Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
23. črc 2008

😀 😀 😀 😀
jsem potkala známou,kterou jsem dlouho neviděla....a ona mi říká....jé ty prý čekáš dvojčátka..kdy to čekáš???a já ji říkám.no nečekám..už se narodili 😀 😀 (to měli asi 2 měsíce) 😀

no a zabránit tomu asi nepůjde,když si berou dudlíky a lahvičky s čajem 😔

halkac
autor
23. črc 2008

Sylvi, beruško, to je hrozné, že tak v noci zlobily potvůrky malinkaté 😒 Ale vždycky se to nějak přežije, viď? I ten den - kafe, čokoládka a je lépe🙂 Mně jen v noci někdy hrozně tečou nervy, když děcka nechtějí spát...no a pak si vyčítám, že nejsem dost trpělivá...

Markét, ta šestá nemoc je určitě nakažlivá, i když mírně. Ale zas to není nijak drastické onemocnění, jen ty deb...ní horečky. Tak přeju, ať to Davídel nedostane...No to je úděl dvojčat, když má něco jeden, za chvíli to má i druhý...

No já teď vařím dětem oběd a tak nějak přežíváme doma...hrozně pomalu to tady utíká 😒 Jsem zvyklá někde trajdat a to se sotva otočím a den za námi...

Holky, nechodila jste některá nebo nechystáte se na plavání s miminky???

simonac
23. črc 2008

ahojky holky,to je teda dnes počasí, ta moje malá tiranka place a plače, Martínek je větší pohodář. Kristýnka má zítra svátek tak asi nic nedostane, když je tak nedobrá. A hotovo, ale ji to bude asi ještě jedno ☹

hal...já chodila na plavat s tím starším, bylo to pro mě docela náročné i s jedným prckem , se dvuma bych do toho sama nešla

halkac
autor
23. črc 2008

Simi, to je zlobivka..no holka, no 😀 Hele, dopřej jí to, ona pak bude zlatá a od puberty bude řádit chlap, tak to vesměs bývá. A v dospělosti už zlobívakí jenom mužští, ne 😀 😀 😀 ? No ten věk kolem tří měsíců byl i u nás děsný...děti se ještě nezabavily, ale přeci jen už bývávaly déle vzhůru...no a nejlépe, kdybych je furt nosila 😉

Jé zítra tu bude veliká Kristýnčí party: od Zuzi, od Simči a od Markétky...!!!

No já bych právě chtěla chodit plavat - ale samozřejmě bychom museli mít s sebou bud manžela nebo moji mamku...a to už by šlo, ne? Jednou týdně...

simonac
23. črc 2008

hal..tak to by už určitě šlo, prý je to pro mimi dobré

co se návratu do práce týká tak u mě je to asi ještě fakt moooooc brzo, a momentálně to vypadá, že se 3 dětma se asi vracet do práce nebudu, jsem vychovatelka na DDM , takže dost odpolední činnosti a manžel je OSVČ takže nevím, nevím......
já budu vozit děti do kroužků z kroužků......asi mi z toho brzo přeskočí, ale jinak to momentálně nevidím, ale jak říkám je to fakt moooooooooooooooc daleko

dnes mi dojdou dve návštěvy, jedna ve 3, druhá v 5, to bude mazec
a jeste ke všemu se dnes nedá jít ani na minutku ven - prší a je šílený vítr, ikdybych ty dva prcky zabalila do kočárku kam bych dala toho nejstaršího ☹

halkac
autor
23. črc 2008

No já si, Simi, dám mateřskou na čtyři roky....bo jsem učitelnica a chtěla bych nastoupit v září, až dětem bude tři a půl roku...
No ta práce na odpoledních není fakt nic moc☹ ☹ ☹
A zvládni návštěvy!!!

