Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
20. únor 2009

Je to tady fakt hrozný. Šílený mantinely kolem silnic, no děsný. V některých ulicích to připomíná koryto pro sáně 😀

Já půjdu zase odpoledne házet lopatou 😠 už chci teploooooooooooooo 😀

ono jde hlavně o to, aby ten krém byl hodně mastý a nepropustil ten mráz a vítr. Taky je dobrá obyč indulona -modrá. Tu mažu i Kristýnce na flíčky po tělíčku a zabírá

daniellka
20. únor 2009

zuzi - mně většinou taky všechno chodí hned druhý den. ale to jsou věci menší,který nosí naše listonoška. jak jde o balík větší,tak to už přebírá tady kus od nás jiná pošta,ti rozváží balíky a těm hňůpům to tam třeba 3 dny leží. a asi si budu na na stěžovat,protože jsem se včera nehla z domu a manža donesl ze schránky oznámení o balíku. oni tady byli a nejsou ochotni ,šulínci jedni, zazvonit.. mají třeba časovej skluz,tak spěchaj a kašlou na to. tak mi to mají dovést dneska,ale snad mě stihnou,protože ve 3 odvážíme děti k tchánům. ¨
Nakonec jsme se rozhodli,že teda pojedem na víkend do Tater. Ještě nejsem úplně fit,uvidím jak to půjde. Je taky ale možný,že mi ten čerstvej vzduch pomůže, ono to asi taky není pravý ořechový být zavřená 14 dní doma..
Tak uvidíme.. 😉

kuzelka
20. únor 2009

Ahojky
tady zase s přestávkama snížkuje 🙄

dani to se mi stáválo často, hodí mi oznámení do schránky a vůbec se neobtěžují zazvonit!!!

no já ještě nevím co po mateřské 😕 do bývalého zaměstnání se vrátit nechci, s pracovní dobou by to nešlo...no chtěla bych si nají něco v oboru (papíry, kancl..) já totiž v oboru jěště nepracovala, hnila jsem na jednom místě 7let 😠 😅

daniellka
20. únor 2009

já si taky budu hledat novou práci.. Uvidíme, jak to vůbec všechno bude vypadat. Jestli budou babičky tak akční jak jsou ted,tak si to nedovedu představit a budu muset hledat nějakej zkrácenej úvazek. Navíc kluci maj 3 roky v zimě,do školky mi je pravděp. vemou až v září, no uvidíme. ještě je čas,na co se s tím stresovat.
Nečekám,že bych si našla tak dobrej job jak jsem měla. Jinak někdo se tu ptal,co děláme,já dělala v Eurotelu, corporate segment. 😉

kuzelka
20. únor 2009

jojo jěště se tím nebudeme stresovat 😉

kuzelka
20. únor 2009

holky nevíte náhodou některá jestli jde ta 3-letá mateřská prodloužit jěště na ten 4-tý rok (těch myslím 3800,-)???

daiquiri
20. únor 2009

Dani, tak já jsem od konkurence 😀
Ten horský vzduch tě s kombinací horkýho svařáku na 100% vyléčí 😀 Závidím a užijte si to!

halkac
autor
20. únor 2009

Holky, dobrý večer!

Jsem tu jen na otočku, pak se jdu věnovat manželovi🙂

Kuzelko - PODLE MĚ to ještě můžeš změnit (myslím rodičák). Konečné rozhodnutí musí padnout do dne druhých narozenin dětí. Já ještě ani žádost nepodala, protože čtyřeltá varianta naskakuje pak automaticky. Jestli sis už žádost podala, musela by ses zeptat, zda to jde změnit. Ale proč by to nešlo?

dai - rozvádějící kámoška k nám chodí co druhý den 🙂 A mezitím mám pozvané jiné kamarádky, dnes jsem stihla dokonce dvě 🙂 Jedna naklusala v devět i se synem, druhá pak ve dvě....

