Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
15. dub 2009

Gabko,ti moji trpaslíci na gauč ještě nevylezou,chybí jim tak 2cm,aby tam tu nožičku dostali 😀
Dani tak umyj ty kalíčky a prdni jim to do toho 😀 a budou mít origoš 😅
Sorbona,domů bych moc nespěchala...hlavně opravdu nic nedělej!

daniellka
15. dub 2009

sorbona tak to jsou dobré zprávy. neboj,uteče to hrozně rychle. ani se nenadějem a budeš nám tu psát, že jsou kluci na světě. Koukám,že čekáš jednovaječný kluky,to je krása, taky máme, do dneska babičky nepoznají kdo je kdo,jen mamka,a to se taky občas spletu 😀

tindra - jj, schovám kalíšky,je to z nich hrozně baví.
ještě jsem se u toho lipánka chtěla zeptat na poměry. celej tvaroh,celou jednu smetanu 12%,1 vanilkový cukr?

halkac
autor
16. dub 2009

Ahojky a dobré ránko,

holky, u nás stále teplotky - teď zase pro změnu Jonášek, takže jedeme k doktorce. Chci být klidnější, i když už teď vím, co mi řekne. Kontrolujte je, a kdyby se vám něco nezdálo, přijeďte...

Dani, já jsem četla ten recept a byly tam dva vanilkové cukry. A jednovaječňáci - to je moje tajná úchylka. Já si pořád snažím dokázat, že je poznám. Jenže kamarádka, která je má, mi prozradila tajnou fintu na ty její klučíky (jeden má na oušku tečičku)...teď se snažím postoupit do vyššího levelu a snažím se je poznat z dálky podle chování🙂

Gapi, gauč gauč, to je naše ! Takže jak jsem to vyřešila já? Dávám jim pod něj velkou peřinu + zavírám oči + naučila jsem je slízat (dbala jsem na to, at se otáčejí a lezou dolů pozadu, ne po hlavě)

simonac
16. dub 2009

ahoj holky,

mám dotaz, kristýnka v noci jen a jen pláče, 2 noci dá se říct skoro celé proplakala, nechce už prso, to mi zas až tak moc neva, jen kdyby si z toho pravého - jejího prsa vzal marta, ale ani ten ho nechce, ten chce jen to své levé, tak ještě ke všemu musím odstříkávat, nebo mi tvrdne ☹ ale v noci vypije 2x260 ml čaje a 1x200 sunaru, jak ji odnaučit tak moc cv noci pít, nebo to ppřejde samo a neznamená to něco, když tak moc pije, díky za rady, snad budeme brzo v poho ☹ i

daniellka
16. dub 2009

kaci dík,taky toho lipoša teda vyzkouším 🙂 jo,my jsme byli včera na zahradě u kamarádky a taky jsem jí říkala fígli jak je poznat 😀

simi - jestli jsou děcka čerstvě odstavený,tak si tím asi nahrazujou to mlíko. zkus pár dní počkat,jestli se to samo nespraví a za týden dva bych tomu udělala ráznej konec. nechat vyřvat,vysvětlovat ,že prostě pití není,den dva se nevyspíš,ale pak budeš chrnět jak princezna ceeeelou noc 🙂

daniellka
16. dub 2009

fíglY jsem chtěla napsat 😀 😝

daniellka
16. dub 2009

gabi - s těma sedačkama,naprostý souhlas s kačou,naučit slízat dolů po nožičkách a budeš mít klid. ona je ta sedačka stejně přestane za chvíli bavit.
a jestli to budou takoví akrobati jak moji kluci,tak pak budou na řadě židle a všechno možný,co se dá zdolat 😀

egrzuz
16. dub 2009

Ahoj holky,
dneska se vrací naši z dovolené, tak mám o starost na baráku miň. Taky mi včera poslali můj notásek, tak už budu zase častěji na drátě🙂

Kači, já ti volala na skypu a nikde nikdo. Už se mi taky stýská, musíme udělat mejdan u pc ju? Dohodneme to.
Co u doktora?

