Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

gapka.h
21. bře 2009

zuzi-tak mně to do teď dělá Kuba.ale ten usne hned,ale tak za cca 1,5h vzhůru a vyžaduje být v mé postely.Jinak řev jak blázen,takže ustoupím,vím,že nedělám dobře...ale pro chvíli klidu....
Jinak zoufalá jsem taky,hlavně tento týden z nich jsem fakt vycuclá ☹ ☹ Potkal mě jeden známý,co mě dlouho neviděl a říkal,že jsem pěkně strhaná ☹ ☹ Co na to říct.....!!!

My byli dnes všichni 4 na prochajdě,tak to mě trochu nabylo...

danielko-ale tak dlouho jsme nespali!!!Co bych za to dala.....snad se dočkám 😉

egrzuz
21. bře 2009

Gabi, je to šílený viď? Já už taky nemůžu. Jarýn to udělá někdy v noci a je u mě v posteli taky 🙂 Potom ho přenáším do své postýlky,
Ten znamý je ale taktní teda 😠 Nic si z toho nedělej.
A uvidíš bude líp. U nás se spí už po obědě, tak 2hodiny někdy 2,5 až 3h a dočkala jsem se až asi před 14dny 😀 takže se taky dočkáš, neboj 😀

Procházka byla taky super, tak klidnou noc

sppring
21. bře 2009

ahojky holky,

děkuji za info ke golfkám.. jsem zvědavá jak příjdou na prodejnu, pojedu je prubnout..

kdo jeste mate mono golfky?? a jake??? a vy co máte spojené, nejsou moc těžké?? A do kolika kg máte nosnost?? ja jsem se divala na ty santorini a mají jen do 15kg, coz mi nepripada, ze by tam byly do 3 let jak vsude pisou. To budou mit snad ve dvou letech,ne??? 🙂

tindra - máme shlamm barvu.. hnědá a je super 🙂 az bude čas, dám pár fotek do alba

k vasemu aktuálnímu tematu usinani - kluci od te doby co zacali vstavat v postylkach - uz v nich neusnou. Musime je vzit kazdy jednoho do velke postele a uspat. A pak prenest. Nekdy je to otazka do 10minut nekdy i 20min. A v noci se budi porad casto :( Do pul roku spinkali pekne (od 18h, pak 1x probudit na jidlo a do rana), ale pak se zacali budit casteji..cca 2-3x do pulnoci a pak 2-3x od pulnoci. a to je musime mit v postelich jinak bych se nevyspala vubec. 😒 porad cekam na ten ZLOM kdy budou spat CELOU NOC!!! 🙄 😅

danae
22. bře 2009

Ahoj maminky dvojčátek, chtěla jsem se zeptat, zda máte zkušenosti s cestováním s dvojkočárkem (děti za sebou) MHD v Praze. Jde to? Vejdete se do výtahu do metra atd? Moc díky!

tindra
22. bře 2009

nepřipadne vám,že ten úplněk je nějak často?teda když to beru podle spaní kluků 😠 .
Danae já jezdím do Prahy jen do Motole a tam mají výtahy veliký 😉
Spring tvoje" až bude čas "mě dneska rozesmálo 🙂 mám tu před sebou nachystaný vysavač,ale kluci si s ním pěkně hrají,tak je nechám,vysávání nikam neuteče,ale čas v podstatě asi nebudem mít nikdy 😀

daiquiri
22. bře 2009

Ahoj holky!
Tak včera se opravdu vyvedl první jarní den a dneska už je tu zas vichr a zataženo ☹

Gabi, to teda já bych nikomu neřekla, že vypadá strhaně, to není od něj moc hezký, i kdyby to byla stokrát pravda! A jak to máš s kojením? Už budeš odstavovat nebo zatím ne?

Zuzi, to teda spí dost, skoro víc než moji prcci. Mně spí dopol tak cca 2 hodiny, odpo v kočárku tam max 20 minut. Ale zase je pravda, že spí celou noc 🙂

Danae, já jela jen nízkopodlažním autobusem, do metra se chystám až s golfkama. Hlavně v málo stanicích ty výtahu jsou ☹ Nicméně ty plošiny jsou dělaný i pro vozíčkáře, to znamená, že by měly mít min 80 cm v průměru, takže by se tam kočár měl v pohodě vejít ne? Nebo koukni na stránky www.dp-praha.cz - tam by snad mohlo být nějaké info.

