Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
8. pro 2008

Kačko...to už jsem si říkala několikrát, že to prost změníme a vždycky to nějak sklouzne jinam než bych chtěla... 😔 😔

simonac
8. pro 2008

holky, ti moji se ted přes den nechtějí vůbec chytit prsa jak dávám příkrmy, co s tím? myslíte , že jim bude stačit čajík přes den a moje mléčko jen v noci??? ☹

gapka.h
8. pro 2008

Ahojky,

tak mi měli pěkný víkend.. 😉 Sobota odpol. návštěva u švagrové-narozeniny.A včera-plavání,jarmark.... 😉

Dnes jsem byla v 9h poprvé ve čtyřlístku s prckama...no bylo tohp na mě móooc,opravdu nevím ,jak se rozpůlit!!!Ale klukom se to líbilo 🙂 🙂 Byla jsem středem pozornosti,že mám dvojčátka a že ještě kojím!!! 😉 😉

Dostali jsme nějaké ofocené materiály,co se týče hraní,výchovy a spaní.Poslouchali ke konci koledy 🙂 🙂
Ale holky mi museli občas přechytnout.Teď mi už pěkně spinkají,byli zmordovaní 😉

No a odpol. -ten pohřeb 😔 😔

hezký den...,ale řeknu vám,že jsem také z nich utahaná 😝

halkac
autor
8. pro 2008

Tak my letíme ven - nic moc počasí, ale punč na náměstí to spraví 😉

Simi, čajík stačit nebude, jen na příkrmech by asi přes den být neměli...Pokud nechcou prso, podle mě bys měla začít dávat UM.

Gapi, a ten čtyřlístek je co? Nějaké centrum pro maminky?

geminis
8. pro 2008

Ahoj holky,

tak náš víkend byl klidný. V pátek jsme odmítli pozvání na párty s mikulášem, čertem a andělem. Myslím, že jsou na to holky ještě malé. V sobotu jsme jeli na dva vánoční trhy, a na jednom kolem nás prošel Mikuláš a Anička spustila hysterický pláč. Tak jsme asi udělali dobře s tou party. V neděli jsme šli jen na vánoční trh zde u nás.

Od rána máme ale asi nemocnou Aničku. Doufám, že je to jen nachlazení, i když nemá plný nos nebo virózka.
Ráno by se ve mě krve nedořezal. Přišla jsem k nim do pokojíčku s mlíčkem a ona tam chudák v postýlce klečela na kolínkách a kvílela. Nemohla se posadit, ani stát. Vyděsila jsem se k smrti! Naměřila jsem ji 38,1, tak dostala čípek. Dopoledne jakž takž, ale těsně před obědem začala zase polehávat, Měla 38,4, tak jsem ji dala sirup nurofen a teď spí, bez oběda. Zuzanka spinká. Manžela mám ze zákonu schválnosti na celý den na služebce až do večera.

K doktorce nevím, zda jít, protože kromě té malátnosti a teploty nemá žádné jiné příznaky, ani nesoplí, takže by mi nic neřekla, jak ji znám, akorát, že ji mám sledovat. Jen se utěšuju, že ji asi bolí celý človíček, kloubečky, jako nás, když je teplota nebo chřipka. Myslíte, že je to možné??

daniellka --
tak já jsem z Prostějova, ale momentálně žijeme s manželem a dětma v Německu. Po našem návratu zpět někdy v létě doufáme, že budeme bydlet u Prahy, kde mám postavený domeček.

Kojení vám holky závidím, já se nikdy plně nerozkojila, asi i díky "péči" v porodnici.

