Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
13. led 2009

Ahoj holky,
tak máme za sebou poradnu a Jarýn má 10,35kg a 75cm a Kristýn 9,35kg a 73cm🙂
Taky nám pan doktor vysvětloval, jak přetahovat pindíka, tak to máme dneska užn za sebou a docela to šlo 😀 😀 😀 Ani se tady o tom nemluvilo, tak já dávám nové téma: Pindíci 😀

Dai, to je kousek od nás, není to fakt daleko, tak 10km 😀 Stav se na kafe 😀 ale fakt nabídka je vážná 🙂

Simi, kde bereš sílu na cvičení? já se tak nacpu sladkým a hotovo 🙂 Zítra držím pěsti. Já byla dneska na kosmetice bez dětí a užila jsem si to, jinak je tahám s sebou

Jo a Jaroušek má náběh na zánět průdušek, v pátek jdeme na kontrolu, tak snad to bude dobré

kuzelka
13. led 2009

Ahoj
u nás byl dnes opět uřvaný skoro celý den ☹ ☹
gabi zuzi taky se dobíjím sladkým 😉 jinak to nejde!!
já přetahuju pindíka asi tak 2 měsíce, k tomu mě navedl manža, no chlap no, jinak by mě to možná ani nenapadlo...

tindra
13. led 2009

Ahojky,no my teď taky začali s pindíkama,ale u Lukyho to fakt nejde...má takový divný tvar,doufám,že si s tím pak poradí,chlapeček můj 😀 Jak dlouho asi trvá,než to půjde úplně?
Tak tak jsem vás dočetla,balím to za klukama 😉
Zuzi krásné váhy,vás doženem tak v létě(myslím na tyto váhy 🙂 )
Sladké už taky můžu i když jsem teď projistotu začla hořkou čokinou....

halkac
autor
14. led 2009

Ahojky, jsem se těšila, jak si počtu, a nezklamaly jste ! Pindíci 😀 😀 😀 Tak u nás se přetahuje od roční kontroly taky. Teda ne pravidelně, ale tak jednou týdně si vzpomenu. Naštěstí to jde lehce 😉

Zuzi, vy zas musíte mít to, co my☹ My zánět průdušek právě doléčili...A váhy vám už nahoru teda moc nejdou, už vás skoro doháníme (Jonda 9 kg/76 cm, Magdalénka 9,4/73 cm kg...).

A na kosmetiku se objednám v pondělí, ufff. Ať pro sebe taky něco dělám🙂 Na Vánoce jsem dostala pernamentku na bazén a spinning i pernamentku na solárko. Objednám se na nehty, ke kadeřnici a na kosmetiku a zase bych se pomalu mohla navracet do stavu "před mateřskou" 😀 😀 😀 Jo a včera jsem se dozvěděla, že jedna moje super kamarádka si právě dodělala rekvalifikační kurz masérky...až se vrátí z Prahy, jsem zvaná na Thajskou masážičku. No nemám se já báječně????

daiquiri
14. led 2009

Gabi, tyhle pocity mám taky, třeba když manžel o víkendu pohlídá a já můžu s kamarádkou courat po obchodech a dát si v klidu kafe 😀

Zuzi, já bych ráda, jenže veze mě tam kamarádka a její manžel, nebudu pojízdná, takže bych se k vám neměla jak dostat ☹ A jak často se to přetahuje? A asi teda až po roce co?

Simi, k tomu bych se teda nedokopala, klobouk dolů. Dřív jsem jezdila 3x týdně po 45 minutách na rotopedu, teď už jsme rotoped odklidili do sklepa 😀

Kačko, pořádně si to užij, docela závidím, nehty nehrozí, jsem ráda, když je občas nalakuju bezbarvým lakem, barvu mi dává mamka a na kosmetice jsem byla jednou v životě 😢 Masáž závidím, pořád mě bolí záda 🙄

egrzuz
14. led 2009

Tak Jaroušek ráno vůbec nechtěl jíst ☹ , mlíko ani přesnídávku. Asi mu není dobře ☹

Kači, né že jen máme stejné nemoci, ale taky se začala Kristýnka v noci probouzet kolem 2 h a řve a nepomáhá nic, potom jí vezmu k sobě do postele a usne. Snad to nebude trvat dlouho.
No, moc děti nepřibrali od minule. jarýn jen 300g a Kristýn 150g.

