Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
27. únor 2009

ahoj holky..

Zuzi to je mi líto, že děti stůnou...co dostaly na ty prudůšky? Krista ted měla taky zánět prudůšek bez teplot a dostala ATB 😝
fotečky super....dlouho jsme do albíka nekoukala a to není ani možné jak vyrostly...už to taky nejsou miminka 🙂 dívám se, že tma máš zábranu , to máš u schodů nebo do místnosti? a je to jen ta na vzpěry nebo šroubovací?? já o ní uvažuju do tě kuchyně...to je fakt o hubu...

Marti foták byl na stole..neodešla bych takhle od něho...ale blejsknout jsme ho musela, aby z toho měl i něco tatínek 😀 .protže s něma je to fakt pořád horší..jsou nějak moc mrštní a vylezou všude.... 😝

Simi jsi dobrá s tou dietkou...já na nějaké takové dodržování co a kdy , prostě nejsem 😝

a cvaldi to asi jsou...jsou těžší než i děti, které nejsou z dvojčat 😝 v tomhle věku...ale Kristýnka teda fakt vede 😀 nělteré děti nemají ani 15 kg, když jdou do školy...a oan už to má v 18 měs. přitom si nemyslím, že by nějka hodně jedly 😝

simonac
27. únor 2009

marky tak stou váhou máš pravdu, náš peta má 17 kg a je předšolák 😝

gapka.h
27. únor 2009

Ahojky,
..tak dnes tam bylo jak na jaře...mám o něco lepší náladičku..po té šílené noci!!!Od 1-3h se vykládalo...kojilo a na spát.Začínáme mít z toho začarovaný kruh.Také nevím,kdy je budu odnaučovat od prsa 😉 Na jednu stranu jsem ráda,že kojím a na druhou je to fakt už únavné,vyždímává mi to...už mám 48kg 😝

...jo a také jsme pěkně zasoplení,do rána Kuba-pořád dokola.V pondělí máme jít na očkování,tak to teda nevím....

Marki-šikovní macini,to my vás nedoženeme!!!A ta fotka na PC super-že se potvůrka nebál???

Fal-malý šikulka,on vše dožene...hlavně nesrovnávat!!!

Zuzi-fotka v restauraci pěkná a ty jsi šikulka 😉 U nás se staví oba pořád dokola,jse zvědavá,který začne chodit dřív 😉 Už se ti to krátí-za chvíli bude manža doma,co??

marrha
27. únor 2009

Simi to jako fákt?? 😕 😅

ale já to nemám jak ovlivnit...sladkosti moc nejí..spíše vůbec..a jí tka normálně, žádné velké porce 😝
je fakt, ž u nás je to i geneticky... 😔

Gábi, já bych očkování odložila...nás doktorka nenaočkuje ani s rýmičkou...a jsme za to ráda...organismus je oslabený a do toho očkovácí látka není zrovna moc dobrá 😝

egrzuz
27. únor 2009

Ahoj holky,
Markét, máme jen mukosolvan na vykašlávání a nosní kapky. Mají náběh na zánět průdušek a náš pediatr není moc příznivcem ATB, pokud to jde jinak. To jsem ráda, příští týden jdeme na kontrolu, tak se uvidí.
Už jsem to chytla od nich, tak jsme tady tři marodi☹

Zábranu mám nad schodama, bylo to šílený. Nemohla jsem si ani vyčistit zuby☹ (máme totiž v patře kouzpelnu, pokojíka ložnici)