Holky, potřebuju inspiraci: co dostaly vaše děti na první narozeniny???

marrha
23. črc 2008

Kačko moji ještě nic...ale už to řešíííííííííííííííííííííííííím 😀 😀 😀

Simon..já se taky určo do práce nevrátím....pracovala jsme v obchodě...takže ranní odpolední,víkendy...svátky..což už teď nehrozí.....vůbec nevím co budu dělat...

manža si dělá ze mn srandu,že tolik věcí co máme po prccích,že si mám otevřít second hand...a vůbec to není špatný nápad....nebo nějaký internetový obchůdek...
myslím,že se tak živí i dost maminek na MMB...stačí sehnat jen levné dodavatele 🙂

halkac
autor
23. črc 2008

Markét, to není špatný nápad🙂 🙂 🙂

No u nás se konečně spí, předcházel tomu jekot naší princezny, což nakonec manžel nevydržel a vyrazil ji pochovat...zadařilo se mu rychle a Magdalénku dokonce vrátil do postýlky, aniž by se probudila.

tindra
23. črc 2008

Ahoj holky,nemocným přeji brzké uzdravení,páč nemoci jsou fuj fuj ☹ Byla jsem na sociálce si podat tu žádost o rodičák,a řekli mi, že na rozhodnutí jestli chci být doma tři roky mám čas do 21 měsíců.Já bych moc moc chtěla 4 roky,ale kdo nás bude živit?Manža OSVČ,věčně jsme na nože,vyhazujeme se z bytu(hlavně když nedonese z obchodu dost čokolád,to mi pak ujíždí nervy co půl hoďky 😀 )Sice jsem téměř na původní váze ale nějak se mi změnila postava...A do práce se nevrátím,dojížděla jsem 60km a s dvěma rarachama to asi fakt nepůjde.
K prvním narozkám mám vymyšlenou houpačku pro dva,takový fialový lachtani či co to je,mají to ve značkovém obchodě s hračkama(tuším pappo se menuje),stojí 850,-.teda jestli to budou ještě mít.přemýšlím,že to koupíme zrovna,páč jeslti budu čekat,tak dopadnu jako s tím kočárkem.Dneska jsem ho poslala na reklamaci,to jsem teda zvědavá,kdy se mi vrátí zpět.Lukyho to už v hlubokým neba,tak asi taky dojde na ten golfáč.
Kači tady na nějaké diskuzi byla duomamka a říkala,že bývá rychlejší v plavání s oblíkáním než některé monomamči.Taky jsem chtěla plavat,ale Lukymu to zakázali kvůli tomi hemangiomu(praská mu to,kvůli infekci),tak by mi bylo líto chodit jen s jedním 😕

tindra
23. črc 2008

Dvojmama nejsou Vikoušci nějak móc dlouzí?Smím se zeptat kolik měříte?Já asi vážně budu mít trpaslíky....Vím,že se nesmí srovnávat.....

halkac
autor
23. črc 2008

Marti, tož to je sranda u vás🙂 Jsem se tu začala řezat u té tvojí hlášky o čokoládách🙂
Ho hele, já kdybych se nemusela vracet v září, tak jsem šla taky na tři roky, myslím, že je to ideální - jenže to bysme pak byli devět měsíců úplně bez peněz (kdybych se do práce vrátila v době, kdy maloškům budou tři roky a devět měsíců) nebo bych se musela vrátit do práce v době, kdy malým bude dva roky a devět měsísů...to mi je ale nevezmou do školky...Takže ta mateřská na čtyři roky vlastně byla jediná možnost 😒

Jé, to je škoda, že Lukášek nemůže do vody☹ No ale alespoň ušetříte, ono to plavčení dvojčat vyjde sakra draho 😀

A my jsme taky krátcí, zato buclatí 😀

blanulak
23. črc 2008

Omlouvam se za vstup, ale v Aqua baby club plavcil do nedavna sourozenec zdarma - mam "skorodvojky", tak jsem to vyuzila. Ted jim zdrazily najem a sleva je uz jen 50%. Neberte to prosim jako reklamu, jen radu.

