Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
29. pro 2008

ahoj holky...

Zuzi tak to je jasné 😉

Dani nádherné fotečci..kluci jsou moc krásní..do budoucna nebudeš stačit vyhánět nevěsty 😀 🙂
at jste brzo fit...ty střevní potíže jsou na prd....u nás to vždycky koluje po celé rodině 😝

Marti to je jasné ta izolace, když má po operaci srdíčka...já to spíš myslela, tak, že je lepší, když si tu imunitu vytvoří tělíčko samo, bez podpůrných léků...pokud to jde.. 😉

a s těma monitorama blázen nejsi....je to až "úchylka" 😀 aspon v mém případě...taky jsme to pořád nedokázala vyndat...falešné poplachy jsme měli min....vyndala jsem je asi v 10 měsících...protože mi z nich plesnivěly matrace..., ale jka David v 11 měsících vypadl z té postýlky...dala jsem mu ho tam zpátky 😝 a pak jsme zase hledala odvahu na vytáhnutí.... 😝 😀 až jsme se sama sobě smála, jak jsem závislá a spoléhám se na jedno světýlko 😀 😀 ale tímhle to nemyslím nějak špatně proti Tobě...kdybych měla dítě po operaci...měli by ty monitory asi ještě ted 😉

daniellka
29. pro 2008

krásné ránečko!!

tindra díík,já doufám,že odjedem,při nejhorším pojedem třeba až na Silvestra,o den později,no..ale hlavně aby byli zdraví,kocóři. taky by bxylo těžší je tam živit na dietě. 😒

kuzelka - já to taky řeším mlíkem. nerozsvítit lampu a rovnou do postýlky mlíko,to ještě zaberou.

kuzelka
29. pro 2008

Ahojky
dani, markét kéž by ona to mlíko aspoň vypila 😒 jenže ne odstrkovala mi flašku ani čaj nechtěla.... vykládala si nahlas a pak začla řvát..... dneska vstávala až v 5:45 hurááá 😀 😝
dani dobrý nápad kde umístit stromeček, já mám jen nazdobenou větev ve váze, radši 😀 😉

simonac
30. pro 2008

Ahoj holky, kde jste všechny?? ☹

mám dotaz, jaké kaše dáváte dětem a dávali jste dřív? díky , já dávám mléčnou rýžovou od nestlé a od hami s různýma příchutěma a co říkáte na Sunarky? díky, díky

u nás mrzne - asi tak jako všude- tady je minus 7, jak to vypadá u vás???

daiquiri
30. pro 2008

Ahoj holky, tady taky mrzne šíleně, na procházku s dětma to není, ani psi nechtějí ven 😠

Mám taky dotaz, počítám, že od 6.měsíce začneme s příkrmama, tak jsem se chtěla zeptat jestli jste pak přešly na levnější UM. My teď máme Bebu a vychází nás to už skoro na 5 000,- měsíčně 😖 Máte zkušenost třeba se Sunarem nebo s něčím podobným? Jaký máte názor? nechci děti šidit, na druhou stranu už to začíná být docela finanční problém 😢

jirule33
30. pro 2008

Ahojky 🙂

Dai to máš bebu HA nebo normální bebu? Mě doktorka poradila místo Nutrilonu Bebu že je chutnější a prý ani nemám dávat HA, že pokud to alergici budou tak to HA stejně neovlivním.A ty už neodsáváš?Vím že jsi psala někde, že za 10min máš odsáto, nebo už se ti taky dělalo míň mlíčka?

simonac
30. pro 2008

dai - s tím ti já moc neporadím, my zatím kojíme, ale hned musím říct manžovi kolik jsme ušetřili 😉 , to je fakt síla, ale bud ráda, že ti tak pěkně papají, já to ted vidím na kaších jedna stojí kolem 60 - 70 kč a máme ji na 3 dny, ale nestěžuju si, nejstarří peta nic nejedl, nic to nestálo, ale to byly nervy!!!! 😠

jirule33
30. pro 2008

Vlastně jsi mi psala že budeš prodávat tu odsávačku,že? No to já asi za chvíli taky, když není už odsát co.Já měla spočítáno že nás Nutrilon HA vyjde na 4000Kč měsíčně tak to jsi mi ještě vyrazila dech s tou bebou, ale zase dítka už jsou větší, že? Kolik vypijí na jednu dávku?

