Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
7. lis 2008

Hojdá, tak dnes zase děsná noc! Včera jsem si tak lebedila, tak jsem to asi zakřikla 😒 Já už fakt někdy nemůžu, vstávala jsem snad co hodinu...navíc v noci probuzená Madí prostě ječí, ona nemručí, nebo nekňourá, ona prostě hned řve jak na lesy☹ ☹ ☹

No ale alespoň nás čeká zase krásný teplý den, takže se bude moci jít na pěkně dlouhou procházku.

Dárky pro manžela taky teď řeším - a nejen pro něj. Manžovi pořídím asi nějaké oblečení na sport nebo pernamentku na něco (bazén, masíže k chlapovi a tak🙂 a zbytek ještě musím vymyslet, chjooo☹

No a něco pozitivního bych taky mohla hodit do placu, že 🙂 ? Tak prosím - máme náušničky!!!! A Magdalénka v nich vypadá přenádherně!!!! Řekla bych, že úplně jinak, fakt...nějak holčičkovatěji🙂

Holky, nemáte některá zkušenost s parním hrncem a sušičkou na prádlo? Uvažuji o jejich koupi, talk sbírám rady a postřehy...

simonac
7. lis 2008

ahojky holky 😉 , tak Petříka jsem zavezla do školky, mimča uspala a jdu si dát kafíčko, dopo si je bere babi, tak snad něco poklidím

zítra chceme jít s mojím na zvěřinové hody jen od 16,00 do 18 a nemáme hlídání, tak snad někoho najdeme 😉

daiquiri
7. lis 2008

Dobré ráno, u nás je zas mlha, snad se vyjasní. Včera byl venku hrozný smrad, hořela tady v Libuši tržnice, tak prý bylo ve vzduchu hodně škodlivin, jenže mně to manžel zavolal až když jsem byla venku 😠

Kačko, my taky máme od úterý náušničky! 😵 Hned jsou ty holčičky jak princezničky co? A jak to Magdí zvládla? Barča ani moc neplakala, až jsem se dvivila.

Mně láká hodně ten parní hrnec, prý je to super věc, ale vlastní zkušenost nemám 😒

Holky, jak je ta rektální trubička, tak jak dlouho jim to necháváte v zadečku? Barča včera měla hrozný bolení, bylo mi jí líto, nechtěla ani jíst. Masírovala jsem asi hodinu bříško, pak jsem jí tam strčila tu trubičku a nic, pak jsem to zkusila po druhý a to si i prdla a i se vykadila a bylo dobře 🙂

daniellka
7. lis 2008

čau babulenky!

simi hezky si toužijte a dejte si do frňáčku 🙂

parní hrnec myslíte co? papiňák nebo nějakej speciál.hrnec,kde se vaří jen na páře? To měla známá,vařila na páře kuře,zeleninu,má to být hrozně zdravé ale prý se to nedá jíst,není tovůbec chutné.

daiquiri
7. lis 2008

Dani, přesně tak, vaří se na páře bez tuku. Myslím, že to propagovala Hanka Kynychová. Já si někdy dělám doma třeba kuře na pařáku a chutná mi to.
A proč to není chutné? Neřekla ti? Jako bez chuti?

daniellka
7. lis 2008

jo,říkala bez chutí a bez zápachu 😀 😀

tindra
7. lis 2008

ahojky,rýže je prej toho dobrá.Koupíme si to všechny a zařadíme se mezi biomatky 😀
ale abych se přiznala,mě to taky napadlo,jen ho nemám kam dát 😉 😀 tak to někdo pěkně vyzkoušejte a dejte vědět.Je to asi stejné jako s domácí pekárnou,ze začátku boom a pak prej se používá jen občas,tu jsem chtěla předloni,ale máme tak malý kuch.kout,že nemám šanci.....

