Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

kuzelka
25. črc 2009

Ahojky
já sedátka do vany nemám a neměla ani mi nechyběly, navíc děti mám živější takže pochybuju, že by v nich vůbec vydrželi chvilku sedět 😅 😀 a navíc mám na obě moc malou vanu 😝

tady je dnes střídavě, chvilku prší pak zas svítí sluníčko....
odpo se chystáme všichni na bazén 🙂

daniellka
25. črc 2009

nazdárek babulenky

jdu vás pozdravit,jsme zpět z chaty a dneska mi tcháni odebrali dětičky,za což jsem mooooc vděčná a užívám si ticha a nic neděláníííí
😀

jirule - sedátka do vany jsem měla a byla jsme s nimi moooc spokojená. kluci je dost užili a v pohodě se spolu čáchali va vaně a vyhráli si 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jirule33
25. črc 2009

ahojky,

děkuju za rady, tož dneska se mi podařily sedátka sehnat, úplně ty samé jako máš na fotce ty Danielko 🙂

halkac
autor
26. črc 2009

Ahojdááá,

holky, tak u nás proběhlo slibované ochlazení...díky za to. Nějak snadněji se dýchá 😀 😀 😀

"Bohužel" naše děti dnes zaspaly, takže nestihneme jít poprvé s naším štěnětem na cvičák...a já se tak těšila - ale v tuto chvíli už mají půlku výcviku psi za sebou 😉 Takže snad příští týden. Já se tak těším - nějak mi chybí MOJE koníčky, čas jen pro sebe. Holky, jak jste na tom vy? Věnujete se některá nějakým spešl koníčkům???

daniellka
26. črc 2009

kaci - nevěnuju se vůbec ničemu a pěkně mě to štve. ale snad se to vrátí do starých kolejí 😀

jirule tak si je hezky užijte 😀

baby pozor, nechci provokovat, ale dneska jsem spala do 11 😀 😀 😀 budu tchánům ty dětičky asi nadělovat častěji 😀 😀

egrzuz
26. črc 2009

Ahoj holčiny,
Dani, ty jsi ale provokatér, já spala do 7 ☹ 🙂 Ale je dobře, že si odpočineš, je to potřeba
Jak jsou kluci ještě malinký na tý fotce , viď? 😉

Kači, já taky nic "svého" nestíhám a nedělám 😠

Jirule, já mám od Nuku protiskluzový talíře a docela jsou fajn
Sedátka do vany se u nás nechytla, za 2m jsem je prodala. Faktem je, že jsem je pořizovala až po 9m a už bylo asi pozdě. Tak ať se u vás chytí a líbí se dětem

halkac
autor
27. črc 2009

Holky, pomooooc, ulomil se mi zub, navíc cítím tak tři kazy...asi bych měla zavolat zubařce, že 😒 ??? Když já bych raději znova rodila...

Vám krásný den, já jdu na to telefonování 😠

egrzuz
27. črc 2009

Kači, tak co objednala jsi se? 😕 Jéééé, já taky tak nerada zubaře.
A co jsi dělala?

Holky, v kolik chodí vaše dvojky spát? Já už jsem poslední dobou hotová, dřív , než ve 21h neusnou, po obědě spí od 11h do 13h jinak né. Celý dne lítají venku a stejně chodí pozdě. Kámoška má o ro starší holčičku a ta chodí už v 19h

daiquiri
28. črc 2009

Ahoj holky, tak včera pařák, dneska prší, ale zas je o dost příjemněji.

Kačko, mazej k zubaři! Jakmile to zanedbáš, bude to pak mnohem horší!

