Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
4. srp 2008

ahojky..

vítám Gapku....krásní chlapečci 😵 😵

přidala jsme fotečky jak mi dneska vybalili nákup..než jsem stihla nalít Niky čaj 😀 😀 není nad samoobsluhu...

Zuzi..moc se těším na dovču...i když to nebude dovča jako taková..,ale nutně potřebuju vypadnout...začíná to tady na mě nějak všechno padat 😝 😝

egrzuz
4. srp 2008

Markét, fakt jsem se pobavila u foteček 😀 😀 😀 Davídkovi bych hned odpustila, jaký má kukuč 😀 😀 😀
Fakt úžasný 😀

Jo a do toho Afganistánu v prosinci manžel odjíždí. Mohl si vybrat buď na 4měsíce tam nebo na 7měsíců do Kosova. Dostal to rozkazem, takže mám po rozmýšlení a rozhodování a je to tutovka ☹ ☹ ☹

marrha
4. srp 2008

Zuzi 😕 😲 😲

tak s edrž holka...a neboj s náma Ti to uteče rychle 🙂 🙂 🙂

ale to ti řeknu.to je teda výběr...7 měsíců.... 😔

egrzuz
4. srp 2008

No jsem ráda, že vás mám 😀 Když bude nejhůř, jste tady holky 😉 😀

Jo jo , to je tak, když máte doma vojáka 😔

tindra
4. srp 2008

Dobrý večer,tak hlásím první zub,ráno je vždycky "kontrolujeme"v posteli než vylezem,a nic a v poledne to cinklo 🙂
zuzi to uteče,neboj,já to sama zvládám 😉
Davídkovi bych smesla modré z nebe 😀 to sou ale očiska
Gapka zase kluci 😀 jejda,kde budem shánět nevěsty?tolik krásných chlapů 😅

egrzuz
4. srp 2008

Gratulujeme k zoubku, jééé a my stále nic ☹

Ty nemáš taky manžu doma?

marrha
4. srp 2008

zuzi...jsme to ale blb....VŠECHNO NEJLEPŠÍ K 7 MĚSÍCŮM 😵 😵

Tindro...jj Davídos má ty kukadla...a jka s nima dokáže mrkat,když se na něho někdo směje...to bych ho sežrala 😀 😀 😀

TY máš taky manžu vojáka? 🙂

marrha
4. srp 2008

Zuzi 😀 my taky nemáme zuby..ani jeden ani jeden 😀 😀

egrzuz
5. srp 2008

Dobré ránko holky, to jsem tady první 😲 😀

U nás se včera usnulo už v 19h, tak teď si tady od 5,30 povídáme ☹

Markét, fakt nemáte ještě zuby? 😲 🙂, tak to máme času 😀

tindra
5. srp 2008

dobré ránko,voják není,ale má nás rád,jen když se mu to hodí,což je jen občas ☹ změnil se v půlce těhu k nepoznání.Ale já už si skoro nestěžuju,Máťa s Lukym mi dávají takovou lásku,že si vystačíme.Asi bych potřebovala radu nějakého profesionála jak žít dál,páč takhle se to nedá ale bez něj taky ne,s jedním mimčem snad,ale ne s dvoma a jednou mateřskou 😔
Abych uvedla třeba příklad,včera došel a Máťa tu byl se mnou v obýváku,páč vrčel a já měla strach,aby nevzbudil Lukesa,bolel ho asi ten zoubek,tak sem mu mazala dásníčka a když táta došel(asi 9,30)tak sem mu říkala,že na něj Maťulka čeká,že mu chce ukázat překvapení a on na to že zub jak zub,že se koukat nebude a šel večeřet.No a jak dojde denska,tak určitě první co bude,tak bude hledat zub,já nevím proč to takhle dělá,asi mě naschvál,asi mám doma 3 děti,ael to jedno už nejde vychovávat 😒

tindra
5. srp 2008

jo a včera jsem byla na kofole s kamarádkou, kt.má 5leté chlapáky a říkala,že letošní dovolenou si konečně užila.Takže máme ještě 4 roky čas na pořádný odddech 😀

marrha
5. srp 2008

Dobré ráno holky,

Tindro 😔
tak to mě moc mrzí... ☹
vždycky když čtu takové řádky,tak si říkám na co já si vůbec stěžuju,a že bych si měla vážit toho co doma mám...a to pořád hudruju 😔
vůbec nevím co napsat...já osobně bych se utrápila....strašně by mě to mrzelo,už kvůli dětem...a jsi velká šikulka,že to takhle všechno sama zvládáš..a ještě o tom dokážeš psát..
asi by to chtělo nějakou pomoc..,ale on by asi na nějakou manželskou poradnu nepřistoupil co?
Můj názor je,že bych s takovým člověkem nedokázala být..ale to je jen psaný názor..ve skutečnosti by bylo určitě všechno jinak,protože jak sama píšeš..sama s dětmi si to taky nedokážu představit..a kdyby tahle situace nastala u nás...asi bych pak taky mluvila jinak...