issaga
7. lis 2008

bre poledne,
Kaci ja mam zkusenost se susickou - detske pradlo vubec nezehlim, ale davam jedine do susicky. Za prve na zehleni nemam cas a za druhe je pradlo ze susicky jemnounke, heboucke, nadychane (nesmi se tam teda zapomenout) - po zehleni mi prijde tvrde. A za treti - kdyz dam pradlo susit ven, aby bylo vonave po cerstvem vzduchu, tak jsem pak na infarkt, kdyz ho jdu sebrat a je (s prominutim) posrane od much 😠

gapka.h
7. lis 2008

dobrééé poledne,

Tak mi dopadli na očním OK,už tam nemusíme vůbec chodit 🙂 Ani neplakali!!! 😉

Kočárkování ve tmě se jim také moc nelíbí,max. do 17.30h-víc ani rána a to musím pořád vykládat 😝 😝

Kaci,Dai-náušničky vám závidím 😒 😒 Ale mám dva zdravé kluky 🙂 🙂

Issa-jakou máš prosím značku???Naše je na cestě 😉 😉 A dospělé prádlo žehlíš nebo co vůbec žehlíš??? 😉

V pondělí ještě neurolog.-ať už je to za náma...

Tak je jdu uspát 😉

marrha
7. lis 2008

Ahoj holky..

Gapko supr, že už nemusíte 😵 😵

já nemám ani parný hrnec ani sušičku...a nžehlímn nic, vůbec nic... 😀
kupuju nemačkavé materiály....ždímám na málo otáček a pak to vyhladím jen rukama.... 😉

marrha
7. lis 2008

jinak Kristule se rozjela..už jí leze pátý zoubek během 14 dnů 😕 😀

a náušničky máme už od začátku...a jsem ráda...ale ze začátku jsme si an ně nemohla zvyknout..přišly mi takové velké k holkám 😀 , ale jde jen o zvyk....

gapka.h
7. lis 2008

Marki-nové foto,sluší ti to tam 🙂 🙂
to jsi dobrá,že nežehlíš vůbec nic,jak to dělaš??? ☹ ☹
- s těma zoubkama to probíhá jak,bez teplot???

Tak mi pěkně spinkají,jdu něco pojíst 😉 😉

marrha
7. lis 2008

Gábi, díky 😔

jak jsme psala, peru na málo otáček, pořádn vyklepu a pak přejedu rukama..zatím nikdo nepoznal, že by jsme nechodil nevyžehlení...ani moje mamka a to už je co říct 😀 😀

nemám kdy žehlit...při nich to prostě nejde..a večer nebudu zastírat, jsme ráda, že mám chvilku aspoň sama pro sebe....prstě nejsem otrok....

teplotky mívá..je protivná, má průjem klasika....pořád se chce chovat..na noc jí dávám Nurofen...at v klidu spinká...

issaga
7. lis 2008

Gabi ja taky nezehlim skoro nic, jen fakt minimalne 😉 presne jak rika Market - musi se ale venovat vic casu, kdyz se to vesi, aby to uschlo pekne... porad je to ale lepsi nez zehlit

Market vy s tema zubama teda jedete 😀 za chvili nas dozenete 😉

marrha
7. lis 2008

Leni 😀 Krista to bere i za Davida....a už jí kouká i druhá jednička nahoře..bobek můj malý...tak takovou rychlost jsem fakt nečekala....ale ty horní má i krvavé...

přesně tak..no já věším jen an sušák co mám doma....takže peru jen tolik, co vím, že mi tam vyjde krásně rozvěsit.....balkon sice máme, ale bydlíme až nahoře a není tam žádná stříška a na střeše sedí holubi...a to fakt ne 😝 😝 takže na balkon nevěším.....

simonac
7. lis 2008

vidím, že řešíte prádlo - tak to já žehlím pořád 😠 aspon mi to tak připadne

Kristýnka mi už druhý den odmítá spát odpo v postýlce, musím se jí věnovat jinak by vzbudila bráchu, kolem 4 pudem na prochajdu a to bude k.o , položím ji do kočárku a spí do minuty, zato marta je vyspaný a plače ☹

hurá zítra víkend , aspon nějaká změna

gapka.h
7. lis 2008

kde jstééé,někde paříte??? 🙂

Tak jsem chtěla jít zítra se Simčou na kafčo...a ona nemůže ☹ ☹ budu muset jít sama ☹

