Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
4. bře 2010

Dai já teď byla u Daichmana a tam mi prodavačka řekla,že nás zná od vidění,asi bydlí u nás na sídlišti a že tam koupila svojí vnučce ty levnější botky a tak se jí potila nožička,že si je hned vyměnila.Takže tak.nenápadně mě poslala jinam.já teĎ VYBRALA NA JARO TYHLE,TAKY JSEM SI JE vyzkoušela v bchodě a objednám na netu i s poštovným to vyjde levněji.no snad je nubudu reklamovat,ale ty 3 měsíce (doufám) v nich snad uchodí http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31344842&tab=0
Jul máš to v IP
jo a s dudlíkama---Luky měl teď horečky,takže zase jsou v kurzu ☹

daiquiri
5. bře 2010

Marti, tak asi podle toho jaký botičky to byly? Já mám vybraný takový jako jarní, nemají pevný kotník, ale já to beru, že ještě nechodí, maximálně stojí, tak teď tyhle a pak až budou chodit, tak pořídíme fakt pořádný. My má pořád takový capáčky co vypadají jak ponožky a je to už takový divný.

Na neurologii byla dr spokojená, prý holt každý ditě se vyvíjí nějak jinak a jsou děti co v 18 ti měsícíh začnou chodit a jsou donošený.

Jinak u nás je to docela náročný, Pája v noci pořád kňourá, nebo bulí, vstáváme snad 20x za noc. On mu roste zoubek, tak to nějak špatně snáší....no chlap 😀
Do toho Barča 38,8, rýmu a kašel, takže docela radost...

simonac
5. bře 2010

ahoj holky,

veru tak to je dobře, že je vše ok, dnes jsem si na vás několikrát vzpomněla 😉 a at jste co nejdřív zdraví

botky nás taky ještě čekají, ale co předvedlo dnešní počasí - sníh, vítr...tak ještě asi nějakou dobu vydržíme v zimních 😉

daniellka
5. bře 2010

já se přiznám, že tomu Deichmanovi zrovna 3x nedůvěřuju, co se týče kvality.. Dětské boty a speciálně v tom nejmenším věku, kdy se tvaruje noha, bych kupovala ve specializ. prodejně kvalitní prověřený boty.

dai - chudák malej. to se teda moc nevyspíš, co? tak at je to rychle za váma.. a nepomůže mu nějakej gel na dáseň nebo tak něco? to jsem ráda, že tyhle ty věci už máme za sebou..

simi počásko super, co? Jsem nás dneska ven navlíkla jak na severní pól 😎 😝

daiquiri
6. bře 2010

Dani, ty mě teda nahlodáváš 😒 Proč myslíš? Taky mají botky s žirafou. Nebo máš v okolí špatné zkušenosti. Já to beru tak, že teď to je spíš jako do kočáru,když nechodí,jen to blbě vypadá když mají jen ponožky nebo ty navlíkací capáčky.

To teda ne, přes den skoro nespí a včera tu s manželem řádil do půlnoci, on je hrozně hyperaktivní, jen se na něj chvíli dívám a jsem z toho unavená. Tak dostal Nurofen, ale taky přemýšlím nad tím gelem co jsme měli když jim rostly první zoubky.

Jo a dneska to bude paráda, Martin bere Páju a jedou do zítřka za kamarádem na chalupu, tak budu mít s Barčou dámskou jízdu, těším se jak se konečně vyspím 🙂

tindra
6. bře 2010

Jů Dai, ty děti takhle rozděluješ?to teda závidím, tady od vedle to mamina s dvojkama dělá taky,jednoho pěkně k jedné babi,druhého k druhé, to ti moji závisláci se po sobě ptají a plačou i když jsem vzala Máťu sebou dolů k popelnicím vyhodit koš......

daiquiri
7. bře 2010

Marti, to bylo poprvé co jsme je rozdělili. Zkusili jsme to, měli jsme ject původně všichni, ale tím jak byla Barča nastydlá, tak to nešlo. Ale paráda, spala jsem do 6:30 bez jedinýho probuzení, to už se mi teda dlouho nestalo.
A ani mi nepřišlo, že by Barča nějak smutnila, sice Páju hledala a ptala se kde je, ale jinak nic...

tindra
8. bře 2010

No já vím,že když by to muselo být,tak by to taky šlo,ale to je problém nás starších matek 😀 , prostě nemůžu vidět jak se trápí (byť jen chvilinku a trošku) a tak je rozmazluju,všechno jim dovolím....
dneska jsem je nechala spát u našich a dovedou je až v 6,to mám před sebou krásné klidné odpoledne a ta práca,co mám nychystanou mi neuteče,zítra je taky den🙂
a spát celou noc,to se mi zadaří asi až za několik let 😠

daiquiri
9. bře 2010

No Marti, mám takovej pocit, že jsem starší než ty, ale rozdělení dětí mi určitě dělat problém nebude. Naopak, už jsem ve svém věku trochu sobecká a občas mám ráda svůj klid a nestydím se za to 🙂
A co tatínek? Už se stará víc?

