Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
17. črc 2008

promiň..mělo to bát Halkac 😔 😀

marrha
17. črc 2008

mělo to být........ 😀 že už bych se trefila 😀

egrzuz
17. črc 2008

Kačenko, ty uličnice, ty jsi nic neřekla, že máš narozeninky a já ostuda, jsem poslední 😔 gratulant. Tak vše nej nej nej a hlavně spokojenou celou rodinu. 😉

Simi, líp než to popsla Kačenka to už nejde 🙂 , jen ti napíšu , jaký mám zkušenosti já.:
Tak jsem na to podobně jako Marrha, používáme lahvičky a savičky MAM , protože z Aventu mi taky nechtěly děti pít a všude jim to teklo. Máme je, ale doma a teď jim dávám čajík a to je v klidu.
Odsávačku jsem měla od Aventu a byla výborná, ale taky drahá. Já jí koupila dobře za půlku od kamarádky, která jí ani neotevřela. Tak to byla výhoda. V případě výpadku proudu, se dá udělat jako mechanická , ale to je větší dřina a nevytáhneš zdaleka tolik.
Děti nevytáhly z prsa, takže jsem jako Kačenka odsávala , ale začalo docházet mlíko a ,když byly dětem 2měsíce, byl konec. Asi by to tak bylo , i kdybych kojila, no nevím. Ale díky alespoń za tu trochu mateřiny.
Ohřívačku mám a tam si myslím, že je celkem jedno jakou si pořídíš, splní svojí funkci každá. Sterilizátor nemáme a já vyvařovala ve vodě a přidávala jsem tablety.
Vodu také ohřívám v mikrovlnce (dokonce to tak dělají i v nemocnici na dětským oddělení), hotové mlíčko ohřívám jen v ohřívačce.

Asi budu kupovat kočárek golfáč Hauck a sedajdy MAXI-COSI 9-18kg, manžel už to včera nevydržel a trochu byl špatný z toho, že nějak utrácím.... al rjá to všechno vážně potřebuju. A sedačky Maxi-cosi za 3400kč/ks nová je pěkný no né??? 😀 😀 😀

marrha
17. črc 2008

Egrzuz..
tak to je dobrá cena za tu autosedajdu 😵 😵

já taky ze začátku vyvařovala v hrnci...ale několikrát s sstalo,když jsme šli vtom shonu ve,že nevypl sporák....tak jsem se naštvala a koupila sterilizátor 😀 😀 😝

simonac
17. črc 2008

marrha.a jaký máš sterilizátoe?

egrzuz
17. črc 2008

Marrho,
viď já si taky říkám, že je to super cena. No je to teda šedočerná barva, ale vypadá dobře.
tato:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14837344&tab=1

Od kdy se dávají děti do tý sedačky, tak od 9měsíců??

egrzuz
17. črc 2008

Ty sedačky jsou tyto:
mám modrou a žlutou
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10807228&tab=6

daniellka
17. črc 2008

juj ty židličky vypadají výborně 😀

marrha
17. črc 2008

Egrzuz...jestli Ti můžu poradit..tak maxi cosi...mají hodně silonové potahy...takové uměliny....jestli máš možnost jí někde omrknout na živo,tak jí první omrkni....já jsme kvůli tomu koupila sedajdy se vzorem,který jsme hned na poprvé vyřadila 😀 😀

jééé ty židličky jsou krásné 😵 😵

marrha
17. črc 2008

mám tady ten..
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14362312&tab=5

a nacpala jsme tam těch lahviček i 6 😀

akorát,že teď večer pijou už z té 330ml a ta tam vejde jen na ležato 😝 ,

egrzuz
17. črc 2008

Marrho, vidíš, to je dobrá zkušenost. Já jí omrknu, jestli jí teda někde budou mít. No snad jo, dneska vyrazím na nákupy, tak budu hledat.

