Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
12. pro 2008

já tu taky vždycky nakukuju u jídla,nebo když chrní (právě ted 😀 )

issa - to je fajn,už máte termín,držím palce at máte brzo za sebou! 🙂

gapka - přesně to jsem taky říkala. to pak ale zase začnu makat,takže nic.. 😒 Ale neva,nějak bude. Ted jsou třeba hošani hodnoučcí,spinkaj 😀 😀

simi - hoonem nahod fotky, jsem zvědavá!!!

zuzi - rak bych chtěla extra slevu!! já tohle nesnáším. vždycky jsem měla hrozně citliv ej frňák,jak na vůně (z intenzivní mě i rozbolí hlava) tak na smrady,ty jsem cítila o 3 minuty dřív než ostatní 😀 😀
K nám letos chodil jeden řemeslník a ten smrděl celkově. fuj,hnus,ble. Já už jsem bez ostychu otvírala okno tam kde on byl,protože bych sebou jinak buchla o zem,mu to bylo jedno..Prasátko,no.. 😠

Zasoplencům zdar! Borci taky začli frkat,snad se jim to moc nerozjede.

Dneska jsme byli poprvý na takovým cvičeníčku pro děti. Kluci se tam dost vyblbli..Nebylo to špatný...

áááááááááá,už se tam vedle někdo budí...takovej klídek jsem tu měla... 🙂

egrzuz
12. pro 2008

Tak smraďoch nedorazil 😀 né , že smrdí, ale je taky nespolehlivý. Já jsem na něj tak naštvaná, že mu řeknu, že ty ohrady nechci. Už to byl několikátý termín 😠

Jinak mám tady opět Jarýna a dělá mamince společnost, tak to vidím do 21h 😀 Kristýnka už spí.

Všem marodům, ať se uleví a uzdraví se

tindra
12. pro 2008

Zuzi aspoň nejsi sama 😉 u nás se spí,ale jsem sama,táta opět zapomněl přijít....no už jsem si zvykla,ale dnes jsem mu do telefonu oznámila,že brzo zkolabuju,ať s tím počítá 🙂 no nic,jdu žehlit 😉
takové řemeslníky nesnáším,u našich je to teĎ TO SAMÉ,ODVEZLI JIM DVEŘE, na natírání a už 14 dní tvrdí,že je dovezou,ale vždycky s e vymluví,no já tam nemůžu,kluci by mi běhali i po chodbě a tam je moc zima 😒(chodíme tam na svačinku) no snad je dovezou po víkendu,jinak ty odpoledne jsou s nima hrozná,zlobivci se dneska poprali a Lukymu tekla v puse krev,ale nechtěl mi to ukázat,dobrý,jen se asi kousl,ale jak je člověk vteřinu nehlídá,už je z toho pláč 😢 jinak ho musím pochválit,už má za sebou první dva kroky,dneska už několikrát,on to s tím chozením do těch narozenin příští středu stihne 😀

egrzuz
13. pro 2008

Dobré ráno, holky 😀

Tindro, odkud vám táta nepřišel z práce? 😕

Dneska mám hlídání a budu odpoledne uklízet. V 16h už je zase vyzvedávám, tak to snad stihnu. Musím je rozhodit mezi babičky, nechtějí hlídat obě , což mi vadí, ale nic s tím nenadělám, můžu být ráda, že je vůbec pohlídají

Všem krásný den

daniellka
13. pro 2008

čau babule! přeji pěkný víkendík.

já jsem dneska fest nevyspaná,dorazili jsme pozdě,pak mě vzbudil v noci manža a od 4 jsem nespala kvůli SALýskovi,zabral až někdy před 6 ráno..

tindra - to jsou kluci šikovní a brzo to už budou chodiči. To je všechno hnedka veselejší,když už ty děti capkají 🙂 Kdepak jsi měla manžu? Ten by si rozuměl s tím mým. Ten je taky každou chvíli na pivu.

zuzi - rozhod děti a odpočni si 😀

egrzuz
14. pro 2008

Teda holky, to je docházka 😲 😕

Já mám uklizeno a docela to bylo fajn odpočinout si od uličníků. Jen v noci Jaroušek brečel , buď měl ošklivý sen nebo zoubky. Dala jsem mu nurofen , potřela dásně a potom naštěstí usnul a spal až do 7 😀

U nás fučí šílený vítr, tak ani nevím, jestli mám děti vyšoupnout ven nebo né. Aby mi je vítr nevzal 😲 😀

daniellka
14. pro 2008

nadárek,docházka katastrofa. já se vždycky těším jak si počtu a kde nic tu nic..

zuzi - tady taky šíleně fučí,ven bych ješ snad ani nedávala,v tom hnusu..

