Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
24. zář 2008

dobré ránko holky,

pomooooc, tak strašná noc u nás ještě nikdy nebyla, Kristýnka v normále , ale Martínek, usnul až v 22.00, ve 22.45 šílený řev, asi 15 min. pak zabral až ve 12,00 ve 3 se napil a v pět vstával s řevem a od té doby nespí, jsem fakt KO!!!

halkac
autor
24. zář 2008

Simi ☹ ☹ ☹ Co říct, takových nocí ještě bude. Mně vždycky kámoška uklidňovala: však on jednou usnout musí. Jen si asi neuvědomovala, že zrovna v tu chvíli jako naschvál vstane druhé dítě. Hele, ale může být hůře 😀 mrkni sem: paní má starší dítě a pak trojčátka🙂

https://www.youtube.com/watch?v=Iw70mgsDeVo
gapka.h
24. zář 2008

dobré ránko,
Simi-tak u nás už se spalo v osm,v 22.45h první kojení,jinak co 3h-celkem to šlo-bývá to horší 😉 Ale do těch osmi byli pěkně uřvaní!!!!
To počasí venku-to je děs ☹ ☹ Ale přesto s nima musím na chvíli vyrazit
Kaci-ta péče o sebe je opravdu rychlovka...Vstanu...hrrrr do sprchy,pak se trochu čmrknu a tak je to každý den.... :-Jednou za 2měsíce kadeřník,teď jsem byla poprvé v kosmetice-od té doby,co se kluci narodili-jinak nestíhám...A to nemluvím o žehlení a nějaký úklid.....vy už lozíte?
Holky,co dáváte jako odpol.svačinku-kromě jogurtu-písněte

přeji hezký,ale u nás deštivý den 🙂

simonac
24. zář 2008

kačko...tak to je teda mazec, v porodnci se mnou jedna taková ležela, má holku - 2 třída a k tomu ted trojčátka, 😉

halkac
autor
24. zář 2008

Gapko: já taky musím s dětmi ven, jinak by mě dobře dořvaly🙂🙂🙂 No a nelozíme, ale Jonda se asi 14 dnů plazí a Madí se dostane na kolínka a tam se nějakými přískoky trochu sune dopředu, ale oproti Jonáškovi je hrozně pomalá - ale zase to nějak vypadá, pěkně si vyleze na 4🙂 Hodně je povzbudilo, když jsem s nimi začala cvičit podle knížky Baby gymnastika - během dvou následujícíh dnů se u nás objevily tyhle pokroky🙂

Jé a kosmetika!!! Já se snad taky objednám, doma prostě není čas ☹

No a náš jídelníček je takovýhle:

snídaně - mléko (nebo někdy kaše)
svačina: jogurt smíchaný s přesnídávkou, ovocem (nekdy jim tam rozemelu i dětské sušenky, ale zatím jim moc nejedou - naše děti nesnášejí kousky)
oběd: mléko
svačina: masozeleninový příkrm
večeře: mléko s troškou kaše
noční prudění: mléko

kuzelka
24. zář 2008

Ahojek 🙂
simi mi máme takové horor noci občas i teď 😠 ale jednou to skončí 😉
halkac no musím říct že tak dva měsíce mám trochu víc času, děti se svým spůsobem trošku uklidnily a konečně se naučily přes den spát 😵 takže mám i nějaký ten čas pro sebe (zrovna kyž jim nevařím oběd, chystám sváču, myju nádobí, sprchnu se, poklidím ... 😝 😀 😀 😀 ) ke kadeřníkovi se chystám asi 4 měsíce ale jinak je to ted fakt něco jiného než těch prvních 6 měsíců - to byla síla a já v pět odpoledne zjistila že neám ani vyčištěné zuby od rána 😅
včera jsme byli cvičit a Barča má zatejpovanou (nevím jestli to píšu správně) pravou nožku, má to aby ji tak moc nevytáčela do strany, tak uvidíme jestli to v něčem pomůže?

kuzelka
24. zář 2008

jo a aktiferin berem taky ale jen Kuba, měli jsme taky kapky - ty se kapou 3x denně, ale taky měla jsem zničené hadříky, nejde mi to vyprat! tak nám doktor napsal sirup a ten se bere jen jednou denně 😉 😉

halkac
autor
24. zář 2008

Kuželko, tak na ty fleky od železa na stopro zabírá Cilit na rez a vodní kámen. Nastříkáš to a pak vypereš... a fakt to pustí.

