Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
28. led 2009

lyžovat se dalo, ale bylo to víc náročnější 😝
děcka přes sebe měla i pláštěnku, aby jim to neprofouklo 😉

gapka.h
28. led 2009

...holky,kde jste???

...tak zítra...dobrou 😔

simonac
28. led 2009

já jsem tady, ale jdu taky spát, teda ještě zavolám do kina na rezervaci lístků - peta chce jít na tu novou pohádku - peklo s princeznou, tak snad to bude pěkné 😉

dobrou 😀

kuzelka
28. led 2009

my ani dneska venku nebyli

holky dobrou, kuknu na chvilku na telku a jdu taky dřímkat 😉

gapka.h
29. led 2009

dobré ránko,

Simi-jen běž,už se těším,až budu s prckama chodit 😉

Karin-..vy vydržíte celý den doma??,Já musím aspoň jednou,tak na 1,5h s nima ven.Nebo ti spí na dvoře???

...utíkám za nima dolů...pak kuknu 😉

daiquiri
29. led 2009

Kačko, s tím souhlasím, taky mě mrzí, že jsem nemohla kojit, na druhou stranu když to vidím u Gabi a u Simi s tím nočním vstáváním, tak jsem ráda, že se v noci v klidu vyspím. A teda ty ušetřený peníze jsou taky fajn....No ale není každému přáno 🙄

Karin, já si dopisovala s paní z Plzně, má ty MacLareny, ale zase jsou dražší než Cosatto, tak nevím. Chtěla bych je oboje vidět naživo a vyzkoušet si je, jenže málokde mají oboje, tak asi budeme muset objet víc obchodů.

Gabi, my taky někdy vydržíme celý den doma, ale to je málokdy, odpoledne jsou protivný, tak jdu raději ven, i mi to tak rychlejc utíká 🙂

My tu včera měli kamarádku, dali jsme si červený víno, šli jsme spát o půlnoci a já mám dneska žaludek na vodě, chudák děti, dneska bude maminka trochu nepoužitelná. Ještě, že je Martin doma, teda teď jel na zkoušku, ale po obědě se nám vrátí, tak se jim bude asi muset věnovat on 😀

egrzuz
29. led 2009

Ahojky holky

Dai, včera mi chtěl dát táta víno, když byl u nás a já raději nechtěla. U nás nemá kdo hlídat 🙂

My teda taky nevydržíme celý den doma. Dopoledne jsme doma a potom někam vyrážím. Když je oškivo, tak třeba do obchoďáku, ale doma bych se zbláznila 😀

S tím kojením se přidávám. Jsem ráda, že se vyspím, ale to kompenzuje ty prachy 😀 😀 😀

Dai, ty jsi se ptala, jestli jíme už v 11h , no já jim dávám už tak brzo a potom spát, protože snídají v 7, oběd mají v 11 , potom sváču v 15 a večeři v 18.30. Ale možná přidám ještě jednu svaču, (po konzultaci s naší kačííí 😀 ), ab\ byl oběd dýl

daniellka
29. led 2009

čau babulenky!!

zdravím zase po delší době 😉

holky kojičky,já už to jednou psala,ale zoapkuju,že smekám. bojujete,hrdinky. já jsem vděčná za to,že můžu v noci spát 😀

simi - jaký bylo lyžování?

marrha - my jsme nakonec na ty lyže na víkend nejeli. koukali jsme v pátek s manžou na net, byla blbá předpověd,mlhy,vichr, jet tam takovou cestu a pak být na hotelu,to nemá cenu.. počkáme,pojedeme jindy. snad 😎 . u nás je to totiž složitý s hlídáním. naši jsou nehlídací, tcháni zvládnou pohlídat,ale zase jsou hyperlyžaři,oni jsou na horách furt,takže těžko hledáme jeden víkend,kdy jsou v Brně a mohi by si kluky vzít. chtěli jsme dát jeden víkend bez kluků,aby jsme mohli jezdit spolu...

