Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

loona
3. bře 2009

Ahoj, omlouvám se, že vyrušuju, ale mám dotaz: známá bude mít dvojčata a chtěla by vědět, jestli bude rodit dítě-placentu-dítě-placentu nebo obě děti a pak teprve placenty? Nějak tu informaci nemůže nikde najít,tak mě napadlo, že vy to budete vědět... 🙂 díky

kuzelka
3. bře 2009

simi už si asi nepamatuješ jak jsem to tu řešila, že je prostě neuhlídám a že furt padají jak prkna a to přímo na hlavu ☹ ... měla jsem nervy v kýblu a neštastná jestli si něco neudělají.... ale děti jsou prý gumový.....
no trvalo to asi tak 2-3 měsíce než přestali tak ošklivě padat...... snad to u vás nebude trvat tak dlouho 😉

marrha
3. bře 2009

Simi..u nás se padalo taky....zabránit tomu nejde..., ale jak píše Karin..děti jsou gumové a ot co pro nás vypadá strašn...tak je to ani tka moc nebolí..

Lono já rodila první děti a pak až placenty 🙂

marrha
3. bře 2009

jo a tohle jsme taky řešila..nikde jsem o tom nic nenašla..a den před porodem jsme ptala doktorky, jak probíhá porod dvojčat..jestli jde dítě A,placenta dítě B a druhá placenta a ona mi to odkývala....tka jsme nějak s tím tak počítala...a jka vylezlo A šlo hned B, tak jsem byla překvapená...tka ani nevím jestli to je nějak dáno 😉 😀

egrzuz
3. bře 2009

Holky kůň mi sežral dlouhé psaní ☹

egrzuz
3. bře 2009

Tak znova

Docela jste mi udělaly radost a uklidnily s tím pindíkem 😀 😀 😀 Jak si to tak uvědomuju, tak pindíky tady řeším jen já, ale vy se chytnete. To už asi z toho návratu tatínka 😀 😀 😀

Gabi, líbánky budou, to abych dala děti na hlídání na noc 😀 😀 😀 😀

Lono, já neporadím, byl to císař 😨

Veru, vy už jste velikýýýý 😵

simonac
3. bře 2009

lono - já taky rodila nejdřív děti, pak placentu, porod byl ve srovnání s roděním placenty pohádka, placenta to byl děs!! ☹

Kristý mi dnes zapadla za gauč, lovila jsem ji za jednu nohu, no hrůza 😒 už jsem objednala ty helmy, nemám na to nervy ☹

fiallinka
3. bře 2009

Holky, ještě se vás zeptám - očkovaly jste dítka proti pneumokokovi?
Egrzuz: Já jsem taky pindíka řešila, Juráš tam má tu dírečku miniaturní, ale doktor říkal, že s tím nic nedělat zatím, pokud nebude problém...

egrzuz
3. bře 2009

Simi, to budou mít ty helmy doma? 😲 😕

Fiall, já jsem dávala prevenar.

simonac
4. bře 2009

ahoj holky, tak u nás noc šílená ☹

zuzu - jojo, to jsou helmy spešl na doma, nafotím je a pak dám fotky 😉

halkac
autor
4. bře 2009

Holky, ahooooj !
Tak dnes už fakticky můžu na počítač a už jsem si udělala to potěšení a dočetla vás ! Dokonce jsem si na papírek napsala, na co chci reagovat 😀 😀 😀 Ale bude to dlouhý přípsěvek, proto ho nechám na později, bo děti by už maminu u PC asi nesnesly 🙂 Musím vám popsat operaci a pak vypsat všechno, co mám na srdci🙂

tindra
4. bře 2009

fial já taky dávala prevenar,měli jsme za to zadara,zeptej se na to,nedonošení+po operaci,stačí když jsme měli ve zprávě z rizikové poradny,že se očkování doporučuje.Teda pokud se pro něj rozhodneš,u nás některé dr.doporučují místo tohoto medingokoka-to je jiné očkování,čert aby se v tom vyznal

daiquiri
4. bře 2009

Ahoj holky!

