Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

dagin
4. únor 2010

Ahojky!
Konečně mám za sebou zkouškové a začínám zase normálně existovat 😀 .
Holky byly nakonec ve školce jen zatím jen 4x - 3x to bylo super. Jenomže pak se sáňkovali na silnici a naše Terka má "fobii" na auta - všechny hned žene na chodník atd., a tam chodník není. Navíc jelo do školky zásobování, takže velké auto a ona to nějak neustála a moc plakala a od té doby tam nechce - ta negativní zkušenost ji asi deprimuje. Pak jsem je tam vedla ještě jednou a musela jsem si pro ni jít, pořád jen histericky plakala a jak jsme přišly domů, tak si vzala panenku a všechno jí to líčila - jak nechce do školky, plakala za maminků atd., tak to nebudu lámat přes koleno a nechám je doma - a pak po čase to zase zkusím a uvidíme. Přece jen jsou ještě malé, mají teď 2 a 1/4 roku, tak ať se jim to nezprotiví - až budou muset chodit, ještě se nachodí.

Simi, taky gratulujeme k jedničkám, jen tak dál ... 🙂

Daniellko, s golfkama máš úplnou pravdu. My jsme teď prodali Bumbleride (úžasný kočár, nedám na něj dopustit) - už moc kočárek nejezdíme, tak nám stál v garáži a ztrácel na hodnotě. Ale chtěla jsem ještě něco záložního, pro strýčka příhodu - na výlety a tak, a pořídili jsme golfky od Chicca a je to mage rozdíl. Teď na sněhu se s ním vůbec nedá jet a i jinak se s ním nadřu - ale jezdíme fakt minimálně, holky už jsou slečny 🙂 !!!

tindra
5. únor 2010

Dagin tu fobii ze silnice znám, Luky nechce u sestry na vesnici chodit na vycházky,protože tam taky nemají chodníky....prostě jakmile se otevře branka ze dvora dostává záchvat, Máťovi je to fuk,ten dělá,že se rozhlíží a běží si kam chce.Pokud nemusíš,tak to fakt přes koleno nelam,ale i tak to jsou šikulky.

egrzuz
5. únor 2010

Ahoj holky, tak mi to nedalo a volala jsme do školky, ještě že tak. 11.2 je Den otevřených dveří, tak vyrážíme na kukandu a taky všechno zjistit. Zápis je tento rok v květnu místo v zimě , jak jsem myslela. Fakt si člověk musí všechno zjistit.

Jul, náš Jarýn kousal fest kolem roku a půl, styděla jsem se, kam jsme přišli všechny děti pokousaný. Dostával po puse a teď když nastaví pusu, že by kousnul, tak se zasekne, když na něj křiknu, ale už ty tendence nemá tak často. Kristulu taky kousal

Simi, držíš si furt váhu,jak jsi zhubla. Já jsem si nasadila omezovací stavovací režim a už jsem neměla týden sladký, je to boj. Břicho už mám hrozný

simonac
6. únor 2010

ahoj holky, včera jsme se vrátili z týdenní zimní dovolené 😉 bylo to tam super i když s prckama doooooooost náročné, už jsem ráda, že jsme doma 🙂

díky za gratulace k samým jedničkám 😀 v pondělí nám to znova začne, ted si užíval prázdnin, tak nevím, nevím jak se mu bude chtít učit 😠

zuzi - přibrala jsem 5 kg, takže dole mám pořád 7, ale fakt se přežírám, do toho ted v té zimě nějaká ta štamrplka 😖 od pondělí jedu znovu na 90ti denní dietu - beru to jako jarníí čistku organizmu, tak uvidíme jak mi to zase pude

jinak Martínek taky pořád kouše kristýnku - naposked dnes ráno ☹

tetes1
6. únor 2010

Holky,ještě s jednou věcí jdu. Myslíte, že ohrádka je v případě dvojek životní nutnost? 😅 Bydlíme v paneláku. Měli jste všichni ohrádku?

juliet
6. únor 2010

Tetes, my jsme ji neměli, s dětmi jsme byli převážně v pokojíčku

tindra
7. únor 2010

tetes my ji měli v 2+KK 😉 jinak jsem nemohla ani na záchod....záleží na temperamentu dětí,já byla ráda i když tam ze začátku nechtěli být,že si pak zvykli třeba když jsem vařila,tak jsem na ně viděla,oni na mě a já byla v klidu,že je nemusím neustále chytat a zdvihat a honit 🙂 ale jinak jsme si hráli vedle na pěnovém puzzle 😉

daiquiri
9. únor 2010

Ahoj holky, s tím kousáním je to u nás to samé. Teď už to není tak hrozný, ale tak před dvěma měsíci Pavlík hryzal furt, já měla modřiny po celým těle a pořád jsem ho hlídala ať nehryže Barču. Teď už to udělá jen občas.

