Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
8. dub 2010

Zuzi my máme klíšťovku naočkovanou a měli jsme už i loni, kluci jsou narození leden 2007 a říkala Mudr, že je vše o.k.

daiquiri
8. dub 2010

Zuzi, to je jak kdy, někdy nespí vůbec. Včera Barča spala asi 45 minut, pak se vzbudila, bulela, hovínko rozmatlaný všude 🙄
Ale i když včera spala málo, tak stejně večer řvala, nemá to na to nějak moc vliv.
My máme ložnici malou, postýlka by se tam už nevešla 😖

Jinak závidím dovolenou bez dětí, docela bych si od nich potřebovala na chvíli odpočinout 😖 Nechci se rouhat, ale když mi v lednu trhali ty mandle, tak jsem si nejvíc odfrkla 😉

egrzuz
8. dub 2010

Dani, díky,já si taky myslím, že je to ok. 🙂

Veru, já si taky říkám, že si půjdu nechat vaříznout tu pupeční kýlu, abych si odpočinula a tatínek viděl tu práci celý den kolem dětí 😀
Aha, tak u nás to vliv má, večer tam sice musím být s ním, ale za 5 min spí. dneska nespal, takže ho musím hlídat v autě , aby neusnul a večer mám klidnou ordinaci 😀
Já už se holky taky moc těším na tu dovču, asi se mi bude stýskat, ale potřebuju si odpočinout, no která z nás né, že?

ajiik
15. dub 2010

Ahoj holky, mám na vás prosbičku. Týká se to moji kamarádky. Má taky dvojčata holčičky v červnu jim budou dva roky a má snima problém, že ji špatně spinkají v noci a jedna se ji po obědě budí po 30min. V noci mají hlavně Vaneska vztekací pláč a už si sní nevědí rady. Dostane mlíko i čaj, ale stále řve.
Já ji neumím pomoci mě kluci už teď spinkají dobře i když se taky zbuděj v noci. Dneska jsme taky měli Tomáška jak se v noci vztekal a včera přes den taky, ale dneska už je zase v poho. Ale kamarádce to trvá už tak 2 měsíce. Co myslíte? Já ji psala ať zkusí Vanesce zrušit po obědě spaní a třeba se to urovná a pak ať to zkusí znova.
Holky díky za rady co napíšete.

daiquiri
15. dub 2010

Ajiik, docela s kamarádkou soucitím, protože mi řešíme něco podobnýho. Hlavně teda večerní spaní. To je děs. Barča ječí jak siréna, Pavlík se pak přidá. Zkusili jsme fakt vydržet, nechat je vyřvat, ale já to nemám ráda, nehledě na to, že to stejně nepomohlo. Kolikrát skončila Barča - větší řvounek - u mě v posteli. Poslední dobou to děláme jinak, děti s náma jsou u televize, cca do desíti, pak když už jsou hodně unavený, tak je dáme do postýlek, většinou už padnou a spí. Vím, výchovný to není, ale nevím jak to jinak vymyslet.

A spaní po obědě s tím u nás společný nemá, včera nespali po obědě, nechtěli, ale večer stejně nechtěli usnout, takže tak.... 🙄 Možná je to jenom období, doufám, že to přejde ☹

daniellka
15. dub 2010

ajik - těžko radit, každý dítě jiný a proběhlo to asi všude.. Jediný co bych teda nedělala je zrovna to zrušení poobědovýho spaní u holčičky, jestli si děti úplně rozhodí, jedno bude přes den spát druhý ne, pak jí večer jedno bude klidný druhý řvát únavou, každý usne v jinou dobu, to se z toho zblázní úplně, ušije si na sebe bič.

ajiik
15. dub 2010

Holky díky moc. Dani to máš pravdu to mě hned neseplo. Mě se taky 2x stalo, že Tomášek nechtěl spinkat po obědě a pak byl úplně vyřízenej, ale teď ( ťuk, ťuk, ťuk ) zatím je vše ok. Zatím si neumím ještě představit, že by kluci nespaly po obědě, tak snad jim to spaní vydrží co nejdýl.