Gabi, tak nějak je krmím normálně 😀 Mlíko, zelenina, brambory, přesnídávka 😀 Holt jsou to jedlíci 🙂

Zuzi, jenom na jednu noc???? 😅 Chystáš nějakou oslavu na uvítanou? A to přiletí na Ruzyň nebo jak? Kdo pro něj dojede?

Fial, já to tu nedávno řešila jestli dát nebo ne. Pořád to rozmýšlím, Baru by to měla zdarma, tak bysme platili jen za Pavlíka. Mně říkala kamarádka - co dělá ve zdravotnictví a Markét to tady taky potvrdila, že se ta vakcína vyrábí v USA a tam řádí jiný druh pneumokoka než v Evropě. Prý se těch druhů vyskytuje cca 90 a ta vakcína je jen na pár. Pokud uvádím špatná čísla nebo info - opravte mě....

marrha
4. bře 2009

ahoj holky..

kači už se těším na román..od Tebe se to vždycky tak pěkně čte 🙂

Fial..jak píše Verun...takhle mi to řekla moje mudr..a to měla Kristý jako 4 měsíční zánět obou uší apíchaly jí je...řekla mi jen, že kdyby se to opakovala...zvažovala by očkování,a le jen proto, aby netrpěla věčným pícháním uší...., ale o očku jako takovém mi říkala, že pneumokoků je 90 druhů a ta vakcína je jen na 7 a zrovna na ty nejhorší to není....rozhodnutí je na každém..a není to lehké...člověk chce pro dítě to nejlepší, ale těžko se rozhodovat, když někdo říká, ž eje to správné a jiní zas že ne... 😝
a i sestřička má malé děti..a sama mi říkala, že tohle očkování nemá....říkám si proč asi..kdyby to bylo tka účinné, přece by ona která do toho vidí líp a má přístup k info dala taky...

já teda uvažuju o klíštovce...Niky už chybí poslední...a na dvojky se zeptám..loni mi mudr. říkala, ž ejsou an to malí...a dokud je jiné očkování, že je to zbytečná zátěž....ted už mají všechno za sebou, tak se jí zeptám... 🙂

Zuzi..už to máš za pár 😵 😵 😵

daiquiri
4. bře 2009

Hm, tak asi na tu klíšťovku máme zatím času dost. My jí chceme určitě, manžel byl nakaženej infikovaným klíštětem, dost dlouho s tím bojoval, takže tohle očkování dětem dopřejeme 🙂

egrzuz
4. bře 2009

Ahoj holky,

Kači, taky se těším na počteníčko 😉 😀

Simi, určitě pak dej fotky dětí v helmě 🙂 Naše K by jí měla sundanou během 5minut

Veru, no já myslím, že ta jedna noc postačí pro začátek 😀 😀 😀 😀 Přiletí na Ruzyň , ale na jiný východ, tam přilétají vojáci, doveze ho armáda až domů 🙂 , ale nevím jeslti v pátek nebo v sobotu.
Možná bude muset do Těchonína na odběry a to by se vrátil až v sobotu. V pátek až přistane,tak mi zavolá, jeslti jede domů nebo až druhý den. Je to psycho.

Nás teď čeká každé tři měsíce jedno očkování, tak ty klíšťáky nechám až na dýl. Jak píše Markét, je to zátěž pro takové špuntíky

Dneska si jdu koupit nějaké spodní prádlo 😉 😀 😀 😀

daniellka
4. bře 2009

nazdárek babulenky!!