Holky, už jsem se ptala Zuzanky, ale hodím to do placu ještě tady: nemají vaše děti atopický ekzém? Naší Madí se dnes poprvé objevila zarudlá hrubá místa - řekla bych, že je to skutečně atopák (kamarádka má syna s atopickým ekzémem, tak vím, jak vypadá) - ale těch míst moc není a jsou to skutečně zatím jen malá místa. Musí to být atopický ekzém nebo se tak může DOČASNĚ projevit nějaká podráždění? Je pravda, že děti teď zkouší, co můžou...myslím ve stravě. Ani bych se nedivila, kdyby tam bylo něco dráždivého...

A druhý dotaz - náš jonášek je fakt šílený závislák. Holky, jak na něj? Mám ho učit samostatnoti (tzn. nechat ho hystericky stresovaně brečet, kdykoliv se vzdálím) nebo jste pro to , abych mu dala tu náruč a mazlení, které potřebuje valnou část dne? Myslím, že si nevymýšlí, fakt se uklidní, když se přivine, drží mě pak v objetí jak klíště. Když ho položím vedle sebe, hned řve jak na lesy a leze až agresivně na mě. Je to jen tehdy, když je unavený nebo se bojí ... ale ta potřeba být u mě z něj je cítit na míle daleko.
Madlenka taková není - přijde se přitulit, někdy potřebuje pochovat, pohuškat, pomazlit, ale pak je poměrně samostatná a nebojácná. Ale jak se vzdálím od Jondy, je to děs ! Nesnáší návštěvy, když se na něj někdo podívá, až vztekle otočí hlavu pryč. V cizím prostředí se ode mne hne tak dva metry snad po hodině. Ach jo...kdybych věděla, co je správné. Nechci mít rozmazlenečka, ale nechci ho ani psychicky deptat.

Holky, to jsem se zase rozkecala a prý že jsem tu na otočku

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tindra
20. únor 2009

Kači ještě je maličký a když zvládá tvoje cvičení kdy zmizíš z domu,tak bych to neřešila.Teda u nás je to tak,že každý měsíc je závislý někdo jiný,takže já nemůžu ani do obchodu.Vydrží jen s babičkou.S tátou ani náhodou,no se nedivím,když jsou s ním tak max.hoďku denně.Dneska zase nepřišel vůbec....ach jo.
Dani na lyže....já bych taky tak jela,sice lyžovat neumím,zato ale lyžuju ráda a s chutí a ty svařáčky a panáčky,mňam!Jenže já vždycky jezdila s lidma z práce a tam se nevrátím(asi),takže sponzorství padá.Jezdili jsme do Rakouska,super 😵 až na ty ceny.
Taky budu hledat novou práci,a doma chci být jen 3 roky,ale do školky mi je asi v lednu nevemou.Už abych se ohlížela po nějaké teplé kancelářičce 😀

marrha
20. únor 2009

ahoj holky,

u nás je o trošku líp...i když děti pořád dost kuckají 😔

Marti Ty máš s tím tvým manželem obrovskou trpělivost....u nás už by jsme byli každý sám 😔 na tohle bych neměla...
Kačko..jako by jsi psala o Davídkovi....to je můj mamánek a klíštátko..jak jsme byli včera s dětma u doktorky, tak já vždycky jednoho předvádím doktorce a manžel drží druhého a pak si je prohodíme...včera jsem první vysvlékala Davidka, tak pak šel k tatkovi a Kristýnka mi zůstala po prohlídce na rukách...David spustil okamžitě řev, že chce jít ke mně...tak jsem si ho jednou rukou vzala a druhou podávala Kristu tatkovi a David normálně Kristu odstrkoval at už jde ode mně 😕 😀 a jak si přeskočila, byl spokojený....nechápu...visí pořád jen na mě jak opička..Krista jde ke každému kdo je ochotný jí nosit 😀 , ale Davídos prostě ne...a když mu řeknu, že ne...tak s enaštve a začne mlátit hlavou do zdi, do stolu apod... 😝