daiquiri
30. pro 2008

Jirul,mame HA.Chci se jeste poradit s doktorkou.Uz beru prasky na zastaveni laktace,za den odsaju 70ml,tak to nema smysl.Detem uz michame 180ml a sest odmerek Beby.

jirule33
30. pro 2008

Takže když jsi jen odsávala, tak se stejně mlíčka začalo dělat míň, že? Tak to bylo i u mě, když jsem měla rozbité bradavky a jen odsávala, tak je ho míň.teď jsem odsála jen 40ml, ale zatímjim to dávám, aspoň něco 😉 A jakej dávaš čajík? Já koupila fenyklový, ale nechtějí ho, zatím.
Dai a jak dlouho přikrmuješ bebou?
A máte nějaké problémy, že dáváš HA ? Mě už se osypaly trochu obě, mrzí mě to byly to takové krásné papulky ☹ Ale Marťulu jsem mívala taky osypanýho a dnes je úplně OK

daiquiri
30. pro 2008

Ze zacatku se to mlicko rozjelo,pak se to zaseklo a ted uz jen ubyva:-/Ale bude jim uz skoro 5.mesicu,tak jsme to vydrzeli docela dlouho.Tu HA mame doporucenou uz z porodnice,proc to nevim.

tindra
30. pro 2008

Dai 180???To mi vypije teď Luky a jsem ráda jaký je jedlík,Máťa mlíko už nepije vůbec,v noci si sem tam cucne ode mě ☹ na jednu stranu buď ráda,že tak hezky papají.....Danielka tu jednou poradila Hami,stejný výrobce jako Nutrilonu,ale levnější.Já z toho klukům vařím i puding 😉 dřív jsem měla Nutrilon,ale cena mě donutila změnit 😠
Marky myslím,že si svou úchylku ještě nechám,nemám na to se jí zbavit 😀 furt si říkám,že moje miminka to ještě můžou mít.Ach jo ,asi budu ta matka,jak i velké děti bude považovat za miminka 😀 😀 asi to bude věkem 😝

daniellka
30. pro 2008

čaute babulenky!
vůbec vás nestihnu dočíst,jen jsem vám chtěla popřát VŠECHNO NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU!
Jak se kluci vzbudí,tak odjíždíme. Pořádně to oslavte a at je ten příští rok ještě lepší než ten končící!
Pa D. 😀

marrha
30. pro 2008

ahoj holky...

Simi Sunarky jsou taky dobré kašičky...ale naši je nechtěli ani vidět...jedinou kterou teda snědli, ale jen tak jednou za týden, rýžovou od Nutrilonu..jinak jsme kaše nejedli vůbec 😝

Verun, já zkoušela přejít kolem půl roku na jiné mlíko, ale vrátila jsme s ek Nutrilonu....žádné mlíko jiné nehchtěli a když jo, tka měli problémy s bříškem...pak jsem si řekla, že na to kašlu, že zůstanu už u Nutrilonu, ale pak začali děalt ten nový....a ten našim, nechutnal, tka jsme přešli na Sunar a už v pohodě..., ale bude to asi tím, že jí už všechno a mlíko je jako doplněk..

daiquiri
30. pro 2008

Tindra,ale my krmime jen 5x denne,tim jak celou noc prospi.Proto asi vypiji tolik.
Market,ja myslela prave zkusit bud Sunar nebo jsem koukala i na Hami,no uvidim jeste co ta doktorka.

halkac
autor
30. pro 2008

Ahoj holky, jsem děsná, absolutně nestíhám☹

U nás je veselo. Samosebou Jonášek Magdalénku neopustil v dobách zlých, věrně se na ni nalepil a v neděli jsem na pohotovost jela i s ním - zánět průdušek. Aby to nebylo líto mně, společným úsilím vrhly děti bacila i na ubohou matku...a je to. Všeci kýcháme a kašlíkujeme. Tatínek je sice s námi doma, ale rozhodl se prostříhat videa dětí za celý rok (tzn. k PC se téměř nedostanu). Co já mám za život 😀 😀 😀 ? Chtěla jsem sice rodinné a klidné svátky, ale až takhkle hodně rodinné teda ne. Jsme zavření doma, ale už jsme se rozhodli přijímat návštěvy...

