Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

kuzelka
20. črc 2009

Ahoj holky
mám prosbu máte zapsané děti v občance?? 😕 😅

daiquiri
20. črc 2009

Karin, já zatím ne, měnila jsem jí v těhu když jsme se stěhovali. Má je tam manžel, ale já se na to chystám taky.

kuzelka
20. črc 2009

hm, 😒 tak je nemám zapsané ani já ani manžel

gapka.h
20. črc 2009

Ahojky,
omlouvám se,ale skoro měsíc jsem tu nebyla ☹ ☹ Pořád v trapu....Musím vás dočíst 😉

Jen jsme byli už na 1,5roční prohlídce,tak se pochválíme-Ondra-10,63kg a 78,5cm...Kuba-10,58kg a 79,5cm....jsou skoro stejní a hlavně vzhledově 🙂 🙂 u nás nočníkování nehrozí,volají aaa,ale do nočníku nic neudělají,ale vydrží tam sedět....

kuzelka-nemám je tam zapsaný,prý není třeba...

Chodíme se koupat k tetě na bazén-a oba řádí,s vodou problém nemáme.hodně nám dalo to plavání....Začínáme se pěkně rozvykládávat a hodně opakují 😉

dai-já mixuji trochu něco doteď,jsou to malé potvůrky a pořád mi větší kousky plují.Ale už jen vařím.oni si totiž hodně zvykli na skleničky....

Tindra-jinak jsme se zuby problémy neměli-jen zvýšená teplota,teď nám opět rostou spodní stoličky.

Holky,mají vaše děti hodně dudlíky???Hoši je měli doteď jen v noci,ale co se snažím čím dál míň kojit,atk chcou jen dudu ☹ ☹

kuzelka
20. črc 2009

Gabi my máme dudu v noci i někdy přes den často 😉 😉

egrzuz
20. črc 2009

Ahojky, já mám zapsané děti v pase, jela jsem do Německa na nákupy, tak to bylo potřeba

Gabi, to mají kluci skoro stejně viď? My jdeme zítra na očkování na 18m prohlídku taky, tak písnu kolik máme 🙂
Dudu nosíme na spaní stále 😀

Veru s tou Market je to fakt náhoda, jak jsi jí poznala, podle fotek? A co říkala, jak se má????

halkac
autor
21. črc 2009

😖 Dobré ránko,
holky, já dnes vstala ještě před dětmi 😀 No jo, jsem odpočatá - manžel se mi vrátil z orlice a je to sakra poznat, že tu mám další pár rukou, nohou, očí, uší 🙂

Ale nejprev musím reagovat.

Dani, ten pool alarm je tedy bomba věc!!! A jak to funguje, kam se to montuje, jak to vypadá? Opravdu jsem o tom ještě neslyšela...

Děti v pase zapsané nemám, bo je s sebou nikam zatím nehodlala vézt...

Dudlíky máme - jen na usnutí. Ale podle mě závislost na nich prcci nemají, protože když je v noci vyplivnou, nebudí se kvůli tomu...

dai - mixuju taky pořád, ale dělám to lišácky. Namixuju majdu a přílohu (rýže, zavářkové těstoviny..) nechávám vcelku.Ale kousky jim nevadí - tedy některé. V obědě zrovna jo 😀 😀 😀 Ale když grilujeme, to by se cpali i flákotou masa v kuse...
A co s tou Markét??? Jak jsi ji poznala??????????? A co říkala?????????

A novinky od nás:
Jonášek je ostříhaný 🙂
Máme druhé boty 🙂
Magdalénčin ulomený zub snad ničemu nevadí 🙂
Dnes slavíme Magdalénčin svátek a moje narozeniny 🙂

A pozor ! Už 14 dnů se u nás spí celou noc !!!!!!

krásný den 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

daniellka
21. črc 2009

nazdárek babulenky!

po odmlce opět nakukuji,já ten koník poslední dobou nějak nedávám 😕

dai - to je fajn,že jste na sebe s Markét narazily,snad se za námi někdy přijde mrknout,chybí tu.. 😉

děti mám taky zapsané jen v pase..