jak se máte co děláte,co nového??
já jsem dneska nějaká slabší,včera přijeli jen na otočku naši známí,co pracují mimo ČR,tak jsme vyrazili na pivo a já jich dala hned několik 😀 je mi dobře,ale bylo tam přehuleno a já trochu přidala,tak asi nedostatek kyslíku 😀

holky mám kamarádku ,co má dvojky páreček narozený v září 07,má pěkné věci. nedávno mi říkala,jak se jí to doma nakupilo,že neví co s tím,tak jsem jí nab ídla,že se tu zeptám,jestli by jste některá nechtěla něco vzít po jejich dvojkách.
Oni na koníka i chodila,možná ještě chodí,však ji,myslím,marrha zná..co? marr? janulas 😀
Tak kdyby jste některá chtěla poslat nějaký fotky nebo dát kontakt,tak dejte vědět 🙂

My dnes odpo jedem s mou mamkou a s klukama k malířovi. Už jsme to jednou museli zrušit,jak dostali chřipajznu. tak jsem zvědavá, jak to půjde a jak to bude probíhat 😉

marrha
4. bře 2009

Dani..to víš že znám Janulas..když je to moje dvojčátková spolubojovnice z domácí diskuze 😀 😀

Zuzi...to jde na odběry, jestli si něco nepřivez?? jeslti jo, tka je to zase dobré, ne? 🙂

daiquiri
4. bře 2009

Ty jo Zuzi, dneska už je vlastně středa, to se - snad - jen dvakrát vyspíte a už je Jarda u vás 😀 Jooo, tak spodní prádlo, to by mělo být nějaký rajcovní, i když po takový době by stačily jakýkoliv bombarďáky 😀 😀 😀

Dani, spíš asi kocovinka než nedostatek kyslíku 😀 Já si včera taky dala dvě skleničky vína a cítím to 😀
Docela bych něco brala, zrovna jsem včera manželovi říkala, že budu muset atakovat nějaký sekáč. Já bych fotky brala, ale hodila by se mi tak 74 velikost. Zatím.
Bude dělat klukům portréty?

simonac
4. bře 2009

ahojky, byla jsem s kamoškou na kafíčko, vozila mi teta, po dnešní noc jsem to potřebovala, ted bych ale spala,

jak píšete o kalhotkách, tak já si dne s 3 koupila, můj mi dnes ráno řekl, co to mám za bombardáky, tak jsem mu řekla, az dá 1000 kč, že si aspon 5 koupím, víte co řekl, že to radši zhasneme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , já si vazala penízky sama a aspon ty 3 koupila, snad bude spokojen 😉

já bych brala nějaké oblečky vel. 86 díky 🙂

halkac
autor
4. bře 2009

Ahojky, tak snad to zvládnu napsat, než děti budou zase otročit maminku 🙂

Nejprve musím popsat operaci očí, abych Danielku a Zuzu přesvědčila, jak skvělá je to investice!