Já jsem dělala ze dvou cukrů ten lipánek a je to moc sladký, dala jsme jeden a kousek a super🙂 😉

Iss, držíme moc pěstičky, budeme na vás myslet. Je to šok takhle brzo, ale budete to mít alespoň za s sebou.

Dnešní noc byla šílená, furt se někdo budil ☹

Jinak lození na gauč je u nás taky, K vyleze i celé schody do druhého patra a sice umí i dolů, ale někdy si na tom posledním schodu stoupne a tančí, to jsem úplně na chocholouška.

Holky, dáváte dětem kindr čoko? Jarda jim dal a já mu nadávala 😒

Dani, já chtěla taky jednovaj.dvojky 😉 😀

halkac
autor
16. dub 2009

Holčiny, tak jsme zpět...hmmm, tak jsem to trošku asi podcenila (ehm ehm, to už se mi stalo podruhé). Jonda má angínu, Majda prý nic - ale to mi připadá divné, protože teplotkovat začala ona. Buď to přechodila a nebo to skutečně byly zoubky....Takže máme ATB a klidový režim doma ....No já prostě nechápu, že ta naše děcka zvládají nemoci tak v poklidu - vždyť Jonášek pěkně papká, směje se, hraje si, neusíná mimo plán...prostě nic.

Dani, taky se na ty kousky (např. prolézačka ze židlí) velice těším.

My včera byli na hodinku na chatě a začíná to být zápřah....prcci chtěli lézt jen tam, kam jsem nechtěla já, chodit za ručičku tam, kam se mně nechtělo, jedli kamení, ožírali živý plot, chtěli pořád k vodě, lézt na studnu a do schodů...no to bude léto, už to živě vidím !

gapka.h
16. dub 2009

Ahojky,
...dík za rady...No slízat už jsem je naučila.Ale Kuba tam vyleze ,když ho nikdo nevidí,tak sedí v klidu,jakmile se tam někdo objeví začne se předvádět.Ale dnes faktt už slézá pěkně sám 😉

Zuzi-kindr čoko nedávám,oni mi nic takového nechtějí.Nejlepší křupky a bebe sušenky 😉

Kaci-tak brzké uzdravení.No u nás zlobí zouby ☹ ☹ Teď se jim to pěkně rozrostlo!!!Jo a už se nám daří i capkání za jednu ruku 😉

..u nás to v noci teď výjmečně jde-2buzení-a to stále kojíme 😉 😉 Já se toho nezbavím 😀 😀

kuzelka
16. dub 2009

Ahojky

u nás je ode dneška zas nemocný Kuba, teplota, rýma, mrzutost 😒

gabi u nás se taky umí slízat ze sedajdy

zuzi děti taky dostali prémiově na velikonoce jednu kinderku napůl od taťky 😀 🙄

no nic, babička půjde ven apoň s Barů a já zůstanu s Kubou doma, zas nic neudělám....

daniellka
16. dub 2009

všem marůdkům zdar nazdar! hodně zdraví tfuj tfuj tfuj! u nás pokašlává Erik,snad se to nijak nerozvine,zatím chodíme ven jako normálka.

Kaci - tvůj popis aktivit dětí na chatě mi připomněl loňský rok s klukama. Přesně tak to bylo u nás 😀

kuzelka
16. dub 2009

no babička povozila Barů a já měla vyloženě doma s Kubou relax
skoro hodinu na mě ležel a koukali jsme na kouzelnou škoku atd, pak si hrál s kostkama, občas povozil autíčko 😵
žádné přetahování se se ségrou, žádné ječení, teda ty monomamky ale mají veget 😨 pohodovější odpoledne jsem nezažila 😉

daniellka
16. dub 2009

karin - já to taky říkám. s jedním dítětem pohodička,ticho,vegáč 😀

gapka.h
17. dub 2009

ahojky,
...tak u nás se spinká 😉 Nechci to zakřiknout,ale spí mi doma teď v postýlkách 2,5h 😉 A dnes vstávání v 7.20h-to je paráda 🙂 🙂

Holky,nám se fakt rozrůstají pěkně zoubky,u každého snad 6 zaráz!!!!Pořád nic a teď....