kaci - ten alarm je fakt pecka. vypadá jako bílá krabička,která je přišroubovaná na okraji mazénu,má to senzor na vlnění a víření vody a když dítě spadne do vody tak začne houkat alarm u bazénu a v bytě. super.když se jdeš koupat,vypneš to,jak vylezeš z vody, samo se to za pár minut zase zapne.. já byla do tedka tak nervní,když děti byly u tchánů. rozumíš,oni pořád dávají pozor,ale už několikrát jsem je přistihla,že najednou tchýně dělala kávu a tchán si myslel že na ně kouká a zalezl na minutu do garáže nebo cokoliv jiného,kdy si jeden myslí,že hlídá ten druhý a na pár vteřin jsou děti samotný. no a dítě se ti utopí i když se s ním chodí do plavání,že jo. jen tou panikou,že tam spadlo a nejde o plavání s mamkou je mimo a neví co dělat. tak mám tedka konečně klid na duši. 😔 🙂

jak si magdí ulomila zoubek?? a který??
Vše nej nej k narozeninkááám a magdí k svátku!! 🙂

daiquiri
21. črc 2009

Kačí a z čeho ma Majdí ulomený zub? A Magdalénka má až zítra ne? Ale stejně všechno nejlepší jak tobě tak i Majdí na zítřek? A kolik ti vlastně je? Jestli to teda není tajný 😀

Holky, Markét poznala mě! Já jí sice znám z fotek, ale převážně s hladkými vlasy, teď měla kudrnatý, ke všemu měli děti zvlášť v kočárku, takže mě nejdřív ani netrklo, že to jsou dvojčátka 😅 A taky kdo by čekal v Praze Markét z Ostravy 😀 😀 😀 Ale naštěstí se ke mně hlásila a teda je to moc fajn holka! I manža je sympaťák!

egrzuz
21. črc 2009

Ahojky,

Dani a kolik ten alarm stojí? Naši mají rybník i bazén a děda je taky hlídač, že když byl můj brácha malinký, tak spadl do toho rybníka 😉 🙂

Teda Veru, to jsi nám toho moc neřekla, nedělej tajnou a povídej co ta Markét??? 😕 🙂

Kači, Jarouš má taky letní sestřih stojkem na 3 😀 😀 😀 a ani neřval.
Jééé ty se máš, že spíte celou noc, jen doufám, že jsi to nezakřikla 🙂 Kristýn spí už měsíc, ale ten Jarýn se furt budí ☹

daiquiri
21. črc 2009

Zuzi, to fakt byla rychlovka, jen říkala, že jsou kousek od Prahy na dovče 😀 Já tam byla s mamkou a dětma, ona s celou rodinnkou, tak to nebylo na dlouhý pokec 😀

kuzelka
21. črc 2009

Ahojky
díky za odpovědi, já právě nemám děti zapsaný ani v jednom (op,pas)

naši mi dovezli plnou tašku jablek - letniček, tak vařím přesnídávku, snad to bude k jídlu 😕

Kaci všechno něj Vám oběma 😉

Veru vidíš to, my bydlíme tak 25 min. od sebe a jěště jsme se nepotkaly....

gapka.h
21. črc 2009

Kaci-vše nej k narozkám 🙂 🙂 🙂 a Magdí k svátku 😉 jinak mi spíme taky celou noc,ale nechci je přechválit!!!

egrzuz
21. črc 2009

Tak se hlásím, že Kristýn má 82cm a 10.30kg a Jarýn má 78cm a 11.15kg 🙂
Očkování bylo s pláčem.

Holky máte žloutenku zvlášť ještě očkovanou?

issaga
21. črc 2009

cau holky,
nemam cas docist (stejne uz zase trcim u pc v dobe, kdy bych mohla spat), hledam pro holky k narozkam na netu nejake povedene kolo-odrazedla... a nasla jsem dobrou akci - a chci vas upozornit, ze pokud planujete nakup croozera, tak zrovna ted maji u VeloFiala vyprodej dvoumistnych za super cenu 7990,- penez ... link tady: http://www.dveplusdve.cz/page_produkty_croozer.htm
...treba se to nekomu bude hodit (obchod je to spolehlivy, my jsme tam kupovali croozera pred vic jak rokem a vsechno v pohode)

halkac
autor
22. črc 2009

Dobré ránko,
všem moc děkujeme za přání: já už narozeniny měla 11.7., ale slavila jsem to s rodiči až teď - zároveň s Magdalénkou. Je krásné, jak se mění priority: ani jsem nebyla zvědavá na své dárky, ale vrhla jsem se na ty Madlenčiny. Dostala nádherné povlečení, oblečky, mluvícího Krtečka, malý smeták (bo mi ten můj vždycky vyrve z ruky a snaží se zametat místo mě) a malou zvonkohru. My jí budeme přát až dnes a vyzíská polštář a nové sandálky🙂

