Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
13. črc 2008

Halkac...tak já měla Kristýnku jistou..druhá holčička by byla Lucinka...,ale pro chlapečka jsme se nemohli nějak shodnout a poslední varianta jména padla pár dní před porodem.. 😀

halkac
autor
13. črc 2008

Markét, já mám manžela Davida, takže je to pro mne nej nej nej jméno 😀 😀 😀 Kačenka od Issagy není taky vůbec špatná 😀 😀 😀 Kristýnku, jak jsem psala, jsem taky chtěla (nebýt té bejvalky 😠 ), Filípka nám ukradla sestřenice, která rodila o půl roku před námi, Lucinku a Barunku v rodině taky máme, takže i když to jsou krásná jména, ani jsem nad nimi neuvažovala...No a Alex a Erik jsou náádherná jména, hlavně neobvyklá, což mám ráda.

Jo jak teda říkáte zdrobněle Alexovi???

halkac
autor
13. črc 2008

No viidíte, věděly jste všechny pohlaví miminek už v těhu? A jakou variantu jmen jste napsali dp papírů porodnici?

My měli Jonáš a Jáchym pro kluky.
Magdalénu a Emu (nebo Markétu) pro holčičky...to už si fakt nepamatuju, co jsem tam napsala 😉 Bylo to nějak nahonem 😀 😀 😀

marrha
13. črc 2008

Halkac jo táák 😀 😀 my jsme se přes Tomášky,Lukášky,Jakuby apod...jsme se dopracovali k Davídkovi 😀
manžel chtěl strašně moc karla...,ale to jsi k miminku nedokážu představit,takže měl smolíka 😀 😀

Kačenku,Barunku máme v rodině taky..takže taky nic....

Já chtěla Erika,ale to neprošlo mi 😝

marrha
13. črc 2008

Já věděla davídka od 20tt,Krista se tajila....jednou mi mudr říkala,že se jí zdá,že vidí holčičku,ale jen tak na 70% a že mi to do konce už asi neřekne,že tam je tolik nožiček a ručiček,že už tam nic nejde vidět 😀
takže jsem šla rodit s tím,že jsme věděla,že budu mít na 100% chlapečka..a doufala,že ta 70% holčička vyjde 🙂

a já v papírech měla David,Lukáš a holky Kristýna a Lucie...

halkac
autor
13. črc 2008

Markét a Nikča ještě nejde teď v září do školy, že ne?

marrha
13. črc 2008

Ne,ne...je únorová...takže až za rok.. 🙂

halkac
autor
13. črc 2008

No já to měla lepší: mně ve dvacátém týdnu na stopro viděli kluka dva doktoři, ale holčičku taky nevěděli. Ale pak jsem ležela dlouho v nemocnici a tam mi dělali UTZ co cvhíli...no a ta naše nestyda roztahovala nohy na úplně všech prohlídkách 😀 😀 😀 ...takže pak mi zas říkali, že na stopro vidí holčičku, ale že už zakrývá to druhé dvojče...Tak jsem měla jasno🙂

halkac
autor
13. črc 2008

Tak aspoň budeš mít ještě chvíli klid 😉

Zuzi, pomoooc, co dnes budeme mít na oběd 😀 😀 😀 ?

marrha
13. črc 2008

Halkac..no snad jí to nezůstane 😀 😀 😀 😀 😀

Kluci jdou prý poznat dřív....

no já šla z toho genetického UTZ nešťastná,že stejně nevím co to je(chtěla už jsem začít nakupovat v jiných barvičkách než neutrálních)...říkám,kdyby byli jednovaječní,tak bych měla jasno,ale takhle..... 😀
no a pak jsme to stejně riskla...to bych mohla nakupovat až po porodu 😀

simonac
13. črc 2008

ahojky, my měly jména pro holky jasné hned - Kristýnka a Terezka a kluka jen jedno - martínek, naštěstí to vyšlo 🙂

hal.jak dlouho jsi ležela ve zlíně a kdo tě rodil? rodila jsi císařem nebo nor.?

