Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
9. říj 2008

Simi, tak mu dej od Hippu švestkovou šťávu, je to jako doplněk stravy a neuškodí. Nám to vždy pomůže a máme s kakáním také problémy☹ Myslím, že je to od 4měsíce.
Jinak držíme pěstičky.

Kači, ty jsi šikula nákupčí, písni co jsi nakoupila.? 😉 🙂

simonac
9. říj 2008

zuzu...díky za radu, zajdu koupit a zkusíme 😉 snad to prckovi pomůže

holky, ted jste tady řešily autosedačky, tak jsem se rozhodla, že za ty peníze co dostanem na vítání jim pořídíme autosedačky, jaké jsou nejlepší a co mají všechno mít? díky za tipy a rady 😉

simonac
9. říj 2008

jo, právě jsem na netu objednal petovi pod stromek aktovku, desky na sešity, písmenka, číslice...a za pouhé 3.000,- to je fakt mazec, už máme pro něho lego tak ještě něco malého a peta je odbaven

prcci z toho rozum ještě nemají, tak jim asi pořídíme chodítka - jedno aktivní druhé normál - kde se dítko vloží a at se snaží, neumím si představit dvě aktivní, jak bych je oba přidržovala... ☹

a s manžou jsme si dali pozemek na stavbu domečku, tak tam už asi nic nebude 😉

septim
9. říj 2008

Ahojda. Nevadi kdyz se k vam obcas pridam. Obcas si vas chodim cist ale nemam moc casu, asi jako vsichni tady 🙂 🙂 Simoniac bud v klidu moje prvni dcera nekakala treba 10 dni v nemocnici mi tenkrat rekli ze je to uplne normalni u kojenych deti. Jinak ta svestkova stava nam taky pomahala. 🙂 🙂 Preji vsen hezky den 🙂 🙂

egrzuz
9. říj 2008

Vítej septim 🙂

Jéé do Hradce jedu za 14dní na školení 😉 🙂
Další maminka , která má 3 děti, smekám 🙂

marrha
9. říj 2008

Simi jak už psaly holky,

nedlej si starosti.u plně kojených dětí to je normální 😉

Kačko...tak všechno co jsi napsala už máme a ne v malém množství 😀 😀
máme všechno ještě po Nikolce.ta měla tolik kočárků (když se švagrové neuměly domluvit, že první vánoce dostala tři stejné)...to potěší takové dárky....kostky atd...toho máme plnou bednu...boxy na hračky mám easi týden nové 😀 dělali jsme NIky pokojíček...a knížky..ty pořídím určitě...sice jich máme hafo, ale rychle ubývají, když je Kristýnka ujídá 😀
Davídosovi chci koupit tatru..roKristu mám schovné super odrážedlo autíčko..mají jedno po NIky a věčně se něho bijou 😔 ...a dál fakt nevím....já totiž nakupuju nějak průběžně, když se mi něco líbí.neumím to vydržet a dám jim to hned..a pak přijdu vánoce a já nevím co pořídit 😝
Niky jsme taky chtěli koupit aktovku, ale kupíme ji až příští rok....jak začne návoz do obchoů, chci aby si jí vzkoušela jestli jí sedí...

Septim víetej 🙂

egrzuz
9. říj 2008

Přidala jsem nějaké fotky, tak se mrkněte, máme tam i autosedačky 😉

tindra
9. říj 2008

Simi říkají,že normální chodítko není dobré na záda 😉
Septim,šup šup,nějké podrobnosti o miminkách,ať si můžem nostalgicky zavzpomínat,jaký to bylo,mít takový mrňousky 🙂 🙂
Taky nevím co na vánoce a narozky,ty máme 17.12 😠 takže jakákoli inspirace tady vítána,pište,co všechno kupujete.Já mám zatím jen nějaké hadrušky co jsou vždycky v akci,snad do vánoc trochu vyrostou a budou těm našim trpaslíkům už dobře a včera měli v tescu puzzle na zem za 299,-.aktovky zatím kupovat nebudem 😀

tindra
9. říj 2008

zuzi,ty máš ještě postýlku nahoře?nemáš strach,že přepadnou?já už ji sundala i Martínkovi a to se jen kutálí 😉

daiquiri
9. říj 2008

Septim, vítej 🙂

Zuzi, moc hezký fotečky 🙂 To ti fakt děti vydržely takhle dlouho? Na to už se těším!
Holky, vy teda měníte autosedačky kolem toho 7.- 8. měsíce? A to už teda mají být po směru jízdy?

