Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
28. zář 2008

Krásnou noc (nevím, jak jinak pozdravit 🙂

Tak máme za sebou rodinnou oslavu. Byli jsme slavit dvojčecí narozeniny - Davidovy sestřenice měly osmnáct. Holky, to je tak boží, jak jsou dvojčata na sobě "závislá", jak se potřebují i v "dospělosti", jak jsou sehraná...No radost sama. Jsem si říkala, že jsem tak hrozně ráda, že děti mám obě současně - sice dřiny kolem nich je, to jooo, ale nikdy nikdy nebudou na světě sami!

Markét, story s papírem je taky dost dobrá 😀 😀 😀 Na to asi budu muset dávat bedlivě pozot, bo tady mám dvě Ikeácké knihovny plné knih odshora až dolů 😀 Nerada bych přišla o nějaké napínavé pasáže tím, že by mi je dcera doslova sežrala 😀

Dančo, tak to máš můj tisícerý obdiv a skláním se před tebou. Představa, že tahám dvě děti v autosedačkách několikrát denně do 4. patra, mě naprosto ochromila, fakt 😒 😒 😒 Já je takto nesu jen, když někdy výjimečně sama jdu k doktorovi, a to si připadám jak superžena. Neustále koukám kolem, co na mou tělesnou zdatnost říká okolí 😀 No ale v čekárně (1.patro) položím děti a ruce se mi třesou ještě další půlhodinu 😝

Dančo, nemáš odkaz, kde přesně jste byli? V mé hlavě se pomalu, ale jistě rodí plán, co na příští léto 😉

Zuzi, nové autko??? To je skvělé! Neboj, po starém se ti bude stýskat, ale brzy už jen tak nostalgicky. Já často vidím projíždět kolem nás mého starého renaulta a vždycky se podívám s láckou na mou novou Fifi a vím, komu patří mé srdce teď 😀

Holky, takhle to včera u nás vypadalo🙂🙂🙂 http://halastovi.rajce.idnes.cz/15--10._mesic_2...

daiquiri
28. zář 2008

Zuzi: taky bych brala vetsi auto.A to budes na deti uplne sama,nebo ti nekdo pomuze?Teda to ti vubec nezavidim☹ A prijede manzel behem te doby domu?A neni to treba nebezpecny?
Dani: ja si tu stezuju,ze nesu deti kus chodbou a ty je tahas takovou dalku!To je teda sila!Zase se dobre hublo po porodu ne?😉
Market: ptala jsem se te,ale asi si muj dotaz prehlidla nebo ja odpoved?Ptala jsem se,jak dlouho jsi vyvarovala lahvicky a pouzivala kojeneckou vodu?Nekde pisou,ze staci do pul roku.

daiquiri
28. zář 2008

Tindra: a kdy pujde Martinek domu?To vis Lukasek neni zvyklej byt bez brachy:-/
Kacko: asi tak,nesu dve autosedacky a pak jsem z toho uplne vyklepana vysilenim a to mam prcky jeste maly...Na fotky mrknu az pres den,takhle pres mobil to nejde☹

halkac
autor
28. zář 2008

Dai, my jsme kojeneckou vodu používali první měsíc; pak jsem si přečetla, že voda z vodovuju je mnohdy lepší kvality a bylo vyřešeno. Nechala jsem si udělat rozbor naší vody, vyšla velice hezky a tím skončilo nakupování kojenecké vody. A vím, že hodně maminek kojeneckou vodu nepoužívalo - například naše maminy🙂

Co se týče vyvařování - každý den večer jsem mrskla naše 4 lahvičky a odsávačku a dudlíky do sterilizátoru. Tak to dělám dodnes. Přes den umývám v horké vodě s jarem. No ale stejně si připadám podivně, sterilizuju našim dětěm - těm, které oblížou, co vidí 😀 😀 😀

egrzuz
28. zář 2008

Dobré ránko,

tak se u nás spalo docela dobře, teda až od 1h, kdy jsme musely odsát děti 😉 😀 , ale potom až do 7h 😀 😀 😀

Tindro, už je Martínek na normálním pokoji? Myslíme na vás moc moc moc 🙂

Kači, úžasný fotečky a sestřenky mají mopsíka jo, jéééé já ho měla u našich 10let, ale to jsem ti říkala 😉 😀

