Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
4. srp 2009

Tak u nás by to dopadlo asi stejně jako u Marti. Manžel je cholerik, ale já taky, tak bysme na ní možná vlítli oba 😀
Mně na autě taky moc nezáleží, ale on je na jakýkoliv škrábanec háklivej. Ale, Zuzi, je pravda, že asi to nejdůležitější v obou případech je, že se dětem nic nestalo a jsou v pořádku!

Marti, já taky nepočítám, že to bude držet jak přibitý, ale aspoň trochu nebo aspoň chvíli by to mohlo zůstat na místě.

Jinak u nás nic moc, Pavlík si jako už skoro dva měsíce sedá, ale pořád se jednou ručičkou přidržuje. Barča se pořád jen plazí ☹

halkac
autor
4. srp 2009

Dai, že vy dneska slavíte rovný rok??? GRATULUJEME !!!!!

A neboj, ony to děti všechno budou dělat (sedět, lozit, stát, chodit...)- nejprv jsem také patřila k těm, co řešily co kdy a jak (však mě znáte), ale cítím, že se začínám vnitřně smiřovat s tím, že nemám vývojové rychlíky...takže třeba na pořádný pokec s dětmi si ještě pěknou dobu počkám 🙂

simonac
5. srp 2009

ahoj holky, jen vás chci pozdravit, doma mně nefunguje net, tak jsem musela k manžovi do kanclu, abych vás aspon pozdravila, dočítat ted nebudu nemám čas, snad později, jinak u nás řvoucí období u Kristý neustále trvá 😒 a o nocích ani nemluvím 😠

manža byl na opraci s kolenem tak jsem byla sama doma - děs ☹, v pá bych měla odvést petu k ségře do prahy, tak snad tam si aspon odpočínu, jedu - teda doufám - na víkend - poprvé bez dětí, tak snad to tady všichni zvládnou, sice tchýně vyšiluje, jak to bude náročné, jak můžu od takových prcků odjet....lže bych neměla jetdit... mají tatínka, atk at se postará nee???

všem pěkný den a snad už i doma budu mít brzo net v pořádku , abych mohla mrknout častěji 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daiquiri
5. srp 2009

Jojo Kačko, měli, děkujume za přání 🙂

Simi, tchýně je tak neochotná? Proč by to nezvládli za pomoci manžela ne? Taky máš sakra nárok na odpočinek!

juliet
5. srp 2009

Daiquiri, také moc blahopřejeme k prvnímu ročku, hodně zdravíčka a úsměvů na tváři 😵

A neboj, oni se všechno naučí, ti moji nejdřív stáli a až pak si sedli a začali lozit, každý to má prostě jinak 😉

A také věřím na boží mlýny, paní podnikatelka to jednou pozná 😝

jirule33
5. srp 2009

Dai, taky maloškům přejem vše nej...a hlavně zdraví, u nás se dnes teplotkuje 😖 zatím jen jedna teda.

Juliet díky za radu 😉

stejně některý lidi snad nemají svědomí 😖

daiquiri
6. srp 2009

Holky, díky za přání, slavit budeme až v sobotu, zítra budu péct dva dorty, tak mi držte palce ať se nějak povedou 🙂

tindra
6. srp 2009

Dai taky přeju vše nej,hlavně zdravíčko,šikovnost na sezení a tak přijde za chvilku sama.
😉 já teĎ dávám konečně dohromady videa a připadne mi,že v roce byli kluci ještě krásný malý miminka.oproti lumpíkům co mám doma teď 😀
a cukroví ti šlo,ne? na vánoce jsi nám tu myslím dělala chutě se spoustou druhů cukroví,nebo se pletu?potom nám dortíky vyfoť jak dětem budou chutnat 🙂

jirule33
6. srp 2009

Daiquiri, máš nějaký osvědčený recept na dort? Já měla dnes snahu objednat Martinovi na sobotu a už mi ho nikde nechtěli udělat, takže musím něco spáchat sama.Mám v plánu projet recepty na mmb, ale kdybys měla nějakej dobrej recept budu ráda 😉
Jinak Lucka má angínu ☹ tak jsem zvědavá jestli to Pavla chytne od ní.

daiquiri
7. srp 2009

Marti, taky děkujeme za přáníčko, to sezení by se hodilo, aspoň na ty fotky z oslavy 😀 😀 😀
Jojo, cukroví dělám už spoustu let, to mě moc baví, tak jsem zvědavá jak dopadne tohle.