jinak já práci nemám...skončila jsem v ní, jka měla NIky 3 roky a když měla4 už jsme čekala dvojky..bude to zajímavé...automaticky mi dali tu čtyřletou, takže za chvilku budu brát jen 3500 což je síla...když si to převedu jen na to, že jsme včera nechali v lékárně za léky pro tři děti + poplatek u mudr. 790,- 😔
ale nenaděláme nic..ale penízky teda budou hodně chybět...o 4000,- mít měsíčně méně, je pro nás teda dost ..(přídavky nemáme)
jinak jak jsme vyřizovala já rodičák, tak mi paní řekla , že už je to něměnné, pokud to podepíšu..., nevím co bych já měla měnit, když jsem na výběr neměla 😠 , ale nevím jeslti to je fakt, protože tady u nás na sociálce apod..neví nic...honí člověka z jedné pobočky na druhou a nikdo není schopný říct na co vlastně máme nárok....

simonac
21. únor 2009

ahojky holky, tak u nás v noci opět děs, Kristýnka plakala, plakala a plakala ☹ už si ani nemyslím, že zuby, ale asi bříško, vždy ji vemu na ruky, ona si prdne nebo brkne a na 20 minut je klid, nevíte co těmto větším miminkům zabírá 😝

dnes jdeme na oslavu k tchýni, nemusím vařit, ted prckům jo, ale aspon pro nás nee 😉

u nás je tky větší mamináč Martínek, Kristý je přes den zlatá - hraje si, ale Martas je mamčina sukně jak se říká

tindra -- tak to máš fakt velkou trpělovost, já bych to už asi nezvládala s takovým chlapem, ikdyž je pravda ono se to dobře tadí, ale až je člověk sám v takové situaci, tak se chová úplně jinak než radil ☹

tady je minus 4 a zase napadla hromada sněku, ach jo 😝

daiquiri
21. únor 2009

Tak já bych se picla, napíšu sálodlouhou zprávu a on mi spadne net ☹

Karin, taky si myslím, že to jde prodloužit. Jen teda přemýšlím jak se to pak udělá, když to oznámíš ve dvou letech věku. Máme k dispozici nějaký balíček peněz podle délky mateřský, tak předpokládám, že bys třetí a čvrtý rok dostávala těch 3 800,-Kč?

Kači, taky mám z tohohle strach. Všichni už mi teď říkají, že Pája bude mamánek. Hrozně se se mnou mazlí, kromě mě, mojí mamky a manžela ho nikdo jiný nemůže pochovat, jinak hned bulí. Tak nějak nemůžu radit, pže ještě nejsme ve fázi "koule u nohy", ale asi bych mazlila a chovala. Nemyslím si ,že bys ho rozmazlila, jen má prostě strach, abys neodešla a někde ho nenechala nebo já nevím...Můj názor je, že dvojčata není jednoduchý rozmazlit....

Simi, u nás na bříško trpí Baruš. Nám pomáhá poloha tygříka nebo vyprdět na bříšku. Ale máš větší prcky, tak nevím jestli je to u vás reálný... 😕

Marti, ono je to těžký, první reakce je, že bych takovýmu "tatínkovi" zabalila kufry, na druhou stranu když jsou děti, tak to není tak jednoduchý. Třeba jemu to takhle asi naprosto vyhovuje. Nepomohla by nějaká promluva, třeba si myslí, že to tak vyhovuje i tobě??