Udělám řízky,bucnem si a asi zajedem k našim 😉

tindra
14. pro 2008

čauky,no zuzi z práce nepřišel....šel rovnou za kamarádama....kdyby se aspoň doma otočil,nebo napsal sms.....
včera dostali kluci mluvícího pejska a sprchu do vany 😀 dáváme jim dárečky postupně,zaráz by z toho stejně nic neměli.A odpol dojede ségry,takže další dárečky,no ti se mají,celý prosinec z toho nevylezou,jen aby nechtěli v lednu pokračovat 😀

daiquiri
14. pro 2008

Taky koukám, že teda asi všichni pečou cukroví nebo se pustily do předvánočního úklidu 😀
U nás v pátek párty super, dorazili jsme s manželem domů o půlnoci a já už byla v pět na nohou, pak se mnou taťka zajel na velký nákup a pak jsme s manžou jeli ještě do Ikey. Večer jsem padla za vlast 😝

Tindra, to se ani neozval???? To je teda divný, to by mýmu asi neprošlo 😲

gapka.h
14. pro 2008

Ahojky,

..já neuklízím ani nepeču...jsme pořád venku a trajdáme..po jarmarku,a na svařáček,kafíčko 😀 😀

...ani v plavču jsme nebyli,jsme pěkně zasoplení.

Holky,tak u nás se pěkně rozrůstají zoubky 😉 Dnes ráno jsem objevila Kubíkovi -druhý dolní řezák 😀 😀

..docházka je opravdu bída!!!!! 😠 😠

..v pátek se ta akce také vydařlila,zývala jsem o dušu...ale v 19.30h doma 😉

tindra-to by manža u nás doma nerozchodil 😠 Obdivuji tě!!!

...tak hezkou adventní neděli 🙂 🙂

...Už máte stromeček????

simonac
14. pro 2008

ahojky holky, nějak nestíhám ☹

malá měla tu šestou nemoc , lítám po různých ván. akcích s tím nejstarším , jsem úplně hotová, děti v noci vzhůru co 2 hodky, snad se to někdy spraví 😉

jdu udělat těsto na tlapky, večer snad ještě mrknu 🙂

simonac
14. pro 2008

jo, kluci jeli koupit stromeček 😀

gapka.h
14. pro 2008

Simi-osypala se malá???

simonac
14. pro 2008

jo, jo osypala

egrzuz
14. pro 2008

Tak jsem děti ven nakonec šoupla, ale před barák pod garážové stání, tak nefoukalo. Jen, kdyby mi je neprobudili sousedi 😠

Tindra, to by teda náš táta taky dostal.

Stomeček už staroušové koupili
😀 😀 mám to letos bez práce

gapka.h
14. pro 2008

zuzi-ti moji by asi bez drnkání nespali!!! ☹ ☹

simi- a co Martínek,ten už to chytá???

...doufám,že nás tu bude zítra víc 😉

...dobrou 😔

tindra
14. pro 2008

já vím,ale nemůžu s tím svojím chlapem hnout ☹
My nemíváme stromeček,většinou zdobíme palmu,měla jsem je v každém rohu pokoje 🙂 jen nevím co budou pak naši hoši kreslit ve školce na vánoce 😀 budem to muset změnit.Letos jen větvička a příští rok teda stromeček 😀
jsme po oslavě,zítra dám fotky 😎 mažu spát,dala jsem si venku svařák s holkama a teď doma víno a padám an hubičku 😅

egrzuz
14. pro 2008

Holky u nás se stále nespí, já nevím co to mám za netopýry 😀 😀 😀 😀

Gapko, já je chvilku vozím a oni usnou a potom už nemusím jezdit 😉 😀

gapka.h
15. pro 2008

Dobré ránko,
....tak po dlouhé době první!!!

...u nás budíček v 5.30h...už teď jsem z nich unavená ☹

Ale vyrážím do Zlína...mamka mi bude vozit,tak aspoň chvíli jiné myšlenky 😉

Tindra-honem hoď fotky,ať můžem kuknout 😉

pa

daniellka
15. pro 2008

Nazdárek vespolek!

u nás budíček v 6.00,to mě taky neba. Po kom ty děti jsou? Já bych spala tak do 10 a můj manža ten by spal tak do dvou po obědě 😀 😔

gábi - hezky nakup. mátge už komplet dárky? já neee, se stydím. ale napravím,ještě je čas. stejně musím do tesca pro plíny,tak tam poberu zbytek..

marrha
15. pro 2008

ahoj holky...

já měla víkend mírě pracovní....umyla jsme okna, nedalo mi to...konečně vidíme ven 😀 😀

marti...u nás by to manžovi taky neprošlo 😀 ..máme nepsané pravidla už od začátku 😀

stromeček máme umělý...už se těším až ho nazdobíme....na oči dětiček..., ale letos dávám jen umělé baňky...nakoupila jsem krásné...vypadají jak skleněn..některé jsem musela zkusit v obchodě...jaké vlastně jsou 😀