řešíte kočárky? jaké jsou ted novinky? já už dlouho nekoukala...Další už kupovat nebudu.. Spíš se musím dokopat a vypucovat náš a hodím ho na internet. ale není čas..a když je,lenora 😀

daiquiri
29. led 2009

Zuzi, to chápu, kdybych byla s dětma sama, tak si taky nedám. Ale ani jsem toho moc nevypila, dělala jsem k večeři panenku a prostě mi to celý komplet nesedlo, přeci jen nejsem zvyklá...

Aha, tak my taky snídáme v 7:00, ale v 10:00 mají sváču /teda mlíčko/, pak jdou spát a oběd je pak až když se vzbudí.

Dani, kočár řeším já, vybírám golfky 😉

simonac
29. led 2009

ahoj holky,

tady dnes zase šíleně fučí - to je děs 😝

dani - kyžování bylo super, až na ten větr, byla to příjemná změna 😀

tindra
29. led 2009

čaute,tak si musím postěžovat,včera se mi den blbec táhl až do noci...manža jako obvykle dorazil 18:55,aby stihl v 7 koupání,nešla nám telka,takže nebyl večerníček,a Luky miluje hodiny co jsou před zprávami na 1,sice jssou tam 10 vteřin,ale on už navečer chodí a šermuje ručičkou jako tik tak a těší se na to,tak se zlobil,že mu nechcu zapnout telku....no a hned po koupání vypla elektrika,kluci záchvat,než jsme našli baterku....pak manža vyhrabal čelovku co má na ryby,takže usínali u toho a já s tím pak umývala nádobí a chystala jim mlíčko na noc....no až jsem se rozhoupala s tím jít i do sprchy,tak to naštěstí zapli....ježíš už ať je to léto a je dlouho světlo a je teplo a svítí sluníčko,bo z takovýchto dní jsem na mrtvicu.
Dai musíš trénovat s vínem častěji,aby ti z toho nebylo na druhý šouf 🙂
jů a do kina se těším jak budem chodit,doufám,že je to bude bavit,pohádky já mám ráda 😀
Simi kam jezdíte na lyžovačku?Někde kousek od vás?

daniellka
29. led 2009

tindra to muselo být teda vzrůšo.. naši borci by asi taky řvali na celej barák..s baterkama by byl problém,protože s nima furt chodí kluci a neustále jsou vybité..Oni si furt všude svítí,magůrci,tedka je to jedna z nejoblébenějších hraček..

Dai - a jaké máš kritéria? zaměř se na váhu, šířku,abys prošla dveřma, rukojeť,aby sis mohla přes ní dát ¨tašku a hlavně abys mohla tlačit kočárek jednou rukou. Dost často ti děti budou tapkat, nebo jednoho povedeš za ruku, některé s těma vidlicema nejdou jednou rukou tlačit,točí se ti furt na jednu stranu. Takže doporučuju madlo,ne ty rohy. ALe jak u kterýho kočáru,některý jsou dobře ovladatlný,že i s rohama zahneš. ale madlo je lepší,držíš jednou rukou uprostřed 😉

simonac
29. led 2009

tindra - my jezdíme do osvětiman, je tam špica zázemí - srub, wc a kopec nám taky vyhovuje 😉

halkac
autor
29. led 2009

Ahoj holky,

Jééé, tady se lyžuje🙂 Já jsem se taky chystala, ale nevešla jsem se do lyžařských kalhot 😠 Takže další motivace k hubnutí, bo sjezdky mě fakt moc baví...i hlídání máme, tož jen potřebuju pár kil dolů a jedeeeeem !