U nás se pořád stůně, Barča chrchlá, včera měla 39, tak uvidím jak bude teď ráno vypadat a podle toho zajdeme k dr. Včera jsme nakoupili Mucosolvan a Panadol - sirupy, ale měli by tam přidat návod jak to těm dětičkám podávat, když zavřou pusu a nejde otevřít 😀

Taky jak jim oboum není dobře, s jídlem to teď děs, nic nechtějí. Jediný co do nich dostanu, přesnídávku nebo křupky, takže z toho se skládá teď náš jídelníček 😠

tindra
10. bře 2010

Dai je mi 35 😉 taky bych brala klid,ale kde ho brát když děti občas udám jen na odpoledne 3 hodiny?Táta pořád chodí domů na koupání 😠 ☹ ale dneska jak večer usínal Luky tak si mě přitáhl k sobě přes mřížky postýlky a pohladil mě a říkal jak moc má rád maminku,no za takovéto chvilky bych neměnila NIC na světě 🙂
My zase jíme jen polívky 😒

daniellka
11. bře 2010

tindra tak u nás tatínek nestíhá ani to koupání.. já jsem na ně sama nonstop a musím teda přiznat, že často toho mám plný kecky.. Ti naši tatínkové by si mohli podat ruce, co?

simonac
11. bře 2010

ahoj holky,
vidím, že řešíte pomoc tatínků, tak u nás je to stejné jako u Marti, tatínek chodí na koupání ☹ , na jaro konečně začínáme stavit domeček , tak to už nebude chodit ani na to koupání, to se asi zblázním.............., už aby ten domek stál 😝

daiquiri
12. bře 2010

Marti, tak v našem věku dva roky už nejsou takový rozdíl 😉
U nás je to to samé, domů většinou chodí až když děti ukládám, někdy i později.
Já teď měla docela krizi, trochu mi ruply nervy, děti jsou teď uječený, ubulený, nesamostatný, nic je nebaví. Pavlík dostal hysterák, já už pak brečela s ním. Nevím proč se říká mateřská "dovolená"

Jinak mě trápí to jídlo, Barča k večeři nesnědla nic, tak dostala rohlík, do toho dvakrát kousla. Ona je teda baculatá, takže to není taková tragédie, ale jen doufám, že se to zlepší.

A botky jsme nakonec koupili u Bati, moc hezký, byla tam i moc příjemná prodavačka, hodně nám poradila. Ještě teda začít chodit a bude to 🙂

halkac
autor
12. bře 2010

Čau holky 🙂 🙂 🙂

Skoro se stydím psát, když jsem se tak dlouho neozvala...naše "únorová" diskuse se kvůli problémům s adminy na koníkovi přesunula na jiný server a nějaký čas jsem byla na koňa naprdlá. Už jsem vyšuměla 😀

Tak jak je u vás?

U nás se měsíc od měsíce lépe. Děti jsou samostatnější, vydrží být i hodné. To jsem u miminek nezažila...
Nočník už bravurně zvládají, na noc a polední spaní plenky samozřejmě mají.
S mluvením velikáááá potíž. Pořád se jim jazýček rozvazovat nechce. Trošku mě to sejří, ale už odmítám cokoliv řešit.
Teď zrovna jsou prťata nemocná - mají antibiotika na průdušky. No mají nárok . Celý podzim ani zimu nemarodili, tentokráte jsme na Štědrý den na pohotovosti nestepovali 😀

simonac
12. bře 2010

ahoj holky

děti si dnes dopo vzala tchýně a já - huráááááá uklízet 😝

kristý se dnes zase bouchla do hlavy, tak snad bude vše ok, ona je fakt náš kaskadér ☹

kači ahoj, včera jsem myslala na tebe a zuzku, že už jste tady fakt dost dloooho nebyly, já sem taky moc nepíšu, ale skoro denně si holky aspon přečtu, nejak při tech dvojkách a prvnáčkovi nestíhám

tady do rána zase nasněžilo, to už je fakt děs 😠

všem krásný den, a já jdu makat

halkac
autor
12. bře 2010

Vždyť my se Zuzíkem ani neplkáme po ICQ, což v době miminkovství bylo běžné 😀
Nevím nevím, jak dopadneme...za chvíli jdu do práce a na dovolené jsem ještě nic nestihla 😀

Jo jinak - přestěhovali jsme děti do velkých postelí. Akorát je teď problematičtější uspávání (musím být s nimi), ale snad i tohle překleneme. A jakmile jsme odsunuli postýlky, tak ty moje miminečka přestala být miminečky ... holky, vždy´t já tu nedávno psala, že se mi prtě obrátilo na bříško. A oni to jsou už smráďátka velikánský !!!Asi si aspoň diskusi vytisknu na památku 😀

juliet
12. bře 2010

Ahoj dvoj a více mamky 🙂
Já vás obdivuju, jak to zvládáte bez tatínků! Ten můj (manžel ne tatínek 🙂 ) chodí domů kolem 4 a i tak toho mívám dost 😝

Máme hrozně nesamostatné děti, vůbec si nedokáží hrát samy, pořád musím být s nimi. Také to máte takové? Zlepší se to někdy?

