Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

issaga
16. črc 2008

marho to by byla docela sranda! 😀 😀 😀 uz to vidim na nove a v blesku "matka s detmi v kocarku ucpala jezdici schody a zpusobila kolaps nejmenovane prazske stanice metra!" 😀

egrzuz
16. črc 2008

Holky já myslím, že se tam taky nevejde, no nevím, nevím, chtělo by to pražandu 😀

Já dávala mlíko, když bylo 2měsíce otvřené a nic se nestalo, když není zvhlé. Dýl bych ho asi už ale nedala.

Issago, já ten článek úplně vidím 😀 😀 😀

marrha
16. črc 2008

😀 😀 😀 😀 😀

to by byla ostuda 😀 😀
Homolkovi v akci 😀

marrha
16. črc 2008

Takže holky jak uvidíte mezi 9-16.8 něco takového v TV..jsme to my 😀 😀

můžu vzít tandem,jenže ten zabere v kufru více místa...

egrzuz
16. črc 2008

budu sledovat zprávy 😀 😀 😀

máme to my dvojčecí maminky složité 😉

simonac
16. črc 2008

zdravím všechny, ještě není poledne a já jsem hotová, byla jsem veměstě- totálně přeplněné a ucpané na sociálce, děti ma babi, ted jsem dovalila domů, udělat oběd tomu nejstaršímu ................
fakt jsem hotová, kolikrát si připadám jak neschopná matka ☹

marrha
16. črc 2008

Simon...neboj...nejsi..jsi výborná mamča....zvládáme 3 dětičky....a to je co říct 😉 😉
není to sranda...ten kolotoč..kolikrát si říkám,že se ti chlapi mají vlastně lépe,že chodí do práce..oni s easpoň odreagují....vydělávat víc než manža...nebo stejně,taks e asi za rok prostřídáme doma 😀 😀

Egrzuz...no to jo..tohle mono mamči řešit nemusí 🙂

egrzuz
16. črc 2008

Ahoj holky, kde jste všechny 😲 haloooooo 😀

Musím se pochlubit, dneska jsem koupila prckům jídelní židličky 😀 Kristýnka má žlutou s myškou a Jaroušek má modrou s kačerem 😀 Dostala jsem na ně slevu, když si je vezmu hned a pán mi je odvezl domů, tak zítra baštíme oběd už v nich. Mám hroznou radost 😀

Simi a Marrho já vás fakt obdivuju tři dětičky, to je masakr, já bych se už asi zbláznila.

daniellka
16. črc 2008

ergzuz- nafoť, at můžem juknout 😀

holky co máte tři dítka, hlavu vzhůru, máte obdiv všech. 🙂 Mně naprosto stačí ti mí dva malí gauneři. Ještě k nim uhlídat třetí šídlo, to už by byl mazec. Dneska na koupáku mi tam lítali jak zběsilí, už jsem měla strach, že to nevyberou a vlítnou do bazénu. S manžou jsme každej honili jednoho, lidi se smáli, no sranda. Pak jsem je odnesla, úplně až za plůtek a jak jsem je pustila tak tradááá, alou zpátky i bazénu. Vlezli by tam i v teniskách. Jak to dělají ti co mají trojčata- nechápu. 😀 😎

halkac
autor
16. črc 2008

Ahoj holky, hlásí se chodící mrtvola - dnes jsem měla frmol; přišly mi kamarádky gratulovat k narozkám, a tak jsem chystala a uklízela a tak...tož a teď jsem fakt hotovson a jdu co nejdřív spáááát. Naštěstí děti byly jakž takž hodňounké a netrápily mne. Jen prostě za celý den naspaly tak dvě hodiny a to značně přerušovaně!

Zuzi - jsme zvědaví na židličky!!!

