Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
11. lis 2008

holky, a to se troška nedá ohřát v mikrolvlnce, to musí být v té lázni 😉

egrzuz
11. lis 2008

Dai, prádlo je suché a dokonce není zmačkané, teda z té naší sušičky zmačkané je žehlit se musí stejně. S těch moderních už ani nežehlíš, paráda 😀

Holky konečně jí Jaroušek už druhý den kousky a nenatahuje ho to 😀 😀 😀

Já ohřívám od začátku v mikrovlnce a dávám skleničky a občas uvaří, ale dětem chutnají víc kupované 😉 🙂
Kristýnka už sní 220g 😀

Simi, já jsem měla celý den chuť na ty hříbky 😉 😀

daniellka
11. lis 2008

kuzelka - já zapomnělapoblahopřát k prvním krůčkům,to je krása,takovej velkej přelom 🙂

simi,zuzi - já na to mám taky celej den chuť. No,něco takovýho asi brzo udělám,ale nemám čerstvý houbičky,jen suchý. a ted jdu vyrobit smažák 🙂 .

jo holky byla jsem ted na otočku na zahájení výstavy jednoho brněnského malíře,který nám bude portrétovat kluky. Já vím,je to dost nezvyklý,ale organizuje to moje mamka,je to u nás v rodině tradice,všechny děti jsou vyportrétovaný ve věku dvou let. Obrázky visí u našich na zdi,už jich tam pár je a náhodou je fajn to pozorovat,jak jsou ty děti stejnýho typu a jak vypadaly. Samozřejmě,že jsou fotky,ale tohle je takovýho něco jinýho..Tak jsem moc zvědavá,protože to bude tentokrát nový portrétista,ten "starý" umřel 😔 .

gapka.h
11. lis 2008

..tak návštěva se vydařila..kluci vydrželi 1,5h..pak jsem šla kočárkovat ☹ ☹

Holky,..já začala s vařením ,pak skleničky a ohřívala jsem v mikrovlce 😉 Doteďka mixuji-kousky ase dáví..nechám to na nich!!

Kuzelka-tak to už se těším,až mi to začnou dělat*to bude veselo!!!S tačí jim jen ohnout kolínko a budou lozit 😉

..tak já to s vařením flákám... ☹ ☹

gapka.h
11. lis 2008

..u nás se už spí...já jdu taky...mám dnes nachozeno 😉 😉

dobrou a zítra...

kuzelka
11. lis 2008

holky tak já se pěkně spletla když jsem napsala "prví krůčky" 😕
Baruš totiž "běhá" po celém bytě 😅 od 17 h co jsme byli doma "běhala" až do 18:30 než jsem šla koupat 😕
ona prostě celou tu dobu chodila, akorát se vždycky na chvilku něčeho přidržela..... a já celou tu dobu s manžou za ní a chytali jsme 😝 😝 😀
já myslela že jako pár kroků, ale ona lítala obyvák - ložnice - kuchyň - obyvák - ložnice - kuchyň .... no nechápu
a jesli začne i Kuba tak nevím jak je zvládnu uhlídat sama 😒 😒

simonac
12. lis 2008

dobré ránko holk,y tak noc u nás zase byla dosti šílená - jen jsem kojila a kojila... 😉

kuželko -- tak to jste šikovní, gratulace 😀 😀 😀 😀

dnes dopo asi zajdu s prckama ke kamošce na kafíčko, tak uvidíme jak to zvládnou, všem pěkný den 🙂 🙂 🙂

halkac
autor
12. lis 2008

Dobré ránko 🙂

Kuželko, moc gratulujeme! To jsou skoky...no začne ti teď doba pořádného hlídání, ale bude to jen na chvilenku, pak se Baruška precizně rozchodí a ty budeš mít vegáč.

Mně připadá náročné i to naše období - jak se musím všude tahat s takovými těžítky, která chvíli neposedí, všude lezou, vstávají (ale nejistě), vrtí se...no jsem fyzicky semtam dobře unavená!

Dani - no to je nádherná tradice s tím portrétováním!!!! Pak nám musíš napsat, jak to probíhalo. Kdy jdete? Si neumím představit, jak ti tví rošťáci spořádaně sedí v křesílku a nechají se malovat 😀 😀 😀

Gapi - já taky furt mixuju, jakýkolic kousek je u nás problém. Ale začnu být tvrdší, jednou se to děti musí naučit. I pro mě je mixování mnohem pohodlnější než se s tím krájet nebo mačkat to, ale na druhou stranu je už asi potřeba s tréninkem začít🙂 Nejprv asi koupím skleničku s kousky, tak jsou ty kousíčky měkké...
Jo a co se týče lezení: Magdalénka leze od počátku asi od půlky září) a Jonášek se v té době začal plazit. Teď už si stoupá, ale lézt nezačal - takže si myslím, že budeme ten případ, kdy dítko prostě na 4 ani nepůjde🙂