halkac
autor
23. črc 2008

Blani, to je super tip🙂 Já si sice u nás ve městě vybírat nemůžu, ale holky ve větších městech určitě ano!

dvojmama
23. črc 2008

Ahojda mamči 🙂
U nás se zase řve ☹ Jestli to nejsou zuby, tak už je mám asi rozmazlený ☹ Furt se chtějí chovat, dneska Viktorka usnula, sice na ruce, ale usnula a neprobrala se položením do postýlky, zato Viktor ani neusne, a když se mi zdá že usíná, tak ho chci uložit a on se v tu ránu probudí a začne to znovu ☹

Simi: já chci jít na mateřskou na 3 roky, ale pracovat budu asi od těch dvou let, doma. Mohla jsem nastoupit na částečný úvazek už v červnu, ale jaksi to nešlo.

Ježiš s tim jednim rarachem na ruce nejde moc psát ☹ Jdu zkoušet houpání a pak už nevim ☹

dvojmama
23. črc 2008

tindro: nevím jak teď ale asi před 2 týdny jsme měli 65cm a 62 cm 😉 Ale my jsme obříci - jak kilově, tak na dýlku, jsme úplně mimo všechny tabulky a normálnosti 😀 Nikdo by netipoval, že jim je teprve 5 měsíců.

dvojmama
23. črc 2008

oprava - né před dvěma týdny, ale měsíci 😉 Teď tipuju kolem těch 70 cm se pohybujem, ale fakt jen hrubý odhad 😉

Já na plavčo taky asi chodit nebudu. Mamku mám daleko a MM by asi nemohl z práce a sama si teda netroufnu.

Achjo jak dlouho může mimčo brečet? On řve snad už 3 dny ☹ Je napapanej, přebalenej, nic mu nechybí, teplotku nemá, ale řve ☹ Asi zuby co?

halkac
autor
24. črc 2008

Sylvi, ach jo, Viktorek se asi telepaticky zpřáhl s naší Magdalí. Tož jak jsem psala výše, usnula navečer v tátově náručí, byla odložena a tak hodinku spala hezky - pak ale spustila tyjátr. Vzala jsem ji k nám do postele, ale nic! Jen v náručí se uklidnila 😠 No je sice roztomilý, jak se u mě blaženě rozvalí a usne, ale někdy toho mám po krk...naštěstí to jsou ojedinělé případy, kdy si tak vyžaduje nošení, jinak opravdu dodržuju : položit a nechat pořvat. Ale pokud je křik hysterický, stejně dítko nakonec musím vzít, bo ono by neusnulo a klidně hodinu vřeštělo...
Sylvi, vy jste fakt dlouhánci!!!

No snad bude dnes trochu lepší počasí! Chystáme se za kamarádkou na kafe...no ale s dětmi to bude zas tak na hodinku a šmitec....Pak se budu brát domů, aby tam nespustili koncert🙂

Markét, jak je malé?

Zuzi, co nákupy? A jak děti zvládly výlet?

Klidnou dobrou a dlouhou!

marrha
24. črc 2008

Dobré ráno holky,

tak já už tu od 6 zase lítám a nevím co dřív....
krista opět nespala a celá hoří...takže co odešel manža do práce,tak jsem s ní v obýváku..a sotva zavře oči a vypadá,že je tuhá..tak když se zvednu,že půjdu,tak hned ječí..do toho se probudil Davídek...měl hlad,celou noc nejedl...tak řev...a co má člověk udělat dřív...rozpůlit se nemůžu 😔 😢 takže jednoho musím nechat řvát...
to jsou situace....nemám to ráda....v těhle chvílích mně vždycky napadá..jak by to bylo jednoduché mít jen jedno mimi.....
někde jsem etla,že příroda nadělí dvojčátka jen tomu o kom ví,že se dokáže o ně postarat..... 😀 no nevím...někdy mám pocit,že se u mně sekla 😝 😝 😀
ale pak se zasmějou.....a je líp..a já si říkám,že jsem fakt praštěná....... 😀 😀

no jo jsme nedospaná..tak se nedivte,že plácám nesmysly 😀

Sylvi...vydrž holka..taky jsme měli doma takové rodeo....

halkac
autor
24. črc 2008

Dobré ráno!