Dani - jéé, dvojčata a bazén 😀 😀 😀 Živě si to umím představit...to je aspoň relax, co? 😀 😀 😀

Simi - kde bydlíš v okrese Zlín? A neschopná matka? Ty? Hele, přála bych ti slyšet moje jednodětné kamarádky, které nestíhají uvařit, vyprat nebo nakoupit 😀 ! Teď tu jedna byla a opravdu nechápala, jak jsem mohla upéct koláč, uvařit návštěvě oběd, vyžehlit, obstarat děti a ještě odstříkávat...Ona prý za celý den dítě jen dvakrát převlíkala a hrála si s ním🙂

simonac
16. črc 2008

ahoj holky 🙂
dík za podporu
halkac.bydlím ve Starém Městě u Uh. hradiště, asi jsem měla napsat okr. UH. 🙂

halkac
autor
16. črc 2008

Simi - a kde jsi rodila? Ve Zlíně?

marrha
16. črc 2008

Ahoj holky...

Simon...my jsme nedávno byli v UH.Hradišti u kamarádky..a taky v luhačovicích apod 😉 🙂

Halkac...tak všechno nejlepší k narozeninám 😵 😵

Egrzuz..super nákup..my včera koupili dětem cestovní an dovču..a budu je používat pak i doma..máme pr´tavou kuchyň..a dvě ty velké židličky tu prostě nenarvu....a jsou super..hned sjme je otestovali..dětem se v nich líbí...takže jsem ráda,že to nebyl zbytečný kup 🙂

simonac
16. črc 2008

hal.rodila jsemve Zlíně, po 34 dnech pobytu 😉 a ty?? jo a taky vše nej k narozkám 😲 😲

ti moji prcci zase řvou a řvou, chci přejít na pití z lahviček, odstříkám své mléko a dám jim ho, poradte prosím nejakou dobrou odsávačku a kolik asi stojí?
a co sterilizátor a ohřívač láhví, máte? a jaký?
a kolik flastiček, díky moc za pomoc ☹

tindra
16. črc 2008

Kačko,VŠECHNO NEJLEPŠÍ 🙂
Simi,já mám Medela mini electric,ale v tomhle ti určo nejlíp poradí Kačka,ta je vrchní odstříkávač 😀 Sterilizátor mám parní,ale jen protože jsem ho dostala,jinak bych asi koupila ten do mikrovlnky,připadá mi nejjednodušší. Nemají prďoši jen koliku?

issaga
16. črc 2008

halkac vsechno nejlepsi! 🙂

sim ja jsem mela Medelu mini-electric jak pise tindra, ale po te, co jsem zavarila tri motorky, tak jsem musela koupit Medelu Swing. rekli mi primo v Medele, ze ta mini-electric je jen na "prilezitostne" odsavani 😠 ale s tou Swing jsem byla naprosto spokojena, ta je super - i kdyz teda i ta cena je sila (ale je lepsi nez treba Avent).

ohrivac a sterilizator do mikrovlnky jsem kupovala na MMB, oboje Avent

dvojmama
16. črc 2008

Pěkný večer 🙂
holky, jsem totálka hotová. Dneska jsme byli hodně venku, bylo krásně a pak na grilovačce u kamarádů. Večer jsme dorazili domů, vykoupat, nakrmit, uspat, poklidit, uvařit na zítra a až teď jsem se zastavila 😝

marrho: podle mě na jezdící schody se kočár vedle sebe nevejde ne? 😲 Jedině zkusit nějakou Pražandu at to přeměří 😀

halkac: všechno nej k narozkám!

egrzuz: gratulace k super nákupu 😉 Taky pořád sháníme jídellní židličky, ale zatím bez úspěchu. Však máme ještě čas 😎

A taky obdivuju všechny maminky co mají 3 a více dětí. Mně stačí ti mí dva prudiči, i když jsem vždycky chtěla děti 3 - 4. Možná do třetího půjdeme až budou dvojčata velcí, jenže kdo mi zaručí, že to nebudou zase dvojčata? Bych už hodila mašli 😎

dani: úplně si umim představit ten relax u bazénu 😀

jo a díky za připomenutí dát si žádost na rodičák 😎 Bych na to zase zapoměla, se znám 😀

Zbytek jsem zapoměla, takže už nevím na co reagovat. Zavírají se mi očka, takže jdu směr sny. Dobrou a hlavně klidnou noc 🙂

halkac
autor
16. črc 2008

Simi - já taky rodila ve Zlíně, ale ležela jsem tam před porodem jen dva dny - to do mne píchali injekce na dozrání plic dětí. Ale předtím jsem se válela tři týdny ve valmezské nemocnici. No ale Zlína jsem si užila po porodu - to jsem tam byla skoro měsíc🙂 le fakt moc moc moc spokojená s péčí dětských lékařů a porodnice.