Tak já jdu na kafínko a zase pobalit nějaký ten dárek, dokud berunky spinkají. Mějte se krásně!

tindra
8. pro 2008

Ahojky
Geminis vítej,no já mít holky,tak je tam taky Zuzka 😉 a Monika 🙂
Tak my máme za sebou první oslavy,sice narozky máme až za 14 dní,ale musíme pěkně postupně....tak si představte,že kluci nedostali žádnou hračku,tak jsem dnes šla a koupila aspoň takové to pianko jak šíleně předvádí krávu,kohouta a hraje otřesné melodie furt dokola 😀 Ale aspoň máme na autosedačky 😉 😅
No a nevím nevím,říkala jsem si,že mluvícího pejska dostanou až pod stromeček,ale je mi jich líto,takže to asi zabalím a někdy navečer dostanou krabice na rozbalování.Se zbytkem jsem taky chtěla čekat na 17.,ale asi to neklapne.Jinak Kuželčin dort chutnal dětem,dospělí ho nechtěli a kdo ho budete dělat,fakt hodně vymačkejte jablka,trošku mi to zateklo v ledničce,ale jinak já si taky pochutnala 😉 všichni měli strach z bílého jogurtu manželova rodina takové věci prostě nejí 😒
Simi,my taky měli v 6 měs myslím mlíko ráno a pak na odpol svačinu a večer mmléčnou kaši+v noci kojení.Zkus zavolat dr.

tindra
8. pro 2008

Jo,Marky,švarová donesla klukům takové ty Medvídky racio z nafouknuté rýže,nahoře s čokoládou a než sem se vrátila ze záchoda oba byli od čokiny,všichni z toho srandu,jen já se v duchu hrozila,jak se pokakají a říkala jsem si kde je moje zdravá výživa????
Zítra jedu do rizikové poradny do Brna,ta dr.tam našla v létě Martínkovi malinkou šelest a díky ní je vlastně teď tady a po operaci,tak nevím jeslti jí mám poděkovat,nebo nadat,že to nezjistila dřív?
Snad nakoupím poslední dárky a kouknu i na ty autosedačky 😉

gapka.h
8. pro 2008

...tak už to mám za sebou ☹ ☹ ale napravila mě masáž u Simči 🙂 🙂

kaci-jo je to něco podobného jako u vás 😉 Děti si hrají s maminkama a probírají různá témata 😉

...vpátek už jdu na tu první akci z práce...začíná to být rozlétané 😉 ...a doma nic udělané!!!!

..tak dobrou 😉

simonac
8. pro 2008

tindra--tak to je fakt divné, že kluci nedostali hračky ☹ ale maminka jim to vanahradí 😉

řve to tady jdu to uspat, zatím ahoj 😉

egrzuz
8. pro 2008

Ahoj holky, Geminis, no kdy se flákáš? 😀 jsem ráda, že jsi tady 🙂

Kači, tak já dneska měla tchýni 2h a počkala do koupání, já myslela, že jedno dítě pohlídá dole a ona né, lezla hned za náma do koupelny a koukala, jak koupu. Raději bych si je vykoupala sama 😠 Dovezla nám bundičky, moc pěkné, ale 86-92, kdyby se raději zeptala☹

Holky nevychvalujte tolik nebo budu nafoukaná, ba né pomáhá mi to, že vás mám 🙂

Jo a ještě dotázek, Jaroušek je šílený uřvanec. Nevydží sám nikde. To je děsný. Dělají vám to taky a přejde to?

kuzelka
8. pro 2008

Ahojky

Kaci ohledně toho mlíka, pijeme taky Hami a ta pachuť tam je, akorát ted ho začli dělat vylepšené v novější krabici a to chutná mnohem líp, a mají dokonce i Hami 3 banánové a to dětem chutná 😉 😉

tindro taky mi jablíčka trochu vytekla, ale myslím že jsem psala je vymačkat 😕 téda strach z bílého jogurtu?? U nás ho baštili všichni přítomní 😉

jé tak u mě je tchýně i 2x do týdne 😅 😝 ale zase nám hodně podstrojuje 😀 😅
jo a Zuzi Barča je šílený uřvanec a vztekloun a ne a ne pochot že jí to je k ničemu, že si to prostě nevyřve chjo 😒

simi mě zas Bara nechce mlíko večer a ráno vždycky trnu jestli ho vypije 😠 na večeři mi sní jen bílý jogurt, nic jiného, ani kaši nechce, ani třeba lipánka, ani nic inýho, jen ten bílý jogurt!!

kuzelka
8. pro 2008

chtěla jsem napsat "pochopit" 😝

halkac
autor
9. pro 2008

Dobré ránko, vítám GEMINIS!

