Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
9. led 2009

Simi 😀
s tím kojením to je na prd...kdyby už bumbaly aspon jej jednou max. 2x, že? 😔 ..se ti nedivím, že jsi si už poplakala... 😔 stejně jste borky...co i přes všechno tady to pořád kojíte...já bych to už nedala..potřebuju prostě spánek...pro mě těch prvních 6 týdnů bylo fakt katastrofa..kdy usli kolem 22 hod..a pak co dvě hodky vzhůru 😔
Já si živě vzpomínám jak jsem v těhu prohlašovala, že žádné zvykání na klid...že si od začátku budou zvykat na spaní v normálním prostředí....a je to úplně naopak...jsme byli rádi, když vůbec přes den zavřeli oči...a chodilo se doma po špičkách, nic se nesmělo dělat...a je ot tak do dnes 😀 😀 😀 😀

Gábi..jak psaly holky...zruš jim jedno spaní...pár dní s tím budou bojovat, ale pak budeš mít klid i Ty...zvyknou si na to....naši od roku spali někdy 2x někdy 1x, podle toho jak se vzbudili ráno a těd už 2 měsíce možná 3 spí jen po obědě, ale za to dluho...většinou spí 2 hod. a někdy i 3 🙂

issaga
9. led 2009

ahoj holky,
u nas se taky neda vystrcit nos ven, je tu -12, tak jdu na vas mrknout

jakoby nestacil ten mraz, tak nam dnes vypovedel sluzbu kotel a opravar ma cas az kolem poledne (no jsem rada, ze vubec prijde a nebudem tu bez tepla cely vikend), tak snad tu neumrzneme, nez prijde 😖

daiquiri
9. led 2009

Markét, já byla taky pro ať se dělá co největší hluk, aby si děti zvykly 😀 Jenže to přes den měly tvrdý spaní. Teď když usnou, tak stačí aby pes zaštěkal, leknou se a jsou vzhůru, tak taky raději chodím po špičkách 😀

My dnes ven jdeme, mám sraz s kamarádkou na kafe, takže dojedu do nákupního centra - 15 minut, to snad zvládneme 😉

simonac
9. led 2009

mar -- já to atk mám vlastně dodnes, usnou kolem deváté , desáté a co 2 hodky kojení, no snad se to někdy zlepší 😲

dai - taky jsem měla jít s kamoškou na kafíčko, jenže bez dětí, ty měly být s babi venku, jenže vycházka se nekoná, takže ani kafíčko 😠

marrha
9. led 2009

Simi já vím..proto říkám, že jsi borka 🙂 , já bych to nedala....

Leni...tak to ej teda pech...snad dorazí co nejdřív 😕

Verun 😀 jj...to známe...já už vypínám i zvonek, když jdou spát 😀

daiquiri
9. led 2009

Simi, jak píše Markét, fakt bys zasloužila metál! Já už bych se složila, to se klidně přiznám, i když si myslím, že vydržím hodně!

Markét, nám zvonek nefunguje, nějak nám tam zateklo, ale to je jedno, stačí, že je někdo za dveřma a ten jeden chlupatec hned štěká! ☹ Ještě, že ten druhej to neumí!

Holky, taky jsem přidala pár fotek, kdybyste chtěly mrknout.

halkac
autor
9. led 2009

Dai, já tu zase uchcávám z miminek🙂 Vždycky, když nějaké vidím, tak bych ho zas tak chtěla! No děti máte opravdu nádherné - Barunka je kočka a Pavlíka bych si ráda zamluvila pro naši Magdalénku 😀

marrha
9. led 2009

Verun nádherné fotečky 😵

Kačko ani mi nemluv....já pořád koukám po miminkách... 😔 😀

daiquiri
9. led 2009

No, oni už to nejsou takový miminka, když to srovnám s těma prvníma fotkama 😀 Hlavně, že se z toho Barča vylízala.

Kačko, klidně, ale my chceme nějakýho bohatýho ženicha, ať nás pak můžou děti sponzorovat 😀 😀 😀
Já pořád říkám, že Pája musí bejt chytrej, studovat a pak vydělávat, ale Barče stačí když bude krásná a uloví nějakýho pracháče 😀 😀 😀

daiquiri
9. led 2009

Teda, napsala jsem to blbě, ty si zamlouváš Pavlíka, tak to ho musíme fakt donutit studovat, aby Magdí zajistil 😀

gapka.h
9. led 2009

Veru-fotečky opravdu móooc pěkné a ty jsi šikovná mamča 😀 😀 😀

Simi-vstali v 6.30h,dama spali každý 1h 20min.-to se dá 😉

egrzuz
9. led 2009

Tak koukám, že jsem jediná matka, která vystrčila děti na mráz 😀 😀 😀
U nás je dneska jen -6 a na terase svítí sluníčko. Já bych je doma uspávala dlouho a bylo by to něco na moje nervíky, potom bych si musela dát celou čokoládu 😀