Už se těším na pondělí-táta si veme dovču a půjde s náma do 4tyřlístku,no apak vyrazíme do Zlína na sandálky-bude změna.Jsem s nima pořád sama-občas povozí mamka a už mi z toho hrabe.No a jak se rozutíkají,tak to bude veselo.... 🙂

..pa,hezký zbytek dne 🙂

halkac
autor
17. dub 2009

Holky, já to nechápu - Jonda je naprosto zdravý, a´t si doktorka říká, co chce. Už ani horečky nemá. Hezky jí, hraje si, směje se...ale od včerejška do něj cpu ATB, bo jinak se prý angína řešit nedá.

S tím jedním dítětem - nedá mi to, abych k tomu svoje nepřidala. Jak byly Velikonoce, zůstala jsem doma jen s Majdou. Holky, přesně, jak říkáte. Nic tak pohodového dlouho nebylo. Vždyť já dolejzala za ní, ať si se mnou jde hrát!!! Ale co mě značně překvapilo, je to, jak jinak se chovala, když byla sama. Fakt klidnější, trpělivější..prostě nemusí soupeřit o hračky, o pozornost...je fakt, že naše děti se od sebe přes den nehnou. Není nikdy to, že by si jeden hrál v jedné části bytu a druhý v té druhé. Furt jsou u sebe, ale to je asi běžné, že?

Marůdkům rychlé uzrdavení - naštěstí bdue hnusně o víkendu, ale pak zase nádherné dny. To už musíme být fit !!!

Jinak dnes jsem děti objednala k zubaři, hola hej, to bude sranda 😀

gapka.h
17. dub 2009

...jo a s tím jedním dítětem se přidávám k vám 😉 😉 A to si mono mamky pořád stěžují!!!Co mají říkat triomamky-že Simčo???? 🙂

kuzelka
17. dub 2009

Ahoj 😉

Kaci u nás právě je to, že jeden si hraje na opačné straně pokoje než druhý, ale asi jen tak 2 minuty 🙄 pak přiběhne druhý a začne chtít onu věc a to je konec 🙄 😀, kdyby si ty hračky tak nezáviděli tak je klid 😀

no jinak Kuba už je dnes bez teploty 🙂 rýmu sice má ale už ne tak hroznou 🙂
a já se odpo chystám na poštu poslat balík

simonac
17. dub 2009

ahoj holky,

tak dnes jsem už nevydržela a zajela s kristýnkou k doktorce, 3 noci už opravdu proplakala, doktorka nic nenašla, ale moc mě neuklidnila, kristýnka totiž shodila půl kilča, prý to má z toho, že v noci nespí, tak ji cgybí a spánek a tím pádem nesílí ☹ , snad bude vše v poho, nezdá se mi totiž že by až tak o moc mín jedla 😒

daniellka
18. dub 2009

krásné slunečné ránko!!

kaci - o zubaři mi ani nemluv,zrovna ted ve čt rtek mi dodělali dvě korunky,jsem šťastná jak blecha,že to mám za sebou,au au 🙂

simi - nemůže to být od zoubků? (asi jste to tu probíraly,já dost často nestíhám dočítat..). Mně takhle někdy plakával Erik. vůbec neslintal,jak to bývá u zubů,ale proplakal noc. když jsem mu dala nurofen,tak bylo po pláči.
Chudinka Kristýnka a chudinka ty. tak at to brzo přejde.

dneska po ob. odjíždíme na severní Mor. k prababičce. moc se mi nechce,ale co se dá dělat,musíme ji navštívit.