A teď mé velerady ke krmení z flaštiček:
1) K odsávačce - já mám Medelu mini elektrik: já jsem s ní max. spokojená, I KDYŽ první motorek jsem zavařila až po šesti měsících - vůbec jsem netušila, že je to takový problém (viz poznámka od Issagy 😕 Musela jsem narychlo koupit druhou stejnou odsávačku (naštěstí známá prodávala jen za 1000,-) No teď - až mi opraví tu původní - budu mít odsávačky dvě, tak budu mnohem klidnější. Nová stojí kolem 2400,-, ale dá se sehnat třebas na MMB o dost levněji.
2) Pak pro krmení z lahve pak dál potřebuješ flaštičky + savičky na ně - já mám od Aventu a stačí mi čtyři (dvě malé a dvě větší)
3) Mám z MMB koupený i sterilizátor do mikrovlnky od Aventu - cena na MMB se pohybuje kolem 500,-, Teď v těch teplých dnech se určitě sterilizátor hodí.
4) No a pak ještě musíš mít něco, v čem mléko budeš uchovávat v lednici; já mám pohárky Via od Aventu...
5) potřebuješ už jen kartáč na lahvičky a jinak mne nic nenapadá

Jo k ohřívači lahví: na to jsem se vykašlala - ohřívám ve vodní lázni a je to asi stejně rychlé🙂

No ale upozorňuju, že odsávání je mnohem nepohodlnější než kojení☹ a) Většina maminek postupně odsává méně mléka a musí dokrmovat UM b) Jsi vázaná na elektriku, protože musíš pravidelně odstříkat (tzn. problém s výlety, když nejde alektrika apod.) c) no a pak taky je trochu problém, že to odsátí trvá cca půl hodiny, a to tedy moje děti těžce nesou🙂 🙂 🙂

Na druhou stranu si moc pochvaluju, že a) víš, kolik děti snědly, a jestli tedy křičí, že mají hlad nebo kvůli jinému důvodu b) zvuk odsávačky uspává🙂 c) krmit může kdokoliv d) ušetříš - i když musíš dokrmovat UM, pořád je tam dost velký podíl mateřiny

Já jsem asi výjimka, protože od rozjetí odsávání dám tak litr a půl denně, teď už trochu méně, tak 1400 ml (bo odsávám jen 5x denně, v počátku jsem odstříkávala i sedmkrát)

halkac
autor
16. črc 2008

Issago, to jsem se teď trochu nakrkla, jak že Medela mini elektrik je jen na příležitostné odsávání? Tož jsou normální? 😀 😀 😀

Děkuji všem ke gratulacím k narozkám 🙂

Jo dnes Jonda na jídlo vstal až v půl jedné a já bohužel tuším proč - blíží se úplněk. Holky, je to k nevíře, ale když je úplněk, Jonášek to pozná a tak dva tři dny předtím začne v noci blbnout - je vzhůru tak na dvě hodiny (třebas od půlnoci do dvou), je zcela probraný, vykládá i, směje se apod. No děs!!! Zbytek měsíce spí naprosto normálně - probudí se na jídlo a pak hned usne...Naštěstí je tady hodně zamračeno, takže možná proto i dnes po půlhodině po jídle usnul, ale moje nervy...zas jsem viděla jeho vykulené oči a děsila se, jak dlouho si budeme muset hrát 😀

