Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
4. srp 2008

Ahoj holky,

o víkendu jsem neměla čas tady přijít...protože jsem celou neděli okupovala WC... 😝
v sobotu jsme byli u známých na grilovaČCE..a takhle jsem to odnesla..takže teď si dlouho nic nedám 😝

Simon..držím moc moc pěstičky a´t koupě vyjde 😵 😵

Zuzi..já dala děti do těch větších jak dosáhli těch 9 kil...jsou macatější..a vajíčka už jimk nebyla pohodlná..pořád v nich řvali...
četla jsem,že vajíčka jsou nejbezpečnější pro děti...,ale nesmí z nich čouhat hlavička...
a že prý v té větší sedačce by už měli děti umět sami sedět.....

my jsme splňovali vše..tak jsme přesedlali..a musím zatukat..od té doby je klid..vidíé ven,vidí na nás...a jsou jim rozhodně pohodlnější.. 🙂

egrzuz
4. srp 2008

Ahoj Markét, no ti to nezávidím, chudinko. ☹ Snad už je dobře. 😉

Díky za super odpověď, no my máme těch 9kg, ještě sami nesedíme, ale vajíčka už nám jsou skoro těsné 😀 , tak přesedláme. 😀

Holky dala jsem pár fotek , tak mrkněte. 🙂

marrha
4. srp 2008

Ahoj Zuzi..krásné fotečky 😵 😵

Ty máš taky pěkné macíky 😀 😀 my tady vůbec njak nemáme pididvojčátka 😀 😀

já už bych taky přesedlala...jsou polohovací..a doma je taky krmíš v židličkách nebo jsou v lehátkách..a určo v sedačkách nebudu celé dny 😉
akorát pro mě byla zásadní změna v tom...že jsme museli pak do obchodů začít brát i kočár..a neunesli jsme tolik nákupů 😀 protože jsme je přenášeli už ručně 😀 vajíčka v tomhle byly lepší 😀
ale nemůžeme mít všechno,že jo..kednou by to stejně přišlo 😀

egrzuz
4. srp 2008

Markét, no pro ty případy mám právě koupený ty golfky 😀
No jo, jsme pořádní macani všichni tady 😀 😀 😀

Jarýn mi nechce moc zeleninu, poslední dobou u toho jídla řve a to mu to dávám dřív, aby neměl tolik hlad a stejně řve, potom mu dám mlíko a je klid. Už mi to dělá asi týden , uličník. ☹

Te´d jsem si chtěla vyfotit nějaké fotky oblečků na MMB , když děti spí a co se stalo??? 😲 Vybitá baterka, to je pokaždý ☹ 😀

tindra
4. srp 2008

my jsme pidi-nám budou vajíčka i v roce na vánoce ☹

egrzuz
4. srp 2008

Kolik mají kluci? 😎

marrha
4. srp 2008

´Tindro...já Ti závidím drobky 😵

já Ti půjčím ty moje a uvidíš,že pak už nebudeš smutnit,že máš doma drobečky ono tahat 11 a 10kg není žádná sranda 😝 😝

holky já se z toho picnu...manžel přivezl NIku od mudry..dostala ATb...a čtu příbalový leták a tam je napsané pro dospělé a pro děti od 45kg....děti s váhou do 45kg nesmí užívat!!!!!
Tak jsme nadávala ..tak tam manža jel znovu..a že prý si je toho vědomá...ale že to má vyšší účinky...
to mě ale ezajímá..už tak nemám ráda,když musí mít ATB a ještě nějkaé které nejsou pro její věkovou skupinu..to teda ne...
navíc NIky je hodně alergická n léky....hned se osype...a opuchne...

tak jí dala jiné...je tohle možné????
omlouvám s eza román.....

egrzuz
4. srp 2008

Markét, to je fakt hrozný ☹ Ještě, že jsi si to přečetla 😒 , jak jí může dát takové silné léky 😠 ach jo
Já teda taky všechno hned čtu. A proč bere ATB, co je jí?

Tindro, já souhlasím s Markétkou je to šílený tahat takové špekouny
😀 a to tlostnou dál a dál. Vůbec Jaroušek, to je síla. V těch vajíčkách už je skoro neunesu, mám z toho už modřiny. Jo a taky nám už není žádné oblečení 😀

marrha
4. srp 2008

Zuzi 😀 😀 😀

prý špekouny... 😀 já měla ruce vždycky jak opice..než jsme je dotransportovala do kočárkárny 😀 😝

Zuzi..přijela ve čtvrtek od babičky v pátek měla horečky kolem 39st..pak jí to šlo dolů a začala kuckat...teď se k tomu přidalo bolení v krku...tak jsme šli raději k mudr..v sobotu jedem na dovolenou....
teď s emodlím,aby to nechytli špunti 😔

egrzuz
4. srp 2008

Taky si připadám jako opiččí matka 😀 😀 😀

Prdelka malá, snad jí bude brzo dobře. No to bych se taky bála, aby to špunti nechytli 😕 ale jak tomu zabránit viď? No snad to nechytnou.