Marti, z toho si nic nedělej - já dělám takový záměny furt 😀 😀 😀 Že bych namazala na tvář krém na prdelku by mi asi nepřišlo nijak zvlášť divné - prostě přehmat🙂 🙂 🙂

Holky, já už dnes oběhala TŘI doktory: obvodní (praventivní + výsledky krve), gynda (kontrola + předepsání antikoncepce) + oční s dětmi. U obvodní sjem byla sama, na gyndě taky a tam za mnou přišel david s dětmi, bo přes chodbu je oční... Tam byla opět sranda - Magdalénka si do očí podívat nenechá, stiskne je a hotovo. Neplatí na ni nic. Doktorka sïce vždycky nějaký závěr napíše, ale moc jí nevěřím, podle mě tam nemůže vidět absolutně nic. Na Jondu jsme to zkusili jinak - ukazovali jsme mu hračky a mudra mu zatím čučela světýlkem do očí. A hle - viděla vše. No ale nepotešila mě: říkala, že jednou bude krátkozraký - no po mně, že 😠 😠 😠 Ale na druhou stranu už to dneska není taková vada - existují čočky anebo operace, takže jsem klidná. Do puberty bude kdyžtak nosit brýlky a budeme mít malého intelektuálka🙂 Ale oči se většinou nejvíc kazí až v pubertě...

Jo a dnešní noc horor...začínáme odvykací kúru na Jonáška - spí sám a necháme ho vyplakat. Vydrží dlouho☹ ☹ Navíc ten pláš je tolik smutný. A ve mně se vždycky v noci mísí vztek (že řve a nemá proč) a lítost (že se mu tak stýská po mamince a ona ho nechce)...

No nic, jdu odpočívat, bo mě dnes čeká spinning 😵

simonac
29. led 2009

ahoj holky, kde jste všechny??? 😉

egrzuz
29. led 2009

Tindra, to muselo být šílený. Já už to vidím u nás, jak by to vypadalo bez proudu. S těma hodinama na čt1 jsi mě tady pobavila. Musí to být krásný pohled na malého, jak čeká 😉 🙂

Kači, to je děsný ty noci viď? Už to trvá nějak dlouho, že? A myslíš, že je to jen to, že chce být u tebe?
My jdeme na oční začátkem března, tak jsem zvědavá, myslím, že Jaroušek bude mít také po mamince brejličky 😕
A jak dlouho jsi tam byla, zase rozkapávali očička nebo né?? 😲

Simi, já bych šla taky lyžovat. Mám sjezdovku za kopcem,ale to hlídání, jsem na tom podobně jako Danielka.

Zítra jdu konečně k holiči, budu kočka 😀 😀 😀

Jinak Kristýnka má opět rýmu, takže čekám, až to chytí i Jarýn ☹

Dai, já mám hauck a jsem s ním spokojená, ale řídit se jednou rukou nedá, v tom má Dani pravdu, když jsem ho kupovala, tak jsem si to ani neuvědomila, ale mám ho jen na nákup,y tak to tolik nevadí 🙂

alanis85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kuzelka
29. led 2009

Ahojky
Gabi jsme doma protože Barů je nakonec nemocná, teplota, kašel, rýmečka 😒 a k tomu je ještě protivnější než obvykle 😝 😝 😀 a taky čekám že ten bacil přeskočí i na Kubu 😠
jinak to víš že jsou strašně doma protivní, a o nějakém spaní venku nemůže být ani řeč, děti mi vůbec venku nespí už od 8 měsíců 😠
Veru tak snad si vybereš dobře 😉
s tím usínáním u nás to je skoro od narození tak , že se prostě zhasne a oni vědí že se bude spát 😵 a já klidně odcházím 😉

simonac
30. led 2009

ahoj holky,

tak rady se dnes zase jaksi ochladilo - je nula 😝
dopo jdu s prckama ven, odpo mám kino s petou, tak snad to dnes nějak uteče, zítra máme rodinnou oslavu - manža slaví narozky - včetně oběda, tak to si užijeme, dojede můj brácha s rodinou - 2 děti navíc 😀

jinak hlady jsem ještě u dietky neumřela, dnes mám vitamínový den - samé ovoce a zelenina, a n ato, že to držím 10 dní tak jsem shodila 3 kg, to se dá nee?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

halkac
autor
30. led 2009

Hojky mamky🙂

Není to báječné mít doma dvojčátka? Mně to dneska nějak přepadlo, jak na ně koukám - vlastně mě spoustu času ani nepotřebují, pronásledují se navzájem a napodobují se🙂

