Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
1. kvě 2009

že by všichni odjeli na prodloužený víkend?náš táta si vyrazil na ryby.... 😠 no snad zvládnem odpol brusle nebo kolo.Taky se chystám k našim na noc,jsem zvědavá na trpaslíky co na to budou říkat 😉

daiquiri
1. kvě 2009

Ahoj holky, já tu teda jsem 🙂
My ani nemáme kam jet, chatu nemáme, tak jedině ke kamarádům do Jizerek, ale to jsme se ještě s prckama neodvážili.

Mně Martin v noci odjíždí do Švýcarska na hokej, tak tu zítra se mnou bude mamka, v neděli už sama.

A chtěla jsem se zeptat jestli jste měli taky takový protivy jako já? Teda u nás je to Pavlík. Když jsem venku, tak se nemůžu ani zastavit, hned ječí a vzteká se, když si chci dát kafe, tak ho do sebe naleju, mám ho na klíně a stejně ječí. Takže jezdíme, jezdíme a jezdíme...Naštěstí mě baví chodit, takže fakt nachodím hodně, nejezdím moc MHD - co jde, tak zvládnu pěšky, ale i tak...Zlepší se to třeba až bude sedět?

simonac
1. kvě 2009

veru - jojo, až budou sedět, tak to bude lepší, naši taky vyřvávaly a ted sedí a hledí 😉

tindra
1. kvě 2009

Dai a máš ho jen položenýho?I když Máťa seděl později než Luky,já ho dávala na takový ten polosed aby viděl ven a to zabíralo.Ale teď zase řvou když zahnu jinam než chtějí oni,máme vychozené trasy kde štěkají psi atd a když jdu jinam tak zuří a pořád ukazují ručkama že jako tam nee 🙂

egrzuz
1. kvě 2009

Ahoj holky,

jdu na chvilku pozdravit.

Noci jsou stále šílený a Kristýn řve i během dne. ☹ Teplotuje už týden, ty zuby jí teda dávají 😒 Naposledy tak hodně brečela , když byla malinká

Veru, u nás se hrozně hulákalo v kočárku , i když jsem jela, natož , když se zastavilo 😀
Zlepšilo se to, když měly rozhled a seděly. Otočila jsem jim korbu, aby seděly po směru jízdy a to je vůbec super. 🙂
Jak píše Tindra, tak já je dávala do polosedu.

Jo a Kristýn byla strašně opruzená, kamarádka mi poradila od Weledy měsíčkovou mast proti opruzení a holky do druhýho dne to bylo super. Já tomu nechtěla věřit. Fakt doporučuji.

Tak krásný zamilovaný den 🙂 😉 Dostaly jste všechny pusu? 🙂

daiquiri
2. kvě 2009

Marti, většinou jsou oba v lehu, zkoušela jsem i ten polosed, ale moc to nepomáhá. Hm, takže až budou sedět, tak si jako budou určovat trasu jo? 😀 No, my naštěstí chodíme skoro každej den jinak, tak mají smůlu.

Zuzi, oni jsou už po směru jízdy co máme ty golfky. Když jedeme a mají na co koukat, tak pohoda, ale stačí na minutku zastavit a Pavlík spustí hysterák.
Pája byl posledně taky opruzelý, zkusila jsem ten Imazol, zabral taky rychle.

Já ne, Martin byl s dětma sám, měla jsem krizi, taková nějaká únava materiálu, potřebovala jsem vypadnout bez dětí. A na tu pusu se už nějak zapomnělo. Asi uschnu 😠

issaga
2. kvě 2009

ahoj holky,
jdu na vas konecne zase nakouknout... ale vidim, ze dochazka docela mizerna a vsechny si uzivate hezkeho pocasi a nesedite u pc 😉 (coz je dobre samozrejme)

u nas je od Kacencine operace dvojnasobny hukot, Kacka je jak motorova mys 😀 takze jsem strasne rada, ze to tak dobre dopadlo ale jsem strasne vycerpana, pac uhlidat ji, aby si neublizila je dost narocne. taky nesmime nejakou dobu mezi lidi, kvuli infekci, coz je neprijemne... ale musime to vydrzet a pak uz bude jen dobre 😎

jinak se obe holky teda fest rozkecaly, vsechno opakuji a komoli, je to strasne srandovni 😅
jinak nic noveho...

