
21. čer 2009

zuzi mooc držím palečky at už to máte z krku a naposled takovou zkušenost 😉

kuzelka - chcete jet s manžou jen sami dva? to je docela náročný. třeba pokud budete někde kde jsou bazény apod. my jsme tam byli ve 4,takže občas byla vlastně nějaká ruka a oči navíc,takže se to celkem dalo. nemuseli jsme lítat jak zběsilí,někdy se uvelebii v dětským bazénku a bych chvilku klid,celkově ale mi to přišlo náročný. hlavně v porovnání jak jsou na tom ted a loni,kdy byli cc stejně staří jak tvoji,tak dávám za pravdu těm řečem,že cestovat je nejllepší až od dvou let (tím myslím ty větší cesty,dovolený k moři apod.). tedka je to s nima už celkem parádička.
Ale nebála bych se toho, spíš podle toho kam a s kým. 😀 😀

holky co blázníte s tou postavičkou?! moc díííky!!! ale já všude fest zatahuju pupek ani nadechout se nemůžu!!! 😀 😀

halkac
autor
22. čer 2009

Dobré ránko,

holky, omlouvám se za absenci. Až včera jsem vletěla na Koníka, dočetla zprávy a hned běžela Zuzance psát SMSku, jak je Jarouškovi. Tyhle šoky - tfujjjj.

Dani, vypadáš na fotkách fakt krásně: opálená, zrelaxovaná...Opravdu jsi mi vnukla nápad, že bych se opičila. Asi ne letos (už máme dvě dovolené naplánované), ale třeba příští červen!

Jinak taky se přikláním k názoru, že čím jsou děti větší, tím je větší pohoda. Takže příští rok třeba nakonec vyrazíme všeci společně nškam na pláž...

Dabi, prosím tě, s jakou hračkou si kluci hodně vyhrajou? Vybírám dárky na svátky pro děti a nějak nevím...

daniellka
22. čer 2009

kaci - určo to dej takovej výletek,je to fakt bezva a ani nás to nepřišlo na moc peněz. a to jsme si každý den v klidu sedly na pivko a jídlo do hospody.

kluky baví: duplo kostky, traktory, hodně je chytlo hraní na písku, a moooc moc knížky, hlavně se zvířátkama a s traktorama,tu čtem tak 10xdenně 😝 😀

tindra
22. čer 2009

Jarouškovi ať je líp a líp a teploty zmizí, ta 6.nemoc má být jen 3dny,ne?ježíííííš ať nás nikoho nic takovýho nepotkává,nemocnice jsou na palicu.Zuzi jen ať ho pořádně vyšetří,všechno co se dá,ať víš co a jak 😢
Kači my včera dostali od kamarádky kouzelnou tabulku,kreslí na ní takovou tužkou a smázne se to jedním tahem páčky,Luky od rána sedí a kreslí si,to bych nevěřila,že něco takového je bude bavit.

ajiik
22. čer 2009

Ahoj všem, holky jdu k vám na radu. Chtěla jsem se zeptat když vašim dětičkám byl rok čím jste dochucovaly jídla? Ještě se mi moc nechce solit, tak nevím čím. Trochu jim dávám na chuť třeba lučinu nebo sýr strouhaný. Rok nám bude až v sobotu.
A ještě kdy jste začali zkoušet nočníky? Kluci tam nechtějí sedět 🙄

Nedočítala jsem vás, ale všimla jsem si že někoho trápí 6. nemoc ☹ unás proběhla jen u Tomiška měl horečky a pak vyrážku. Tak ať jsou dětičky brzy v pořádku.

Zkusím vás dočíst nemám moc času a nestíhám 😕

daniellka
22. čer 2009

tak jsme byli dnes u doktorky a zase se marodí. Erik má angínu,Alex je jen nachlazený, ale čekám,že do dvou dnů ji budem mít taky ☹ Tož to si zase posedíme týden doma,chjo chjo..

gapka.h
22. čer 2009

Ahojky,

..to je zase počasí ☹ ☹ Dnes jsme to dopol.přežili ve čtyřlístku a odpol.v dětském koutku-tam byli poprvé.
Musím říct,že bez problémů.Hoši se nevztekali,každý byl na opačném konci.Dokonce skákali i na té dětské trampolíně.....

Dani-no já čekám,kdy to svalí nás.Pořád soplí a to počasí ☹ ☹ Mě začíná škrábat v krku ☹

zuzi-stále držím palečky.To si říkám,že ty naše pády s krví jsou opravdu o proti vám nic 😝

egrzuz
22. čer 2009

Ahoj holky, konečně doma, hurááááááááá 😀 😀 😀 😀

Jarýn už byl bez teplot, ráno odběry taky ok a na bříšku na prsíčkách má pupínky, takže fakt asi ta mrcha 6.nemoc, ta nám teda dala.
Zítra jdu k pediatrovi, tak jsem zvědavá, co nám řekne.