simonac
18. dub 2009

dobré ránko holky,

dani - já doufám, že je to od zoubků ☹ , ale je fakt že nurofen u nás moc nezabírá, pláče pořád ☹ , ale přes den je vysmátá jak pětikoruna 😝 😝
užijte si výlet, já ted jdu v rychlosti vygruntovat a odpoledne na grilovačku, tak snad tu bude aspon tak pěkně jak je ted 😉

tindra
18. dub 2009

čauky,my musíme odpol ke tchýni na narozky 😝 ych jo.kluci budou olízaní od psa,já na nervy kde tam co sní po zemi,on totiž lítá i po baráku -neochočený vlčák-ach jo,bojim bojim,já vím,že vy co máte pejsky to berete jinak,jenže tenhle pes je fakt obr a prostě neposlouchá,ať si tchán říká co chce,jenže nemají ani kotec kam ho zavřít,je to prostě jejich miláček a když ho vyhodím ven,jak chodí chlypi kouřit tak se furt otvírají dveře a on lítá sem a tam ☹ no ale od vánoc jsme tam nebyli.....ale když ho potkáme,tchán ho nechá nakouknout do kočárku a minule Martínka olízl a on dostal záchvat jak se lekl......snad to dobře dopadne.
Nurofen u nás taky moc nezabírá,já dávám spíš Panadol.ale i když teď nechávám Lukyho sem tam plakat.chce totiž jen mlíčko,dareba,o půlnoci,ve2,V půl4, v 6......

egrzuz
20. dub 2009

Ahoj holky, musím nás zachránit, našla jsem nás na třetí straně ☹ 😉

U nás noc šílená, jsme jako po flámu, nevím co se dělo. Stále se budily obě děti a Kristýnka si od 2h dala povídací 😝

Volala jsem k doktorovi, v kolik máme přijít na očkování priorixu a ještě ,že jsem zavolala, on nikde není ☹ , takže musíme čekat.

Všem marodům, ať jste brzo fit a zoubky vyklubyný. Já našlka Jarýnovi taky další. Už jsem si říkala, že dlouho žádný nevyrostl

kuzelka
20. dub 2009

Ahoj, jsem si ted dodělala oběd, tak se konečně nadlábnu 😉
dneska mi přijde vozit babi, tak zajdu nakoupit dětem maso, jogurty atd.......

Zuzi takový noci jsou 😝 😝 u nás naštestí taková noc už dlouho nebyla, snad jsem to nezakřikla 🤐 😀

jo a o víkendu jsme byli všichi 4 v Tescu a nakoupili dětem zlevněné oblečky vyloženě za babku,byl výprodej a nějaká 30% sleva, takžě paráda 🙂

tindra
20. dub 2009

ahoj,oslava dopadla u nás tragicky,kluci mi seděli hodinu na klíně a třásli se strachy,bo vlčák nám skočil do golfek hned mezi dveřma 😠
dneska jsme byli naposledy v rizikové poradně,už nás vyřadili,jen máme hopsat na velkém míči(na záda) a pár cviků na břišní svaly.taky jsem se chtěla stavit v tescu,ael už mi nezbyly síly....jak dlouho tam ty slevy budou????
odpol jsem dětem postavila na trávníku stan u našich,takový ten dětský,to bylo o zábavu postarané na hodinu,škoda,že jsem neměla kameru 😉

simonac
21. dub 2009

ahoj holky, no na třetí straně, to jsme ostudy, to tu fakt ještě nebylo ☹

včera večer už jsem nevydržela a dala kristýnce cestovní postýlku do pokojíku k petovi, petu jsem odvelela k nám do ložnice a tatka spal s kristý v pokojíku až na jedno probuzení s řevem někdy kolem 11 byl klid, tatku už máme v práci, tak se musím zeptat kolikrát byla vzhůru, snad ty naše prořvané noci skončily ☹

holky mám dotaz - Kristý má šíleně, ale opravdu šíleně opruzený zadeček, co na to , díky

do tesca asi taky zajedu 😉

marti a takovou oslavu fakt nezávidím 😠

halkac
autor
21. dub 2009

Ahoj holky, kůň mi sežral příspěvek, nenasyta jeden !