To vypadá podle obrázku na nějakou takovou tu silnou látku. Já koukala na jiné barvy, tuhle jsm ezatím neviděla. No proto se možná vyprodává. ☹ tak snad na nějakou narazím. Díky

Židličky jsou fakt super, dneska budeme mít první oběd z nových židliček🙂

Nevíte někdo něco o těch golfkách Hauck, já bych je chtěla koupit. Jen na takové přejezdy k doktorů a tak.(ty děti fakt už asi brzo neutáhnu) Jiank mám Teutonii, s kterou jsem spokojená, ale je to složité s ní cestovat.

marrha
17. črc 2008

Egrzuz...

kdyby nebyla ta Priorka...tak mrkni na Maxi-cosi Tobi...potahy mají stejné..,ale jestli je to stará kolekce..tak už jí stěžka potkáš na živo 😔

ty golfky...holky si je celkem chválí..nekoukáš občas na stránky www.dvojcata.cz
vím,že se tam o nich zmiňovly 😉

marrha
17. črc 2008

jooo teď ještě koukám..já už mám trošku novější typ té sedajdy..tohle je SP..já mám XP...je tam rodíl ten,že u těch XP je taková přítlačná lišta,která stáhne ty pásy od auta kolem sedajdy a sedačka v autě nelítá a drží jak přibitá....tak se na to ještě poptej...tohle mi řekli v obchodě 😉

egrzuz
17. črc 2008

Já jsem tam dávala dotaz na ten kočárek a nikdo neodpověděl ☹ , pokusím se to prolistovat.

To máš pravdu, já myslím, že je to stará kolekce. Možná je tak levná , že jí nikdo nechtěl, protže je to ta blbá látka

😲

egrzuz
17. črc 2008

jo jo díky, dneska to omrknu. 🙂 No ono asi není Maxi-cosi jako Maxi-cosi že?

marrha
17. črc 2008

Egrzuz..no já četla na netu v disuzích o těch potazích...a měla jsme je objednané už z netu(autosedačky)..a pak jsme je šla omrknout teda na živo..a fakt měli pravdu..tak jsem to zrušila(tu objednávku)a koupila v tom obchodě....rovnou co měli..
protože i když na netu objednáš..nemají většinou všechny barvy skladem a apk se měsíc a déle čeká než přijdou 😔

no je tam rozdíl asi v těch typech...

egrzuz
17. črc 2008

Ahoj holky, tak jsem omrkla ty modrý golfáče od Haucku a jsou naprosto úžasný, už je mám objednaný, fakt super 😀 😀 😀

simonac
17. črc 2008

dobrou holky, právě jsem na netu objednala lahvičky, odsávačku i sterilizátor a ohřívač, to zas bude pálka ☹
zítra pudem děti zvážit a uvidíme co nám poradí paní doktorka, zatím dobrou noc, snad teda dobrou

marrha
17. črc 2008

Egrzuz..láska na první pohled? 😀 😀

tindra
17. črc 2008

ahojky,tak už je tu konečně klid,uf.už zase spí všichni i s manžou 😠 .
egrzuz, kamoška má ty Disney hauck,ale kupovala je až pro svoje skoro 3lete pacholátka,před tím měla Hartana ale říkala že je měla koupit daleko dřív.je s nima moc spokojená,že děti vyskočí a naskočí kdy chtějí.Pak mi popíšeš,jak se v tom cítí tvoji andílci.mám je od ní slíbené,uvidíme,jeslti nemám pak raději kopupit nové.A tvoje dětičky už sedí?
simi musíme za něco utrácet mateřskou,ne?

aarenka
17. črc 2008

ahoj dvojmaminy, koukám, že se to tu krásně rozjíždí, to je moc dobře, jdu si dočíst příspěvky za dnešek...

egrzuz
18. črc 2008

Ahoj holky 😀

No no Marrho, láska na první pohled-to je přesný 😀 😀 😀

Tindro, to jsou přesně ty Disney s medvídkem Pů 😀 . Děti ještě nesedí, ale dají se dát do úplného lehu, což je super. Konzultovala jsem nákup i s rehab. sestrou a její názor je, že na přejezdy k doktorů, na nákupy ....... souhlasí. Na procházky budu mít Teutonii. A hlavně, vejdou se mi konečně do auta a ještě tam mám místo 😀 😀 😀 Já jsem nemohla s dětma do města (mám poukázku z vítání občánků 1000kč /na každého) a ještě jsem jí ani neutratila, protože je to v centru a vajíčkách bych to nedala. 🙂
Takže v pondělí nebo v úterý hurááááá utrácet 😀

Aarenko, kde ty se touláš holka 😉 😀

halkac
autor
18. črc 2008

Holky hojdááá, zas na vás dnes nebudu mít čas, ááách jóóó ☹ Jedu totiž na další návštěvu...Ale poctivě vše večer dočtu, co tu naplkáte!

