Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
19. črc 2008

danielko ......takže fromin stačí jen ohřát v ohřívačce smíchat s nutrilonem a hotovo?

issaga
19. črc 2008

hezkou sobotu holky,

halkac - ja jsem pokud holky snedly aspon tech 100g prikrmu, tak mliko uz nedavala - nechtela jsem, aby si zvykly, ze proste dostanou pak na dojezeni mlicko. a cajik mi pije jen jedna malinko a druha vubec ☹ (cajik = myslim tim jakoukoliv tekutinu mimo mlicka, tj. od obycejne vody pres redenou stavicku az po ruzne cajiky)

simco my jsme i v tech nejlepsich dobach kojeni meli vzdy aspon jednu davku umeleho mlicka za den

daniellko mas zlate deti 🙂

simonac
19. črc 2008

danielko.taky jsem mrkla na fotečky, prcci jsou fakt úžasní, už se těším až budem tak velcí
musím tam dát taky nějaké nové fotečky

marrha
19. črc 2008

Ahoj holky,

pěknou sobotu přeji...

byli jsme v PL na nákupech..konečně jsme doma..dětičky chrní..paráda 😀

Simon..já bohužel nekojila bez dokrmu nikdy... 😉

a s příkrmama..úplné začátky...byly...třeba 5 lžiček příkrmu a k tomu dávka mlíka...a čím měli více příkrmu..tak jsem dávku mlíka snižovala a asi v 5,5 měsících už byli jen na příkrmu....,ale dlouho jedli třeba příkrm+ 90ml mléka..a samo to odeznělo.....u NIky jsme mlíko nedávala vůbec..ale za dvě hodiny řvala hlady...tak teď sjme řekla,že ne.,že radši dám trošku mlíčka...přece jenom to byli miminka...a takhle nám to vyhovovalo..třeba zkusit,jestli to dětičkám stačí nebo ne... 🙂

halkac
autor
19. črc 2008

Ahojdáá!

Tak mám tuniku 😝 Ale velikost 46 😲 😲 😲 Sice je černobílá, ale snad to na svatbě vadit nikomu nebude, že budu oblečená v černých kalhotech a tmavé tunice...Mně se líbí 😀

Marrho, tož to máme stejně...děti sní příkrm a pak jim dám tak 50 ml mléka a to vyzunknou natotata...tak snad to u nás časem taky "odezní". A co jste v Polsku koupili???

Issago, dám jim ještě týden a taky najedu na ostrý režim - po příkrmu nic, žádné mléko, jen čaj...tak a bude!

Simi, já "kojím" dosud, ale asi dva měsíce jsem musela dokrmovat i nutrilonem - vyšlo to tak na jednu dávku denně. Teď po zavedení příkrmů nutrilon zase nepotřebujeme a bohatě stačí mateřina...

Holky, jaké příkrmy vašim dětem chutnaly - jak ovocné, tak zeleninové?

simonac
19. črc 2008

halkac..........tak já zatím taky jen kopjím, myslela jsem že zavedeme alespon jednou nebo 2x denně nutrilon, ale nechcou to, než to stačím nachystat tak spí, na jednu stranu jsem ráda, aspon trochu mě uklidinili, že asi neřvou hlady. a já můžu říct, že zatím plně kojíme.

egrzuz
19. črc 2008

Ahoj Simi, já také nekojila plně nikdy ☹

Tak holky, ty naši špekouni, teda dětičky 😀 snědly 120g zeleniny , kterou jsem dělala já. Bála jsem se, aby jí jedly, ptože holky hodně psaly, že jim jede víc kupovaná, ale potěšily maminku a dlabaly.

Daniellko, taky nemáme problém s jídlem už , když byly v inkubátoru, tak pěkně jedly.-)

Teď si daly banán s meruňkou a jdeme koupat.

Taky jsem zvědavá, co jsi koupila v /PL?

Kači, tak vidíš, že jsi sehnala a na číslování kašlat. Já kupovala v Kenvelu největší velikost dámských kalhot a málem jsem je nenarvala, ale raději jsem si je vzala, než abych to přiznala před 45kg prodavačkou 😀 😀 😀 , pak bych prý musela už pánský 😀 😀 😀

daniellka
19. črc 2008

simi- jj, fromin stačí jen ohřát 😉

¨holky díky za pochvaly foteček. Z mimin se vyklubali kluci 😀 .Až je mi to trošku líto 😵 😕

issaga - ťukám to na dřevo, ale co se pití a jídla týče, jsou zlatí. Na druhou stranu zase kojení jim nešlo, furt se pouštěli, nic moc si nevytáhli, byl to mor. Taky jsem odstříkávala a dávala jim to pak z flašky.