děti mi dávají ještě dost zabrat, v noci kojím po 2,5 hodky, jsem fakt hotová!!!! 😉

issaga
13. črc 2008

halkac tak to jo... 🙂 u nas se posledni dobou vstava ve 4 - to pak jeste usnou, nebo v 5 - a to uz vetsinou neusnou - hruza... driv mi krasne spaly do pul sedme, do sedmi - to byla pohoda 😀
bydlim primo v ol, na okraji skoro v polich, ale do centra to mame kousicek 🙂

jmena jsem pripadne pro kluky chtela jakub a filip, dalsi v rade byl ondra - to byla jedina jmena, na kterych jsme se s manzou shodli... ja jsem chtela davida, to manza ne a jeste se nam obema libil lukas nebo tomas, ale to mame v rodine a to jsme teda nechteli

s pohlavim jsme vedeli jednu holku, druhe prte se vzdycky schovavalo... jelikoz jsme nevedeli ze jsou jednovajecne, tak ja jsem skoro az do porodu doufala v parecek, manzel chtel holky 🙂

simonac
13. črc 2008

tak, prcci, jsou vzhůru, jdu je nakojit a vyrážíme na procházku, tatka hraje tenis, já dnes nevařím jdeme k tchýni na oběd 😉

daniellka
13. črc 2008

nazdárek kašpárek 🙂

Dneska to vypadá na pěkný počásko, akorát nevím, co budem dělat, nechci alexe ještěbrát na sluníčko..
No snad něco vymyslíme.

halkac- říkáme mu Ali, Alýsku a když zlobí tak je to Ališák 😀 😀

JInak nám napřed řekli, že tobude holka a kluk a až po pár týádnech to změnili na dva kluky.Taky to celou dobuvypadalo podle doktora na dvojvaj., a po porodu nám doktoři říkaj,že jsou to jednovaječňáci. Alýsek nosí šňůrku,aby jsme je poznali. I když ted poslední dobolu je poznám, erik má větší papule 😀

halkac
autor
13. črc 2008

Simčo, my se taky máme, taky mi vaří tchýně🙂 Ale moc se s tím nepáře - dostanu koprovku 😀 Ve Zlíně jsem ležela měsíc - od 20.12. do 19.1. ...předtím jsem se ještě válela v nemocnici ve Valmezu, ale odsud mne rychlou převezli právě toho dvacátého, bo jsem začala rodit. S tím porodem - chvíli jsem rodila normálně, ale pak to museli ukončiit císařem v celkové narkóze...No a pak se dětičky vypékaly v inkubátoru🙂 Ale fakt - zlínská porodnice a dětské oddělení jsou NEJ NEJ NEJ.
Kojení po 2,5 hod nezávidím☹ Já právě proto skončila tak, že odstříkávám a krmím z lahviček, bo děti si z prsa vypily málo a mně se zdálo, že mají furt hlad 😝 No a hlavně jsem netušila, jestli pláčou kvůli hladu, únavě, bříšku, špatné náladě apod. Teď vím, že před hodinou a půl snědly tolik a tolik mililitrů a že prostě hlad ještě mít nemůžou 😀 !

Issago: jaktože jste nevěděli, že jsou jednovaječné???Vždyť ot je tak podstatné! Co transfúzní syndrom?
Tý jo, tak brzké vstávání! Kde na to ty děti berou energii? Já to nechápu! ¨
Jo a v Olomouci mám bráchu - zatím bydlí s přítelkyní v pronájmu, ale chtějí tam zůstat🙂 Takže k nim čas od času jedeme...OC je nádherné město: já mám tři oblíbence - Olomouc, Hradec a Liberec🙂

Marrho: já taky nechtěla neutrální barvičky 😖 A hlavně jsem zvědavka zvědavá...

marrha
13. črc 2008

Halkac....já jsem byla taky zvědavá..a ani nevíš jak...až mně to štvalo,že pořád nevím co to je 😀 😀

egrzuz
13. črc 2008

Ahoj holky jsme tady.
Vítám simonac a issaga. 🙂

Kačenko je tady převaha Kristýnek 😀

Ten špenát byl kupovaný příkrm od Hippu špenát s bramborem a chutnal. Dneska bude taky🙂
Jaroušek měl bříško v pořádku, tak to chci vyzkoušet, jestli to nebyla náhoda 🙂
Po tý brokolici to byl děs 😒

já pohlaví nevěděla 😎 ale to Kačenka ví 😉

egrzuz
13. črc 2008

Jinak holky u nás nešel od 1hod v noci proud, ale děti jako by to tušily , aby se maminka nezybila, když je půjde krmit, tak se probudily až v 5,30 na jídlo a to už bylo světlo 🙂

Spalo se docela fajn, jen Jaroušek se zaseknul mezi postýlkou, tak jsem ho musela jít asi 3krát osvobodit 😀

Tady na severu stašně prší 🙄 🙄 🙄 ach jo, to zase bude den.

