Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
27. lis 2008

Ahoj holky...

včera mi to vůbec nevyšlo sem zajít...musela jsem něco řešit...

něco jsem zběžně dočetla....
Zuzi..je mi líto, že manža musí odjet...určitě to zvládneš, jsi holka šikovná.....já jsme posera, nedala bych to ani náhodou...

Kačko je mi líto tatínka, sna bude brzo všechno OK...

ji nak paní na úklid by koola, ale mám takový blok, že bych tu nikoho nesnesla, aby mi tu uklízel..to si radši po troškách udělám sama, nebo budu žít v bordelu 😀 😀

halkac
autor
27. lis 2008

Tu se ještě furt ječí a nespí - růžové dítě stojí v postýlce a výská. No sranda...

Zuzi - já bych nedala hlídat děti někomu cizímu, jen bych si nechala od cizích uklidit 😉 Ale taky bych chtěla někoho solidního a ověřeného, tak nevím, jak k takovému člověku přijít. No možná by se to tchyni taky nelíbilo, ale vzhledem k tomu, že mi ona s úklidem nepomůže, by jí to vlastně mohlo být srdečně jedno🙂 🙂 🙂

Hmmm, tak tatínek nevydržel a rozchcechtanou Madí přinesl do obýváku, aby si ještě pohrála 😀

tindra
27. lis 2008

ahojky,já chodila uklízet v 18 když jsem byla v Anglii, u některých to šlo odfláknout,ale většinou jsem si to netroufla,nejhorší bylo žehlení 😝 ale mám praxi jak uklidit za co nejkratší dobu co nejvíc,ale to se mi to kecá,máme maličký 2+KK 😀 Tím ale netvrdím,že tu nemám vrstvu prachu 😅 jen vysávat musím každý den po jejich snídani 😠
Zuzi kamoška v nich vozí 3-leté dvojky,spíš počítám,že se rozpadnou,po ježdění na těch šílených chodnících než že by se do nich nevlezly děti 🙂
Kači no snad už spíte,my spali dnes hned po daní do postýlky,sem hleděla,nestihla jsem ani pořádně uklidit po koupání 😀

daiquiri
28. lis 2008

Zuzi, a jsou ty zkoušky těžký? Z čeho všeho se dělají? Moc držím palce!

My taky přemýšleli do budoucna s nějakou výpomocí, třeba se žehlením, žehlím a peru každý den 🙄 Úklid zatím stíhám, ale to proto, že jsou děti malý, až budou lízt a budeme přikrmovat, do toho dva psi, bude hůř.....

Já jdu dneska za manželem, jsem zvědavá jak bude vypadat 😀

daiquiri
28. lis 2008

Jo a díky za tip, vyměnila jsem savičky a už nám lahvičky netečou 🙂

marrha
28. lis 2008

Ahoj holky...

Verun ted jsem četla o manželovi..chudák...držím palečky at je co nejdříve fit 😉
Zuzi..budu držet palečky ale zkoušky zmákneš, jsi šikulka....a taky by mě zajímalo z čeho se tam dělají zkoušky? 😕

Naši ještě chrní....já už z postele vylezla, jsem už 2 týdny nemocná..a nějka se toho nemůžu zbavit...a když ležím je to horší...

já měla lahvičky Avent, ale ty savčky jim pak přestaly vyhovovat, přestali z toho pít...tak jsem koupila od NUku na širokou láhev, jsou jinak tvarované a dírka není nahoře, ale jakoby z boku a ty jim sedly, takže od 2 měsíců je máme....pasují na ty Aventky, nechtěla jsem kupovat jiné lahvičky, protože Aventovských jsme měla hodně, tím, že jsem nekojila a nejsou zrovna nejlevnější, že jo 😝

gapka.h
28. lis 2008

Dobréé ránko 🙂
...včera jsem vyduchla...nešla mi myš na počítači...byla jsem pěkně nervózní,že za váma nemůžu...to je.ale závislost,že???Manža už říká,že ať sem večer nechodím..nebo tu zase ztvrdnu!!! 😉

Zuzi-ať dobře zvláneš zkoušky,ale ty to uděláš,jsi šikulka!!! 😉

Kaci-mám dotaz,pijí ti děti už z těch sacích hrnečků???Já to dnes zkoušela,ale ještě moc neví co s tím.Kuba si párkrát cucl 😉 A co jim dáváš??Já zkusila vodu 😉

...dnes jdu opět na stojáka na kafčo s tetou 😉 Odpol. dojdou popřát Ondrovi ségra a moji rodiče,když má v neděli ten svátek 😉

