Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
16. říj 2008

Dobré ránko 🙂
Tady je tedy po ránu hnusně, pomoooc! Co budu s dětmi celý den dělat doma???

Holky, dostala jsem tip, že bych s dětmi mohla chodit di solné jeskyně. Co myslíte? Já pořád přemýšlím, za co uvalit peníze od RVB, tak tohle vypadá dost dobře! Měla bych program pro děti + utracené penízky🙂

Ajiik, moje kamarádka má synka, který má téměř srostlou fontanelu už od 2. měsíce (1*1cm). Taky ho hlídali, ale je samozřejmě v pořádku🙂 Takže to bude i u vás!!!

Jo a Jonda dnes od půlnoci do půl druhé řádil v obýváku - nechtěl spát, tak se tatínek smiloval a šel si s ním "hrát". Po deseti minutách, kdy jsem slyšela jen výskajícího Jondu, jsem vstala i já a našla jsem spícího tatínka a po něm se plazícího Jonáška. Tak jsem odsála, pouklízela a teprve pak Jondu uložila🙂 Usnul, jak když ho do vody hodí 😀

gapka.h
16. říj 2008

Dobré ránko,
Kaci-tak to je síla,tatínek moc dlouho nevydržel se synem!!! 😉 Já v té solné jeskyni byla,ale řekla bych,že to pro takové malé ještě není.Chodí tam děti ze školky.Nebo vy už sedíte??možná by to za zkoušku stálo.Já si tam teda odpočinula-měla jsem tu sůl i mezi prstami na nohách-nechápu,jak se mi tam dostala,když jsi tam v botech a návlekách!!!Zkus to prva bez dětí a pak s nima... 😉
Tak je jdu obléct a vyrážíme na prochajdu...

egrzuz
16. říj 2008

Kuzelko, to jsi si teda užila ☹ ale hlavně, že máš prcky viď? 😉 🙂 Já jak jsem psala, utekla bych jim 😝

Tindro, ty jsi hubená, tak nemůžeš mít špekaté dětičky 😉 😀 neboj oni to doženou. Vozím s jednou duomaminkou a ona má 10měsíční dětičky a Kubík má teď 7kg a Lenička 6,5kg a ta jejich maminka má 48kg. Tak buď v klidu, oni se ti rozjedí až budeš nadávat, kolik toho musíš vařit 😀

Kači, umím si to představit, jak tam oba leží 😀
Co je RVB?

Ajiik, tak to školení mám někde v centru , je to něco jako kulturák 😉 🙂 začínám příští čtvrtek

simonac
16. říj 2008

ahojky holky, tak ted jsem zavezla petu do skolky, opsala jsem si tam , kdy má jaký kroužek, měla jsme v tom trochu chaos - chodí do výtvarky,,angličtiny, pohybovek, zpívání, plavání a bruslení - vše je v rámci školky, takže pohodička jo a o víkendu má ještě fotbal a asi hokej - chuda malé ☹ , ale doma by jen hleděl na minimax a hrál střílečky na PC

ještě jsem se tvavila v lidlu - nic tam pořádně neměli a nechala jsem tam 650,-- kč, že jsme tam lezla

Tindo---nás peta taky nejedl a nejí moc do dnes, ale jinak je zdravý a prospívá, ale vím jak mě to trápilo a ted jeste vytáčí 😉 , má 6 let a 16 kg

jo a holky na co má vliv ta fontanela, asi su blbá , ale moc to nevím 😉

jinak všem pěkný den, jdu posnídat a zklidnit tu divou zvěř co mně řve v postýlkách 😒

daiquiri
16. říj 2008

Kačko, to si mě rozesmála, přesně jak náš taťka 😀 Tomu když dám prcky do postele, tak taky během chvilky vytuhne 😀

Zuzi, já jsem taky hubená, ale děti mám macatý ☹ Kamarádka má dvouletýho chlapečka, má 22 kg, tak se bojím, abysme nedopadli stejně ☹

Ajiik, a to už ti takhle vydržej celou noc? Už se hrozně těším až se jednou pořádně vyspím 😀

simonac
16. říj 2008

holky co to je vyspat se? my jsme vzhůru co 3 hodky a když náhodou spí prcci tak má nějaký problém ten nejstarší ☹

a jinak co si dáváte s manžou pod stromek? dáváte si ještě něco?? 😉

daiquiri
16. říj 2008

Simi, já vím, že vy to máte těžký 😖 Vůbec ti to nezávidím, doufám, že nám to spaní takhle vydrží...
Chceš půjčit na noc moje děti? 😀 😀 😀