toz tak u nas 😉

esterka610
3. kvě 2009

Ahoj holky,omlouvám se že Vám lezu do diskuze,ale prosím o radu. 😉

Chceme s dvojkama občas vyrazit na výlet bez kočáru a chci koupit nosítka. Nemáte zkušenosti? Nebo je lepší šátek? 😉

issaga
4. kvě 2009

holkyyyy! no co to je za dochazku? 😀

esterko do urciteho veku jsou podle me lepsi satky... my jsme holky nosily v pruznych satkach tak do 10/11 mesicu, jestli si to dobre pamatuju, a pak jsme koupili krosnicky (Salewa Koala II). kdybysme meli pevne satky, tak bysme nosili v satkach dyl, ale pro maly miminka jsem chtela ty pruzne 🙂

simonac
4. kvě 2009

ahoj holky,

tak já se hlásím po prodlouženém víkendu, který jsme prožili i sdvojkama na hodech - byly tady první salátové - teda u tety v Dolním Němčí - bylo to super, prcci to zvládli i přes noc, tak jsem měla konečně nějakou změnu 😉 a co vy?? co jste dělali??? 🙂

tady je ted nějaká průtrž, tak snad brzo přejde, bo musím jít nakoupit a tchán slíbil, že povozí 😉

jinak Kristý v noci pořád sunaruje, stáhne 2 - 3 flašky sunaru a Martínek pije z prsíčka - je to chlap, ted v so mám sraz s gymplem po 16 letech. tak jsem zvědavá jak to dopadne 😉

daiquiri
4. kvě 2009

Ahoj holky, tak my by samy jen s mamkou a prckama, Martin byl ve Švýcarsku na hokeji. Dorazil až včera večer v jedenáct, aspoň teda čokoládu mi přivezl 🙂

Nevíte co je s Markét??? Má vymazanou ikonku i album!

Esterka, mě by to nošení taky docela zajímalo. O šátcích jsem se dočetla až teď na AP diskusi, zkus se zeptat tam. Ale nevím jestli u nás už není pozdě. Jinak máš dětičky narozený přesně na mý narozeniny, tak gratuluju 😀

gapka.h
4. kvě 2009

ahojky,

...tak my o víkendu pořádali výlety na kolách i s vozítkem 😉 Brali jsme s sebou deku a to se prckům líbilo,doráželi jsme domů vždy až tak v 19h.Ale já teda nohy necítím,nejsem zvyklá dlouhé jízdy na kole....

Kaci-v té nemocnici jsme čekali tak dlouho,ba aby se nic nestalo-dle zákona 6h nalačno....

K těm narozkám jsem dostala kolo a kytici růží 🙂

Dai-no já musím jezdit i teď pořád,nejlépe kolem cesty,kde vidí auto.Je ale pravda,jak začali sedět ,tak se to zlepšilo...Teď zase ukazují,že chtějí ven z kočárku chodit,takže si nevybereš!!!

Jinak jsme dnes v 7.30h nástup do nemocnice-vytahovali ty stehy pod narkóziu,žu to máme za sebou 😝 Ale od půlnoci neměl nic pít-tak to byla katastrofa,skoro to celé prořval*-on je totiž skoro co 3h u prsa.Naštěstí s ním byl manža v ložnici 😉 Doufám,že se v nemocnici dlouho neukážem!!!

pa a hezký den...

kuzelka
4. kvě 2009

Ahoj

u nás o víkendu klasika, procházky pohoda.....
akorát to trošičku komplikuje to odpolední spaní, Bára je většinou vyspaná do té půl třetí a Kuba si vychrapuje kolikrát až do půl čtvrté, takže vyrážíme ven dost pozdě...

a s tím kočárkováním, vydrží sedět max. hodinu a pak musí chodit po svých jinak je kravál 😀 😝 , když jsem s manžou nebo s mamkou tak je to fajn, ale jak jsem sama, tak je vytahuju z kočáru po jednom 🙄 😀

a jinak manža už má za sebou první měsíc v armádě, ale teda řeknu Vám žádná sranda to teda není...

halkac
autor
4. kvě 2009

Ahojky holčinky 🙂

Gapi, já už to pochopila, že to dlouhé čekání bylo kvůli narkóze - to mě nenapadlo, tak se doktorům aspoň takto omlouvám. A to malý pořád krvácel z toho jazyka?