Gabi, to máš teda pěkné málo 😕 Už se manža vrátí, ale nějak to neutíká. 🙂

marrha
27. únor 2009

Zuzi aha...já dávala Mucosolvan, aleani po 5 dnech nebylo zlepšení...takže dostala ATB, ale je fakt, že t anová mudr. s ejim zrovna nevyhýbá..., ale já nejsem mudr. tak bohužel nepoznám a slepě musím věřit co mi řekne..ale už jsem kontaktovala jinou mudr. jeslti by jsme k ní nemohli přejít..mám se ozvat v polovině března, tak držte palečky at to vyjde..bohužel potřebuju přehlásit tři kousky, a oni berou přednostně novorezená miminka..
ale tahle judr. je prostě o ničem...viz, naše poradny...vůbec je neprohlídla, to ta stará doktorka Nikolku sjela fakt důkladně...nehcala si jí projít, jak chodí..kontrolovala i páteř, oči..prostě všecko..tady té jsme řekla, že Kristý mi dává jedno chodidlo dovnitř a ani s ejí an to nepodívala, jen mi řekla, že dělám správně, ž ejí dávám botičky jako kozí nožky..no jo no...co nadělám...snad změna vyjde...

to se Ti nedivím..schody to je velké lákadlo a nebezpečí 😝

kuzelka
27. únor 2009

ahoj
já o zábraně taky před časem uvažovala, ale "momentálně" bych ji moc nevyužila, což ale za týden může být jinak že?? 😕
předevčírem jsem děti objednávala na rehabky k mudr na kontrolu a nejbližší volný termín měla až za 1,5 měsíce 🙄 a to jsme se tam měli objevit teď v únoru 😅 no ale myslím že se nic nestane, chodit chodí oba, bára už tu nožku skoro do strany nevytáčí..... snad mě nesprdnou... 😅

gapka.h
27. únor 2009

Zuzi-máme také koupelnu a ložnici v patře,zatím máme jen jednu zábranu na schodišti dole...za chvíli budeme muset dát také nad schody navrch.Nedělají ti u toho blbiny???Nám se začínají u toho stavit a dávat ruky do mezer...koumají,co stím 😉 Také se musíš pěkně nalítat nahoro dolů!!!Já už kolikrát necítím nožky ☹

egrzuz
27. únor 2009

Gabi, já jí mám jen nahoře. Zatím si jí nějak nevšímají(má jí tam asi 4 dny), vždycky jsou rádi, že je tam vypustím a můžou hrabat ve skříních, šuplících a všude. 🙂 Dole už to znají.
Jen po koupání jezdím po zadku na schodech a teď se jim hůř nastupuje 😀

simonac
28. únor 2009

ahoj holky

mám dotaz neměla jste některá takové ty domací přilbičky - když se učí chodit 😉

jinak o schodech mi ani nemluvte, tak blbě jak to máme vyřešené my, to určitě nikterá nemáte - já mám dole pouze kuchyn a vše ostatní nahoru, takže když vařím kaši, čaje...nedej bože přijde návštěva tak ty schody zmáknu i 100x denně, děs, ještě že se rýsuje na lepší časy a my budeme stavit nový domeček 😉

mar-- jojo, peta má 17 kilo, ale miluje meka a tak byl včera s mojím n večeřu tama dal si 10 kuřecích nugetek a váha byla 18,5, ale dnes ráno opět kolem17 ☹

marrha
28. únor 2009

ahoj holky..

Simi někdo to tak asi má...Peta má asi dobré spalování...
mám kamarádku...nožky jak párátka., vypadá jak holčička..a to už má 35roků...a ta co sní...za to by se nestyděl ani pořádný horal..8 knedlíků k omáčce a pod..já sním nanejvýš dva 😀 😀 a váží snad kolem 45kg...prostě nepřibere a o sladkém ani nemluvím jak s evlaí...to má někdo prostě super 😀 😀

my co přibýváme i ze vzduchu to máme horší 😀

daiquiri
28. únor 2009

Markét, teda to je teda Davídek šikula! To na ten stůl vlezl přes židli? A tobě to moc sluší, nemáš nějaký nový účes? Fakt kočka!