Jirule, nemám nic osvědčenýho, dort jsem pekla dvakrát v životě, peču jen to cukroví a koláče.
Budu dělat dětem cheesecake a pro nás takovej čokoládovej, vypadá krásně, ale mám z toho docela bobky
🙂 Recept klidně pošlu, jestli ho chceš - písni do IP.

simonac
8. srp 2009

ahoj holky, tak už jsem v Praze - teda přesně ve Svárově - okres Kladno, zatím si ten odpočinek užívám, ale po dvokách e mi pochopitelně smutno

veru- prosím o recept na ten cheesecake, a nechtěla by ses tady někde sejít, ale až tak v pá příští týden, kdy tu budu i s dvojkama, abychom si ukázaly prcky i naživo neen online???kdyžtak písni i do IP, at to tady nemusím hledat, ju???

halkac
autor
10. srp 2009

Ehm, ehm...tak dnes jsem nás vytahovala až ze třetí strany 😀 😝 😀

Jaktože tu nejsou podrobnosti o oslavách u Dai???

Simi, a co ty a Praha a opuštěné děti???

Já teprve teď uložila díťata ke spánku, ještě tam cosik šveholí, ale nejdu tam ani náhodou. Bo co ti dnes předvedli ! Byla tu na návštěvě po půlroku kamarádka se stejně starou holčičkou a ti moji vyvrhelové pořád kňučeli a brečeli a vztekali se...prostě bylo to skoro na ostudu.

Ale jinak to bylo příjemné odpoledne. Hlavně proto, že kamarádka Blanka je maminka, která zvládá všechno levou zadní, je stále usměvavá, pěkná, příjemná.... Pracuje od šestinedělí, přitom s dcerkou Beátkou má překrásný vztah - stejně tak i s manželem. A to oba dva chtějí tak pět dětí ... fakt mě to pohladilo po srdíčku - že existují lidi, kteří si to vezmou na bedra a vědomě chtějí takovou bandu dětí . Já bych na to neměla ze sobeckých důvodů (omezení rodiny, méně finančních prostředků apod.)

egrzuz
10. srp 2009

Ahoj holky, no to je teda docházka 😕 😕 😕

Jinak dovolenou máme vyřešenou, tchýně mi oznámila den před zaplacením dovolené, že Jarouška hlídat nebude, že se na to necítí po tom jeho kolapsu a takže máme změnu. Pojede celá rodina do Berlína do tropického ostrova 😀
Na jednu stranu jsem ráda, že budeme všichni spolu, ale na druhou si teda moc neodpočinu. Přemlouvám ještě kamarádku na pár dní na dovču, ale staví, tak nemají moc financí

Kači, já jsem teda taky sobec 5 dětí bych nezvládla ani nechtěla. Kámoška má taky teď páté dítko a oba tvrdí, že jsou konečně komplet 🙂

Veru, co dortík a dárečky?

Simča, určitě paří a užívá 😀

Jinak náš Jarýn je pěkný capouch, řve pokud něco chce a nedostane, tak dělá scény a já se stydím, ach jo. Sama si za to můžu, ale pěkně se rozpovídal, tak jsem ráda. Mluví a opakuje íp než Kristýnka , té se moc nechce

daiquiri
11. srp 2009

Ahoj holky!
Kačí, ono zas není tolik co psát. Oslava fajn, dorty se mi povedly, děti spokojený, jen tchýně s tchánem jim nic nedali - nekomentuju to, bylo mi z toho smutno.
A bohužel se mi moc nepovedly fotky, byly zatažený žaluzie, tak asi jsem nastavila špatný režim na foťáku.

Jestli jsem to dobře pochopila, tak Simi je i s prckama! Snad nám vyjde v pátek sraz, tak pak poreferuju! 😉

Zuzi, aspoň teda, že to oznámila před zaplacením 🙄 A ona je nějak starší, že by to nezvládla?