Byla to sranda, když se děti uviděly, lítaly, pusinkovaly se, objímaly se, no fakt super pohled 😀 Nechtěly vůbec spát a usnuly místo v 11h až ve 14h.

Holky, fakt nepodceňujte ty teploty , je to hnus hnusný.

daniellka
22. čer 2009

zuzi to je fajn,že už jste doma.. Tak se hezky zdravte, tedka už to bude chvilka a bude fit 😉 .
Já se toho teda taky děsím,že by malí nebo jeden z nich musel jít do špitálu,nějaká taková divoká příhoda, ťuky ťuk na dřevo 😉

halkac
autor
23. čer 2009

Jéé, to jsou po ránu super zprávy - Jaroušek je doma !!!

Ajiiku, já od roku začala trochu solit (dochucovadlem s mořskou solí Solčankou) a sýry jsem do vaření dávala snad ještě dříve. A nočníky? Co to je 😀 😀 😀 ? Děcka tam neposedí ani v roce a půl...

Holky, co by to bylo za diskusi, kdybychom nočníkování řádně neprobraly...Tak co u vás? Jaké jsou úspěchy?

tindra
23. čer 2009

ahojky,tak já se teda pochlubím,Luky si na něj před koupáním sedne a občas,když u něj sedím a držím ho za ruky,bo jinak je má vevnitř,tak si cvrkne,ale jinak stejně oba tvrdí,že čurat nee a jak si stoupnou do vany,už to valí 😀 Máťa na něm neposedí....ale snažím se z toho udělat rituál jako že před vanou se čurá,ale kdo mě poslouchá????Asi bych si taky měla pořídit nějakou němou tvář 😅 Kači co váš pejsek???
Zuzi to je bezva,že už jste doma!!!!!
Holky to mě dovedlo na otázku,jak Zuzka popisovala,že Jarouškovi se to stalo jak jste vystupovali, používáte v autě takové to dvojité zrcátko abyste viděli na obě děti?Na jednoho se sem tam otočím a mrknu a za sebe se neodvažuju,zase nejsem tak skvělá řidička,že si jsem na 1000%jistá,že volant udržím přesně na místě a v provozu to riskovat......Viděla jsem to někde na netu,zkusím to pohledat,ale nevím jeslti to má smysl?
Ajjiku já používám kmín, Horalka(směs kořenové sušené zeleniny+cibule),nové koření a pažitku,když mi tu vyroste,sem tam

halkac
autor
23. čer 2009

Marti, kdybys našla to dvojité zrcátko, sem s odkazem - taky bych ho moc chtěla.

Vidíš a ten rituál s čůráním před koupáním bych mohla zkusit zavést...Dneska Jonášek přišel dopoledne počůraný (byl naostro) a tak se ptám: Kde jsi udělal aa? A Jonda mě hrdě dovedl k loužičce v kuchyni na zemi 😀 Hlavně že nočník stál metr vedle.

tindra
23. čer 2009

http://www.babylife.cz/zrcatka-do-auta/herbert-..., na www.dvojcata maminy psaly že se to pozžívat dá,ale stejně se vidí na mimi za tebou jen když otočí správně hlavu,takže naprd,ale pro pocit bezpečí si to asi objednám

simonac
23. čer 2009

ahoj holky

zuzi - to je dobře, že už jste doma 😉 at už je vše ok a nic podobného nikoho z nás nikdy nepotká 😉

egrzuz
23. čer 2009

Ahoj holky,
tak náš pediatr vyloučil 6.nemoc, ty pupínky jsou něco jiného. Důležitý bude EEG, na které jdeme v pátek a výsledky budou asi až za 14dnů, takže se zblázním do té doby.
Prý na to Jarýn možná bude trpět a budu ho muset při teplotách hlídat víc než dřív. Taky mi ukazoval, jak mám resusctitovat, v případě, že se to bude opakovat.
No , teď jsme chytřejší, takže budeme připraveni, i když na tohle asi nikdfy nikdo není připraven. Vůbec jsem si neuvědomila , že vedle nás bydlí primář chirurgie a jeho žena je sestřička v nemocnici a naproti sousedka je taky doktorka. 🙂

daiquiri
23. čer 2009

Zuzi, to je super zpráva, že jste doma! Ale čekání na další výsledky, další nervy co? Hlavně se drž, ať dětičky nepoznají, že se něco děje. Určitě bude všechno v pořádku, třeba jen opravdu kolaps z vedra!
Kamarádka byla minulý týden v nějakém mateřském centru na kurzu první pomoci, tak nad tím taky přemýšlím. Teď vidím, že nikdy nevím kdy se to bude hodit ☹