Co se týče mlíčka - máme obyč Sunar a jsem naprosto spokojená. Je opravdu chutný, na netu se dá sehnat velice levně, naše děti po něm nemají žádné problémy. Ale začala jsem ho dávat až před měsícem...tedy skoro ročním dětem.

z359
30. pro 2008

Ahojky,
tak já už mám taky konečně trošku času se přidat sem k vám.
Mimča nám krásně rostou, kojím, ale dokrmuju Nutrilonem HA a taky si říkam, že se nám to pěkně prodraží, Daiq HA prý doporučují, když je výskyt alergií v rodině, prej že to pomůže jim předcházet, ale když vidím ten rozdíl v ceně tak je to hrůza, ještě pořád doufám, že nebudeme muset pořád dokrmovat.

Chci se vás zeptat, mimča se mi narodili 6.12 s váhami 2300g a 2450g a 29.12 měli 2940g a 3010g, myslím, že přibrali celkem dost, od kdy jste začali kojit míň často ? Mě se buděj jen někdy na kojení, tak se podle toho řídit nemůžu, ale myslím, že bych už mohla alespoň v noci kojit po 4h, co myslíte? Nevím kolik toho vypijou, ale Lili vypije UM i 80ml i když pije něco ode mě , ale Daneček vetšinou maximálně 40ml
A myslíte, že bych měla po každém kojení ještě odsávat, abych měla více mléka? Já toho pak už moc neodsaju, tak už to teď ani nezkouším, ale může to pomoct nebo je to zbytečný?
Ale už se mi teď asi 2 dny daří je kojit dohromady, tak ušetřím nějaký čas, předtím to bylo hrozný.

jirule33
30. pro 2008

ahojky

Zet 80ml dokrmu? Tak to holky nedají ani samostaně,vypijí max 75ml i když nachystáno mám 90ml, to ještě nevypily nikdy a to je předtím nekojím.Ale možná jste větší žroutíci 😀 Naše holky mají 3,4 a 3,1kg. Když se ale snažím dostat do nich víc, potom blinkají tak to nemá cenu a nenutím jim to.

Seš dobrá že je kojíš dohromady 😉 Já to zvládla jen jednou v porodce 😉

simonac
30. pro 2008

mar - tak to my jsme kašoví, mají ji ráno i večer a fakt jim jede 😉

gapka.h
30. pro 2008

Ahojky,

...já vás taky nestíhám ☹ ☹ už ať je vše ve starých kolejích,pořád u nás někdo je 😉

Danielka-hoši šikovní,vypadají jak jednovaječný 😀 😀 Pěkně si to na horách užijte!!!

z359-..to já je kojím i teď občas zároveň..je to obrovská úspora času,hlavně ze začátku

Kaci-přeji brzké uzdravení 😉 Snad bude po Novém roce líp!!!

...holky,my máme dnes 11 měsíců 🙂 ..toto letí

Dai-to jepěkná pálka za to mlíko,to musím zdůraznit doma...co ušetříme 😉

...tak hezký zbytek večera 😉

simonac
31. pro 2008

Dobré ránko holky, tak dnes první 😉

gabčo - prckům vše nej, nej k 11 měsícům

no nic, jdu udělat chlebíčky a budeme silvestrovat od rána, večer pudu asi brzo spát, jak to bude vypadat u vás??? 😉

daiquiri
31. pro 2008

Z359, myslím, že už klidně můžeš v noci krmit po 4 hodinách, když takhle pěkně přibíraj. A odsávala bych po každém kojení, aspoň já to takhle dělala. Snad se ti mlíčko plně rozjede.