S tím prádlem jsem to hned vyzkoušela...z jedné pračky mi zbylo jen jedno tričko na žehlení,zbytek jsem poskládala 😉

hezký večer 😉

halkac
autor
7. lis 2008

Hojky,

jasně že se paří! Například u nás si skoro půlhodiny Magdalénka zkoušela hrdelní řev a mlátila kolem sebe rukama nohama🙂

Holky, co my bdueme dělat, až venku bude zima, to netuším. Dnes jsme zase šest hodin byly venku, jen jsme se mezitím stavili na hodinku a půl u našich...Děcka koukala, sem tam usnula...no báááájo.

Za chvíli půjdu zalehnout, děti do půlnoci jakž takž spí, ale pak se budí co 3/4 hodiny a ječí 😝 Tak ať jsem na ně vyzbrojená. Dneska jsem využila všechny finty: dala kaši a větší míru nutrilonu než obvykle, gel na dásničky, panadol na bolest...dala jsem je spát poměrně pozdě...tak doufám!!!!

gapka.h
7. lis 2008

Kaci-tak to je teda veselo!!!U nás už se spí,ale také tak do 23.00h a pak je to horší-radši to nepočítám!!!
No s tím kočárkováním jste horší než my 😉 😉 Já jezdím tak 2h dopol. a 1,5-2h odpol.
Co bude v zimě také nevím ☹ ☹

také to jdu zalomit

tindra
7. lis 2008

Ahojky,tak fajn,jakmile bude místo,kupuju sušičku 😀
A ještě-kupujete pořád vodu?Vím že to tu už bylo,ale nechce se mi hledat zpět.CO říkáte na názor,že od roku by se mohly používat místo kupované vody filtrovaná?A jaký filrt koupit?Britu?(teda jestli se to tak píše 😉 )nebo něco jiného?
Simi když mi odmítají spát spolu dopol v ložnici,tak jednoho šoupnu do ohrádky v obýváku a jdu vařit,většinou si chvilku pohraje a vytuhne 😉 A v kočárku většinou pomáhá,když můžou koukat ven,jeden kouká a to ho umlčí a druhý se v klidu vyspinká,ale asi ne na každého to funguje.
Markét přihlaš se někam na rekordy,taková rychlost se zoubkama,to se hned tak nevidí

halkac
autor
7. lis 2008

marti, vodu nekupuju už od třetího měsíce, jen převařuju tu z vodovodu. Vždycky si říkám, že naše mamky taky neměly kojenecké vody a všichni žijeme 😉

halkac
autor
8. lis 2008

Haha, včera poslední a dneska první 😀 😀 😀

U nás se dnes sice spalo jen do čtvrt na šest, ale kupodivu se cítím vyspaná, protože děcka spala od půlnoci do pěti v kuse - a není nic krásnějšího než nepřerušovaný spánek 😉

Jinak co dnes budete tropit? My se chystáme jít na sraz vodáků (letos sice jel vodu jen manžel, ale jinak jezdím i já pravidelně) a pak se chceme ještě vidět s kamarády, kteří přijeli z Prahy na víkend a mají březňátko. Jen nevím, kam nacpu vaření 😀 😀 😀 No asi si skočíme někam na obídek 😉

A taky to budu muset zvážit s tím žehlením - hlavně že nadávám, že nemám čas, ale žehlím i pyžama na spaní pro děti, i když je ráno zase hned hodím do prádla☹ Myslím ty pyžama, ne děti 😀

Jo a taky jsme se rozjeli se zuby, na Markétčinu kristu sice nemáme, ale .... během týdne se Madí vyklubaly tři zubiska!

