Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

kuzelka
9. zář 2008

daiquiri - odsávali jsme taky, kapali Libenar ale rýmka trvala stejně tak přes týden
a naušničky jsme píchali až před týdnem 😀 měli jsme prý předtím moc malinké ouška 😀

simonac
9. zář 2008

dai ..ahojky, my píchali naušničky v 6ti týdnech u dětské doktorky a malá byla v pohodě 😉

mar...tak at jste co nejdřív zdraví 😉

marrha
9. zář 2008

ahojky..

Daiq..no konečně jsi nás našla..

moje mudr. zastává názor, že náušničky čím dřív tím líp...u obou holek nám je píchala asi v 6 týdnech a všechno bylo v pohodě...
dokonce tady je už píchají i v porodnici...na požádání...

rýmečky jsme měli taky ze začátku...a nám poradili...Nasivin vytírat nosní dírky...a spray Vincentku stříkat, aby se nevysoušela sliznice...a je fakt, že to zabíralo...

Libenar nám nezabral ani jednou...

daniellka
9. zář 2008

holky co je to ten Libenar? 🙂

issaga
9. zář 2008

dani jsou to takovy ampulky (je jich 15 - kazda se po otevreni musi spotrebovat do 48 hodin) s fyziologickym roztokem - kape se to prckum do nosu a melo by to rozpoustet hlen v nosu i krku

issaga
9. zář 2008

jeho vyhodou je ze se da pouzit uz u novorozencu a taky ze se da pouzivat dlouhodobe... nam pomaha u takove te hustejsi rymy, ale vubec nepomaha u te vodanate - kterou mame prave ted 😠

egrzuz
9. zář 2008

Ahoj holky, tedy chvilku tady nejsem a mám co dočítat 😲 😀

Vítej Dai, my máme naušničky od 3měsíce, ale také jsme slyšela, že se píchají už v 6nedělí, jak kdo.
Simi, už nejste nejmladší viď🙂

Daniellko, Libenar působí jako Vincentka, (jen je to dražší provedení) rozpouští hlen a působí jako desinfekce. Nám teda na rýmu taky moc nepomohl. ☹

Markét, to nás moc mrzí, posíláme pusu a brzoučké uzdravení z Liberce 😕 Chudinky malinký, snad bude dětičkám brzo dobře.

Daniellko, závidím dovču, jééé já bych jela. Musíš nám to potom všechno napsat
😀 😀 😀

daniellka
9. zář 2008

ahááá, tak jsem zase chytřejší. Já používala Vincentku (výsledek nula 😎 ) a Sterimar,ten je dobrej.. 😉

holky já jsem dnes totálně,ale totálně utahaná jako kotě,jdu se umýt a do postele. určo tak brzo neusnu,ale asponbudu ležet 😀

simonac
9. zář 2008

no holky tady se dnes docel kecalo

zuzu.....jo, jo, konečně někdo mladší

my máme nějaké ještě řvavější období než normálně, že by jim nestačilo moje mléko?? uvidíme , v ut máme jít d poradny, ale as nevydržíme a pudem zítra

jinak kafčo jsme dopoledne s gabčou jakštak zvládli, zato odpoledne a večer to byl fakt horor, ted se u nás už spí, tak valím taky, kdoví co bude v noci ☹

marrha
9. zář 2008

ahoj holky...

děkujeme moc...

u ns je to pořád na prd..David pořád 39 nechce jíst...nic...léky do něho nemůžu dostat..celý den leží ..

a Krista...bohužel to vypadá tka jak psala Issa..má to nejspíš na genitáiích...řve jak tur..štípe jí to...takže zítra jdeme s ní..
to není fakt možné..kde to jako mohli chytit?? 😒 😔

aarenka
9. zář 2008

daiquiri .. vítám Tě mezi náma,
všem se omlouvám, že píšu tak spoře,ale nějak teď nestíhám a navíc pořád zápasím se zavirováním počítače.
Já dětem na rýmu dávám Sterimar, pomáhá to, náušničky nám píchali ve 3,5 m
Vajíčko dětem nedávám, mají na něj alergii, ale když jsme jej zkoušeli, tak jsme ho vařila radši 8 minut.
Všem marodům přeji brzké uzdravení...
Pa Renča a spící zlobidla

egrzuz
9. zář 2008

Markét, to je fakt děsný, je mi jich líto prdelek malinkých ☹ 😨
Snad to bude zítzra lepší.