kuzelka
24. zář 2008

díky za radu vyzkouším 😉

gapka.h
24. zář 2008

Kaci-co je to za knížku?Napíšeš mi autora?to ti někdo doporučil?písni,že bychom to vyzkoušeli 😉
-ten jídelníček máme skoro stejný-dáváš jim i brokolici a květák?
Tak je půjdu zkusit uspát...... 😉

gapka.h
24. zář 2008

holky,co děláte??
Přidala jsem nové fotky do alba-tak kukněte,pa 🙂

daiquiri
24. zář 2008

Gapka: moc hezký fotečky 😀 Já už čekám, kdy se ti mojí prckové taky začnou usmívat 🙂

Dneska dopoledne dětičky hlídal taťka, já si doběhla na gynekologii po šestinedělí. Zvládl to na jedničku, jen prý málem nevydýchal, že byl Pavlík pokaděnej až na dupačky 😀 Ale zase vím, že ho s nima můžu takhle občas nechat a zajít si aspoň na kafe.

daiquiri
24. zář 2008

Ještě mám dotaz....Naši prcci sice pláčou, ale není to až tak hrozný, většinou spíš přes den, v noci jsou celkem klidný. Všichni mě straší, že to teprve přijde....Tak nevím, je to tak nebo ne?

halkac
autor
24. zář 2008

Gapi, fotečky božíííí!!!

Co se týče jídelníčku - ano, dávám všechnu možnou zeleninu. Neměli jsme nikdy s ničím potíže. Zatím jsem vynechala jen okurky, papriky, rajčata a cibuli, jinak snad vše běžné už vyzkoušeli. Jen po luštěninách máme doma "hlučno" 😀

A k té knize - je to tato: http://www.jasminka.cz/kniha/barbara-zukunft-hu... a pak má ještě tuto: http://www.alman.cz/knihy/P42711/Iva-Dolinkova-... Koupila jsem je jen tak, abych s dětmi něco dělala - a opravdu se svalíky posilují jedna báseń. A to ani necvičíme pravidelně...

Dnes jsem byla Jondovi vybrat něco k svátku: nakonec jsem koupila vyteplený spací pytel, válec na lezení a ještě musím pořídit nějakou hračku, jen pořád nevím co☹

halkac
autor
24. zář 2008

Dai, já myslím, že se děti mění. Když se mě někdo ptá, kdo je hodnější, nikdy nevím, co odpovědět - jedno období je víc v pohodě Jonýsek, jindy Madí...Ale jinak myslím, že už odmala jde poznat "temperament" dítěte. Flegmatičtější děti pláčou méně, živější děti se víc projevují: i v pláči.

halkac
autor
24. zář 2008

Jé a my máme dnes přesně devět měsíců!!!! Za tři měsíce tu je Štědrý den 😀 😀 😀

daiquiri
24. zář 2008

U nas je to tak na stridacku,tak nevim.Barca vetsinou po jidle hned usina,Pavlik place,pak uz jen kouka.
Jeste se chci zeptat,ten Sabsimplex jste davaly do kazdeho jidla?Nebo jak jste ho davkovaly?Diky moc.

egrzuz
24. zář 2008

Gapko, fotečky úžasný. Kluci jsou si táááák podobný. 😀 😀 😀

Dai, sab jsem dávala do každého jídla a potom teprve pomohl, teda alespoň u nás 🙂

Kači, gratulace k 9M 😀 😀 😀 No, jo štědrouš za 3m 😲 😕

Kuzelko, já peru v batoleti a skvrny od železa se vyperou. Možná berete něco jiného.

Simi, u nás se taky řvalo ve 23,00 a ráno v 5,30 taky ☹

Všem klidnou noc

marrha
24. zář 2008

Ahoj holky...
tak u nás se řvalo dneska v podvečer 😝 děs běs..to už tu dlouho nebylo...

Daiq..mi doktorka napsala Sabíka 2 x denně, ale už nevím kolik kapek...a nezabíralo..pak jsme si v letáčku přečetla, že do akždého mlíčka...tak jsme to ani neřekla mudr, a udělala podle sebe...a tak jak u Zuzi..zabralo to.., ale né hned, ale po týdnu..a od 4 měsíců jsme jim to pomalu vysazovala... 😉

Gapko..kluci jsou nádherní 😵 😵

daiquiri
24. zář 2008

Aha,ja myslela,ze to staci dat treba jen vecer,prijde mi,ze vecer je to trapi nejvic.

halkac
autor
25. zář 2008

Dobré ránko🙂

Tak kde je to slibované babí léto 😨 ??? Nevidím ho!!!