Dani..já už mám všechno a do obchodu už nelezu...je to síla co už se tam děje..na velký nákup na svátky půjde pak manžel 🙂

simonac
15. pro 2008

ahoj holky, tak mi furt marodíme, ted to dostal Martínek ☹

dopo se chystám do města jsou tam trhy tak jen potěšit očka 😉 , jdu Vás dočíst mějte se hezky 🙂

kuzelka
15. pro 2008

Ahojky 🙂
dani u nás budíček taky v 6h ale Kuba pak ještě spal do 8:30 😕 😵 😵 se to nestává
holky já se tak těším, manža má od příštího týdne dovču až do 2.ledna, za celý rok neměl žádnou dovolenou, tak snad si to trochu vynahradíme, jen aby se pak už do práce netěšil, po 14 dnech s dětma od rána do večera 😀 😀
stromeček letos mít nebudeme, by ho děti zmasakrovali, protože nevím kam bych ho dala aby to přežil 😅
simi brzo se uzdravte, já musím zaklepat - zatím jsme byli zdraví

simonac
15. pro 2008

ach jo, tak marta má 38,5 ☹

egrzuz
15. pro 2008

Simi, držíme pěstičky, ať se prckové brzo uzdraví 😵

Holky prababička chce koupit něco prckům a mám vymyslet co. Poraďte , co jste koupily? Máme mluvícího pejska, chodítka aktivní, houpačku, skákací zvířátka. Já už fakt nevím 😲

gapka.h
15. pro 2008

..tak už mám opravdu všechny dárky,jen to zabalit 😉
...dokonce i okna dnes umyté 😉

..ve Zlíně jsem koupila ještě něco manžovi a hotovo...

zuzi-já mám pro prcky bazének s míčky,každý maňáska,knížky,plastové kostky,tahacího dřevěného pějska,dřevěný vláček a houpací koník...to snad stačí.Stejně z toho ještě nemají rozum!

..tak kup Kristýnce-kočárek-ten malý proutěný a Jarouškovi třeba tatrovku nebo ten vláček-můj typ 😉

hezký večer 🙂

daniellka
15. pro 2008

simi - posíláme uzdraveníčko! 🙂

zuzi - a nepotřebuješ třeba kromě hraček něco praktického? Třeba mističky s tím protiskluzem nebo přísavné,za chvilku budou chtít zkoušet papkat sami.. Nebo nějaký oblečky už na jaro? bačkurky apod.?

jaanja
15. pro 2008

Ahoj holky, tak se k vám hlásíme, i s Julinkou a Zuzankou... chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte něco osvědčeného na škytavku, holky ji mají po jídle docela často a docela to s nima hází.. jestli jako děláme něco špatně, nebo jak miminku od škytavky ulevit, nevíte prosím?

Pak bych ještě ráda věděla, zda nemáte některá zkušenost se začátkem kojení až v pozdějších týdnech.. Holky se narodily v 35. týdnu, v porodnici hlavně spaly a krmily je sondou, k prsu se nepřicucly, jen žužlaly a přes klobouček to šlo jen o trochu líp. Když jsme měly jít domů, tak mi doktorka řekla, že je musím umět nakrmit z láhve, šlo to hodně ztuha, zkoušela jsem všechno možné, ale většinou jsem je naprosto zničená musela odvézt k sestrám na dokrmení. Přikládání k prsu se pak zrušilo, že je to prý hodně vyčerpávalo, a nechtěli ani z té lahve. Nakonec se to zlomilo, a šly jsme domů, jedí teď z lahví (většinou moje odtříkané mléko, semtam Nutrinol, když nestíhám odsávat) a už pěkně sosají. Zkouším i přikládat, bradavku pořád do pusy moc nevezmou, přes klobouček už se ale chytají a nějaké mlíčko vytáhnou. Jen fakt nevím, jestli po těch flaškách a kloboučku je možné se ještě rozkojit... V porodnici mě jedna sestřička povzbuzovala, že to ještě možné je, až budou mít holky cca 2,5-3kg. Julie už má těch 2,5.

halkac
autor
16. pro 2008

Ahojky, holky, přiznávám, že jsem v šíleném fofru: návštěvy a příprava oslavy a Vánoc mě drtí 😀 😀 😀

Jaaanjo, vítámě tě !!! S tím rozkojením - určitě to možné je, ale je to šííílená dřina a chce to moc trpělivosti. Podobně je na tom hodně nedonošených dvojčátek...Moje kamarádka bojovala a doposud do roku kluky kojí - ale stejně nemá dost mléka, tak je musí dokrmit i lahvičkou. Ale oba dva v pohodě zvládají prso i cumel. Já jsem po dvou měsících boje kojení z prsa vzdala a doposud odsávám mlíko - do 6 měsíců jim plně stačilo to odstříkané, pak jsem jim začala přidávát trochu Nutrilonu. No pokud máš chuť a sílu, tak zkoušej. Jo a myslím, že s těmi kloboučky jim to půjde lépe - připomínají cumel od lahvičky.
A jak jinak zvládáš ? A ty jsi přímo z Liberce ? Jednu Liberečanku (dokonce teď na půlroku opuštěnou manželem) tu máme 😉

daniellka
16. pro 2008

čaute babulenky!!

copak je to za docházku,já se těším jak si počtu a nic. 😀

jaanja - vítej mezi námi.. 😀 jak říká Kačka,je to dřina. MOžná bych se dežela toho krmení z lahviček a pořídila si výkonnou odsávačku. Aspon teda mně se šíleně ulevilo,když jsme s kojením z prsa přestali a krmila jsem je z lahviček odstříkaným 😉 .