Já myslím Gapko, že třikrát je fakt moc na roční děti. Vyzkoušej to a uvidíš

Markét, tak nějak podobné to bylo u nás. Rychle zalhnout a nabrat sílu 😀

Jaanja, my chodíme k Mudr.Kuchařovi. On taky říkal, že vojtu cvičit nemusím, ale já chodila. Podle rady reha a pediatra. Jaroušek to potřeboval. Teď už chodit nebudu. Oni ty doktoři v nemocnici se špičkují s peditry stále, to je děsný.. Škoda, že jsme vás tam nepotkali. My šli na 13.30 😀

Kači, tak jak jsem včera machrovala, že nejedí děti v noci, tak dneska Kristýnka po dvou měsících vyžahla flašku ve 3ráno, probudila se a nemohla zabrat, tak jsem do ní narvala mlíko a potom usnula. 2 hodiny jsme si spolu holky povídaly 😀

daniellka
9. led 2009

zdar babule!

u nás je dneska šíílený rodeo,borci jsou uřvaní,uječneí,no katastrofa.. Ted zrovna usnuli,já jsem z toho tak vyfluslá,že jdu taky zalehnout..

S tím chozením - mně to nepřišlo tak hrozný,že začli chodit oba zaráz. Já jim nějakou zábranu za zadkem nedělala,když spadli,tak spadli. a oni se dobře rozchodili hrozně rychle..Není to nic hroznýho. Naopak,člověk konečně pokročí zas do jiné dimenze,monžností,co lze s dětmi dělat,kam jezdit atáák 😉

simonac
9. led 2009

halo, halo, kde jste všechny nezamrzly jst venku???? ☹

daiquiri
9. led 2009

My venku byli, ale teda tohle není nic pro mě 😒 Děti byly nabalený, těm zima nebyla, ale já i přes teplý vložky do bot, dvoje ponožky a lyžařský rukavice doma rozmrzala hodinu 😠

Holky, když jste pak dávaly ty příkrmy, ohřívaly jste to normálně v mikrovlnce? A vždycky jenom trochu nebo celou lahvičku? A pak jste začaly normálně vařit a mixovaly jste to tím tyčovým mixérem?

simonac
9. led 2009

já to ohřívám v mikrovlnce, vždy trochu a pak přidám a když vařím mixuju tyčovým mixérem 😉

daiquiri
9. led 2009

Simi, díky, mám blbý otázky, ale já to moc prožívám 😀 😀 😀

simonac
9. led 2009

já mám sice už jedno velké dítko, ale ted se zase znovu na vše ptám, nějak už jsem pozapomínala.. 😀

egrzuz
9. led 2009

Simi, já tě taky obdivuju, jak píše Markét stačilo mi to když na začátku 🙂 Já když se nevyspím, tak nevím která bije 😒

Dai, fotečky nádherný, taky jsem si učurla 😀

Já ohřívám v mikrovlnce a prvních asi 14 dní jen trošku co sní a zbytek do lednice. Vydrží ti to na druhý den, ale neohřáté. Vařené jídlo tyčovým, ale jak jim dáš skleničky nebudou ti moc tvoje vařené chtít. Většina dětí to tak má 😒

tak u nás se spí, snad bude celou noc 😀

gapka.h
9. led 2009

..atk venku opravdu kosa,vydržela jsem dvě hoďky 😉 Spali dvakrát..tak dám vědět,jáká byla noc...teď už spí 😉

Dai-také ohřívám v mikrovlnce a mixuji tyčovým mixérem.Ale jak píše Zuzi-přes svátky víc jedli ze skleniček a domácí moc nechcou.Tak jim to dávám na půl-domácí-kupované.Ale já tak první 2měsíce dával jen vařené.

marrha
9. led 2009

ahoj holky...

já ze začátku ohřívala ve vodní lázni...v mikrovlnce až později...
a my jsme asi extrém...Niky skleničky nechtěla nikdy...jen domácí..a tihle dva jí všechno...začaly na skleničkách a v ohodě přešly na vařené...a pak jsem jim to střídala....podle toho jak s emi chtělo a co jsme měla doma 😀 a jí teda všechno... 😉

Verun neboj podle mě to moc neprožíváš..jsi naprosto v pohodě..co já tu na konovi našla za dotazy...z toho mi fakt šla někdy hlava kolem na co všechno se tu holky ptaly 😀 , ale nemyslím to ve zlém...já si třeba spoustu věcí vůbec od NIky nepamatuju ani to jak jsem jí co vařila...až časem se mi to v paměti zase vylovilo 😀 ...ale třeba u Niky jsme neměla žádné info, žádný net...a žije 😀 😀

jaanja
9. led 2009

egrzuz: a myslíš, že dr. Kuchař je lepší? Já totiž k šípovi chodila taky, když jsem byla mimčo, a už tenkrát to prý byl bručoun 😉 my měli doporučení k dr. Kuchařovi, ale já netušila, že se tam střídají, a zrovna jsme stáli vedle tu frontu na ty kyčle (to je taky teda vymyšlené, to by mě zajímalo, jetsli v jiných městech je taky jeden doktor a fronta až ke dveřím 😝 ), tak jsme místo stání ve frontě šly na tu neurologii (a mamka stála mezitím frontu na kyčle). Se cvičením teda teď nevím.. byla u nás doma ještě jedna fyzioterapeutka, a ta naštěstí taky říkala, že holky dělají, co dělat mají, a že jim to jde pěkně.. tak já pevně věřím, že to tak bude i dál.. Ke komu jsi ještě chodila Ty? Kdo tě učil ty cviky z vojtovky?