Holky, krásný den, já jdu krmit dravou zvěř 🙂

simonac
8. lis 2008

ahojky holky 😉

dnes v noci mi tak moc tekle mléko, že jsem se musela i 2x převlést z pyžama a dát si pod sebe plenku, jak bylo vše mokré 😉 ted už je to v poho, asi včer aprci málo pili a jak jse lehla, tak to začalo....

tak jsem se těšila jak bude dnes změna, že mi manža přechytne a on má celé dopoledne práci, ach jo ☹ , tak zase sama budu drnkat, ted uz knourají, tak si dám kafíčko, uspím je doma a pak huráááááááá 😒 ven

gapka.h
8. lis 2008

Dobrééé ránko,

tak mi dne v 6h z pelíšku...Ale noc ušla 😉

simi-to muselo být,tak málo pijí!!!!Pudu na kafčo sama na otočku 🙂 Manža bude vozit a odpol. si je bere mamka

Já budu doba něco šolíchat!!!

Tindra-já kupuji Fromin vodu.Do roku.pak už ne,říkala nám doktorka 😉

Dnes to tu vypadá na déšť,jen ať neprší!!! ☹ ☹

papa

septim
8. lis 2008

Moc vas vsechny zdravim a gratuluji k zoubkum. 🙂 Mam takovy dotaz jestli jste se s tim taky nektera nesetkala. Jedna hlcicky nam nechce. Jidlo do ni musi rvat, kdyby bylo po jejim nemusi snad jist vubec. Zaclo najednou z niceho nic, pred tim papala krasne. Ted se u kazdeho jidla krouti a plive nam to. Vubec nevime proc. Snazim se do ni nacpat alspon 90ml za 4 hodiny a spousta toho vytece stranou. ☹ Uz jsem z toho na prasky. Ta druha pije krasne 🙂 diky moc

gapka.h
8. lis 2008

Septim-no.já ti moc neporadím,stále kojím a příkrmy papají pěkně.Zatím jsem s jídlem problém neměla.
Pevné nervičky!!! 😉

tak už prší ☹ Já byla teda sama na to kafčo a pak jsem ztihla ještě vysát a vytřít! 😝 pak došli z prochajdy...

Teď tu koukají na mě,jak ťukám na klávesnici a za chvíli půjdem zkusit uspat 😉

tak hezký déšťový den ☹ ☹

halkac
autor
8. lis 2008

Septim, u nás to taky jeden čas takhle bylo a samo se to spravilo asi za 14 dnů - prostě Magdalénka neměla chuť. Nenutila bych ji, i dítě je už individualita - stejně jako ty má někdy víc hlad a jindy méně. Nabízela bych, ale za každou cenu to do ní nervala... Uarčitě hladem neumře...kdyby to trvalo déle, poradila bych se s lékařem...
Jo jen mě k tomu ještě napadlo - naše děti mnohem hůře jí, když jsou unavené...A perfektně papají ve spánku. Prostě jim ve spaní strčím flašku do pusy a oni to vyzunkou, tak to zkus🙂

septim
8. lis 2008

halkac. dekuji. tak ja ji to teda zkusim dat ve spanku, to nebude problem protoze spi porad. Je to hodne spava holcicka 🙂

simonac
8. lis 2008

septim...tak spavé děti závidím, ale to jídlo moc nee, já si to prošla s tím prvním, ten nejedl skoro nic a nikdy, taky v roce vážil 7.300g a když se narodil měl 3.700g 😉

holky, já dnes dětem udělala mikuláše - dostali od lamaze hrající květinku a knížku z ikeii, nic už je nebavilo a ted je aspon chvilinku klid, venku prší,.... jen nevím jestli mi ta zásoba dárků, co jsem jim nakoupila do vánoc vyjde, no nic, když tak doukoupíme, nee 😀 😀 😀 😀 😀

gapka.h
8. lis 2008

Holky,kde jste v takovém počasí????

Já teď dožehlila,manža šel na fotbal a mamka vozí 😉

Zítra ráno opět plavání-už máme 10.lekci 😉

...tak se tu snad nějaká ukážete 😉

Simi-co sis dala dobrého na zvěř. hodech???