Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
13. črc 2009

Ahoj holky, Simi, držím pěsti, ať to není něco vážnějšího

Já mám přímo z pohotovosti návod na zábaly a je tam psáno, že se nepřikrývá(tyčným písmen) až po vandání ze zábalu osušit dítě.
Balí se celé tělíčko do plíny nebo prostěradla namočené do 21stupňů studené vody, pokud jsou ruce a nohy studené, tak se nebalí a balí se jen hrudníček, nechá se 10-15min a po půl hodině se měří telota. Mělo by to klesnout o 1/2 až 1st. Opakuje se to vždy po hodině při dalším zvýšení teploty.

egrzuz
13. črc 2009

Ahoj holky, Simi, držím pěsti, ať to není něco vážnějšího

Já mám přímo z pohotovosti návod na zábaly a je tam psáno, že se nepřikrývá(tyčným písmen) až po vyndání ze zábalu osušit dítě.
Balí se celé tělíčko do plíny nebo prostěradla namočené do 21stupňů studené vody, pokud jsou ruce a nohy studené, tak se nebalí a balí se jen hrudníček, nechá se 10-15min a po půl hodině se měří telota. Mělo by to klesnout o 1/2 až 1st. Opakuje se to vždy po hodině při dalším zvýšení teploty.

tindra
13. črc 2009

Díky, no věřím tomu,že to potřebovat nikdy nebudu!!!Naštěstí foukám jen odřené kolena a čela

halkac
autor
14. črc 2009

Ahoj holky!

Moc se omlouvám, že se flákám, ale mám manžílka na vodě, a tak se na mě sesypala spousta kamarádek v domnění, že jako slaměná vdova prostě nemám co na práci 😀 A tak bloudíme do osmi po venku, v devět ukládám děti a pak tupě koukám na televizi.
A musím se poklonit před Zuzankou a Martou- zvládat SAMA (nebo skoro sama) dva prcky tak dlouho, to je opravdu zápřah! Tedy ani ne fyzický, jako psychický. A to už děti v roce a půl jsou mnohem mnohem lepšejší materiál než kolem roku🙂

Dnes s nimi chci jít sama na koupák, snad to nějak zvládneme. Nu což - kdyžtak se po 10 minutách sbalíme a půjdeme na prochajdu kolem Bečvy...

Tak krásný horký letní den !!!

kuzelka
14. črc 2009

Ahojky

holky budete si některá pořizovat ty vodící batůžky?? Vážně o tom uvažuju, vlastně bysme tím odbourali kočár (oni by nejradši už jen chodili) 😉

Veru šnečci byli mňam mňam, jednu várku jsem uděla půl na půl slaninu a šunku + sýr, kečup a druhou várku se špenátem (špenát, cibulka, sýr) a bylo to rychlé a dobré, akorát jak jsem to srolovala tak jsem to musela dát do mrazáku ztuhnout, bo mi to nešlo krájet.

Kači, já smekám smekám smekám že jdeš s dětma sama na koupák 😕 😕 🙂 to u mě teda vůbec nehrozí 😔 😔

Holky musím se pochlubit 😅 , Kuba už chodí doma na nočník 😵 😵 😵 řekne si sám, ale samo že máme sem tam menší nehůdku (cvrnkne si do slipek ale dodělá na nočníku 😵 )

Krásný den 🙂

daniellka
15. črc 2009

nazdárek babulenky!!

nějak vás zanedbávám,poslední dobou,já vím. ale my jsme furt někde v trapu.
O víkendu jsme byli na výl. od pátku do neděle v Jižních Čechách,byl otam nádherně, včera odpo koupaliště, snad se to počasí už trochu umoudří, je to paráda,užívat si sluníčko 😉

kuzelka - já na koupák s klukama chodím pravidelně. Není to tak hrozný 😉 Občas mě chytá rapl,mám pocit že si vykroutím hlavu v brouzdališti jak furt hlídám oba dva,ale je to faaajn 😀
Kuba je šikula s nočníkem. 😉

kaci jak je v Beskydech?? jéé,já bych se hnedka přidala!! 😀

co je tay nového?

simi - at jsou děti brzo oukej. to je na nic ,ty choroby. my byli nedávno doma s angínou,furt něco..