marrha
21. únor 2009

Holky, tak tohle jsem Vám skopčila přímo ze stránek MPSV

Změny od 1. ledna 2008
Peněžitá pomoc v mateřství (PPM) je sjednocena na 28 týdnů pro vdané a osamělé matky. 37 týdnů trvá pouze po porodu vícerčat.
Rodičovský příspěvek je koncipován ve vícerychlostní struktuře čerpání a ve třech výměrách stanovených v pevných částkách, a to:
zvýšená - 11 400 Kč
základní - 7 600 Kč
snížená - 3 800 Kč
Rodič má možnost si zvolit:
rychlejší čerpání rodičovského příspěvku – po peněžité pomoci v mateřství (PPM) ve zvýšené výměře do 24 měsíců věku dítěte,
klasické čerpání rodičovského příspěvku - po PPM v základní výměře do 36 měsíců věku dítěte,
pomalejší čerpání rodičovského příspěvku - po PPM nebo od narození dítěte v základní výměře do 21 měsíců věku dítěte a dále ve snížené výměře do 48 měsíců věku dítěte.
Volba doby a výše čerpání PPM a rodičovského příspěvku se vztahuje vždy k nejmladšímu dítěti v rodině.
První rozhodovací moment: Rodič musí požádat o rychlejší čerpání rodičovského příspěvku v měsíci, kdy mu končí vyplácení peněžité pomoci v mateřství.
Druhý rozhodovací moment: Rodič musí o klasické čerpání požádat v 21 měsících věku dítěte.
Vybraná možnost čerpání je již nezměnitelná a nelze uplatňovat zpětně, a to ani při střídání rodičů v pobírání rodičovského příspěvku.
Pokud nevznikl nárok na PPM, rodič bude automaticky pobírat rodičovský příspěvek od narození dítěte v režimu pomalejší varianty dávky.
O rychlejší čerpání může požádat rodič, pokud výše PPM dosahovala alespoň 380 Kč denně, a musí tak učinit při ukončení čerpání PPM.
Pokud rodič nepožádá o rychlejší či klasické čerpání rodičovského příspěvku, je mu po 21. měsíci roku věku dítěte vyplácen rodičovský příspěvek v režimu pomalejšího čerpání.
U zdravotně postižených dětí je zachován nárok na rodičovský příspěvek do 7 let věku dítěte v základní výměře (7600 Kč). Od posouzení dítěte jako dítěte dlouhodobě zdravotně postiženého nebo dlouhodobě těžce zdravotně postiženého (nejdříve v 1 roce života dítěte) by se poskytoval rodičovský příspěvek v základní výměře do 7 let života dítěte bez ohledu na zvolenou možnost čerpání rodičovského příspěvku před posouzením zdravotního stavu dítěte.
Přechodná ustanovení
Rodič, pečující o dítě, který bude mít v době účinnosti zákona nárok na peněžitou pomoc v mateřství, může rozhodnout i o možnosti rychlejšího čerpání rodičovského příspěvku.
Rodič, pečující o dítě, které bude v době účinnosti zákona mladší 21 měsíců, a zároveň již nemá nárok na peněžitou pomoc v mateřství, bude moci rozhodnout mezi klasickým nebo pomalejším čerpáním rodičovského příspěvku.
Rodič, pečující o dítě, které bude v době účinnosti zákona starší 21 měsíců a mladší 3 let věku (a tudíž si rodič nemůže ze zákona zvolit možnost čerpání rodičovského příspěvku), bude automaticky pobírat rodičovský příspěvek v základní výměře do 3 let věku dítěte a následně rodičovský příspěvek ve snížené výměře do 4 let věku dítěte.
Rodič, pečující o dítě, které bude v době účinnosti zákona starší 3 let, bude automaticky pobírat rodičovský příspěvek ve snížené výměře až do 4 let věku dítěte.

marrha
21. únor 2009

Takže podle toho jsme to pochopila tak, že pokud někdo ještě nezvolil jaký rodičák, tak musí nejpozději do 21. měsíce dítěte jinak spadá do toho pomalého čerpání..a že výběr je nezměnitelný... 😝

egrzuz
22. únor 2009

Ahoj holky, teda vy to flákáte 😉

No věnujete se doma M a vaření, že? 😀
Já jedu dneska k našim na oběd, to nevaření si fakt užívám 🙂

Tak krásnou neděli 😉 🙂

marrha
22. únor 2009

ahoj holky...

u nás venku hnus..inverze, ráno bylo -10, ted už -6 😝 stromy úplně zmrzlé..., ale my stejně nemůžeme ven...takže na to koukám jen za oknem..