Jo a jedu dneska do Olomouce! Issago, nebudeš se procházet v centru 😀 😀 😀 ? Já určitě jo, takže až uvidíš Bertiniho a dvě baby u něj, jsem to já🙂

issaga
17. črc 2008

halkac tak to mas stesti, mne se prvni motorek zavaril po dvou tydnech, vymenili mi ho za novy, ten se pokazil po tydnu, tak mi ho zas vymenili a ten posledni vydrzel zas jen tyden - pak uz jsem nestastna kupovala Swing 😠

jinak ale jsou stranky, kde se mini-electric sezene do 2000 (napr. uplne nahodne jsem ted nasla tady http://www.hrackyproandilky.cz/medela_mini_elec... ). presto je to teda dost moc na to, jak malo ten motorek vydrzi 😒

jo a k flastickam - ja jsem ze zacatku pouzivala jedine Avent (zblbla reklamama, jak jsou nejlepsi)... ale pak jsem koupila "MAM Ultivent" a nemuzu si je vynachvalit, uz bych jine nekoupila. jsou taky antikolikove jako Avent, ale daji se navic rozsroubovat i dole (oddeli se dno) - a perfektne se daji umyt, daleko lip nez Avent a jsou i levnejsi - obrazek je zde http://img.mimibazar.cz/foto/4/070627/15/d33595...
(A to nemluvim o tom, ze Aventacky lahvicky podle nedavnych zprav obsahuji bisfenol A, ktery pri zahrivani vypousti 😠 😠 😠 V Kanade uz byly stazeny z obchodu a naopak dobre hodnoceni ziskaly lahvicky MAM a Medela)

halkac dnes asi do centra nezamirim, i kdyz kdybys rekla cas, tak jsme si mohly dat rande 😉 cely den vas tam vyhlizet nebudu 😀

halkac
autor
17. črc 2008

Issago, já v centru budu tak nějak skrz celý den - bo vezu od nás do OC skorošvagrovou a oni bydlí na Blažejském nám, což je od Velkého náměstí asi pět minut. No ale chystáme se asi do Olympie...tak dnes sraz nevyjde. Ale my tak jednou za dva měsíce v Olomouci jsme, takže dám určitě vědět dřív a srazík domluvíme🙂 Třebas ve vaší ZOO? tam to miluju 🙂

Jo a ten bisfenol A jsem už kdysi studovala, ptala jsem se dokonce chemiků a bylo mi řečeno (i oficiální stanovisko vědců také zní), že riziko této látky je bezvýznamné. To jen na uklidnění těch, které použvají jakékoliv jiné plastové lahvičky než MAM, protože ve všech plasťácích tato látka je...Ale Issaga má pravdu v tom, že MAM jsou super šroubovací...to se mi taky hrozně líbí!!!

No a k té Medele - kámoška mi ted taky říkala, že má problém s motorkem, ale ta má Swing...tož co ti Švýcaři dělají??? 😀 😀 😀

halkac
autor
17. črc 2008

No a ještě k tomu bisfenolu A - samosebou je lepší se mu vyhnout!!! Já jen, že je stejně ve všech PET lahvích apod.

daniellka
17. črc 2008

nazdárek babulenky!!

koukám,že řešíte,kojení,odstříkáváníapod. Já to už teda mám nějakou dobu za sebou, ale takyjsem musela odsttříkávat, kluci moc nepili.Měla jsem to vyřešený tak, že jsem si pronajala tu supermašinu, co měli v porodnici. Má faktvýkon ,hotový to bylo zadeset minutek.

halkac - půlhodiny,jo? a 7xdenně, to jsi tedadobrá!to ti muselo zabratveškerý možný čas 😉

vše nej k narozkám 🙂

halkac
autor
17. črc 2008

Dančo, zabralo...teď odsávám pětkrát denně cca dvacet až třicet minut...i tak je to drsné, děti to nechtějí pochopit, že maminka zrovna "vaří" 😀

simonac
17. črc 2008

dobré ránko holky, děkuji za rady nastuduju to a dám vědět jak jsme dopadli, v noci mi jí, ale i po 3 - 4 hodinách, tak fakt nevím, proč přes ten den tak ječí!!!!!!!!!!!!!!!! 😖

simonac
17. črc 2008

hal.v kolikátém týdnu jsi teda rodila?

marrha
17. črc 2008

Ahoj holky...