marrha
22. bře 2009

ahoj holky,

Danae my byli loni na dovolené v Praze měli jsme Jané tandem a jezdili jsme po eskalátorech...a v pohodě..nejhorší je první jízda...pak už to jde 😀 ..nevědli jsme jaký kočár vzít, měla jsem strach, že s kočárkem vedle sebe nevlezm na eskalátory, tak jsme vzali tandem 🙂

dneska je tady taky pod mrakem a kosa 😝 ..včera bylo rozhodně líp 😔

danae
22. bře 2009

Díky za info! Daiquiri a do nízkopodlažního autobusu se dá vejít? Předpokládám, že se musí zaparkovat na bok, čímž se teda zabere celý prostor pro kočárky. Nebo jak to děláte? Moc díky. Mám teď malé mimčo a když se někam budu vypravovat, tak budu muset asi vzít dvojkočárek, abych měla kam starší dítě posadit, případně, aby si tam mohla i zchrupnout, když jdeme přes poledne.

Marrho, ty jo, já nevím, já bych se asi na eskalátorech bála. Někdy jsem se bála i jen s golfkama a když ještě teď přičtu spánkovou deprivaci, tak nevím... 😕

marrha
22. bře 2009

Sppring Kristý už má skoro 15kg ted 😀 , ale neřeším to...většinou jsou ještě 3kg na košík, proto někteří prodejci uvádějí 18kg nosnost a maminky si myslí, že je to nosnost dětí (řekla bych,že tak i dost klamou), ale není to pravda...je to 15 na dítě a 3 na košík...mám to přímo od výrobce 😉

je mi jasné, že když se pod námi kočár zlomí s reklamací mám asi utrum, ale co mám dělat, když mám doma takového macka 😀

marrha
22. bře 2009

Danae to je jen ten pocit, taky jsme se báli...ale pak fakt v pohodě...v každéí stanici nebyl výtah, takže než to nosit tak raději takhle..

zkus písnout na diskuzi www.dvojcata.cz je tma hodně maminek z Prahy a jezdí takhle normálně...já tam čerpala taky zkušenosti 😉 určitě poradí

halkac
autor
22. bře 2009

Ahoj holky,
tak vypisuju názvy těch knih, které jsem objednala🙂 Ale nekupujte je, já je pročtu a dám vědět, zda za to stojí:

a) Malý tyran
b) Děti potřebují hranice
c) Děti jsou hosté, kteří hledají cestu
(to jsem si našla na radu nějaké psycholožky, kterak na děcka🙂
d) A ještě bych chtěla Matějčka: Co kdy a jak ve výchově

Jinak vedu si docela dobře - mamánkovství se nás drží, ale už ne hystericky. Docela se děti osamostatnily...teda možná že ostatním by ta naše "samostatnost" přišla k smíchu, ale u nás je to úspěch. Nevisí mi na nohách pořád, ale jen tak půlku času 🙂

A co se týče spaní - tak horší období u nás NIKDY nebylo. Nespí se pravidelně od půlnoci tak do tří...a pokud nestojím u jejich postýlky nebo je nemám v posteli, tak hystericky oba dva brečí☹ A věřte, že to vydrží i hodinu... Ale v manželské posteli neusnou --já je tam nebrala, takže ví, že na spaní toto místo není...jen na mazlení. Dneska jdu tisknout takovou tu knížku o spaní, kterou hrozně chválí na www.dvpjcata.cz a začíná drezúra...protože já fakt už nemůžu. Dneska v noci jsem brečela, byla vzteklá...tak jsem si to mateřství nepředstavovala 😀 😀 😀

simonac
22. bře 2009

ahoj holky,
vidím, že řešíte noční spaní, tak to je u nás pořád děs!!! já jsem vzhůru nejmín 8x a dnes jsme vstávali v 05.14 parádička 😉

kači - načerper info a písni jak na ty malé řvouny 😉

daniellka
22. bře 2009

čus babulky,krásnou neděli přeju 😀

všichni moji chlapi vč. psa spinkají,já si trochu ráno přispala,tak ted hodím kafózo,spát už nepůjdu,nemá to cenu..