Jinak jsme byli na roční, vše v pořádku - jen baru má zánět v očíčkách a taky jsme se rozhodli pro očkování Prevenarem, Baru to má zadarmo.

egrzuz
11. srp 2009

Veru, ona je mladice a navíc má mladšího přítele, na kterého má sil až moc 😀 Prostě se jí asi nechce a jen se vymlouvá.

Náhodou , fotky jsou pěkný, jak mají prckové rozzářené očička, to je super. Jsou to sluníčka.
To si děláš legraci, že nic nic babička nedonesla? Jako jak to odůvodnila??? 😕

Jakto, že má Baru zdarma očkování? To je super, toho využij určitě. Očičko, ať se brzo zahojí.

daiquiri
11. srp 2009

No jo Zuzi, to se asi musí věnovat příteli a dítě by jí jen překáželo! 🙄
Pavlík trochu vyváděl, ale hračky se jim snad líbily 😀 ještě chceme v Ikee pořídit od dědy, teda vlastně pradědy stolek a židličky, i když je to asi brzo.
Ne, vůbec nic. Neřekla nic. Oni jim nedali ani nic k Vánocům, ale tohle jsem teda nečekala, fakt mě to vyvedlo z míry. Každý jim něco dal, i kamarádka co nemá moc peněz koupila dvě krásná trička!
Je to zadarmo pro děti co měli po narození do dvou kil, platí to od roku 2009, což je super!

egrzuz
11. srp 2009

Aha, ale není až pro děti narozené od roku 2009? Já vím, že se něco takového řešilo

No to je teda síla, že to těm babičkám není hloupé, naše nechce hlídat a vaše nic nekoupí, to se fakt člověk diví.
A co na to manžel?

Nám taky nabízejí kamarádky, že by pohlídaly, ale já bych se bála jim dát Jarýna na noc, tak povozit v kočárku ještě jo, ale na delší dobu né.

daiquiri
11. srp 2009

Nene, platít to prostě od roku 2009.

Asi ne, jen doufám, že budu jiná až budu stará! Ale já nevím, jsem jiná, i na blbou návštěvu přinesu víno a třeba čokoládu, to je snad i slušnost. A ne se jen přijít nacpat. Ke všemu mají jen jednou vnouče, ale s níma se moc nestýkají, tak to prostě nechápu. Já nechtěla moc rýpat, jeho rodiče moc nemusím, on to ví, tak jsem se jen tak nenápadně zeptala, prý to viděl, že nic nepřinesli, že se musí zeptat co to jako mělo znamenat.

kuzelka
11. srp 2009

Ahojky 🙂

Veru, opožděně vše nej k 1 narozkám 😵 !!! A fotky jsou hezký 😉

Zuzi, to je mi líto s tou dovolenou 😒

já jsem ted ve víru shonu, totiž v neděli odlítám s dětma na dovču do Bulharska, tak jsem sháněla, vyřizovala pas skoro na poslední chvíli, ale už je hotový (byla jsem pro něj teprv včera 😅 ) nakupovala atd...... Vrátíme se zpátky 30.srpna.

jinak batůžky berušku a netopýra už mám doma 😀 😀

egrzuz
12. srp 2009

Karin, ty se máš, taky jsem měla zamluvené Bulharsko, ale Jarda tak daleko s prckama nechce. Bojí se, kdyby Jaroušek zase omdlel, co by jsme tam dělali. Je to moc brzo po tom prvním kolapsu ☹
Tak si to tam pěkně užijte a poreferuješ až se vrátíš, jak to s dvojkama šlo. Určitě to bude všechno fajn

Jaký jsou ty batůžky? Já je ještě neobjednala, ale chystám se na to

Veru, to nemá cenu se stím rozčilovat a řešit to 😒

halkac
autor
12. srp 2009

Dobré ránko🙂

Tedy holky, to jsou zprávy ! Zuzi, Dai - tchýně vám nezávidím !!! Jak říkáš, Dai, je to fakt trapas, že nedonesli ani ň. V této době, kdy koupíš hračku za pár korun ☹ A Zuzanko, mrzí mě to s tou dovčou - kam jste měli jet? Někam k tomu moři, že? A když jarda nechce do Bulharska, máte náhradní řešení? Třeba někam do Čech? A jak jsi oslavila svátek?