Holky ještě se zeptám do kdy jste dávaly kaši na noc? Klukum dávám normální večeři a pak po koupání dostanou kaši. Kluci se na tu kaši těšej dneska mi Tomášek i chystal lahvičky 😅 ale zase se bojím aby pak neměli přecpaný bříško. Večeři jim dávám lehkou někdy studenou a někdy teplou. Snažím se to střídat.
A ještě jak vaše zlatička mluvěj. Mě kluci nechtěji a ještě ani nočník nechtěji 😒 když jim řeknu o nočníku, tak Filípek kroutí hlavou, že neee a Tomik se začne rozčilovat. Čekám až bude teplo a zkusím je nechat běhat bez plíny. Jinak nevím jak je to naučit a nutit je taky nechci, aby pak neměly mindrák.

simonac
16. dub 2010

ahoj holky

ajjik - tak u nás je to stejné jako u tvé kamarádky, děti budou mít v květnu 2 roky a doposud jsme se v noci nevyspali 😒 , martínek ten spí jakštak, ale kristýnka - to je fakt hruza - od půl desáté v noci až do rána plače, vzteká se...už jsme vyzkoušeli kde co, ae nic nezabralo, ani homeopatika na zklidnění od paní doktorky

tindra
16. dub 2010

čaute, gratuluju k prvním krůčkům opozdilcům 😎 jen aby se ti teď nerozběhli moc rychle,jak na to nejsi zvyklá,pozor na auta 😀 😵 - myslím to samo v dobrém 😉
jinak se spaním u nás taky hrůza, manža nervuje že kluky poslouchat nebude,tak musím s nima počkat než usnou,jinak bych je taky nechala vyřvat, no je zajímavý,že když není doma tak nikdo nekřičí z postýlky, že chce maminku 🙂
Plinku už Máťa neche ani ven, zato Luky zase neche slipy, jedině s kočičkou,ale tu stejně do 10min počůrá,takže brečí,že kočička brečí,že je mokrá, no stojí to za to? Až bude teplo,bude běhat bez,ale je to úleva jen jedny plinky, ty monomaminy si nemaj na co stěžovat,že jo.
A v mluvení teda naši chlapci vynikají,ale já osobně bych dala přednost,kdyby raději jedli 😀 Máťa má 9,4kg, včera jsem ho byla převážit u dr,jeslti ještě nezhubnul,ale ne, za 3měs přibral 30deka 😠
ajiiku a nejsou to prostě jen zuby?stoličky?utěšuj kamarádku,že je to jen takové období,že to přejde, já si to říkám už od narození,jen třeba u vztekání mi to nepomáhá, to už jaksi asi nikdy nepřejde, bo když se nevzteká jeden,tak druhý a když je klid tak Máťa někoho kousne ať je aspoň trošku vzrůša 😉
A musím se pochlubit, už jsem měla druhou hodinu angličtiny, sice doma, když kluci spí,ale i tak je to bezva,udělat něco pro sebe.Musím to trošku oprášit až půjdu na podzim shánět zaměstnání 😀

egrzuz
16. dub 2010

Ahoj holky,
Ajjik, nám brečí v noci Jarýn skoro rok, začalo to po pobytu v nemocnici. Má hodně živé sny a asi jsou to ty noční děsy, ale poslední dobou se to zlepšuje, někdy je to horší, někdy se probudí jen jednou (teda včera) to byla paráda. Ale většinou se budí několikrát za noc, třeba po 30min a nejde utišit. Prý to přejde samo, tak už čekám rok a nic

U nás je to tak, že když Jarýn nespí po obědě, večer jde stejně jako Kristýnka v 8, která po obědě spí 2h, takže nejsou rozhozený.
Horší je, když nespí K po obědě a J se dá 30 min, to nemám potom klid ani po obědě ani večer.