Kam jedete na dovču?

marrha
4. srp 2008

Zuzi k Praze..je to vlastně součást prahy..,ale je to chata v lesích..což sme chtěli..a budem dlat i výlety do Prahy 🙂

tady jedem..
http://ceska-republika.bktour.cz/leto/stredni-c...

ona je pořád pusinkuje i když má teď zákaz..ale i tak to neuhlídám...

tindra
4. srp 2008

no přesné váhy napíšu v pátek,to jdeme na očkování,ale podle mojeho vážení na digitálce doma(jednou s nima,pak bez nich)mají 6,20 a 5,40 a to máme 7,5měsíce ☹ i když ve vajíčkách je taky neunesu 😅
ta chata vypadá dost dobře,pak musíš napsat jaký to bylo,do \Prahy bych si taky zajela,pěkně nám tam projeď trasy kočárkem a pak třeba příští rok se už taky někam vyhrabem.
a já furt hledám nějaký špíček,se bojím jít k dr,zas mi bude nadávat,že nepřibírají,vím že sem to už psala,ale jak je mám donutit papat?ach jo,kdyby jedli,mám nejhodnější dvojčátka na světě(dneska nezlobí,tak to jsou miláčci 😉 😀 )
krásný nový fotečky,taky něco přidám

marrha
4. srp 2008

Tindro...nezoufej..pokud nechtějí tak to do nich nenarveš....ještě by si jim to jídlo více zhnusila...
od ségry malá má 3,5 roku a váží 11kg....a při narození měla 3,95....prostě nejí...nenarve to do ní i kdyby chtěla... 😔 ,prostě některým dětičkám stačí málo 😔

marrha
4. srp 2008

a když byla nemocná zhubla až na 9kg 😔

ajiik
4. srp 2008

Ahoj maminy, já k vám vůbec nestíhám chodit 😒 dneska jsem úplně ko. Filípek se rozhodl, že dneska v noci nebude spinkat 😠 tak jsem byla vzhuru od 2hod. do 5,45hod. fakt masakr a teď si vychrupuje asi to odpoledne taky zalomím.

Kluci se narodili ve 34tt. a že měli 2640g a 2620g, tak jsme nebyli tak dlouho v nemocnici. Dneska jsme byli na vážení a Tomík má 4200g a Filípek 3870g jsou to pěkný mackové 😵

Jak dlouho jste dětičky kojily? Moc mlíčka už nemám ☹ hlavně jim to nestačí. 😒

olanonpama
4. srp 2008

ahojky, zdravím cšechny štastné maminy dvojčátek, i mě se to povedlo (i přes nikdy...) a tak se díky Zuze hlásím mezi vás.
Jsem kousíček od Turnova tak v pos´dstatě z Ráje, jenže doma to je ráj jen někdy, děti máme 3, Matýskovi byly 6. dubna 2 roky a dvojčátka jsou 13.ledna 08 takže do dvou let jsme po 4 neúspěšných letech pokusů měli hned 3 děti, doufám, ale že už taky finální počet.
Dvojčátka byla moje nikdy č.1, druhé nikdy bylo porod na vánoce (no tak to se mi taky moc nevyhlo) a třetí se mi snad už nevyplní. Ale přiznám se po 3 měsících smiřování jsem na 1000% šťastná že je mám všechny 3 a je to fuk. Jsou to nádherné a moc hodné děti (jako by věděly že bych to asi jinak nezvládla). Matýsek je od malinka zlaté dítě takže zlobí minimálně, hodně rychle se vše učí, pomáhá a je to veselý kluk, i když teď máme zrovna vztekací období), dvojčátka jsou super hlavně co se spinkání týká, od 6 týdnů spí celou noc od 19h do 6h, baští jako divá. Termín jsme měli na 13.2. tudíž jsou přesně o měsíc (34+4), ale i tak měli 46cm a Ani 2,92kg a Ondrášek 2,86kg takže žádní drobečkové, zdraví a v pohodě.
Tak to by asi tak bylo o nás.

egrzuz
4. srp 2008

Ajiik, vy jste měli krásné váhy. Já rodila 35+2 a děti měly Jaroušek 1970g a Kristýnka 1890g.

Já kojila jen 2měsíce a potom úplně mlíčko došlo ☹ Nahradil nám ho Nutrilon a taky se to dá, jen je to dražší. Kačenka(Halkac) odsává ještě te´d, je to holka šikovná.