Zuzi, víš, na co jsem zvědavá? Jestli bude tchyně chodit pomáhat třebas i za tři měsíce 😉 No nedá se nic dělat, vydržet musíš i tchyni v koupelce, a navíc bys to měla vzít s povděkem, jinak by ses tam s dětmi sama musela zbláznit... Ale jinak víš, že tě chápu. Holky asi neví, ale já mám tak hodnou tchyni, že je to šílenéééé. Furt se snaží pomáhat, něco nosí, doslova krade děti, rozmazluje je...na první pohled to zní úžasně, ale ona nám moc leze do soukromí. Víceméně nám nenechává čas jen pro "naši úzkou" rodinu.

A s tím řvaním - já mám taky děsně ukřičené děti. Někdy mě to tak nakrkne, že na ně kvůli tomu ječím i já ☹ A trochu se to zlepšilo s tím, jak si ted lezou, kam chtějí...no ale pořád se u nás brečívá...Nejhorší to je, když jsou unavení a já je oblíkám, že půjdeme ven. To vycházím z domu vyloženě nasr...a vzteklá, jaký tady byl hukot. Až na procházce se zase uklidním.

Kuzelko, taky jsem ted četla, že je Hami vylepšené o nějakou složku Optivital. Tak ještě vyzkoušíme toto, a pokud mi nebude chutnat, najedu na Sunar - ten je prý lepší🙂 A že Baruška nechce mlíčko? nemůže to být právě tou chutí? U nás ho v pohodě vypije Magdalénka, ale Jonda frfňá. Když mu dám Nurilon Comfort nebo MM, tak ani necekne a vyzunkne všechno🙂

Gapi, že není nic udelané? Já si vždycky řkám, že stejně moje vánoční výzdoba v tom mumraji zaniká🙂 Jediné, co je vidět, je svítící stromeček v okně a adventní věnec na stole, kam děti nedošáhnou. Jinak jsou všude rozkramařené jejich hračky a objevy.

Marti, tak nám popiš, jak probíhala oslava! A co teda kluci dostala, když hračky ne?

gapka.h
9. pro 2008

Dobré ránko,
tak s tím vztekáním a křikem jsme také na tom stejně s váma!!! 😉 mně ale připadne ,že je větší vztekloun to B dvojče-je to mamánek ...včera jsi toho všimli i ve čtyřlístku 😉 - je to Kuba,Ondrášek je kliďas,to už musí být něco,aby se vztekal.A u vás se zdá být který větší křikloun holky????

Kuzelka-u nás nechce Kuba večer kaši,tak posledních 14dní-nenutím ho,dostane mléko a kukuřičné křupky 😉

Tak vyrazíme na prochajdu ☹ ☹

Vítám také geminis 🙂 🙂

marrha
9. pro 2008

Dobré ráno holky..

vítám Geminis 🙂

já mám taky křiklouny.., ale čím jsou starší tím je to lepší....už řve jen Krista 😀 ..byla A a byla vždycky více uřvanější.Davídek je kli´das..., ale když se vztekne, tak to stojí za to.....ale dělají jiné kousky, když není po jejich, tak sebou fláknou o zem a mlátí, rukama, nohama i hlavou...a nebo když stjí u zdi nebo někde, tak do ní vztaky třísknou hlavou a pak je plno slziček 😝

my jdeme dneska na očkování tak jsem zvědavá....jak to zvládnou...