Jinak Mája si třetinu zoubku ulomila právě na ty moje narozky - přední vrchní to je. Lezla po čtyřech, honili se s Jondou a nějako spadla na pusinu. To víte, ona předtím lezla pouhých 7 měsíců (než se rozhodla chodit), tak proč si po takové době nenabít čumáček, ehmmm že ... No zpočátku jsem měla strach, že jí bude vadit studené a teplé, ale vypadá to v pohodě. Takže teď jí pro jistotu objednám k zubaři, ale počítám, že s tím stejně dělat nic nebude.

Zuzanko, Kristýnka bude modelka dlouhatánská !!! A vidíš, už jsme vás dávno předběhli ve váze 🙂 Zuzi, žloutenku nemáme: já ji chci naočkovat, až děti nastoupí do školky.

No tak jdu dodělat rajče, ať se mi to na tom webu začne hýbat 🙂

Přejeme všem úžasný den!

daniellka
22. črc 2009

čus babule,dnes jednu na pár dní na chatu,tak jdu jen pozdravit 😉

zuzi - stojí to cca 5tis., v porovnání třeba s monitorama dechu mi to přijde dobrá cena,za to jakou to udělá službu. 😉

kuzelka
22. črc 2009

Ahoj
tak jsem si dnes byla vyřídit pas - očekávala jsem kupu lidí a fronty, jsem se spletla 😵 , přišla jsem tam, vytiskla si čekací lísteček a hned mi to číslo svítilo na tabuli 😉 , paní si mě vyfotila, vzala mi otisky prstů, vyplnila jsem jeden papír a bylo, no prostě to byla otázka pouhých 10min!!!! To jsem jěště nezažila!!

Zuzi žloutenku zvlášt nemáme... koukám že Kristý je větší než Jaroušek, my to máme zas opačně 😉

Kači já jsem taky červencový rak 😉

taky bych jela někam na chatu 😀 😝

tindra
22. črc 2009

čaute,taky jsem vás zanedbávala,kamarádka má totiž úžasný bazének,nafukovací pirátskou loď i s nafukovacíma mečama a bednou pokladů,no byla jsem v šoku,my u našich máme jen obyč,ale tohle je fakt super!!!
Nočníky jsem schovala a nechci je ani vidět!!!!Hrála jsem si zrovna s Máťou v leže na zemi a Luky mi chtěl ukázat jak je šikovný,že si ho sám přinese(ale stejně tam nic nedělá 😠 )a sejmul mě po obočí,no udělala se mi tma před očima kdyby se trefil do Máti tak mu určitě rozbil lebku,no já nebyla hodinu schopná ani slova.....tak letěli nočníky do skříně.....
až jednou budu mít dům,tak bazén nechci právě z důvodu panického strachu z utopení dětí,ale on stačí i ten bazének,co si budem namlouvat.
V po jsme byli u zubaře a kluci bez problémů otevřeli pusinku,ani nehlesli no já zírala jaké mám hodné děti.
Kačce a Magdí vše nejlepší,hlavně zdravíčko 😉 🙂 🙂 🙂
Děti mám v pase,máme to na SLovensko 2km,tak kdyby pro jistotu....
Jo a dudlík má Luky pořád,nosím ho sebou i ven,třeba zrovna dneska mi upadl ze třetího schodku z klouzačky,tak bylo řevu...naštěstí to ale hůř vypadalo,nic mu není,ale už jsem vytahovala mobil,že budu volat sanitku.....vůbec se nezdvíhal...a Máťa byl zrovna nahoře na kluzačce,takže infarktová situace,já řvala na Máťu ať okamžitě sjede(je to vysoký a doel beton,takže nemůže jezdit sám)no už tam sama s nima nepůjdu.A aby toho nebylo málo,tak si pak doma pichl M.do patra odměrku ze Sunaru,no naštěstí to bylo jen povrchové,kdyby si to propichl,ani nevím co bych dělala,bo to byla moje hloupost,ukradl mi to ze šuplíku,který mám jinak zabezpečený,ale zrovna jsem si říkala,že pro klid mu to nechám,ať dodělám oběd....prostě den blbec.....tak sem si postěžovala a jdu na tu hromadu žehlení než se kluci vzbudí.