Gabi, aspoň manžel ocení tvoje kojení 😀 Ještě se mi to rýmuje 😀
Jinak klukům vše nej, nej k 11 ti měsícům 😉

tindra
31. pro 2008

Z359 já už neodsávala po kojení,ale ze začátku jsem střídala prsa,než si kluci"určili" každý to svoje.
Gabi 11 měsíců-to je krása 🙂 vše nej..... 😉
manža je v práci,tak asi půjdem na svařáček s holkama a kočárkama i když je tam pěkná kosa,zkrátila jsem vycházky,ale některé odpoledne se mi začínají nějak táhnout.taky nevím kdo vymyslel auta na vánoce 😠 (asi já 😅 )teď furt jezdíme a nasedáme a vysedáme a nasedáme......

simonac
1. led 2009

ahojky holky, přejeme Vám do nového roku hodně stěstíčka, zdravíčka, hlavně to zdraví, at prcci krásně rostou a dělají Vám jen a jen radost 😀

tak, já jsem zase sama s prckama, manža s petou jsou zase na horách, dnes ráno odjeli - návrat v neděli večer 😉 , tak snad to tu nějak zvládneme 😉

holky, jen tak jsem ve volné diskuz otevřela téma Baba vanga - nebo tak nějak, co na to říkáte, doufám, že to nebude pravda ☹

pemb
1. led 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat... když se vám jeden prcek vzbudí na krmení, budíte i druhého?????? nebo ho necháte spinkat až se vzbudí sám. Já je teď budím, ale připadá mi, že jsou pak rozmrzelí a nechtějí po papání spinkat. Díky
přejeme všem všechno nej do nového roku 😀 😵 😵

simonac
1. led 2009

pemb - já si vždy říkal, že budu budit, abych se trochu vyspala i já a nestávala ke každému zvlášt, ale ted je vždy nechám spinkat, až se vzbudí, tak nakojím, já se asi už nikdy nevyspím ☹ , ale hlavně at jsou spokojeni prrcii, nee? 😉

egrzuz
1. led 2009

Ahoj holky🙂
Simi, ty jsi byla na silvestra taky sama bez manžela☹?

Pemb, já děti nechala až se probudí na jídlom postupně, ale nevyspala jsme se vůbec, takže jsem začala budit a v pohodě.

Holky musíme se pochlubit Kristýnka CHODÍ 😀 😀 😀 😀 😀 na silvestra udělala 7 kroků sama, tak nám to asi doma pořádně začne. No a Jaroušek nezůstal pozadu a leze. Sice takovým záhadným způsobem, ale konečně se rozhýbal.

Dneska spaly odpoledne 2 hodiny, tak mi dělají společnost a vidím to tak do 22h☹

egrzuz
1. led 2009

Simi, mrkla jsem na to téma a je to šílená blbost-teda doufám 😠

tindra
2. led 2009

Simi taky myslím,že je to konina,kdyby proroci měli pravdu,spousta věcí se nestala....
zuzi u nás chodí Luky a zatím pohoda 😉 ale to si pěkně pohla holka vaše šikovná 😅
pemb,já je v noci přiložila a kolikrát se ani nevzbudili,jen se napili a spalo se dál a přes den nápodobně,později se začli budit sami 😉 hlavně výdrž 😉 🙂
holky chodíte ven v takové kose?u nás sice bylo včera -3,5 ale když zafouká,myslím,že je to tak na zůstání doma...ach jo,když už jsou za nama vánoce,tak šup ať je jaro 😀
a do nového roku přejeme všem zdravé a usměvavé dětičky 😵

simonac
2. led 2009

dobré ránko holky 😉

zuzu, marti, já si sice taky myslím, že je to konina, ale moc to nepřidá číst to hned na Nový rok, že? ☹

Marti - my chodíme denně 2x - jednou dopoledne, podruhé kolem půl 4 do 5, ptala jsem se doktorky -- a oni mi doma fakt nespí - to bych se zbláznila - jak to s něma děláte Vy? a co děláte? -- a ta mi řekla, že do minus 5 v poho, děti jsou vždy teplé i po 2 hodinách prochajdy, zato se mnou je to poněkud horší, jsem tak zmrzlá, že nemůžu ani odemknout 😒