Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
9. kvě 2010

Fial, na druhou stranu víš rizika a budeš na sebe určitě opatrná, tak je jasný, že teď bude všechno v pořádku! Už jste si to vybrali, teď vás čekají jen samé radosti 🙂
A jak se připravuješ na dvojčátka, když už máš jednoho prcka doma? Přeci jen je to asi jiný než když jsi nevěděla do čeho jdeš, nemyslím jen dvojčata, ale vůbec mateřství.

Jinak u nás nového to, že prcci konečně ve 20ti měsících začali chodit 😀 Nejdřív Pája, pak po třech dnech i Barča. Teď měl Pája tři dny skoro 40 horečky, vypadá to na stoličky 🙄 V září se chystáme na dovolenou do Itálie, tak jsem na dětičky zvědavá 🙂 Jo a kupujeme kola, takže budeme vyrážet i na výlety celá rodinka 🙂

A co u vás všech nového? U Kačky vím, tam šmíruju.... 😵

daniellka
9. kvě 2010

dai tak poreferuj co Kačka.. Já vůbec nevím kde je jí konec..

Jinak u nás nového asi nic moc, už žádný velký zvraty nemíváme. Jediná změna před nějakou dobou byla, že se klukům konečně postavila normálka dospělácká postel (byla doma koupená 5 měsíců, než jsem toho mýho dokopala, aby to už dal dohromady 😝 😎 ).

Marti se školkou uvidím, ofiko na papíře to ještě nemáme,a lesnad to dopadne dobře, říkala mi ředitelka, že se sna d rýsuje ještě nějaký přesun dětí tak nás snad vezme. uvidím ,nechci to zakřiknout. Jinak budu čekat až do léta, tady ve druhé školce budou otvírat ještě jednu třídu, ale až v průběhu léta, tam by nás snad vzali..

fiallinka
9. kvě 2010

Dai: no, já se zatím snažím ještě to moc neřešit, že by to fakt byly dvojky, ale jestli bude v pohodě i ten ultrazvuk ve 12. týdnu (a NT+ - jdu tam, i když mi zase říkají, že výsledky můžou být zkreslené), tak tomu asi zase začnu věřit...a v tom případě se z toho doma asi zblázníme, bo Juráš je fakt ještě malý 🙂. Na druhou stranu je šikovný a celkem hodný a babičku k dispozici taky máme 🙂

egrzuz
9. kvě 2010

Dani, kluci byli v malinké postýlce myslím miminkovské? My budeme stavět konečně příští týden velké postele a malovat a dělat novou ložnici. Máme to v obýváku jako ve skladišti, všechny skříně a postele složené ještě v kartonech 😝

Fiall, jsem ráda, že jsi nás tady rozhýbala 😀

Veru, gratuluju k chození, to je mazec, že? Když chodí oba na jendou, u nás začal Jarýn až 4m po Kristýn , tak to bylo lepší.

Jinak my jdeme holky k zápisu 20.5 , ale jen tak, aby věděli, že existujeme, nevezmou nás určitě, snad ten další rok už ano. Je to tady strašně narvané a v ostatních školkách berou jen děti v místě bydliště 😲

daniellka
10. kvě 2010

Zuzi jo, stáhla jsem jim boky, sami si vylízali ven i dovnitř, no měla jsem je v nich do tří let. mazec 😝 . Manžela si jednou fakt pošlu pro smrt. Než se rozkejvá tak si ještě pár let požiju navíc 😀 😎

tindra
11. kvě 2010

Dani klídek,my budem v postýlkách ještě dýl.V bytě fakt na postele nemáme místo,patrovou postel odmítám a barák budem mít tak za 5-10let 😠 Ale protože máme velikost ročních dětí zas tak mi to neva,oni mi totiž trpaslíci z toho ještě nevylezou 🙂 výhoda při usínání, si nedokážu představit,že mi tu couraj 😀

juliet
13. kvě 2010

Ahoj holky. Mám dotaz: přišla nám pozvánka od CRM na dětský den. Přemýšlím, jestli tam jet nebo ne, jestli to už naše ani ne 2 roční prcky bude bavit ... byly jste tam některá loni?