Dai, budu sama doma, mám sice babičky, ale nejsou moc hlídací, obě podnikají, tak toho času moc není. Čím víc se to blíží, tím víc se bojím, že to tady nezvládnu ☹ 😔 Domů mezitím nepřijede a nebezpečí to je, i když mi tvrdí, že bude na bezpečném místě, tak takové a Afgoši moc není.
Daniellko, určitě mi to pomůže, beru tě za slovo 😉 😀 😀 😀

Markét, jedení papíru je taky fajn, naše Kristýnka má nejraději listy z kytek. Sama si pro ně doleze a potom je strká do pusy. 😀

tindra
28. zář 2008

Kdy pustí Martínka fakt nevím,se uvidí,zítra ráno vyráží naše velká výprava do Prahy,držte mi palce,ještě nikdy jsem tam sama autem nebyla, sice vím kudy,ale bojím se těch šílenců na dálnici,no ale nic jiného mi nezbývá,tátu už do auta nedám.Musím totiž na spolujezdce dát kočátek,golfáč se totiž do malé fabie nevleze 😠 .
my teda vodu kupujem a převařujem pořád i v ní vařím....ale to je tím,že jí moc nepotřebuju,když pořád kojím,být na Nutrilonu od začátku ,taky si nechám udělat rozbor
jo a tahám děti-jeden v autosedačce,druhý v klokanace od narození,střídám je, si řkám,že za tu cestu výtahem ke kočárku se zádíčkům nic nestane,dvě autosedačky teda nezvládám,klokanku sebou beru i po dr.,jinak jsem to nezvládaLA,ale teď co mám golfky s Méďou pů,je to lepší,sem si nadávala,že jsem si je nepořídila už dáááávno,když se dají položit....

simonac
28. zář 2008

ahojky holky, tak tady se to fakt pořádne rozjello, 🙂

Markét...musela jsem se smát jak píšeš že malá papír nejí, ale přímo žere 😉 , no uvidíme co nás všechno čeká, 😀 😀 😀

tindra...držíme pořád pěstičky 😉

danielko...taky obdivuju - bez výtahu, to musel být fakt mazec!!! 🙂

ZUzu... jsi statečná a odvážná, když to taaak dlouho vydržíš bez manžela 😉

dnes nevařím, jdeme k tchýno na oběd, budu žehlit a žehlit a žehlit.........

egrzuz
28. zář 2008

Tindro, jak se vůbec jezdí s golfáčkama? 😉 Jsou super viď? 😀
Neboj, cestu zvládneš, já se taky vždycky bojím a vůbec po Praze, jsou to fakt šílenci. Jsi šikula
Martínkovi pusu na uzdravení

Já jsem taky ráda, že je mám. Tahala jsem děti v sedačkách a už to fakt nedávám. I když minulý týdne jsem šla na kosmetiku a nejel výtah a holky,........ já šla 4patra s dětma ve vajíčkách. Myslela jsem si, že je to moje smrt ☹ 😀 V každé ruce 12-13kg, to byla posilovna.

Simi, díky. Musím vydržet, už to máme natrénovany, když byl v Kuvaitu 6měsíců,ale to nebyly děti, to bylo jiné.

daniellka
28. zář 2008

nazdárek babulenky!!

TIndro - tak dobřezvládni cestu,jeď opatrně 😉 A posílám uzdravovacíhu hubana marůdkovi 😉

U nás s tím šlapáním do schodů,tobyl fakt hnus. Když byli mrňousci,tak se to dalo,ale pak jak víca víc rostli,blé. KOlikrát jsem z vycházky volala manžovi,kdy přijde domů,aby jsme to sladili a pomohl mi s klukama nahoru.
Ale máte holky recht, zase se hublo jedna báseň,takže si nestěžuju 😀

halkac - krásný fotky,oslavička se vydařila,koukám.. A dětičkám to tam sluší. To bylo u vás? Vidím tam krásnýho grusoňáka 😀
Odkaz ti hodím do IP 😉

dvojmama
28. zář 2008

Pěkné ráno babulky, chyběla jsem vám??? 😀 😀 Skoro po měsíci jsem přišla mrknout a tady se drbe a drbe jako vždy 😀 Copak nového?