...jo a já s nima ještě včera navečer stihla i trochu uklidit,ale opravdu rychlovka 😉

pa

daiquiri
28. lis 2008

Markét, a proč jim přestaly ty savičky vyhovovat? To je radost být nemocná s dětma na krku co? 😝 Takový ty časy, kdy si člověk mohl zalézt pod peřinu, vypotit se a odpočívat jsou dávno pryč viď? 😒
Včera už mi volal, ukecal sestřičky na mobil, mluvit může - škoda 😀 😀 😀 - jen nesmí kouřit, což je pro něj šílený trest, a dostává mixovanou stravu. Aspoň zhubne 😀

marrha
28. lis 2008

Verun 😀 😀 😀

třeba se odnučí kouřit 😀

nevím..prostě z nich neuměli pít, z ničeho nic...pořád jim to z té pusiny jakoby vyklouzávalo..nevím jak jinak to říct, jako by je neuměli chytit..., ale předtím z nich pili, tak jsme nevěděla kde byl problém, vyzkoušela jsem snad skoro všechny velikosti Aventových saviček...bya jsem ztoho neštastná...nakonec jsem zkusila koupit savičky úplně jiného tvru a ty jim sedly 🙂

tindra
28. lis 2008

Ty savičky od Nuku sedí na Avent?Já tam zkoušela od MAM,ale teklo to(špatně nasazené?)chtěla jsem tím dávat kaši,aby si to mohl Luky držet sám,mlíko zvládne(většinou)ale kaši dostával z velké skleněné a ta jak je úzká,furt mu padala z ruk,tak ho krmím já
Dai tak třeba přestane kouřit 🙂 já si nedovedu představit mojeho manžu jak nehulí.Ani kvůli klukům nepřestal 😠 sice jen na záchodě ale i tak to smrdí.Já přestala ze dne na den a šlo to,tak ať mi netvrdí,že to nejde 🙂 (ale já měla v bříšku dva andílky 😉 )
Škoda že už nepřikrmuješ,mohla bys doma dělat jídlo všem zaráz,teď budeš mixování na něm jen trénovat na pak 😀
Gabko,já dávám klukům vodu(tou jsme začali) a teď čaje ovocné a heřmánkové z těch bílých násosek Avent,napřed jsem koupila zelené,ale to zvládl jen Máťa a pak nám kamoška dala bílé a v poho, od 9.měs.
Marky,to je hrůza,mě stačilo,když mi píchalo v uchu,sem myslela,že umřu,jak do toho kluci začali řvát....tak ať se z toho brzo dostaneš!

marrha
28. lis 2008

Marti.jj z toho NUku tam sedí....když třeba silou ztáhneš, tak se lehčejí vyndá než origo Avent, ale děti z toho pijí přes rok a ještě mi to nevytáhly..a to pijou už sami....

já taky řestala ze dne na den 😀 , ale chlapi to mají asi jinak...můj teda nikdy nekouřil, ale švgr slibovl už tolikrát, že s tím sekne a stejně nepřstal...
a na záchodě??? to bych asi nesnesla.....bud by musel chodit před barák nebo na balkon pokud by byl 😀

daiquiri
28. lis 2008

Haha, Markét a Tindra, tak to byl dobrý vtip 😀 😀 😀 To už zkoušel snad 100x 😀 Prý teď může tak tři cigarety denně. Tak já taky přestala v těhu, teď si občas dám, takže mlčím 🙄 U nás se kouří jen na balkoně, v předchozím bytě jsme kouřili doma a to pak smrdělo i mně jako kuřačce. Nemá ráda zahulené prostředí.
Prý mám přínést jogurty a přesnídávky, pak může i omáčky s měkkým knedlíkem. To jo, budu mít doma třetí děcko 😖
Makét, to je zvláštní co? Když jim to nejdřív jde a pak ne. Nám naštěstí sedí, snad nebudeme muset kupovat jiný ani do budoucna. Hrozný jak ta Beba lítá, a to já jim aspoň jednou denně můžu dát svoje, ale ty jsi to měla úplně komplet jen UM ☹

simonac
28. lis 2008

ahojky holky,

dai - manžovi držíme pěsti at je co nejdřív doma 😀

kouření - já nikdy nekouřila, můj za svobodna i 20 denně, pak se narodil petřík a přestal ze dne na den a od té doby si nezapálil 😀

jinak lahvičky mi pořád nechytneme žádné, ještě že pořád kojíme 😉

dopo si děti bere tchán a já si jdu s tchýní vybrat vánoční dárek - sama si netroufne, prý všechno máme, tak mám jít s ní, tak držte pěsti at to zvládneme 😉

dnes jim zkusím dát ochutnat bílou hallandii tak pak písnu jak chutnala 🙂

ajiik
28. lis 2008

Ahoj holky,

jdu k vám naradu jestli můžu. Začali jsme s příkrmama a chtěla jsem se zeptat. Kluci měli mrkvičku a teď brokolici, ale ta Tomíkovi moc nejede 😠 ale Fíďa baští pěkně 🙂 Pak chci zkusit mrkvičku s bramborem a kdy můžu dát už i maso? Po týdnu nebo později? A ovoce až asi po zelenině? A jak to u vás probíhalo. Já je dala do vajíček a tak baštili, ale chtěla bych jim to dát v poledne a kluci spinkají a pak až se zbudí, tak jim dám příkrm a pak mlíčko. A mám strach když jim pak dám zeleninu v poledne, že budou řvát hlady. Mlíčko mají kolem půl druhý. Tak jestli mě můžete poradit jako zkušené mamky.
A ještě jogurt od kdy? A jakej dáváte třeba activii?