My teď byli na kontrole v Krči na nedošencích. Pan doktor byl trochu zděšenej váhovým přírůstkem, prý za 3 týdny přibrali skoro kilo. Pavlík má 4680g a Barča myslím 3800g. Prý je to až dost, tak nevím jestli trochu snížit jídlo, ale zase aby neplakali hlady.
Kolik jste tak dávali v našem věku?

Tak my taky plánujeme co na Vánoce, ale dětičky z toho ještě nemají rozum, tak nás to zas tak netrápí 😅

daniellka
9. říj 2008

ahojTindra-moc moc gratuluji!! To jsemráda, že je vše o.k.

zuzi - krásný fotečky,nádherný děti!! honem si tu postýlku dej dolů.kamarádce takhle dítko vypadlo. 😉

gapka.h
9. říj 2008

Ahojky,holky mi máme ještě vajíčka!!!A to máme 8měsíců.Dejte mi také typ a kontakt na ty vaše autosedačka,co máte.Díky
A postýlky máme také ještě nahoře,odkdy jste ji dávali dolů???t mi zase nespadnou ☹ ☹
Zuzi-pěkné fotečky
Tindra-to je dobře,že je vše OK
Já ještě nemám žádné dárečky ☹ ☹ Zatím jsem objednala puzzle na zem.A mám pro ně ten bazének.Chceme jim koupit odrážedla.
Holky máte někdo ten vozík za kolo???Já to budu mít po jednych dvojčátkách.Jste s tím spokojené,ty co to máte???
Tak jdem dát svačinku a vyrážíme ven.... 😉
hezký den

septim
9. říj 2008

Dekuji za privitani. 🙂 To me Dai ani nestras ze se mu to zdalo hodne. Anetka mela pri narozeni 1 910 a ted ma 4 300 a Adelka mela 2 460 a ted ma 4 600. Ja jsem rada a rikam si jak pekne rostou. Zatim nam doktorka nic nerikala. Jinak holkam davam ted 115ml. egrzuz a na jake skole sem jedes jestli se muzu zeptat? 🙂 A muzu se zeptat mate nejaka zkusenost s probiotickymi kapkami pro deti?

daiquiri
9. říj 2008

Septim, to já se naopak bála jestli přibíraj, Pavlík dost blinká. Tak se jen bojím, aby z nich nebyli otesánci.
A ty taky nekojíš?
My mícháme už 120 ml vody a 4 odměrky, tak to Barče asi přes den snížíme na 90 ml a večer v noci na 120ml.
PAvlíkovi se mi snižovat nechce, ten to vždycky vyžahne.

simonac
9. říj 2008

holky jen mám dotaz - na té etiketě u švestkové štávě píšou - 1 -2 čaj. lžičky tak malé množství pomůže?? 😒

simonac
9. říj 2008

septim--- my je používali, ale nic jsem nepozorovala, žádné zlepšení, hlavně že stály 600,-- 😒 , a to máš teda už velký děti, ty nekojíš??? já zatím jen kojím, sem tam rýžová kašička a máme tak kolem 6kg.

septim
9. říj 2008

ja uz vubec nekojim. Jsme na nutrilonu Ha. Uz nemam ani zadne svoje mleko. Vycitala jsem si to, protoze jsem to vzdala sama, ale vubec jsem to nezvladala. Adelka ta vetsi pila skoro 45minut Anetka tak 30+dokrm strikackou tak to dalo dohromady dalsich 45minut. Do toho starsi dcera nastoupila do prvni tridy. Uplne jsem se zhroutila. Ted uz je to dobre co jsme na umelem mlece. Holky se budi po 4 hodinach, a jsou zatim moc hodne. Skoro vubec nebrecime, jen kdyz mame hlad. simoniac: ja mam dojem ze jsem to davala holce po lzickach jen prvnich par dnu a potom do lahvicky rano kolem obeda a vecir.Ale uz si to opravdu moc nepamatuji je to skoro 7 let. 🙂

simonac
9. říj 2008

septim..tak to chápu, to kojení, já jsem štastná, že jdeme do 1. třídy až za rok, závidím ti neplačící děti - to u nás se řve docela dost a v noci jsem vzhůru snad 100x!! někdy si pořvu s něma ☹ , ale flašku nechtějí tak kojíme kojíme a zase kojíme, kdyby chytli flašu, tak už taky asi dávno nekojím, a že nekojíš vůbe nevadí, hlavně že jsi ty i holky v pohodě 😉 😉 😉 😉

daiquiri
9. říj 2008

Septim,tak to te chapu!Me hodne podporily tady holky!Snazila jsem se kojit,ale Barca musela pit jen s klobouckem a vzdycky vypili tak max 30ml.Svyho mlika mam taky malo.Ale ze zacatku ten kolotoc,zvazit,nakojit,zase zvazit,dokrmit,odstrikat a vysterilizovat.Trvalo to dve hodiny a za hodinu nanovo.Byla jsem hrozne unavena a vynervovana.Tak jsem to vzdala,ted jsme na lahvickach a odstrikavam tu svoji trochu mlika,ale jsem vic v klidu.My mame Bebu H.A.To mas super po ctyrech hodinach.Mne se pres den budi po trech.