Takže ještě jednou.

Musím se pochlubit prcky - Magdalénka i Jonášek konečně chodí. Tedy nevím, zda to nazvat samostatnou chůzí - ujdou hezký kousek cesty, ale musím na ně na konci čekat s otevřenou náručí. Sami se ze země nezvednou, ale odkráčejí od opory. Ale je to už začátek. Také tím chci poděkovat za tip Dabiellky uklidit všechny chodítka, odrážedla apod.🙂

Simi, s opruzeninami máme bohaté zkušenosti - děti na ně trpí při průjmech, které mají u růstu zoubků či při braní ATB: U nás pomáhá jedině omývání Jarischovým roztokem a na to namazat Imazol na opruzeniny. Ten střídám s Rybilkou (jedno mazání Imazol, jednou Rybilka - Imazol je mnohem účinnější, ale neměl by se používat dlouhodobě). Když je opravdu zle, osvědčilo se mi posadit je do lavoru s odvarem z dubové kůry. No a samozřejmě hodně větrat a pořád přebalovat - i čůrání je agresivní na rezleptaný zadeček.

Marti, to se ti vůbec nedivím. Já psy miluju, ale jen ty vychované. Navíc pes je pes (i když miláček) a patří mu jednoznačné místo ve smečce. Kamarádka má ritchbecka, takové tele veliké, a ten přiběhne k našim dětem a v kočáru je oblíže. Já z toho byla úplně zděšená (navíc mi trvalo půlhodiny, než jsem uklidnila děti, a ty stejně jedním okem neustále vyděšeně toho psa sledovaly). Tak jsem Pavlu prosila, at si na něj dává pozor, že tohle přece nemůže - ona to uznala, ale to vysvětlení mi přišlo horzně směšné: prý že je ten pejsek zvyklý na děti, že je miluje a že holt neumí poznat rozdíl mezi jejich Adámkem a našimi prcky. Tak jsem jen nadhodila, že tohle prostě vycičený pes nemůže, nesmí si dovolit. A hotovo🙂

kuzelka
21. dub 2009

ahoj 🙂

Marti, bohužel netuším do kdy tam ty slevy budou 😕 stan občas doma roztáhnu a taky má úspěch 😉

Simi my měli opruzeniny jen jednou a pomohla nám až předepsaná mastička z lékárny jinak nic 😠

Kaci gratuluju k chodičům 😀 ,našim hodně dlouho trvalo než se naučili znovu postavit když spadli 😉

holky co máte přibližně starý dvojky, jak to máte nemáte s nočníkama??
začla jsem je tam posazovat, a Kuba tam vydrží hezky sedět i se vykadí i vyčůrá, ale Barů na něj sedne jen oblečená 😅 když ji svlíknu tak ječí jak na lesy a nesedne na něj 😅 tak ji nechávám sedět oblečenou, lámat přes koleno to přece nebudu že! 😉

halkac
autor
21. dub 2009

Kuzelko, ahojky, zase jsi mě potěšila, že holkám taky trvalo, než se naučily vstávat ze země🙂 S těmi nočníky...já určitě nechci radit, ale logicky bych asi udělala to, že bych před Baruškou ještě nočník schovala. Nechala bych ji, ať kouká na Kubíka (nahatého a čůrajícího), a až přijde čas, zase bych ho vytáhla a barušce zkusila nabídnout. Protože by se ti pak nemuselo dobře dařit odnaučovat Barču, že nočník není seslička, že není na sezení.

kuzelka
21. dub 2009

no ona tam stejně dýl jak minutu sedět nevydrží, posadí se povrtí a zdrhá 😀 , tak nevím, a vy už taky zkoušíte??