Z velkých postelí mám strach. Oni mi určitě budou zdrhat a v noci z nich padat. Hrozně v noci cestují 😖

daiquiri
13. bře 2010

Juliet, taky jsem to tu psala - stejný problém co máš ty. Asi blbý období, máme zhruba stejně starý děti. Taky jsou nesamostatný, nedokážou se sami zabavit. A i když je bavím já, tak je všechno baví jen chvilku. Potřebovali by asi chodit.

My měli super probuzení 😠 Pája v postýlce sundanou plenku, rozmatlaný hovínko úplně všude. Měl to po obličeji, na rukách, na pyžámku, po postýlce. Takže šel do sprchy i v tričku. No to bylo teda!

egrzuz
14. bře 2010

Ahoj holky, já žiju 🙂 Budeme se stěhovat, tak to bylo doma takové divné, moc se mi nechce, protože je to do města , ale u baráčku je větší zahrada a "vydělává", což je podle našeho tatínka to nejdůležitější, ale je to město ☹

Já koupila botky Fare na MMB , zrovna v pátek dorazil balíček a jsou úžasný, za 600kč to ještě docela jde.

Jinak u nás ani nic nového není, úplně se stydím napsat, že nočník stále nic, já jsem holky na to líná, fakt asi je to hodně i mnou. Já to druhý den už vzdávám , tak si stále říkám, že léto to jistí 🙂

Mluvíme docela pěkně, Kristýn se už chytá od brášky, ale občas má tu svojí mluvu, Jarýn už spojuje slova, je to legrační 🙂

Kači, to je děsný viď, my se fakt nevidíme už ani na PC.

Postýlky plánuju po přestěhování, ale taky se bojím, že budou utíkat.

Tak holčiny pá a zase brzo 😉

egrzuz
15. bře 2010

Ahoj holky,
zapomněla jsem včera připsat něco o rozdělování dětí 🙂 , jak se tady řešilo
Já je na hlídání taky rozděluji , musím, jinak bych neměla hlídání, takže nemám na vybranou, buď je musím rozdělit, každé babičce jedno nebo jsem bez hlídání a odpočinku a protože jsem trochu sobec a chci mít taky chvilku pro sebe, tak děti dělím. Zrovna tuhle neděli byly u babiček. Ptají se na sebe , když je rozvážím a zase svážím 🙂 , ale jinak jsou ok. když se vidí, tak je vidět, že jsou rádi, že jsou zase spolu a řádí 🙂 🙂 🙂

daiquiri
15. bře 2010

Zuzi, už jsem si říkala co je s tebou! A to se budete stěhovat přímo do Liberce?
Já to tu taky psala, jsem sobec, co má rád chvilku pro sebe 😀 My je teda rozdělili jen jednou, ale teda vůbec mi to nevadilo. Samozřejmě kdyby oba vyváděli, plakali, že bez sebe nechtějí být, tak to neudělám.

Kačko, píšeš ještě ten svůj blog? Já moc ráda šmírovala, jenže pak jsme nějak přeinstalovávali PC a já už nemám ten odkaz.

U nás už se to s jídlem malinko zlepšilo, sice Barča pořád někdy nejí, ale při té nemoci před týdnem nejedla skoro vůbec.

egrzuz
15. bře 2010

Veru, já bydlím v Liberci, ale na okraji a teď máme jít do centra ☹ To se mi moc nechce, kdyby mi bylo 18 tak to beru hned 😉

Já děti dělím taky v pohodě, není jiná možnost a oni babičky milují, takže tam jsou šťastný. Na noc to bylo jen jednou, ale 30 dubna jdou zase na noc a já s manželem konečně pařit snad po 4letech 😀 😀 😀 už se těším, snad to nepokazí nějaká nemoc nebo něco jiného.

Dneska jsem dělala trénovací den a Jarýn opět počůral patero slipánků, já na to nemám nerva 😝

halkac
autor
15. bře 2010

Zuzko, cožeeee? Tož to je novina jak hrom! Počkej, moc nerozumím tomu důvodu: proč se budete stěhovat? Vy už neuvidíte z oken Ještěd?
A to nočníkaření teď neřeš...nech to na duben, až se bude moc lítat s holou prdkou...