tindro: moc moc na vás myslíme, ať Martínka brzy pustí domů a ty zítra zvládneš cestu do Prahy 😉

Markét: story s jedením papíru dobrá 😀 Naši strkají do pusy naprosto všechno, takže se nebudu divit až v půlce knih budou chybět strany...

iss: opožděně, ale přece....Holkám Všechno nej nej nej ke krásným 1.narozeninkám!! 😵 😵 😵

Dani: fotky z dovči krááásnýýýý 😵
A se šlapáním z dětmi bez výtahu nezávidím 😒 Alespoň máš krásnou postavu 😉

kačko: fotky nádherný, nádherný, nádherný, já ty vaše děti prsotě 'žeru' (ne tak doslovně jako Kristýnka papír 😉 ) Jste krásná rodinka!

zuzi: držím moc palečky, ať to zvládneš! Bude to těžký, hodně těžký, ale zvykneš si. Já mám MM od začátku září na služebce ve Švýcarsku a taky jsem myslela, že to nezvládnu, ale zvládla. I když třeba spíš pár hodin denně, protože do noci uklízíš, vaříš, žehlíš....přes den se staráš o děti, děti, děti. Jsi vděčná, když na chvilinku usnou a ty máš čas, se převlíct z pyžama...Docela jsem z toho už začínala magořit, prostě jsem si povídala sama se sebou 😅 Celý den totiž zavřená se 2 dětma doma je docela na hlavu, takže jsem překopala náš den a minimálně 1x, spíš 2x se snažím vypadnout ven, mezi lidi. Domů se totiž nikoho pozvat nemůžu, ten bordel by asi nerozdýchali 😉 A ona se zlepší nálada, s někým pokecáš, nemáš pocit, že jsi na celým tomhle světě sama a je ti líp. A hlavně ve všem si uděláš systém. Třeba když něco dělám, tak chci, aby až to dodělám, tu po tom nebyl nepořádek (žehlení, vaření...) a to, co udělají děti (rozházené hračky) tak ty nechávám, protože ty uklízet je zbytečné 😉 Ale těžký to bude, to stoprocentně...já mám MM už skoro měsíc pryč a až dnes jsem si našla čas na koně. 😉 Výhoda dvojčat je, že si hrají chvilku sami a my máme i nějaký ten časík na sebe.
MM se měl vrátit teď, na konci září, ale chtějí si ho tam nechat ☹ Bůh ví, co bude dál...

Jinak naše dvojčátka už lezou po 4!!! 😵 A na rehabky už zase chodíme 1x za 14 dní 😵 Hned máme o spoustu času navíc 😵

marrha
28. zář 2008

Ahoj holky..

jsem ráda, že jsem vás pobavila...., ale uklidníém vás...strkají do pusy naprosto všehno-....venku kameny, čika...apod..., ale prostě u Kristy je papír bezkonkurenční..na tom si pochutnává 😀
a to jsme minulý týden našli pod hračkama zlomenou umělohmotnou lžičku...prohledali jsme všechno a nic ennašli....druhý den bylo jasno...kdo myslíte, že ji vykakal 😒 😀
jsem byla zase trošičku na nervy...ale je v poho..

Kačko u fotky jsem se nasmála....připomnělo mi to známý slogan (nemyslím to ve zlém) "šťastné dítě, bordel v bytě" 😀 😀 😀 😀

no já jak dávala fotky vždycky na koníka..tak jsem musela vždycky nějaké zákoutí ořezat 😀 😀

Zuzi..to, že Ti manža odjíždí...to vůbec nezávidím...ach jo..já bych s easi zbláznila...