tindra - to jsem ráda,že ti PP Aria twin vyhovujou. Já mám pocit,že na ty internetový stránky furt píšou jen maminy,co si potřebujou postěžovat 😀 Měla jsem v rukách něklikero golfek, některý jsou dobrý,nkterý strašný,ale vesměs všechny hrkadla a PP mi vyhovujou.. Ale už si říkám,jestli je pomalu neprodám..Byli jsme v těšch JČ a kluci je ani nepotřebovali,když jsem je vytáhla,vozil jeden druhýho 😀

halkac
autor
15. črc 2009

Dobré ránko,

ha - koupák byl fantastický, ale jen a jen proto, že neplánovaně došla moje mamka 😀 A hnedle jsem o kousek chytřejší. Na koupák sama lézt s dětmi nemůžu. Tedy oni mi rpcci nikam nezdrhají, ale máme trochu jiný problém: Madí vodu miluje, chce se čabřat v hluboké vodě...zatímco Jonda by nejraději seděl na břehu a vylíval vodu z kelímku do kelímku. No ale chodit tam budu, jen si budu muset poprosit někoho o doprovod🙂

Kuzelko, Kubík je šikulka! Já to nočníkaření pořád odkládám. Děti mi nepřijdou nachystané ☹ Sice, když se vyčůrají na koberec, hlásí, že udělaly a-a, ale dopředu ani nepípnou.

No nic, co máte v tak horkých dnech v plánu?

egrzuz
15. črc 2009

Ahojky 🙂

Karin, Kubík je fakt šikulka, nu nás je nočníkování ve stejné fázy jako u Kačky, stále nic. Dneska dopoledne seděly oba na nočníku a nic, když slezly, rvaly si plíny mezi nohy a za 10min udělala Jarýn bobek ☹
Batůžky koupím, jsou fajn a ty děti nevypadají jako na vodítku 🙂 , ale kočárek ještě nechám určitě

Kači, já mám jít v pátek s kámoškou na koupák, ale moc se mi nechce, bojím se, že to bude mazec je uhlídat. Sice říkala, že mi pomůže, ona má už 10letého kluka, ale děti jí moc nevídají, tak nevím.

Dani, to už je pohoda viď , když jsou kluci větší na výletování? Jedete někam na dovču k moři celá family?

Jinak tady je zima a prší, kde je 30st??? 😕 😕 😕

Rozdodla jsem se omezovat v jídle, už jsem fakt hrozná, sice váhově stejně , ale to břicho je děsný. Nebudu držet drastickou dietu, ale hodně se omezím a budu se snažit omezit sladké, což je můj největší problém 😒

daiquiri
15. črc 2009

Ahoj holky, to je zas počasí co? ☹

Kači, my taky máme v plánu zítra zkusit koupaliště, moje mamka má dovolenou, tak uvidíme. Sice nemám takový problém uhlídat, Baru se jen plazí, Pája leze, spíš je to asi nebude bavit.

Karin, s tím špenátem to muselo být moc dobrý, mám aspoň další inspiraci.

Jinak u nás je teď docela problém s večerním usínáním, dva dny po sobě šla Baru spát až v deset, když jsme jí zkusili položit do postýlky, tak vždycky šílený řev. Včera to samé s Pavlíkem ☹ Co s tím?

tindra
15. črc 2009

na jižní moravě jsou tropy 😀
Dai tohle ti neporadím,já s klukama usínala(teda oni v postýlce a já si vedle v posteli četla asi půl roku,teĎ UŽ JE TO POHO,usnou sami,ale před tím mě potřebovali blízko.ale zpostýlky jsem nevytahovala.
KOupák plánuju tak v so,zatím nám stačí bazénky na zahradě 😉

egrzuz
15. črc 2009

Veru, kolikrát spíte přes den?
To mi dělaly obě děti kolem roku, že jsme je musela dávat spát už jen jednou a usínalo se v 19h obě krásně

Teď už jsou zase větší, tak zrovna včera tady byla K až do 21h, povídala nám, zpívala a nechtělo se jí spát. Jinak od roka usíná K sama, ale do roka to byl řev a řev. S Jarýnem tam musím být nebo po obědě usíná stále v kočárku jako miminko 😀

Marti, neprovokuj, tady je fakt hnusně a bouřka 😠

Holky, naše děti se bojí vody, když je chci dát do bazénku(nedej bože do velkého bazénu) řvou a bojí se? Dělají to taky vaše děti?

daiquiri
15. črc 2009

Marti, fakt? Tady už se teda taky vyjasnilo, ale od rána bouřky, černá obloha a slejváky.