Simi a vlastně kde jsi tu dietu vzala? Nechci rejpat, jen mi tam přijde dost cukru, spíš aby ti to neuškodilo 😕

Gabi, já myslela, že už jsi s tím odstavováním začala, takhle se za chvíl sesypeš ☹

Holky, ty domečky vám závidím, takhle v paneláku je to na prd...Hned bych brala zahrádku, děti by si měly kde hrát, pejsci kde běhat...No je to jen sen ☹

Včera jak jsem šla na kafe, tak jsem byla zralá na Chocholouška, prcci řvali jak tuři, normálně jsem s nima musela utýct ven ☹
Jo a Barča se včera přetočila na bříško, ale dneska zas nic 😠

simonac
28. únor 2009

dai -- neboj moc cikru tam rozhodně nemám, jednou za 4 dny mám sladké na večeři, oni tam píšou kousek dortu, ale já si z kousku udělám kus sladkého a zatím chudnu, tak neubírám jídla, až se to zastaví tak dám kousek, dietu jsem našla tady na koníkovi a ještě jsem si ji objednala jako knížku domů - zatím mám dole 7,2 kg a ještě měsíc a půl před sebou, ted začínám pomalu, ale opravdu pomalu cvičit, tak snad to do léta bude dobré 😀 😀 😀 😀 😀 , dnes mám vitamínový den - samé ovoce a zeleninku 😉

marrha
28. únor 2009

Verun ahojky...j přesně tak přes židli 😝 ..oni vlezou všude...
manža dneska bude montovat řetízky..v týdnu Kristule zdrhla na chodbu a včera si už otevřela balkon...což je pro mě hrůza...takových věcí s eděsím..bydlíme v 6 patře a dole u zábradlí je moc velká mezera 😔

díky moc za pochvalu...se tu červenám....účes ani tak ne, ale byla jsme na melír...a nestříhám to, nechávám to ted zase trošku delší 🙂 , střihnout se to dá vždycky a na krátko už jsme dlouho 🙂

a sen máme stejný...říkám to pořád, že pro mě by byla zahrada vysvobození...vypustila bych je tam a oni by si mohli lítat jak by chtěli bez věčného pořvávvání at stojí at se vrátí (mám strach, že někam vlítnou...na zavolání ještě nepřijdou) a navíc, když jdu sama, tak je z kočárku pustit nemlžu vůbec..a to je pak někdy boj...protože sedět je nebaví 😝

Simi to jsi fakt zhodila tolik?? 😕 a bez cvičení?? kdyby jsi našla chvilku čas, mohla by jsi mi do Ip písnout co a jak kdy papáš?? a nějaké tipy...díky moc 🙂

egrzuz
28. únor 2009

Dobré ráno,

tak u nás odsáto, nakapány kapky a vypité sirupy 😀

Simi, 7kg je super. To jsi šikulka, jen bych se bála, když kojíš

Dai, neboj , když se otočila jendou, tak se už bude otáčet stále. Jarýn si stoupnul a od té doby stojí každý den 😀

Markét, takovým já říkám "mrchy hubený" nepřibírající 😀 😀 😀 😀

simonac
28. únor 2009

marky - písnu, ted jdu uklízet, večer písnu, a opravdu bez cvičení ještě jsem nezačala cvičit, teda včera jsem udělala asi 60 cviků na břůšek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marrha
28. únor 2009

jo a Davídek je pěkný fiškus..on si hraje..vypadá, ž eje zažraný do hry.., ale vše sleduje a jak zjistí, že v kuchyni nikdo není, tak už tam je a během vteřiny je na stole...já jí teda zavírám,a le |Niky na to nemyslí..a nebo když prost potřebuju odskočit pro něco někam, nestojím přibitá v kuchyni na jednom místě...tka mi to nějak nedojde a on už tam prostě je...stůl je dost vysoko, v úrovni okna a už jednou z něho spadl...tak proto jsme uvažovala o té zábraně..ale nevím jestli to má ještě cenu 😝

marrha
28. únor 2009

Simi díky moc..to nespěchá..až fakt ne to budeš mít čas a chut 😉

Zuzi...my odsávali před týdnem...je to u vás tak boj?? krista v pohodě, ale David ne..ani odsát ani spolknout sirup...děs...to Krista si dá svojí dávku, a když honím Davida at si vezme svoji, tak běhá za náma a řve mňam, mňam 😀 😀 😀

daiquiri
28. únor 2009

Jo tak to jo, to ještě jde. Spíš když je ve stravě moc cukru, tak bys mohla být unavená, ale jednou za čtyři dny to jde 😀 Hlavně když takhle pěkně hubneš a nejsi vlastně ani ošizená 😀