Zuzi, u nás se cto teď dost zlepšilo, jak minulý týden usínali tak v deset, tak teď jsou do půl devátý tuhý. Ale přes oběd mi spí už tak sotva dvě hodiny a odpoledne už vůbec. A taky poslední dobou vstávají po pátý 😖

kuzelka
28. črc 2009

Ahojky
ajéjej zuby 🤐

Zuzi u nás se chodí spát tak v půl deváté, ale kolikrát tam stejně řádí do deváté a někdy i později, taky venku běhají jak splašení a nějak z toho nějsou unavení 😕

jdu se najíst 😉

egrzuz
28. črc 2009

Holky fakt jo? Já myslela, že se všude chodí v 19h a jen ty naši jsou nějaký netopýři 🙂 🙂 🙂
Já vzpomínám na časy, když byl Jarda pryč a dvojky chodily spát v 18.45 a hned se spalo 😀

Karin, co máš dobrého?

kuzelka
28. črc 2009

no jo taky vzpomínám jak chodili spát v sedm, ono možná až se bude zas dřív stmívat tak budou chodit spát dřív....
Zuzi nic dobrého 😝 samé nedojedky a polívku 😅

halkac
autor
29. črc 2009

Dobré ránko,

tak dnes toho mám hodně na srdci, tak snad stihnu všechno napsat, než prťata vstanou....

Zuzi, tak u nás se teď přes léto chodí spát kolem půl deváté až deváté ☹ Ale taky doufám, že se to spraví, až se bude dříve stmívat...v zimě a na jaře se tu chodilo v 19,30. A přes oběd spí už od roku jen jednou denně (12 - 14,30). Ale je to náročné: já děti opravdu miluju, ale taky bych ráda milovala svého muže...na což nezbývá večer síla 😀 😀 😀

Tak - u zubařky jsem byla. Naštěstí mě ještě vzala, na druhý den letěla do Turecka. Zub mi spravila, ale ještě tam musím jednou na "dodělání". A nenašla mi další kazy!!! Sice jsem se zaradovala, ale nakonec si uvědomila, že není proč jásat: bo ty stoličky prostě bolí při dotyku teplého či chladného (jinými slovy...kaz tam prostě je, ale asi nějaký vnitřní...takže je to otázka času, kdy vyleze)

Včera jsme byli ve Zlíně a prožili jsme super den! Nejprv jsme šli na neurologii a děti byly poprvé za život opravdu mooooc chváleny. Doktorce se líbilo, jak jisté jsou v chůzi a že jsou hodně chytří 🙂 🙂 🙂 Tak jsem jí za odměnu řekla, že mj. omdleli při vzteku a mluví se mnou jen v citoslovcích 😀 😀 😀

No a pak jsme šli koupit madlence sandálky...navštívili jsme tuto prodejnu: www.detskeboty.cz Adresu píšu, protože mají nádherné botky a prodej přímo po netu, tak kdybyste některá měla zájem...

No a nakonec jsme šli do ZOO...poprvé s "vnímavými" dětmi. Ježiši, to byla paráda. Úplně mě dojalo, jak děti nevěřícně koukaly, že slon a žirafa fakt existují, že to nejsou jen postavičky z knížek 😀

A na závěr jsme ještě koupili druhou cestovní postýlku...no prostě parádička den🙂

daniellka
29. črc 2009

Nazdárek děvčátka,jdu vás pozdravit,když máme dneska tak krááásně 😀 😀

jak se máte, co nového? doufám,že jsou všichni zdraví 😉 nestíhám nějak dočítat komplet..

zuzi u nás je to se spaním přesně jak u Katky, klidně Kači kopíruju i tvůj výraz,že bych ráda milovala i śvýho muže na což večer není síla 😀 😀
Dšěcka celej den lítaj běhaj,nezastaví se a já jsme unavenější než oni a když jim v posteli vykládám pohádku,tak se úplně zazdím 😀 😀

egrzuz
29. črc 2009

Tak včera jsem nechala Kristýn řvát a vydrželo jí to jen 20min a ve 20h se spalo 😀

Přidávám se k Vám holky, večer není síla a ten táta to né a né pochopit 🙂 😉 🙂

Kači, ty botičky vypadají fakt pěkně

Jo a už mám dvě kila dole teda za 14dní a stejně jsem si dala sladký, já to bez toho nevydržím 🙂

egrzuz
29. črc 2009

Kači zapomněla jsem vám pogratulovat za pochvalu paní doktorky 🙂

Jak jste vůbec daleko s mluvením? Jarýn dost opakuje, už říká i brambory 😀 ale K si jede tu svojí řeč a nechce moc mluvit
Jo a nočníky, ty fakt už neřeším.