Holky, já už jsem se asi ptala, ale do kdy jste používaly monitory dechu? Kámoška čeká v říjnu mimi a chtěla by koupit jeden, nevím, jestli ho mám tak brzo prodávat. Co myslíte? Dětem bude v tu dobu "teprve" 9měsíců
díky za odpovědi

tindra
9. zář 2008

Marky to je nám líto,posíláme pusinky na čelíčka,ať je jim brzo líp.Holky není nad zdraví,že jo.
My na rýmu používali fyziol.roztok co se dává do injekcí-je to to samé co Libenar,rozpouští hlen.

gapka.h
9. zář 2008

Ahojky,tak jsem vás dočetla 🙂
Kaci-můžu ti dát kontakt na ubytování u nás.Byl tam manželův spolužák-také na kola-byl spokojený.Kukni na to-www.villarozarka.cz
Kuzelka-já už jim zkoušela jogurt s přesnídávkou-také jim to jede-ať nemají jen sladké 😉
Marki-ať jste brzy zdraví.Není co závidět-pevné nervičky 🙂
Dai-vítám tě!!!My chytli zánět horních cest dých.hned v 1,5měsíci-odsávali jme,používali Nasivin akapali Vincentku,může to trvat i 3 týdny-bylo to nekonečné
Holky,tak mi dopadli na neurol.dobře-na cvičení chodit nemusíme.Kuba se zlepšil a pochválila ho-ani nefňukl,Ondra to proplakal*-každý opravdu jiný 🙂 🙂 Takže máme cvičit jen doma-to jsem si oddychla,za 2 měsíce kontrola
Tak hezký večer a dobrou-jdu chrupkat 🙂 🙂

aarenka
9. zář 2008

Gapko, to jsem ráda, že jste dopadli dobře 😵

tindra
10. zář 2008

Gabko a upřímě, ty fakt budeš doma cvičit poctivě?Obdiv 🙂 Já to teď tak proflákala,že nevím,jestli mám jeden cvik vůbec dobře 🤐 Zítra máme jít na rehabko a já Máťu nemůžu dostat do správné polohy, to asi pozná,že jsme necvičili 😒
Za chvilku jedem do Brna na kardio,holky já se tak bojím,že nemůžu ani jíst.Manža jako obvykle v poho,se furt diví,proč se tak nervuju.Nabalila jsem spoustu skleniček,kdybych z té nervózy nemohla kojit.
Držte nám prosím palečky

daniellka
10. zář 2008

ahoj babulenky!!

gap-toje super,že máte neur. dobrou. 🙂

tindra - neboj,vše bude o.k. 🙂

daiquiri
10. zář 2008

A ten Sterimar je i pro takhle malý prcky?

gapka.h
10. zář 2008

Ahojky,
tindra-my cvičíme opravdu skoro každý den-nemusíme speciální cviky-nejsou na tom tak špatně-stačí poloha na bříšku a kontrola hlavičky.To dělají pořád,když jsou na zemi.Kdyby to bylo njak moc špatné,tak by nás už dávno poslala.Dohání to vše postupně.Držím palečky,já bych byla také nervozní,pak napiš 😉 😉
Tak jdem na procházku,zatím

simonac
10. zář 2008

ahojky holky u nás se zase celé ráno řve, fakt jsem nevydržela a zavolala doktorce, jdem na převážení, jestli mají dost mlíčka, ahojky pak písnu jak jse dopadli 😉

marrha
10. zář 2008

Ahoj holky..

Simi dej pak vědět...

Gapko to je super, že jste dopadli dobře..

Zuzi...já jsem monitory chtěla už prodat..., ale po příhodě s Davídkem jak vypadl z postýlky je ještě nechám...pro jstotu....i když už je tam nemám....., ale předtím jsem mu ho dala znovu..

u nás noc trošililinku lepší...horečku má pořád...v noci pořád poplakával...léky do něho dostat byl problém..nad ránem vytuhl...jak s vzbudil dala jsme mu léky..otevíral pusinu sám..asi měl hlad..tak jsem zkusila mlíčko..dal si 100ml...a usl.a spí do teď...už to budou dvě hodky..byla jsem tam pro věci pro Kristu.. a ni se neprobudil...krista je ted s tatínkem u mudr..at s ejí na to raději podívá....