Moc to nestíhám k vám chodit někdy jsem ráda, že jsem 😠

tindra
28. lis 2008

Ahoj Ajiiku,no řada z nás se řídila podle www.kojeni.net (holky mám to dobře?tenkrát jsem si to vytiskla,tak snad paměť slouží)tam je postup i jak zavádět příkrmy i co jak děti můžou a kdy,zdá se mi,že je to tam celkem rozumně.někdy v takových Betynkách a tak je to na hlavu,ale tady to vypadá celkem dobře zpracované.
Maso bych určo ještě nedávala,napřed zeleninky a ovoce.Po příkrmu zkus ještě mlíčko,aby se ze začátku dojedli(teda u nás to už Luky nechtěl a Martínek mlíko nepije přes den vůbec,takže nejsem ta co správně radí 😀 )ale většinou si děti ještě sosnou"svého" než si 100%zvyknou na něco nového.My jedli ze začátku v lehačkách a jak si trošku sedal i Martínek(Luky seděl už dřív)tak jsem pořídila jídelní židličky.
Tak se drž a zajdi častěji 😉
a jogurt dávám Olmu BIO,ale holky většinou Holandii 😉

marrha
28. lis 2008

Ajiiik ahojky...

já zaváděla maso až měsíc po zelenině...i když vtěch příkrmech je už od 4. měsíce..mudr mi to nedoporučila...
a jak píše Tindra..já musela u obou ještě po příkrmu dává hned mlíko....a postupně jsem jim množství snižovala až jsme se doprcovali třea jen na 50ml mlíka a pak sjem ho přestávala dávat úplně a nahradila to čajem....
ale u té starší to bylo všechno jinak...od začátku už měla příkrmy bez mléka 🙂

a jogurty jsem dávala activii, holandii...tyhle mi doporučila mudr...ale každá radí jiné značky....ale Holandií určitě nic nezkazíš 😉

ajiik
28. lis 2008

tindra: díky určitě na to juknu. Mlíčko po zelenině dostanou jinak by mě asi sežrali 😅 a jogurt mohou už teď když jim jsou 5.měsíců? Jsem ztoho trochu zmatená páč někdo už dává maso teď, tak nevím.

ajiik
28. lis 2008

a ještě jsem se chtěla zeptat kluci jedí až ráno, ale občas v noci jsem jim dala čaj a slyšela jsem, že se to nedoporučuje kvuli ledvinám a játrum. Je to pravda? Tak radši jsem už dneska nedávala ať nemají problémy.

gapka.h
28. lis 2008

ajik-jo jak píše marki,tak jsme se zhruba řídili 😉 Já ještě kojím....Maso jsem dávala až ukončený 8.měsíc..
první zelenina,pak přesnídávka,kaše a jogurt...Já dávám z jogurtů..ZOTT-ten velký 400g-pojí mi ho na svačinku odpol.celý 😉

...Simi..tak co jsi vybrala,pochlub se??? 😉

simonac
28. lis 2008

ale koupila, jsem si košilu a třítvrtákové manžestráky - tchýně se plácla přes kapsu, ona chce hodinky a výběr nechá na mě - tak to je celkem v poho, dívala jsem se a mají krásné i kolem 1.000 😉

egrzuz
28. lis 2008

Ahoj holky, díky za podporu a držení palečků, budu to pozřebovat. 😲

Zkouška se dělá písemná z účetnictví, daní, ekonomiky, zákonu pohřebnictví, bezpečnosti práce, patologie a hygieny a to stejné je na ústní. 😕

Zítra večer písnu, jak jsme dopadla. Všichni tak dneska spí a jdou pařit, jen já musela domů 😒 😒