simi: s tím kojením jsi fakt fantastická. U nás jedí v noci třeba i až po 4hod, já pak ještě odsávám a říkám si, jak málo se vyspím... 😎

Holky, jak jste prosím u malých dětí řešily odříhnutí, když jste je krmily obě najednou? Když jedna dojí dříve, tak čekám, než to dopije i ta druhá a mezitím ta první začne blinkat... nebo v jaké poloze jste vůbec krmily obě děti najednou? Já teď mám jednu na klíně a druhou opřenou o polštář, ale takhle to můžu praktikovat jen dokud se nezačnou mrskat, to by mi ta na klíně pak mohla spadnout. Asi to bude časem lepší v autosedačce nebo v lehátku?

S tím umělým mlékem uvidíme, máte pravdu, že nám třeba Nutrilon bude sedět a nebudou mít po něm problém se stoličkou..

A ty večerní diskotéky přestanou tak v jakém měsíci? 😀 😅 Já moc nechci, aby hodně plakaly, mají už pupeční kýlu 😔

marrha
9. led 2009

Jaanjo...já je krmila v lehátkách najednou a když jeden dojedl dřív...tka jsme si ho bud dala na rameno nebo přes kolena....a jka byly starší, tka jsme si je vždycky položila vedle sebe na bříško... 🙂

daiquiri
10. led 2009

Markét, spíš tak sonduju a sbírám informace jak to kdo dělal. Protože někde se třeba píše, že v mikrovlnce se ohřívat nemá, že je to škodlivý, pak zase, že ten tyčový mixér taky ne, že se ničí živiny, tak z toho pak mám trochu zmatek. Asi si to udělám podle sebe a bude to 😀
A přesně jak píšeš, Niky žije, tak to si myslím taky, hlady neumřou. Mamka mi vyprávěla jak mně cpali už asi v 8.měsíci koprovku s knedlíkem 😀

Holky, u nás se spalo do 7:30, jsou asi po tatínkovi, kéž by jim to vydrželo 😀 Akorát, že já se budila už od pěti, nervózní kdy děti vstanou 😅

simonac
10. led 2009

ahoj holyk,

dai - tak to u nás nehrozí!!! u nás se nespí ani ve dne ani v noci ☹

simonac
10. led 2009

jéžiš mělo to být holky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gapka.h
10. led 2009

Ahojky,
..tak mi dnes dopol.bojovali-nedala jsem je spát,usnuli až v 11h-tak uvidím,jak dlouho budou spát 😉

jaanja-já když kojila oba naráz a to bylo tak první půl rok pořád.tak jsem si dala na gauč vedle sebe vajíčko nebo lehačku a toho prvního šupla tam po kojení,odříhl si a druhého přes rameno na rukách nebo pak vyměnila 😉
je to výhoda kojit oba naráz-velká úspora času..jen chce vydržet.Vím,říká se mi to,já teď bojuji se spaním přes den 😉

...tak hezký víkend...zítra jdem s hochy do plavání..tak snad nezmrznem 😉 😉

tindra
10. led 2009

Dai když jídlo dětem mixuješ,dostávají rychlou energii,říkala u nás paní ve zdravé výživě,bych ju chtěla vidět s dvojčatama co i po hrudce v kaši blinkají 😀 a miminka krááásnýýýý
ale už je pravda,že Martínek dostává kousky brambor ale Luky nee,toho ani nehne aby kousal,jen křupky kukuřicné
a mikrovlnka u nás taky jede 😉 jak to jinak stíhat jen se dvoma rukama?Jen když je to v kastrolku a třeba vývary nechávám v ledničce a pak to ohřeju na plynu,ale ten za chviku dojde 😒

egrzuz
10. led 2009

Jaanjo, já neznám Šípa, tak nemůžu posoudit, ale Kuchař je úžasný, už nás měl na starosti, když se děti narodily na nedonošencích.
Cvičit chodíme tak od 2měsíce na rehabilitaci na Konratickou k paní Fridrichové, taky úžasná, hodná paní. Ale uvidíš, holčičky jsou šikovnější a třeba ani chodit nebudete muset. Teda moc bych ti to přála, není o co stát☹
Ta chodba na kyčle je strašná, já tam byla s dětma asi 4krát a pokaždé děsný a hlavně, to jak se svlékají na chodbě, to je taky dost strašný☹ To trochu v tom Liberci nevymysleli 😒

Gabko, jsem napnutá, jak se u vás spalo? 🙂 Půjde to né? 😉

simonac
10. led 2009

zuzu u nás se taky chystá a vysléká na kyčle na chodbě, ale já si je nechala v kalhotách a vyslekla až tam, mohli by zkusit něco říct 😠