Pindíka budeme přetahovat každý den, bojím se, aby mu ho potom nemuseli násilím rvát, jak nám bylo řečeno a taky kvůli hygieně,
Dai, až od roka se to dělá 🙂

Marti, vůbec nevím, jak dlouho to trvá, asi jak u koho. Nám říkal dokrot, že to půjde hůř,má nějak hodně kůže nebo co.

Jo a ještě říkal, že nemá kulky,ale já je večer ve vaně našla 😀 😀

marrha
14. led 2009

ahojky..

pindíky...no to je téma 😀

co jsme vyčetla u nás v tématu, tak každý doktor m na ot jiný názor....zatím se většina doktorů přiklání k tomu, že do 3 let s ním nic nedělat 😀 😀

mi doktorka řekla už asi v 10 měsících pomalu opatrně přetahovat....přetáhnout nám to v pohodě jde, ale uvnitř je ještě takový srostlý prstenec, který už je půl roku stejný....tak nevím jeslti se to ještě spraví....uvidíme...stejně musím ještě na dětskou chirurgii Davidovi nezmizela ta Hydrokéla...má to spíš ještě horší, takže zákroku se určitě nevyhnem 😔 😢

jinak u nás opět sněží....., ale já už chci jaro 😀

Davídos je nemocný...dvě noci už prokašlal, ale nepláče..jen prostě kašle..ale teda fakt celou noc...teplotu nemá..tak dávám sirupek a uvidíme, jestli nakonec skončíme u doktorky...
Holky já jdu zítra s Niky k zápisu 😝 to není ani možné, že to tak všeco rychle letí... 😔

daniellka
14. led 2009

zdar babule!
jdu jen v rychlosti pozdravit,prchám do města,něco vyřizovat. i když s mi moc nechce,šíleně sněží,úplně zasněžený silnice,neprohrnutý..

jen k pindíkům, my taky stahujem od 10m a v pohodě. doporučuju fakt se tomu při každým koupání věnovat. U nás v únorovkách už to několika chlapečkům vůbec nejde, někteří už byli na strhávání,au au,krve,pláče,no fuj a moje kamarádka se řídila těma názorama,že času dost a do 3 let na to nešáhla,chlapeček ve 3apůl letech na chirurgii,strhávali mu to 2x a když mi líčila jak pak při každým čurání a desinfikování plakal,tak mi ho bylo fakt líto.
Takže - stahovat stahovat stahovat!!! 😀 😀 😀 při každým koupání hezky v teplé vodičce 😉
TO je téma!!! 😀 😎 😀

Frčím,see you večer.pa! 😀

simonac
14. led 2009

ahoj holky, tak já hlásím, že konturu rtů mám vytetovanou, vůůbec to nebolelo, zato ted, to začííná bolet - parádo trp, že ☹

jinak tady chumelí celý den, tak to bude parádní prochajda ☹

zápis do školy máme 6.2 - už se těším 😀 😀 😀 😀 😀

jirule33
14. led 2009

ahojte 🙂
tak my máme zápis taky 5a6.2. ten mi tak nevadí, ale v září škola 😕 jsem zvědavá jak budem stíhat 😉

marrha
14. led 2009

Simi takže ted budeš jak Dolly Buster? 😀 (myšleno ve srandě)

tady to bude sám prvňáček 😵

simonac
14. led 2009

už ted jsem jak Dolly, mám to opuchlé,ale není to tak děsné a hlavně to fakt vůbec nebolelo, ke konci jsem tam málem zadřímla 🙂