Kači, dneska nám přednášel majitel pohřební služby z Velmezu 😀

Krásný, klidný večer, zítra si v klidu dočtu 🙂

simonac
28. lis 2008

zuzu - tak 3x tfuj, tfuj, tfuj - nevím, jak napsat plivnutí pro štěstí 😀 😀 😀

tindra
29. lis 2008

jejda Zuzi a to ses všechno naučila teď nebo předtím už "jelas" v účetnictví a spol?
Držíme s klukama palce,právě jsem jim to vysvětlila,ale oni si chtějí jezdit s autíčkama 😉
nemáte někdo typ na dárek pro 17 a 15 leté puboše?Vůbec nevím co neteři a synovci 😖

simonac
29. lis 2008

ahojyk holky,

tindra - tak to fakt nevím, tam už je fakt každá rada drahá 😝

manža jel s petou na tréniknk - hokej, a já si dám kafíčko a jdu uspat prcky, dnes jsme měli jet ke kamošce do bzence, taky má dvojky, ale jsou nachlazení, tak se návštěva odkládá na neurčito ☹

ještě dnes chci mrnout na Mmb a objednat prckům nějaké hračky, doufám, že do vánoc dojdou, nesehnala jsem tady u nás hudební stoleček, ani aktivní chodítko, tak tam to snad seženu,co máte koupeno vy , pro prcky???

marrha
29. lis 2008

Ahoj holky...

u nás se dnes bantovalo od 5.30..lítala jsem od jednoo k druhému, pak třetímu....kolem půl 7 se mi je podařilo všechny ještě přesvědčit, že se má ještě spát...a vstávali až ted 😀 ..já s evyloupla v 9, ale jak pytel praštěná....v noci se mi dálo, že někdo klepe na dveře, pak jsem nemohla zabrat, protože jsem už poslouchala kde jaký zvuk..jsem posery..bych nemohla bydlet někde na samotě u lesa 😀 😀 😀

Marti...tak to netuším...to už je lepší se domluvit přímo s něma...pokud ujíždějí na PC, tak nějako hru nebo něco podobného..sama bych si určo netroufla..... 😉
my jsme tohle zrušili....dáváme si jen u nás doma dárky..a mojí mamce a tchánovi vždycky nějakou flašku, tím se zavděčíme u nich nejvíc..ale sourozence, neteře atd..jsme vypustili už dávno...je nás už hodně...stejně co chci koupit dětem, tak jim to koupm sama a stejně z toho nemají rozum..dárky nosí ježíšek..neví od koho jsou, jestli s epředvedla ta teta nebo druhá.... 😅

marrha
29. lis 2008

se omlouvám za chyby..., ale blbne mi klávesnice a píšu ve spěchu a pak to tka vypadá..měla bych to po sobě číst, než to odešlu 😝 🤐 😀

daiquiri
29. lis 2008

Tindra, já ti nevím, ale pubošům bych se myslím asi nejvíc zavděčila penězma v obálce, nebo poukázkou do nějakýho nákupního centra ať si sami vyberou co chtějí. Je to blbý, ale co jinýho...

Nám dneska pustí taťka, včera jsem za ním jela hodinu přes ucpanou Prahu, táhla tašku dětských přesnídávek a jogurtů, tak to bylo trochu zbytečný. Musím vymyslet co mu budu vařit 😖

My jsme dneska vzhůru od 5:30, mohla jsem ještě spát, mám tu mamku, ale jako naschvál ne a ne zabrat...

daniellka
29. lis 2008

jejda,jedenkrát jsem nedočítala a zrovna mi uteklo,co je s manžou daiquiri?? copak se mu stalo?? 😅 😕 Snad ne nic vážnýho..

půuberťákům bych taky dala poukázku nebo třeba cedéčko nějkou musik,v obchodě ti řeknou co frčí,ale je torisk..radši prachy nebo poukázku.

já teda taky přestala ze dne na den kouřit,asi půl roku před těhu a pak jsem zase začala,blbeček,no 😖
DOma se ale nekouří,balkon mám v dětským pokoji,tak hulím jako fabrika jednou za 14 dní,když si jdu sednout na kafe nebo 1-2 přes den na balkonku.. Na záchodě to by mi teda vadilo,to je strašnej puch..Stačí mi,když někdo pod námi hulí na záchodě a větrákedm se to nacucne k nám a smrdí mi to doma 😝

Co dneska děláte,dkyž je tak hnusně??

daiquiri
29. lis 2008

Dani,trochu kuriozni uraz😀 Dostal bowlingovou kouli do obliceje.Mel zlomeny ty kosti pod okem,tak musel na operaci.
Jee,to jsem rada,ze tu nejsem jedina kuracka🙂Ja si taky nadavam,ze jsem to znovu dala do pusy,kdyz jsem cele tehu vydrzela.

gapka.h
29. lis 2008

Ahojky,
...jen na skok.. 😝

Zuzu-držím palečky,to máš zkoušky pomalu jak na střední,co??? 😉

Danielka-já dnes byla dopol.dokoupit nějaké dárky a odpol.jdem ke kámošce do kouta..tak aspoň strávíme nějak venku to hnusné počasí...je tam jak 5h navečer...hnus ☹ ☹

marki-..mi ty noci pořád stejně dokola...nic moc.Oba by chtěli být pořád u mě...nevím,jak se z toho vymotat 😉

pa