simonac
17. kvě 2010

ahoj holky, tak jsem vás dočetla . konečně bylo po dlouhé době zase co číst 😉

veru - tak ses dočkala - prcci konečně běhají - to je super, co 😀

my jsme měli o víkendu oslavu, rcci měli 12.5. 2 roky a já mám dnes 35, tak jsme to spojili dohromady, jsem ráda, že už je to za náma
domeček se nám už taky začel stavit, tak snad už tu nebudeme dlouho packovat jeden přes druhého
jo, jinak sehnala jsem si chůvu na hlídání - zatím chodí jak zavolám 2-3 týdně na 3 hodky, ale v létě ji asi využiji ví - na koupák......., odpoledne má peta rodičák, tak si tam snad aspon trochu odpočinu, dojde chůva, tak mám do 6 klídek 😉

fial - držím pěstičky

juliet - na dětském dni jsme nebyli, ani nás nepozvali - jsme počatí přirozeně 😉, ale chystám se s něma na den dětí na Velehrad , kde je to formou pohádkového lesa a na konci cesty je táborák s opékáním, myslím, že jsou na to ještě malí, ale my tam pudem hlavně kvůli tomu 3.

všem pěkný den 😀 😀 😀 😀 😀

fiallinka
17. kvě 2010

juliet: ahoj, taky máme pozvánku a zdá se mi, že Juráš je na to dost malý a mne, osobně
tam nic nezaujalo, jen ten oběd, takže asi nejdem

tindra
18. kvě 2010

Ahoj holkýýýýý, jsme ve školce, hurááááá.Teda od září ji budem platit a pak je vezmou až od ledna,ale místo máme jisté,tak šup hledat práci 🙂 Jo a Luky protože na něj neberu mateřskou tam může nastoupit od září,ale nejsem si jistá,jeslti bych něco takového klukům udělala 😉
Jul nám nic takového nechodí....

daniellka
18. kvě 2010

tindra tak moc gratuluju!! hele jednou tam můžeš dát jednoho , jindy druhýho, pozná to někdo? 😀 😎

simi chůvička super. já měla jednu na občasný pohlídání když byli kluci malí, v podstatě bych ji mohla i ted využít, ale nějak se mi to poslední dobou nechce platit. Můžu se zeptat, kolik jí dáváš? i když zas u vás bude nižší plat než tady v brně..kdyžtak mi to písni do ip prosííím

tindra
19. kvě 2010

Dani dík.No a obávám se,že by je poznali, Luky má ten hemangiom pod očkem,pořád mu nechce zmizet a je "trochu" baculka oproti Martínkovi,střízlíkovi .....není nad tvoje andílky co jsou jako by si z oka vypadli 😀
Simi opožděně všechno nej....hlavně zdravíčko pro všechny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

simonac
20. kvě 2010

marti - děkuji za přáníčko 😀

egrzuz
28. kvě 2010

Ahoj holky,
hlásím, že máme neštovice, zatím Kristýnka, ale J to určitě taky brzo chytí.
Doktorka řekla, že nespí 10dnů ven, tak to se asi doma zblázním.

daniellka
29. kvě 2010

zuzi tak to dobře zvádněte, snad to Jára chytne co nejdřív, at to máš z krku. a at to prďolky moc nesvědí 😉 .

já se jen děsím, kdy to chytnou děcka. Nejde mi o to jestli to chytnou, to at si klíďo chytnou, ale aby nás to nechytlo nějak před dovčou, kdy se to vůbec nehodí.

jinak hlásím, že mám děti konečně přijatý do školky, uráááá!!! už mi cukalo u prdýlky 😀 😎

tindra
29. kvě 2010

Dani gratuluju ke školce,snad někde blízko,že nebudeš muset na druhý konec Brna. S těma nemocema - to bude bezva jak začnou chodit do školky,samá nemoc,přemýšlím jak to bude s novou prací,když budou chytat nemoci jeden od druhého.Uf Uf,ale zvládli to všichni tak my taky!!No ale ne že bych nějakou už měla ☹

egrzuz
30. kvě 2010

Dani, tak to je super. Já se to dozvím příští týden, ale určitě nás nevezmou , v září nám nebudou 3roky, takže jsme tam šli, jen , aby si nás vybyvili příští rok, že už nás jednou odmítli 🙂 U zápisu jsem stála 1,5h ve frontě s dětma, fakt super.
Možná to chytla Kristýnka v té školce, nevím 😉 Jarýn zatím nic, ale určitě to chytí. No máš pravdu, před dovolenou to by bylo peklo.