gabi - neboj,to se dočkáš,taky ti začnou spinkat..u tebe s to zlomí jak přestaneš kojit,to bude výrazná změna k lepšímu 🙂

kaci - tak už se těším na řešerše z knih,taky pak možná do nějaké půjdu. teda pokud nejsou moc "moderní", takové ty teorie ,americký styl výchovy,že na dítě se esmí zvýšit hlas,nesmí se nic zakazovat,nesmí se trestat jen vysvětlovat,na to až tak moc nejsem.. Já myslím,že dítě je ve věku,kdy se mu formuje základ vychování a potřebuje mít určitý mantinely,co smí a co nesmí. Znám právě děti,které měli úplně volnou ruku,a je to celkem zajímavý 😕

halkac
autor
22. bře 2009

Dani, já s tebou naprosto naprosto souhlasím; já ten hlas umím zvýšit a myslím si, že jsem dost neústupná. Dokonce se někdy divím sama sobě, jaktože mi není líto, když prcci pláčou ze vzteku- ale pokud se vztekají, že si něco chtějí vydobýt, tak mě to spíš naštve a v takovém případě jsem neoblomná...
Tak i proto jsem psala, at nic žádné knihy nekupujete, že to projdu, a pokud by to byly radu typu: "vysvětlujte klidným hlasem, dítě jednou pochopí"..tak knihy prodávám na MMB dál a žádné poučení si neberu 🙂

kuzelka
22. bře 2009

ahojky 😉

Kači tak to proštuduj a napiš výcuc jestli ty knihy stojí za to 😉 taky si myslím že je třeba stanovit nějaké ty hranice, a když se děti vzekají a vynucují si tak jsem myslím taky neoblomná, to by mi taky mohli pěkně přerůst přes hlavu 😒 no jo výchova je pěkně těžká.....ale jinak jsou to dětičky MOJE a roztomilý 😵 😵

a s tím spaním- spíme hezky celou noc (Kuba od 3m) Bára až od roku, ale přes den je to katastrofa: dám je do postýlek, hezky je uložím na polštářek, pak odejdu a začnout věškeré věci z postýlek vyhazovat, pak se o ně přetahují (máme postýlky u sebe kvůli nedostatku místa) pak se řehtají, pak se přetahujou o dudlíky (mají je připlé k oblečení takovou tou klipsou) pak si ty dudle urvou a hodí taky na zem, pak ječí že ty dudle nemají v puse 😠 takže když dobře daří tak usnou dodinu až hodinu a půl poté co jsem je dala spát, pak samozřejmě vstanou unavení, mrzutí, nedospaní a ven se dostaneme až kolem 16h 😠 😠 😠

jdu na kutě, už tak jsem měla dávno spát.....

daniellka
23. bře 2009

kuzelka tohle probíhalo i u nás,šíleně řádili než usnuli,i dneska občas takhle vyvádí. jednu dobu jsem je dokonce musela dávat spát po ob. odděleně,pak to jsem je zase dala dohromady,aby si na to nezvykli. to jsou ty trable s dvojkama,no,jsou pro sebe rušivým elementem 😀

sppring
23. bře 2009

ahoj holky,

tak jsme nakonec vybrali tyto "golfky" http://www.detskydum.cz/detail/abc-design-movin...

je to spis sportak, ale kdyz se slozi (jednoduse), tak zabere misto jako golfky.

co na to rikate?? mate je nekdo???

diky.. S:

daiquiri
23. bře 2009

Ahoj holky, jen v rychlosti, děti usly, tak jdu trochu poklidit.

Danae, v tom nízkopodlažním jsem se vešla jak na bok, tak i normálně, jen jsem sklopila rukojeť. Dokonce jsem jela já s kočárem a na té samé plošině i pán s vozíkem. Na eskalátory jsem se ještě někdy neodvážila sama, až někdy s manželem. Bojím se, že bych se dole zasekla, takže raději ne.

Markét, tak jsem včera musela do Ikey pokoupit další koš na hračky 😀 A mají velký úspěch! Oblíbený je mobil, ten hodně zaujal Barču 😀 😀 😀

egrzuz
23. bře 2009

Ahoj holky, no jsem ráda, že v tom usínání nejsem sama, no né že bych vám to přála, ale víte , jak to myslím 😉 😀
Včera zase hodinu než usnul, ale noc byla dobrá. Jarda vezl naše na letiště v 6 ráno, tak se alespoň naštěstí vyspal.