Simi - cos koupila manžílkovi na narozky? David slaví za měsíc třicetiny a teda já se překonám a dám mu něco, co fakt nečeká ani náhodou a po čem hrozně moc let už touží - kulečník🙂 Teď mi ho zrovna jeden výrobce vyrábí na zakázku...Šetřím na něj snad už od doby, co jsem se vrátila z porodnice..no ještěže mi proplatili dovolenou 😀
A gratulace ke kilčům dole !!!Já se taky držím, už jsem shodila 6 kg 😉

Kuzelko a Zuzi - tak ať jsou bacily rychle pryč !!!

Holky, mám skvělou nabídku 😀 Kámošky děti mají neštovice a zve mě na rychlou návštěvu...co myslíte? Nerada bych, aby děcka měla neštovice ve školce (v době, kdy já už zase budu pracovat) - být pořád na paragrafu moc nechci a jak to vidím - děti ve školce jsou na hromádce pořád☹ No tak nad tím fakt opravdu uvažuju, stejně to jednou chytnout musí...tak proč ne teď v zimě, když jsme stejně pořád doma 🤐 Jen mi do toho nesedí ta moje operace očí...No asi to necháme na příští rok, pak budeme shánět nakažlivé děti 😀

egrzuz
30. led 2009

Simi, to je super, jen tak dál. Jsi šikulka. 3kg 😲 to je perfektní.
Já jsem hrozná, bylo jednodužší přestat kouřit než dodržovat dietu. Já, jak něco nesmím jíst, tak na to zrovna mám šílenou chuť 😀

Karin, u nás je nastydlá Krisýnka a protivná je taky šíleně☹ Jarýn to chytí určitě, pokaždé to chytil☹

U nás naštěstí spí děti dobře venku 😉 🙂

simonac
30. led 2009

kačko - já mu koupila termoprádlo na lyže, on je šílenec do sportu a takové věci mu udělají fakt radost, ty jo kulečník na kolik to tak vyjde a vám vleze do baráku?? my bysme ho mueseli dát před barák 😀 😀 😀 a nebo až za 3 roky do nového, na jaro začínáme stavit, tak snad to pude rychle 😉

ty neštovice - asi bych do toho šla, mít to musí tak jak tak a čím dřív tím líp 😉

simonac
30. led 2009

jo a stou dietou - já taky mám vždy nej chut na to co zrovna nesmím, ale pak se jdu podívat do zrcadla a je po chuti ☹

marrha
30. led 2009

Dobré ráno holky...

Tak i u nás řádí chřipajzna....mám ji já..je mi docela šoufl a asi i Kristýnka.. 😔 zase je pátek jako vždycky, nevím jestli jí tahat k doktorce nebo riskovat, že přes víkend skončíme na pohotovosti 😝 ...oni snad na to mají nějaký radar, vždycky onemocní v pátek 😝

spala jsem u NIky v pokojíku, abych nebudila Davídka...ta je totiž tak ynakřáplá...moc jsem se nevyspala...ještě jsem měla nervy...nevypla si jednoho takového mluvícího ponnyho a ten začal o půl 4 mluvit "dobré ráno maminko" jsme myslela, že mě trefí...chvilku předtím jsem usnula...a NIky se probudila a říká "Davídku" 😀 nevím co se jí zdálo 😀 😀

včera tady znovu nasběžilo a je kosa...a já sedím zavřená doma..minulý týden s Davidem a jak to tka vypadá, nedostanu se ani ted 😝

Kači super nabídka...kamarádka toho jednou takhle využila a malá to stjeně nedostala 😀 😀 😀

simonac
30. led 2009

mar -- tak at jste brzo uzdravíte 😉 , to vám fakt nezávidím

daiquiri
30. led 2009

Dani, pro mě jsou hlavní kritéria, abysme se vešli s kočárem do výtahu a k doktorce, taky aby nebyl těžkej, dobře se skládal, dalo se s ním vyjet na obrubník + i nalízat do MHD. O těch madlech mi psala ta paní z Plzně. Ani Cosatto, ani Macleren nemá spojený madlo, ale snad mi to tak vadit nebude.