womenne
14. led 2009

Ahojky
minuly tyžden sme sa pristahovali do Čr do Orlove chcem sa spytat či tu nieje nejaka dvojičkova mamina z Orlove,ked sme sa boli pozrietna byt tak som videla jednu maminu kočikovat,možno by sme mohli pokecat 😉
ja mam chlapčekov a v dubnu nam budu 3roky 😵

daniellka
14. led 2009

ahoj womenne, jestli je něko z Orlové nevím,holky ti řeknou..
Ale je tu na KOníkovi ještě jedno téma "dvojíčkovo",je tam i dost Slovenek,zkus se tam taky zeptat 😉 ,třeba někdo bude. 🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

simi tak pak pošli fotos 🙂

egrzuz
14. led 2009

Ahoj holky, tak koukám, že se pindíci chytli 😀 😀 😀 😀

Markét, Hydrokéla je co? Kristýnka má takové červené flíčky na zádech, to je ono?

Simi, pošli fotku, jsi hrdinka, já bych to nedala 😕

Dani, máš pravdu přetahovat, přetahovat 😀 ty máš praxi s dvouma chlapákama 😀

simonac
14. led 2009

holky , ono to fakt vůbec nebolelo, nejvíc to bolelo asi hodinu po tom 😉

womenne
14. led 2009

Daniell tam si pišeme ale to su len zo slovenska skor som myslela že tu 😉 no nič idem dat hajat deti nejak im pretahujeme večierku 🤐

marrha
14. led 2009

Zuzi 😀 😀 😀
tak ted jsem se od srdce zasmála....

Kristýnka určitě Hydrokélu nemá 😀 ...hydrokéla je vodní kýla ve varlátkách 😀 😀 😀 😀

egrzuz
14. led 2009

Markét, tak to jsem se teď zasmála taky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No blondýna 😎

marrha
14. led 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀

no, ale můžeš být v klidu..v tomhle směru Kristýnku určitě zákrok nečeká 😀 😀

ale jinak ty fleky..Krista má už druhý den červěné fleky na tváři 😕 , taky nevím co to je 😝

egrzuz
14. led 2009

to jsem ráda, že tam nemá pindíka. 😀 😀 😀 😀

ty fleky má už od narození

marrha
14. led 2009

aha...

Krista má pod kolínkem tkaový hnědý flek...asi pigmentace..jinak já mělá jako malá červenou skvrnu na stěhně...říkali tomu růže....a věkem mi to zmizlo 😉

tindra
14. led 2009

čauky,no já zase objevila u Lukyho nad loktem suchý flek,sem se zhrozila,kamoška má dvojčátka,jeden má atopický ekzém a tak silný,že je nedala ani ve 4 letech do školky,jak je nervózní,tak se škrabe....ježíš,ať nás něco takového nepotká,my už to snad máme vybraný.......
Marky Luky ju měl taky,ale srovnalo se to,prej na to pomáhá i Vojtovka....ale s ním sem cvičila jen tak 2 měsíce
Zuzi nic si z toho nedělej,já sice blondýna nikdy nebyla(zato všechny ostatní barvy 🙂 )ale co je to hemangiom jsem se dozvěděla až když se začal Lukymu dělat....to je hrůza co všechno je.
Womenne klidně choď sem k nám 😀 trénovat češtinu 😀 😀

egrzuz
14. led 2009

Markét, to bude asi ono 😉 🙂
Tindra, my máme fleky taky. Dokud to není suché červené buď v klidu. Je to časté v těchto měsících. Včera jsem se na to ptala. Mazat máme mastným krémem třeba lipobase atd.

daniellka
14. led 2009

mně se kluci tedka taky občas trošku osypouk,červený flíčky v obličeji,nejčastěji kolem pusiny. přikládám to zimě a taky že do nich cpu víc citrusů.