My jsme přestali s Nutrilonem, jak ho vylepšili..našim prostě ten nový nechutnal a to samé Hami...tím, že je to stejná firma, tak něco šupli i tam...takže jsme skončili na noc i s Hajajou...a dávám večer i ráno Sunar....a jsou spokojení...ale nedávám ten obyč, ale ten Komplex..výhoda je, že na Sunary bývají často dobré akce....na Nutrilony vůbec...

Gábi tak brzo n aprochajdu??? u nás se ještě spinká 😀 ..brrr tu je dneska šílená kosa 🤐

marrha
9. pro 2008

Simi...a mi přijde brzo, aby byli přes den bez mlíčka..jsou ještě malincí....pokud by to trvalo déle, asi bych zkusila UM, jak říkala Kačka

halkac
autor
9. pro 2008

Markét, já taky právě chci zkusit ten Sunar Premium, jsem zvědavá...cenově je jako Hami, ale věřím v lepší chuť. Bo to hami je fakt podivné...ani nejsem schopná to ochutnat, jestli je to dost teplé 😀

marrha
9. pro 2008

Kačko 😀 😀 😀

tak to ani neriskuj...já to ochutnala a je to fakt divné....nevím...přijde mi to taková umělina .vím, že je to UM 😀 , ale něco mi v tom novém prostě vadí....a dost mě naštvalo, že to prskli i do Hami 😠

halkac
autor
9. pro 2008

No asi je ta složka v Hami a Nutrilonu proti matkám, které dětem užírají 😀 😀 😀

halkac
autor
9. pro 2008

Tak fakt ty mlýny melou pomalu, ale jistě. Útlocitní nechť dále nečtou !!! Každý den nechávám děti ráno pět minut bez plenek a zatím - krom občasného čůrání, což mi zas tak nevadí - se to celých jedenáct měsíců a dva týdny obešlo bez velkých komplikací. Až dodneška. V době, kdy jsem připravovala mlíčko, se naše slečna vykakala na koberec, strčila tam nohu a prošmejdila všechna zákoutí 😀 😀 😀 Bych měla místo koníkování hledat telefon na paní čístičku koberců 😝

simonac
9. pro 2008

ahoj holky, tak tady bylo ráno minus 2, vezla jsem petu do skolky a tam řádí strevní chřipka, snad si ji nedonese domů 😢

já ted vyrazím na prochajdu do 12 musíme vydržet, asi zajdu mrknout na holky do práce 😉

egrzuz
9. pro 2008

Ahoj holky, tak Jaroušek je noční pták. Sedí už druhý den u TV až do 21h 😒 Když mám mít konečně chvilku pro sebe , tak nemám 😠

Jinak větší uřvanec a mamánek je A Jaroušek. Kristýnka je sice nervák, ale vydrží si hrát sama a není takový mamánek.
Já myslím, že je to tím, že se tolik nepohybuje a chtěl by teda snad to přejde až bude pohyblivější

áááá konec relaxu, už se budí, tak páááááááááá

daiquiri
9. pro 2008

Kačko, mám podobný zážitek, teda v mnohem menším provedení. Včera jsem přebalovala pokakanou Barču a dala jsem tu plenku do pytlíčku, že ji dám mamce až půjde ode mě. Jenže jsem na to zapomněla, plenku jsem nechala na přebalováku a takhle sedím v obýváku a bylo mi divný, kde mám druhýho psa...Přišla jsem do pokojíku, tam ta plenka roztahaná po celý posteli 😠 Mně naštěstí stačilo jen převlíct postel, ale manželovi jsem to raději neříkala, na té posteli spí on 😀 😀

Jinak my byli včera u doktorky, Barča má už 5400g a Pavlík 5700g. Tak ho pěkně dohání. Jen se doktorce moc nelíbilo, že moc nezvedají hlavičky. Já se je snažím dávat na bříško, jenže u toho vždycky hrozně řvou 😨

