Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
13. zář 2008

Dobré ránko holky, tak jsem Vás konečně dočetla,

zuzu..gratuluju k výročí a užijte si to

dai...já zatím jenom kojím, ale je to boj, jak někdo říká, že kojení je jedno z nejkrásnějších období tak já nesouhlasím , pijou pěkně jen v noci, přes den se nechcou chytit ani po 4 hodinách, pak řvou hlady, děs, flašku nechtějí tak musíme vydržet 😉

za chvíli vyrážíme do města na slavnosti vína -- je tu zima, tak snad nám ten burčák nezmrzne dřív než ho tam stihneme vypít 😉

daiquiri
13. zář 2008

egrzuz: jééé, to závidím, i když já tu mám dneska mamku, tak uvaří ona. My měli 1.výročí svatby v srpnu, ale to jsem sice už byla doma, ale děti na nedonošencích, takže ani nebylo co slavit.

Koukám, že stejný problém, čím to je, že to mlíčko neumějí vytáhnout? Mně to štve, nejenom kvůli tomu, že jsem chtěla hrozně kojit, ale přesně i kvůli tomu, že nebudou mít MM a v poslední řadě taky finančně se to prodraží. Ale co se dá dělat. Pro jedno bych mlíko asi měla, ale dva už neuživím.

Liberec znám docela dobře, jezdíme ke kamarádovi na chalupu na Semerink 🙂

Tak dobrou chuť 🙂

daniellka
13. zář 2008

čaute babulenky!

podzim je tu,co? tady taky strašná kosa,ale slunečno. a to jdeme odpoledne na grilování,no,nejradši bych,kdyby to udělali vevnitř na pávnici,bojím se,že si nachladím děcka před odjezdem.

dai - když to čtu,tak jak přes kopírák to bylo u nás. KOjení katastrofa,pouštěli se, nic si nevytáhli ,musela jsem odstříkávat a dokrmovat. A mlíka bylo čím dál míň a asi po třech a půl měs. jsem přešla na UM. Jestli ti blbě pijou z prsa,tak přejdi na flašku,je to strašná úleva,aspon pro mě byla. 🙂

borcoši usnuli,tak já jdu něco dělat. je tu chaos,plno krámuů už na cestu,já s nima nejsem schopná zabalit.tak si aspon vyžehlím co potřebuju..

kuzelka
13. zář 2008

no u nás bylo kojení taky boj, tak jak píše simča hezky pili jen v noci, přes den katastrofa - kolikrát pili i hodinu (spíš jenom žužlali) usínali u toho... když jsem je odpojila řev... takže jsem si pořídila el. odsávačku, věděla jsem že si vypijí dost a bylo!!

jirule33
13. zář 2008

Ahojte mamči 🙂 ještě mezi vás nepatřím, ale chtěla bych radu 😕

Pořizujeme pro děti postýlky a dumám nad matracema, jestli stačí ty obyč molitanové 6cm vysoké, nebo molitan LUX, ty jsou prý tvrdší a nebo brát nějaké dražší?Jaké máte vy? A jak se vám osvědčily? Děkuju za každý postřeh, v týdnu bych je chtěla už nakoupit 😉

tindra
13. zář 2008

ahoj Jirule, my máme matrace molitan.kokosové,jsou celkem tvrdé,ale myslím že jsem četla,že tvrdší jsou lepší,už si to moc nepamatuju.Každopádně klukům se na nich spí krásně,třeba dneska Martínek usnul hned a Luky asi po 20min 😉 Přeju ať vydržíš co nejdýl mezi nás nepatřit 😉
Dneska jsem se potkala s Issagou,její holčičky jsou móoooc krásný a roztomilý 😀 😀
Nevíte čím může být,že už mi odsávačka nebere prsa?Přitom ručně odstříkám celkem dost,ale to je makačka.Může to být motorkem´?Ale bzučí furt stejně.