Zuzanko - a co s tím cvičením? Chodíš teda s Jarouškem, že jo?

simonac
12. lis 2008

holky, když jste začínaly s příkrmy jak to u vás vypadalo cojste kdy dávaly? myslím, kdy kašu, kdy zeleninku, kdy mlíčko....díky, díky
našim docela jedou mléčné kaše, to je zatím jediné co mimo mé mléčko jí 😉

tindra
12. lis 2008

Simi a dáváš jim tu kaši večer,aby byli trošku plní a furt tě nechtěli?Hrůza,já dnes taky vstávala co hodinu,ale najíst jsem jim dala jen 2x,jinak stačilo vždy pohladit,byli totiž odpol po vycházce u našich sami a asi se báli,jestli jsem je někde nenechala,popletové.
No my začali s mrkvičkou,pak brokolice-tu mají nejraději-a pak jsem jim to vždycky řízla cuketou,byly zadara,no a pak brambor a pak už co bylo k mání 😉
Jo a gratulace k 6 měsícům!!!
Kači to je dobrý,že těžítka,tos mě rozesmála 😀

simonac
12. lis 2008

tindra --díky za gratulaci 😉 uvidíme jak jim dnes pujde zelenona ze skleničky, pak písnu

marrha
12. lis 2008

Ahoj holky...

Kuželko gratulace k chození 😵 ...ale nechci tě strašit, ale není o jak píše kačka 😀 .určitě Ti nezačne vegáč...je t ještě horší, když chodí..a vlezou, vylezou všude...nic neudělám...pořád mi někdo stojí za zadkem apod... 😀 😀
Dani určitě potvrdí 😀

Simi gratulace k půl ročku...to to letí si vzpomínám jak jsi rodila 😕 😅

s příkrmy jsme to dělala jak Tindra...v poledne měli příkrm, jinak pořád mléko..kaš mi nechtěli, takže jsme to měla vyřešené...
koukni na stránky kojeni.net myslím, že už to tu dávala Kačka..a je to tam dobře rozrpsané co se týče příkrmů.. 🙂

hancas
12. lis 2008

ahojky maminky jak se vám žije s dvojčátkama a jak to vše zvládáte???

simonac
12. lis 2008

hancas --s dvojčáky to jde,ale když je k tomu ještě třetí svišt to je teprv parááááááádička 😉

hancas
12. lis 2008

simonac---takže 3 děti.taky přemýšlím o třetím můžu se zeptat jak jsou děti staří??

krista
12. lis 2008

hancas • Včera ve 20:53
ahojky maminky,jak se vám žije s těma prckama????já mám 10 měsíční dvojčátka kluka a holku a musím říct že bych je neviměnila za nic na světě za jedno dítě

halkac
autor
12. lis 2008

Simi - my začali zeleninkou v začátku července...nejprv jsem dávala samotnou mrkev, po třech dnech jsem vystřídala a zkusila samotnou brokolici...Pak už jsem to míchala a kašlala na zkoušení, děti většinou z ničeho problémy nemívaly. Takže jsem míchala: mrkev, brokolice, cuketa, petržel, brambor, rýže - to jsou nějčastější zeleniny, co dávám dodnes, pak jsem přidala patizon, hrášek, kukuřici, fazolky, pohanku.

Po měsící zeleniny jsem začala dávat ovocnou přesnídávku. A s ní zároveň i kaši na večeři...i když já vždycky dám 200 ml mléka a do toho tři odměrky kašičky rýžové, takže se to jen jemně zahustí, ale normálně se to pije z flaštičky.

No a 21 dní po zavedení ovoce jsem začala tu přesnídávku míchat s bílým jogurtem...A tak to máme dodnes. Přemýšlím, jak dál obohatit jídelníček🙂

Markét - pláštěnka dorazila, díky 😉 Jo a nemyslela jsem, že začne vegáč, spíš, že už se s nimi nebude muset tahat, ufff.

halkac
autor
12. lis 2008

Tindro - u nás je to podobně, když zmizím večer z dohledu, budí se furt v noci. Už ani nepřemýšlím, že bych si vyrazila třeba do kina nebo do divadla - i když bych se vrátila třebas v deset, měla bych pak zbytečně noční šichtu... Zatím chodím dvakrát týdně na ten spinning (ale odpoledne) a to dětem vůbec nechybím - jedenkrát jsou u babičky a jedenkrát s taťkou. Ale večer mně chtějí mít doma☹

kuzelka
12. lis 2008

Ahojek, tak mi to ted usnulo 😉
no jo chodící děti, to je jiný kafe 😀 ale jsem ráda, oni se ted i trošku zklidnili s tím řvaním, snad to není jen dočasné a snad jsem to nezakřikla 🤐
simi my jsme začínali bramborem, pak mrkev, brokolice a pak už jsem jim to míchala všelijak... petržel, cuketa, kedlubna... akorát nedávám květák - to pak B. řvala celou noc 😒