Simi rozjely jsme to kvůli Tobě.., aby sis tu nevykládala sama 😀 😀 😀 😀 😀

marrha
28. zář 2008

Daiq...a já vodu kupuju kojeneckou...tady bych jim z kohoutku nedala ani náhodou..často teče rezavá..nebo tam přidávají nějaké svinstvo, protože když se Niky koupala, tak kolikrát vylezla flekatá jak blázen..a horkou vodu neměla...

převařovala jsme i tu balenou asi do 4 měsíců, pak už ne...
a flašky jsme do půl roku sterilizovala jednopu denně, ale měla jsme jich víc...tak sjme to tam večer vždycky narvala....a púak už ne..jen to vymývám....akorát jak měli ty afty, tak jsme to vždycky přejela...i když to moc nemělo význam, když olizují stejné hračky..a všechno se vyčistit po každém jejich olíznutí nešlo.., ale pro klid duše 😀 😀 jsem to přejela sterilizátorem.. 😀

simonac
28. zář 2008

mar...tak to vidím, že jste to rozjeli a pořádně vůbec nestíhám číst natož psát 😉

kuzelka
28. zář 2008

Ahoj,
já jsem používala převařenou koj. vodu do 6. měsíců a pak jsme přešli na tu z kohoutku - tu jen nechám převařit v konvici 😉
já jsem dneska zatím sama, manža jel na autoburzu, pak za kámošem a pak aby nejezdil moc zbytečně jsem mu ještě dala seznam na nákup 😉 takže ho čekám až odpoledne. Holky taky ti vaši manžové nakupují tak dlouho??
Manža sám říká že jak je v obchodě tak tam pobíhá zmatený jak lesní včela 😝 😀

simonac
28. zář 2008

kuzelko....můj jezdí nakupovat jedině do sparu a tam to znám, takže mu seznam vždy napíšu pěkně pořadě - jak je v obchodě zboží a nemá žádný problém 😉

marrha
28. zář 2008

Kuzelko..můj taky nakupuje v pohodě....ale je tam dlouho...a říká, že je fronta u pokladny 😀

jediný rozdíl mezi náma je...že já to proletím jak fretka...a on jde pomalou chůzí....proto mi přijde, že je tam asi dlouho 😀 😀
ale nakoupí všechno....někdy se stane, že něco zapomene, ale to se stane i mě 😀

kuzelka
28. zář 2008

to on jde taky pomalu, u všeho se zastavuje, čte si obaly od výrobků nemůže se mezi nimi rozhodnout 🙄
já bych měla nakoupeno 4x 😝 😀 😀

daniellka
28. zář 2008

můj manža nakupování nesnáší a když ho pošlu, strašně rychle prolítne obchod a úplně pokaždý nepřinese všechno 😎

daiquiri
28. zář 2008

Kačko: koukala jsem na fotečky, dětičky jsou kouzelný, rozkošně se smějou 🙂 Vypadají moc spokojeně, hlavně jak jsou oblemcaný od krému 😀
A ten rozbor vody se asi dělá na hygienické stanici co?

Zuzko: tak držím palce ať to zvládneš, ale ono ti asi nic jinýho nezbývá co? Já si tady stěžuju, že mi manžel jezdí dva dny v týdnu na školení a ty budeš sama celé 4 měsíce ☹

Tindra: neboj, v Praze nejsou jen šílenci, já třeba jezdím normálně 😵 Držím palce ať to zvládneš a hlavně ať už jste všichni v pořádku doma!

Dvojmama: teda tohle si vůbec nedovedu představit! Fakt vás holky obdivuju! Tebe i Zuzku!

Markét: ona ti Kristýnka snědla i lžičku? No to je teda kvítko 😀
My tu máme vodu dobrou, normálně jí pijeme a je na chuť dobrá, tak asi zkusím ten rozbor. A když si ji používala jen do 4.měsíce, tak pak si vzala zavděk té z kohoutku? A nebo si používala kupovanou normální?
Sterilizování mi nevadí, mám sterilizátor do mikrovlnky, takže umeju lahvičky a strčím to tam a je to...

Kuzelko: jojo, to je to co jsem právě četla, že se používá do 6.měsíců.
My jsme dneska taky samotný, manžel šel do školy, ale přijela mamka, tak jsme byli na procházce, je fakt krásně! Tak teda já musím toho svýho pochválit, on je šikula na nakupování. Už ví kde co najít, takže jsem v klidu. Ale naučil se to když jsem ležela před porodem v nemocnici, holt mu nic jinýho nezbylo 😀

marrha
28. zář 2008

Daiq..né celou 😀 .někdo na ni šlápl, taks e rozlomila na 3 díly..a konec jsme nemohli najít....asi tak 1cm 😝 ..naštěsí to snědla tím zakulaceným koncem.a né tím zlomem.....radši nemyslet...