septim
9. říj 2008

dai: presne jak pises sileny kolotoc. Ja jsem taky na zacatku porad jak blazen vazila. Pred kazdym a po kazdem jidle. Jak nemely svoji davku byla jsem silene nervozni a porad jen brecela. Ted uz je vse v klidu. Ale porad mam nekdy chvilky a je mi lito ze nekojim. Starsi holku jsem kojila skoro do roka a myslela jsem si ze to bude i u holek. No bohuzel ☹

septim
9. říj 2008

simoniac: to musi bejt hruza tolikrat vecer vstavat. Ja krmim kolem jedenacte pak ve tri a pak az rano mezi 7-8 hodinou. A musim rici ze i presto jsem unavena 🙂

simonac
9. říj 2008

septim -- já se ráno probudím a už jsem nasraná!!!! ☹ ☹

dai--buzení po 3 hodinách?? to já v noci kojím i po hodině - děs!!! ☹

tak, koupila jsem dnes burčák a jdu si dát pohárek

holky, ten Martínek pořád ještě nekakal, zítra budu muset asi k paní doktorce ☹ ☹

egrzuz
9. říj 2008

Simi, já dávala víc té šťávy, 2lžičky nepomůžou. ☹

Tindro a Dani, já mám postýlku dole, jen u Jarouška jí mám nahoře, ale ten se moc nehýbe, jen se otočí na břicho 😒 Kristýnku mám sundanou dávno

Septim jedu na školení pro pohřební služby 😀 😀 😀 , fakt. Nevím, kam přesně, musí mi poslat podklady. Budu dělat na pohřebce a musím mít k tomu zaškolení a dělají to jen v Hradci. Až zjistím kde, tak ti písnu. Je to vždycky na 3dny po sobě 3krát.

Dai, to je jen vyjímka, jinak jsem chodila ještě nedávno každou hodinu podávat dudlíka 😉 😀 Sedačky už to jsou po směru jizdy a co jsem se ptala, tak to mění každý jinak , ale dřív jak v 8měsíci né, spíš dýl. Někdo až kolem roku.
Děti přibýraly taky tak 1kg za měsíc, jendou dokonce Jaroušek 1,5kg a doktor nic neřekl. Určitě bych jim jídlo neubírala, budou ti brečet. Taky jsem teda nepřidávala 😀 😀 😀

marrha
9. říj 2008

Ahoj holky...

nakoukněte do čekáme dvojčata...emám to tady ani sílu psát 😢 😢 😢 😔

egrzuz
9. říj 2008

Markét, pod čím to najdu , prosím? 😔

simonac
9. říj 2008

zuzu - těhotenství - čekáme dvojčátka

to je hrůza , ted jsem to cetla, nevím co dodat ☹ ☹ ☹

egrzuz
9. říj 2008

Díky Simi, to je hrozný 😢 😢 😢 😢 😢 Je mi z toho staršně smutno ☹

marrha
9. říj 2008

Holky taky nevím co říct....ráda bych Fialince něco naspsala, ale vůbec nevím co..
kupoval si ode mne nějaké věcičky..psaly jsme si i přes IP...ach jo...brečím tu jak želva...tan život je tak nespravedlivý 😢

gapka.h
9. říj 2008

tak to je teda síla...td jsem to dočetla ☹ ☹ ☹
opravdu můžeme být všechny rády,jak máme zdravé děti a vše dobře dopadlo,že???
Jsem z toho.....,zase mám nad čím přemýšlet.já myslela,že už mají doktoři vše pod kontrolou!!!
tak pa a dobrou...

daniellka
9. říj 2008

ahojbabule,

teda..Život není spravedlivej,chjo chjo chjo..Jsem z toho celá špatná.Štve mě,že se takový věci vůbec dějí.. ☹

Asi si některé vybavíte,jak před odhaduji půl rokem, jedna kočka z Čekáme dvojčata přišla o obě holčičky ,byla myslím nějak ve 24.tt - to mě sebralo šíleně.. Brala si po našich klucích autosedačky, když člověk tu mamču zná osobně, tak je to ještěhorší..

MOc tady ty maminy obdivuji,jak to zvládnou..A jsem faktvděčná,jak píše gapka,že máme děti zdravý. At si řvou,zlobí,hlavně ,že jsou.. 🙂