Tetes, my ji máme v obýváku, taky jsme v paneláku. Ze začátku hlavně kvůli psům, měli jsme dva, teď jsou u mých rodičů. Ale jsem za ní ráda. Abych si třeba v klidu došla na záchod, nebo teď se oba naučili lízt na sedačku, sice umí i slízt, ale ne vždycky se jim to povede, tak to se bojím je nechat. Taky když vařím, tak Barča ráda u sporáku otáčí kohoutky a tak...Takže jsem ráda, že tu ohrádku máme.

Jinak my byli na 18tio měsíční kontrole, Barča 10,6kg, Pavlík 9,7kg. A pořád nechodíme 😖

jankatr
10. únor 2010

holky - nemá některá z vás pro prcky golfáč Peg perego? http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=536320 Potřebovala bych k němu sehnat nánožník ale mám strach to objednat bez vyzkoušení - nemáte nějakou zkušenost který je na to dobrý? Písněte mi prosím do interní pošty - díky Janka 🙂

jé ahojky tetes 🙂 jak se máš? Koukám že řešíš ohrádku - taky jsme v paneláku a s ohrádkou bysme se tu nehnuli - dokud kluci leželi měla jsem tu jednu cestovní postýlku - teď už jsou "na volnoběžku" a když je opravdu potřebuju na chvíli zkrotit - tak jim buď pár kukuřičných žížalek (na chvíli je to zabaví) nebo je usadím do polohovacích lehátek. Ale většinou je to tak že se mi prostě pletou pod nohama 😀 a činnosti u kterých fakt nemůžou být plánuju tak aby mi to vyšlo když je dám spinkat. V nejhorším případě zalarmuju babičku, ale tu bohužel každej po ruce nemá.

tindra
11. únor 2010

jankatr já jej mám,ale s origoš nánožníkama,ty se dělají od loňska,takže neporadím,zkus na www dvojcata,tak je nápadů na kočárky spousta,snad poradí rychleji než my tady, bo nám to tu vázne 🙂
Dai hezký váhy,víc než my v 25měs
😀

jankatr
12. únor 2010

Tindro - dík za tip 🙂 Už jsem našla holčinu na jedné diskusi tady - má univerzál od emitexu a nevypadá to špatně.

Daiquiri - ty váhy tiše závidím - zvlášť v téhle sněhové pohromě - naši hoši mají Kuba 10,8kg a Maty 8,5kg v 10 měsících... 😝 😝 😝 - za chvilku ze mě bude nejspíš rambo 😀 😀 😀
Na druhou stranu - Kuba naštěstí začíná chodit - tak třeba už to bude brát brzo po svejch 😅 😀 (aspoň trošičku 😅 )

daniellka
15. únor 2010

zdar babule?

tak jak žijete? lovím vás až ze 4. strany , fííha 😎

dai - neboooj, oni co nevidět začnou ťapkat, já z toho taky byla nervozní..
Zkoušíš jim třeba dávat "návnady" nějaký hračky, třebaže ti stojí u sedačky a položíš mu ji půl metru od něj třeba na stolek, aby si jen udělal krůček dva? To někdy pomáhá.. ALe jinak ty dětičky maj prostě každej svůj čas, svoje tempo.. Za chvilku budou lítat že jim nebudeš stačit 😀

daiquiri
22. únor 2010

Dani, to já dělám, oni sice ten krůček udělají, ale to je všechno☹ V březnu jdeme na neurologii, tak snad je vše v pořádku, pořád odpočítávám ty skoro dva měsíce co jsou dříve narozený, tak to ještě nejsou na té hranici, kdy by měli chodit.

septim
22. únor 2010

dai moje holky litaji uz od rijna, ale kazde ditko je jine a zacne taky jinak 😉 ja byla na neurologiii pred mesicem a ty dva mesice uz nam doktorka neodecita 😒 tak nevim

tindra
22. únor 2010

Dai nenervuj se, prostě nechodí, třeba ti to vynahradí tím, že si zrovna sednou na kakoš a bez odmlouvání se odplinkují, nebo začnou rychle mluvit 😉 hlavně že jste zdraví,ne?

daiquiri
22. únor 2010

Marti, to máš pravdu, zdraví máme fakt pevný, v podstatě kromě krátkých rýmiček nás nic jinýho netrápilo. Zak si s tím nebudu lámat hlavu, prostě jednou začnou chodit 🙂 Na dvojcata.cz nějaká paní psala, že jí začlo jedno dítě chodit až před druhýma narozeninama 😉

daniellka
26. únor 2010

babule my to tu můžem rovnou zavřít 😒

daiquiri
26. únor 2010

Taky si říkám, že je to mrtvý, nikde nikdo 😖
Nebo si Dani budeme pstá spolu 😀

dagin
27. únor 2010

Adoj holky! Nějak to nestíhám ... Jak vysvitlo sluníčko, tak jsme víc venku a navíc už všichni začali bláznit s prodáváním jarních/letních věcí, tak jsem se taky do toho dala. Všechno to znovu poprat, požehlit, nafotit, naházet na net ... no fůra času. Ale u nás není poblíž žádný bazar, ani nemáme nikoho v rodině, pro koho by to šlo nechávat a zabírá to fůru místa, tak mi nic jiného nezbývá. Co děláte s věcma po dětech?

