Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
15. říj 2008

Holky, začíná tu být prdel -kam se hnu, jsou za chvíli i oni. Dnes jsem poprvé čůrala ve t ech🙂

halkac
autor
15. říj 2008

mělo tam být ve třech🙂

halkac
autor
15. říj 2008

Jo a raclette je taková švýcarská specialitka: je to takový gril, do něj se vloží na lopatičku spešl sýr, posype kořením, ten se rozpustí a to se pak mlsá s pečivem, zeleninkou a tak🙂 VÝTEČNÉ! Jenže asi nedietní☹

daniellka
15. říj 2008

kaci - raclette miluju!! jednu dobu to dělali nahoře pod Lomnickým štítem,jsem tamza to nechala majlant 😀
Kde se kupuje to nářadíčko??

jinak já taky musela ležet vporodnici předporodem,ale na simi nemámani náhodou. byla jsem tam jen 6 týdnů,přes Vánoce i Silvestra ☹

halkac
autor
15. říj 2008

Dani, myslíím, že to už koupíš kdekoliv. My to nářadíčko nemáme, to má právě ta kamarádka. Ale kupovali jsme kdysi jako svatební dar známým jednu sadu od tefalu...tuto http://www.elektrohome.cz/raclette-gril-tefal-p.... Ale jsou i levnější...například: http://www.hshop.cz/raclette-gril-eta-7159-9000...

halkac
autor
15. říj 2008

Jo a taky jsem dlouho ležela v nemocnici - před porodem měsíc, ale na ten Štědrý den jsem si porodila, ať mám alespoň nějakou zábavu a v nemocnici mi to utíká 😀 😀

daiquiri
15. říj 2008

Kačko, na spinning chodíš přeci proto, aby ses právě mohla nacpat ne? 😉 Zase to vypotíš.
Jinak my od začátku měli plenky z DM, právě ty Babylove a super, hlavně ta cena! Teď máme Tesco a taky nám vyhovují 🙂

A jsem ráda, že taky nevaříte, myslela jsem, že jenom já nejsem dokonalá matka. Ale to se prostě nedá stíhat.
Dneska dopoledne jsem stihla vytřít, vyluxovat, vyprat a utřít prach. Děti ráno vstávaly v šest a pak až v půl jedenáctý.

Zuzi, já byla v nemocnici měsíc a polovinu jsem brečela ☹ Prostě hormony. Obdivuju vás, co jste tam strávily delší dobu, asi by mi hráblo.

Simi, mně PAvlík už přes den nespí, včera usnul přes den jen na hodinu a to v kočárku, jinak jsem ho měla v klokance nebo v lehátku. Za to Barča ta spinká jak šípková Růženka 🙂 Aspoň, že chrněj v noci.

Raclette taky znám, ale nikdy jsem ho neměla, jen jsem to viděla u kamaráda co si to dával v restauraci.

daiquiri
15. říj 2008

Rezi, všechno nejlepší k svátku!!!! Nikdo tu Terezku nemá co? Abych na někoho nezapomněla 😀

gapka.h
15. říj 2008

Dobrý poledne...
byla jsem v práci ukázat prcky 🙂 to jsem si vyslechla,jak to zvládáš,jsou hodní,atd.....určitě ti dají zabrat...Co na to pořád říct,že?Znáte ty dotazy...

Kaci-já na WC jedině s nima-oni hučí,když mě nevidí,mám je ve vajíčkách a kukají na mě-to je sranda,že???