Iss, ani nevíš, jak jsme rády, že to Kačka má za sebou a že to bylo tak pohodové. Držímě pěstičky dále !

Dai, mám pocit, že u Markét v "jejich termínové" diskusi došlo k nějaké velké hádce mezi uživatelkami, aspoň se to probíralo na únorovkách (ne o Markét - ta tu hádku nezapříčinila, ani nevyvolala, ale obecně o té hádce...), takže předpokládám, že na chvíli zmizela z koníka i ona, že je unavená z nějakých hádek, konfliktů...protože tyhle diskuse mají přeci pomáhat a ne že se v nich ženské budou dohadovat jak puberťačky. I tady se stává, že máme jiné názory, ale snad proto si o tom píšeme, abychom zjistily, co kdo na co říká ...

Kočárkování u nás taky bylo děs - děti neplakaly, jen když spaly...po probuzení chvíli koukaly a pak spustily duetek...Teď, když sedí, jsou v pohodě...vydrží tak hodinu, pak se nudí a chce to nějak je zabavit 🙂

Kuzelko, do půl čtvrté spí Kubíček ???? Jak se vyrábí takové děti 😀 ??? Já chcu taky !!!!!!!!!!!!

Simi, neboj, i Sunaru se časem slečna přejí . Kolem roku by se prý mělo odbourávat noční mlíčko, tohle tedy u nsá určitě neprojde 🙂

Holky, začíná se u nás pšíkat a trochu soplit....ách jo ! proč ty děti furt něco mají? Já už jsem si naplánovala toliko věcí a jsou v ohrožení.

Jo a máme domluvenou dovču na J Moravě !!!! Se těším !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daniellka
4. kvě 2009

NAZDÁREK BABULKY !! 😀

Hlásím že žijem,furt zavření doma,od minulé soboty,kluci jsou na ATB,už mě ty nemoci fakt pěkně s... 😠 😎 . No,ale ve středu jdem na kontrolu,tak snad to už nějak doklepem.
Jinak za změnu počska jsem vděčná,asi jako jediná 😀 ,nemusí nás mrzet,že nikam nejdem 😀

kaci - kam na tu dovču??a kdy?? 🙂

doufám,že aspon za námi Marrha dorazí, je fajn.
o co tam jako šlo? maminy si po netu vjely do vlasů nebo co? to nesnáším 😒

gapka.h
4. kvě 2009

kaci-jojo.v nemocnici se to zpustili znovu a měl tu ránu hodně hlubokou ☹ Prozraď kam na dovču???

..tak to jsem netušila,že se tady tak ostře vymněnily názory...to mě mrzí..a o co šlo???Markét byla fajn 😉

danielka-tak ať jste fit 🙂My se zatím držíme,jen nám lezou stoličky,špičáci-tak jsou protivky...

halkac
autor
4. kvě 2009

Hojky a dobrý večer...

Tož je to tu zase - Magdalénka má rýmisko jak sviňa ☹ Už mě to pěkně sejří, pořád takový kolotoč. Nejprve nemocní Jonda, potom beruška ... já vím, je to jen rýma, ale přijde mi to otravnější než řada jiných nemocí ☹

Ale aspoň - POZOR - Jonášek se rozťapkává. Jak vidí Madlenku, snaží se taky pustit. A jde mu to, jen chodí trochu "připoserkovaně". Ale je úchvatně statečný 😀

Dovolená: jedeme semka - www.penzionhlohovec.eu Je to v centru lednickovaltického areálu a míníme jezdit na kole. Už jsem v této oblasti byli, vím, že to je super pro malé děti...rovinky, cyklosetzky bez aut... Holky, z toho ubytování sjem nadšená -s nad bude realita stejná. Kdybyste někdo měl zájem, maí volné ještě celé září.

A s tou markét - moc o tom nevím, jen v jiné diskusi někdo psal, že se u nich strhla internetová hádka - prostě nějaká podivná ženština se navážela do druhých a rozbrojila celou diskusi...nakonec se holky rozhodly z diskuse odejít a nechaly jí zamknout.
Ještěže vy tady jste sluníčka nehádavá usměvavá slušná a chápavá!!! No bodejť ne, maminky dvojčat nemají na blbiny čas, že?