halkac
autor
23. črc 2009

Ahoj holčiny, tady se ještě spí, ale já jsem šla romanticky mávat muži na cestu do práce a už jsem zůstala u PC a uvařila si kafíčko🙂

Tedy Marti, to jsi ale měla den 😖 No asi bylo něco ve vzduchu. My včera odpoledne byli na koupáku, chtěla jsem si to pořádně užít, protože s námi poprvé byl i David. No a co se nestalo...Madlenka šlápla na včelu. Naštěstí je to holka statečná, chvíli si pobrečela, ale voda jí to zklidnila a za 30 minut lítala jako čamrda. Ale byla jsem naštvaná. Hned po příchodu jsem kontrolovala, jestli tam včely jsou nebo ne (mám takový zlozvyk z domu, bo soused vedle nás má včely 😠 ...no a nikde nic. A ona na tu jedinou na celém koupáku samozřejmě šlápne ☹
A teď vůbec je období jakýchsi pádů: nedávno mi dcerka uklouzla ve vaně a spadla na záda. Hlavně že jsem byla tam s ní a hlídala jí...tohle se stát někomu jinému, tak ode mne dostane kartáč, jak to hlídá...no prostě to jsou sekundové záležitosti...

Holky, vy máte všichni takové ďobínky...to u nás jsou v 19 měsících jiné váhy:
Jonda 11,5 kg
Madí 12,7 kg 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

egrzuz
23. črc 2009

Ahoj holčiny,
Marti, to teda byl den, viď? Hlavně, že jsou kluci v pohodě.

Kači, já právě přemýšlím o té žloutence, náš pediatr mi jí doporučil, že strkají všechno do pusiny a tak
Teda Magdí je kus ženský. Posíláme pohlazení na nožičku po píchanci. Ještě, že jí to nenateklo 😕
Jo a včelky hlídám u našich taky, soused je má na zahradě taky.

Já se přidám ke dni blbec, Jarýn se houpal na hřišti na houpačce a převrátil se vzhůru nohama, naštěstí se mu nic nestalo, ale visel tam chudák pěkně 😵 Kristýnka byla protivná, nějak se špatně vyspala, tak jí všechno rozčilovalo.
Jinak pádů máme taky dost, Kristýn má nohy jako fotbalista a Jarýn ten má modřinu na tváři a čele 🙂

tindra
23. črc 2009

čaute,no já vím,že se musíme smířit s pády a modřinami,ale nejraději bych byla aby zase byli ležící mimča co má člověk pod kontrolou 😀 😀 😀
včera jsem potkala dvojčátka z vedlejšího vchodu,nějak se stou mamčou míjíme,tak jsem je dlouho neviděla,no vypadali o půl roku starší a ne mladší,jsou o hlavu větší,ani jsem se raději neptala kolik váží....my s těma 8 a 9 kg jsme oproti nim jak miminka.....no hlavně nesrovnávat,ale když jsem se zase dnes rozčílila na Máťu u oběda,sní toho jak vrabeček....ach jo,kdy mi přiberem.
Holky a ta žloutekna se může očkovat už teď?Já myslela,že to je až od dvou let.

halkac
autor
24. črc 2009

Dobr¨é ránko,

jsem tu jen na pidimoment, bo ze zádveří slyším podivné zvuky...tipuju, že děti mlátí něčím do sušáku na prádla. Ale nechci jít ani nahlídnout, zda se jim podařilo polosuché prádlo z něj sundat😀

Chceme popřát Kristýnce vše nej k svátku - hlavně zdravíčko a štěstí. Jo a taky rodiče, co jí skoro všechno povolí a koupí 😀 😀 😀

Jdeme teď ven, dokud není takový hicák...

daiquiri
24. črc 2009

Dobré ráno holky!