Dai-také nevařím,nevím kdybych to stíhala.Když má mamka volno,tak navaří,jinak jsem na suché stravě,ale už mi to leze krkem!! 😝 😝

Holky já naštěstí v těhot. v nemocnici nebyla,pořád mě strašili až mi pak praskla voda abylo to...Po porodu 14dní a stačilo,ty hormony-to bylo,probrečela jsem to a jěště byl týden zákaz návštěv-dovedete si to představit....fůůůj ☹ ☹
tak je jdu uspat 😉

rezinka
15. říj 2008

daiq dekuju 🙂 !!

gapko ja jsem na tyhle otazky uz taky alergicka a to jsem jeste nevyrazila s holkama s kocarkem ven (Sarinka ma az dneska pres 2,5kg, tak snad uz budeme moct), takze to "nejhorsi" me teprve ceka, protoze jsem z maleho mesta, tak to se na nas sesype asi kazdy druhy. budu se muset pred prochazkou poradne obrnit, abych na desateho cloveka, ktery se me na to bude ptat, uz nevyjela 😝

daiq prosim te jakou mas tu odsavacku, elektronickou od Aventu ?? a mas jeste mlicko a odsavas nebo uz ne?

rezinka
15. říj 2008

jinak dekuju za rady s tim nutrilonem, tak ja u nej zustanu, popr. se casem poradim s doktorkou o zmene ...

taky klobouk dolu pred vsema, kdo musel byt tak dlouho v porodnici. ja tam byla presne tyden a uplne mi to stacilo. i tak na me 2x padla krize. kdybych tam mela byt dyl, urcite bych taky brecela ob den 😢

obedy taky nezvladam, jsem rada, ze mezi buzenim a spanim holek do sebe stacim nacpat alespon jogurt. obedy mi obcas nosi mamka a kdyz ne, tak jsem taky na pecivu. ale ta donaskova sluzba u nas taky funguje, tak o ni asi taky hodne popremyslim ...

daiquiri
15. říj 2008

Rezi,ja jsem sice z Prahy,ale tyhle dotazy slysim porad.A taky kazdy druhy cumi do kocaru a obcas nekdo pronese radoby vtipnou poznamku.
Manualni mam od Aventu,ale tu uz nepouzivam,manzel mi koupil od Medely,je na obe prsa,takze za 10 minut mam hotovo.Jen holky si tu stezovaly,ze jim odesel motorek,mne zatim drzi.Odsaju tak 80-100ml.

kuzelka
15. říj 2008

Ahoj
simi - závidím že jsi v nemocnici spala 😔 já byla na jipce a tam nebylo chvilka klidu 😔 přes den furt sestry, 2xdenně vizita někdy i 3x, 3x denně uklízečky .... vždycky když jsem usla tak se někdo přiřítil (opravdu potichu 🙄 ) a v noci nás budili co tři hodiny kvůli poslechů ozvů miminek (tzn. že jsme musely v noci vystrkovat pupky a sestry nasměrovávat kde že to mají poslouchat srdíčka 🙄 ) samozřejmě přes den taky co 3 hodky někdy i dřív - takže já se v nemocnici vůbec nevyspala 😒
jo a televize byla prachy (hodina- 10kč) 😖

simonac
15. říj 2008

danielko --- tys to měla ještě horší, být v nemocnici přes vánoce a silvfestra, děkuji nechci

kačko -- ty taky ☹

kuzelko ---tak to slyším poprvé, aby se někde v nemocnici platilo za TV 😒

jinak ta sada na ty sýry, nevím jak se to ted jmenuje - aha raclette nemusí být špatný tip na vánoční dárek pro manžu - co si taky pořád dávat, že??? ☹ co vy dáváte?? 😉

daiquiri
15. říj 2008

Kuželka, proč si ležela tak dlouho na JIPce? Já tam byla jen den po císaři, ale to je normálka. Jen jsem tři dny z toho měsíce ležela na "hekárně" a to byla taky paráda, za rohem hned porodní sál, takže jsem slyšela každý porod, to jsem nespala vůbec 😢
Ale máš pravdu, v nemocnici se spát nedá. TAky nám poslouchali každé tři hodiny srdíčka ve dne v noci a hlavně nás těhotný dávali dohromady s maminkama s dětma, takže jsem měla na pokoji miminko a od jedné holky Tomášek celou noc plakal 🙄

daiquiri
15. říj 2008

Dani, to jsem přehlídla...FAkt přes Silvestra a přes Vánoce???? To bych jim asi utekla 🙄

ajiik
15. říj 2008

ahoj maminy, moc jsem k vám nechodila a tak bych se teď o to pokusila když budu mít chvilku jestli můžu. Chtěla jsem se zeptat jak jsou vaše zlatiška s fontanelou na hlavičce? Tomik ji má už skoro uzavřenou, tak ztoho mám trochu strach a Fílípek je na tom trochu líp. A jak v noci jak vám spinkají?

