Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
18. led 2010

ach jo, zase jsme byli až někde na 4. stránce ☹

to je ale snížku, co? jak na to reagují vaše mrnata 😉 , naši jsou ted někde na sánkách a docela se jim to líbí 🙂

dagin
19. led 2010

Ahoj všem!

Snížek si užíváme - chodíme sáňkovat, holky nemají problém se v něm válet a zmáčet se, jsou nadšené.

Tindro, začala jsem s vysazováním na nočník po spinkání a cca 1x za hodinu asi od 18-ti měsíců. Až byly s nočníkem smířené, cca za 2 měsíce, zkusila jsem to bez plen. Nejprve jsme byly samá nehoda, ale vytrvaly jsme a teď si sami sundají kalhotky a udělají co potřebují 🙂 a nebo si zahlásí, že chtějí na záchod. S Terkou byl zpočátku problém - nechtěla na nočníku kakat - ale upravilo se to. Hlavně je nenutit na nočníku sedět, pokud nechtějí - aby se to nezprotivilo. A chválit, chválit, chválit 🙂. Neříkat jim třeba, že bobek smrdí atd., aby se ho pak nestyděli do nočníku udělat. U nás hodně fungovalo, že když se vyčuraly, tak jsme tleskali a chválili, že jsou šikulky a šly si to sami spláchnout ho záchodu, což je moc bavilo.
Hlavně hodně trpělivosti a pokud přijdou první úspěchy, nepolevit. Ono je totiž snažší dát jim plenu a nic neřešit.
Ale teď bych to asi už nějak nehrotila a počkala až se ojaří 🙂. Já jsem sice v tomto byla úspěšná, holky jsou přes den bez plen cca od 21 měsíců, ale hodně mi pomohlo počasí - nechávala jsem je po dvorku běhat s nahým zadkem, nebo jen v kalhotkách, které jsem přepírala.

Tož tak, jdu něco dělat. Mám teď ve škole zkouškové, tak se jdu asi něco učit ☹((. Dáša.

daniellka
19. led 2010

zdar babule!! KOnečně jsem si početla! 😀

dagin a co studuješ? 😉 a neboj, pohodlná nejsi. já kluky od dvou let dávala do jesliček na 5 dní v měsíci, úplně super. kluci to tam milovali a já si vžýdycky naorganizovala různý vyřizovačky, nákupy, ukízení a zřídka kdy i spánek, nemohla jsemsi to vynachválit. ted už mi nechodí nikam, všude plno. 😝

Na sáňky razíme zrovna dneska odpoledne. vůbec se mi ale nechce, nejradši bych zalehla a spala, kluci mi dneska nezabrali, ale mamka by spala do minuty. mám lenoru jak prase, únava matrošu 😀

holky s nočníkama to nehroťte, kam spěchat. nechcte to v klídku na jaro/léto. Jinak já jsem je na bobana naučila úplatkem, za bobek bylo kokino. 😎 Jsem jim to slíbila a hošani pak kadili o 106 😀 😀

tindra
19. led 2010

Dagin chválím neustále,jsou to přeci jen chlapi....zkusím to s tím úplatkem 😉

egrzuz
20. led 2010

Ahoj holky, já už jsem to dopracovala tak daleko, že se těším k zubaři 😀 😀 😀 Dneska jsem ráno šla k zubaři na hygienologii a těšila jsem si, jak si odpočinu od prcků a budu hodinu sedět na křesle a nic nedělat 😀

Jinak nočník je u nás stále téma, ale taky to nechávám na jaro a léto, snad to bude ok. Jinak chválím a uplácím, ale jsou to potvůrky a stejně je to do plíny nejlepší.

Dagin, dej nějaký fotky, ať se pokocáme 😉 🙂

tindra
20. led 2010

Jo jo holčiček je tu málo 😎
chtěla jsem si trošku poztěžovat, byla jsem se ptát ve školce,tak pí ředitelka mi s úsměvem oznámila,že nesmíme zapomenout dojít v dubnu k zápisu,ale stejně nás vezmou až příští rok v září!!!!to bude klukům 3a3/4!!!!!přes rok berou jen když se uvolní místo a že by se uvolnily místa dvě s tím nemám počítat.....ach jo,to znamená,že do práce se nevrátím i kdybych moc chtěla, bo mám mateřskou na 3 roky.....takže budu 8 měsíců na pracáku?ale ti mi budou přispívat jen 5 měsíců a pak se můžu jít klouzat?????sem z toho trošku rozčarovaná
Jak to máte vy co jste taky narození v zimě - teda děti 😉 ?