Jo a holky musím se pochlubit.......... žehlila jsem dneska ráno 2hodiny s dětma za zády. 😉 🙂 Docela se to dalo a nemusím se tomu věnovat v čase, kdy spí 🙂 (no možná to tak děláte normálně, ale já žehlila , jen když spaly) 😀 😀 😀

Tady je ošklivo, leje a leje. Co budu dělát????? 😕

gapka.h
23. bře 2009

ahojky,

Zuzi-tak to si borka 😉 To já bych asi s nima nic nevyžehlila!!!Nevím,nikdy jsem to nezkoušela.ale co máme sušičku,tak jsem nežehlila..mám tam zatím pár kousků 😉 U nás taky lilo,ale prochajda nás neminula:3li jsme se Simčou i v tom dešti na kafčo na stojáka 😉

..holky,nebudí se vám děti teď dřív ráno,že by to bylo s blížící se změnou času????Nebo je to jen u nás???

Tak jsem na chvíli vypadla od dětí -na obočí 😉

Marki-ty máš teda cvalíky,to maj slušnou váhu 😀 😀

Dai-no ten známí...co na jazyku to na srdci 😠 S tím kojením se snažím,ale marně.Dokonce je kojím dopoledne oba naráz-oni u toho klečí a dělaj -já mám koně vraný koně-to je zážitek 🙂 😉

daniellka
23. bře 2009

gabi - jo,trošku dřív se mi tedka budí,snad to bude tím..nevím.já furt čekám až se budou budit tak kolem desáté,to bude teprv značka ideál 😀 😀

jo a to co ten tvůj známej,tak to mi před půl rokem taky jeden známej řekl. a to jsem byla s manžou zakalit v jakýmsi podniku,celkem jsem si vyladila make-up,takže mě to taky dost rozladilo. holomeci jsou to,i kdyby jsme si šlapaly na pytle pod očima,tak nás maj pochválit,že jo..tyhle kecy si můžou strčit za klobouk. 😠 😎

marrha
24. bře 2009

Dobré ránko,

tady zase prší...
v 10 vyrážíme na preventivku k té nové mudr. tak jsem docela zvědavá...snad nebudu zklamaná 🙂 , Niky je stejně nějaká nemocná..rýma, kašel, tak jí aspon zkoukne...čekám , kdy to zase chytnou dvojky..to je pořád koloběh 😝 , mě už taky teče z nosu..
Verun jsem ráda, že se dětičkám líbí...a ten telefon byl u ns oblín´bený...zvlášť, když jsme někde jeli a děti v autě usly, a při každém pohybu se z tašky ozvalo, tududů 😀 😀 😀

u nás se vstává dřív od té doby, co je ráno brzo světlo, minule už Davídos volal před 6 a pak už nemohl zabrat..., ale pomalu si na to zvykají a po mlíku ještě vytuhnou...Kristý ta jak někdy řádí v noci, tak ráno dospává a je jí jedno, jestli je tam tma nebo světlo 😀

Dani s výchovou naprosto souhlasím...kamarádka se řídila právě těm aknihama, nezvyšuj hlas, trpělivě vysvětluj a malá jí ještě ve 3 letech venku utíkala, vymáchala se v každé kaluži a to nemylsím, že do ní jen vlezla, ale schválně tam prostě skákala a dupala dokud nebyla ona a celé okolí mokré ,doma ani nemluvím.. 😝 to není nic pro mně 😝

halkac
autor
24. bře 2009

Hojky hojky,
tak jsem JE našla u Majdy v puse! Že by to byla záhada hrůzných horových nocí 😀 😀 😀 ? Lezou jí naráz tak 4 zoubky...

Markét, tak jsme zvědaví na výsledky preventivky! I když ty máš šikulátka děťátka.

Poslouchejte, jak vám děti mluvily tak v roce a čtvrt 😉 ? U nás pořád nic moc, děti vydávají jen dvě samohlásky (a,e) - takže používají slova, kde jsou jen tyto hlásky: např. ham, bak, mama, meee, tata, gaga...Vím, že rozumí, hezky ukazují na věci kolem, ale to mluvení noc moc (zvlášt u Jonáška, ale to je ogar, ti jsou prostě pomalí, jak všichni víme 🙂 🙂 🙂

I u nás se vstává značně dřív, co je brzy světlo. A je to asi normoš, všem kamarádkám se to taky stalo. U nás je to celá hodina 😖

Gapi, co kluci? Jaké mají pokroky?