hemangion má erik na spodní straně paže,malej,po roce to prý začíná mizet a je to pravda. je to jediný poznávací znamení,už se mu to zmenšuje,jestli to fakt zmizmne tak jsme v pasti. dneska jsem jim dala omylem naopak bodyna a celý odpoledne jsem si je šíleně pletla. asi půjdou hoši na tetování 😀

jdu spát,brou noc.

gapka.h
15. led 2009

..tak dobré ránko 😉 včera jsem Vás nestíhala 😉
..no dobré téma pindíky 😀 😀 My taky přetahujeme,ale nevím až do jaké míry!!!
..snad vás s váhama doženeme,ale 9kg mít určitě nebudeme ☹ Jdeme 2.2. na roční prohlídku-tak uvidíme 😉

...včera to byl pěkný hnus tlačit v té vánici opět ten kočár,byla jsem pěkně zbitá a pak zubař ☹ ☹

...holky,tak s tím spaním vydržíme dopol.do 11h-včera i do 11.15h-pak spali 1,5h...chce to opravdu vydržet 😉

Zuzi- i to noční spaní se začíná trohu natahovat..vydrží i přes 3h v kuse...to je úspěch...musím vydržet,že jo???

Jinak Kubíkovi jsem objevila 3.zoubek 😉

daiquiri
15. led 2009

Dobré ráno!
Zuzi, taky používám výmluvu ala blondýna, i když jsem hnědovlasá 😀 😀 😀

Simi, hoď fotku jak ty rty vypadají! Zase je výhoda, že je zima, ono to aspoň rychleji splaskne, já si ty linky taky nechala dělat v zimě...

Markét, my tu hydrokélu máme taky pořád, snad se to ztratí.

Dani, já myslela, že aspoň ty je rozeznáš 😀 😀 😀

Gabi, gratulujeme k zoubku! My byli včera venku asi přes hodinu a já se přiznám, že pro mě je to za trest, nedokrvují se mi konečně prstů, takže nosím tak troje ponožky + jedny rukavice normální a na to lyžařský a stejně mám prsty zmrzlý na kost. Asi zkusím Ginko bilobu.

Jinak jsem se chtěla zeptat jestli jste dávaly večer kaše, mně se to zdá zatím zbytečný, když děti v noci tak hezky spinkaj, tak jim asi to večerní mlíko stačí...?!

tindra
15. led 2009

Dai my dáváme kaše a stejně vstávají ve 2 na mlíko,ale naštěstí to mi neva,horší,když kňourají mezi tím....
Gabi a Kubík měl zoubek bez řečí?(myslím jako teplotky,kňourání..)TAK to je bezva 🙂
my dnes spali po ranním mlíčku až do 7,30,už bylo světlo,sem s furt koukala na budík jeslti nesním 😀

simonac
15. led 2009

ahojky holky,

gabčo - gartulace k zoubkům, snad to v tu so vyjde a my konečně omrkneme ty vaše velké borce 😀 😀

dai - ještě uvažuju i o oční lince - horní, tak uvidíme
pokusím se hodit fotku - zatím jsem jak havajský domovník 😀 😀 😀 😀 😀

v pá má můj manža narozky - a tchýně mně výslovně zakázala něco vařit - oběd a tak, připravovat oslavu, že vše udělá ona, že mám dost práce s prckama . tak parádička jen dojdeme na obídek 😉

daiquiri
15. led 2009

Marti a odkdy si je dávala a jaký? Mléčný nebo nemléčný? Vím, že se to tu jednou řešilo, ale to už asi nedohledám 😝

Simi, kam ti zmizela fotka v pase?????
Ty horní jsou fakt super, jestli si teda někdy maluješ tužkou horní linky...Ty jo, takovou hodnou tchýni bych chtěl mít, to ta moje je líná, s ničím nepomůže 😠