Kačko, taky počítám, že aspoň jedno z dětí bude krátkozraký po mně, což jim nezávidím, ale snad už to není jako dřív, že se děti smáli těm, kteří měli brejličky 😠 Ty jo, super dárek pro manžela! Kulečník to by asi nečekal, ještě že na něj máte místo, my bysme ho museli dát asi na balkon....

Karin, u nás to usínání taky probíhá dobře - teda zatím - večer jim pustíme koloteč, dáme pusinky, necháme zaplou lampičku a oni si šustí s hračkama a pak celkem v klidu usnou.

Simi, měla sis vyfotit celou postavu před a po, ať můžeme chválit a posuzovat 😀 A doufám, že ten oběd a tu oslavu nechystáš sama????

Markét, pěkná nová fotečka 🙂 Jééje, to je mi líto s tou chřipkou, ještě když si nemůžeš zalízt pod peřinu a vypotit se co?

daiquiri
30. led 2009

Jo a chtěla jsme se zeptat, kdy tak zhruba dětem stačila k obědu sklenička a nemusely jste dokrmovat mlíkem? Pavlík už sní celou tu 125g, ale k tomu ještě vypije kolem 90ml mlíčka.

daiquiri
30. led 2009

Zuzi, ty máš tyhle golfky viď? http://www.amazon.de/Hauck-134108-Geschwisterbu...

A nevíš jaký mají rozměry na šířku? Tam jsou uvedený jen asi v rozloženým stavu 😖

gapka.h
30. led 2009

ahojky,

..tak my máme dnes 1 ROK 😀 😀 😀 Dali mi pěknou odměnu,spali do 7.30h 😉 😉 jinak nás čeká v so a ne oslava,tak to snad zvládneme 😉 Pak snad hodím nějaké fotky...jsem neschopná!!!

Kaci-..tééda kulečník,to je super 😉 Také by mi zajímalo na kolik to vyjde,pokud to není tajné 😉
S těma dvojčátkama máš pravdu,také je ráda pozoruji.Když něco dělá jeden,druhý kuká a snaží se napodobovat.
Do těch neštovic bych šla,ale není zaručené,že to chytnou 😉

Marki-pěkná fotečka s dětmi 😉 Přeji brzské uzdravení 😉

halkac
autor
30. led 2009

No kulečník se nám do bytu nevejde - zatím bude u Davida v práci, má tam volnou celou jednu místnost. A pak si ho přestěhuje asi do "klubovny" - je to jednopokojový baráček přestavěný z hospodářského stavení, který stojí u nás na zahradě. Zatím se využívá jen na pařby v létě...tak si ho vymaluje a bude tam mít "pánský klub", kde bude zakázán vstup žen 😀 A časem se u nás v baráku bude dělat jedna místnost - máme velkou půdu, tak výhledově z ní chceme takový druhý obývák s pracovnou, velkou lenoškou, televizí a právě tím kulečníkem. Ta půda je mimo hlavní byt...přes velkou chodbu, takže se tam budou pořádat mejdany, ať nerušíme děti🙂

Dai, já myslím, že by Pavlíčkovi mělo těch 125 g stačit, spíš by se pak měl dopít čajem...Ale na druhou stranu - ze zeleniny ti neztloustne🙂 Ale mlíčko bych postupně odbourávala...spíš bych mu přidala zeleniny.

Markét - vy fakt máte tu hnusnou chřipku??? Ách jo...pak napiš, zda jsi byla u doktorky...zajímalo by mě, jak jste dopadli...