Dneska jsme byli v parku....no holky řeknu vám..jsme byla utahaná jako oni 😀 😀 😀
prohnali nás pěkně..Davídek u ž ke konci nevydržel stát na nožkách..sotva vstal...tak už ležel 😀 😀
přihodila jsem pár foteček, tak když tak jukněte... 🙂

já používím pořád baenou...na mlíko nebo instantní čaj, ale když vařím čaj pytlíkový, tak dávám normálně z kohoutku... 🙂

simonac
28. zář 2008

mar...mrkla jsem na fotky, prcci jsou fakt rozkošní, už se těším, až tak budem běhat 😉

daniellka
28. zář 2008

marr-superfotečky!! a Nikolka má náádhernývlásky 🙂

gapka.h
29. zář 2008

Dobrééé ránko,
tak jsem tu 3dny nebyla a už mi chybíte 🙂 🙂
Měli jsme frmol,v pátek mi nešla myš od počítače..... ☹ O víkendu u nás byli hody a v sobotu ještě svatba 🙂 Tak vás musím dočíst-pěkně jste tu klábosili 🙂
Marki-dík,budu čekat každým dnem poštu 🙂
Danielka-hned bych jela také k moři 🙂 🙂 To musel být šok-ty rozdíly teplot,co??A jak zvládli hoši letadlo? 😉
Tindra-to je dobře,že to máte za sebou.Ať se brzo uzdravíte 🙂
Holky dnes jdeme do poradny,tak jsem zvědavá-kolik navážíme,dám vědět....

daniellka
29. zář 2008

Krásné ránečko!! 😀

gapka - no samozřejmě největší gauneři v letadle byli naši, myslím,že někteří lidi se tiše modlili,aby vedlenás neseděli přicestě zpět 😀 😀
Lettrval 2,5hod., 2 hod.byli oukej,pak 20 minut řev,hysterák,pak usnuli a spali až do hotelu. Zpátky to bylo lepší,touž ten strašnej hysterák nechytli,ale jen občas békali. 🙂

kuzelka
29. zář 2008

Ahoj
tak manža měl včera na seznamu co má koupit jen 4 věci a donesl jen tři 😀
jsme tam šli včera ještě odpoledne znova - ale venku bylo krásně, děti docela neřvaly takže si nestěžuju 🙂

daniellka
29. zář 2008

kuzelka - to je jak u nás. pokaždý něco nedonese 😀

egrzuz
29. zář 2008

Sylvi (pro nové dvojmama)🙂i, já jsem si říkala, kde jsi tak dlouho 😲 😉

Já se bojím nejvíc večerů. Během dne jsme stejně sama až do 17h, ale ty večery se asi zblázním. Uklízení taky už moc nestíhám a až nebude manža doma, tak k nám nikdo nesmí
😀 😀 😀 Jsi dobrá, že to zvládáš, držím pěsti, ať se manža brzo vrátí. 😕 Já jsm ezvědavá na sebe. No ještě nikam neodjel, tak uvidíme.

Markét, vy jste šikulky, krásně běháte, nás se asi nepoštěstí, aby do roka obě děti chodily ☹ Fotečky super a Niky je krásná slečna 🙂

Holky já raději manžu nakupovat neposílám, nedonesl by snad nic 😀 😀 😀

Gapka, jsem zvědavá, kolik máte? 😉

simonac
29. zář 2008

dobré ránko holky,

tak u nás už vypukla nemoc - nejstarší je nějaký nachlazený - kašel. rýma,a ani se tomu moc nedivím, to počasí tomu nasvědčovalo - horko, zima, zima, horko... tak jsem ho dnes ani do školky nedala a asi zajede s tatínkem na nějaké léky k paní doktorce at je co nejdřív OK

egrzuz
29. zář 2008

Simi, u nás už je rýma na ústupu. Držím pěstičky, ať je Petřík brzo fit a nejsou nemosné i dovjky 😕

egrzuz
29. zář 2008

Dala jsem pár nových foteček, tak se mrkněte 😀 😀 😀