Makét, to je fakt horolezec...No asi budu k tobě chodit pro rady ohledně zabezpečení, my bydlíme ve 12 tém patře 😒 Ten melírek super, já kdysi byla taky blond, ale neměla jsem tu blond takhle hezky světlou....Ale tak celkově moc hezká fotka, hezký děti, hezká maminka.... 🙂 Já si na každí fotce přijdu utahaná, kruhy pod očima a vám to všem vždycky tak sluší! 😕

egrzuz
28. únor 2009

Markét, to je pravda, moc ti to na té fotce sluší 😉 😀 Kočka

U nás je to hrůza odsávání si nechá Kristýn, ale Jarýn né a s kapkama je to obráceně, Jarýn má pusinku jako ptáčátko🙂 vyšpulenou a vezme si všechno a Kristýn zavře pusu a nedostanu do ní nic. Ani vymačkaný pomerač mi nechce. Panadol dřív v pohofdě a teď taky odmítá 😒 Takže je to u nás dost boj. 😝

Tak holky, máme tátu za týden doma 😀

marrha
28. únor 2009

Zuzi to je bomba...fakt supr 😵 😵 😵
ani si nedokážu představit jak moc se těšíš 😵 😵 😵 , hned je na světě líp, že? 😅

halkac
autor
28. únor 2009

Holkýýý, já mám po operaci a vidíííím ! Ale ještě to trochu zlobí - takže jsem si dovolila jen na PC nakouknout a vyřídit maily..Ale už to nebude dlouho trvat a přiběhnu se pochlubit - jak jsme dopadli ve Zlíně na neonatologii a jak proběhla ta korekce mojí krátkozrakosti 🙂

Pusu všem!

tindra
28. únor 2009

Kači já si říkala,kde se touláš a tys byla už ve Zlíně,když jsi to psala tak mi to připadlo jako strašně dlouhá doba a ono už je vlastně zítra březen.
zuzi to je perfektní,tak ses dočkala a všechno zvládla,šikulka maminka 🙂
dai já taky fotím raději jen děti,nějak jim ty fotky kazím 🙂
Simi jak ještě zvládneš cvičit,já jaksi padám na hubu každý večer,máš můj obdiv!!!Já bych taky chtěla,už jsem se byla ptát tady v centru pro rodinu,když tam nesmím s dětma,aspoň já tam budu chodit cvičit,snad bude babi hlídat

simonac
1. bře 2009

ahoj holky

kači - tak gratuluju a at jsi brzo fit

tindra - ještě necvičím, jen chci ,ale nemám sílu, tak nevím, nevím, jak to dopadne, a proč nesmíš do centra s dětma??

tindra
1. bře 2009

Simi já se bojím nemocí,sice už jsme 5 měsíců po operaci,ale dokud mi to nedovolí v Motole,tak raději jen návštěvy jednotlivě,když se zeptám,jeslti jsou všichni zdraví,jsem panikářka,dodržuju i to,že se má masírovat jizva 6 měsíců,sice to nedělám tak poctivě jako dřív,někdy ráno i vynechám,když už chtějí lumpačit,ale vhledem k tomu,že někdy v budoucnu je možné,že bude muset mít další operaci,tak prostě nemám sílu něco nedělat.Tomu se myslím říká strach.Stejně je to zvláštní a krásné zároveň,že než přišly děti,tak jsem se bála prkotin a teď je to úplně o něčem jiném 🙂

marrha
1. bře 2009

ahoj holky..

Marti já Tě chápu..i když jsme to nezažila...taky bych ěmla strach a pokud bych nedostala svolení, tak bych do kolektivu nešla...raději být třeba i rok v izolaci než si pak zadělat na malér 😉 anněco si vyčítat..