Dneska jsme byli u známých od rodičů manžela na chatě na Vysočině. Tak něco tak hezkého jsem už dlouho neviděla. Nádherný malebný místo, chata přímo u rybníka, před ní trávníček jak na golfovým hřišti, oáza klidu.. AKorát já tam jela a byla strašně unavená, dneska Erik v noci zkoušel, co vydržím 😠

simonac
19. črc 2008

holky, chytli vám prcci flašku hned, já se snažím jím dát nutrilon, když tak plačou, ale oni to z flašky nehccou ☹

tindra
19. črc 2008

čao kočky,my dnes byli poprvé na návštěvě u sestry (8 km od nás)sami bez táty.a dobrý,já hleděla.jen Luky spí od 6 hod v autosedačce a nechce se vzbudit 😖 tak nevím jaká bude noc.
Simi já kojila plně do 5a6 měs,a teď dáváme jen zelenin.příkrmy a bez mlíčka a večer kaši(Máťa i ráno),sní kolik sní(většinou 100g),jsou to trpaslíci,tak to moc neřeším.snažím se jim kombinovat kupované+moji zeleninu(cuketa,brambory,mrkev).Halkac,nám zatím dr.ovocné příkrmy nedoporučila,ale to je tím,že mi vůbec neprospívají.
Egrzuz jak jim dáváš ten banán?a meruňka taky jen tak syrová?
Halkac,pak přihoď fotku jak vám to na té svatbě slušelo 🙂

egrzuz
19. črc 2008

Simi u nás to bylo hned, protože byly naučený už z Jipu, tam jim dávaly jen z flašky. Tak vyzkoušej odsát mateřinu a dát jim jí do flašky. Kapičku na špičku savičky a uvidíš. Nebo jinou savičku, jakou dáváš?

egrzuz
19. črc 2008

Tindro, já jsem dala kupovanou meruňku od Hippu a banán jsem s tím rozmixovala. Taky jsem jim ho dávala naškrábaný ze lžičky, ale to poprvé, jen když měly trochu na ochutnání.

daniellka
19. črc 2008

simi - kde máš nějaký fotečky prcků?? 😀 😕 😕
Taky bych zkusila vyměnit savičku..Pošimrej jim hezky savičkou spodní ret, to se často děti chytnou 🙂

tindra
19. črc 2008

aha jo,a budete si doma chystat do zásoby nějaké ovoce do mražáků?jako právě ty meruňky.
á Luky vstává.....

daniellka
19. črc 2008

ty jo vy jste mi vyrobily strašnou chuť na meruňky!! 😀 😀

simonac
19. črc 2008

erguz....zatím mám jen savičky od aventu, ale už jsem přes net objednala nějaké nové, tak uvidíme, když nechcou tak jim to zatím nenutím

danielko ....fotky prcků tu ještě nemám, mám tu jen 5 fotek starých už skoro rok, budu muset nějaké hodit, ale když já jsem technický antitalent a můj mi řekne, že na takové blbiny nemá čas, ale já ho zlomím a něco tam dám

egrzuz
19. črc 2008

Já si nebudu dělat zásoby do mrazáku. Jaké bude ovoce , to budu dávat🙂 nebo dám kupovanou a hotovo.

Tindro , to se ti teprve teď probudil Luky, to asi půjde pozdě spát né 😉 U nás už jsou v postýlkách, ale zatím je přemlouvám a to spaly jen 2h za celý den. 😀

Daniellko já to moje chudé album, ale mám tam alespoň 2fotky🙂 Mám na MMB, ale budu poctivě doplňovat i sem. Sice jsi to psala Simče, ale já jsme měl atouhu ti zdělit, kde mám fotky já 😀 😀 😀

Viď já bych si taky dala meruňku, ale děti všechno snědly🙂

Holky dneska je tady motománie (sraz motorkářů) chodíme každý rok, ale letos jsme nešly kvůli dětem☹

egrzuz
19. črc 2008

Simi naše děti taky nechtěly od aventu, ani náhodou, až teď, když jsou větší. Jediné , které chtěly byly MAM z DM drogerie. Píší o nich, že mají tvar , který nahrazuje prso i svým povrchem.