My jsme se zrovna nedávno o tom bavili, že teď už to asi nemá moc cenu. Máme společný účet, já na mateřský, tak možná nějakou maličkost. Ale spíš si k vánocům koupíme ohrádku pro děti 😀

halkac
autor
16. říj 2008

Holky, Vánoce mě děsí☹ Pro děti bych nakupovala až až, ale pro dospělé...?! V dnešní době, kdy si každý koupí, co potřebuje...?! No už teď mám hlavu plnou otázek, co komu koupit.,..Tak tipy sem sem sem sem sem!!!

marrha
16. říj 2008

Já dneska vůbec nestíhám...zítra jedu do toho sklípku...tak jim vařím papu, at mají co o víkendu jíst...

já se musím trochu zkulturnit 😀

Davídek jak tenkrát spadl, to měl 11 měsíců, tak doktor v nemocnici ho poslal na neurilogii, protože prý mám propadlou fontanelu....a ta dětská neuroložka říkala, co tam jako tn doktor dělá...když už jí má zarostlou 😲 , dobrá co???, tak nevím ti doktoři asi dneska už nepoznají nic...
já si dělala starosti.někde jsem četla, že s euzavírá až po roce...proto jsem se ptala...

vánoce už několik let řešíme s manžou tak, že si prostě koupíme něco společného do domácnosti...nebo si vyberem co by jsme chtěli sami at tam kvůli dětí něco máme 😉

Kuželko..golfky jsme nakonec nekupovali...přišel mi opravená Hoco...zatím vypadá v pohodě..a s manžou jsme se domluvili, že na jaro koupíme dvoje samostatné...když půjdem společně, tak budem brát ty samostatné...a dětičky si můžou běhat kam chtějí....pak se někde sejdeme 😀

holky z váhy si nic nedělejte....podle ní se nedá soudit....od ségry malá když s enarodila tka měla 4kg...byla baculatá , měla faldíky...a přitom nic moc nejedla....a pak se to nějak začalo ztrácet a ve třech letech měla 9kg...a kde nic tu nic..takový malý chvístek 😀

tindra
16. říj 2008

No váhu neřeším(skoro 😉 ),jen mě štvou že nechtějí pít,lžičkou sní skoro všechno,ale jak do ich dostat mlíko,to teda nevím.čaj pijí.Jo jak často ho vaříte?Oni vypijí za den lahvičku ale na etiketě píšou připravit vždy čerstvý.já ho teda vařím ráno,po o vyliju a dám čerstvý,ale když někam valíme,nechám jim i odpol ten z rána,vadí to?
Kači,s tou solnou jeskyní bych to taky prví zkusila sama,nevím,mě to moc neláká,tak zkus a pak napiš,jestli to máme taky zkusit 😀
jo a naše rodinka si dáváme většinou drogerii,páč to se použije vždycky,nějaké hadrušky si třeba švagrové kupovat netroufnu.a letos navrhnu dávat dárky jen dětem a dospělým flašku jako na narozky(předpokládám,že na vánoce si už budu moct dát do nosu,když se mi kluci odstavují už teď 😀

egrzuz
16. říj 2008

no, já vůbec nevím co kupovat, je to děsný 😲 nemám nápady na dárky

Tindro, já uvařím ráno a mají ho na celý den 😉 🙂

Holky ta naše dáma je nezmar, už jí uspávám asi hodinu a stále stojí v postýlce a směje se mi 🙂
tak to asi vzdám, vyhrála 😀

kuzelka
16. říj 2008

Ahoj
Vánoce - mám z nich osypky 😅
Tindro- já vařím čaj ráno a pak čerstvý odpoledne 😉

tindra
16. říj 2008

dívali jste se na sama doma?celkem oki nápad,když nevíme co komu dát:http://www.kalendaresnapadem.cz/ asi to objednám švagrové a jejím dětem,taky co jim vymýšlet,jen ať si tvoří s dětma sami 😀
tak mi Luky usnul dnes v ohrádce než sem ohřála oběd,já myslela,že to bude 20min jako každý nem a on spí doteĎ!já už jsem z nich vážně hotová.....

gapka.h
16. říj 2008

Tak už záčínám mít také hrůzu z Vánoc...pro děti se nakupuje jedna radost,ale dospělé!!! 😝
Také jsme si říkali,že jen drobnost a vůbec nevím,co manžovi-takže mi dejte tipy,prosím!!! ☹ ☹

Holky mně čaj nechtěli ani v tom vedru,teď jsem to nezkoušela,mají pořád mlíčko ode mě-prý kojeným stačí do 9-10.měsíce mléko od matky...
S tím spaním patříme do té horší kategorie,přes den v poho,ale noci žádná sláva.Manža mi říkal,že se těší,kdy se konečně vyspí 😉 😉 A to musím ráno fungovat...
Holky a vy už opravdu máte nějaké dárky nakoupeny??A co s pečením,pečete nebo kupujete???Já vždy něco málo,ale teď nebudu mít sílu 😝 😝