Nejprve chci popřát našim třem malým Kristýnkám k dnešnímu svátku!!! Tak to, holčinky, oslavte dlouhým lenošením a nicneděláním🙂

Markét, vůbec neplácáš nesymysly - tyhle pocity moc dobře znám 😔 Taky mi drásá nervy, když jedno mimi musím nechat ječet, ale někdy prostě není zbytí 😒 A kolikrát si říkám, jak pohodlné musí být mít jen jedno dítě...dokonce někdy tiše svým kamarádkám monomaminkám zazávidím ten klid a pohodu! No ale svoje děti bych nevyměnila za nic na světě! Jsem hrozně šťastná, že je mám OBĚ .... A taky jsem hrdá na sebe, že to zvládám, i když někdy jsem hysterická a nervózní 😵

simonac
24. črc 2008

dobré ránko holky, tak píšu podruhé je tu šílený vítr a asi vypadlo spojení potože odpověd nebyla přidána
😒
taky přeji všem Kristýnkám vše neeeejjjjjjjjjjjjjjjjj k jejich prvnímu svátečku 😲

u nás s e to vnoci docela dalo, kojilla jsem ve 3 pak o půl 7, ve srovnání s tím co dělají přes den je to parádička

holky, musím se pochválit už jsem stihla po dlouhé době upéct dnes ráno cuketovou buchtu 😲

halkac
autor
24. črc 2008

Simi, ty jsi báječná; já na vaření rezignovala - manžel si nechává vozit do práce obědy i pro mě (za 60,- i s dovozem)...no neberte to, co 😀 ? A když už něco vařím nebo peču, jsou to nehorázné rychlovky🙂

egrzuz
24. črc 2008

Ahoj holky, všem Kristýnkám vše nej 😀
Konečně jsem dala pár fotek do albíčka zde na koníkovi, tak mrkněte. Je tam i ohrádka 😀 😀 😀

Jinak u nás včera svítilo sluníčko a bylo fakt pěkně, ale za to dneska je to hnus hnusný 😠 zatažený.
Koupili jsme v Německu jídla pro armádu 😀 , No náš tatínek je voják ,tak říkal, že by toho bylo potřeba víc 😀

Simi, jsi šikula 😉

Markét, ať se brzo prďolka uzdraví.

Jinak holky, vzala jsem si na sebe břemeno 😀 , pronajali jsme bar, o který jsem se starala a nový majitel jede na 10dní na dovču, tak jsem mu řekla, že to tam pohlídám. Nebudu samo pracovat(jen tam zajedu jednou denně), budu brát tržby, zásobovat a hlídat personál. Asi jsem měla velké oči, no až mi to začne budu nadávat, ale dá mi 6tisíc, no neberte to na mateřské 😀

issaga
24. črc 2008

cau holky,
nemam docteny co jste psaly. u nas byla vcera hruza, noc jsem s prominutim ze to tak napisu problila a den prolitala na wc s prujmem 😝 manzel si musel vzit dovcu a hlidat, ja jsem nebyla schopna... nastesti to trvalo jen tu jednu noc a den a ted uz je mi dobre 😎

simonac
24. črc 2008

hal...já taky normálně nevaří, můj mi taky vozí meníčka, ale ted mám doma i třetího prcka a tomu vařím ob den aspon polévku, další si dá se mnou, taky bych to nestíhala, a nebo možná stíhala, ale byla bych zbytečně víc nervozní s podrážděná jak toho mám moc

egrzuz
24. črc 2008

Isso, chudáku, já jak někde řádí takové střevní hnusáctví, tak to taky hned chytnu 😠
Hlavně, že je už dobře

Simi, já vařím o víkendu a pak má manža na 3dny do práce a čt, pá zase vařím, ale jen rychlovky. Nějakou čínu, přírodní kuř.maso a tak. Nic složitýho nrvymýšlím. 😀

marrha
24. črc 2008

Isso..jéje...ještě,že ti je už líp..střevní potíže to je děs..já to měla taky jak děcka měli půl roku a byl to mazec..pak to chytl i manža a pak děcka...no tak často jsem snad nikdy neprala..to byl děs...