Zuzi, už jenom jednou denně, Baru tak kolem hodiny a půl, Pája tak dvě hodiny. Když jsem u postýlky a držím za ruku, tak to je v pohodě, ale odejdu a je řev - hlavně Barča. Když jí mám u sebe v ložinici, tak se plazí, hraje si a je v pohodě, ale v deset už se klíží oči mně ☹ Večer jdou spát tak v osm. Odpo v kočárku usnou už vyjímečně.

kuzelka
15. črc 2009

tak dneska jsem uvařila dětem oběd, vyluxovala, vytřela a pak jsem si musela dát studenou sprchu 😀 😀

Zuzi 30 st. je tady v OV 😝 😝 a kupuješ ty berušky a netopýry nebo ty hezčí a dražší? 😀 😀

Dani vzhledem k tomu, že Kuba se vrhá do vody po hlavě a je mu jedno že ho nikdo nechytá, tak nevím jak bych hlídala Báru, tak asi tak ..... jo a jěště ty jejich hysteráky, a vztekavky na to nemám nerva.... 😝

kuzelka
15. črc 2009

Veru u nás se ted usíná kolem půl deváte, ale oni mi vždycky usínali v pohodě

jo a děkuju za pochvaly Kubíka, snad už bude chodit na ten nočňajz pořád a nezařadí zpátečku 😉
a Zuzi já na něm viděla až ted že je na to připravený, uvědomoval si že se v plíně něco děje, furt si za ni tahal a říkal ee, tak jsem ho zkusila nechat bez ní, první dva dny jsem jen po něm vytírala a čistila koberec , třetí den to jakštakš pochopil a 4,5 byl už šikovný

a vody se bála jen Bára tak okolo roku koupali jsme se jen s řevem ale pak to bylo v poho

tindra
16. črc 2009

holky tak mi to nedalo a protože se manža zase někde zapomněl,tak volný čas využívám ňourním po netu a našla jsem ještě tohle:http://www.kidsoutdoor.cz/www-kidsoutdoor-cz-detske-ba... a tohle se mi líbí nejvíc,nejede někdo do států?http://www.amazon.com/Eddie-Bauer-Harness-Buddy... http://www.amazon.com/Goldbug-53875-Giraffe-Bud...

egrzuz
16. črc 2009

Ahojky, Marti ty jsi šikula šikovná 🙂
Naši jedou , ale až v březnu 😒 Budeme muset koupit netopýra a berušku

halkac
autor
17. črc 2009

Dobré ránko,tak dalši tropický den před námi, co? Ufffff. S dětmi to není žádná radost - horka se mi v souvislosti s malými prcky tedy vůbec nepozdávají.

Zuzi, u nás taky Jonda kvičí, že do vody dvakrát nechce. Vždycky ho musím "přesvědčit" - dám mu do ruky kelímek (nebo konvičku) a on přelívá vodu..a já mezitím postupuju hlouběji a hlouběji 🙂 Ale opravdu spokojený tam není. Ale Madí je vodomilec. Ta se chechtá, jásá tam.

No nic, jdu vymyslet nějakou trasu stínkem a vyrazíme ven.

Krásnýýýý den!

dada134
17. črc 2009

Ahoj holky,mohli byste mi prosím napsat,jestli používáte golfky,tak jaké, bydllíme na vesnici a máme jako hlavní kočárek herkula,ale když bych chtěla třeba s dětma do města,tak by se asi hodily víc.Sem na vesnici je nechci,jde mi o to,aby šel dobře složit,byl lehký a praktický,možná radši madlo místo těch "beranů".Díky za tipy 🙂

daiquiri
18. črc 2009

Ahoj holky, teda včera taková sauna a dneska zima a leje. Já v noci skoro nemohla spát jak tady hřmělo a blejskalo se a do toho ty proudy deště. Dětičky spaly jak zabitý 😀 Jen jsem teda musela večer skoro hodinu sedět u Barči a hladit jí, dokud neusla.

Jo a moc moc vás všechny pozdravuje Markét! Představte si jaká náhodička! My se včera potkaly v Praze v nákupním centru na Smíchově 😀 😀 😀 Já byla úplně v šoku!

Dada, já mám Maclaren, jsem vcelku spokojená, ale nemá spojené madlo, takže jsem ti asi moc nepomohla.

daniellka
18. črc 2009

nazdárek babulenky!