tindra
5. srp 2008

jo jo ono se o tom lehčeji píše než řeší,je hrozný paličák,poradnu nechce.není to tak zlý jak jsem to napsala,jen prostě nebere naše mimča,že by měl taky občas vykoupat a tak.mizím,už se budí....tak krásný den,u nás je sice zataženo,ale horko,tak snad vyjde dneska i dlouhá vycházka s kojením venku

egrzuz
5. srp 2008

Tindro, u nás se manžel taky moc nepřetrhne, ale když je potřeba , tak pomůže.Člověku pomůže, když jen hlídá jedno dítko mazitím co já to druhé koupu. 🙂

U nás svítí sluníčko huráááá půjdeme ven, holky snad dneska nic neutratím 😝

simonac
5. srp 2008

dobré ránko holky, jdu Vás dočíst a pak něco písnu

simonac
5. srp 2008

tak jsem Vás dočetla, já nevím co já si stěžuju, můj manža chodí denně s kočárkem, kupká taky on....tak na něj budu muset být hodnější 😉

tindro ...já sice nemám mamku, ale ty to taky nemáš rozhodně lehké, zvládáš to perfektně, vidíš jak jsi šikovná 😉

dvojmama
5. srp 2008

Pěkný den 🙂
Já bych si teda taky neměla stěžovat na MM, ale když ho budu jenom pořád chválit tak zlenivý že 😀 Takže trocha stěžování musí být taky.

tindro: koukám že nikdo to nemá jednoduché ☹ Moc mě to mrzí, ale třeba TM potřebuje ještě čas a bude je milovat úplně hodně moc (teď určitě taky miluje ale asi to nedává tak najevo) až si s ním začnou hrát, nebo s nimi bude blbnout, hrát fotbal. Prostě až povyrostou a on je bude brát jako parťáky 😉 Pak to budeš mít 100% suprový, neboj 😉 (promin to nepíšu jako odborník, ale jako matka a kamarádka, která se s tím už setkala, nelze poradit jako odborník z toho mála)

zoubky taky nemáme.

gapka.h
5. srp 2008

ahoj holky,
dnes dopol.jsem se byla odreagovat na nákup do Zlína,oblléct naše drobky.Bylo to v poho,babička je vozila skoro 4h,pak jsme poprvé jedli mrkvičku
Simča-vše mi snědli,lepší než včerejší brambor,teď nakojím a hurá ven,večer mi dej echo

Zuzi:jsou dvojvaječný 🙂 ,ale z těch fotek z vítání mám také problém rozpoznát který je který,to jsem máma! 😉
co teď dáváš na jídlo tvým drobkům,ať mám inspiraci a stím spaním je to u vás,jak?Spíte všichni dohromady?
Marki: ty už máš větší drobky,už ti určitě všude lozí nebo chodí?A vy už papáte skoro vše?

dvojmama
5. srp 2008

ježiš zleniví né zlenivý 😝
Promiňte mé chyby, hold mateřská demence 😉

dvojmama
5. srp 2008

gapko: ahojky, vítej 🙂
kluky máš nádherný a taky jsem myslela, že jsou jednovaječní 🙂
Budu ráda za tvé tipy at už ohledně příkrmů, toho jak jste na tom s vývojem , zoubkama...jsme těsně za vámi, tak se budeme opičit 😀

gapka.h
5. srp 2008

dvojmáma-ti tvý Vikýskové jsou móoooc šikovní 🙂 včera jsem koukala na tvé album,ráda ti pak poradím.Jdeme 21.8.do neonatolog.poradny,tak jsem sama zvědavá jak na tom budem.My jsme se narodili o něco dříve-34.týden,takže se jim to vývojově posouvá cca o 1,5měsíc,ale prý to vše doženou.Vy jste se narodili kdy?
Máme trénovat stabilitu na bříšku,ještě to není úplně ono 😉