Takže abych uvedla celou situaci: brýle na dálku jsem dostala v 10 letech. Začala jsem na jedné dioptrii, ale postupně se oči horšily a horšily (nejvíc v pubertě a pak na vysoké škole), až jsem skončila na -3,75 a - 4,25. Posledních deset let jsem nosila čočky - ani mě neobtěžovaly, viděla jsem celý den perfektně, zvládala jsem je v očích mít od samotného rána až do pozdního večera. Ale přeci jen byly situace, ve kterých čočky mít nemůžete a tím pádem jsem vůbec nic neviděla - např. v bazéně, v moři, při usínání u TV, v noci, když jsem vstávala k dětem. Taky jsem nikde nemohla zůstat neplánovaně, protože běžně u sebe nemám roztok na čočky...No a tak jsem si slibovala, že po dětech půjdu za odměnu na korekci krátkozrakosti 🙂 (Někdo totiž tvrdí, že během porodu se mohou oči výrazně zhoršit).
Vybrala jsem si oční centrum ve Zlíně - Gemini. Slyšela jsem na ně jen a jen chválu, operace tam provádí výhradně primář, jsou pečliví. A pak jsem jen čučela, jak jednoduché to bylo. Na jejich stránkách www.gemini.cz jsem si stáhla objednávkový formulář, napsala, jakou mám vadu + kolik dioptrií + údaje o sobě + co chci za typ operace (jsou dvě základní - jedna, ale nevím, jak se jmenuje, je starší, trochu bolestivější, levnější....druhá "LASIK" - novější, bezbolestná, drahá).
Já si vybrala LASIK.
Cena za všechno je přesně 32 000, v případě platby předem 31 800🙂
No a pozvali si mě na 13,15.
Předtím doporučovali nemalovat si oči, tři dny předtím nenosit čočky. Musela jsem mít doprovod na zpáteční cestu a sluneční brýle.
No přijela jsem před kliniku (je šikovně na kraji Zlína, tak jsem ani nebloudila skrz hluboké město), na recepci jsem se ohlásila, sedla do čekárny s mamkou. Po chvíli mě zavolali na nějaké měření - kolik mám dioptrií, jestli pro mě LASIK bude vhodný (prý 95 procent lidí ji může podstoupit). Měření samozřejmě nebolelo - je to kalsické dívání se do přístrojů. Pak mi v čekárně třikrát kápli do oka umrtvující kapky - opět bezbolestné🙂 No a po 10 minutách jsem šla na "operační sál" k primáři. Položila jsem se naležato, on nade mne dal nějaký přístroj, roztáhl mi víčka, nějak je zasvorkoval - což nebylo vůbec cítit...A pak jsem jen asi 3 minuty hleděla na zelené světýlko, nesměla uhnout pohledem a on cosi dělal. Světýlko se různě mlžilo, ale fakt ani trochu, ani jednou to nezabolelo ! jen malinko zatlačil v jeden okamžik (asi jak když lehce tlačíte na kůži ruky ukazováčkem)!! Sem tam mi něco kápl do očí a to asi bylo to nejnepříjemnější 😀 😀 😀 Celá operace obou očí trvala cca 10 minut - i s vysvětlením.
No a pak jsem šla do čekárny, nasadila si sluneční brýle a měla mít co nejvíc zavřené oči. Ještě mi sestra v nějaké pracovně dala instrukce a dvoje kapky, které si musím ted kapat, a propustili mě. Po ceste domů jsem měla zavřené oči a malinkato to mírně pálilo. Ale fakt malinko. Ani sjem si nemusela brát prášek od bolesti, který mi dali. Večer jsem dojela domů, lupla prášek na spaní (taky od nich) a prospala celou noc🙂
Druhý den byl nejnepříjemnější, pokud to tak vůbec lze nazvat. Ráno jsem už viděla OSTŘE!!! Ale očka trochu pálila - ten pocit je asi takový, jako když celou noc propaříte, jdete si na dvě hodiny lehnout a někdo vás probudí. Když otevřete oči do světla, trochu to pálí a slzí. Ale dalo se to opravdu přežít - mluví samo za sebe, že jsem jela autem do práce, byla jsem u kadeřnice, na dvou kafíčkách...a jen sem tam jsem si zaslzela.
No a třetí den už úplná pohoda. Vůbec nic nebolelo a viděla jsem jak ostříž. Jen jsem měla jakoby malounkou "mlhu" před očima. Prý je to normální...to trvá doposud, i když je to ted už jen malý opárek, mlžička.
Zítra jedu na kontrolu, vyndají mi čočku, která doposud oko chránila, a zkontrolují výsledek operace.

Říkají, že vada by se vrátit neměla, i když mírné zhoršení časem být může. Riziko pooperačních komplikací je opravdu minimální, i kdyby nastaly, jsou dobře řešitelné.