Jinak holky jsou den ode dne šikovnější - hlavně co se týká různých říkanek atd., pěkně už si spolu pohrají a je s nima sranda. Nejvíc, když si vzájemně něco vysvětlují - až mě děsí, jak v jejich gestech a výrazech začínám vidět sebe (.. nj, sociální účení a nápadoba jsou neskutečně silná zbraň 😀 ).

Ale školku jsme nezvládly - už zase měsíc nechodíme ☹ . První 3 dny v pohodě, pak se Terka šprajcla a celý den proplakala. A přijde mi divné ji tam dávat, aby tam jen plakala, když tak jít nemusí. No a Miška by i šla, ale když vidí, že Terka nejde, tak nechce .. počkám pár týdnů a uvidíme, snad se to zlomí. Terka je teď taková ufňukaná a víc se na mě fixuje, snad ji to brzy přejde ... obě mívají taková období.

Daniellko, už máte pro kluky kola? Nebo i vy, holky, co máte starší děti? Manža už začíná bláznit a chtěl by jim je koupit (on je takový sportovní nadšenec), ale mě přijde, že jsou na to ještě malé, že by stačilo i příští rok ..

Přejeme hezký, snad aspoň trochu slunečný, víkend. 🙂

daiquiri
28. únor 2010

Dagin, já něco dávám na Mimibazar, ale všude je toho mraky, tak jsem moc neprodala. Spíš hodně rozdám po známých.
My tady máme spoustu bazárků a sekáčů, ale většinou vozí z Německa a tak.. a na výkup skoro neberou, maximálně do komise.

U nás nic moc pokroky, pořád nechodíme, ve čvrtek jdeme na neurologii, tak jsem zvědavá. V pondělí nás čeká první návštěva zubaře, tak snad nebudou moc vyvádět...

daniellka
28. únor 2010

dagin kola kluci dostali ted na narozky, před týdnem, akorát bylo tak škaredě a bylo dostatek jiných dárků, tak ještě jim je tcháni nepředali. čekám až se trošinku oteplí a už jim je šupsnu.
já myslím, že holčičkám už kolečka můžete dát, ale moc toho samotný nepojezdí a budeš to muset táhnout ty.
vlstaně i proto jsem jim ty kola loni ještě nedávala, zkusila jsem je na kolo kamarádky a oni ušlapali kousíček a dost, no a protože my chodíme na štreky prochajdy a nerada bych je pak táhla v ruce, tak ještě řádili jak zběsilí na odrážedlech motorkách (na těch ujedou celou procházku) a dostanou kola až ted.

😉
mimochodem holky budu prodávat ty motorky odrážedla, tak kdyby jste náhodou někdo právě sháněly, jsem tu.. jinak to dám za pár dní na mmb, ty se krásně prodají myslím.. 🙂

dai- -tak pak napiš jak jste dopadli na neurologii. já myslím, že to bude dobrý, neboj.. naši začli taky hrozně pooozdě.. a to byli narození skoro v termínu. holt se jim nechtělo,lenochům 😎

simonac
28. únor 2010

ahoj holky, já sem taky sem tam nakuknu, ale nějak nemám sílu psát 😝

dani a más jš někde vyfocené - myslím ta odrážedla a za kolik je budeš prodávat, díky 😉

veru - držíme pěsti at vše dobře dopadne 😉

daiquiri
1. bře 2010

Holky, mám dotaz, nevím jaký vybrat první botičky. Sice ještě nechodíme, ale nebude to dlouho trvat a v těch capáčkách už vypadají divně. Mají být jako pevný nebo ne? Nebo podle čeho jste vybíraly?