egrzuz
13. zář 2008

Simi , díky
oběd byl super. Děti byly nejhodnějšía to celý dne zlobily 🙂

Dai, trochu tady dumám , kde je Semerink 😲 😕

Jirule, ahojky, gratuluji k těhu. Já koupila postýlky nejobyčejnější 900kč/ks , ale vzala jsem do nich matrace kokosové za 700kč/ks. Myslím, že investice do kvalitnějších matrací se vyplatí. Tak hodně štěstí při nakupování
😉 🙂

halkac
autor
14. zář 2008

Ahojdá🙂

Brrr, tady je zima! Já nechci! Děti řvou, když je oblékám - celé léto byly jen v plenkách, příp. na sebe dostaly ještě body nebo tričko s krátkým. A den ze dne je cpu do bundy, punčocháčků a kalhot 😠

Díky moc za rady ohledně pokračování příkrmů - zkusili jsme včera jogurt, začnu asi s pořádnou hustou kaší (jen nevím kdy - večer už dávám dětem flašku s mlékem a trochou kaše, ale źe lžičky jim to zatím nechci dávat - je to zdržovačka🙂

Dai - já na tom jsem naprosto stejně jako Kuželka. Děcka jsem z prsu kojilla dva a půl měsíce, bylo to šílenýýý. Vypili si tak 40 ml, pak jsem je dokrmovala odsátým mlékem. A tak jsem si řekla dost: kolotoč vážení, odsávání a kojení mě naprosto drtil. Proto jsem začala jen odstříkávát elektrickou odsávajdou - zpočátku tak šestkrát denně, dnes čtyřikrát. No a to MM jim dávám z flaštičky. Bože, jak já jsem spokojená. Vím, kolik vypili, nacpu do nich vždycky dost, mateřinku mají...ideální. Ale je pravda, že nad prso není. Takhle jsi vázaná na elektriku, musíš furt myslet na to, kde bys mohla odsát, kde ohřát mléko, ...No a teď se už na to odsávání z těchto důvodů chci vykašlat a převést je jen na UM...velcí jsou dost a maminka se obětovala taky dostatečně🙂🙂🙂

Jirule, my jsme koupili taky normoš postýlky, ale kokosové matrace - přeci jen na nich děti budou dobrou chvíli spát.-)

Zuzi, copak jste si dali dobrého na oběd? Jóóó a hodné děti v hospodě??? Znááááám 😀 😀 😀 Včera jsme si byli sednout s bráchou, který slavil narozky - byli tam i moji rodiče. No a děcka se spokojeně uvelebila na klíně a začala vykládat a smát se a prostě zářila spokojeností. A to přesto, že byla hrozně unavená - když jsem je dala pak do kočárku, během pěti sekund spala 😀

Marti, kde jste se s Issagou viděly??? S tou odsávajdou - netáhne ti bradavku? Jestli ne, tak zkus toto: sundat tu bílou klapku=membránku a znovu ji nasadit. Pokud ani to nepomůže, pak bude špatného něco v motorku a nezbývá než jít odsávajdu reklamovat. Mně taky bzučela furt stejně, ale přitom netáhla...Bylo tam vevnitř cosi prasklého..

simonac
14. zář 2008

dobré ránko holky,

my máme jednu matračku obyčejnou - po starším Petovi a jednu kokosovou - novou a myslím, že kokosová je lepší, tak dokoupíme druhou kokosovou

včera jsem sidala burčák byl fakt skvělý 😉

jdu dát ranní kafíčko, všem pěký den

daiquiri
14. zář 2008

jirule: my máme taky kokosové matrace LUX. A dětem se spinká dobře 🙂

Tak jsem to kojení už vzdala, když vidím, že je to všude stejný. Mám ruční odsávačku, tak jsem přemluvila manžela, že mi koupí elektrickou, přeci jen je to pohodlnější a budeme dětem dávat část UM a část té mé trošky. Aspoň trochu toho mýho mlíka mít budou.

Ergzuz: je to mezi Janovem a Bedřichovem 🙂 Taky jsem zvědavá co jste měli dobrého k obědu? A dětičky to zvládly?