Holky, dnes mě ráno čekalo nepříjemné překvapení: rozbalila jsem Jonáška a poprvé od porodnice se opravdu oprudil!!! Sice náznaky už měl několik večerů (taková zarudlejší místečka), ale teď je opravdu hodně červený. Jak to??? Nic nedělám jinak 😒 Kdesi jsem se dočetla, že moč i stolice je po příkrmech agresivnější, že by to bylo tím???
A jak léčit ??? Zatím jsem mu všechno namazala Pytiolem a jsem rozhodlá nepoužívat ubrousky, ale jen Perlánek s vodou. Pak mě ještě napadl heřmánek nebo dubová kůra a tím postižená místečka omývat...Máte nějaké ozkoušené recepty??? Prý funguje ještě nějaký Imazol.... Bolí mě to za něj. Ještě to nemá úplně hrozné, ale stejně☹(((

marrha
25. zář 2008

Ahoj holky,

Kačko taky tady babí léto není.už několikátý den prší a my sedíme doma, protože ti moji nesnáší pláštěnku.... 😔 a opravdu procházka, kdy ječí jak by je na nože brali a všichni hledí, co je to za matku, že ani děti nezvládne mně fakt nebaví 😝

k opruzeninám....my se začali opruzovat před pár měsíci....., ale co nám na to 100% pomáhá tak obyč. Rybilka 😉 ..smrdí teda, ale hlavně, že pomáhá....vždycky se to zhorší po stolici...a mají to vždycky více, když dám Tescovku, takže převážně dáváme Pampers..tak nevím...říká se, že by to mělo být hodně na vzduchu.ale v takové zimě to je spíš i hazard...
dokonce Davidovi ty ATB udělali takovou paseku, že se mu udělali na pindíku vyrážky až vřídky..tak musel mít mastiškčku na kvasinky 😔 😔

zkus tu Rybilku..je fakt super...tady u nás je mastička dělaná Ondřejovka..u NIky jsme používala jen ji...nedala jsme na ní dopustit..neměla snad nikdy opruzenny, ale nevím jestli za ty roky změnili recept adávají tam něco navíc...přijde mi, že je to více větrové...a děckám nesedí..Kristě z toho udělaly ještě větší fleky... 😝

halkac
autor
25. zář 2008

Markét, díky🙂 Já právě Rybilku používám po každém přebalování - preventivně. Až dosud se absolutně neopruzovali, nemohla jsem si ji vynachválit. Taky mám za to, že za ty opruzeninky může stolička...děti po těch příkrmech mají nadílku v plenkách poměrně často (i několikrát denně) a holt to vždycky nezjistím během pět minut☹ To větrání prcky mě taky napadlo, jenže my tu fakt máme zimu...až přijde chlap z práce, pošlu ho zatopit dřevem a pak je tu nechám puzzlit se nahaté 😉

marrha
25. zář 2008

Kačko..tak jestli ji používáš...tak to jsme moc nepomohla 😔

no tady i když je teplo, tak od země táhne, takže u nás to nehrozí... 😔

ten Imazol bych taky zkusila.... 😉

gapka.h
25. zář 2008

Ahojky,
tak dnes mi vozí mamka a já jdu žehlit ☹
Kaci-mé kamarádce se to malému udělalo,když začala dávat příkrmy také..Ale pomohla jí také ta Rybilka nebo Sudocrem-určitě pomůže-my zatím nic...
U nás je celkem pěkně,dokonce vylézá sluníčko.Ale holky-o víkendu má být teplo-tak uvidíme...
Díky za pochvalu foteček 🙂
Tak a jdu makat...pa

simonac
25. zář 2008

ahojky holky

dnes jsem na prcky sama, skoro každý den mi vozí tchyně,ale ta je ted na vinobraní 😉 ,ale aspon mi uvařila 🙂

odpoledne máme ve školce díkuvzdání -táborák, špekáčky, tak snad vyjde počasí, chystáme se tam i s prckama tak snad to zvládneme 😉

kuzelka
25. zář 2008

Ahojek 🙂

tak bych přivítala aspon nějaké to babí léto, tohle slzavé počasí je na palici!

já používám od narození na dupky Ondřejovku - Mar máš pravdu z každé lékány je ta mastička trochu jiná, nejlepší snad míchají ve fakultce v OV. Rybilka nám nesedla a popravdě mě se moc dobře nemazala, nemám ráda takové ty tuhé bílé masti, ale samozřejmě každému sedí něco jiného 😉

gabko a všechny maminky jednovaječnátek jak je vůbec rozeznáváte??? 😀

simonac
25. zář 2008

holky, tak tady taky zase prší a to se peta táááááááááák moc těšil na opékaní, no zase nic ☹

gapka.h
25. zář 2008

kuzelka-já je mám dvojvaječné 😀 😀 Mají každý jiný tvar hlavičky a Kuba je silnější.Je pravda,že tatínek má občas problém je poznat 🙂 a já taky.Čím jsou starší,tím je každý jiný 😉

elis.1
25. zář 2008

🙂 ahojky všem, co probíráte ? hodila jsem nový fotky holčiček na rajče, tak posílám odkázek

http://elis34.rajce.idnes.cz/