kuzelka
29. črc 2009

Ahoj 🙂

u nás je na mluvení šikovnější Kuba, hezky opakuje ale Bára ta to komolí jak může, vystačí si se dvěma slabikama a hotovo 😀

no nevím jestli to mám jednodušší nebo ne, s tou večerní sílou ale taťku tu mám přes noc jen o víkendu 😀 😀 😅

jóó nočníky, teda Bára už na něj taky chodí, doma lítá jen v gatatách, ale holky já NEDĚLÁM nic jinýho než FURT vylívám, vymývám a suším ty nočníky!!!! Jen za dopolende než šli spát Barborka čůrala asi 30x 😝 ona má totiž z toho strašnou radost, hlavně když ho jdeme spolu vylít do wc a vymýt 😵 😀 😅

issaga
30. črc 2009

bry vecer 🙂

koukam - to je teda dochazka 😀 vsichni si uzivate zase vedra u vody? ...my letos na verejny koupaliste nesmime, tak jsme dnes zase vytahli na zahradu bazenek - a i tak to bylo fajn

s nocnikem je to u nas stejne jako u Kuzelky - holky maji curani do nocniku a pak vylivani jako zabavu 😀 Ale jinak ne ze by pliny nemely, vetsinou jeste maji (doma mame vsude koberce, tak neriskuju... bez plen chodi jen na zahrade) Jo a taky nocnik zneuzivaji vecer, kdyz se jim nechce spat - a jsou schopne pul hodiny tvrdit, ze budou "cuat-kakat" - a sedi na nocniku misto spani... 😀 Nijak to nehrotim, ale tajne doufam, ze se plinek brzy zbavime.

s mluvenim jsme na tom dobre, obe zopakuji prakticky cokoliv (samozrejme ne dokonale)... od rana co vstanou, tak ty zobacky nezavrou, jen jidlem je na chvili zacpu, ale vetsinou i u jidla neco povidaji... a strasne moc si pamatuji a kazdy den me prekvapi nejakym novym slovem nebo vyrokem - dnes napriklad: "jezisi!" 😅 😅 😅

a spat se u nas chodi tak v osm, pul devate (obcas i pozdeji)...

daiquiri
31. črc 2009

Holky, ahoj, jen v rychlosti, trochu nestíhám, ke všemu mě trápí nějaká nemoc.
Nemáte nějaký tip na povlečení pro děti? A taky na nějakou jídelní soupravu s přísavkou? Moc děkuju!

juliet
2. srp 2009

Dai, jedna kamarádka používá tyto podložky pod nádobí a je s nimi moc spokojená. Tak předávám odkaz: http://www.forbaby.cz/zbozi/281724/20477/20413/...

daiquiri
3. srp 2009

Juliet, děkuju moc, to mě docela nadchlo. Já tak nějak hledala na netu, jenže jsem chtěla nějaké hezké nádobí s obrázkem, ale i s přísavkou a žádný se mi nelíbilo. Ale našla jsem hezký bez přísavky, tak ho můžu koupit + tuhle podložku!

halkac
autor
3. srp 2009

Tož baby jedny, já na chvíli odjedu na chatu a nikde nikdo 😝 ! No jo, že vy někde lenošíte ...