egrzuz
20. led 2010

Ahoj Tindro, neboj jsem na tom stejně jako ty. Děti narozené v lednu, k zápisu jdeme v lednu příští rok, protože v naší školce je zápis v lednu a vezmou nás v září na 3,5 😠 Taky nevím, jak to udělám

Máme tady i soukromou školku, kam berou bez čekání , protože se paltí 12tis měsíčně za jedno dítě. To jen pro pobavení 😕

egrzuz
20. led 2010

Ahoj Tindro, neboj jsem na tom stejně jako ty. Děti narozené v lednu, k zápisu jdeme v lednu příští rok, protože v naší školce je zápis v lednu a vezmou nás v září na 3,5 😠 Taky nevím, jak to udělám

Máme tady i soukromou školku, kam berou bez čekání , protože se platí 12tis měsíčně za jedno dítě. To jen pro pobavení 😕

dagin
20. led 2010

Ahoj holky!

Daniellko, studuju Učitelství pro 1. stupeň v Ostravě, jsem v druhém ročníku. Sice už jsem Mgr. 😉 , ale speciální pedagogiky - a přestože můžu pracovat s postiženými dětmi, pro zdravé si musím udělat novou aprobaci !!! Trochu postavené na hlavu, ale nic s tím nenadělám. Před MD jsem pracovala jako učitelka a navíc s dětmi s poruchami učení.
A ještě, že se holky narodily v říjnu - do práce nastoupín spolu s novým školním rokem. Teď je to pěkně uhozené, ta volba délky MD (hlavně pro učitelky) - kdyby se mi holky narodily třeba v březnu, tak budu taky do září bez práce, i když ve školce pro ně místo je.

Jinak holky, co se týká té školky - nevím, jestli si to může každá školka nastavit zvlášť, ale normálně se během školního roku nastupuje. Přednost mají děti, jejichž maminy nastoupí do práce. U nás je to jednodušší, protože tu není tolik dětí (holky nastoupily teď v lednu na 5 dní v měsíci a to je jim 26 měsíců) a od září, kdy budou mít 2 roky a 10 měsíců, nastoupí na celý den. Ještě se to někde pokouší maminy řešit tak, že vozí děti třeba do nějaké okolní vesnice, kde místo je - protože být bez práce je blbé - navíc na pracáku nedostaneš klasickou podporu (nejsem si jistá, ale protože jsi 3 roky před nástupem na pracák nedělala, tak to dělá jen kolem 3000,-, nepočítá se to prý z platu - ale zjisti si to, třeba jsem to jen špatně pochopila).

A fotky přidám, ale nějak se k tomu nemůžu dostat 🙂. Mějte se hezky, jdu s holkama hrát na klávesy 😅 .

daniellka
21. led 2010

tindra, no já to mám přesně tak jak jsi to popsala. za týden mi končí mateřská, kluky mi nevzali do školky( je tu hrozný nával, 11 volných míst a bylo 72 žádostí 😖 , ve druhé školce obdobná situace), takže se chystám na pracák, sice dostanu prd, ale aspon něco a pak bude pár měsíců úplně bez kaček. a to teda pevně doufám, že mi je v tom září už vezmou, i když může se stát cokoliv, nával je tu fakt šílenej.

dagin - bezva fotečky, krásný holky!! 😀

tindra
21. led 2010

Dani no to je super,teda samo že to super není,ale aspoň to nemusím zjišťovat,tebe to čeká teď a všechno nám pěkně řekneš 🙂 , doufám,že se ten příspěvek na pracáku bude počítat z výplaty před mateřskou....
jo a zeptej se na nějaký rekvalifikační kurzy i když ti budou třeba na prd,prej tam člověk může být o to dýl a třeba i víc penízků????no nevím.
Dagin ty tvoji andílci jsou ale krásný a ty baculaté tvářičky! o tom si nechávám zdát 😀

egrzuz
24. led 2010

Ahoj holky, já se zblázním, Kristýn si řekne, že chce na bobek na nočník, sotva jí tam dám, tak chce do plínky. Tak já nevím, jak to mám udělat, nic nezabírá. Lákám jí na to, že bude moct na záchod a spláchnout, že dostane všechno možný, ale ona se sekne a nic ☹
Jarýn, ten nahlásí bobek, když už je v plíně. My snad budeme na plínách do 5 let ☹