Marti a sháníš práci nebo ještě zatím ne?

Naše K má problémy s kakáním, zadržuje to a už byla v nemocnici na klistýru před 14dněma, protože se jí to podařilo zadržet 8dnů ☹ Teď kaká jednou za 5 dnů, to je děsný. Dělaly vám to holky děcka?

tindra
31. kvě 2010

Zuzi, upřímně, zatím nesháním,jen se tak poptávám.Ale mám na tento týden bojový úkol,že už konečně sesmolím životopis.Tý jo,nekakat tak dlouho to je sila.To ju musí pěkně bolet bříško.Naši kluci když nenakakaj do kakošu tak to pak pustí do plinky kterou mají na spaní.Naposledy minulý čt jsem zase drhla postýlky a okolí,protože to samo nechtěl mít Máťa na zadku tak to sundal a zahodil,jenže do Lukyho postýlky.....a ten mu to samo hned vrátil,no šak to znáte 😠

fiallinka
31. kvě 2010

@tindra A co nějaký takový 🙂

Supermanažerka

Trocha odlehčení k jinak vážnému tématu hledání zaměstnání po mateřské dovolené.
autor: Pavel Tomeš, editor, 7 Sedmička- Týdeník pro celou Prahu

Nevím, proč ženy po rodičovské dovolené trpí při hledání práce nízkým sebevědomím. Na otázku, co jste dělala v posledních letech či jakou máte praxi, nemusí při pohovorech přece jen klopit oči.
Co třeba: "Mám za sebou sedm let tvrdé manažerské práce na plný úvazek. Vedla jsem tým, v němž byl i můj starší kolega a partner, s kterým jsme rozjeli ambiciózní projekt multiplikace lidských zdrojů. Tým se rozrostl o kolegu na pozici junior scream manažera, kterého jsme museli teprve vyprofilovat. Spala jsem jen několik hodin denně. Projekt byl v plenkách a první výsledky mojí práce, které jsem nacházela v nich, nebyly povzbudivé. Musela jsem navíc řešit nízké základní jmění, neustálé výkyvy v cash flow, druhotnou a hlavně prvotní platební neschopnost. I moje pozice v týmu byla složitá. Snažila jsem se delegovat některé úkoly na kolegu, ale nevyjasněné kompetence nás občas stavěly proti sobě. Měl totiž zajímavý pocit, že tým vede on. Musela jsem odvrátit i situaci, kdy chtěl projekt opustit kvůli jinému, zdánlivě dobře nastavenému projektu. Přesto jsem ho motivovala a vrátila do týmu.
Postupně se náš mladý kolega postavil na vlastní nohy a už jsem ho nemusela vodit za ručičku, což mi uvolnilo ruce k práci na rozšíření týmu. Jenže pak přibyli do týmu nečekaně dva další nováčci a byli jsme zase na začátku. Dnes ale mohu říct, že se tým stabilizoval a chová se bez nadsázky jako jedna rodina…"
Myslím si, že na takový životopis existuje jen jedna odpověď. "Jste přijata!"
7 Sedmička 22. dubna 2010

tindra
1. čer 2010

Fial tak to je super, zkopíruju si to tam 😀

egrzuz
15. čer 2010

Ahoj holky, tak co je s Váma? 😉 Našla jsem nás až na 4 straně.

Tak napíšu, oc je nového u nás. Jarýn má neštovice, chytil je přesně 3 týdny po Kristýn a má teda šílený průběh. Teploty, neštovice všude, v puse, uchu, nose, v oku, fakt je to tedy o 1000% horší než u Kristýn. Už bojujeme od čt, tak ještě asi 5 dnů a bude klid. Nejhorší je, že v noci nespí a brečí, jak ho to svědí.
Začal konečně chodit na nočník a na kamínky(podle kačenčiné rady, se to fakt chytlo), ale sotva to bylo 3den, že byl bez plínky, tak chytil ty neštovice a plíny zase má ☹ ale snad až se uzdraví bude ok.