U nás dneska vaří tatínek 😀

včera jsem přihodila pár foteček našich draků..jestli chcete jukněte 🙂

Zuzi...tak to máš supr, že nemusíš vařit..taky by se mi to občas hodilo 😝 😀

daiquiri
22. únor 2009

Zuzi, to bych taky brala 🙂
Ale já včera večer byla na kurzu vaření 😀 😀 😀 Jako nééé že bych neuměla vařit, já si to přála, bylo to zajímavý, ale nic moc novýho jsem se nenaučila.

U nás je docela relativně teplo, ale padá sníh a hned taje, takže hnus blemcavej 🙄

Markét, ten dort je dokonalej. To je Popelka? A neříkej mi, že si ho pekla????
Kristýnka s Davídkem jsou teda moc krásný dětičky!

simonac
22. únor 2009

ahoj holky,

tak já dnes vařím a to hned 3 druhy - mojemu guláš, ten já dnes v rámci dietky nemůžu takže sobě něco jak bramborový guláš a petříkovi řízečky, ach jo , to jsem si je pěkně naučila, že??? ještě až si začnou vymšlet ti dva tak to bude mazec - né, normálně vařím jeden chod, ale dnes jsem to jaksi neohlídala 😉

marky - děti jsou už pěkně velké, co? a jak si pěkně hrají s těmi balonky, skluzavkou... uvažuju taky, že pořídím, kdes ji kupovala, díky 🙂
dort fakt super, peklas??? 😉

tak jdu ještě nemám dovařeno, zatím ahojky

jo tady bylo ráno minus 11

gapka.h
22. únor 2009

Ahojky,
..já to teda s Váma flákám,co???Ale myla jsemK.O.-když byl manža na horách a do toho ty nemoci.Antibiotika jsme ale neměli!!!Já už mluvím a Ondra už je také lepší.Nevím,co to bylo...možná nějaká ta chřipka a nebo nešťastné zuby ☹ Dopol.jsme byli s Ondrou sami a tatínek jel s Kubou do plavča...to byl vegáč 😉

....postupně Vás musím dočíst,ju???

Simi-my se nastěhujem k Vám,máme noci šílené.Fakt nevím,co s tím kojením.Oni ani necucají,jen chcou mě.Co mám dělat!!!!Nevydržím je nechát řvát.

Marki-fotečky super a Nikča je šikulk 😉 Děti teda pěkně rostou.My máme také tu skluzavku a bazének s míčky.Ale míčky lovím všude a na tu zkluzavku je dáváme zatím my...to je pěkná posilovna!!!To bude veselo až tam budou lozit sami,mydlí se moc???
O tom rodičáku si to musím přečíst,díky za info.

...jo tatíének dovezl klukům z hor autíčka a mamince Mozartovy koule-to potřebuji na obalení. 😉

Iss,Dai-sice opožděně,ale přece-VŠE NEJ K TĚM NAROZENINÁM!!!

Kuzelka-ta fotka,jak na tobě děti visí je super-tak to vypadá i u nás 😉 😉

Kaci-také nevím ,co dělat ,jsou na mě zívidlí čímndál víc-dva naráz nemám šanci je udržet.Co s tím budeš dělat???

simonac
23. únor 2009

Dobré ránko holky, kde jste všechny???
u nás je sněhová kalamita, děs, sněžilo celou noc a už zase chumelí 😝 já už chci jaro, sluníčko.....

tak nic, snad se tu některá z vás brzo objeví 😀 😀 😀

marrha
23. únor 2009

ahoj holky...

tady taky od včerejška pořád chumelí..je tu nejvíc sněhu za letošek 😝 na mně je teda už ta zima moc dlouhá...navíc nemůžeme ven, takže jsme tu jak ve vězení... 😒

Simi skluzavku mám ještě po NIky...v létě byla na zahradě..ale je z pevného plastu a je to fakt držák 😀

jinak děti jsou opravdu už velké...letí to šíleně...na jednu stranu jsme už ráda, ale na druhou bych aspon na chilku na poňuchňání brala zase miminka 😀 😀

gapka.h
23. únor 2009

Ahojky,
..tak tu je opravdu sněhová nadílka 😉 To bude odpol.prochajda 😠 😠

Já chci také jaro a sluníčko!!!Hned bude lepší nálada,že jo???
Mně zima sice nevadí,ale s tím oblékáním s prckama mě to neba...
Opět na mně visí,tak nskuknu za chvíli...snad nás tu přibude!!!