Holčičky jsou krásný issago 😀 , hned jsm eje sčíhla 😉

halkac
autor
13. črc 2008

Tý jo, tak tu máme dvoje jednovaječná dvojčátka! A to je prý rarita. Moje kamarádka má taky jednovaječný kluky, no já je nepoznám od pohledu, ale podle chování 😀

Zuzi: já chci taky probuzení až v 5,30!!!My se budeme opičit!!!! Hele a jak bys jim bez elektriky ohřála jídlo? To je moje noční můra...Když hlásí bouřku, vždycky si pro jistotu ohřeju velikou termosku horké vody, no ale stejně se bojím!

Já se právě vrátila z nákupu - no jak jsem říkala, akce jak blázen: složit kočár, naložit ho, upoutat děti, vyložit a složit kočár u Kauflandu, načančat děťátka a vjet do obchodu...abych to nedělala zbytečně, utratila jsem tam, tisícovku 😀 Jo a po dlouhé době děti v kočáře neřvaly, přestože nespaly...že by se blýskalo na lepší časy 😀 ?

egrzuz
13. črc 2008

Kači, já nejezdím s kočárkem do kauflandu, ale dám je ve vajíčkách do vozíku nebo vezmu dva koše, když jdu na velký nákup 🙂

On vyhodil Jarda pojostky a nešlo to nahodit až ráno si vzpomněl, že by to mohlo jít venku. To víš, měl v sobě 5piv 😀
No já v 1h ohřála vodu)máme naštěstí plynový sporák) a dala jsem si jí do termo obalu, ale stejně to bylo v 5,30 studené 🙂

Spaly dobře fakt celou noc až do těch 5,30 Jaroušek pak ještě dál, ale K strašlivě vyprávěla, tak jsem už moc nespala, jen přerušovaně 🙂

halkac
autor
13. črc 2008

Zuzi a jak vozíš dva košíky??? No já je někdy taky mívám v sedačkách v košíku, ale to už nemám štěrbinu, kudy házet dovnitř nákup 😠
Aha, vy máte plyn!!! Tio mě vůbec nenapadlo 😀 My máme vše na elektriku, takže se fakt děsím, aby nevyhodili proud na delší dobu (odsávačka, ohřev jídla)
A to ti spali tak dobře, žes ani nechodila nahazovat dudlíka???Týýý jo, já chci taky!!!

egrzuz
13. črc 2008

nahazovala jsem Kači taky dudlíka, ale jen párkrát🙂 celou noc se u nás nespalo, buď v klidu 😀

No vezu jeden košík za sebou a jeden před sebou a když mám jen jeden, tak to strkám všude, kde je místo. taky si dávám s sáčkách na ten háček na kabelku🙂

halkac
autor
13. črc 2008

Zuzi: ty jsi borec 😀 😀 😀

daniellka
13. črc 2008

zuziteda - to jsi fakt borec s těmavozíkama 😀 . já na velkej nákup zásadně bez dětí, s dsětma jdu jen když chci pár věcí a ty skládám na kočár 😀

holky včerajste mluvily o nějakých clonách na kočár, o co jde?? je to někde na netu?? 😉

marrha
13. črc 2008

Zuzi 😕 😕

téda.já bych to sama nedala...kdsž jedem na nákup tak buď všichni nebo manža sám... 😅

Danielko jsou na MMB..některé jsou origo a některé tam šijí i mamči..tak jukni...

daniellka
13. črc 2008

děkuji 🙂 🙂

halkac
autor
13. črc 2008

A jsem sama doma, uf. Tchýně se asi stydí, že mě její syn opustil a jezdí si po Orlici (a to netuší, že mě to nevadí) a vzala si děti na prochajdu. Má přijet za dvě hodiny, tak jsem zvědavá... 😉 No ale říkala jsem jí, ať dyžtak dorazí dřív, že si dáme kafíčko a dortík ze zákysky🙂

Jo a při instalaci kočárku mi totálně spadla bouda...tož jsem ji začala montovat, přiběhl švára, že mi pomůže, čachroval kolem toho, nezabrzdil kočárek, zatímco já hledala matičku, a kočárek udělal co? Ano, rozjel se. A stalo se něco? Ano, stalo. A co se stalo? Rozbil mi takovou tu krytku světla na autě 😠 😠 😠 Co si neudálám sama 😀 😀 😀 Ale snaha se cení...

Tož děvčata, já si jdu lehnout!!!

dvojmama
13. črc 2008

Pěknou neděli 2mamušky 🙂

Nemohla bych se přidat? 😉

halkac
autor
13. črc 2008

Dvojmamo, budeme hrozně rády🙂 Tvoje album už jsem několikrát projela už kdysi - hrozně ráda si prohlížím dvojčátka. A jména vašich dětí jsou perfektní 😀 😀 😀

Tak jak to zvládáte? Dětičky ještě nejsou moc velké, takže je to záhul, viď?