Tak já se jdu vybrečet. Dnes jsem definitivně ukončila miminčí éru - prodala jsem náš kočárek Bertini, který sloužil dětem do 1 roku 😔 Holky, mě se chtělo skoro brečet, když si ho noví majitelé nakládali. Tož jsem taková cíťa. Ale je pravda, že jsem měla problém zbavit se i těch pidimini oblečků z porodnice a několik kousků jsem si (nevím proč) schovala na památku 🙂

kuzelka
3. srp 2009

Ahoj

toš já jsem se zbavováním oblečků nijak problém neměla, ale to je kvůli tomu, že jsme zatím v pidi bytě a holt to jinak nejde 😝

holky, taky máte děti poštípané od komárů?? Chudáčci oba moji jsou doštípaní, a i když jim to mažu fenistilem, tak mají ne pupínky ale přímo pupeny 😒 taková nějaká přehnaná reakce, mi přijde ....

egrzuz
3. srp 2009

Ahoj holky,
Kači, já mám taky schované věci , hlavně dupačky a čepičky z porodnice a chodím na ně koukat 😀

Kuzelko, já mám koupený do zásuvky stojek proti komárům a na noc ho pouštím

Minulý týden ve čt do mě narazila baba(šílená dáma podnikatelka) na křižovatce, nic moc to nebylo, jen se opřela, ale mám na autě - (novém) asi 4 škrábance , což naštve a oprava by byla za 8tis. Neměla jsem u sebe ten formulář pro pojišťovnu, venku 30stupnů a děti v autě, tak jsme se domluvili, že si zavoláme, holky a ta ženská mi to zapřela, teda její sekretářka. S ní jsem ani nemluvila. Já brečela jako želva, jaký jsou ještě lidi svi...☹ ☹ ☹ A ještě mi hrozila právníkem, chápete ten charakter??? 😔

Aby tento týden nezačal líp, tak ráno žehlím a děti si hrály u komódy. Vyndavaly kalhoty a podprdy a hrozně se bavily. Já byla ráda , že jsou hodný. Jen jsem se otočila a najednou rána, ta komóda letěla a televize, která je na ní taky. Obě děti pod skříní a Jarýn televizi na hlavě. Hned jsem pádila k doktorovi a na RTG. Naštěstí dobrý, teď hlídat 24h a zítra na oční pozadí. Kristýn je ok.
Holky, to byl šokanec, já to nechápu, jak se to mohlo stát. Snad už máme konečně vybráno, furt něco ☹

Tak všem hezký den a opatrujte se

kuzelka
3. srp 2009

Zuzi oni je právě tak komáři "dožrali venku" jak už je tak po půl šesté tak tu komáři sadisticky útočí a i když nasadím s kočárem tempo tak je "žerou" 😒 😒 ale zas nechci být s dětma doma 😒 😠

teda teda to jsou ošklivý věci, dovedu si představit tu situaci, vedro, děti (u nás jěště řev) taky bych se asi domluvila 😒 no prostě lidi jsou svině 🤐 😒 ale já naštěstí (nebo naneštěstí) nemám řidičák
Zuzi snad to bude s dětma dobrý 😉 😉 držím moc moc palečky!!!

daniellka
3. srp 2009

nazdárek babulenky!!

bla jsem pár dní na hcatě,páradička,pohodička,ted už jsme zase doma na pár dní,koupáky apod.,já to léto prostě miluju a štve mě,že už je půlka za námi 😀

zuzi - lidi jsou potvory,to je děs. tak si vem někoho známého a taky jí zavolej,že máš svědka,který to dosvědčí a že právníka bude potřebovat ona,pokud se s tebou nedohodne.. na takovýhle lidi mám úplnou alergii. 😠

ty tvý dětičky teda zkouší ale věci,ještě že jsou v pořádku 😉

halkac
autor
4. srp 2009

Dobré ránko,

tedy Zuzi, já jsem skoro vyskočila z kůže, když jsem četla o té tvé nehodě a babě jaze!!! Tož můžu ti říct, že bych se taky rozbrečela...taková pipka blbá. Zhluboka se nadechni a napiš koze mail, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě ☹
A proboha - ta komoda! To je neuvěřitelné štěstí, že se nic nestalo !!! Hned jsem to vyžvanila Davidovi a on včera montoval kousky nábytku ke stěnám...A co ta televize? Rozflákala se nebo vydržela???