daiquiri
23. únor 2009

Ahoj holky, u nás sníh taje, do toho prší, fakt paráda 😠
Mně teda zima vadí dost, těším se taky na sluníčko, to se dá dlouho courat. To oblíkání mi taky vadí.
My za chvíli vyrážíme na kardio, tak držte palce, snad nám odpadne další doktor 🙂

daiquiri
23. únor 2009

Jo a ještě si musím trochu postěžovat, dětičky se mi zatím ani neobrátily na bříško, máme trochu stagnující období, kdy nic nového neukázaly... ☹
Utěšte mě, že je to normálníí, když jsme narozený ve 33tt... 😖
Nevím, nebo spíš si nepamatuju, která jste rodila takhle brzo jako já, tak jestli mi můžete napsat, kdy se vám děti otočily a kdy se začly plazit?

gapka.h
23. únor 2009

Dai-to chce klid,my se narodili 34.+2 😉 Plazit jsmr se začali nějak v 6.měsíci a pořádné lození na kolínkách až před rokem.Oni to vše doženou!!!No a na bříško u nás protestoval Kuba a teď je dopředu než Ondra...

simonac
23. únor 2009

tak, právě jsem předala kočárek dědovi, at dovozí, tamse to fakt nedá chumelí, chumelí a chumelí, cesty a chodníky neupravené - katastrofa

já vařím prckům - mrkvičku, petržel. kolínka a dám jim do toho žloutek, tak uvidíme jestli jim to bude chutnat 😉

ještě , že odpoledne nemusím vozit, veme si je děda a já pojedu pro petu do skolky a cestou se stavím u kámošky na kafíčko 😉

daniellka
23. únor 2009

ahoj babulky!!

jsme zpět z hor,bylo to supr, mám fest namožený nohy,jsem holt lemra domácí 😀

co tady nového??? 🙂

ajiik
23. únor 2009

Ahoj mamulenky,

Dai: opravdu buď v klidu kluci se narodili 34+2 a taky ještě nelezou, ale jen se překulujou. Filda ten už má snahu i lozit, ale zatím nee. Kamarádce už malá říká ababa, ale bude jí teď 9měsíců. A já pořád zkouším taky aby něco řekly třeba mama a nic 😠 .

Holky: co jste takhle dávaly svým dětičkám když jim bylo 8.měsíců k papu? Hledám inspiraci. Dělala jsem jim i pohanku, ale ta jim nešmakovala. Nevím jestli jsem ji udělala špatně, ale mě docela chutnala. Měli ji s banánem a s jogurtem. Můžete poradit nějaké receptíky?

A ještě jsem vás chtěla poprosit je soutěž pretty baby a to do zítřka. Tak jestli bych vás mohla poprosit o ohodnocení máme tam dvě fotečky co kdyby náhodou, ale zatím to nevypadá 😔 Děkuji moc a zkuste to taky.... http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=5479
# http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=7400

ajiik
23. únor 2009

A ještě jestli používáte pampers vlhčené ubrousky, tak v albertu mají 50% slevu na 2x72ks za 73,- 😉

daiquiri
24. únor 2009

ajiik: tak já budu zatím v klidu, jen mi prostě přijde, že se jako nic neděje. A hlavně mi teď přijde, že jsou nějaký jako línější. Když jsou na bříšku, tak se jim moc nechce držet hlavičky, ještě tak před dvěma týdny je drželi krásně 😢

Holky, tady je fakt poslední dobou špatná docházka 😀
U nás je zas kosa, fičí vítr, ale jsem optimista. Prvním březnovým dnem očekávám sluníčko 😅

Jo a Pája byl na kardiologii pochválen, prý se mu to zase zlepšilo, na kontrolu máme přijít až v září. A paní doktorka mu řekla, že vypadá jak mončičák 😀