marrha
24. bře 2009

Kačko jj děti jsou šikuláci..já jsme spíš zvědavá na tu novou mudru..víš, jak to je, když si s někým nesedneš, tak je to na prd 😝
a mluvení?? Naši sice mluvili, ale jen , aby se neřeklo...ted už začínají pěkně mluvit, když to srovnám s Nikolkou tka je to obr rozdíl...Niky mluvila krásně už v roce...ve 14 měsících zpívala only you, byla to písnička v reklamě na kávu...a mluvila, že jí bylo krásně rozumět... 😀
a bud ráda...až přijde takové to období a plóč?? milionkrát za den a to ještě na druhou 😀 , tak si budeš říkat, kde jsou ty doby, kdy nemluvily 😀 😀

halkac
autor
24. bře 2009

Jo a ještě k té chůzi...Dani, u vás se zažalo chodit až poměrně pozdě, vid? Uklidni mě 😀 😀 😀

daiquiri
24. bře 2009

Holky ahoj!
Tady zas fičí vítr, ale neleje, aspoň to!
My měli včera den blbec. Děti hrozně protivný, Pavlík dopol zabral jen asi na 10 minut, Barča sotva hodinu. Ven jsme nešli, lilo a strašně foukal vítr. No, přežila jsem to, oni se mnou taky, jen Martin dorazil domů až po půl osmý, tak jsem byla hotová! 😖

Markét, to máš pravda, večer když uklízím hračky, tak se najednou z koše ten mobil ozve, to je vždycky šok 😀
Držím palce ať je takhle doktorka lepší! Tak napiš jak jste dopadli!

Ale tak jak se říká, že dvojčátka mají svoji řeč, tak s mluvením asi nespěchají ne? 😉

marrha
24. bře 2009

Tak jsme doma...doktorka je sympatačka..je to ten typ co nedává hned ATB a není pro všecka očkování....za co jsme ráda...Nikolka teda kucká dost, ale říkala, že na prudůškách nic nemá, že sirupy jí dávám správné a že tahle viroza trvá i 10 dní...ta stará by jí 100% dala ATB..
akorát teda u každé mudr. váží váha úplně jinak...protože Kristý měla u téhle mudr. 15,5kg což je blbost, když před měsícem měla 14,70kg a Niky měla u staré mudr. 30kg a tady u té 28kg 😀 tak pak se v to m vyznejte 😀 😀 je fakt, že ta předešlá mudr. váží na kojenecké váze a tady ta, na dospělácké, tak jeslti je to v tom...
ptala jsem se jí na tu klíštovku a říkala, že jí dětem doporučuje až od 3 let...že do těch tří let je plno jiných očkování...

Verun...tajnou řeč dvojčat můžu potvrdit, je to jen go, go, albmktijkotuesa? 😀 a přesně ví, že jsou spolu udělat nějakou lumpárnu...jen já jim nerozumím a zjistím to, až to vyvádějí 😀 😀 😀

tady už svítí sluníčko, ale fučí ledový vítr....vzali jsme to k mudr. pěšky (poprvé od narození Niky, mám mudr. u baráku 😀 ), takže supr 🙂

daiquiri
24. bře 2009

No vidíš Markét, ještě, že ses pro tu výměnu rozhodla. Hned budeš mít pocit lepší péče!
U nás doktorka váží na té stoleté posouvací, tak taky nevím jak moc je to přesné.

Super, na tu klíšťovku jsem se taky chtěla zeptat na další kontrole, tak už nemusím.
To dělají schválně, aby maminka nevěděla co se chystá 😀

Tady se přehnala sněhová bouře, ale už taky svítí sluníčko, jen ten vítr je na prd. Ale dneska ven jdu i kdyby padaly trakaře, musím nakoupit a aspoň mi to pak rychleji utíká a děti nejsou protivný 🙂

marrha
24. bře 2009

Verun zeptej se i Tvojí mudr...docela by mě zajímaly i názory jiných doktorů 😉 ...neřídím se jen podle toho kdo mi co řekne, ale podle sebe....a vždycky jsem ráda, když znám i více názorů než jeden 🙂

no tady s epěkně venku černí...a Roman než přijel domů, tak říkal, že za OV chumelilo jak blázen...takže to jde asi i na nás 😝

daiquiri
24. bře 2009

Dobrá, zeptám, jdeme až 6.4., mám už to poznamenaný na papírku. Když jsme tam, tak vždycky zapomenu na co jsem se chtěla zeptat, raději si to už všechno píšu.
A ty máš Romana doma?
Martin bude doma zítra za to, že byl celou sobotu u vás v OV. Já jdu ráno na gyndu pro antiko a ještě musím zaběhnout na sociálku kvůli rodičovský, už mi bude končit mateřská.