gapka.h
15. říj 2008

Ahojky,ajiik... 🙂 🙂 můžu tě uklidnit my máme dnes 8,5měsíce a noci žádná sláva.Skoro co 2,5-3h kojení...Ale to není hladem,oni jsou potvůrky cucnou a spí,cítí matku.Ty kojíš?

rezinka-jo a to měla ještě problém,když byli malí,nechtěli mi vůbec doma spát.Vždy jsem nakojila a ven-to jsi měla vidět ty lidi-říkali mi,jaksis je naučla,tak to máš,ale to není pravda.Některé děti spí,s jinýma se musí drnkat.A co je vůbec druhým po tom,ne?? 😉

Holky,co máte stejně staré děti...já nevím,co jim už dávat,je to pořád dokola!!
Snídaně-kojení
Svačinka-přesnídávka,někdy jogurt
Oběd-kojení,pak zelenina
Svačinka-*jogurt+rozemleté sušenky
Večeře-kojení+kaše
a...v noci -kojení
...dáváte něco jiného???písněte mi,prosím

Marki-prosím,kolik jsi objednala těch balónků do bazénku??Já myslím,že 50kusů stačí,ne?? 🙂 🙂

simonac
15. říj 2008

ahojky ajiik, vítej mezi náma, a s tou nocí jsme na tom podobně jako gapka, taky kojím a musím říct, že v noci je to co 2 - 3 hodky ☹

rezinka
15. říj 2008

ty jo holky, vy me s tema nocma desite! ja se porad uklidnuju, ze cim budou starsi, tim budou mit v noci ve spani delsi intervaly (ted je to tak po 2,5h - teda u te mensi, ale kdyz se vzbudi ta mensi - Sarinka, budime i Nelinku, ktera by treba spala dele, ale to bysme se zblaznily vstavat ke kazde individualne ...) a vy pisete, ze i po nekolika mesicich maji interval 2-3h, tak to jste me teda moc nepovzbudily ... 😖

a ktere obdobi vam pripadalo zatim nejnarocnejsi ??

simonac
15. říj 2008

rezi ---mně to, když byli úplní prcci - asi ty první tři, čtyři měsíce, ted uz si zahrají pod hrazdičkama, sledují dění kolem sebe, je to lepší 😉

gapka.h
15. říj 2008

rezi-také,jak říká Simča-nejhorší 3 měsíce,teď s nima začíná být sranda-do té doby než mi začnou chodit 😉 😉
Ŕíkají ,že od 1. do 2.roku...tak nevím 😉

daiquiri
15. říj 2008

ajiik, ahoj 🙂 Mně spinkají v noci krásně 🙂 Vzbudí se třeba až po pěti hodinách, tak doufám, že nám to vydrží.
Ale přes den jsou to plačící teroristi. Ale lepší když pláčou přes den než v noci 😅

egrzuz
15. říj 2008

Rezi, u nás bylo nejhorší ten první týden asi jako u každého než se "zžiješ" 😉 a potom od 4do 6 měsíce, teda kvůli spánku. Nevím co to bylo, ale chodila jsem k nim v noci každou hodinu a to fakt nepřeháním. Sice jsem jim dala jen dudlíka , pohladila a dobrý, ale ráno jsem byla jako praštěná palicí ☹