Halkac: jsi další, kdo mě utvrzuje, že dělám dobře. Já si pořád říkala jaká jsem hrozná máma, že to kojení nezkouším dál, ale přesně jak píšeš, akorát jsem se nervovala. Zvážit, přiložit, bojovat s kloboučkem, pak zase zvážit a zjistit, že vypili max 20-30ml 🙄 Já odsávám po každém krmení. Není to málo jen 4x? Zas se bojím abych o to mlíko nepřišla?

daniellka
14. zář 2008

dai- nebud z toho smutná,že jsi vzdala kojení,já si jsem jistá,že ti to teď ušetří hodně energie i času,když budou pít z lahviček. Kdo nezažil mimčo,který tak strašně špatně pije,nepochopí.. A UM se dneska moc moc kvalitní.

tak kluci mi usnui,dneska jim oběd moooc chutnal,úplně to do nich padalo. já bych měla jít něco dělat,mám spousty práce,ale když mě se taaaak nechce!! asi si jen umyju vlasy a ostatní dodělám odpoledne. 🙂

egrzuz
14. zář 2008

Ahoj holky, u nás se marodí. Kristýnka má od večera 38,5 . Byla jsm ena pohotovosti. Musíme při každé teplotě s močí, kvůli těm ledvinám, ale je to v pořádku, naštěstí.

Jak dlouho může být teplota u prořezávání zubů, kolik dní máte kdo zkušenost?

Musím utíkat.

Markét už je u vás lépe??

gapka.h
14. zář 2008

Ahojky,tak včera jsme oslavy ve městě zvládli-burčák výborný 🙂 🙂 ,děti vydržely 😉
Jinak dnes máme za sebou druhé plavání 😉
tak manžel nezapomněl-dostala jsem k výročí kytku a řetízek z chirur.oceli 😀 😀
Dai-já kojím stále,ale dopol.dostanou přesnídávku,v poledne zeleninu a navečer kaši-jinak kojení.V nemocnici to byl boj,už jsem měla koupené flašky a ohřívačku.Ale dojela jsem domů a rozjelo se to.A to byli kluci po císaři a týden v inkubátoru a na ipce.Byl to boj,ale jsem ráda,že kojím 🙂 🙂 Pevné nervy!
tak hezký chladný den 🙂 🙂

simonac
14. zář 2008

zuzu...u nás trvaly teplotky i tři dny + průjem, fuj -snad nás to už ted nepostihne, byl to fakt mazec

gabčo...já si dávám pohárek burčáku i ted, MM byl na kurtech a donesl zase flašu 😉 já ale jen pohárek 😉

gapka.h
14. zář 2008

Simča-tak mi pohárek přepošli-ať se mi líp žehlí 😀 😀 😀

simonac
14. zář 2008

gabča....dojdi si

gapka.h
14. zář 2008

Simca-nemůžu-musím to dožehlt-to by bylo na dlouho 😉 Dám si zítra,jak dojdu na masáž 😉
-co ten zítřek,platí???

simonac
14. zář 2008

zítra už nebude, ale místo kávičky můžeme chodit na burčák, mívá ho i dole v cukrárně
kde máš děti? my jsme doma za hodku pudem na hřiště i s petou

gapka.h
14. zář 2008

Jsou venku s Hasťou,já už dožehluju 😉 To je tam možná potkáte 🙂

daiquiri
14. zář 2008

Gapka:jsem taky po cisari pod celkovou narkozou,k detem jsem mohla az za tri dny a nikdo mi nerekl,ze mam kvuli mliku odstrikavat.Na jipce byly deticky pet dni,pak na nedonosencich asi jeste 18 dni.Do toho ja mela zlomena ramenka u stydke kosti,za detma jsme mohli jezdit jen jednou denne.Byla jsem na tom blbe i psychicky,myslela jsem,ze se doma to mliko rozjede.