Jinak s mluvením je u nás na tom lépe Jarýn, ten už mluví pěkně(až se mi točí hlava), Kristýnka má občas svojí řeč, ale snaží se. Ale ty plíny ☹ těch se snad nezbavíme.

egrzuz
16. dub 2010

Marti, jsi dobrá, že v době svého volna se drtíš AJ.

simonac
16. dub 2010

marti - já se taky snažím oprášit angličtinu, zatím jsem ve fázi hledání vyučujícího - a asi se z této fáze zas tak rychle nedostanu - chtěla bych si dodělat ještě nějaké zkoušky a pak třeba doma vyučovat aj 😉

u nás mluví martínek - snaží se vše opakovat a když něco zakřičím na Petu, atk on to po mě opakuje a je to fakt paráda 😀 , kristý ta říká je n auto, mam- to je maminka a ta - to je tatínek,

egrzuz
16. dub 2010

Simi, to je stejně zajímavé viď, že ty kluci to holkám natřeli v mluvení. U nás je lepší na pohyb Kristule, ale J na mluvení.
Simi, dobrá fáze, já nejsem ani tam 🙂 ale zase se chystám jít cvičit na trampolíny, ale moje fáze je , že hledám parťáka 😀

tindra
16. dub 2010

zuzi co to je cvičení na trampolíně?to neznám....ale hned bych to šla zkusit, když si vzpomenu na léta bez dětí a dovolené s aerobikem, to byly mejdany 😀
jo a uklidnění od kamarádky,co má 4 leté dvojky, prý už spí celou noc 😎 tak ještě dva roky a je to 😅
no a s tou AJ to tak žhavé není, sice mám FCE a státnice,ale gramatika mi nikdy nešla,takže učení někoho prostě nehrozí, já můžu jen mluvit, no jo, to jsou ty, co mládí propařily v Anglii a nevěnovaly se učení gramatiky,jen kecali s chlapama 😀 😵 😎
a zkoušela jsem mluvit na kluky, jen zakroutili hlavou a šli si hrát jinam 😀
simi - můžem si psát anglicky 😉
jo a dnes padli kluci za vlast, utahaly je sestřenky, to jsem zvědavá,jeslti jim to vydrží do rána

egrzuz
17. dub 2010

Ahoj Marti,
říká se tomu jumping a je to teď moderní🙂) Cvičí se na malinké trampolíně, každý má svojí. Prý je to docela mazec, ale myslím, že to může být fajn. Mrkni na www.jumpingstudio.cz, jsou tam i fotky.

Musela jsem se smát s tou propařenou anngličtinou, já chodila po maturitě na jazykovku a rok jsme proklábosily s holkama v kavárně, takže toho moc neumím.
Neuvažovala jsi o angličtině pro děti, kámošky tady chodí , jsou to hodiny už pro malinké děti. Já nevím no, když neumí pořádně česky, jeslti je učit aj.

Včera Jarýn nespal po obědě, takže jsem večer měla od 19.45 klid, nádhera 🙂

daniellka
17. dub 2010

tindra - ty jsou kluci velký šikulky, jak s plínama tak s mluvením. U nás ta jejich řeč, já tomu furt říkám hatátitlá, něco řeknou hezky a něco strašně, celej den je s manžou opravujem, no snad to přijde samo..
S angličtinou jsem taky ve fázi hledání, nejlépe rodilého mluvčího na jednou týdně třeba u kafe,/piva , dokonce jsm si tu na koňovi založila i téma. Škoda že nejsi z Brna, já právě mám taky státnici, ale kompletně tahám slovíčka z paty, všechno jsem zapomněla, potřebuju jen rozmluvit, ne sedet nad učebnicema. a občas opravit gramatiku, někdy s těma jejich hroznejma časama a podmínkama mám problém. Ideální by bylo právě tak skupinka 3 lidí, aby to nebylo fádní a drahý.

holky to vás lituju, s tím spaním dětí. u nás kluci spí celou noc od 4 měsíců, do toho vždycky bývá nějaký odbodí, kdy plakali nebo se z různých důvodů budili, ale to zase samo přešlo.. Tak snad vám to brzo přejde, no.. držím palce.

tindra
17. dub 2010

Zuzi to vypadá skvěle, hned bych to zkusila,ale tady je to 100 let za opicema.....takže nevím kdy se něčeho podobného dočkám
Dani škoda, mě by se v Brně taky víc líbilo než tady,máme stejný problém a navíc by si kluci mohli spolu hrát zatímco my by pilovaly anglinu
No a když bude ve školce,tak podle učitelky bych tam kluky šoupla,ale napřed bych si ji teda poslechla a koukla co s dětma dělá, bo některé co jsem slyšela je škoda peněz...teda samo jeslti vůbec kluky do nějaké školky vezmou, příští týden máme tady zápis.