Kuzelko, s komáry taky bojuju a vůbec nevím, co dělat. "Naštěstí" jsem pro ně největší pochoutkou já, a tak sjem pro děti přírodní repelent...ale i tak se prcky snažím ochránit. Doma máme síťky v oknech (/tzn. že nemusím používat ty repelenty v zásuvkách - mně z nich vždycky pálí v krku ☹, venku děti stříkám repelentem (speciálně pro dětskou kůži) a když přeci jen najdu štípanec, potřu jej Fenistilem. Holt teď po těch povodních jsou opravdové nálety komárů ☹ ☹ ☹

Holky, tady je ošklivo, lehce mrholí a já už skutečně nevím, co se s dětmi dělá zavřená v bytě 😀

Přeju krásný den!

daiquiri
4. srp 2009

Ahoj holky, oblečení po dětech rozdávám kamarádkám. Nechala jsem si jen pár kousků, věci v kterých jsme vezli děti z porodnice. Je to úplně neuvěřitelný jak to bylo maličký. Ještě mám takový dupačky co měla Barča, sháněli jsme na ní pidi velikost pro nedonošený dětičky, tak jsou opravdu mini 😀

Poštípaný jsou prcci taky a to bydlíme v paneláku ve 12tém patře!

Zuzi, tak to musel být šok! 😢Ještě, že se nestalo nic vážného. Tohle by mě teda nenapadlo, že se může převrátit komoda. Byla vratká? A teda s tou bouračkou, fakt tu ženskou potvoru nechápu! Jak někdo může být s prominutím takový hajzl? A jak píše Kačka, tak já na ty boží mlýny věřím, ono se opravdu lidem vrací to co udělají zlého. Ale to tě bohužel asi neuklidní.

egrzuz
4. srp 2009

Holky, tak na očním taky naštěstí vše ok. Divím se, že mu to nerozbilo hlavu, ta televize má asi 30kg a spadla mu přímo na hlavu, nerozbila se, to se taky divím. Ta komóda se zasekla o šuplík a částečně o televizi ležící na Jarýnovi.
Je to taková klasická montovaná komóda, kterou mají všude, včera Jarýn zkoušel a fakt je to vratký, když děti zatáhnou za šuplík nebo jí rozhoupají letí 😠

Kači, to je dobrý nápad, taky to přimontujeme ke zdi

Veru, já se tím právě uklidnila, že na ní taky příjde a i jsme jí to vzkázala po její sekretářce, že se jí to všechno vrátí.
Viděla v autě dvě malé děti, říkám, že jsem na mateřský a s těma lidma to ani nehne, fakt nevěřit nikomu , už nikdy 😠 😠 😠

Na druhou stranu si říkám, hlavně, že jsou děti ok a nic se nstalo, barvu na autě vem čert

tindra
4. srp 2009

čaute,teda Zuzi to je něco,kam se hrabou moje příhodky....stát se to mě,tak manža jde a její auto jí taky škrábně🙂 on je na takovéto lidi strašně háklivej a vznětlivej,no kdo by nebyl,ještě že nestalo nic dětem,no já bych brečela už na místě,taky mi ty hormony ještě hýbou slznýma kanálkama.A tu komodu to je taky sila,hned jsem tady všechno zkoušela.snad budete OK.Vždycky stačí vteřina a něco se semele.
My byli o víkednu na hodech,takový ty klasický vesnický,kačena,zelí,koláčky,kolotoče,střelnice no prostě POHODA,jen manža byl zase na rybách,no neva.A včera jsem zkusila koupák,no ty moje šídla byli jak neřízené střely,každý jinam,neposlechnou ale byla jsem překvapená,že se nebáli dokonce chtěli i do hlubokého,ale nebylo moc slunko,tak se mi nechtělo,ale příště to s nima zkusím i do hloubky,to bude rykot 🙂
Dai u nás přísavka na talířku stejně nefunguje,jak je přestane jídlo bavit letí všechno ....
Jo a ještě si postěžuju,měli jsme průjem a Máťa má zas jen 7,5kg,kdy mi kluci přiberou????jsem z toho na palici