Kuzelko, kam přesně letíte? Úplně závidím , ale tak nějak hezky. Doufám, že si to pořádně užijete !!!

egrzuz
12. srp 2009

Kači, náhradní plán je Berlín, je to 3h cesty od nás a budu prý na pláži 😀 😀 😀 Nechcete s náma? 🙂
http://www.tropical-islands.de/en/visitors.html#a

Svátek jsem ani nějak neslavila,já na něj zapomněla, kdyby ráno nevolala mamka, tak to ani nevím 🙂

Karin letí myslím do Primorska, viď Karin? 🙂

daiquiri
12. srp 2009

Karin, taky děkujeme za přání!

A Zuzi, tobě opožděně taky vše nej, nej k svátku! 🙂
Zítra se chystáme přes den za známýma do Jablonce, tak budeme kousek od vás 😀
Ten Berlín je prý super, pak poreferuj jestli to opravdu stojí za to. Pojedete i na noc?

Kači, je přesně můj názor, i kdyby koupili hračku do stovky, tak je to nezruinuje a potěší to, ale přijít s prázdnou, noc nic, to fakt nemá cenu! Naštěstí máme strejdu s tetou a moje rodiče, ty vždycky dětem dají co nejvíc můžou!

kuzelka
12. srp 2009

Ahoj

ano ano letíme do Primorska 😉 taky doufám že si to užijeme 😕 🙂 a nezblázním se tam 😝 😀 😀 😀 😀

Zuzi batůžky jsme použili zatím jen jednou (myslím že je užijeme hlavně na dovče) a jak naschvál jsme ty vodítka ani nepoužili, obě dětičky chtěli jít za ruce 😕 😕 to u nás není vůbec obvyklé, jak potřebuju aby šli za ruku tak ne a ne, a když teď mohli ťapkat sami tak jak chtějí, tak šli za ruce 😕 😀

daiquiri
12. srp 2009

Karin a na jak dlouho? A jen sami s manželem a dětma nebo máte ještě nějakou ruku navíc?
My přemýšlíme, že bysme k moři jeli příští rok, ale že bysme vzali mojí mamku, abysme třeba mohli večer zajít na vínko 🙂

Ještě mám dotaz, děláte dětem třeba smažený vajíčka? Já dostala teď domácí, tak nad tím přemýšlím. Díky

kuzelka
12. srp 2009

Veru, jedu na 15 dní, ale bez manži, musí být v práci 😒 a dovolenou by nedostal, samozřejmě že mám dovolení s tím že si to zasloužím 😵 😵 😵 jedu se svýma rodičema 😉

daiquiri
12. srp 2009

Ty jo, to je docela na dlouho! Ale zase když máš jako pomocníky rodiče, tak by sis snad mohla i trochu odpočinout ne? Akorát si teda nedovedu představit balit na takovou cestu. Předpokládám, že jedete autem?

daniellka
13. srp 2009

nazdárek děvčátka,hlásím že žijem! 😀

dai - opožděně ale přece vše nej nej k narozeninkám! doufám,že oslava proběhla jak má 😀
hele děti už mají rok,takže myslím,že vajíčka v poho můžou. ale usmažila bych je fakt dokonale.
😉

karin moooc moc si to užij. o Bulharsku jsme taky uvažovali. a 15 dní,to teda fakt závidím,aspon si to pořádně užiješ. takový ty dovči na týden, to je prd.akorát člověk dorazí a zabydlí se,už aby zas jel domů 😀 Tak si to krásně užijte a at se ti tam hlavně nestýská po manžílkovi,aby ti to nekazilo dojem z dovči,kterou si zasloužíš 😉

dneska je nějak pošmourno ,vůbec nevím,co budeme dělat.chjo chjo. co je tohle za léto?! já chci na koupalištěěě!!!

😀

kuzelka
13. srp 2009

Ahoj

Veru nejedeme, letíme 😉 balení je docela v poho, akorát se vejít do toho váhového limitu je naprd 😠 😠

Dani děkuju, máš recht dovča na týden pro mě není dovča 😉 😎

no, počasí zdá se trochu umoudřilo, tak snad to vydrží!! 😉