Halkac...Ty v noci nespíš 😕 😕 😀 😀 😀

Já mám Avent i Mam...a dávám je jak kdy....ale dudlíky mám v nich Nuky 😀 z těch Aventáckých mi nechtěli pít...vadí jim ta dírka nahoře....,ale na čaj už máme takové ty pítka z Aventu a ty jsou super...netečou,děcka s tím třískají apod....takže já jsme spokojená...
Flašky bych až tak moc neřešila...jak píše Halkac...v každé je něco..jejn se všchny netestují....
dokonce jsme četla,že to co bylo v kanadě s enetýká nás....že tam mají jinou sérii a jde to poznat ještě podle nějakých čísel na hrdle...
Ohřívač nemám...vodu ohřívám v mikrovlnce..(zase se najdou proti mikrovlnkoví zastánci),ale je to každého věc...ale mlíko hotové už bych tam neohřívala...
sterilizátor mám Avent do mikrovlnky....ale teď už nesterilizuju po každém krmení...řídím se heslem..přílišná sterilizace škodí...a je to fakt..mám taky známé..co všechno pořád doma pucovaly..dětičky jak ze skleníku.... a jen co začali chodit do školky..tak je zle..dítka jsou pořád na hromádce....

Halkac tak to jsi dobrá s tím odsáváním 🙂 😉 to je super,že máš pořád tolik mlíčka 😵 si vzpomenu vždycky na tu moji vyždímanou 20 😝

halkac
autor
17. črc 2008

Simi, rodila jsem 33+1🙂 Na Štědrý den🙂 Na úplněk🙂

Markét, spím, ale musím aspoň jednou odsát🙂 Pítka z Aventu už jsem taky koupila, už, ať si umí děti ty hrnky držet samy🙂 Jo a mléko přes den ohřívám ve vodní lázni, ale v noci v mikrovlnce...asi se něco z látek zničí, ale já nechci, aby se děti stihly probrat, a proto udělám cokoliv 😀 😀 😀 Jo a jinak to máme stejně - sterilizátor jsem používala poctivě dva měsíce, teď tak jednou za tři dny 😔 A děti jsou zdravé jako lusk!!!A žes neměla mlíčko? Z toho si nic nedělej, hlavně že jsi to zkusila - Zuzanka na tom byla stejně. Já kdybych toho mléka měla málo, dávno bych se na to vykašlala...dvě a půl hodiny denně být připojená na elektriku pro pár ml??? To ne, děkuji pěkně!

simonac
17. črc 2008

hal.tak to jsi si fakt naložila ten nej, nej, nej dáreček 🙂

já rodila 37+4 - vyvolávali mi rorod - tabletkou, tam nechávají jen do toho 37. týdne, já mám narozky 17.5. tak mi dali dárek v porodnici - pustili nás domů pět dní po porodu - 16.5. takže na narozky už jsem byli všichni doma. 🙂

marrha
17. črc 2008

Simon 😅 17.5 má narozky můj manža 😀

Kalkac 😀 tak taky jsme schopná udělat pro to aby s eneprobrali cokoliv 😀
jak jsme byla těhu,tak jsme měla takové silné slova,jako,že je nebudu učit na klid...že s enormálně budeme bavit apod.at si zvykají......a skutek utek 😀 😀 jsem byla a dodneška jsem ráda když spí..tak .že se doma chodí málem po špičkách 😀 😀 😀

no já mlíko už neměla ani u Niky..a to mně v porodnici trápily...prý že to není pravda,že každá matka má mléko apod..malá prořvala dny i noci...a já s ní...a pak až mi ze 4 kg zhubla na 3,40,tak jim trklo,že to mlíko fakt nemám a začali s náma něco dělat....a nakonec jsme tam musela zůstat 8 dnů...,ale ted sama doktorka v porodnici říkala,že málokterá mamča dvojčat má dost mlíka pro obě..tak to nemám řešit 🙂 a nestresovat sebe i děti...