Takže DOPORUČUJU !

halkac
autor
4. bře 2009

No a 😀 teď k reakcím - bude to asi bez ladu a skladu, ale odpusťte, pro příště se polepším:

Septim - máš před sebou těžké rozhodnutí. Nikdo ti nemůže říct, co je dobré, a co špatné. Když jsem si myslela já, že jsem těhotná po dvojčatech, došla jsem k tomuhle. Třetí dítě bychom zvládli, protože máme zázemí, žádné dluhy, poměrně velká dvojčata. Ale vadilo mi, že bych svým způsobem děti okradla o možnosti - třeba bych zase nemohla další dvě sezony na kolo a na dovolenou, nemohli bychom sami na procházku atd atd. Takže byli jsme sice rozhodnutí dítě si nechat, ale stoprocentně vím, že kdybych měla už tři, podstoupila bych interrupci. Nejhorší je vědění, že podle mě - at už se rozhodneš jakkoliv - žádné rozhodnutí není špatné ani dobré. Když se rozhodete . dítě si nechat, nebudeš litovat. To vím. Ale myslím, že když se rozhodneš podstoupit umělé přerušení, taky to svým způsobem má velikou logiku. Tedy omlouvám se těm, kteří potrat považují za vraždu...to já ne ☹

Gapi - to nespaní dětí. U nás to bylo taky, takové období, kdy jsme v noci pařili dvě hodiny. Pomohlo ubrat denního spánku. Ale nevím, kolik toho naspíte přes den vy...

Simi - ty helmy děti z hlaviček nesundávají? U nás je měli v mžiku dole, tak jsem je ani od té kamarádky, která mi je nabízela, nakonec nekoupila.

Dai - je u vás hexa? My jdeme v dubnu, tak snad bude mít mudra na skladě ... Jo a s tím metabolismem dětí je to sranda. U nás taky Magdalénka méně jí, ale přesto je už o 3/4 kila "větší"🙂 No jo, bude holka po mně...chudinka 😀

Fial - taky bych pneumokoka nedala...tedy kdyby byl Prevenar zadarmiko, tak určitě jo, ale jinak bych to neplatila z těch důvodů, které holky vypisovaly. Priomářka na dětském mi před rokem řekla to samé - že na kmeny, které se nejvíce v ČR vyskytují, stejně nepomáhá.
A s vývojem dětí? Jakmile se budeš cítit nesvá, dojeď za námi do Valmezu 🙂 Ukážu ti naše 14měsíčňáky, kteří jen sedí a stojí. Chůze ještě hodnou chvíli nebude 🙂

Markét - ta hydrokéla je tak častá !Dneska tu zrovna byla kamarádka a ten její Adámek to má taky. Ale lékaři ve Valmezu jí říkají, že pokud nebudou komplikace, klidně se může čekat až do 5 let, jestli se to samo nespraví. Ale jdou ted taky na kontrolu na urologii, tak uvidí, co jí řeknou. No ale nevypadá to nic moc, jak jsem toho pin´du viděla ☹ .-( ☹

Zuzi - ať žije téma pindíků !!!

Jo a očkování proti klíšťákům chci co nejdříve. Tfuuuuuj. Tolik lidí znám, co měli boreliozu (hmmm, ale proti ní stejně očkování nefunguje 😖 Já klišťouše nesnáším...a bo bydlíme v polích, lukách a lesích, tak všude číhají...hnusáci jedni.

Holky, tady se dnes přes den skoro nespalo...teda jen asi hodinu: rýma + světlý den dělají své 😝 😝 😝 Takže jdu dát kafe a stavět komíny. Huráááááááááá. Potřebuju už asi nějaký kontakt se světem, bo blbnuuuuu.

tak se omlouvám za výlevy, ale alespoň vidíte, jak jste mi moc chyběly!!!!

halkac
autor
4. bře 2009

Přemýšlím, že napíšu ještě pár řádků a celá stránka bude máááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Holky, přeskakujte, ať vás nekradu vašim drobečkům na dlouhé dodiny 🙂

Hmm, a to ještě nevíte, kolik dotazů mám v záloze 😀 😀 😀

daiquiri
4. bře 2009

Kačí, to je román 😀
Je to paráda viď? Když konečně vidíš! Mě taky štvalo, že jsem musela všude tahat i brýle, roztoky, počítat s tím jestli je na určeném místě teplá voda atd....
Jinak já po operaci odcházela s nulkou na levým a se čvrtkou na pravým. Teď mám myslím jednu na pravým a třičvrtě na levým. Ale už jsem po operaci spoustu let a brýle mám jen tak do kina nebo na řízení.