Jo a poseldní supertajná informace: kamarádka, co má podobně staré dvojky jako já, se právě dozvěděla, že čeká miminečko. Jak já závidím !!!

Dobrou noc, jdu číhat na Zuzu, dnes si spolu máme po Skypu dát kafe, tak snad Egrťátka mamku pustí 🙂!

daniellka
4. kvě 2009

jé,Kači,tam to vypadá hezky!! 😀 tak si to tam kráásně užijte,na kolo ideál 🙂
hele ta kamarádka je teda statečná. já si to nějak moc neumím představit,že bych měla mít další. a to jsou kluci už starší než ty její dvojčátka,tak bych to měla teoreticky trošku jednodušší. každopádně kamarádce blahopřeju,je to nádhera 🙂

kuzelka
4. kvě 2009

Hezký večer,

Kaci no on je Kuba od narození takový nedospánek, akorát že ho ségra furt rušila 🙄 ale naučil se jí postupem času tak nějak ignorovat, a když se Bára vzbudí opatrně ji vynesu z pokoje a Kubíček jěště chrní 😀 😀
jo a ta dovča vypadá fajn 😉

holky a v kolik Vám ted děti ráno vstávají??? u nás se to zas posunulo o něco dřív 🙄 🙄 Bára ted burcuje už kolikrát před půl šestou 🙄 🙄 a Kuba by tak byl spal do sedmi 🙄 (ráno ji moc ignorovat totiž nejde)

Dani brzo se uzdravte at můžete konečně ven!! snad nebude ošklivo dlouho!!

papa

egrzuz
4. kvě 2009

Ahojky,

Kači, to je děsný, Jarýn usnul až ve 21.45 😠 takže naše rande neklaplo.

Teplotují už obě děti. Jarýn včera 39 ☹ já už se zblázním

Daniellko,prosíííím ty jsi byla s klukama u moře když jim bylo kolik? Nějka před druhým rokem viď? A v pohodě?
Já mám totiž možnost za 20dní na dovolenou. Rodiče jí mají zaplacenou a byla by grátis, ale váhám,. Je to do Egypta a já se bojím

Tý jo s tou Markétkou je to mazec. Snad se brzo vrátí, to je hrozný, že některý ženský se opravdu tak nudí a prudí ostatní, ach jo

Jdu si lehnou, u nás se stále opakuje hrozná noc tak pá

halkac
autor
5. kvě 2009

Dobré ránko 🙂

Markétka vás moc pozdravuje, psala mi do IP - je teď unavená z těch dohadů na jejich diskusi, ale určitě zabrousí na nás někdy mrknout🙂

Zuzanko, ten Jaroušek je ale nezbedník ! Ale nevadí, víno jsem neotevřela a čekám na svou příležitost. Až dětem bude lépe, sednem si v klidu a pokecáme. U nás totiž včera taky nic moc, Madlenka se zprvu budila kvůli rýmě, tak jsem pořád chlácholila...K moři bych klidně jela ! Čeho se bojíš? Viróz? A z čeho ty teplotky?

Danii, a co marůdci? Proč mají ATB?

Kuzelko, u nás se vstává mezi 5,30 - 6,00. Jsou jakési aktivní ty naše děti ☹ Já bych chtěla spavečky ! Ale museli by být spaví oba dva, protože snad ještě horší je, když děti spí na přeskáčku, viď?