Jo a jak píšete, že dvojče A máte zlobivější, tak u nás to taky platí. Barča je zlatíčko, ale Pavlík uzurpátor, pořád ječí, musíme si ho neustále všímat, jinak je zle.

simonac
9. pro 2008

tak s tím zlobením je to u nás na střídačku - jednou ten a podruhé ten 😉

egrzuz
9. pro 2008

Dai, vždyť jste nedonošený né? Tak máte čas na pořádné pasení, neboj to příjde. Náš Jarýn řve na břicho ještě teď někdy 😉 😀

Tak dneska jsem je utahala venku, taksnad bude klid, doufám 😔

S tím bobkem to muselo být šílený, docela jsem si to živě představila 😉 🙂

daiquiri
9. pro 2008

Zuzi,mas pravdu,jen mam vzdycky vycitky,ze je zapominam davat na brisko,tak jestli za to jako nemuzu ja.Ale kamaradka mi rikala,ze vubec nevedela nic o tom,ze by se meli deti davat na brisko a jeji 2,5 rocni holcicka je v poradku.

daniellka
9. pro 2008

nazdár babulenky!

tak dneska vás dočítám už asi po třetí 😒 ,vždycky mě mládežníci odvolají. Takže už ani nevím co jste psaly,na co reagovat.
Fekální historky dobrý 😀
Naše nej fekální historka proběhla v létě na koupališti. Neříkala jsem Vám ji? kluci byli nahulatí,nikdy před tím se mi nepokadili. Byli na dece,zrovna se začali tesat o nějakou hračku nebo jídlo nebo co,začali se po sobě válet, vypadalo to jak řeckořímský zápas a do toho se jeden pos..l,a jak váleli sudy tady se začali oba dva najednou obalovat hovnem,včetně hraček,falšek na pití,deky a pod. Koukaly jsme na to s kamarádkou,zásah byl bleskurychlej,spacifikovaly jsme to všechno do dvou minut a pak jsme z toho měly hroznej záchvat smíchu 😀 😀

Jinak uřvanější u nás je béčko,Erik. 😎 Ale taky se to střídá,dneska třeba Alýsek zlobil jak čertisko,protivnej byl tak,že jsem se těšila,až ho šoupnu spát.

halkac
autor
9. pro 2008

Dančo, tak to je drsnýýýýýýýýýý 😀 😀 😀 😀 😀

Dai, přesně tak jak píš Zuzka: tvoje děti jsou narozené dřív, takže musíš jejich dovednosti posuzovat podle toho, jak se MĚLY narodit a ne jak se narodily. Možná by to bylo potřebné připomenout doktorce 😀. Naše mudra se taky divila, že ještě nelezou (tehdy jsme tam byli na kontrole v necelých deseti měsících), a tak jsem jí hned řekla, že de facto mají jen osm a něco... Ale na bříško je dávej, tím je jen motivuješ ve vývoji. Naše děti taky nechtěly na bříšku být, líbilo se jim to jen v koupelce na přebalováku (bylo tam teplo a měly rozhled). Na dece na zemi řvaly...

Zuzi, držím pěsti, ať máte poklidný večer a noc. A hlavně ať ho netrávíš s malým Jarouškem u TV 😉

egrzuz
9. pro 2008

Kači s Jarouškem nejsem, naštěstí jsem je utahala venku a usnuly oba v 19h 😀 😀 😀

Zítra jdu do města dokoupit dárky 😉 🙂

kuzelka
9. pro 2008

Ahojky
tak Barča je uřvané B a navíc začala Kubu "bít", bere mu hračky, strká do něj, žďuchá do něj tak že spadne, a pak jěčí oba dva 😝 😝 je to taková malá žárlivka 😒 musí mít všechno co má brácha i když to máme 2x, ale jak se směje tak je to ta nejroztomilejší holčička
a my naštěstí žádnou příhodu s kakáním nemáme, zatím ...