Oli, vítej. Jsme ráda, že jsi se přidala a mám tady oporu severu 😀 😀 😀

simonac
4. srp 2008

ahojky holky, vy jste se dnes nějak rozepsaly!!! 😉 včera nic a dnes jsem to sotva dočetla

vítám novou mamču, taky jsem o nás řekla kamošse, má 6. měsíční chlapečky, tak se snad taky brzo připojí

Ajiik - já zatím jen plně kojí a váhy budu taky vědět až příští středu, tak pak písnu, taky jsem myslela, že nám mléko nestačí, nakoupila jsem lahvičky, ohrívačku,sterilizátor a mimča nechtějí nic jen moje prsko 😉 a v noci spinkají docela dobře, tak to asi hlady nebude, přes den sice plačou dost, ale snad se to ve 3. měsícíh popraví 😉

olanonpama
4. srp 2008

Simonac, věř že se to určitě upraví, u nás to alespoň ak fungovalo. Ale ta hrůza co mě jímala když mi známá řekla, že po 4 měsících bude vše v pohodě - což takovou dobu??? no to nepřežiju 😀 ale jo, dalo se to, děsně to letí a tak bylo po 4 měsících jak když kamenem hodíš

olanonpama
4. srp 2008

jo to kojení, já bych kojila asi dobu, mlíka bylo že bych asi ukojila aspon ještě jedno, jenže pár dní na to co nás pustili z porodnice jsem chitila super chřipku se 40 horečkami, málem si mě nechali na pohotovosti (dětem bylo 14dní), než jsem se vylízala byli 3 týdny pryč, mlíčka pořád dost jenže děti zřejmě nenasytilo, takže jsme po hodinovém kojení ještě každého dokrmovali celou dávkou umělka, takže jsme to nakonec vzdali a jsme na Sunaru a je nám taky hej. ale jak říká Zuza, taky znám maimu a upřímně obdivuji, která před každým kojením odstříkává (má pohryzané bradavky akže jinak to nejde) a klukům je už 5 měsíců. Každá děláme jak umíme, ale hlavní je se s tím netrápit je to pak daleko horší.

dvojmama
4. srp 2008

zuzi: všechno nej prdíkům k 7měsíčninám 😉 Fotky krásný! 😵

Nestíhám zase nic 😒 Omlouvám se, asi nedočtu, děti spí tak jdu taky spát. Jsem dneska nějaká lenivá 😒

olanonpamo: vítej 😵 Závidím spací děti a obdivuju 3 malé dětičky po sobě 😉

ajiik: já kojila asi 2 měsíce plně a potom pomalu mlíčko začlo docházet. Od těch 5 měsíů jsme na UM úplně. Zkus gravimilk, čaje pro podporu kojení a takové věci 😉 A kdyžtak dokrmuj, vždyť se nic neděje 😉 😉

market: chatka vypadá skvěle. My pořád dovču plánujem a plánujem a vlastně jsme ještě ani nestihli si sednout a pořádně to probrat 😕 Moc si to užijte !
Nikolka at se brzy uzdraví a nechytnou to dvojčata, to by byl cirkus, a ještě před dovčou nebo dokonce na dovče 😒

simi: taky držím palečky at kup vyjde! 😉

jo a já děti ve vajíčkách neunesu už dlooouho 😝 Ale ještě se do nich vejdeme, takže máme čas na větší. Navíc pořád nemáme žádné vybrané, ani jídelní židličky ☹ Se z toho zbláázniiim.

ajiik
4. srp 2008

oli: tak to jsi měla ještě větší drobky než mi. Jsem zvědavá až jim bude teď v pátek 6týdnu jestli vydržej taky dýl spát 🙂 ráda bych to uvítala.

dvojmama: gravimilk piju i čajček a ještě homeopatika. Pravda je, že jsem teď pár dní gravimilk neměla, ale zase jsem začala ho pít, tak je to možná i tím. Tak uvidím. Hlavně kluci by pořád jedly 😠 a dokrmuju je taky nutrilonem comfortem dr. nám ho doporučila a máme ještě aspoň měsíc vydržet. Aspoň kdyby to nebylo tak drahý, ale zase co bychom pro naše kloučky neudělali 🙂 jsou to zlatička 😵

dvojmama
4. srp 2008

ajii: taky 1 máme comfort, má pomáhat na bříško. Je to sice šíleně drahý, ale pořád mám radši šíleně drahý Nutrilon než příkrmy 😒 Mě se do nich tak hrooozně nechce.

marrha
4. srp 2008

Ahojky...