Jinak se musím pochlubit, Pavlík už si začíná sedat, sice pod sebe tak nějak smotá nožičky a pak spadne, ale už to asi brzo bude 🙂

halkac
autor
23. čer 2009

Zuzi, a co by to jako mohlo být? Proč se bojíš?
Ty febrilní křeče bývají prý opravdu docela časté (u nás v rodině to mají dvě děti) a dává se jako prevence při horečkách Diazepam, ne?
A Jaroušek nikdy neměl takovéhle vysoké horečky???

No chápu, jak to te´d budeš mívat náročné...každá teplotka a hnedle člověk nebude spát ☹

halkac
autor
23. čer 2009

Jo a ještě jsem chtěla pochválit fotečky! Ta Kristýnka je ale rošťanda !!! A tam je vyfocená i ta solná jeskyně, že? A děti neužírají solné zásoby 😀 ?

tindra
23. čer 2009

http://www.nextik.cz/eshop/392-pridavne-zrcatko... tady je to levnější.nad kurzem první pomoci jsem taky přemýšlela,sice jsem dobrovolná zdravotní sestra-na intru jsme měli povinný kurz,vedl to starej děda,bývalý doktor,který nás celou dobu jen učil obvazovat hrudníky 😠 🙂
Dai za chvilku si stoupne a uteče ti 😀

egrzuz
23. čer 2009

Kači, on mi řekl, že to na tu křeč nevypadá, že neměl žádný záškuby. Je to něco podobnýho, nějaký kolaps, musím se ho příště zeptat, jak to přesně jmenoval. No, ale obojí je z vysoké teploty.
No, on Jarýn měl jednou teplotu taky docela vysokou (asi před 3měsíci) a jinak nikdy nic až teď ☹
Ani u zubů, to spíš Kristýn jí má každou chvilku.

Kači, ty můžeš být doktorka🙂 diazepam nám dali v nemocnici a mám mu ho dát, kdyby měl další záchvat.
Právě, že ani neužírají tu sůl, se divím 😀
Bojím se toho vyšetření, víš, jak to je. Dokud neřeknou, že je vše ok, nebudu mít klid ☹

Veru, Pavlík je šikulka šikovný, počkej za chvilku ti budou oba běhat 😉 😀

kuzelka
23. čer 2009

Ahojky 😉
teda tady fakt hnusně 🙄

Dani děkuju za odpověd, uvidíme jak to nakonec s tou naší dovčou dopadne! 😕

Kaci nočníky žádná sláva, Bára už na něj i sedne, ale za vteřinu už zas vstává 🙄 a zdrhá... Kuba ten ze začátku spolupracoval, ale ted ho tam udržet je nad moje síly, takže zatím ho tam dávám jen ráno po probuzení (to je u něj +- doba kadění)

a s těma teplotama, u nás na vysoké teploty trpí Bára, už jsem jí dělala dvakrát studené zábaly 😒 měla taky 39,7 , jak na tom teploměru vidím už k 39 st., tak hned balím, chudáčci děti, takové teploty to je fuj fuj fuj

Veru naše Bára seděla až v 13 měs. 😀 😀 nejdřív se naučila chodit a teprv pak sedět 😀

gapka.h
23. čer 2009

dai-tak togratuluji k sezení 😀 My seděli bez opření až těsně po roce.S dortama jsou ještě podepření,ale za to teď už lícou jak draci....

zuzi-to je dobře,že jste doma.Ale jsem zvědavá,co vám řeknou pak.....No nechci,aby nás něco takového potkalo!

kaci ...nočníky....u nás se říká jen AAAA.Lezou na to oblečení,když je posadím ,tak si tahají pindíky a pomalu by tam vrazili hlavu 😉 Ale zkusím to asu před tím koupání.Zatím to nějak neřeším....

daniellka
23. čer 2009

dobrý je zkusit dát na nočník po spinkání,hnedka jak se vzbudí,protože dost dětí jak se probudí tak se vyčurá. pak budou mít radost z toho tleskání nebo z nějaké pochvaly prostě a jde to pak už častěji 😉

kuzelka
23. čer 2009

Dani a vy už jste úspěšně bez plín?

daniellka
23. čer 2009

přes den jo,na spaní jim je dávám 😉