daniellka
10. zář 2008

dai - dělá se sterimar pro děti. jestli pro takhle malý prcky,nevím,ale je to mořská voda,tak myslím,proč ne,to jim uškodit nemůže . a ta sůl toprávě dobře uvolňuje. je bych jim to nešplíchla přímo do nosu,ale na tyčinku a tím do nosu,má to dost silnej proud.zeptej se raději v lékárně. 😉

elis.1
10. zář 2008

holky, ahojky, všechny vás i vaše mimísky moc zdravíme, potřebovala bych vaší pomoc, kamarádka mě přihlásilka do soutěže v místních novinách o nevěstu, je mi to blbý otravovat, protože nejsem typ, kterej by se někam hlásil, ale je to tady, noviny vyšly a já bych mooooc potřebovala vaši pomoc, rozhoďte sítě prosím kde můžete a hlasujte prosím sms ve tvaru: ZN NEVESTA 01 na číslo 900 06 09, cena je 9,-Kč za sms, soutěž potrvá do 8.října a je možné z jednoho telefonu hlasovat vícekrát, strašně moc děkujeme za všechny hlásky
Ali, Vašek, Terezka a Lucinka

issaga
10. zář 2008

ahojky holky,
tak u nas je teda furt zdravi na houby, ale holky uz se zlepsily aspon noci a lip spi. snad se te rymy zbavime, uz je to fakt otravne

tindro drzime pesti, jak jsme slibily - ozvi se, jak jste dopadli

marrho tak snad to bude uz jen lepsi a brzo se z toho dostane. fakt jak mi to licila nase mudra, tak jsem si rikala, ze to musi byt hrozne... no snad to bude brzo za vami, vy taky musite mit porad neco 😉

tak a skleroza zase pracuje - nevite co jsem jeste chtela napsat? 😀 😀

elis.1
10. zář 2008

holky sterimar je pro kojence a my používáme humex je to od narození - je to i s násadkou do nosíku, aby to nepustilo dál, je bezva taky mořská sůl

marrha
10. zář 2008

ahojky...

u nás je to naprd...david nejí nepije.....pořád spí.....jen se probudí..dám si ho an ruce a už zase spí....teplotku už ted neměl...spíš mi dělá starosti to pití....a nechce mi vzít léky..ani si to nechat vymáznout....ach jo....
já už tu od rána brečím..jak vidím jak se bobíšek trápí...

krista to nemá opar.., ale prý kvasinkovou infekci...prý z toho, že se hodně teď v létě potí....

no nevím..nemám z téhle doktorky nějak zvlášt dobrý pocit...dneska jsme s e sní po telefonu chytla...asi zvážím změnu...(měli jsme super doktorku a ta šla před dvěma měsíci do důchodu), tahle je tam místo ní...., ale nějak mě nepřesvědčila....

ale našla sjem teď tohle
http://www.sterimar.cz/cs/produkty/sterimar-bebe/

tindra
10. zář 2008

Ahojky,tak jsme dopadli blbě,máme teď jen čekat,až se ozvou z Motole s termínem operace.Ach jo.A mělo se na to dojít už v těhu.Já se asi ZBLÁZNÍM.Neznáte nějaká dvojčátka co tam byla? Vůbec si neumím představit jak to bude.

simonac
10. zář 2008

marr....tak to ti fakt nezávidím, držím pěstičky at jste co nejdřív ok. já bych řvala jak k.... asi celý den, smekám jak to zvládáš, já s něma dnes bečela už ráno, když mi podle mě bez důvodů přes půl hodiny ječeli jak divá zvěř!!!!!

my se byli dnes teda převážit, protože ti mí prcci řvou přes den jak tuři, a to už budeme mít v pá 4. měsíce, doktorka je pochválila, že pěkně břibrali, tak asi nechápala co tam já chci , když máme dojít v ut do poradny ☹

marta váží 5.700 a Kristýnka 4.900 tak prý na to, že jsou jen a jen kojení je to dobrý 😉

daniellka
10. zář 2008

tindra to mě moc mrzí..Držím palečky,buď statečná,mimouši to určo dobře zvládnou,nebooj..Moc ráda bych tě nějak potěšila,pomohla,řekni jak.. Musí to být hrozně těžký,když ti tohle řeknou. Drž se. 😵
A kdo musí na operaci,oba??

tindra
10. zář 2008

Dani ne jen MArtínek. Naštěstí.