tindra
5. kvě 2009

čauky, no tak já se mám,vstáváme většinou až v 7 a někdy se válíme i do 8 😉 a teď už zase jsou spát 😉 sice odpoledne jsou někdy dlouhá,no ale co se dá dělat 😀
holky už chodí vaše mimča na písek?asi to už půjdem zkusit,jen musím napřed najít nějaké čisté,mám hrůzu z těch špinavých na sídlišti,až budou větší tak v tom nezabráním,ale teď asi půjdem do dětského centra,kde vím,že to zakrývají a pak nechám dovést k našim.
Jo a ještě mi řekněte,jeslti necháváte jíst dětičky samotné,klukům to pořád jaksi nejde,ne že bysme to zkoušeli každý den,když spí do 1,tak je šup šup nakrmím,ať aspoň ve 2 vypadnem ven,ale sem tam jim to dám do talířku,jenže v něm je nejlepší ta žirafka na dně,takže všechno odhrnou ručičkama......
Jo a internetové hádky jsou fakt směšné!!!!!!Nechápu jak někdo může prudit,ale jsou takový,pamatuju si jak se kluci narodili tak jsem začla chodit na www.dvojčata a tam to taky tak bylo,někdo si vymýšlel a tak,fuj,jak můžou být lidi tak blbý?
Kači jestli se vám bude chtít tak můžem dát v Lednici rande.Na 15 minut s dětma 😀 dýl na místě nevydrží 😀 my se tam chystáme na výlet,sice jen s kočárkem(kola na auto sama nedám ☹ vždycky jen naložím vozík a jedu k ségře)ale zmrzlinku můžem 😉

daniellka
5. kvě 2009

zuzi - byla jsem s nimi když měli rok a 7 měsíců. jako dovolená k moři v pohodě,pokud vás na děti bude víc,protože je to celkem fuška,ohlídat před spadnutím do bazénu apod.
Akorát s tím Egyptem - poradila bych se s doktorkou ,jestli nemá něco fakt účinného na srajdu a jestli to nění pro ty prckoše špatný. Ted mluvím třeba o nás,jídlo a pití se člověk snaží ohlídat, ale co bych už neohlídala,tak třeba když se koupou ve vaně nebo kdekoliv,dost se napijou vody. furt si ji strkali do pusy. tedka už ne,ale tehdy,když jsme byli my,jak byli menší. No a to pak té sračce(pardon) fakt nezabráníš a je na houby,když to tam strávíš s pokaděnýma dětma na pokoji.
Ale jak říkám, prý jsou na to preventivní pilule.

kaci - mají nějakou virozu + Alexe ještě bolelo ouško. Napřed jsem několik dní čekala,že to přejde,ty teploty,a když neodcházely,tak jim doktorka vzala z prstu krev a měli oba hodně vysoký zánětlivý markery,tak bylo atb nutné. i tak,pořád mají 37,berou je od středy,zítra jdem na kontrolu,už jsme doma skoro 2 týdny a tuším,že nás doma ještě pár dní nechá.

tindra - jj, v tomhle věku už jsem je nechávala troškičku jíst samotné. Neboj,jde to rychle. kéž by takhle rychle šly zrušit plínky 😀

jirule33
5. kvě 2009

ahojte 🙂

holky jdu k vám pro radu 😕 když jste dětem kupovali dárky třeba k narozeninám, kupovali jste 2stejné?moc se mi líbí pejsek od fisher price a teď řeším jestli objednat dva?nebo koupit každé něco jiného? jak jste to řešili vy?

kuzelka
5. kvě 2009

Ahoj 🙂 🙂

dneska jsem tu měla na návštěvě kamarádku s dvouletou holčičkou 😉

Kaci tak to máme s tím vstáváním stejně 😉 no na přeskáčku je to teda pěkně na prd, ale to u nás nepraktikujeme, bud jdou spát oba nebo nic 😅 😀

Marti, ty si teda vyspáváš 😀 na písku jsme byli zatím jen jednou a stráášně móóc se jim tam líbilo, byli jsme u známých na baráčku, takže krásný čistý píseček 😉 vydrželi si tam hrát sami asi přes hodinu 😵 😵
tady kde bydlím jsem jěště na písku nebyla, a taky nemám nakoupené žádné pomůcky: kyblíčky, lopatičky, bábovičky 😀 😀 😀 😀
jo a ohledně papání, tak u nás se jí samo už asi 2-3 měsíce 😕 Bára se prostě odmítala krmit, tak dostala lžičku a cpala se sama, ona byla od začátku šikovná, a občas se taky pořádně zpatlá a Kuba jí sám taky obstojně, ale když spěchám tak to do nic cpu já 😀 😉

jirull já většinou kupovala vše po jednom, a jestli měla hračka fakt úspěch, tak jsem dokoupila druhý kus 😉 ono totiž spousta hraček je vůbec nebavila a pak to byly vyhozený peníze...