Taky jsem se s tou hexa divila, ale nic neříkala. Teď nám dala zatím poslední, nevím kdy se dává další? To už snad zase budou zásoby.

gapka.h
4. bře 2009

ahojky,

Kaci-vítej opět mezi náma,tvé romány tu chyběly 🙂 🙂 Úplná spisovatelka!!!Pobavila jsi mě těma komínama,můžeš jít stavit i k nám 😀 😀 U nás je to neustále dokola,nestihnu postavit a už je to zbořeno 😉

Danielka-tak malíře závidím 😉 Hoši vydrží být takovou dobu v klidu????

Zuzi-tak co,vybrala jsi pěkné prádlo???To já si koupila minulý týden...ať podráždíme tatínka 😉 😉
Aby z té noci u vás nebyl další páreček!!!!

...jinak nic nového,pořád dokola.Už chci hezkýyyy 😉 Zítra jdu s prckama do čtyřlístku,tak uvidím,co tam vymyslí...zase jsou o něco dopředu 😉

egrzuz
4. bře 2009

Ahoj holky,

Kači, super počteníčko 😉 😀 😀 😀 Jsi naše spisovatelka

Spodní prádlo jsem nekoupila, snad zítra, na hrochy nemají 😒

Veru, tobě se vrátila jedna dioptrie? No já mám 1,5, tak kdyby se mi to vrátilo, mám to zpět. A jakou máš metodu, tu co Kačka?
Veru, máme zase stejně výročí, vy 7m, my 14m 😉 🙂

Simi, 86? Tu začínaáme nosit my.
Jarda by mi řekl to stejný, že raději zhasne a vůbec , když mu řeknu kolik to prádlo stojí, to bych chodila nahatá. Pro něj by to bylo pohodlnější 😀

Gabi, no snad nebude páreček, faktem je, že mám vysazenou antikoncepci, co byl táta pryč 😲a nezačala jsem jí brát

kuzelka
4. bře 2009

ahoj 🙂

kaci to je úleva že, já jsem se asi taky rozhodla pro laser (moje křečové žíly 😒 ) ale nějak to musím skloubit, jěště nejsem ani objednaná 😠

moje spodní prádlo by taky potřebovalo obnovit 😅

holky mají vaše děti v postýlkách už nějaký polštářek??? my koupili dětké polštářky v Ikeii (jsou od 1roku)

marrha
4. bře 2009

ahojky..

Kačka nezklamala 🙂 😉
super, ž ejsi spokojená s operací 😵

a neboj..já tot aky hrotit nebudu..my tam jdem jen na konzultaci, doktorka se asi kryje...i když jeden doktor už nám řekl na co čekáme, že v tomhle stavu se to ještě nikomu nevstřebalo...tak jsme mu řekla, že až se o tom budu bavit s odborníkama, že pak s erozhodnu...., ale že ho nebudu hnát zbytečně pod kudlu, pokud je tam i minimální šance na vstřebání 😉

karin já dávám polštářek od ročku...ze začátku na něm nespaly...vždycky se tka nějak srolovaly dolů...a asi po měsíci začaly na něm spinkat....ale je to jen taková placka... 🙂

gapka.h
4. bře 2009

Karin-já mám hóodně tenký a spí na něm asi od 9.měsíce...vůbec to ničemu nevadí 😉

Zuzi-vždyť jsi na fotce šikulka,tak bych to s tím hrochem nehrotila 😉 Jsi fakt šikovná mamča!!!

kuzelka
4. bře 2009

tak to jsem zvědavá jestli si na nich hned ustelou nebo až pozdějc 😉

jsem se zapoměla pochlubit, zítra jdu na masáž (poprvé v životě) 😀