Gapko, máme to tak nějak stejně. Většinou jim povařím ovoce a rozmixuju místo klasické přesnídávky. Já už taky nevím, co jim dávat 😒 Kolik vypijí mlíčka, nevím, jeslti nemám přidat. Máme 180ml 🙂

Rezi, ty jsi Terka, tak vše nej 🙂 😉

Danielko, já bych z té nemocnice utekla 😒 Taky jsem se bála, abych nemusela být v nemocnici na Vánoce, ale naštěstí jsme až do 4.1 zůstali doma 🙂
Kači, mám to stále v živé paměti, jak jsi mi psala, že musíš nastoupit, jako by to bylo včera viď? 😲

gapka.h
15. říj 2008

...tak jdu uspávat a jdu to zabořit s nima... 😝 Kdoví jaká bude noc....pa pa 😉

marrha
15. říj 2008

Ahoj holky..

jé nemocnice nezávidím..bála jsme se toho jak čert kříže....i 5 dní v porodnici bylo pro mě za trest 😝
strašili mě od 25tt, že s etomu nejspíš nevyhnu..byla jsem na 1 prst otevřená...ale čípek držel až do samého konce....

Ajíík vítej...
moc neporadím, ale ve 3 měsících mi přijde brzo , že je skoro zarostlá fontanela?? 😕 co Ti na to říkala mudr.?

Kuzelko, Ty jsi byla až tak moc roziková? že jsi ležela na JIpce??? téda..to muselo být o nervy...

kuzelka
15. říj 2008

Ahojky
u nás už je klid 🙂

Dai - ležela jsem tam, protože se mi už od 25tt zkracoval děložní čípek (Kuba byl strašně nízko a hodně mi na čípek tlačil) a protože jsem měla děložní stahy taky od toho 25tt - a břicho jak kámen, takže jsem měla až do 34tt infuzi s tokolitikama, mohla jsem z postele jen na wc a do sprchy 😢

Rezi - pro mě bylo nejnáročnější období do 6měs.

Zuzi - mě ráno pijou 230ml ale večer jen okolo 120 - 150ml

kuzelka
15. říj 2008

markét a vybrala jsi nakonec nějaké ty golfáče?

tindra
15. říj 2008

holky,já se s dr.skoro poprala,abych mohla mohla být na vánoce a silvestra v nemocnici!!!!Oni mě chtěli vyhodit bez kluků, a nakonec jsem stejně jela jen s Martínkem.27.12 ☹ a to tam nikdo nebyl,všichni chtěli na vánoce domů a sestry tam stejně musely být,tak mi to hlava nebrala,proč mě chtějí vystrnadit.
gapko,my jíme skoro stejně,jen oběd a večeře máme bez toho kojení.Tak to vypadá,že se mi odstaví i Luky,dneska mě odpol tak kousl,že sem sebou cukla a sykla,tak se rozbrečel a ani teď večer nechtěl kaši z flašky,mě si nevzal vůbec,udělala jsem mu Nutrilon,tak vypil 90 a teď řve v postýlce.tak nevím co s ním,jíst nechce,spát nechce,vždycky se ucumlal u prsa ke spánku ebo aspoň se zklidnil a dneska nic.
Zuzi 180 předpokládám u nás budou pít tak příští rok ☹ no nic aspoň ušetříme...........já to nechápu po kom jsou,mě tak chutná i manžovi,tak proč ne jim?

ajiik
15. říj 2008

já jsem to asi špatně napsala. Přes den moc nespinkají jen Fíďa spí víc než Tomik, ale v noci spěj krásně. Napapkaj se kolem sedmý a vzbuděj se kolem šestý hod., ale zase někdy vstávám už od 4hod. i někdy dřív na dudel když vypadne 😠 a to si kolikrát lehnu a už zase vstávám ☹

marrho - dr. nám tu fontanelu hlídá a měřej hlavičku pokud by nerostla musíme na UZ hlavičky, ale roste a to je duležitý ( ťuk, ťuk, ťuk ) a já věřím, že bude vše v pořádku.