Kaci-přesně tak,každý si už koupí,co potřebuje...Ale musím říct,že vždy mám nějaké překvápko pod stromečkem...
Holky z práce si na mě vzpomněly a 19.prosince máme večírek,ale to došel i maža,že mají taky-takže to bude zajímavé...Také něco takového absolvujete???

daiquiri
16. říj 2008

Gabi,ja hrozne rada pecu,kazdy rok tak 12 druhu a to ve velkym.Bohuzel se sladky u nas neji,tak to rozdavam.Ale letos na to nebude cas.
My jsme velka firma,takze mame vzdycky mega vanocni party.

simonac
16. říj 2008

gapka .... my míváme taky nějaké to vánoční posezení, tak jsme zvědavá, kdy to bude 😉

jinak dárky - dnes došla petovi aktovka + další věci k ní, kam to, ale schovat netuším 😉

tindro - a co je to jako za kalendář??

simonac
16. říj 2008

holky, ted mi volal manža jel pro Petu do školky, že do nich při zpáteční cestě vletěla ženská, neubrzdila to na přechodě, malý se jen lekl, a prý je v poho, jsem zvědavá jak dojedou domů , co bude říkat a to si chtěl vzít martínka s sebou ☹

máme málo starostí, volný čas veškerý žádný a do toho potlučené auto, ach jo 😒

simonac
16. říj 2008

můj je totiž mimo jiné i karosář tak poku si to bud echtít opravit sám, tak jedině v so nebo neděli a to bude na úkor nás 😢

gapka.h
16. říj 2008

Simi-to je teda..je vše vpořádku???Chvíli spolu nevozíme a už se něco děje...Klidně můžeš donést dárky k nám,u nás se to schová 😀 😀 😀

Dai-tak to tě obdivuji,já tak 4druhy a stačí,také se to unás moc nejí...Ale,když budeš péct,tak můžeš poslat 🙂 🙂 🙂 Vždy mě zásobuje mamka,ta má taky 12druhů 😉

holky,dnes jsem drnkala i v tom dešti...myslím,že to brzo zalomím s prckama 😉 Navíc dopol. i odpol. mám nohy až.....

daniellka
16. říj 2008

čau babulenky!
vůbec vás nestíhám..letemsvětem jsem toprolítla..
simi - hlavně,že se nikomu nic nestalo..no jo,nikdynemůžebýtklid,že? vždykcyse něco objeví.. 😒

my jsme dřívs maminou takypeklyvevelkým,ale s dětmatoabsolutněnejde..tak asi něco máloobjednám,ale i s tím váhám,stejně to nemůžu mítnastole,děti bytodominuty sežraly 😎

gapka.h
16. říj 2008

Holky,kde jste kdo???Uspáváte??? 😉 😉
u nás se už spí,tak nemám s kým pokecat... ☹ ☹
dobrou..

simonac
16. říj 2008

ahojky holky, tak snad už se u nás taky bude spát, ted jsme je oba uspala, ale oni se sem tam probudí i za 5 minut a řev....

ted vecer jsem byla na nehtách - můj se staral o všechny 3 děti od 18,00 - do 19,30 zvládl to na 1****, byla tu s ním sice tchýně, ale i tak. ta si sice neodpustila poznámku tipu - to je , ale manžel, že a orý na co jsou mi ty nehty ....ale co, je to jem tchyně, ta mi přeci náladu nepokazí 😉

co se pečení týče, tak letos to taky moc valně nevidím, upeču tak max. tlapky - ty jsou u nás nej, nej, nejoblíbenější - abyto tu zavonělo a můj nebrblal, že vše kupuju a ostaní si nechám u někoho upéct 😉

dobrou jdu do hajan 🙂 🙂

halkac
autor
17. říj 2008

Dobré ránko 🙂

Krásná noc do tří a pak dvouhodinový maratón, kdy jsem chodila nandávat dudlíky 😠 No a pak už jen dvš hodinky sladkého nerušeného spánku...

Včera jsem byla v práci ukázat děti (a hlavně zažádat o proplacení dovolené 😀 Tak si ředitelka ukradla Magdalénku a na 15 minut s ní zmizela. Přišla naprosto nadšená, jak zlaté a krásné to dítě je ... Tak třeba budu mít po návratu protekci 😉 Pak jsme šli na pizzu s kamarádkou a završila jsem to spinningem. Konečně si začínám uzurpovat nějaký čas pro sebe, to je nádhera po devíti měsících, kdy jsem 24 hodin trávila s dětmi!!! A míním v tom pokračovat - jdu další týden do divadla s kamarádkou🙂 I ty nehtíky nejsou vůbec špatný nápad!!!