tindra
25. led 2010

zuzi klídek, a čúrání zvládáte?já to vzdala u Lukyho,on prostě čurá průběžně pořád,tak to zkusím za měsíc, Martínek už je po několika dnech šikulka,zabrala Danielčina metoda kokinek 😎

daniellka
26. led 2010

tindra - z platu se to nepočítá, pokud jsi 3 roky na mateřské a nejsi jinak zaměstnaná. dřív se to počítalo, ted to změnili a je to dost na levačku 😝

juliet
27. led 2010

Tak u nás se po měsíci usnulo po obědě, asi byli unavení, vstávali už druhý den po sobě v 6. Zkoušíme to bez dudlíků, tak jsem zvědavá na výsledek. Ráno jsem jim ho ještě dala a spali dál, teď už neusnou.

U nás dnes mimi pidi úspěch, malá si sedla asi na 10 vteřina na nočník. Mohla si sundat ponožky, tak se zabavila 😀

S tou prací to bude jednou sranda, já se nemám kam vrátit, jestli to bude pořád tak špatné, jako teď, tak se pak půjdeme pást ☹ Děti mám naštěstí v červenci, tak to by nám do školky celkem vyšlo...

Holky, nemáte tip na nějaký dobrý obídek? Malá mi den ze dne přestala jíst skleničky a normální jídlo jí také moc nejede, tak že bych zkusila něco nového

daiquiri
27. led 2010

Ahoj holky 🙂
Juliet, u nás teda nejoblíbenější jídlo k obědu - bramborová kaše, mrkvička nebo cuketa a pangasius. Dneska měli brambory se špěnátem a vajíčkem a taky dobrý. Jinak mají rádi od babičky rajskou, nebo segedín, ale to mají jen vyjímečně. Problémy máme s rýží, tu vůbec nechtějí.

Jinak mi pořád nechodíme, už mi to štve pořád je tahat. Nočník začnu zkoušet až bude tepleji, zatím to nehrotím.
Teď jsem si od nich docela na pět dní odpočinula, trhali mi mandle, sice se mi stýskalo, ale nabrala jsem síly 😅

daniellka
27. led 2010

dai - tobě trhali mandle?? fuj, to mi trhali před 10 rokama, blééé 😝
a neboj, oni začnou zapkat co nevidět,moji si taky dali strašně načas, potvůrky.

na jídlo - u nás mooc chutná špenát, nejradši s těstovinama. a pak všechny jídla aby byly vlhký -teda masa na šťávě nebo s omáčkou, jakoukoliv, nebo květák na mozeček na cibulce, moooc chutná a rychlý jednoduchý.

daiquiri
28. led 2010

No jo, už to jsou dneska tři týdny a pořád huhňám. Ani jsem netušila, že se to tak dlouho hojí.
A kluci začli chodit kdy?

A koukám, oni mají dneska narozeniny?! Tak obrovská gratulace! Jaká bude oslava a co bude za dárečky?

tindra
28. led 2010

Dani přejeme klukům všechno nej...hlavně zdravíčko!!!!!!
Já s jídlem radit nebudu, ty naše váhy mluví za vše 🙂
Dai fuj to muselo ale bolet....au au
jo a musím se pochlubit Martínek už zvládá bez plínky dopoledne 😉

juliet
28. led 2010

U nás také musíme mít jídlo vlhké, jinak to nejí ... a rýži hodně uvařenou

Danielko, také přeji malým všechno nejelpší k narozninám 😵

Tindro, Martínek je šikula, Luky se brzo určitě bude opičit, také bude chtít splachovat nebo kokino 😉

U nás zase sněží, to budu mít zase dva malé sněhuláčky, hrozně rádi se v tom válejí ... asi jsou po mamince, také mám ráda zimu a už se těším, až budeme jezdit lyžovat

daniellka
29. led 2010

děkujeme za přáníčka, hrozně to letí,no.. Oslavu jsme zatím odložili, za zdravotních důvodů mýho taťky, aby se mohl taky zúčastnit. dárky žádný nemám, o víkendu asi vyrazím něco koupit. ale nevidím to na nic velkýho. určo musím sehnat vykrajovátka na plastelínu, s tou řádíme, válíme , hrozně je to baví, no a pak nevím.. bud nějakej další díl do jejich nářadí, furt řvou něco o hoblíku 😀 nebo popelářský auto, vím já..