daniellka
17. dub 2010

tindra ty jsi z Hodonína nebo se pletu? Kamarádce brali do školky holčičku už loni a prý no problem, kapacitně to tam zvádají. tak držím palce. jinak u nás katastrofa, nepřijali je, budem se odvolávat.

tetes1
21. dub 2010

ahoj holky,
pokaždé jsem si šla k vám pro radu,tak jsem si říkala,že alespoň trochu splatím dluh a hodím odkaz na něco co se mi moc líbí,ale asi to u vás bude věkově už pasé. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16725373&tab=2

tindra
26. dub 2010

Ahojky, tetes díky, naše velikost to je🙂
Dneska jsem byla u zápisu a bylo mi doporučeno platit si školné od září (2x 300,-)aby je v lednu vzali na celý den i když nenastoupím do práce....tak nad tím uvažuju....Máťovi se tam líbilo moc, Luky ztropil scénu,že nejde dom, no klasika,ale až je tam šoupnu,to bude zase obráceně 🙂 No ale 100% to stejně není, až podle dětí a vzhledem k tomu,že jsme tam byli dneska v 10 a byli jsme 36 a 37, za náma fronta maminek a berou 26 dětí,tak ta šance je asi .....

fiallinka
7. kvě 2010

Baby, vy už tu snad vůbec nechodíte 🙂, a já jsem se vám chtěla pochlubit (viz profil) a poprosit o držení palců 🙂

daniellka
7. kvě 2010

fiallinka tak to je krááása!! palce držíme a hodně zdravíčka, ať se kulíčci hezky vyklubou 😀 😎

daniellka
7. kvě 2010

chtěla jsem napsat Kulíšci 😉

fumarola
7. kvě 2010

ahoj fialinko, vzdycky jsem chodila na diskuse je nakukovat, bo mam sama 3 letou holku a 1leta dvojcata kluky,tak neni cas nejak prispivat.jen jsem ti chtela rist, ze ostatni mamky dvojcatek najdes na DVOJCATA 20008/2009; tak zatim a gratuliji ke dvojcatkum a a drzim pesti...🙂

fiallinka
7. kvě 2010

fumarola: ahoj, já to vím 🙂, ale holky tak trošku "znám" a kdysi jsem tu skoro patřila, tak ony vědí, proč jim to píšu....

daiquiri
8. kvě 2010

Jééé, fial, obrovská gratulace! Už jste si užili hodně zlého, takže teď to na sto procent vyjde! 😉
Teď nám musíš hlásit informace o kulíšcích, jak rostou a tak! 🙂

egrzuz
8. kvě 2010

No to jsou super zprávičky 🙂
Fiallí, moc moc držím palce a šíleně ti to přeju.
Jak píše Veru, musíš hlásit, jak se všichni máte 😉

simonac
8. kvě 2010

fialii - tak to taky moc a moc gartuluju a ještě víííííííííc držíme pěstičky at vše dobře dopadne 😉

tindra
8. kvě 2010

čauec, Fialinko už se těším na zprávičky, stejně jako holky, musíš nám všechno říkat🙂 ať se můžem radovat s tebou a držet palečky 😉
Dani nějaké novinky v Brně se školkama? Nám to řeknou až 17., tak jsem trošku nervóza, někdy mám pocit že by jim to fakt prospělo, hlavně když zlobí do stavu "nevím kdy přestat".Ale na druhou stranu se děsím toho,že nastoupím do pracovního procesu a už nebudu mít tolik času na mazlinkování a hraní s klukama.... 😀

fiallinka
8. kvě 2010

tož baby, jenže vy už tu skoro nechodíte kecat 🙂... no samozřejmě, že doufám, že to dobře dopadne, i když těch komplikací mám fakt teď v anamnéze už hrozně moc 🙂, už teď mne doktor upozorňoval na závěrečné ležení v nemocnici a na císaře..ale kdyby si to zas chtěla jedno mimčo rozmyslet, ať to udělá radši teď než později... a jinak vidím, jak ty děcka máte velké a je to hrůza...ale co mám říkat já, taky už mám doma pořádného chlapa...