Zuzi, hned, jak se David vrátí z vody, začínám mu předhazovat zářný příklad Libereckých a donutím manžílka utratit taky toliko tisíc v jednom týdnu 😀 😀 😀 Já chci golfky a židličky a autosedačky takýýýýýý!

Jinak včerejší návštěva Olomouce byla moc fajn! Issago, nepotkala jsem tě náhodou? V centru jsem viděla maminku s dvojčaty v Hartanu a hrozně se na mě ta paní culila a já na ni taky😉 😉 😉

Simi, dej vědět váhy! Jsem zvědavka🙂

Tindro, máš recht, já mateřskou utratím vždycky dooost rychle 🙂 🙂 🙂

simonac
18. črc 2008

dobré ráno holky, za chvíli jdem k paní doktorce na převážení tak pak dáme vědět, zatím přejem všem hezký den 😉

marrha
18. črc 2008

Ahoj holky...

Halkac..myslím,že Issa ma Ohio twin....,ale já osobně,když s epotkám s nějakou mamčou s dvojčátky..tak se na sebe culíme 😀 😀

Simon dej vědět 🙂

Egrzuz..já si myslím,že v 6 měsících jsou už golfky na přejíždění v pohodě.. 🙂 🙂

halkac
autor
18. črc 2008

Markét, my se na sebe taky chlameme s duomamkama, ale říkala jsem si, že náhoda je náhoda 😀 😀 😀

Holky a co máte dnes v plánu? Mě nebaví to počasí, sice jsem ráda, že není vedro, ALE nikdy nevím, jak obléct děcka 😉

marrha
18. črc 2008

Halkac..ty jsi Kačka,že?

vždycky nevím jak tě oslovit 😅

já klasika odpol.prochajda 😀

a to s oblíkáníím budš řešit pořád..já už to řešila u Niky...a myslela si,že u druhého už to budu mít v malíku...a houby..řeším to zase...a snad ještě víc 😀 😀 😀

dvojmama
18. črc 2008

Pěkný dopoledne 🙂

egrzuz: pak musíš popsat, jak se jezdí s golfkama a jak se v tom líbí dětem 😉 A je teda pravda, že tenhle týden máš přímo nakupovací, vid? 😵
Taky bych už potřebovala vybrat autosedačku a jídelní židličku, ale zatím nebyl čas. Včera jsme se bavili s kámoškama, že nej sedačky jsou asi ty Maxi-cosi, takže asi půjdu do nich. Jídelní židle zatím nevim.

halkac: já vůbec nevím co dneska podniknem. Asi zase kočárkování s kámoškama, ještě že jich tolik má teď taky mimča 😵 😀

issaga
18. črc 2008

ahoj holky,

halkac - marrha ma pravdu, ja mam ohio twin 🙂 ale kdybych to byla ja, tak bych se taky uculovala (jako vzdycky na vsechny kocarky) 😉

holky o kterym golfaci je tu porad rec? neco mi uniklo 😕 ja teda porad nevim, jestli golfac koupit nebo nekoupit, pac mame kocar a za kolo croozera, se kterym se taky dost pojezdi... ale tak ze bych byla aspon v obraze, pokud se rozhodnem, ze potrebujem i golfac 🙂

s autosedackama taky porad jeste vybirame... favoritky jsou Maxi Cosi Priori XP, Storchenmühle Starlight SP (ta vyhrala testy ve sve kategorii) a Recaro Young Sport (ta by mela byt stejna jako ta Storchenmuhle...)
jak rikala marrha, chtela bych si ale nekde (zatim nevim kde) nejdriv ohmatat ty potahy, at se pak nezhrozim

tak a jelikoz uz to pisu podruhe, pac mezitim mi to spadlo, tak jsem zapomnela, co jsem jeste chtela 😠

zatim teda vsem pekny slunecny, snad ne moc horky, den! 😉

dvojmama
18. črc 2008

issaga: jedná se o tyto golfky http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca... 😉