Oli..vítám Tě..to je krása jak se to tu rozrůstá 😵

Sylvi děkuji...snad to nechytnou 😝

Ajiik jsi dobrá....já první měsíc nestíhala vůbec nic..natož koníka... 😝 😀

nám ten Comfort tenkrát nezabrl..bolelo je břicho po něm víc...,ale hodně blinkali,tka nám sedlo AR..pak jsme postupn odnaučovala...aby si zvykali i a tekutou stravu.. 🙂

ajiik
4. srp 2008

marrha: kluci taky po něm blinkaj a já myslela, že je to tím jak se přejedli. Prdíkujou velice dobře 😀 a s kaděním taky nemáme problém, tak snad jim to bříško nebolí.
Koníka taky moc nestíhám chodím sem na etapy. Trošku nás trápí rýmečka, ale teď Filípek usnul, tak si půjdu taky hajnout. A Tomík je napapkanej. Tak snad to výjde 🙂 Jsem z tý noci grogy 😖

simonac
4. srp 2008

ahojky holky, vy jste se dnes nějak rozkecaly, včera nic a dnes to ani nestíhám číst

ajjik - my zatím jen kojíme, uvidíme jak dlouho vydržíme

dnes jsem sem už psala taaaaaaaaaak dlouhý příspěvěk, ale nešlo to odeslat, tak snad večer, ted letím prcci se probudili, jdeme nakojit a ven 😉

gapka.h
4. srp 2008

ahoj holky,
tak jsem ráda,že můžu být v kontaktu s mámami od dvojčátek.To mi dala kontakt Simča.
Mám 2 kluky,Ondřěje a Kubíka,mají 6 měsíců a týden,narodili se ve34.týdnu+2,císařem,měli: Ondra:2000g,Kubík 2030g,ten byl na tom hůř,měl nevyvinuté plíce,ale po 14dnech nás pustili domů 🙂

pro:egrzuz- ahojky,jak spíte v noci.My žádná sláva.Kluci spí jeden v ložnici se mnou a druhý s tátou.Nechtějí být v postýlce,jsem z toho zoufalá .Tobě spí jak?Píši tobě,protože máme zhruba stejně staré děti.A co příkrmy?Já stále kojím,dnes jsme zkoušeli po třetí vpoledne bramboru.Chci poradit co dál.......

Ráda přijmu rady a zkušenosti ostatních dvojmaminek

pro Simču: Tak co říkáš na fotky?Zítra se ozvu,co jsem nakoupila.

simonac
4. srp 2008

gap...fotky super, zítra napiš jak dojedete já se doběhnu podívat, jo?? 😉

egrzuz
4. srp 2008

Ahoj holky, to se nám to tady pěkně rozrůstá 😀 😀 😀 to bude Kačenka koukat, až se vrátí z dovči 😉

Markét, chatička je fakt super, to bude dovča, no musíš pak dát info jaké to bylo , ale věřím , že to bude fajn. 😀

Sylvi, ty jsi, ale všímavá holka, děkujeme dneska přesně 7měsíců 😀 a děti byly zlatý, sice se spalo jen hodinu za celý den, ale byla jsem ve městě, tak čučely z kočárku a byly fajn 😀

Jo a koupila jsem v tescu Disney bodýčka no za 220kč 7ks, to jsem neodolala, fakt jsou úžasný. Hned byl ten den hezčí 😀 Já tu celou mateřskou utratím za hadříky ☹ 😀

gapko, u nás spí sice děti spolu v pokojíčku, každý ve své postýlce, ale nespí teda nic moc. Teď je to trochu lepší, chodím k nim jen tak 4krát za noc, ale od 4-6měsíce to byla hrůza, nevím proč, ale budily se fakt po hodině a já lítala celou noc jako blázen, no snad se ty časy nevrátí. tak neboj, bude líp 😉
To je fajn, že stále kojíš, my jsme na Nutrilonu.
Jinak příkrmy jsem začínala asi před měsícem a první 2týdny jsme dávala vždy jednu zeleninu po 3dny a potom přidávala ostatní. Začala jsme mrkví, potom brokolicí,(tu opatně, u nás vyvolala strašné nadýmání, tak jí dávám jen malinko),květák, cuketu, potom jsem dala mrkev a brambor, brokolici a brambor druhý den , no a potom už všechnu možnou zeleninu dohromady. Teď už dávám týden maso a zeleninu, taky přidám rýži. Kristýnka baští dobře,tak těch 120g, ale Jaroušek sní tak 60g, ale už mu mlíčko nedávám a vydrží do dalšího jídla v pohodě.
Snad jsem to napsala srozumitelně, kdyby jsi se chtěla ještě na něco zeptat, klidně se ptej. 😀

egrzuz
4. srp 2008

gapko, koukla jsem na fotky a kluci jsou nádherný 😀
Jsou jednovaječný,? jsou úplně stejný. 😀