Kristýnce taky vše nej nej, hlavně ať ji rodiče milují a rozmazlují! 😀

My včera byli u vody, Martin má dovču, tak jsme děti poráchali v bazénku, Baru byla nadšená, Pája ječel, ale jinak to bylo fajn. Ale teda sama bych si netroufla a to v podstatě ty moje dětičky ještě nic moc nedělají.

jirule33
24. črc 2009

ahojky, všechny vás moc zdravím 🙂

mám jen otázku 🙂 neprodáváte některá sedátka do vany 😅 určitě se osvědčily, že?

issaga
24. črc 2009

ahoj holky,
taky se u vas skoro neochladilo? 😒 uz mi z toho vedra hrabe... travime s holkama dny v bazenku, protoze na verejny koupaliste nesmime, tak se to prezit da, ale teda nif mof 😝

jirule33 - ja jsem jedno sedatkou koupila a druhe si pujcila... a po pul roce jsem ho temer nepouzite prodavala a druhe vracela, protoze zaprve se v nem holkam vubec nelibilo a zadruhe nefungovalo v nasi vane jak ma... nemame rovne dno, ale takove hrbolkate, aby min klouzalo - a na tom ty prisavky vubec nedrzely a holky se v tom preklapely, takze to bylo nebezpecnejsi nez bez sedatka (zvlast kdyz jsme pouzivali olej do koupele) - ja jsem sedatky spokojena nebyla 😖

vsem slavicim narozeninky i svatky preju zpetne i dopredu vsechno nejlepsi! ja se musim priznat, ze mam co jsem doma s detma problem pohlidat si, kdy slavi nekdo z rodiny, natoz hlidat vsechny nas tady - na to jsem fakt tupoň 😔 😔 😔 ja totiz vetsinou ani nevim, co je za datum, zvladam maximalne den v tydnu a to jen nekdy 😅

kdyz se divam na datum - Marti uvidime se za dva tydny na hodech? 😉 kdyby nebyl moc velky hic, tak bysme mohli spolecne na nejake hriste...

issaga
24. črc 2009

Marti ted docitam tvuj zazitek ze skluzavky... ufff, to musleo byt... ☹ jesteze to dobre dopadlo...

jirule33
24. črc 2009

Is, no my máme vanu takovou slzu, tož zase nevím jestli se tam ty sedátka vejdou dvě 😖 nevím jak jsou pořádně velký 😝 ale vzhledem k úspoře času bych raději děti koupala současně, páč jsem na to pořád sama.

jj ještě bych potřebovala jednu vychytávku 😔 nějaké dětské nádobí s přísavkou? Aby mi to ty mé šikulky nezhazovaly ze stolu.Jestli můžu otravovat tak odkud jste si objednali a jaké? moc děkuju

a taktéž se přidávám ke gratulantům...no já většinou nevím ani den v týdnu 😀 a jakmile je do toho nějakej státní svátek tak jsem totoš vedle 😝

tindra
24. črc 2009

Leni už se na vás těšíme,budete tu dýl???Rozhodně někam skočíme 😉 KOusek od náměstí je celkem fajn posezeníčko s pískovištěm a oplocené 😉
u nás dnes bylo celkem fajn odpoledne(myslím počasí),běhali jsme bosky ale oblečení,na koupání to nebylo,prostě akorát teplota sem tam pofoukl větřík....ideál.
jirule my sedátka neměli,dokud to šlo,koupala jsem v kýblu-a že to šlo dlouho s těma mojima trpaslíkama 😀 - pak malá vanička v přebalovacím pultu a cca od roku větší malá vana ve vaně a až teď od jara vana s protiskluzovou podložkou.od roku už sama téměř nekoupu,šlápla jsem manžovi na krk

halkac
autor
25. črc 2009

Dobré ránko,

děti čučí na Teletubbies, tak mám 15 minut 😀

Sedátka do vany se u nás osvědčily - koupu v nich děti od 11 měsíců doposud a bez nich si to neumím představit. Děti je milují, ve vadě v nich sedí tak půlhodiny - přelívají si vodu, lepí vodolepky, čistí zuby... Ale je to skutečně věc hrozně individuální - kamarádka se stejně starými dětmi se sedátky do vany neuspěla: její kluci v nich nechtěli být, tak je po měsíci prodávala.
A nám se zase neosvědčilo nádobí s přísavkou - naše děti se naopak moc soustředí na to, aby to odlepily od podložky a vždycky se jim to během několiika vteřin podaří.

No holky, přeju krásný víkend. Jdu si uvařit kafíčko.