gapka.h
14. zář 2008

dai-to nevadí,hlavně se nenervuj-dostanou mlíčko umělé.To je divné,že ti v nemoc.neřekli,že máš odstříkávat.Já s tím bojovala,musela jsemodstříkávat aspoň dvakrát i v noci a pak jim to donést.No už na to nechci myslet,já na tom byla v nemocnici také psychicky blbě.A jinak spinkají,nám nechtěli být vůbec v postýlkách ☹

daiquiri
14. zář 2008

Dokonce se mi ani nikdo neptal jakou chci narkozu, prostě paráda. Nemám na to dobrý vzpomínky.
Odsávat jsem začla až někdy čvrtý den a to po třech hodinách, ale asi už bylo pozdě.

halkac
autor
14. zář 2008

Dai, já jsem zpočátku taky trpěla jak pes, že nebudu kojit. Kdybych věděla, jaká pohoda je odsávání (u mě), tak se rozhodně netrápím dva a půl měsíce s dětmi u prsa. Odstříkávat bys ale měla rozhodně více, tak 6x denně i 7x, pokud to vyjde). Přestav si, že já jsem dokonce začala odsávat víc, než když jsem kojila + pak odsávala. A hlavně - mám po nervech. Teď mi krmení zabere 10 min i s ohřátím a odsátí cca 20 minut. Předtím jsem kojila cca půlhodiny, půlhodinu odsávala, a krmila ze stříkačky (později z flaštičky) dalších deset minut. Připočtěme umytí lahviček, ohřev apod. - takže dohromady mi krmení udělalo hodinu a půl dlouhou akci☹

Každá kapka MM dobrá,takže to bude úžasný kompromis. Něco od tebe, zbytek UM, kterého se absolutně neboj - jak píše danča, jsou dnes precizně vyráběné a mateřinku nahrazují téměř dokonale.

daiquiri
14. zář 2008

Jojo,odsavam po kazdem krmeni,takze to vychazi na tech 6-7 odsavani🙂U me se to casove zas tak nemeni,tu skoro hodinu a pul mi to da taky,kazdy prcek skoro pul hodiny u lahvicky.Ale uz zaciname zrychlovat,tak snad se to zkrati.Spis jsem hlavne vic v pohode🙂

tindra
14. zář 2008

Dai pevne nervy,fakt to odsávání je lepší-já teda kojím ale kolem skoro všechny duomamky odsávaly,lepší než se trápit,vím co je to ,když nepřibírají jak mají.
My máme váhy M 5420 a L6650.To je co.Dneska nejel výtah,tak jsem byla ráda,ale jinak vždycky když nejí tak brečím ☹

Tak přeju pohodový večer

daniellka
14. zář 2008

dai - oni nepapkaj zaráz?? krmíš je postupně?

tindra - váhy krásný, jsou to pašáci 🙂

simonac
15. zář 2008

dobré ránko holky, to se ještě všude spí?? 😉

u nás byla šlená noc, připadalo .že kojím co hodinu a ke všemu tu ted ještě prší, tak nevím, nvím, jak to tu dnes přežijeme ☹

mar... vy máte ty židliky od fisheru? jak jste spokojení??

jinak Vám všem pěkný den 😀

gapka.h
15. zář 2008

Ale jsem tu taky já 😀 😀
No počasí hnus-co budeme holky dělat???Já to s nima celou dobu doma nevydržím 😝
My měli budíček po šesté a po deváté budu muset jít s nima ven-jsou doma protivní ☹
Tohle mě čeká celou zimu a to oblékání!!!!!
Danielka-jak ty jsi to zvládala na podzim a v zimě.Vydrželi celé dopol.doma?
tak příjemný den 😉 😉

daniellka
15. zář 2008

gapka - jj,vydrželi,v pohodě.. Já s nimi většinou chodívám až odpoledne,dopo jen někdy. Oni si blbnou,hrajou si,honí se po bytě (chudáci sousedi 😅 ) atáák. A někdy samo i zlobí. 😎

Už jsemkoupila jednu sadu oteplovačky+bunda pro oba kluky,ještě to musím sehnat někde jednou,protože budem venku furt a budoufurt mokří 😀

daiquiri
15. zář 2008

Daniellka: krmim je postupne,myslis jako,ze mam z lahvicky krmit oba najednou?Vubec nevim jak😢