marrha
5. srp 2008

Ahojky..
Gapko..Krista už chodí..a Davídek se bojí...ale sem tam nějaký krůček udělá....ale my jsme donošení do termínu(málem přenášení) 😀 ,takže jsou vlastně na tom stejně jak mono děti... 🙂
papají všechno...já jsme bohužel neměla mlíčko,takže už od porodnice jsme byli na dokrmu..a za pár týdnů došlo úplně,takže jsme od začátku víceméně na UM..tak jsme začínali s příkrmy od ukončeného 4 .měsíce..takže už jsou profíci...akorát nám to stěžuje to,že nemají zoubky..takže když jim nejde něco rozžužlat,tak s etím dáví,ale už papakají krásně kousky..sem tam jim to mixnu..ale to spíše pro změnu 🙂

zoubky..to je u nás normál NIky měla první až v roce a půl 😀 😀 takže ještě mají čas 😀

marrha
5. srp 2008

Jo která jste ještě nečetla a chodíte sem tam do čekáme dvojčátka...máme další maminku 😵 😵

Daiq se včera narodili oříšci 😵

simonac
5. srp 2008

ahojky holky, právě jsem prcky předala MM a jdu se nachystat, přijde mě namasírovat masér až do domu, škoda, že nebydlíte blíž, řekla bych Vám at dojdete taky a vzal by to jedním vrzem je to faaaaaakt paráda, gapka doje taky, pak písnem jaké to bylo

marr.. i dai vím, sledovala jsem to až do zdárného konce 🙂

dvojmama
5. srp 2008

gapko: děkujém 🙂
My jsme se narodili 35tt+5 ale dle UTZ jsme byli cca o 2-3tt dál, takže donošení 😉 Ale jsou strašně leniví, takže musíme chodit na rehabilitace..to je celkem záhul.

marr: já tam dlouho nebyla. Mooooc daiq gratulujeme, jdu tam mrknout 🙂

egrzuz
5. srp 2008

Sylvi, jak vám jde cvičení a co už umíte? buď v klidu, náš Jaroušek se stále nepřetočil a leží lenoch, Kristýnka je tak o 2měsíce dál. Cvičit chodíme stále, i když teď je dovolená a jdeme až za 14dní 😀

Gapko, dneska děti jedly mrkev, brambor, hovězí maso, rýži a květák. 😉 Spí v pokojíčku a já s manžou hned vedle v ložnici, máme monitory dechu, tak spím relativně v klidu 😀

Fakt vypadají jako jednovaječný 😀

simonac
5. srp 2008

holky masáž byla super 😉

gapka.h
5. srp 2008

Zuzi:tak to máš fajn,že ti spí,my s tím bojujem ☹
dvojmáma: co s váma na tom cvičení provádí?Snad nás to nepotká 😉

Simča:ta masáž byla skvělá, u nás je teď cirkus,musím dolů-nakojit

marrha
5. srp 2008

Simon....já Ti táák závidím....tu masáž...

přes den ,když to rozchodím tak to je super..ale ráno s enemůžu vyhraba t z postele jak mě záda bolí 😝

Zuzi..kluci jsou prý lenivější... a i u nás doma tot ak je..Davídos dělá všechno s ezpožděním o měsíc... 😀

tindra
6. srp 2008

čauky,holky jak jste zvládli masáž?Já nad tím uvažuju už přes měsíc,ale na břiše vydržím ležet tak 2min,pak mě bolí prsa,jedině čerstvě po nakojení v noci si tak můžu lehnout,když oba vypijí všechno 😠 Luky totiž jezdí v kočárku ve stoje a já tlačím břichem a v předklonu ho držím,vypadám u toho určitě jak i...ale co se dá dělat.Vůbec nevím,kdy nám ten sporťák spraví ☹
dvojmam,já doufám,že se to v něm zlomí,až si s něma bude vykládat,měla to tak spousta kamarádek,že chlapi se prostě mimin báli,on si s nima pohraje(když je doma 😠 ),ale jak začnou kňourat,je to v hájí,to je mami na.....a maminka přiskočí,pochová,poňuchtá 😀
zuzi,jak dlouho jsi vařila to hovězí?a jenom kousek,nebo víc a pak dala třeba zmrazit už udělané?dneska budou mít kluci poprvé ovoce,tak se těším na ty ksichtíky 🙂
Kdoví co Kačka na dovči,hlavně že maj dobrý počasí na výlety.Jdu kuknout na tu novou mamču,ať se pokochám miminkama