marrha
19. črc 2008

Ahojky..
uloženo a už to asi i spí..dneska jsme je utahali 😀

v PL nic moc..byla jsme docela zklamaná..koupila jsem tam akorát dětem klouboučky na zavazování(všechno si stahují z hlaviček)a u nás jsme nic nesehnala...štramplíky už na podzim..a Niky triko....potom gumové medvídky apod. 😀 😀

jinak moji nepili z Aventu..neuměli to chytnout..tak jsem koupila savičky NUK(na širokou lláhev)pasují do Aventových flašek....a z toho pijou krásně..jsou tvarované... 🙂

simonac
19. črc 2008

egrzuz...a máš latexové nebo kaučukové

marrha
19. črc 2008

jo a ještě k příkrmům..já začala kupovanýma...a časem jsme přešla na vařené..a řekla bych,že domácí jim chutnají líp..a Niky ta mi kupované nechtěla vůbec..té jsme vařila od začátku....teď mám vždycky po ruce skleničky..kdyby něco,ale oni sní fakt všechno...takže jsem ráda...na dovolenou beru jen skleničky....nehodlám tam totiž vařit 😝 😀

simonac
19. črc 2008

iss..mrkla jsem ne tvé fotky, holky jsou fakt velké slečny, to atk letí, pamatuju si je ještě z diskuze čekáme dvojčátka

daniellka
19. črc 2008

ergzuz- tak pošli odkaz na MMB atmůžu juknout 🙂

já jsem kluky na začátku taky měla na NUKových lahvičkách, krátkýchširokých, jsou super. 😀

simonac
19. črc 2008

marrha.........i tvé fotky jsou super, a ty cestovní zidličky jsou afkt super, co je to za značku a kolik stojí?

marrha
19. črc 2008

Simon..jsou to Fisher price....na netu se dají koupit kolem 950-.....,ale já je mám za 1200,- jednu..byli jsme je zkoušet v obchodě..a měla jsme vybrané jiné..ale ty nebyly stabilní..a když už jsme vyzkoušeli všechny co tam měli..tak nám bylo blbé je nevzít 😀 😀
jsou super..do naší minikuchyně..nevlezou ty velké pojízdné...tak to bude taky pak řešení...ale kupovali jsme je hlavně na dovču 🙂

simonac
19. črc 2008

marrha.jsou fakt super

marrha
19. črc 2008

i dětem se líbí 😀 😀
nejvíce zaujal papušek na pružince 😀 do něho pořád bambelají 😀

halkac
autor
20. črc 2008

Ahoj a dobrý večer! Snad v tuto dobu všichni vzorně spíte! Já odstříkám a utíkám znovu zalehnout...

Jen se s vámi chci podělit o moc smutnou novinu; chodila jsem i na diskusi Dvojčata na www.rodina.cz a představte si, že včera tam jedné mamince zemřel manžel na oboustranný zápal plic - zůstaly po něm tři děti ☹ ☹ ☹ Holky alespoň vymyslely, že se Lucčině rodině budeme snažit pomoci finančně, takže se zřídil účet a teď tam všichni budou moci poslat nějakou částku....Ach jo...zase jsem si uvědomila, jak moc jsou všechny ostatní starosti malicherné!

halkac
autor
20. črc 2008

Simi - opravdu zkus i jiné savičky, ale hlavně vydrž! Třebas si dají říct...No jestli jsou prsomilové, může jim to chvíli trvat 😀

Dani - já se budu chlubit za Zuzanku🙂 http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?... ...tady najdeš ty její broučky🙂

Zuzi - s toho srazu si nic nedělej, držíš se mnou (a určitě nejen se mnou) basu; já už tento rok nebyla na x akcích, na které jsem předtím pravidelně jezdila (Rock for people, sjíždění Orlice, noční oslava narozenin kamarádů apod.) Zase se jednou dočkáme, teď si musíme užít mimineček 🙂

S tím ovocem - já zatím dávám dětem ovocné přesnídávky kupované, ale chtěla bych to pyré taky zkusit vyrobit doma...ale to se asi všechno musí podusit, co? Jinak to asi bude dost agresivní, ne?

No tak já už utíkám spát. Přeju krásnou dobrou klidnou noc a nezapomeňte všechny obejmout svoje broučky - jak velké, tak malé...

simonac
20. črc 2008

dobré ránko holky,

hal...to je fakt hrůza, když jsem to četla měla jsem slzy an krajíčku a husí kůži

zuzu...Tvé děti znám z mimibazaru, mrkla jsem na odkaz hal a pamatuju si je jak jsou v tom dalmat.oblečcích, jsou nádherní