Simi, já to mám jinak - moje tchyně by mě nejraději poslala pryč na celý den, ona by se tak ráda o děcka starala🙂 Ale to zase nechci já 😀

Já taky péct nebudu, něco málo zkusím zvládnout, aby tu vznikla vánoční atmosféra...ale jinak jsem si vše objednala a vůbec mě to neštve. Můj cukroví moc nemusí a já nesmím🙂

No nic, posílám pusu všem a jdu něco dělat - třeba přebalovat, vrrrr 😒

simonac
17. říj 2008

Dobré ránko holky,

kačko - tak to já bych se o ně taky nejradši starala sama, ale přitěch 3 dětech jsem fakt dost ráda, že si je tchýně bere skoro každý den odpo na prochajdu a já se můžu věnovat tomu nejstaršímu, jen kdyby neměla někdy ty své " chytré " řeči!!!

dnes u nás bude rušno, za chvíli mi přijede mamčina sestraa bude tu asi celý den - bude hlídat děti a mimo jiné přijede na pohřeb, na který jdeme celá rodinka, na tento víkend dojede i segra z Prahy s dětma, tak se tu dnes odpo staví na besedu....dnes tu bude asi fakt šrumec 😉

já letím dopoledne pro objednané zákusky, nakoupím nějakou uzeninu a musím udělat jednohubky, ještě že si teta veme dvojky ven , teda doufám 🙂

zatím ahojky , tady dnes svítí sluníčko tak aspon nějaké pozitivum 😀 😀 😀

daiquiri
17. říj 2008

Simi, ty nehty máš dlouhý? A nevadí ti to? Nechala jsem si je před rokem dělat na svatbu, bylo to moc pěkný,ale jen než to začalo odrůstat ☹
Ty jo, to budete mít teda rušno...
Ale dobře, že si tchyně bere děti, taky se už těším až se jich na chvíli zbavím 😀 😀 😀 Jenže to pak zase budu 20x volat jestli je všechno v pořádku 😀

simonac
17. říj 2008

dai ---já mám svoje nehty dlouhé, a ted po porodu jsem si je nechala zase narůst a pro zpevnění si je potahuju gelem, ale moc dlouhé je nemám, teda jak podle koho , já jsem zvyklá s něma dělat všechno 😉 mám francouzskou manikúru tak se někdy lidi diví - ty más dvojčata a ještě stihneš jít na nehty a a být namalovaná? - to mám být jako mařka a chotit nenamalovaná , neučesaná a v teplákách, nebo co? nějakou malou radost si udělat musíme, ne? 😉 😀 😀 😀 😀

daiquiri
17. říj 2008

Jasně, já se taky každý ráno namaluju i pro svůj pocit 😉
Jen já mám svoje nehty hrozně kraťoučký a nekvalitní, tak když jsem měla ty umělý, dělalo mi problém i psát sms nebo v krámě brát peníze z toho talířku 😀 Ale to jde asi o zvyk co?

daiquiri
17. říj 2008

Jo a zítra si jedeme k jedné paní, co má taky dvojčátka, pro kočárek za 250,-. Budu v něm převážet děti do kočárkárny 😀 Hurá, nebudu je muset tahat v ruce, já se tak těším 😉

halkac
autor
17. říj 2008

Holky, já s tím svým staráním se o sebe musím něco udělat, fakt! Sice se maluju, když jdu ven, to jo...jinak bych si vyjít netroufla 😀 Ale pořád si nemůžu najít čas na kadeřníka, kosmetiku, nákupy oblečení...a to prosím mám za to, že když si od toho člověk "odvykne", asi pak zapomene, že by mohl vypadat i dobře. No když já si furt říkám, že to teď nemá cenu, když mám dvacet kilo nadváhu 😀 Ale má, já vím!!!

Dai, to je super s tím kočárkem! A co to bude, jaktože se ti vejde domů? Nějaké golfky? Nebo to je monokočárek?

daiquiri
17. říj 2008

Kačko, kadeřníka bych taky nutně potřebovala, zatím mě občas ostříhá a nabraví mamka. Jenže teď bych chtěla světlejší barvu, což znamená jak návštěvu kadeřníka, tak i víc financí. Zkouším to na manžela uhrát jako dárek k vánocům 😀
Cenu to má vždycky 😀

Je to kočárek za sebou, ten bych si normálně nepořídila, ale vejde se na rozdíl od našeho Hartanu do výtahu 🙂