Všem Kristýnkám všechno nejlepší k svátku 😵 😵

Zuzi...super fotečky....andílci jsou si tak podobní...že to není ani možné...na to že je to páreček 😵 to je fakt super....
Simon...si šikovná....já teda vařím pro NIky což je někdy děs..člověk s ehoní ,aby všechno stihl a ona s epak v tom jen pohrabe...a někdy nakoupím meníčka taky 😀 😀 😀

simonac
24. črc 2008

mar...to mě taky dovede pěkně naštvat - vyvařuju a Peta se v tom porýpe a hotovo

holky, nejstaršího synátora mám na tenise, chodí trénovat, tak se pokusím nakrmit děti a vyrazíme na prochajdu, i když to počasí nic moc, spíš děs

isso...já to měla jen tuto neděli a stačilo, hlavně , že už je líp

dvojmama
24. črc 2008

Pěkný i když pošmourný dopoledne 🙂
Nejdřív všechno nej nej všem třem Kristýnkám 😵 Nezlobte rodiče a užijte si svátek 😵

kac: u nás Viktor konečně zabral v 11, padl únavou. Ale pro změnu se ve dvě vzbudila Vikinka a spustila takový tyjátr, že probudila i Viktora 😒 Dala jsem jí mlíčko a usnula, ale Viktor zase odmítal spát. Hráli jsme si chvilku a pak až do 4 chodili po bytě v náručí a on pořád koukal a koukal. Usnul až po 4 hodině, naštěstí spali až do půl 8, ale stejně jsem zase totálně nevyspalá. Dneska budu nemilosrdná a spát budou zase sami v postýlkách, žádné uspávání 😒

Markét: přesně tyhle myšlenky, jak jednoduchý to musí být s jedním dítkem, mám už druhý den 😒 Jakmile totiž pracně uspím jednoho, vzbudí se druhý a samozdřejmě vzbudí i toho prvního 😒 Prostě pořád dokola. Ale pak to zase přejde a dmu se pýchou, že jsem to zvládla 😵 a hlavně jsem ráda, že budou mít děti jeden druhého a vyhrajou si spolu. Kámoška má 15m. chlapečka a sám si sice vyhraje, ale má rád děti, takže nejradši by byl pořád na hřišti, nebo si hrál s mámou. To doufám, že dvojčata si vyhrají spolu 😵

zuzi: fotečky krásný 😵 Děti jsou si fakt neuvěřitelně podobní 😵 Ti mí byli dříve taky, ale teď jsou každý jiný, každý zvláštní osobnost 😵
a obdivuju, že si riskneš ještě o starání se o bar, já jsem ráda, že se starám o ty svý děti a MM a stačí, bohatě 😀

iss: tak hlavně, že už je ti líp 😉 Takové virózy jsou pěkně obtížný 😝

já vařím tak 3x do týdne, jinak MM chodí na obědy a já si dám něco rychlého (a nezdravého a tučného 😝 )

U nás se spí, usnuli na lehátku, asi únavou. Tak jdu chvilku do vany, aspoň trošku si zarelaxovat, doufám, že neusnu 🙂

Pěkný den!

simonac
24. črc 2008

děti dnes trhly rekord , byli jsme venku od půl 11 do 14 paráda a skoro celou dobu spaly, 🙂

ted tu leje, tak jsem zvedavá co budeme delat ted, hlavněKristýnka, té se doma nedaří zadřímout ☹

simonac
24. črc 2008

halo, halo je tu nekdo?