příjemná úleva od těch veder,co? teda pokud nezačne pršet a být tak šěkaredě,jak u Dai 😢

kuzelka - no jo,pokud děti takhle vyvádí,tak na co tam chodit a stresovat se,že jo...Naši kluci jsou naštěstí celekm v pohodě,i když někdy chytám úplný psycho v bazéně na koupáku,jak se mi ztratí z očí na minutu,můžu si hlavu ukroutit,hlídat dva je celekm zápřah,já mám z utopení totiž strach jak blázen.
To mě ted přivedlo i k tom vám napsat,že jsme už konečně koupili a nainstalovali k nám na bazén doma pool alarm. Výborná věc! vyzkoušeli jsme to,hodili jsme našeho pepu do bazénu a řve to jako blázen,má to 100decibelů,řve alarm u bazénu a druhej v bytě. Byla to moje malá noční můra,že tam koluci jednoho dne spadnou, nikdo tam pár minut nebude a stane se neštěstí. do toho mě pak ještě postrčila kamarádka z Francie tady z koníka,když psala,že v novinách čte,že ve Francii za jeden rok utonulo v domácích bazénech 240 dětí,to je jako mazec. ale věřím,že je to hned, člověk si jde udělat jen kafe a děcko může skončit pod vodou. Tak mám ted z toho alarmu šílenou radost,moc šikovná věcička a ani mi to nepřijde nějak extrémně drahý,na to jakou službu to udělá. v dnešní době bych to považovala za nutnost,u toho kdo má bazén.

juuu,to jsem se rozvykládala,pardoooon! 😀

dada - já mám Peg Perego aria twin,spokojenost 😉

kuzelka
18. črc 2009

Ahoj 🙂
teda já nevím ale tady je furt 30st. 😝 😝 😀 děti zpocený, já zpocená 😝

dani no jo, furt zbožně čekám, kdy už je to konečně přede 😔 a budou hodný a roztomilý 😀 😀 😀

golfky mám cosatto a jsem spoko, ale taky nemá spojené madlo...

tindra
18. črc 2009

Dai jestli nakoukneš včas,myslím,žes tohle chtěla ty???ALe jestli se pletu promiň http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3622283

daiquiri
19. črc 2009

Jééé Marti, to mě mrzí, že jsem to prošvihla ☹ Ale já sem večer většinou už nechodím, spíš takhle dopoledne když jdou spát. A ty jsi fakt šikula, že to takhle všechno najdeš! Děkuju moc!

Holky, poraďte mi. Pája nám pořád blinká, hlavně ráno po mlíku, co s tím? Začala jsem jim teď dávat ráno mlíko a pak kolem osmé snídani, chlebík nebo rohlík s něčím, ale snědí jen malinko. Jenže Pája od rána ublinkává tak asi 7x, všechno smrdí, on, já, musím ho převlíkat tak třikrát 🙄

tindra
19. črc 2009

To víš,manža v trapu,tak se nudím....
s blinkáním neporadím,naštěstí nemám zkušenosti,ale ráda si něco přečtu tak jako o těch zábalech,ať vím kdyby něco

egrzuz
19. črc 2009

Ahoj holčiny 😉

Veru, nemá nějakou střevní chřipku? Jak dlouho to trvá? Nebo třeba mu vadí to mlíčko, jestli blinká jen po mlíku. Zkus mu ho zítra ráno nedat a uvidíš.
U nás hodně blinkala Kristýnka, ale jen jako malinké miminko, když neměla klapku a přejedla se.

Marti, já včera měla taky manžu v luftu 🙂 byl na motománii na konzertě a já musela hlídat doma dvojky 😒

juliet
20. črc 2009

Ahojky 🙂
Dai, malý nám jedno dobu také hodně ublinkával a a doktorka mi poradila dávat probiotika (my máme Biopron) a od té doby se to krásně upravilo a malý měl pokoj.

Dada, my golfy nemáme, tak neporadím

Ani jsem nevěděla, že existuje něco jako pool alarm, to je fakt super věc. Já jsem děti přihlásila na plavání, protože máme z utopení také hrozný strach. A moc se jim to líbí, tak snad nebude voda náš nepřítel 🙂

O víkendu jsem dělali na zahradě oslavu prvních narozenin, tak jsem trošku zmokli, ale jinak to bylo super a dětem se to moc líbilo.

daiquiri
20. črc 2009

Ahoj!
Zuzi, chřipku určitě ne, on taky hodně blinkal jako malej, tak mu to asi zůstalo. Ale na to, že mu je skoro rok, tak už by to mohlo přestat. Blinká hlavně ráno po mlíku a pak po jogurtu, ale ublinkne i po obědě i po sváče, takže vlastně skoro furt.

Holky, četly jste, jak jsem psala, že jsem potkala Markét a že vás pozdravuje? Že nebyly žádný reakce ☹

daiquiri
20. črc 2009

Juliet, díky za tip! Na roční prohlídce to proberu s doktorkou, snad to pomůže.
A gratuluju k ročku, kdy přesně ho máte? Nás taky za chvíli čeká oslava 😀

simonac
20. črc 2009

ahoj hokky, hlásím, že nám nešel net, tak jak vás dočtu, tak napíšu víc zatím ahojky, jdu dočítat 😉