Kači tééda ot je super, ž euž to ,máš za sebou...a nějak mi uniklo, že už tam máš jít tak brzo 😕

jinak ani nevím kdy "slavit" rok a půl 😀 😀 , když 29 v únoru nebylo 😀 😀 😀 😀

včera jsme narazili u Bati na jarní botičky...moc se nám líbily, tka jsme je koupili...Kristý už má botičku 25 😀 😀 a Davídos 24...., ale krista bude asi obryně 😀 😀

egrzuz
1. bře 2009

Kačííí je super, že vidíš. Dost vážně o tom přemýšlím, že taky půjdu na tu operaci. No, musíš mi všechno povědět a uvidíme 🙂

Tindro, já se ti nedivím, že se bojíš. Já mám taky o děti strach a na žádné operaci naštěstí nebyly.
Proč budete muset jít znovu? 😲 Já myslela, že už vám řekli, že je všechno v pořádku.
To už je 5měsíců, co byla ta operace? No to šíleně letí

Holky, já mám jen pro sebe neděli, děti jsem odvezla k babičkám a budu lenošit. Měla bych něco uklidit, ale moc se mi nechce, chytla jsem to od dětí a není mi moc dobře. V takových chvilkách ten chlap chybí ještě víc 😔
Ale už za necelý týden je DOMA TÁTA 😀

Mám pocit, že vás budu každý den prudit tím, že už zbývá jen pár dní do příjezdu 😀 tak se omlouvám 😉 😀

daniellka
1. bře 2009

zdar babulenky!!

zuzi - klidně nás s tím pruď! je to super,že dorazí. jsi hrdinka,já bych to protrpěla,takovou domu sama doma s těma mýma zlobičema, ty jsi to zvládla krásně 😀

kaci - ty jsi byla na operaci očí? juuu,tak pak přijd a všecho povykládej. já taky nosím brýle,už mě to štve. co brýle,to 10tisíc. jen skla mě stojí 7tisíc,pak ještě obroučky. ☹

marki - na jarní botky taky musíme vyrazit.. kluci mají tedka jenom s kožíškem,může jim v nich být už teplo,co.. ale ono se ještě ochladí,jen dneska je nějak zvlášt teplo..

marti - vy máte návštěvy ještě zakázané od doktorů? i když jsou v pořádku? ale já bych je taky stranila,dokud by mi doktor vyloženě neřekl,že můžem mezi děti,takže klid.. 😉
V pátek jsme zase byli s kamarádkou a našima klukama v té supr babykavárně tady v Brně,až někdy dorazíš,tak tam musíme zajít 😀

simonac
1. bře 2009

marti -- aha, tak to chápu, já na to úplně zapomněla 😉

tindra
1. bře 2009

Tak já je rozdala na vycházku babičce i když denska je opravdu krásně,ale když se někdo nabídne že bude vozit,tak zalezu s knížkou i kdyby to měl být nadlouho poslední slunečný den 😀
Dani máme 6 měsíců být opatrní,jsem až moc 😀 ale třeba dneska dojdou sestřenky a myslím,že kdyby u nich ve škole něco bylo a oni to ještě neměly propuklé,tak s tím stejně nic nenadělám,ale prostě jen pro ten pocit,že to fakt dodržím,tam budem chodit až v létě.stejně je to teď samá chřipajzna
Zuzi no ono je možné,že jak mu přešívaly všechny ty plicní žíly,tak jak bude růst,tak se tam můžou udělat na těch stezích nějaké výpotky nebo co,ani tomu pořádně nerozumím,prostě by mu to museli trošku posunout,aby bylo vše zase OKi.Ale taky je možné,že se to bude natahovat s ním,ale jak nás tenkrát propouštěli,tak mě upozorňovali na to,že tam možná nejsme naposled,že s tím prostě musíme tak nějak trošku počítat
😢fuj raději na to nemyslím