tindra
12. lis 2008

holky a vaříte puding? sem si říkala,že bych ho uvařila ve vodě a pak řízla jejich mlíkem,blbost?s hroznovým cukrem?Dostali ten od Nestle,ale ty 4 100ml kalíšky stojí 70,-takže to měli vážně jen na ochutnání od návštěvy 😀

gapka.h
12. lis 2008

ahojky,

tak u nás se ranní vstávání trochu protahuje...vstávali v6.45h 😉 Pak vyrazili do města na kafíčko,vydrželi na klíně ...ani necekli 😉 😉 Holky,já mám nohy až někde... ☹ ☹ ☹ jsem na ně celý týden sama,mamka dojde v pátek odpol. 😉

kuzelka-to musí být šrumec..no jsem zvědavá,kdy začnou naši!!!To mít vrtulu u ř....,že jo???To nám teprve začne!!! 😉

Simi-gratulace k 6.měsíci 😀 😀 😀

Halkac-já to zkusila s tou skleničkou,trvá jim to déle a pojí toho méně...mají více práce.....Ale budu to zkoušet 😉
Jo a zkusila jsem jim dát rohlík...první olízli..pak do toho ďobali a cucali to,všude drobku!!! 😉 😉

...a s tím,že zmizím,tak to je u nás řev.Teď mi hlídala před obchodem známa a Kubíček se teda předvedl.krokodýlí slzy...došla jsem a klid 🙂 🙂

Tindra-já bych to nedávala....je to těžké do žaludku

halkac
autor
12. lis 2008

Gapko - a jak ti sedí na klíně? Oba? Nebo druhého držel v restauraci ten, s kým jsi kafíčko popíjela?

gapka.h
12. lis 2008

Kaci*-jo jo,držela ho kámoška...sama bych to nezvládla...ještě nesedí 😉 Potřebovali pořád něco...házet na zem věcia zvedat..to je teď naše 😀

halkac
autor
12. lis 2008

No však...my teď máme sraz s kamarádkama a jejich stejně starýma miminama v hospodě a já přemýšlím, jak to mám udělat...samy děti taky nesedí, dvě na klíně sice udržím, ale pak je problematické pít kafíčko, že ano, ehmmm. Poradí zkušenější duomaminky 😀 ???

simonac
12. lis 2008

holky, já mám dnes nějakou depku, jsem hrozně unavená..., snad to bude zítra lepší 😉

daniellka
12. lis 2008

simi - ty normálně odstříkej do foroty a jednu noc,nebo aspon půlku,se vyspi.Manža jim to zvládne dát,ne?? Takhle často kojit,k tomu třetí dítko,abys nám nezkolabovala.šetři se,proboha.Děti tě ještě budou potřebovat a nejdůležitější je se trochu vyspat! 🙂

kaci - střídačka kočár,jídelní dětská židlička a klín. A podle hospody - my jsme s kamarádkou chodily do jedné hospůdky,kde jsme byly úplně v rohu,nikdo tam nechodil,takový hluchý místo,děti jsme tam daly normálka na zem. Vo co de,ne? Malá deka,2 hračky a je klídek. 😀

simonac
12. lis 2008

dani díky za radu,k ale to asi neklapne, oni ti naše malí tyrani nechtějí pít z flašky ☹

gapka.h
12. lis 2008

Simi-já taky.... ☹ ☹ A to je mám celý den sama a kočárkuju 🙂 🙂 potkala jsem tchýni jak vozila 😉
...já kojila pětkrát..,ale ty máš ještě třetí dítko... 😉 Byla jsem se ségrou-krmit kačeny...už nevím kudy jezdit!!!

...tak pa holky..dnes jdu brzo spát 😔 😔

egrzuz
12. lis 2008

Ahoj 😉

Kači, já je mám v golfkách a kdo zrovna nechce sedět, tak je na klíně 😀 😀 😀 Je, aby to nebylo u obou 😀

Dneska mi otesánci snědli activii višňovou, chtěla jsem si jí dát a oba měly hubičky jako ptáčátka, když viděly, jak jím a snědly mi ho 😀

Zítra zase školení. 😒

Jo a Jarýn už jí kousky, začal u tchýně, když ho hlídala minulé tři dny školení 😀

gapka.h
13. lis 2008

Jééééé,tak jsem tu první...přeji dobré ránko 😉

...už nebudu vzpomínat noc,ale od půlnoci děs...kojení už ani nepočítám 😠 😠 😠

Dnes opět na kafíčko...ale něž je navleču do těch bund ...to bude řevu!!!

Už ať je víkend a manža doma...a v pondělí je volno 🙂 🙂

hezký den