dai - kluci mi začlichodit taky nějak až v 16-ti měsících. oni se furt vozili jak ďábli na odrážedlech, pak jsem jim je na radu doktorky sebrala a do dvou dnů chodili.. 😉

simonac
29. led 2010

ahoj holky,

dani - klukům vše nej, nej, už 3 roky? to to fakt letí 😉

veru - at jsi brzo fit, fuj myndle - nezávidím 😒

my bychom měli zítra odjet do karlovic na týdenní dovču, uvidíme , snad odjedeme, martínek je nějaký marodný tak snad bude vše v poho, jinak peta měl an vysvědčení samé 1 😀 😀 😀 😀 😀

tetes1
30. led 2010

Ahoj holky,
jdu k vám sondovat jestli mohu. Chtěla jsem se zeptat jaké používáte či jste používali golfky? Na co bych u nich měla dát bacha?
A pak jestli náhodou nebudete některá za rozumnou cenu prodávat cestovní postýlky?
Díky moc.

daniellka
30. led 2010

tetes - škodaaa, právě jsem oboje prodala, super golfky i postýlky..

golfky jsme měla Peg perego aria twin. troufnu si tvrdit, že jsou jedny z nejlepších. jsou nejlehčí (8kg, super skladný a složíš jedním pohybem, madlo mají jeden oblouk, takže pohoda když potřebuješ řídit jednou rukou a mají ty pultíky (oddělávací) takže ti dětičky sedí narovnaný jak pravítka. v jiných golfkách sedí zhrbený opřený do tvaru zad těch golfek. projedou 80cm dveřma. 😉

tetes1
30. led 2010

Dani:já mám tyhle golfky právě v merku, taky jsem vysondovala,že jsou nejlepší,ale chtěla jsem vědět,jak je to v praxi. Tak to je fakt škoda, že jsi je právě prodala. Ale děkuju moc za názor. 🙂

tindra
1. únor 2010

ahojky,tetes já je mám taky🙂 je fakt že na dvojčata.cz si na ně někdo stěžuje,že velký a těžký děti se v nich špatně vozí,nemůžu posoudit,mám doma trpaslíky 😀
Simi co dovča? tý jo ty máš ale doma šprta 😉 😀 a baví ho to? myslím jako jeslti chodí rád,když maminka je doma....
holky my se byli fotit u fotografky a já jsem z toho nadšená,konečně máme rodinné foto a vypadáme tam všichni OK 🙂 to se mi nikdy nepodařilo.jak dostanu cd tak sem něco hodím

juliet
3. únor 2010

Ahoj holky, jdu na radu. Tadeášek začal kousat Nelinku a já si s tím nevím rady. Přijde, obejme ji, udělá malá a pak ji kousne ... nemáte s tím někdo zkušenost?

daniellka
3. únor 2010

tetes, jsou dobrý. akorát počítej s tím, že všechny golfky jsou v podstatě takový hrkačky. jak přecházíš ze sporťáku nebojinýho "festovního" kočáru do golfek, tak máš pocit že jsyou to hrozný chrastítka 😀

tindra - a jak velký děti v tom ty mamky vozí? ono taky musí vědět kdy přestat a dětičky už zkusí ťapkat samy 😀
těším se na fotos. já ještě rodinnou fotku nemám ani jednu. 😖

simi - samý jedničky, jo?? krása!! šikulka! 😀

jul - jj, to děcka dělaj. u nás bylo kousanců až až.. ale zas to časem přejde. Dokonce občas děti kously i do rodičů nejen vzájemně do sebe. bolí to teda jak šlak 😀 😀 tak bacha na kousálky 😀

juliet
3. únor 2010

Danielko, to období jsme měli, kousal nás ... jenže Nelinka to, podle mě, hůř nese ☹

tindra
3. únor 2010

Juliet, neboj ona mu to za chvilku začne vracet 🙂 Máťa kouše Lukyho a ten ho žduchá a skočí na něj a zalehne,což je hrozný.Musím si vám postěžovat dneska jsme byli na té endokrinologii a Máťovi navážili jen 8,9 kg,tak já nevím co teda s ním budu dělat když on má asi tasemnici 😠 naštěstí s těma mírama (mají 82cm) ještě počká půl roku, zatím s tím nic dělat nebude.No a na kardio Máťa zase dostal utlumováka,tak z něj bylo veselý hodný miminko na 2 hodiny,chtěla jsem i pro lukyho ať dá taky na chvilku pokoj,ale nechtěli dát 😀 jinak mám zase potvrzeno,že mám zdravýho chlapečka,takže hurá!!!!