Do školky nás nevezmou, berou 18dětí, bylo 45 žádostí a my jsme na 38 a 39 místě, takže snad příští rok už nás vezmou.

Něco nového u někoho?? 🙂

daiquiri
22. čer 2010

Ahoj Zuzi, u nás tak vše nějak při starém.

My nebyli ani nějak nemocný, nočník jsme zatím odsunuli stranou, ale chodíme, tak je to už veselejší.

Já mám jen trochu problémy s Pájou, je takovej nesamostatnej, pořád se na mě věší, na hřišti si sám neumí hrát, musím mu pořád asistovat. Našla jsem moc pěknou hernu Kulíškov, kde je metr od toho restaurace a kavárna, ale prostě si ani to kafe nedám, nenechá mě. Barča je v pohodě, hnes si najde nějaký zájem a já pro ní neexistuju 🙂 Máte taky takový závisláčky?

Jinak Zuzi, v sobotu ráno vyrážíme směr Bedřichov, v Janově jsou nějaké slavnosti, nechystáte se?

egrzuz
22. čer 2010

Ahoj Veru, to ani nevím, že je v Janově nějaký sláva. 😉 🙂
Kdyby jsi zabrousila do Liberce, tak se stavte 🙂

Jinak s tím závislákováním je to u nás stejné neboj, Jarýn je maman a také to dělal, že se nehnul ani na kousek, už je to lepší, ale závislost je pořádná. to jsou ti klici 😀

tindra
3. črc 2010

Ahojte kočenky,tak jak prožíváte vedra?Já se letos vrhla na koupaliště a kluci jsou živlové a v noci líp spí🙂No jen ať jim to vydrží.Teda samo,že mám vždy někoho k ruce,jinak bych to nedala, šak víte.Jeden sem,druhý tam,ale hlavu si stejně nenamočí,to teda nevím kdy se to naučí.Mytí hlavy a namočení uší je naprostá tragédie.Jo a závislost už neřeší,jak je někdo vezme do bazénu,ani mámu nepotřebují...

daniellka
4. črc 2010

nazdárek!!

konečně je léto v plným proudu a já jsem i s klukama ve svým živlu! 😀 Jsme pořád ve vodě, po různu, na chatě, u tchánů, na koupáků, jak to vyjde.

tindra - to všechno odejde samo. Naši scénkařili s umytím vlasů ještě nedávno a najednou pohoda. To stejný s bazénem, vloni hrůzu z plavání, furt byli jen v brouzdališti, letos oba řádí jak dva kapříci a Alýsek včera poprvý začal plavat jen s křidýlkama bez kruhu, tak mám radost 🙂
Doufám, že léto potrvá co nejdýl, páč je to finále mého "volna" a na podzim alou do práce ☹

fiallinka
16. črc 2010

zdar holky, vidím, že už tu skoro nechodíte, přesto se už asi opravdu loučím.. zdá se to nemožné, že takovou smůlu máme zrovna my, ale jedno z dvojčátek (holky) má Downův syndrom, hrozně blbé je, že NT screening byl negativní, takže to řešíme až teď... po všech možných úvahách jsme dospěli k názoru, že zkusíme redukci, bohužel pro zdravé miminko je tam 15% riziko, že ho potratím, držte palce, protože jinak fakt už nevím nevím, jestli neskončím někde na psychině. A vy se hlavně mějte dobře a pozdravte ty svoje velké děcka 🙂

simonac
17. črc 2010

ahoj fialinko - tak to opravdu už není možné, abyste měli takovou smůlu, co k tomu víc dodat....držím moc pěstičky at už se u Vás vše k lepšímu obrátí ☹ 😉

daniellka
18. črc 2010

@fiallinka strašně moc držím palce ať to dobře dopadne a přeju Ti hodně hodně sil!! 😉

tindra
22. črc 2010

fialinko také na tebe myslím, přeju,ať to dobře dopadne!

edousek
29. led 2011

Ahojte všem,mám dvojčátka dva chlapečky,chtěla jsem se zeptat jak probíhá váš běžný den s dvojčátky...taky vám ten den tak šííííleně rychle uteče???kluci mají 3,5 měsíce