halkac
autor
6. kvě 2009

Ahojky a dobré ráno,

Marti, jasně, že naplánujeme rande !!! To bude super 😵 😵 😵

Dani, já z těch oušek mám strach. Dokonce jsem včera s tou Madlenčinou rýmou běžela k doktorce, bo jsem se bála, aby jí to nesedlo do dutin ☹

Kuzelko, já úplně hledím, jak šikovné máš děti...oni už ti jí samy, to je u nás daleké sci fi. Sice jim sem tam lžičku podám, ale to by do sebe nasoukaly děti tak tři lžičky 🙂 Umí jíst jen rukama nakrájený chleba 😀

Jirule, já taky všechny hračky kupuju po jednom - krom nezbytných věcí jako jsou odrážedla nebo kyblíčky na písek. Všechno ostatní mají po jednom kuse a nemyslím, že by to nějak významně vadilo. Sice se o věci škubou, ale alespoň se učí půjčovat si hračky :-; Nehledě na to, že ne vždcyky hračka, kterou dětem pořídíš, nadchne i je...

Jinak u nás rýmisko stále řádí, jsou to moje chudinky. Madlenka se sotva může najíst, nemůže dýchat přes nos, tak pití z flašky jí činí potíže. Snažím se sice pomoct, jak se dá, ale rýma je neústupná a prostě zatím silnější soupeř ☹

marrha
6. kvě 2009
daiquiri
6. kvě 2009

Ahoj holky, to je hnusný počasí co?

Karin, na ten píseček se taky těším, až je tam šoupnu a snad si tam vydrží sami hrát 🙂 Ale to si ještě počkáme.

Jirul, my kupujeme jen po jednom.

Markét, chtěla jsem ti psát do IP, ale už vidím, že píšeš sem 🙂 No je to hrůza, co si budeme povídat. Internet je skoro anonymní, takže ty hádky vznikají lehce. Ale je to i o lidech, tak jako kdekoliv jinde. Ale ten důvod co si uváděla, no co k tomu říct, ta maminka je pitomá. Ale jaká máma taková dcera - víc nebudu komentovat.
Tvoje důvody plně chápu, ta paní co tě takhle sleduje může být nějaká nemocná psychopatka, taky bych měla strach.
Jen mě prostě mrzí, že se to nedá řešit jinak....

Jinak se musím pochlubit, Barča se konečně začala pravidelně přetáčet na bříško. Sice v devíti měsících to není tak velký úspěch, ale já jsem šťastná, už jsem měla strach... ☹

A prosím o radu. S Martinem plánujeme, že bysme i s dětma jeli v sobotu jen přes den do Drážďan, ale řeším jak s jídlem. Asi bysme vyrazili po snídani, takže jogurt dáme do cestovní ledničky, to je v pohodě. Ale co oběd, Martin navrhuje mlíko, ale už jsou zvyklý na klasický jídlo - příkrmy, takže moje varianta přihřát skleničku a koupit termoobal a dát ji do toho.
Máte jiný nápad? Děkuju!

marrha
6. kvě 2009

Verun..ona nesleduje jen mě, ale sledovala naší celou diskuzi...a jak se rozpadla, tak se rozhodla mě kontaktovat...přitom nevím proč...když nás špehovala tak dlouho a nepřihlásila se, tak proč ted....
zmiňovala i ty hádky a všecko.... 😔

jinak s jídlem..my jak jsme loni jeli do Prahy, tka jsem sice měla nachystanou horkou vodu na skleničku, ale nakonec jsme to neohřívala...děcka už měly hlad a venku bylo celkem chladno..než by se to ohřálo, to by nám rozboly auto....dala jsem jim ten příkrm jen tak...a zvládly to...myslím, že se pro jednou nic nestane..jen jsme vybrala takový , aby se dal i jíst i takhle....doma kolikrát taky jídlo vychladne a neohřívám to znovu 🙂
mlíko mi totiž takhle k obědu vypila jen krista, ale Davídek ne...ten mlíko mimo plán (ráno, večer) nevypil nikdy 🙂

Barča je šikulka 😵

jirule33
6. kvě 2009

holky dík za rady.tak koupím jednoho a uvidíme. nakonec v tom s těma hračkama máte pravdu, koupila jsem kolotoč od fishera a nadchl jen mě, holky mají daleko raději ten obyčejný co mám půjčený od kamarádky....