My teď toho zubaře, docela dobrý, bulela jen Barča. Jen Pavlík, že má trochu předkus, tak máme cvičit opičku s pusou a začít odbourávat dudlíka - to bude asi peklo 😢

daniellka
1. bře 2010

dai - určitě pevný kožený kotníčkový, nejlíp nějaký certifikovaný s tvarovanou stélkou. třeba essi nebo fare.
Mě to taky čeká, za dveřmi jaro a zas nákup bot, máme ted jenom zimní 😒

tindra
1. bře 2010

čaute, no to je počteníčko 😀
ty boty to se taky děsím, když je sluníčko tak se klukům potí nožka,ale kožené ještě nikde nemají 😠 a loňské jsou nám malé,kluci sice nerostou,ale noha jim poskočila.
Dai jak píše danielka,určitě kotníčkový,oni ti poradí v obchodech,změří dětem nožičku 😉
jó a zubař nám taky řekl,že odbourat dudlíka,to bylo dobrý,ty uletěly a přiletí jen když Luky nemůže zaspat nebo když je velká havárka, ale co mám dělat s Martínkovýma prstíčkama,koupila jsem lak proti okusování nehtů a on si to olízne,řekne fuj a vrazí si to do pusy a vesele cumlá!!!!!!POMOC ono je to hnusný,samo že jsem to napřed zkusila na sobě, to nechápu,je to prostě silnější,jenže on už má mozoly....
no a MMB mi taky moc nejede, golfky tam mám už 3 měsíce 😠 to jsem zvědavá kdy střelím herqulesa 🙂

simonac
1. bře 2010

ahoj holky

dani - máš to v IP 😉

nákup boteček nás taky čeká, to zase bude pálka 😒

za chvíli vyrážím pro petu do školy, slíbil ajsem mu nové autko - angličáka, tak zajedeme do dráčika , snad tam nebude vybírat 2 hodky jako vždy, večer mám cvičení tak si snad zase aspon trochu odpočinu od dětí
znovu jsem zahájila dietku a mám 2 kg dole, tak ještě tak 5 a budu spokojebá 😉

daiquiri
2. bře 2010

Dani, já se přiznám mám v těch botičkách trochu maglajz...Našla jsem tuhle diskusi, tam jsou taky dost protichůdný názory, tak fakt nevím...Koukala jsem i na botičky z Deichmana, mají taky certifikát a ještě tam mám slevu 10% 🙂

Marti, já si taky dost dobře nedovedu Páju zatím bez dudlíka představit, když mu v noci vypadne, tak bulí a bez něho ani neusne 😢

Simi, ty máš teda vůli, že si řekneš a hned zhubneš!

juliet
2. bře 2010

Tindro, jaké prodáváš golfky? Pomalu uvažuju, že se po nějakých podívám. A také budu prodávat Herqula, nějaké jsem tam viděla, tak nevím nevím, jestli se podaří ☹ Věci tam také prodávám, ale úspěšnost minimální.

Danielko, také jsem chtěla reagovat na ta odrážedla, vidím však, že Simonac byla rychlejší 🙂

Já jsem ostuda, ještě jsem s dětmi u zubaře nebyla, vím, že se má, jenže mě to přijde brzo, co na nich uvidí? Určitě to prořvou (teď jsme byli na 18ti mšs. kontrole a takový hysterický řev jsou dlouho neslyšela). Dudlíky už měsíc nemáme, děti přes den nespí, tak večer lehly a spaly, ani je nepotřebovaly.

Pro Nelinku jsem měla tyto botičky: http://katalog.fare.cz/index.php?option=com_vir... ... druhá řada uprostřed, vzor 2124381. Ještě nechodila, jsou to capáčky, ale už mají pevnější kotníček a podrážku, takže když začala dělat první krůčky, tak byly také dobré. Přímo mi je v prodejně FARE doporučili. Nejsou kožené.

daniellka
2. bře 2010

jul - Simča mi ještě nedala vědět, takjá se ti pak kdyžtak ozvu s těma odrážedlama 😉

botičky super, to fare je fakt výborný.. Tady maj taky prodejnu, teda není to přímo Fare , ale prodávaj jejich botky. Akorát tam mají dost nastřelený ceny, tak to tam děckám vždycky vyzkouším a pak objednám na netu Fare, člověk tak pár stovek ušetří a když se kupuje všechno dvojmo tak každá kačka dobrá..

Baby nasadila jsem ted model , že borce musím ušlapat, unavit, dneska jsem je zas vytáhla na megapochod. Výlet super, ale nejvíc zničená jsem tady já.. Oni vůbec nechcou jít ještě spát a vypadají že jsou fit. Já kdyby mě někdo už jen naklopil, ani bych nemusela ležet, tak spím 😀

juliet
3. bře 2010

Danielko, to znám ... já padám na pusu a oni by řádili. 😝 Vždycky mám chuť jim něco nasypat do pití.

Jo a kecala jsem, ty první botičky byly také kožené, tady jsem našla víc info. Byly fakt super, Nelinka v nich ty první krůčky zvládala moc dobře. Třeba ty, co měl malý už byly dost pevnější a těžší, v těch by ona naušla http://eshop.fare.cz/inshop/detska-obuv-celoroc...