Co se týče dělení dětí: holky, já to nedělám, ale mám za to, že pro děti je to jednoznačně skvělé. Každý má pro sebe jednoho prarodiče, zvykají si, že jsou oddělení...

Dai, Juliet, vydržte holky, vydržte! S vyšším rokem jsou děti proradnější, ale zabaví se sami mnohem lépe. I když otázka je, zda to je ku prospěchu (aneb dnes zaházené magnetky za topením, sundané mokré prádlo z věšáku a nanošené hračky ve vaně...)

Dai, blog píšu a ráda pošlu odkaz...do IP...tady jsem byla sledována lidmi, které si na svých stránkách nepřeji.

daiquiri
15. bře 2010

Zuzi, já to tak myslela, že jako do centra.
U nás bohužel funguje jen jedna babička, takže dělení spíš mezi mnou a Martinem. Pořád budu mít jedno dítě na krku, ale jen jedno 😀 😀 😀

Já zkusila nočník párkrát, Pája na něm vůbec nechce sedět, Barča je šikula, dvakrát se vyčůrala, jenže pak byla nemocná a my tu máme dost chladno, tak jsem si řekla, že to nechám až se trochu oteplí.

Kačí, díky za útěchu....To co píšeš jsem tak nějak zvyklá, chvilka nepozornosti a vyžehlené prádlo vytahaný po celým bytě, vyndaný odpadky z koše atd.... a to ještě nechodí...

halkac
autor
15. bře 2010

Dai, přesně tohle si myslím ... že děcka by se měla dělit (mezi rodiče, mezi babičky...).Prostě že by měla zažít ten luxus mít někoho jen pro sebe.
Hele, s tou nesamostatností...já se kolikrát až styděla, jak na mě děti visely. Hlavně Jonda byl mamánek (a stále je), neuměly si hrát ...Ale fakt je to mnohem mnohem lepší. dai, u vás určitě hraje roli i to, že nechodí. Až se prcci rozběhnou, budou se bavit už jen tímto pohybem...A obcházejí ti?

U nás se stále příliš nemluví...nijak to neřeším, prostě potřebují čas. Ale už bych chtěla vědět, co se za nějakým vztekáním a mumláním schovává 😀

dangala
16. bře 2010

Ahoj holky, nejste nektera ze Znojma? Rada bych se seznamila s nejakou maminkou dvojcatek ze Znojma....Ozvete se mi dystak do IP. Diky Marta

daniellka
21. bře 2010

teda děvčátka! ggde to vázne?? docházka mizerná teda 😀 😎 Ale i tak si téma dávám do oblíbených 😀

tindra
22. bře 2010

čaute!!!uf nějaký novoty tady🙂bych měla zajít častěji.
Musím se pochlubit,aspoň něčím. kluci už před druhým rokem krásně začali mluvit, někdy cizí nerozumí Lukymu,ale Máťa mluví líp jak některé 4leté děti(říká švagrová co dělá ve školce),dokonce si vymýšlí písničky,a lže 😀
ale nočník zvládá jen dopoledne,když jsem odpol ven dávám mu plinku,připadne mi hrozný vystrkovat v zimě zadek....a Luky ten se vyčůrá jen občas před spaním,taky to nechávám na teplo,vždyť už bude za chvilku!!!!
Dangala - Ze znojma tu myslím nikdo není,nejblíž asi já - Hodonín
Kači já už myslela,že jste se někde ztratili při hledání vašich pokladů - ještě se tím bavíte?
Jo jinak my teď měli všichni průjem a zvracení - takže jsme zpátky u dudlíku.....i když šel Luky,ven,ještě že jsou tak malí a vypadají v kočárku jako miminka 😉 ale zase pokukuju po koloodrážedlech,jenže pro ty moje prcky nic není.....budu je tahat za uši aby měli do léta aspoň 90cm 😅

juliet
25. bře 2010

ahoj, mě děti konečně po dlouhé době usnuly po obědě, tak se jdu podívat, co nového. U nás jen to, že Tadeáš začal jezdit na motorce, moc ho to baví. Jenže Nelu to nebere, takže společná projížďa a konečně i delší procházka nehrozí ☹ Asi je také budu muset občas rozdělit. Nela si bude hrát na písku a malý řádit. Nočník ani mluvení jsou bez pokroku.

Nevíte někdo, proč mi v této nové verzi koně stopli nějaké inzeráty? Prodáváte tady a podařilo se vám něco prodat?

daiquiri
25. bře 2010

Ahoj holky, venku sice krásně, ale u nás blbý období. Pořád nechodíme, v kočárku být nechtějí, procházky je nebaví, tak nějak nevím co s nima. Už jsem přemýšlela zkusit je dát na písek nebo já fakt nevím. Poraďte ☹

Juliet, nejsou třeba nějak změněná pravidla? Já prodávám jen na MMB, tak nevím.